atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Arşiv

PROGRAM KAYITLARINDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

23 Mart Cuma günü saat 16:30 da gerçekleştirilen röportajı

YAYIN AKIŞI / PROGRAM KAYITLARI Bölümünden Dinleyebilirsiniz...

http://www.radyosahil.com.tr/genel/program-kayitlari.html

20120328_EMRE_ZDEMR

PROGRAM KAYITLARINDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

SÖZ-MÜZİK SEZEN AKSU İMZALI ŞARKISI
"KALP AĞRISI" İLE BEĞENİ TOPLAYAN GÜNSELİ DENİZ

YAYIN AKIŞI / PROGRAM KAYITLARI Bölümünden Dinleyebilirsiniz...

http://www.radyosahil.com.tr/genel/program-kayitlari.html

20120323_GNSEL_DENZ

PROGRAM KAYITLARINDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

22 Mart Perşembe günü saat 16:30 da gerçekleştirilen röportajı

YAYIN AKIŞI / PROGRAM KAYITLARI Bölümünden Dinleyebilirsiniz...

http://www.radyosahil.com.tr/genel/program-kayitlari.html

FFFFFFF

PROGRAM KAYITLARINDAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

23 Mart Cuma günü saat 16:30 da gerçekleştirilen röportajı YAYIN AKIŞI / PROGRAM KAYITLARI Bölümünden Dinleyebilirsiniz... http://www.radyosahil.com.tr/genel/program-kayitlari.html                      

BU KURSLARLA MESLEK KAZANIP İŞ SAHİBİ OLACAKSINIZ

İŞSİZ GENÇLER İÇİN AÇILAN MESLEK KAZANDIRMA VE İŞ EDİNDİRME KURSLARI BAŞVURULARI BEKLİYOR
ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ HALİNDE AÇTIĞI KURSLARA KATILACAK OLANLAR MESLEK VE İŞ SAHİBİ OLACAK
fuat-ozer

Aliağa’da işsiz gençlere meslek kazandırıp iş edindirecek olan kurslar başvuruları bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İŞKUR' un ülke çapında başlattığı ve yerelde Aliağa Belediyesi, METEM ve Ticaret Odası işbirliğinde açılacak olan ve geçtiğimiz hafta kamuoyuna tanıtılan kurslara 21 Mart tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Başvuran adaylar için 22 Mart Perşembe günü mülakat görüşmeleri yapılacak.

KURSLAR, BAŞVURULARI BEKLİYOR
Aliağa Belediyesi Başkan Vekili Fuat Özer, Aliağa Belediyesi ve diğer kurumların bir araya gelerek oluşturulan ALMES- Aliağa Meslek Edindirme Seferberliği projesi kapsamında 5 kurs açılacağını hatırlatarak, “Belediyemizce yapılan araştırma ve sanayi kuruluşlarıyla görüşmelerde sanayi kuruluşlarının en çok elemana ihtiyaç duyduğu belirlenen; “Mekanik Bakım Onarımcı”, “Hidrolik Pres Tezgâhı Operatörlüğü”, “Elektrikli Motor Bakım Ve Onarımcısı”, “CNC Torna Tezgâhı Operatörü” ve “Haddeci- Doğrultma- Paketleme” alanlarında kurslar açtık. Bu kurslar, işsiz gençlerimiz için önemli bir fırsat olacak. Proje kapsamında 3 ay METEM’de teorik eğitim, diğer 3 ay da Sanayi Kuruluşlarında pratik eğitim olmak üzere toplam 6 aylık bir mesleki eğitim verilecek. Başvuru süresi 21 martta sona erecek. Gençlerimizin, Bu önemli fırsattan yararlanmasını diliyorum” Dedi.
6 AYLIK EĞİTİMLE MESLEK KAZANI İŞ SAHİBİ OLACAK
Aliağa’da  halen herhangi bir işi olmayan gençlere meslek kazandırarak iş sahibi yapmayı hedeflediklerini ifade eden Özer, “6 aylık Mesleki eğitim sonucunda başarılı olan kursiyerler Özkan Demir Çelik, Habaş, Kocaer Haddecilik ve Kardemir Haddecilik kuruluşlarında istihdam şansı bulacak. Doğrudan istihdama yönelik bu kurslara ilgi olması halinde farklı eğitimlerle projemiz sürecek” dedi.
almes-afis
PROJE NASIL İŞLEYECEK?
Aliağa Belediyesi, ALMES projesi kapsamında ilçedeki sanayi kuruluşlarının en çok hangi alanlarda elemana ihtiyaç duyduğunu belirledi. Firmalardan, yapılacak olan bir mesleki eğitimde başarılı olacak kaç kişiyi istihdam edeceği taahhüdü alındı. Alınan Talepler ve taahhütler, İŞKUR ile imzalanan protokol çerçevesinde Beceri’10 UMEM kapsamına alındı. Yapılacak mülakat ve seçmelerle firmalarla işbirliği içerisinde kursiyerler seçilecek. Proje kapsamında üç ay Okulda teorik eğitim, 3 ay da sanayi kuruluşlarında pratik eğitim alacak kursiyerler, 6 ayın sonunda başarılı olursa Sanayi kuruluşlarında doğrudan istihdam edilecek.
Kursiyerler, Meslek eğitimleri süresince, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ve Genel Sağlık Sigortasından faydalanacak. Kursiyerlere eğitim boyunca günlük 15 TL ücret verilecek.
KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Eğitimlere, Son 2 aydır herhangi bir işyerinde çalışmamış, İŞKUR’a kayıtlı, Lise ve Meslek Lisesi mezunu, askerlikle ilişiği olmayan, 23-30 yaş arasındaki işsizler başvuracak. İŞKUR kaydı olmayanların kayıtları Aliağa belediyesi’nde yapılacak.  Proje hakkında bilgi almak isteyenler Aliağa Belediyesi ARGE biriminin (0232) 6161980 dahili (176) nolu telefonundan bilgi alabilecek.

Diğer Makaleler...

Sayfa 4 / 63

4

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.