atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

HAMZA DAĞ DESTEK İSTEDİ

Ak Parti İzmir Milletvekili Aday Adayı Av. Hamza Dağ,  Ak Parti’nin bu seçimlerde 2023 vizyonunu seçim bildirgesi olarak koyduğunu belirterek, “2023 ve sonrasındaki bu vizyonu uygulayacak kadrolar da partimizin içinden çıkacaktır. Biz bu kadrolara talibiz. Çünkü bu heyecanı içimizde yaşıyoruz” dedi. Dağ, partisinin Aliağa İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katılarak, milletvekili aday adaylığı sürecinde destek istedi. Dağ’a Ak Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu adına başarılar dileyen İlçe Başkanı Kazım Ulaş, aday adaylığı sürecinde Partisinin ilçe yönetiminin tüm aday adaylarına açık olduğunu ifade etti

BAŞKANDAN KADINLARA KARANFİL

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz belediyede çalışan tüm kadın personelin Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil hediye etti. Başkan Yardımcısı Uğur Eren ile birlikte birimleri ziyaret eden Başkan Oğuz belediyede işlemlerini yaptıran kadınların da Kadınlar Günü’nü kutladı. Kadınların toplumda hala hak ettiği yeri alamadığını belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; Ayrımcılığın, eşitsizliğin, baskı ve sömürünün, şiddetin her türlü sonuçlarına kadınlar katlanıyor. Kadınların her anlamda erkeklerle eşit olduğu bir Türkiye dileğiyle, kadınların hak arama ve eşitlik mücadelesinin sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

İLÇE İDARE ŞUBE TOPLANTISI YAPILACAK

Aliağa’nın her türlü sorunlarının gündeme getirilip tartışılıp, çözüm üretileceği ‘İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı’ 10 Mart 2011 Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak.  Toplantı 5442 sayılı İl İdare Kanununun 40.maddesi gereğince  Kaymakam İbrahim Keklik Başkanlığında, İlçe İdare Şube Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Birim Amirleri, Oda Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımıyla  Kaymakamlık toplantı salonunda yapılacak.

8 MART KUTLANDI


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Aliağa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kadınlar Günü’nün son etkinliği Aliağa Demokrasi Platformu’ndan geldi. Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi önünde toplanan platform üyeleri Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü ve Demokrasi Meydanı’nda günün anlam ve önemine ilişkin basın açıklaması Petrol-İş Tüpraş işyeri temsilcisi Meltem Övünç tarafından okundu. Övünç; Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Sevgililer Günü gibi, kadınlara narin bir çiçek,  kırılmaması gereken bir biblo gibi davranılan, çiçek çikolata hediye edilen bir gün değil,  Dünya Emekçi Kadınlar Günü, sadece pembe patiklere doğan varlıklar için değil, emekçi, amaçlarına ulaşmak için çaba veren, çalışan kadınlar için bir gündür. Bu gün, tüm dünyada sırf kadın olduğu için sömürülen, tarlalarda, fabrikalarda bir kadın işçi olmanın, emeğin ve alın terinin damla damla süzüldüğü, kadınlarımızın günüdür. Bu gün, kadınlığını şefkat ve emeğiyle yüceltmiş, yoz ve hoyrat ellerin, dillerin altında yaşama direnmiş ve direnmekte olan kadınlarımızın günüdür.” dedi.

TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan etkinlik

TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan etkiliğe platform üyelerinin yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Slayt gösterimi ile başlayan etkinlik, Aliağa Petrol İş Sendikası Ayak Takımı Tiyatro Topluluğunun oyunu, Halk oyunları ekibinin gösterisi, şiir ve müzik dinletisi ile sona erdi.

DİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ

Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş İzmir Müessese Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yapılacak olan tesis ve bakım çalışmalarından dolayı 10 Mart 2011Perşembe günü belirli sürelerle Aliağa’da bazı kesim ve köylere elektrik verilemeyeceği bildirildi. Aliağa’da yapılacak olan bakım ve onarım nedeniyle 10 Mart 2011 Perşembe günü   08:30- 17:00 saatleri arasında 8 buçuk saat süre ile Başak Değirmendere Konut Yapı Kooperatifleri, Mehmet Akif, Rumeli Caddeleri, 524, 525, 529, 530, 600, 602, 603, 604, 605, 608, 609, 617 sokaklar ve civarına 09:00-16:00 saatleri arasında 7 saat süre ile  de Kalabak, Karakuyular, Çoraklar, Çıtak, Karakuzu, Karaköy, Güzelhisar Barajı ve civarında elektrik kesintisi yapılacak.

ALİAĞA EKSPRES GAZETESİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 62 / 63

62