atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

İLÇE İDARE ŞUBE TOPLANTISI YAPILACAK

Aliağa’nın her türlü sorunlarının gündeme getirilip tartışılıp, çözüm üretileceği ‘İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı’ 10 Mart 2011 Perşembe günü saat 10:00’da yapılacak.  Toplantı 5442 sayılı İl İdare Kanununun 40.maddesi gereğince  Kaymakam İbrahim Keklik Başkanlığında, İlçe İdare Şube Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Birim Amirleri, Oda Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımıyla  Kaymakamlık toplantı salonunda yapılacak.

8 MART KUTLANDI


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Aliağa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kadınlar Günü’nün son etkinliği Aliağa Demokrasi Platformu’ndan geldi. Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi önünde toplanan platform üyeleri Demokrasi Meydanı’na kadar yürüdü ve Demokrasi Meydanı’nda günün anlam ve önemine ilişkin basın açıklaması Petrol-İş Tüpraş işyeri temsilcisi Meltem Övünç tarafından okundu. Övünç; Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Sevgililer Günü gibi, kadınlara narin bir çiçek,  kırılmaması gereken bir biblo gibi davranılan, çiçek çikolata hediye edilen bir gün değil,  Dünya Emekçi Kadınlar Günü, sadece pembe patiklere doğan varlıklar için değil, emekçi, amaçlarına ulaşmak için çaba veren, çalışan kadınlar için bir gündür. Bu gün, tüm dünyada sırf kadın olduğu için sömürülen, tarlalarda, fabrikalarda bir kadın işçi olmanın, emeğin ve alın terinin damla damla süzüldüğü, kadınlarımızın günüdür. Bu gün, kadınlığını şefkat ve emeğiyle yüceltmiş, yoz ve hoyrat ellerin, dillerin altında yaşama direnmiş ve direnmekte olan kadınlarımızın günüdür.” dedi.

TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan etkinlik

TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan etkiliğe platform üyelerinin yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Slayt gösterimi ile başlayan etkinlik, Aliağa Petrol İş Sendikası Ayak Takımı Tiyatro Topluluğunun oyunu, Halk oyunları ekibinin gösterisi, şiir ve müzik dinletisi ile sona erdi.

DİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ

Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş İzmir Müessese Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yapılacak olan tesis ve bakım çalışmalarından dolayı 10 Mart 2011Perşembe günü belirli sürelerle Aliağa’da bazı kesim ve köylere elektrik verilemeyeceği bildirildi. Aliağa’da yapılacak olan bakım ve onarım nedeniyle 10 Mart 2011 Perşembe günü   08:30- 17:00 saatleri arasında 8 buçuk saat süre ile Başak Değirmendere Konut Yapı Kooperatifleri, Mehmet Akif, Rumeli Caddeleri, 524, 525, 529, 530, 600, 602, 603, 604, 605, 608, 609, 617 sokaklar ve civarına 09:00-16:00 saatleri arasında 7 saat süre ile  de Kalabak, Karakuyular, Çoraklar, Çıtak, Karakuzu, Karaköy, Güzelhisar Barajı ve civarında elektrik kesintisi yapılacak.

ALİAĞA EKSPRES GAZETESİ

TEKNOLOJI ZIRVESI ICIN GERI SAYIM BASLADI

TEKNOLOJI ZIRVESI ICIN GERI SAYIM BASLADI

"9.Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı bu yıl 9’uncu kez düzenlenecek. Avrasya Bölgesi'nin en büyük metal işleme teknolojileri fuarlarından biri olan 3T'de yer almak, katılımcılara ve ziyaretçilere dünyanın en hızlı gelişme potansiyeline sahip pazarlarından birine erişme şansını verirken, gelecekteki iş ortaklıklarının oluşmasında ve yeni teknolojik trendlerin belirlenmesine de fırsat tanımaktadır.

81 ilde 93 ülkede hedef kitleye birebir tanıtım yaptığı için ziyaretçileri tamamen profesyonellerden oluşmaktadır.  Kuşkusuz fuarlar dünyada gelişen teknoloji ve yenilikleri kapsadığı AR-GE, Endüstriyel Tasarım, Üretim, Satın Alma gibi bölümlerdeki teknik personelin gelişiminde, bilgilenmesinde oldukça önem taşımaktadır. Bünyenizdeki teknoloji kullanımı atmakta, teknoloji ve bilgi yönetimi kolaylaşmaktadır. Böylece sürdürülebilir bir büyümenin en önemli ayaklarından ikisi olan BİLGİ ve TEKNOLOJİ ile ENDÜSTRİYEL TASARIM kıstasları yerine oturtmaktadır.

Bu bağlamda kurumunuzun AR-GE, Endüstriyel Tasarım, Satın Alma ve Üretim bölümlerini kapsayacak şekilde ziyaretçi heyeti oluşturarak fuarımıza iştirak edebilirsiniz.

http://www.3tfuari.com/3T11_Davetiye.jpg linkinden çıkış alarak fuarımızı ziyaret edebilirsiniz. Fuar alanına gelmeden önce lütfen davetiyenin üzerindeki bilgileri doldurunuz.

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE KOSGEB ÇAĞRISI

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE KOSGEB ÇAĞRISI

 

KOSGEB NİSAN’DA YENİ KREDİ DESTEK PAKETİ AÇIKLAYACAK.  ALİAĞA TİCARET ODASI BAŞKANI ADNAN SAKA, DESTEKTEN FAYDALANMAK İSTEYEN ÜYELERİN HAZIRLIKLI OLMALARI İÇİN BİRAN ÖNCE KOSGEB VERİ TABANINA GİRMELERİ GEREKTİĞİNİ HATIRLATTI.

 

KOSGEB’DEN YENİ KREDİ FAİZ DESTEK PAKETİ GELİYOR

 Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, yaptığı açıklamada, reel sektörün canlandırılması amacıyla KOSGEB tarafından Nisan ayında yeni bir kredi destek paketinin başlatılmasının beklendiğini belirterek, Oda üyelerinin KOSGEB veri tabanına biran önce girmeleri gerektiğini bildirdi

 

KOSGEB, NİSAN AYINDA KREDİ FAİZ DESTEĞİ PAKETİ AÇIKLAYACAK

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2011 yılı için yeni bir 100 bin KOBİ'lik kredi faiz desteği paketi hazırlandığını, Nisan ayında bu paketinin kamuoyuna açıklanmasının beklendiğini bilgisini veren ALTO Başkanı Saka, “Kasım ayında Türkiye genelinde 100 bin KOBİ’ye verilen kredi faiz desteği bir gün gibi kısa bir sürede tükenmişti. Bu tür avantajlı finansman desteklerine her zaman yoğun ilgi oluyor. Son dönemde, Bakanlığımız ve KOSGEB tarafından Nisan ayında yeni bir kredi faiz desteği başlayacağı belirtiliyor. Üyelerimiz bu önemli fırsata hazırlıklı olmalı. Destekten KOSGEB veri tabanına kayıtlı işletmeler yararlanacak. Üyelerimiz, biran önce KOSGEB veri tabanı işlemlerini gerçekleştirmeli. Aliağa Ticaret Odası olarak üyelerimize veri tabanı kayıt işlemlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyoruz” dedi.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE KOSGEB HİZMETİ

Kasım ayında KOSGEB tarafından açıklanan kredi faiz desteğinden üyelerin faydalanması için yoğun bir çalışma yürüterek KOSGEB kayıt işlemlerinin gerçekleştirildiğini ifade eden Saka, “Kasım ayında kısa süre için 130 üyemizin KOSGEB veri tabanına girmesini sağladık. Çok sayıda kayıtlı üyemizin bilgilerini güncelledik. Aliağa’daki işletmelerimiz 2010 Kasım ayındaki KOSGEB kredi faiz desteği kapsamında yaklaşık 6 Milyon TL’lik bir kaynak kullanmış oldu.” Dedi.

 

KOSGEB tarafından Nisan ayında kamuoyuna açıklanması beklenen kredi faiz desteği paketinin, daha önceki destekten yararlanamayan işletmelere kullandırılacağı bilgisini aktaran Saka, “Nisan ayında çıkması muhtemel krediden geçen yıl faydalanamayan işletmeler yararlanacak. 100 bin KOBİ’ye yönelik bu kredi için işletmeler KOSGEB kayıtlarını en kıza zamanda yenilemeleri gerekmektedir.  Aliağa’daki ticaret erbabımız, kobilerimiz ve tüm üyelerimiz bu sürece hazırlıklı olmalı. KOSGEB veri tabanına girmek ücretsiz ve kolay bir süreçtir. KOSGEB veri tabanına kayıt olmak isteyen işletmelerimize odamızda hizmet sunmaktayız” dedi.

Sayfa 62 / 62

62
Sonraki
Son