atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

YÜCEL KARAŞAN: “ALİAĞA’DA CHP HDP İLE İTTİFAK HALİNDE”

DSC_0400-1-768x513Aliağa’nın duayen siyasetçilerinden Demokrat Parti Aliağa Meclis Üyesi Adayı Yücel Karaşan, yerel seçimlere kısa bir süre kala seçimlere ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

CHP tarafından çok defa meclis üyesi adaylığı için teklif aldığını belirten Karaşan, CHP’nin Aliağa’da HDP ile ittifak yapmasından ötürü teklifleri geri çevirdiğini söyledi.

HDP’nin Türkiye genelinde bütün partilerle ittifak yaptığını ifade eden Karaşan, “Şu anda ülke genelinde yapılan mitinglerde hep şu söyleniyor. CHP ile şu ittifak yaptı, bu ittifak yaptı. Türkiye genelinde HDP bütün partilerle ittifak yapıyor. Bu İzmir’de başka parti olabilir, Menemen’de başka parti olabilir, Aliağa’da başka bir parti olabilir. HDP şu anda nerede sandalye nerede koltuk ona destek veriyor. Şuanda Aliağa’da gördüğüm HDP, CHP’ye destek veriyormuş gibi bir hava var. Havadan da ziyade meclis listelerine baktığınız zaman, meclis listelerinde HDP’nin temsilcisi hangi partide var bir bakın ona göre destek verip vermediğini görün” dedi.

“Destek Vermediğim için Meclis üyesi Adayı Oldum”

Millet ittifakını desteklemediğinin altını çizen Karaşan, millet ittifakına destek vermemesinin nedenlerini şöyle sıraladı: “Benim Millet İttifakı’na uymamamın iki sebebi var. Birincisi CHP meclis üyeliklerinde İYİ Partiye adaletli bir temsiliyet hakkı vermedi. İkincisi ise CHP’nin şu anda Aliağa’da HDP ile ittifak yapmasından dolayı ben CHP’ye, Millet İttifakı’na destek vermiyorum. Destek vermediğim için de Demokrat Parti’den meclis üyesi adayı oldum. Koltuk sevdam olduğunu yönünde söylentiler duyuyorum ama benim koltuk sevdam olsaydı ben CHP’den de diğer taraftan da istesem meclis üyesi olabilirdim. CHP’den son dakikaya kadar teklif ettiler ama kabul etmedim” dedi.

“Yapılan pazarlıkları Midem Kaldırmıyor”

Aliağa siyasetinin tanınan isimlerinden Cumhur Güney’in de CHP adayı Özcan Durmaz’a destek vermesinin etik olmadığını vurgulayan Karaşan, “Cumhur Güney hiçbir zaman benim rakibim olmadı ama bence bir siyasi partiyle özdeşlemiş birisinin seçim arifesinde kalkıp da kendi partisinin adayı varken karşı partinin adayına destek vermesi bana hiç etik gelmedi. Bu işin bugünü de var yarını da var. Benim siyasi görüşüm belli, yerim de belli. Bu yüzden İyi Parti’den istifa ettim, demokrat partiden meclis üyesi adayı oldum. Ne için? Belli bir tarafa taraf olmamak için. Benim tarafım belli, ben demokrat parti kökenliyim demokrat partiden istifa ettim, İyi Parti kurucu ilçe başkanlığı yaptım ama İyi Parti’de yapılan uygulamaları benimsemediğimden dolayı istifa edip tekrar Demokrat Parti’ye geçtim. Ben şu yapılanın arkasında başka şeyler arıyorum. Ben yıllardır bir siyasi görüşün, bir çizginin karşısında olan partiye asla gidip destek vermem. Bunların destek vermesinin altında ne var ne yok bilemiyorum. Aliağa’da şu an iki kutuplu bir seçim görünüyor. Şunu çok iyi biliyorum yapılan gizli pazarlıklarla Aliağa’nın birçok yerinin peşkeş çekildiğini biliyorum. El altından sözler verildiğini biliyorum, bu sözler, vaatler karşısında destekler alındığını da biliyorum o yüzden de midem kaldırmıyor bu işleri” dedi.

www.aliagamedya.com

Aliağa’da iki otomobil çarpıştı:4 yaralı

23f03faf-fbe6-4401-8266-c75c36aca941-300x225İzmir’in Aliağa ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.

Kaza, Siteler Mahallesi Necmettin Giritlioğlu caddesi üzerinde meydana geldi. Edilen Bilgiye göre N.Ş yönetimindeki 35 AFU 719 plakalı otomobil, R.Y ´ın kullandığı 35 ACA 854 plakalı otomobil ile petkim cami kavşağında kafa kafaya çarpıştı.Kazada sürücüler N.Ş ve R.Y ile yolcular F.U ,B.T yaralandı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralıları, yapılan ilk müdahalenin ardından Aliağa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Acil Servis’te tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

www.aliagamedya.com

Demokrat Parti Aliağa Seçim Bürosu Açıldı.

DSC_0435-300x20131 Mart yerel seçim çalışmalarını İzmir’de sürdüren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal Aliağa DP ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal Aliağa girişinde Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Burcu Toros Belediye Meclis üye adayları ve partililerce karışılandı.

Atatürk caddesinde bulunan Seçim Bürosunun açılış öncesi konuşma yapan Bakırçay bölgesi siyasetinin duayenlerinden DP Aliağa belediye Meclis Adayı Yücel Karaşan Demokrat Parti’den Aliağa Belediye Meclis Üyeliğine aday olma nedenini anlatan Karaşan “Biliyorsunuz gerek Aliağa’da gerekse Türkiye’de iki kutuplu bir seçim atmosferi yaratıldı. Farklı farklı partilerde mücadele veren arkadaşlarımızın, bu partilerdeki emeği yok sayıldı. Tamamen dikta yöntemiyle oluşturulan listelere ve adaylara karşı bir tepki olarak eskiden beri içerisinde mücadele ettiğim Demokrat Parti’den bu gün de belediye meclis üyesi olarak aday oldum. Ben belediye başkan adayı da olabilirdim. Biz belediye meclisinde yok sayılan vatandaşın sesi olmak için bu gün aday olduk. Bizim sevdamız Aliağa’ya hizmettir. Aliağa’da Belediye Meclisi’nde bu güne kadar kararların dahi ayrıntılandırılmadan el kaldırıp indirilmek üzerine kurulu bir sistemle ilerlediğini de görünce bu sistemin gidişatına dur demek için Demokrat Parti’den Belediye Meclis Üyeliğine aday oldum” dedi.

DSC_0392-300x201

“iktidarda olan partilerin dışında bir merkez partiye ihtiyacı vardır”

Kendisinin Demokrat Parti’den kazanacağına dair emin olduğunu dile getiren Yücel Karaşan “Demokrat Parti bir ülkede köklü bir partidir. Bizim de partimiz. Türkiye’nin bugünkü konumunda iktidarda olan partilerin dışında bir merkez partiye ihtiyacı vardır. Demokrat Parti geçmişinden aldığı deneyimle bu gün Türkiye’de bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacak tek partidir. Halkımız bu seçimlerde önlerine konan iki ittifakı da seçmek istemiyor. Tercih hakkının olmasını istiyor. Birbirinden farkı olmayan bu iki ittifak ile yaratılan iki kutuplu seçim anlayışını halkımızı mahkum edilmesine izin vermeyeceğiz. Her partinin aday çıkarması gerekiyordu. Beğenmediğimiz bir partiye mecbur bırakılmamıza geçit yok. Temsilde adalet istiyoruz.” diye konuştu.

“Pek Çok Üretim Tesisi Aliağa’da Faaliyette Geçirildi”

Demokrat Parti (DP) Genel başkanı Gültekin Uysal ise yaptığı konuşmada önceliği millet ve memleket olan bir siyasi zihniyetin temsilcisi olarak Aliağa’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Ülke ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayan Aliağa’nın Demokrat Parti’nin eseri olduğunu belirten Uysal, “ Türkiye’nin kıt kanaat imkânlarının olduğu dönemlerde kalkınmada sıçrama hamlesi diyebileceğimiz pek çok üretim tesisi Aliağa’da faaliyete geçirildi. Aliağa’mız Petkim ve Tüpraş ile gelişen çizgi içerisinde bir büyük üretim merkezi ile istihdam merkezi haline geldi “ dedi.

“31 Mart’tan sonra milletimizin önüne acı bir fatura gelecek “

Türkiye’nin üretmeden tüketen , kazanmadan harcayan ülke haline getirildiğini ve ülkede tarımda bile ithalatçı konum getirdiğini dile getiren Genel Başkan Uysal “Son bir yıl içerisinde bir milyon 200 bin insanın işsiz hale geldiği bir ülke var karşımızda. Bugün kriz yoktur diyenlere çok açık yüreklilikle buradan haykırmak isterim. Türkiye de krizin ötesinde bir facia var .Türkiye çok sistematik bir çöküş ile karşı karşıya üretimde zincirlerinin çöktüğü, hukukta, demokraside, her alanda küme düşen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Yapılandırma affı gibi düzenlemelerle narkoz verircesine, acı hafifletilmek istense de 31 Mart’tan sonra milletimizin önüne acı bir fatura gelecektir” şeklinde konuştu .

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Seçim bürosunun gezilmesiyle açılış töreni son buldu.

www.aliagamedya.com

Çanakkale Şehitleri Aliağa’da anıldı

aliaga-tiyatro-sifa-niyetine-10-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa ilçesinde, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle program düzenlendi.

Yurt genelinde olduğu gibi, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle Aliağa ilçesinde de bir program düzenlendi. Program, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Program daha sonra, Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam etti. Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan anma programı, ilgi gördü. Programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Abdullah Aksoy yaptı. Çanakkale’yi; Türk milletinin tarihi bir direnişi, asla unutulmayacak mücadele azmi ve emparyalist mihrakların kanlı planlarını alt üst eden stratejik silkinişi olarak tanımlayan Aksoy, şehitler için rahmet diledi.

Yapılan konuşmaların ardından “Bilinmeyen Fotoğraflarla Çanakkale ve Aliağa Şehitlerim” isimli video gösterimi ekrana yansıtıldı. Program, “Çanakkale Destanı” adlı şiirin okunması, solu türkü dinletisi ve drama gösterisi ile son buldu. Programın bitiminde ilçe protokolü programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa; Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, siyasi partililer, sivil toplum kuruluşları, öğretmen, öğrenciler ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

54433644_2583493618390445_7924285669814304768_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54410670_2583493571723783_5268935745518698496_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZCAN DURMAZ, BUGÜN SAAT 13’DE RADYO SAHİL’DE CANLI YAYIN KONUĞU OLUYOR.

lUMvbkphPuVqYHlqxxYXGnLURjNSjVCPnImfvYnVQcTvoGhTNBtkvHeFXPTecPtI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZCAN DURMAZ, 15 MART CUMA GÜNÜ SAAT 13’DE RADYO SAHİL’DE CANLI YAYIN KONUĞU OLUYOR.

SEVİL EDREMİT’İN SORULARINI YANITLAYACAK OLAN CHP ALİAĞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZCAN DURMAZ, ALİAĞA İÇİN PROJELERİNİ, 15 MART CUMA GÜNÜ SAAT 13’DE RADYO SAHİL’DE ANLATACAK.

Canlı yayını 95.0 frekansından ve internetten dinleyebileceğiniz gibi, Facebook Radyo Sahil95 sayfasından da görüntülü olarak izleyebilirsiniz.

Ayrıca 0533 258 33 10 nolu whats up hattımızdan da sorularınızı iletebilirsiniz.

www.radyosahil.com.tr

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 225

3