atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

Alevlerin arasında kalan 11 yaşındaki Merve'ye hüzünlü veda

İzmir'in Aliağa ilçesinde çıkan yangında yaşamını yitiren 11 yaşındaki Merve Kedik, ailesi ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

alevlerin-arasinda-kalan-11-yasindaki-merve-ye-huzunlu-veda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde çıkan yangında yaşamını yitiren 11 yaşındaki Merve Kedik, ailesi ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede duygusal anlar yaşanırken, minik kızın ailesi tabutunun başından ayrılamadı.

Yangın, Aliağa ilçesi Kapıkaya Mahallesi Küme Evleri mevkiinde meydana gelmişti. Bir evde çıkan yangında 2. katta bulunan 5. sınıf öğrencisi Merve Kedik (11), hızla yayılan alevlerin ortasında kalmıştı. Ahşap çatı ile ahşap tavan çökmesi sonucu enkaz altında kalan minik Merve'nin cansız bedeni, ekipler tarafından bulunmuştu.

11 yaşındaki küçük kızın cansız bedeni savcının incelemesinin ardından önce Aliağa Devlet Hastanesine, daha sonra ise İzmir Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Burada gerçekleşen otopsinin ardından küçük Merve'nin cenazesi ailesine teslim edildi.

Ailesi tabutunun başından ayrılmadı

Minik Merve'nin cansız bedeni, cenaze töreni için ardından Aliağa Kapıkaya Mahallesi Camii'ne getirildi. Cenazede duygusal anlar yaşandı.Kalabalık camiye sığmayınca Merve Kedik'in cenaze namazı mezarlıkta kılındı. Kedik'in cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenaze Törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, AK Parti İlçe Başkanı Hamdi Erdem, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oğuzhan " Her zaman beraber hareket edeceğiz"

oguzhan-her-zaman-beraber-hareket-edecegiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafta sonu gerçekleştirilen  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Aliağa İllçe Başkanlığı'nın Genel Kuruluğunda İlçe Başkanı seçilen Özlem Şan Oğuzhan  ve yönetimi, seçim kurulundan mazbatasını aldıktan sonra ilçe binasında devir-teslim töreni düzenlendi. CHP Aliağa  İlçe Başkanı İlhan Aktaş,  görevini Özlem Şan Oğuzhan  devretti.
Devir teslim törenine CHP Aliağa İlçe eski Başkanı İlhan Aktaş, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, CHP Aliağa İlçe Başkan Adayı Saim Yurdakul, CHP ilçe eski ve yeni yönetimi ile partililer katılım gösterdi.
Devir teslim töreni ilk olarak CHP Aliağa eski Başkanı İlhan Aktaş konuşmasına başladı. Aktaş, “Biliyorsunuz 18 Kasım’da başlayan delege seçimleri 1 Aralık’ta bitti. 12 Ocak’ta da kongremizi yaptık. Özlem hanımla Saim bey yarıştılar. Özlem hanım kazandı. Çok güzel bir süreç yaşadık. Hem size hem de her iki adaya teşekkür ediyorum. Bugün yönetim kurulum adına bir devir teslim töreni yapalım dedik. Ayağınıza, yüreğinize sağlık. Bize gösterdiğiniz ve verdiğiniz destek için yönetim kurulu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 40 gün ilçe başkanlığı yaptım. Benim görevim burada bitti. Yeni yönetimimize hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.,
“Kimseler Ayrıştıramayacaklar”
İlhan Aktaş’ın ardından konuşmasına başlayan Özlem Şan Oğuzhan  yeni yönetim olarak Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir şekilde çalışacaklarını ,Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını belirtti.
Başkan Özlem Şan Oğuzhan  “İllhan beyden aldığımız bayrağı en iyi şekilde partimiz adına Aliağa’da yürüteceğiz. Bu süreçte Saim beyle parti içi bir yarışımız oldu. Ama bu sonlandı. Bugün biz ikimiz bu mazbatayı teslim aldık. İkimiz birlikte sizleri selamlamak istedik. Partimiz bundan sonra bir bütün halinde yoluna devam edecek. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nde ayrışmadan nemalanmak isteyenler avuçlarını yalayacak. Yolumuz açık olsun. Her zaman beraber hareket edeceğiz. Her zaman danışacağız. Partimize bir oy daha kazandıracak herkesin partimizde yeri var. Hep beraber her şeyi başaracağız. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” şeklinde konuştu.
Saim Yurdakul ise  yapığı konuşmada  her zaman partinin emrinde olduklarını , birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını vurgulayan Yurdakul, “Biz partimizin emrindeyiz. Umarım bu listeyi tercih eden arkadaşlarımızı utandırmazlar. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.
CHP İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan İlhan Aktaş’a çiçek takdiminde bulundu. İlhan Aktaş ta Özlem Şan Oğuzhan’a parti rozeti hediye etti. Konuşmaların ardından Özlem Şan Oğuzhan makamında tebrikleri kabul edildi. Çektirilen hatıra fotoğrafının ardından tören son buldu.

www.aliagamedya.com

ADAR’DAN ÜÇ İLÇE BAŞKANINA ÇALIŞTAY ÇAĞRISI

DxzaXuAqBPvcbhYfuGHBheXbnJoYxCTiNizNnTmPZlUtQawpoSDJnfMKGSUpoiqx_thumb

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir’e Aliağa’nın sorunlarını masaya yatırabilecekleri bir çalıştay yapma çağrısında bulundu.

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin daveti üzerine İzmir’de bir araya gelen il başkanlarının toplantısının bir benzerinin de Aliağa’da düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Aliağa’daki ilçe başkanlarına çağrıda bulunan Başkan Yavuz Adar, “AK Parti İl Başkanı sayın Kerem Ali Sürekli’nin, başta il başkanımız sayın Hüsmen Kırkpınar ve diğer parti il başkanlarını toplantıya davet ederek İzmir’in sorunlarını masaya yatırması ve istişarelerde bulunmasını takdire şayan, şık bir hareket olarak değerlendiriyorum. Şahsım ve partim adına kendisine teşekkür ediyorum. Buradan AK Parti Aliağa İlçe Başkanım Hamdi Erdem’e ve diğer ilçe başkanlarımıza sesleniyorum. İl başkanlarımızın yaptığının bir benzerini bizde Aliağa adına yapabiliriz. Aliağa’nın sorunlarını siyaset üstü bir anlayışla, sorunların tespiti, giderilmesi ve sonuca ulaşması, hızlandırılması adına bizde bir çalıştay düzenleyebiliriz. En temel sorun hastaneler sorunu, bununla ilgili ilçe başkanları olarak lütfen bir araya gelelim ve birlikte hareket edelim. İlçe başkanlarımızla bir araya gelerek Aliağa’yı ilgilendiren diğer konularla hem Aliağa Belediye Başkanıyla hem de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanıyla Aliağa’nın ve Aliağalıların sorunlarını dile getirmek için ortak hareket etmeliyiz. Aliağa’daki vatandaşlarımızın ihtiyaçları her türlü siyasi ikbalden ve beklentiden yücedir. ” İfadelerini kullandı.

www.aliagaekspres.com.tr

Kuyumcu "Mücadelemiz aynı hızda devam edecek"

Eğitim Sen Aliağa İlçe Temsilcisi Alp Kuyumcu, sendikalarının gerçekleştirilecek olan Olağan Genel kongresi  öncesi ilçedeki basın mensupları ile bir araya geldi.

kuyumcu-mucadelemiz-ayni-hizda-devam-edecek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Sen Aliağa İlçe Temsilcisi Alp Kuyumcu, sendikalarının gerçekleştirilecek olan Olağan Genel kongresi  öncesi ilçedeki basın mensupları ile bir araya geldi
Çamlk caddesi üzerinde bulunan İzmir Büyükşehir belediyesi  kültür  ve sanat merkezinde ki toplantıda 2017 yılından beri sendikalarını Aliağa’da temsil ettiklerini vurgulayan Kuyumcu, yapılacak olan Olağan Genel Kurullarından önce değerlendirmelerde bulundu.  Alp Kuyumcu, “11. Olağan Genel Kurulumuz ile birlikte sendikamızda yeni bir dönem başlayacak. Yeni arkadaşlarımız bu bayrağı bizden devralarak 3 yıl boyunca görev yapacaklar. Eğitim-Sen, her bir üyesinin bu sendikada yönetici olabileceği kaliteli bir eğitim örgütüdür. Bu ülkede öğretmen sendikalarının var olma nedeni Eğitim-Sen’in geri adım atmadan verdiği 1980’lerdeki mücadeledir. Çeyrek yüzyıla yakın bir süredir Türkiye’de, hiç kimsenin ideolojik görüşüne bakmadan, evrensel standartlarda en üst seviyede eğitim hizmeti verilmesi için mücadele eden üst nitelikte öğretmenler topluluğuyuz.” dedi. “Mücadelemizi yükseltiyoruz, sesimizi çıkarıyoruz” Türkiye’de günümüzde 3 çeşit öğretmenliğin var olduğunu sözlerine ekleyen Alp Kuyumcu, “Biz bunu kabul etmiyoruz. Sözleşmeli, ücretli ve kadrolu öğretmenlik, öğretmenler içerisinde ayrımcılığa neden oluyor. Bununla ilgili mücadelemizi yükseltiyoruz, sesimizi çıkarıyoruz. Bu ülkenin beyaz yakalı insanları bu ülkenin geleceğidir. En başta öğretmenler olmak üzere, itibarsızlaştırmayı kabul etmiyoruz. Ekonomik anlamda çok ciddi bir güç yitimi yaşadık. Ekonomik anlamda yaşadığımız güç yitiminin ötesinde öğretmenler ayrıştırıldı, bölüştürüldü. Güvencesiz yaşayan bir öğretmen grubu yaratıldı. Biz bunun karşısındayız. Bizden sondaki süreçte de bu mücadelemiz aynı hızda devam edecek.” ifadelerini kullandı
Alp Kuyumcu, hukuki dayanağı olmaksızın KHK’larla işten atılan öğretmenlerle maddi ve manevi dayanışma içerisinde olduklarını   dile getiren Alp Kuyumcu  son KESK’li arkadaşlarının  işine geri dönene kadar da bu noktada müsaadelerine  devam edeceklerini söyledi.

www.aliagamedya.com

ALİAĞASPOR FK, BOLVADİN BELEDİYE SPORU KONUK EDECEK

aliagasporfk-antrenman_3

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 8.grupta devreyi 24 puanla liderin 11 puan gerisinde kapatan Aliağaspor FK, ikinci devrenin açılış maçında Afyon temsilcisi Bolvadin Belediye Sporu ağırlayacak. 19 Ocak 2020 Pazar günü Aliağa Şehir Stadında oynanacak olan karşılaşma saat 14.00’te başlayacak.

Devre arasında kadrosuna kattığı isimlerle transfer döneminin en hareketli takımlarından olan Aliağaspor FK, yenilenen stadında ilk karşılaşmasına çıkacak. Karşılaşmanın hazırlıklarını sürdüren sarı siyahlılarda hedef mutlak galibiyet. Hazırlıklarını Teknik Sorumlu Mustafa Bahadır yönetiminde Aliağa Şehir Stadında gerçekleştiren sarı siyahlılar günü yaptığı tek idmanla tamamladı. Açma germe ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda futbolcular pas çalışmasının ardından taktik çalıştı. Yaklaşık iki saat süren antrenmana tüm futbolcular eksiksiz katıldı.

 

ALİAĞASPOR FK TEKNİK SORUMLUSU MUSTAFA BAHADIR: “NE OLURSA OLSUN LİGİ BIRAKMA GİBİ BİR NİYETİMİZ YOK”

Ligin ikinci yarısında daha iyi bir takım izleteceklerini belirten Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Mustafa Bahadır, “Devre arası kampının ilk etabını Aliağa’da ikinci etabını ise Antalya’da yaptık. Antalya kampındaki amacımız hazırlık maçlarıyla takımımızı daha hazır hale getirmekti. Yaptığımız kampta takım içerisindeki eksiklerimizi gördük. Eksiklerimizi tamamlayarak aramıza yeni katılan oyuncular oldu. Bizim bir hedefimiz var. Ne olursa olsun ligi bırakma gibi bir niyetimiz yok. İyi çalışıp, iyi bir ekip olup mutlu sona ulaşmak istiyoruz” dedi.

Aliağa taraftarına da çağrıda bulunan Bahadır, “Pazar günü oynayacağımız Bolvadin Belediye Spor karşılaşmasında taraftarımızın yenilenen stadımızı doldurmasını ve ihtiyaç duyduğumuz desteği bize vermesini istiyoruz. Bir takım taraftarı ile var olur. Taraftarımızın desteği ile oyuncularımız isteği de artacaktır” dedi.

BAL 8.GRUP 14.HAFTA MAÇ PROGRAMI

BAL 8.Grup 14.Hafta karşılaşmalarının tamamı 19 Ocak 2020 Pazar günü saat 14.00’te oynanacak.

Bigadiç Belediye Spor - Ayvalıkgücü Bld.Spor

Bergama Belediyespor – Sökespor

Sandıklıspor - Salihli Belediye Spor

Gönen Belediyespor - Bornova Yeşilova Spor

Manisa Sanayi Spor - Yunus Emre Belediye Spor

Aydın Yıldızspor - Bölmespor

Aliağaspor FK - Bolvadin Belediye Spor

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 1 / 277

Başlangıç
Önceki
1