atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

BİLGİSAYARLI MUHASEBE EĞİTİMİ PAZARTESİ BAŞLIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE SERTİFİKA PROGRAMINA YOĞUN BAŞVURU OLDU. KURS KONTENJANI YOĞUN BAŞVURULARLA KISA SÜREDE DOLDU. EĞİTİM 16 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK

ALİAĞA BELEDİYESİ, BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE EĞİTİMİ BAŞLATIYOR.

bilgisayar-kurs1

Aliağa Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında özellikle gençlere ve kadınlara yönelik başlattığı sertifikalı eğitim programlarına vatandaşların yoğun ilgisi sonucu başvuru kontenjanları kısa sürede doldu. Belediye’nin son olarak duyurusunu yaptığı MEB Sertifikalı “Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu”nun kursiyer kontenjanı 5 günde doldu. Kurs, 16 Nisan Pazartesi günü başlayacak.

320 SAATLİK MUHASEBE KURSU PAZARTESİ BAŞLIYOR
Aliağa Belediyesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifikalı Bilgisayar destekli Netsis Muhasebe eğitimi 16 Nisan Pazartesi başlayacak. 320 saat süreli olan Hafta içi her gün 13.00-16.00 arasında yapılacak olan Bilgisayar Destekli Netsis Kurs eğitimleri Aliağa Belediyesi internet evinde verilecek.
BAŞKAN OĞUZ: EĞİTİMLER SÜRECEK
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, gençlerin çalışma yaşamında iş bulabilmesi için sertifikalı eğitim almalarının büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Günümüz iş yaşamında bir okuldan mezun olmak yetmiyor. Özellikle gençlerin donanımlı olması, kendini yetiştirmesi lazım. Sertifikalı eğitim programlarımız bu fırsatı sunuyor.  İş yaşamında Bilgisayarlı muhasebe bilen personele sıklıkla ihtiyaç duyuyor. Belediyemiz eğitim ve kültür faaliyetleri kapsamında bu eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu sezon ikinci kez düzenleyeceğimiz Bilgisayar destekli Muhasebe kursumuza katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Gençlere sertifika kazandıracak eğitimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
ALİAĞA BLD.BSN.BLT

SİVRİSİNEK MÜCADELESİ BAŞLADI

ALİAĞA’DA SİVSİNEKSİZ BİZ YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

sivrisinek

İzmir’in Aliağa ilçesinde sivrisinekle mücadele kapsamında Mart ayında başlayan larva ilaçlama çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi. Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentin özellikle sivrisinek üremesine uygun sulak alanları başta olmak üzere tespit ettikleri noktalarda ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

MART AYINDA BAŞLAYAN ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR
Son yıllarda sivrisineklerin üremesine karşı yapılan çalışmalarla yurttaşların rahat bir yaz geçirmesini sağlayan Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi larva ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.  Sivrisinek ve haşereler karşı yapılan ve Mart ayı başında başlayan ilaçlama çalışmaları yılsonuna dek aralıksız sürecek. Kış mevsiminin çok yağışlı geçmesi nedeniyle geçen yıllara göre bu yıl daha çok sulak alan bulunduğunu belirten yetkililer havalar ısınmadan sivrisinek ve haşerelerin muhtemel üreme noktalarını kentin dört bir yanındaki Kanal, fosseptik, rögar, yağmur mazgalları ve diğer sulak noktaları ilaçlıyor.
SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ MEVSİMİ İÇİN
Kış mevsiminin yağışlı geçtiğini ve havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığını belirten Aliağa Belediye Başkan vekili Selma Orhan, “Son yıllarda yapılan etkin mücadele ile yaz sezonlarında yurttaşlarımızdan pek şikâyet almadık. Sivrisinekle mücadelede erken ilaçlama büyük önem taşıyor. Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir Ekiplerimiz Mart ayı başında ilaçlama çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri genelde sulak alanları ilaçlarken, Aliağa Belediyesi ekiplerimiz de genel ilaçlama yapıyor. Yurttaşlarımıza sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirtmek için kararlıyız.” dedi.
SİVRİSİNEK BİLDİRİM HATTI: (0533) 963 20 24
Havaların ısınması ile sivrisineklerin çok hızlı ürediği belirten yetkililer,  yurttaşların da konuya duyarlılık göstererek daha etkin ve başarılı bir mücadele yapılabileceğini dikkat çektiler. Yurttaşlar, sivrisinek mücadelesi konusunda her türlü talep ve bilgiyi Aliağa Belediyesi’nin 0533-9632024 nolu telefonuna bildirebilecek.
ALİAĞA BLD.BSN.BLT

KUZEY EGE ODALARI BİRLİKTE HAREKET EDİYOR

ALİAĞA, BERGAMA VE MENEMEN TİCARET ODALARI’NDAN İKİNCİ ORTAK TOPLANTI

meclis-ortak

Kuzey Ege’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, birlikte hareket ederek Odaların genel sorunlarına çözümler üretmek için organize edilen ve ilki Aliağa Ticaret Odası’nda(ALTO) gerçekleşen, Aliağa, Bergama ve Menemen Ticaret Odalarını kapsayan toplantının ikincisi de Bergama Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

Birlikten güç doğacağı inancındayız

Toplantıda Odaların mevcut durumlarına, ihtiyaçlarına ve sıkıntılarına yönelik fikirler paylaşılırken, toplantıya ev sahipliği yapan Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Melih Kahraman, “Bu tür toplantılar odaların birlikte hareket etme ve birlikte duruş göstermesi için zemin niteliğinde. Birlikten güç doğacağı inancıyla ilki ALTO’da gerçekleşen toplantının ikincisini gerçekleştirdik. Bu toplantılar devam ettikçe toplantıların, niteliği ve çıktıları artacak, toplantılar daha faydalı bir hal alacaktır” şeklinde konuştu.

Bu yıl Midilli’de ikincisi düzenlenecek fuara 3 Oda birlikte katılacak

Geçtiğimiz yıl Midilli’de ilki düzenlenen “1. Türk – Yunan Kültür ve Sanat Festivali” ne ALTO olarak katılım gerçekleşmişti. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek fuara toplantıdan birlikte katılma kararı çıktı. Böylelikle önümüzdeki Haziran ayı içinde Midilli’de düzenlenecek “2. Türk – Yunan Kültür ve Sanat Festivali” ne Aliağa, Bergama ve Menemen Ticaret Odaları birlikte katılarak aynı standda yer alacak, yörelerinin ürünlerini tanıtma fırsatı bulacaklar.

Dijital Arşivleme sistemine ilişkin bir sunum yapıldı

Ortak Meclis toplantısında, bilgisayar teknolojilerinin ve yeni yazılımların daha yoğun kullanılmasına paralel, dijital arşivleme sistemine ilişkin özel bir firma olan Delfin Arşivleme tarafından bir sunum yapıldı. Sunumda Dijital Arşivleme ile güvenilir, kağıt israfının ve iş kaybının en aza indirildiği, işleyişin kontrol altında tutularak, sonuç odaklı bir çalışma sisteminin nasıl kurulabileceği aktarıldı.

Bu toplantılar ilerleyen zamanlarda daha etkili olacaktır

ALTO Başkanı Adnan Saka yeni teknolojilere entegre olmanın yararlı olacağına inandığını söylerken, “Teknolojiyi takip etmek kadar, uygulanabilirliğini incelemek daha doğru bir yöntemdir. Biz de bu düşünceyi çıkış noktası olarak kabul ettik ve sık sık duyduğumuz dijital arşivleme sistemini görsel ve uygulama eşliğinde yapılan bir sunumla görebilme fırsatına ulaştık. Bu ortak toplantı sayesinde bu sunumdan aynı anda üç oda yararlanma fırsatı buldu. Farklı çıktılar elde edeceğimiz ve ikincisini gerçekleştirdiğimiz bu toplantının ilerleyen zamanda daha da etkili olacağı inancındayım” dedi.

DENİZ TİCARET ODASI ALİAĞA’DA SEKTÖRLE BULUŞTU

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLAR ALİAĞA’DA GÖRÜŞÜLDÜ

konusmacilar

 

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Aliağa Ticaret Odası(ALTO) seminer salonunda düzenlediği toplantı ile sektördeki gelişmeleri ve sektörün iç sorunlarını değerlendirdi.

ALTO Seminer Salonundaki toplantıya Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nden Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Öztürk, Bülent Onural, Akın Kandemir, Aliağa Liman Başkanı Levent Köleteli konuşmacı olarak katıldılar. ALTO’yu temsilen Başkan Vekili Erol Güngör de toplantıda yer alırken, Aliağa denizcilik sektörünün ileri gelenleri de sorunları konuşmak üzere toplantıya katıldılar.

Toplantıda Aliağa liman yolu sorunu, denizcilik sektöründe farklı bölümlerde okuyan öğrencilerin staj sorunu, acenta sorunları, Aliağa’da deniz sporlarının durumu ve denizcilik sektörünün çevresel etkileri görüşüldü.

Denizcilik sektörü hızla gelişiyor

Açılış konuşmasını da yapan Geza Dologh denizcilik sektörünün Türkiye’de çok hızlı geliştiğini, bu gelişme sırasında bazı sorunların çıkmasının da normal olduğunu söylerken, “Son yıllarda denizcilik sektöründe olumlu gelişmeler yaşandı. Bunu sektörde eski olanlar bilirler. Bazı sorunların devam ettiğini, bazı sorunların yıllardır çözülemediğini biliyoruz. Biz üzerimize düşen görevi ve girişimleri layıkı ile yapmaya çalışıyoruz. Zaman içinde sorunlar azalacaktır, denizcilik sektöründe yenilikler, gelişmeler hızla devam edecektir. Bizler de bu gelişim sırasında, gerek sosyal, gerek çevresel, gerek ekonomik her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Deniz sporlarının Deniz Ticaret Odası tarafından desteklenmesi önemli

yelken-spor-dernek

Toplantının ardından Aliağa Deniz Sporları Gençlik Kulübü Derneği de ziyaret edilirken, ALTO Başkanı Adnan Saka, Dologh’a deniz sporlarına verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, “ Aliağa yelken sporunun yapılması için uygun şartlara sahip bir yer. Geçtiğimiz yaz çok başarılı çalışmalar yapıldı. Şu anda da yelken sporuna devam eden gençler bulunuyor. Ben aynı zamanda bu kulübün de başkanıyım. Böyle gençlerin sosyal faaliyetlerde bulunması Aliağa ve ülke açısından oldukça önemli. Bizler de Odalar olarak bu tür sosyal aktiviteleri desteklemekten ve olumlu sonuçlarını görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

NETSİS MUHASEBE KURSU BAŞVURULARI BAŞLADI

ALİAĞA BELEDİYESİ, BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE EĞİTİMİ BAŞLATIYOR.
turgut-oguz

Aliağa Belediyesi, Sosyal Belediyecilik uygulamaları kapsamında kentteki gençlerin mesleki eğitimlerle sertifikalandırarak meslek sahibi yapmak üzere Bilgisayar Destekli Muhasebe eğitimi başlatıyor.
320 SAATLİK MUHASEBE KURSU
Aliağa Belediyesi, Bilgisayar destekli Netsis Muhasebe eğitimi düzenliyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifikalı eğitime başvurular 30 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında yapılacak. 320 saat süreli  olan Hafta içi her gün 13.00-16.00 arasında yapılacak olan Bilgisayar Destekli Netsis Kurs eğitimleri Aliağa Belediyesi internet evinde verilecek.
SERTİFİKALI EĞİTİMLER GENÇLER İÇİN FIRSAT
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, gençlerin mesleklendirilmesi için sertifikalı eğitim programlarının bir fırsat olduğunu ifade ederek, “İş yaşamında Bilgisayarlı muhasebe bilen personele sıklıkla ihtiyaç duyuyor. Belediyemiz eğitim ve kültür faaliyetleri kapsamında bu eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bilgisayar destekli Netsis Muhasebe kursumuza özellikle gençlerimizin büyük ilgi göstermesini bekliyorum” Dedi.
BAŞVURULAR BAŞLADI
Netsis Bilgisayar Destekli Muhasebe eğitimi 30 – 6 Nisan  tarihleri arasında alınacak.
Bilgisayar destekli Netsis Muhasebe Kursuna Katılmak isteyenler; Aliağa Zeytinlipark içinde bulunan Aliağa Belediyesi Konservatuarına şahsen başvurabilecek ve 6168977 nolu telefondan bilgi alabilecek.

ALİAĞA BLD.BSN.BLT

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 62

2