atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Arşiv

ALİAĞA’DA YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR

Aliağa Belediyesi yaz ayı boyunca birbirinden renkli kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

aliaga-belediyesi-yaz-konserleri-214x300 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kültür ve sanata büyük önem veren Aliağa Belediyesi, yaz sonuna kadar gerçekleştireceği dev konser ve plaj partileri ile Aliağalılara kültür sanat şöleni yaşatacak. Etkinlikler kapsamında Yıldız Tilbe’den Funda Arar’a Sertap Erener’den Cem Adrian’a kadar birçok ünlü sanatçı Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda sahne alacak. Aliağa’da yaz ayına damga vuracak konserler Aliağalılara unutulmaz saatler yaşatacak. 

Yaz ayı etkinlikleri dev konserlerle de sınırlı kalmayacak. Türkiye’nin önde gelen dj ve sanatçıları Kuzey Ege’nin incisi Ağapark’ta müzikseverlerin karşısına çıkacak. Ozan Doğulu’dan Doğukan Manço’ya, Derya Uluğ’dan Erdem Kınay’a kadar birçok ünlü dj ve sanatçı plaj partileri ile Aliağalıları müziğin doruklarına çıkartacak. 

Yazı ayı sonuna kadar devam edecek olan Yaz Konserlerinin takvimi şöyle;

Yer: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı

Saat: 21.30

28 Temmuz Ümit Besen – Pamela

1 Ağustos.  Yıldız Tilbe

4 Ağustos Sertab Erener

11 Ağustos Funda Arar

18 Ağustos Edis

25 Ağustos Cem Adrian

Yer: Ağapark

Saat: 16.00

22 Temmuz Doğukan Manço

29 Temmuz Suat Ateşdağlı-Gökçe Kırgız

5 Ağustos Ozan Doğulu

12 Ağustos Merve Özbey- Erdem Kınay

19 Ağustos Bahadır Tatlıöz

26 Ağustos Derya Uluğ

 

ALİAGA BLD. BSN. BLTN

“Okuma Yazma Seferberliği” kursiyerleri sertifika aldı

2533947Aliağa ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Helvacı İlkokulunda düzenlenen sertifika dağıtım törenine Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Halk Eğitim Müdürü Fevzi Bayır, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Barış Özel ile okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve kursiyerlerin yakınları katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İlçede 5 mart ile 29 Mayıs tarihler arasında 120 saatlik, 12 merkezde okuma yazma açılan kursların başarıyla tamamlandığını, bu merkezlerde bir tanesinin Helvacı Mahallesinde olduğunu belirterek, “Okuma yazma bilmek insanın kendini özgür hissetmesini ve hayatınızın her anlamında kolaylık sağlamasıdır. Örneğin bir yere gideceğinizde ulaşım araçlarının üzerindeki yazıları okuyabilirsiniz. Alış verişlerde, alacağınız eşyanın fiyatlarını okuyabilirsiniz. Bu kurslarımız devam edecektir. Şayet çevrenizde okuma yazma bilmeyenler varsa, bu kursa katılımların sağlanmasını istiyorum. Burası sizin ikinci evinizdir. Kursu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandınız. Sizleri canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Kursa katılan 40 yaşında ve 3 çocuk annesi Emine Özbek ise sertifika töreninde “Mevsimler” adlı bir şiir okuyarak, şimdiye kadar okuma yazma bilmediğini, kursa katılarak okuma yazmayı öğrendiğini, bu durumdan da çok mutlu olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından 23 kursiyere kurs bitirme belgesi verildi.

www.aliagamedya.com

BİLGİSAYARLI MUHASEBE EĞİTİMİ PAZARTESİ BAŞLIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE SERTİFİKA PROGRAMINA YOĞUN BAŞVURU OLDU. KURS KONTENJANI YOĞUN BAŞVURULARLA KISA SÜREDE DOLDU. EĞİTİM 16 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK

ALİAĞA BELEDİYESİ, BİLGİSAYAR DESTEKLİ MUHASEBE EĞİTİMİ BAŞLATIYOR.

bilgisayar-kurs1

Aliağa Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında özellikle gençlere ve kadınlara yönelik başlattığı sertifikalı eğitim programlarına vatandaşların yoğun ilgisi sonucu başvuru kontenjanları kısa sürede doldu. Belediye’nin son olarak duyurusunu yaptığı MEB Sertifikalı “Bilgisayar Destekli Muhasebe Kursu”nun kursiyer kontenjanı 5 günde doldu. Kurs, 16 Nisan Pazartesi günü başlayacak.

320 SAATLİK MUHASEBE KURSU PAZARTESİ BAŞLIYOR
Aliağa Belediyesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifikalı Bilgisayar destekli Netsis Muhasebe eğitimi 16 Nisan Pazartesi başlayacak. 320 saat süreli olan Hafta içi her gün 13.00-16.00 arasında yapılacak olan Bilgisayar Destekli Netsis Kurs eğitimleri Aliağa Belediyesi internet evinde verilecek.
BAŞKAN OĞUZ: EĞİTİMLER SÜRECEK
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, gençlerin çalışma yaşamında iş bulabilmesi için sertifikalı eğitim almalarının büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Günümüz iş yaşamında bir okuldan mezun olmak yetmiyor. Özellikle gençlerin donanımlı olması, kendini yetiştirmesi lazım. Sertifikalı eğitim programlarımız bu fırsatı sunuyor.  İş yaşamında Bilgisayarlı muhasebe bilen personele sıklıkla ihtiyaç duyuyor. Belediyemiz eğitim ve kültür faaliyetleri kapsamında bu eğitimlere büyük önem veriyoruz. Bu sezon ikinci kez düzenleyeceğimiz Bilgisayar destekli Muhasebe kursumuza katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Gençlere sertifika kazandıracak eğitimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
ALİAĞA BLD.BSN.BLT

ASGİAD DİYANET CAMİASINI AĞIRLADI

 ASGİAD DİYANET CAMİASINI AĞIRLADI

asgiad-diyanet2


Aliağa Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (ASGİAD) ile diyanet camiası bir araya geldi.

ASGİAD derneğinde gerçekleşen buluşmaya Aliağa Müftüsü Osman Canbolat, Aliağa merkez ve köy camileri imam hatip ve müezzin kayyumları ve müftülük çalışanları katılırken ASGİAD’ı temsilen Dernek Başkanı Hüseyin Çep, ASGİAD Eğitim Danışmanı ve Ülfet Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Terzi ile Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. Birlikte yenilen yemeğin ve sohbetin ardından Asgiad Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çep ziyaret sebebiyle Aliağa Diyenet camiasına bir teşekkür konuşması yaptı.

Kutlu Doğum haftasına girildiğini belirten Başkan Çep Peygamber efendimizi ve onun kutlu doğumunu en güzel şekilde anlayan ve anlatan bu konuda  en güzel hizmetleri ortaya koyan, halkımızı aydınlatan Diyanet camiası ve personeline teşekkürlerini iletti. Bu kapsamda yapacakları bütün çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.

ASGİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya gelmekten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Aliağa Müftüsü Osman Canbolat Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Canbolat Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerde toplumsal gerçekliklerin göz önüne alındığını ifade etti. Toplumun gündeminden düşürdüğü değerlerin mübarek gün ve gecelerde, Ramazan ayında ve Kutlu Doğum haftasında yeniden topluma sunulduğunu kaydeden Müftü Osman Canbolat, bu yıl düzenlenecek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu seneki kutlamaların ana temasının “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlâkı ve Kardeşlik Hukuku” olarak belirlendiğini belirten Canbolat, söz konusu başlığın, kardeşlik kavramını bir söylem olmaktan çıkartıp bir ahlâk ve hukuk haline getirmek için seçildiğini anlattı.  Kutlu doğum ile alakalı 17 Nisan'da Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Sayar'ın Konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlediklerini ifade eden Canbolat, bu dönem içerisinde çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 

ASGİAD BSN.BLT

SİVRİSİNEK MÜCADELESİ BAŞLADI

ALİAĞA’DA SİVSİNEKSİZ BİZ YAZ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

sivrisinek

İzmir’in Aliağa ilçesinde sivrisinekle mücadele kapsamında Mart ayında başlayan larva ilaçlama çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi. Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentin özellikle sivrisinek üremesine uygun sulak alanları başta olmak üzere tespit ettikleri noktalarda ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

MART AYINDA BAŞLAYAN ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR
Son yıllarda sivrisineklerin üremesine karşı yapılan çalışmalarla yurttaşların rahat bir yaz geçirmesini sağlayan Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi larva ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.  Sivrisinek ve haşereler karşı yapılan ve Mart ayı başında başlayan ilaçlama çalışmaları yılsonuna dek aralıksız sürecek. Kış mevsiminin çok yağışlı geçmesi nedeniyle geçen yıllara göre bu yıl daha çok sulak alan bulunduğunu belirten yetkililer havalar ısınmadan sivrisinek ve haşerelerin muhtemel üreme noktalarını kentin dört bir yanındaki Kanal, fosseptik, rögar, yağmur mazgalları ve diğer sulak noktaları ilaçlıyor.
SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ MEVSİMİ İÇİN
Kış mevsiminin yağışlı geçtiğini ve havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığını belirten Aliağa Belediye Başkan vekili Selma Orhan, “Son yıllarda yapılan etkin mücadele ile yaz sezonlarında yurttaşlarımızdan pek şikâyet almadık. Sivrisinekle mücadelede erken ilaçlama büyük önem taşıyor. Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir Ekiplerimiz Mart ayı başında ilaçlama çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri genelde sulak alanları ilaçlarken, Aliağa Belediyesi ekiplerimiz de genel ilaçlama yapıyor. Yurttaşlarımıza sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirtmek için kararlıyız.” dedi.
SİVRİSİNEK BİLDİRİM HATTI: (0533) 963 20 24
Havaların ısınması ile sivrisineklerin çok hızlı ürediği belirten yetkililer,  yurttaşların da konuya duyarlılık göstererek daha etkin ve başarılı bir mücadele yapılabileceğini dikkat çektiler. Yurttaşlar, sivrisinek mücadelesi konusunda her türlü talep ve bilgiyi Aliağa Belediyesi’nin 0533-9632024 nolu telefonuna bildirebilecek.
ALİAĞA BLD.BSN.BLT

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 63

2

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.