atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

YALI MAHALLESİ MUHTARLIĞI’NDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MASKE DESTEĞİ

aliaga-yali-muhtarligi-saglik-calisanlarina-destek_1

Aliağa Yalı Mahallesi Muhtarlığı, Koronavirüs salgınıyla en ön cephede fedakarca savaşan sağlık çalışanları için koruyucu yüz maskesi üretti.

Muhtarlık yanında Halk Eğitim Merkezi’ne ait atölye içerisinde dikimi yapılan 100 adet koruyucu yüz maskesi, Yalı Mahallesi Muhtarı Gülsüm Hürriyet Gülcan tarafından Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Fuat Yalvaç’a teslim edildi.

Koruyucu yüz maskelerini bir süredir gönüllü mahalle sakinlerinden Mevlüde Dağlar, Naciye Doğan ve Semra Karahasanoğlu ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında ürettiklerini belirten Gülcan, hem mahallelerinde yapılan tüm çalışmalar için hem de projeye verdiği destekten ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

Maskeleri bir süredir ürettiklerini, diğer muhtarlıklara da vatandaşlara dağıtmaları için gönderdiklerini ve üretimlerine devam edip bedelsiz olarak dağıtacaklarını da ifade eden Gülcan, maskenin yıkanabilir olduğunun ve ütü veya buharla dezenfekte edilebildiğinin de altını çizdi.

 

Maskeleri kabul eden Başhekim Ali Fuat Yalvaç ise gönüllülük esasıyla yapılan destek için emeği geçenlere teşekkür etti.

aliaga-yali-muhtarligi-saglik-calisanlarina-destek_3aliaga-yali-muhtarligi-saglik-calisanlarina-destek_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

HACIÖMERLİ MAHALLESİ’NE DOĞALGAZ VERİLMEYE BAŞLANDI

aliaga-haciomerli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatırım programı kapsamında doğalgaz şebeke genişletme çalışmalarını sürdüren İzmir Doğalgaz,

Aliağa’da Yeni Şakran Mahallesi’nin ardından Hacıömerli Mahallesi’ni de doğalgaza kavuşturdu.

Aliağa Belediyesi ile İzmirgaz iş birliğinde yapılan altyapı çalışmaları sonucunda Yeni Şakran’dan sonra Hacıömerli Mahallesi’nin de büyük bir bölümüne doğalgaz verildi. Yaklaşık sekiz ay önce Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yoğun girişimleriyle İzmir Doğalgaz’ın yatırım programına dahil edilen Yeni Şakran ve Hacıömerli Mahalleleri’nde doğalgaz kullanımına başlandı.

Altyapı çalışmalarının sürdürüleceği Yeni Şakran ve Hacıömerli Mahalleleri’nde gaz verilen sokakların takibi www.izmirgaz.com.tr adresinden yapılabiliyor. Mahalle sakinleri İzmir Doğalgaz ile abonelik ve müşteri sözleşmesini yaparak doğalgazı kullanabiliyor. Doğalgaza; ısınma, sıcak su ve mutfak olarak birlikte ya da bu seçeneklerden biri üzerinden abone olunabildiği gibi tüm abonelik ve sözleşme işlemleri abone merkezinden yapılabiliyor.

Müşteri sözleşmesi aşamasında istenen belgeler ise şu şekilde: Kiracı ise kira kontratı veya ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, abone numarası; eğer sözleşme yapacak kişi tapu sahibi ise sadece abone numarası ile işlemlerini yapabiliyor. Sözleşme bedelleri İzmir Doğalgaz kurumsal web sitesinden öğrenilebiliyor. Ayrıntılı bilgiye 7 gün 24 saat hizmet veren İzmir Doğalgaz Çağrı Merkezi aracılığıyla ulaşılabiliyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

ALİAĞA ZABITASI MARKET DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

aliaga-zabitasi-market-denetimi_1

Aliağa genelinde vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için görevlerini sıkı bir şekilde sürdüren Aliağa Belediyesi Zabıta Ekipleri, koronavirüs salgınına karşı verilen mücadelede çalışmalarına devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeler kapsamında her alanda tedbir ve denetimlerini sıklaştıran belediye zabıta ekipleri, insanların alışveriş için yoğunlukla ziyaret ettikleri marketlerde gerekli kontrolleri yapmayı sürdürüyor.

Ekipler, genelgede yer alan, marketlerde hizmet alanına göre 100 metre kare alanda aynı anda en fazla 10 kişi bulunabilmesi, sosyal mesafenin korunması, içeri girmek için bekleyen müşteriler arasında en az bir metre mesafe olması, müşteri ve çalışanların tümünde maske bulunması gerektiği gibi kurallara riayet edilip edilmediğini sıklıkla denetliyor.

Ayrıca genelgeye göre tüm marketlerin 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebileceğini de belirten zabıta ekipleri, marketlerde hijyen kurallarına, meyve sebzelerin poşetlenerek satışa sunulmasına, ekmeklerin poşet içerisinde satılmasına yönelik market çalışanlarına gerekli uyarıları da yapıyor.

 aliaga-mustafa-tahir-acarDenetimleri marketlerin yanı sıra manavlarda da gerçekleştirdiklerini belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, “Kurallara uymadıklarını tespit ettiğimiz işletmeler hakkında tutanak hazırlayarak gerekli idari işlemler için ilçe hıfzıssıhha kuruluna iletiyoruz” dedi.

ALİAĞALILARIN TEMEL GIDA İHTİYAÇLARI TEK TIKLA KAPILARINA ULAŞIYOR

aliaga-semt-pazari.com

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan Aliağalıların sebze, meyve ve bakliyat gibi temel gıda ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla, Aliağa Belediyesi tarafından kurulanaliagasemtpazari.com, hizmete girdiği ilk günden yoğun ilgi gördü.

“Siz evde kalın, biz size getiririz” sloganı ile Aliağalıların mümkün olduğunca evlerinde kalması amacıyla Aliağa Belediyesi tarafından hizmete açılanaliagasemtpazari.com üzerinden vatandaşlarca ilk günden yüzlerce sipariş verildi. Site üzerinde tek tıkla verilen siparişler belediye ekiplerince titizlikle ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde vatandaşların evlerine teslim edildi.

Vatandaşlar, verilen siparişlerin ödemelerini ister site üzerinden kredi kartı, isterlerse kapıda nakit veya pos ile yapabiliyor. 10.00- 19.00 saatleri arasında verilen siparişler gün içinde, saat 19.00’dan sonra verilen siparişler ise sonraki gün saat 10.00’da adreslere ulaştırılıyor.

Öncelikle sebze, meyve ve bakliyat ürünlerinin satışa sunulduğu sitede kısa süre içinde kahvaltılık ve temizlik ürünleri başta olmak üzere farklı kategorilerde çok sayıda ürün de sanal raflarda yerini alacak.

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_4

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa Ticaret Odası COVİD-19 (koronavirüs) salgını ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar ve alınan önlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu

mer_ErturkAliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Ticaret Odası olarak koronavirüs salgınıyla ilgili olarak üyelerimize ve çalışanlarına gerekli uyarılar ve bilgilendirmelerde bulunduk ve bizde oda binamızda gerekli tıbbi tedbirler ile sıhhi önlemleri aldıklarını belirtti.

Aliağa Ticaret Odası olarak COVİD-19 (koronavirüs) salgını ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar ve alınan önlemler hakkında basın açıklaması yaparak bilgilendirmelerde bulunan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk yaptığı yazılı açıklamada;

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020 yılı başından itibaren dünyaya yayılan Covid-19 salgını uğradığı tüm ülkeleri pek çok yönden etkilenmiştir. 21. Yüzyılın en yaygın salgını olan bu virüsün etkisinin ne kadar süreceği vatandaşların açıklanan tedbir uygulamalarına riayet etmelerine bağlı olduğu bilinmekte ve bu bağlılık aynı zamanda ülkelerin ekonomilerine olan etkisini de belirleyecektir.

Ülke ekonomisinin yüzde 6,1’ini oluşturan bölgemiz, ülkemizin de en önemli istihdam depolarından birisi olması dolayısıyla İzmir merkezden ve çevre il ve ilçelerden yoğun giriş çıkışla karşılaşması, bu coğrafyada yaşayanlar olarak çok daha dikkatli ve tedbirli davranmak zorunda olduğumuz gerçeğini unutmadan hareket etmemizi ve tedbirlere sonuna kadar uymamızı gerektirmektedir.

Bu şekilde yoğun istihdamın olduğu bölgemizde sağlık çalışanlarımızın da işleri oldukça zor. Bu çerçevede ‘insanüstü bir çabayla’ bu salgına karşı mücadele veren sağlık çalışanlarımızın manevi destek ve motivasyona ihtiyaçları olduğunu düşünerek sürecin başlamasıyla birlikte gerek hastanemiz ile gerekte aile sağlığı merkezlerimiz ile diyalogumuzu devam ettirerek gerekli desteği sürdürme gayretindeyiz. Aynı gayretlerimizi emniyet güçlerimizle, jandarma kuvvetlerimizle ve bu salgının ortadan kalkması için mücadele eden tüm kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde olarak; bu beladan birlikte hareket ederek kurtulmamız gerektiği inancı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda, Aliağa Ticaret Odası olarak koronavirüs salgınıyla ilgili olarak üyelerimize ve çalışanlarına gerekli uyarılar ve bilgilendirmelerde bulunduk ve bizde oda binamızda gerekli tıbbi tedbirler ile sıhhi önlemleri aldık. Ayrıca, salgının yayılmasını önlemek amacıyla, temas riskini azaltmak üzere, üyelerimizin odamız tarafından sunulan hizmetleri uzaktan erişim yoluyla (online) alması yönünde gerekli altyapıyı sağladık. Bununla birlikte evden çalışma yöntemi ve dönüşümlü çalışma modeli ile gerek riski minimize ederek gerekte tam zamanlı çalışarak hizmetlerde aksama olmamasına özen gösteriyoruz. Salgının yayılmasını önleme çerçevesinde gıda sektöründe çalışan işletmelere de maske desteği sağlamaya gayret etmekteyiz.

2020 yılında dünya büyümesinin negatif yönde etkileneceği görülmekle birlikte negatif büyümenin, istihdamın ve ticaretin önündeki sorunlar, ülkelerin destekleri ile giderilmeye çalışılmaktadır. Bu çerçevede ülkemizde de sıkıntıların yaşanacağı tespitleri ocak ayından itibaren gözlemlenmekte, bu olumsuzlukların giderilebilmesi için sorunların bakanlıklar nezdinde dile getirilmesi ve çözüm aranması formüllerinin başında oda ve borsa başkanlarımızın sahada oluşabilecek sorunları üst birliğimize ileterek TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin takibi ile sonuca ulaşılması gerektiği görülmüştür.

Anılan çerçevede sahada oluşabilecek sorunları dile getirdiğimiz ilk raporumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne şubat ayının ikinci yarısında iletilmiş ve sorunların çözümlenmeleri konusunda gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Mart ayından itibaren daha da yoğunlaşan salgın vakaları ülkemizde de 11 Mart tarihinde ilk vakanın görülmesi ile toplumsal izolasyonu sağlamak için tedbirler arttırıldıkça, ticarette gıda ve sağlık sektörleri

haricinde kısıtlamaların da yoğunlaşması sebebiyle sahadaki sorunlar daha da derinleşmeye başlamıştır.

Aliağa Ticaret Odası olarak bölge ticaret ve sanayisinin temsilcisi olan kurumumuz, bölgedeki ufak ve büyük işletmeler ile sahadaki gerçek sıkıntıları belirlemeye çalışmış, bu çalışmaları oda yönetim kurulumuzda ve bölge oda başkanları ile birçok sefer video konferans ve telekonferans yöntemiyle dile getirerek sorunların çözümü noktasında gerekli istişareler bugüne kadar yapılmış, bugünden sonra da yapılmaya devam edecektir.

Sahada oluşabilecek sorunları önceden görmek ve tedbirlerin önceden alınması gerektiği felsefesi ile yola çıkan yönetim kurulumuz, oluşabilecek sorunların çözümü çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatı sıklaştırma konusunda çalışmalarını arttırmıştır. Ülkemizdeki 365 oda ve borsa ile birlikte odamız da, sahadaki sorunların çözülmesi için gerek TOBB nezdinde gerekse bölge siyasilerinin desteği ile çözüm odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

Aliağa Ticaret Odası olarak bugüne kadar oluşabilecek sorunların çözümü için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı, bugünden sonra da ortaya çıkan ya da çıkabilecek sorunların çözümü ile ilgili de devam ettirme arzusundayız. Bu noktada sorun ve çözümle ilgili duyuru ve paylaşımlarımızı sosyal medya adreslerimizden, internet sitemizden ve diğer mecralarımızdan iş alemimize iletmekteyiz.

Bugüne kadar sağlanan destekler ve bugünden sonra oluşabilecek sorunların tespiti ve çözümleri konusunda diyalog içerisinde bulunmak için odamız internet sitesinde, üyelerimizden yaşadıkları sorunları iletebilecekleri ‘iletişim formlarını’ geliştirdik ve bu formları dinamik bir şekilde takip ederek üyelerimizden gelen talepleri gerekli kurum ve kuruluşlara iletmeye devam etmekteyiz.

Hepimizin bildiği gibi bu krizin en önemli bileşeni sağlıklı kalmaktır. Salgını eninde sonunda yeneceğiz, bundan hiç şüphemiz yok. Bu salgının sanayi ve ticarete olan etkisini minimize edebilmek için çalışmalarımıza mesai mefhumu gözetmeksizin gerekli tedbirlerin alınması noktasında sürdüreceğiz. Toplum olarak salgının en kısa sürede ortadan kalkması için yapılacaklarla ilgili ‘zihinsel bütünleşmeyi’ sağlama noktasında vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düşmektedir. Bu salgına karşı gerekli tedbirleri toplum olarak uygularsak hızlı bir şekilde önce toplum sağlığına kavuşmayı, ardından da ekonomimizin hızla düzelmesini sağlarız.

Son olarak acil durumlar dışında evden çıkmamaya özen gösterelim. Sağlıkla ve mutlulukla kalın.'' ifadelerini kullandı.

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 285

3