atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

YENİ ÜROLOJİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

Aliağa Devlet Hastanesi’ne ataması yapılan Üroloji Uzmanı Op. Dr. Serdar Kuşdemir görevine başladı.

kqbhEqsaklmZvDzoOunQQVFCwdMxtmZTOcgSCaKHqOEtPzcRXkmEeRKQPsyaKDAa_thumbÜroloji Uzmanı Op. Dr. Serdar Kuşdemir, Aliağa Devlet Hastanesi'nde tam zamanlı hasta kabulüne başladı. Alanının önemli hekimlerinden Kuşdemir, uzun yıllar çeşitli hastanelerde sürdürdüğü meslek yaşantısına Aliağa Devlet Hastanesi’nde devam edecek. Tanınmış hekim, kapalı böbrek taşı ameliyatı, taş tanısı, prostat büyümesi ve hastalıkları, mikrocerrahi varikosel gibi halk arasında sıklıkla görülen hastalıklar ile sağlıklı cinsel yaşam başta olmak üzere ürolojinin tüm alanlarında hizmet verecek. Op. Dr. Serdar Kuşdemir’in tıbbi ilgi ve uzmanlık alanları arasında; endoüroloji, üroonkoloji, ürolojik taş cerrahisi, prostat hastalıkları cerrahisi, pediatrik üroloji, androloji ve üroradyoloji yer alıyor.

www.aliagaekspres.com.tr

FABRİKA GİBİ MESLEK LİSESİ

Aliağa’da bulunan HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, SMYRNA markasıyla sıvı temizlik maddeleri üretiyor. Öğrencilerin ürettiği temizlik ürünleri kamu kurum ve kuruşları ile okullara satılıyor.

FANDEwmEUNJBWLKDHLCSTEJkwBfWcvOJnRUWIxeUgJoSyItratqOaCsiqjZGrAcm_thumb

Kimya Teknolojisi Bölümü öğretmenlerinin desteğiyle üretim yapan öğrenciler, okullarına katkı sağlamanın yanı sıra hem mesleklerini öğreniyor, hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. Kurdukları döner sermaye işletmesinde, kimya teknolojileri alanında geliştirilen temizlik ürünlerinin üretimi, Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tescillenen Smyrna markası ile gerçekleştiriliyor. Ürünlerden elde edilen gelir hem okula, hem de öğrencilere kalıyor. Üretimde yer alarak bilgi ve beceri sahibi olan öğrencilerin mezun olduktan sonra da kolayca iş bulabilecekleri belirtiliyor.

HB SMYRNA ismini koydukları ürünleri üreten okul, il ve diğer ilçelerdeki kamu kurum ve kuruşları ile Aliağa’daki diğer okulların da ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor. Projeyi düşünce aşamasından hayata geçirdiklerinde, öğrencilerin de istihdamına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Bilge Han Kurtcebe , "Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Planlaması’nda, Mesleki ve Teknik Eğitime atfedilen hedeflerden biri de Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Döner Sermaye İşletmeleri açması ve öğrencilerin üretim yaparak öğrenmelerinin önünün açılmasıdır. Aynı zamanda üretilen ürünlerin kalite ve çeşitliliğinin arttırılması da okulumuzun hedefleri arasındadır. Bu kapsamda okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin gerçek üretim ortamlarındaki mesleki gelişimi sürekli desteklenmektedir. Biz okullarımız için 5 farklı kalemde temizlik malzemeleri üretebileceğimizi bunları daha düzenli bir şekilde dağıtabileceğimizi düşündük. Projemizde başlangıçta, İzmir Kredi Yurtlar Kurumu ile temasa geçtik. Eğitim destekli projemizdi. Görüşmelerden sonra iki kazan ve numunelik malzemeleri de aldık. Üretime başladık. Daha sonra okulumuz HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Anadolubank A.Ş. arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü neticesinde, Kimya Teknolojisi Alanı Döner Sermaye İşletmesi kapsamında yapılacak üretim çalışmalarında kullanılmak üzere 2’şer ton kapasiteli iki (2) adet üretim kazanını Kimya Alanı imalathanesine kazandırdık. Böylece okul - İşletme arasında deneyimlerin paylaşılmasına olanak sağlanmıştır. Talep gelirse yaklaşık olarak günlük 9-10 ton üretimimiz olacak. Ama daha ileriki dönemlerde kapasitemizi artırarak bu işi daha üst seviyelere çıkartmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Mesleki liseler Gayri Safi Milli Hasıla’ya fayda sağlamalıdır”

Anadolu Bankası ile lise arasında yapılan imzalan protokolde açıklama yapan Aliağa ilçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan teknik ve mesleki liselerin önemine işaret ederek, HABAŞ Hamdi Başaran Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iş kollarında ihtiyaç duyulan nitelikli elemanın yetişmesinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi. Bayhan” Meslek liselerinin en önemli görevlerinden bir tanesi de ülkeye katma değer kazandırmaktır . Bu anlamda bakıldığında çok önemlidir. Herkesin bildiği gibi meslek lisesi memleket meselesidir. HABAŞ Hamdi Başaran Meslek Lisesi bakıldığında fiziki ve donanım açısından İzmir'in çok önemli klasman okullarından bir tanesidir.Okulumuzun müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri döner sermaye de temizlik malzemesi üretimi gerçekleştirdiler. Meslek lisesinin yapması gereken en önemli konulardan bir tanesidir bu. Şimdi kamu kurum vekuruluşlarına ürettikleri bu malzemeleri satıyorlar. Kanaatimce meslek liselerinin sınıflandırılmasında HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin üst klasman bir okul olduğunda bu şekilde ispat etmiş olduk. Çünkü Meslek liselerinden beklenen en önemli özellik üretim yapması ve bu üretimi katma değer olarak oluşturulması hem öğrenciye hem öğretmene okulun kendisine ve memleketin gayri safi milli hasılata faydası sağlaması beklenir. Bu anlamda meslek lisesinde sadece akademik anlamda değil ,uygulamalı bir eğitimle birlikte mesleğin iş için de öğrenme açısından da kazanıma ulaşmasını sağladık “ dedi

“Öğrenciler meslek liselerinin gücünün farkında değiller”

Aliağa Anadolu Bankası Şube Müdürü Seda Karakaya ise meslek lisesi öğrencilerinin kendi kıymetlerini bilmediklerini söyledi. Karakaya; “Sektör olarak birçok firma ziyaretlerinde bulunuyoruz. Firmalara ve sektörlere baktığımızda genelde firma sahiplerinin meslek lisesi mezunu olduklarını görüyoruz. Yanlarındaki çalışanlar ise iyi üniversitelerden mezun olan insanlar. Çünkü meslek lisesi mezunu olan bu insanları küçük yaşta bu işe başladıkları için ticareti daha çabuk ve iyi kavrıyorlar. Çocuklar bunun farkında değiller. Aslında çocuklara bu konuda rehberlik yapmak gerekiyor. Çocukların kendi güçlerin farkına vardırılması gerekiyor. Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bunu yapıyor. Genel Müdür ve şubemiz olarak bu projeye destek vermemiz gerekiyor ve de vereceğiz.” Dedi.

www.aliagaekspres.com.tr

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Aliağa Belediyesi ile Türk Yerel Hizmet-Sen arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

aliaga-belediyesinde-toplu-sozlesme-sevinci_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Türk Yerel Hizmet-Sen İzmir-Aydın Şube Başkanı Fatih Yücesoy ile beraberindeki sendika heyeti katıldı.

Yapılan anlaşmaya göre Aliağa Belediyesi bünyesinde görev yapan memurlar her ay maaşlarına ek olarak brüt 2 bin 368 TL sosyal denge zammı alacak. Ayrıca çalışanlara net 1000 TL eğitim yardımının yanı sıra Ramazan ve Kurban Bayramlarında da net 1000’er liralık ikramiye ödemesi yapılacak.

aliaga-belediyesinde-toplu-sozlesme-sevinci_2aliaga-belediyesinde-toplu-sozlesme-sevinci_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Dikili'de ölü sayısı 4'e yükseldi, 1 göçmen aranıyor

İzmir’in Dikili ilçesi Bademli açıklarında düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı.

dikili-de-olu-sayisi-4-e-yukseldi-1-gocmen-araniyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Dikili ilçesi Bademli açıklarında düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı. Olayda 51 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılırken, 4 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Bir düzensiz göçmen ise aranıyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 05.49'da Bademli açıklarında seyir ve can emniyetini almayan düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı. Olayın ardından bölgeye iki Sahil Güvenlik botu gönderildi. Arama kurtarma faaliyetleri sonucu 51 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılırken, 4 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Kurtarılan 51 göçmenden 18'i hastaneye sevk edildi. Göçmenlerden alınan ilk ifadeler doğrultusunda kayıp olduğu değerlendirilen bir düzensiz göçmenin bulunması amacıyla bölgede dört Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik helikopteri ile arama kurtarma faaliyetlerine devam ediliyor.

www.aliagamedya.com

Hilal Masa, sorunlara anında çözüm üretiyor

İzmir’in Aliağa ilçesinde, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hilal Masa, hizmet vermeye başladığı 2017 yılından bugüne yaklaşık 55 bin başvuruyu değerlendirmeye aldı.

hilal-masa-sorunlara-aninda-cozum-uretiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hilal Masa, hizmet vermeye başladığı 2017 yılından bugüne yaklaşık 55 bin başvuruyu değerlendirmeye aldı.

Vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenmek ve sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla Aliağa'da kurulan Hilal Masa, 7/24 esasına göre hizmet veriyor. Vatandaşlar, belediye merkez hizmet binası giriş katında faaliyet gösteren Hilal Masa'ya başvurularını dilekçe, telefon ve internet üzerinden yapılabiliyor.

Vatandaşlar; şikayet, öneri ve taleplerini belediyeye kadar gelmeden WhatsApp hattı üzerinden iletebiliyor. Tüm istek ve öneriler ALO 153 veya 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp hattından gerçekleştirebiliyor. Hilal Masa, devletin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlara hizmet veren diğer kurumlar arasında da iletişim sağlayarak, vatandaşın belediye sorumluluğu dışında bulunan sorunlarına da çözüm için aracılık yapıyor.

Hilal Masa birimi tarafından değerlendirme dahilinde kayıt altına alınan 6 bin 598 başvurunun büyük kısmını; mobil belediyecilik, trafik, ulaşım, çevre, genel denetim, temizlik ve peyzaj konular oluşturdu. Acil hizmet mobil ekibininde Hilal Masa'ya destek verdiği, birimin Yeni Şakran ve Helvacı birimiyle de eş zamanlı çalıştığı ifade edildi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 277

3