atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA'YA YENİ TEMİZLİK ARACI ALINDI

Aliağa Belediyesi Temizlik filosunu güçlendiriyor

Aliağa Belediyesi’nden temizlikte yaz alarmı. Temizlik işleri ekipleri 7 gün 24 saat görev başında

Başkan Oğuz: “Ekiplerimizin çalışması ve vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde temiz bir kentte yaşıyoruz”

aliagabld-temizlik

Aliağa Belediyesi Bsn BÜLTENİ

Aliağa Belediyesi, Sıcak yaz günlerinin başlamasıyla birlikte önemi daha da artan kentin temizliği için tüm ekiplerini seferber etti. Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri 7 gün 24 saat kentin temizliğini sağlarken, önümüzdeki günlerde yeni bir süpürgeli temizlik aracı da temizlik ekiplerinin araç filosuna katılacak. Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, ekiplerin sürdürdüğü temizlik çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışanlar ve vatandaşlarla görüştü. Başkan Oğuz, yaz günlerinde kent temizliğinin öneminin arttığına işaret ederek, “Aliağa, tertemiz bir kent. Bu temizlikte ekiplerimizin başarılı çalışmaları yanında vatandaşlarımızın duyarlılığının da büyük payı var” dedi.
Süpürgeli temizlik araçları destekli temizlik
Temizlik ekipleri, kentin dört bir yanındaki 3 bin 500 adet konteynerdeki çöpleri gece gündüz düzenli olarak toplarken, kent merkezindeki cadde ve sokaklar, Sahil bandı, parklar gibi yaşam alanları ise temizlik elemanları destekli, süpürgeli araçlarla temizleniyor. Sabahın ilk ışıkları ile yollara düşen temizlik neferleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde mevcut olan pratik süpürgeli yol temizleme araçları ile gece gündüz çalışıyor.
Yeni bir Süpürgeli araç geliyor
Aliağa belediyesi ekipleri, İki taraftan çift yönlü süpürme özelliğine sahip vakumlu yol süpürme makineleri ile kent merkezinde modern bir temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. Aliağa Belediyesi, 1 ay sonra temizlik filosuna yeni bir süpürgeli yol temizleme aracı daha katacak. Alımı gerçekleştirilen araç, donanımlarının hazırlanmasının ardından hizmete başlayacak
Başkan Oğuz: “Ekiplerimizin çalışması ve vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde temiz bir kentte yaşıyoruz”
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsak, kentin bu temiz dokusunu korumalıyız. Belediyemize ait 2 adet süpürgeli aracımız var. Ama yetmediğini düşünüyoruz. Yeni bir araç daha aldık. Mekanik süpürgeli araçlarla kaldırımların temizliği aksatılmadan gerçekleştiriliyor. Sıcak yaz günlerinin gelmesi ile bir takım önlemler alıp, çöp konteynerlerini toplum sağlığını olumsuz etkilememesi için bakıma almıştık. Temizlik işleri ekiplerimiz haftanın 7 günü 24 saat yoğun bir şekilde çalışıyor. Ekiplerimizin çalışması ve vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde temiz bir kentte yaşıyoruz” dedi.

PETKİM GENEL MÜDÜRÜ KORKUT, BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Sadettin Korkut Basınla Buluştu

Petkim Genel Müdürü Saadettin Korkut, Aliağa Can Restoranda düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Korkut, kahvaltıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Genel Müdür Saadettin Korkut “Tanışma ve fikir paylaşımı açısından yararlı olan bu tarz toplantıların daha sık gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

112

“GÜÇLÜ PLANLARIMIZ VAR”

Korkut, devam etmekte olan kapasite artırım yatırımlarından bahsederek, “Şuan devam etmekte olan, 2014’ün ikinci yarısında devreye girecek önemli kapasite artışı yatırımlarımız var. Etilen kapasitemizi önemli ölçüde arttıracağız, PTA’da önemli artışımız var. Bu yatırım projelerimiz ile biliyorsunuz ki Petkim 2’nolu stratejik yatırım belgesini aldı Ekonomi Bakanlığımızdan. 1’nolu stratejik yatırım belgesini de Socar Türkiye’nin Star Rafinerisi projesi aldı. Bu çerçevede yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ülkeye ve bölge ekonomisine katkı yapacak, katma değer yaratacak ürünlerin üretilmesine imkan sağlayacak, temel ham maddeler, yardımcı ham maddelerin üretimine önemli ve güçlü planlarımız var. Bu yatırımların yapılması, bu bölge için, hem Aliağa için, hem Türkiye için gerçekten çok önemli. Buna çok değer vermek lazım. Bu bölgenin bu denli büyük yatırımlar için tercih edilmesinin ilk nedeni, Petkim’in var olan alt yapısı, bilgi birikimi, teknolojisi ve çok değerli insan kaynağı, insan çok önemli. Petkim’de yılların birikimi olan çok değerli bir kadromuz var. Bu kadromuzun da katkılarıyla bu yeni projelerimizi yenişlerimizi yürütebiliyoruz. Böyle bir vizyonla, bu yarım adaya bu büyük yatırımları ana hissedarlarımız bu yatırımları yapabiliyorlar” dedi.

“İŞE UYGUN ADAM NEREDE VARSA ORADAN ALIRIZ”

Korkut, Petkim’e yapılacak olan yatırımlar kapsamında açılacak istihdam alanlarında Aliağa’nın konumunun ne olacağı yönünde sorulan sorulara, personel alımlarında işe uygunluk derecesini değerlendirdiklerini söyleyerek, “Bu konularda her şeyin etkin ve verimli olması çerçevesinde bakıyoruz. İstihdam konusundaki yaklaşım genel olarak işe uygun insan bulmak. İşe uygun insandan kastımız, aldığı eğitim, eğitimdeki başarı düzeyi ve tabi ki kişisel özellikleri. Kişisel özelliklerinden kastım, işe uyum, adapte olma. İşe uygun adam nerede varsa biz o elemanı oradan alırız. Yani işe 100 tane adam alınacaksa ve bu işe uygun 100 adam Aliağa’da varsa, Aliağa’dan alırız. Yani Aliağa’dan ya da başka yerden diye bir yaklaşım olamaz. Tabi ki birinci tercih, işe uygun insan bulmak” şeklinde cevap verdi.

“GÜNÜMÜZ İHTİYAÇLARI DEĞİŞTİ”

Korkut, Petkim olarak Aliağa’da eğitim hususunda önemli yatırımlarda bulunduklarını belirterek, Aliağa’ya yapılan Heydar Aliyev Endüstri Meslek Lisesi’nin günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak çok önemli bir yatırım olduğunu ifade etti. Korkut, “Ülkemizde endüstriyelin ihtiyaçları ile alınan eğitimler arasında bir dengesizlik var. Bizim bu konuda biliyorsunuz, Petkim bu bölgede birçok eğitim kurumu yaptırdı biliyorsunuz. 2012 yılında çok büyük bir üniversite kampusu niteliğinde yaptığı bir endüstri meslek lisesi var. Onu yaptırmasının arkasındaki en önemli sebeplerden bir tanesi de günümüzün ihtiyaçlarına uygun çocukları yetiştirecek bir lise olması. Eskiden endüstri meslek liselerinde marangozluk, demir doğrama gibi bölümler vardı. O günün ihtiyaçları öyleydi fakat günümüzün ihtiyaçları değişti. Şimdi bizim ısıtma soğutmacıya ihtiyacımız var, elektronikçiye ihtiyacımız var, plastik işleme ile ilgili şeylere ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu çerçevede bu Heydar Aliyev Endüstri Meslek Lisesi, hakikatten çok mükemmel bir projeyle, Aliağa’nın çok güzel bir yerinde değerli bir bina haline geldi. O okulumuzu çok etkin ve efektif bir biçimde çalıştırmalıyız. O okuldan mezun olan adam tam bizim işimize uygun bir adam olacak çünkü. Dolayısıyla okuldan mezun olan adamları biz her zaman birinci tercih olarak alacağız” şeklinde kouştu.

“BU FİZİKİ OLARAK MÜMKÜN DEĞİL”

Aliağa’da açılan Heydar Aliyev Endüstri Meslek Lisesine daha çok Azerbaycan’dan öğrencilerin getirileceği ve onların eğitimine öncelik verileceği ve Petkim’in istihdamını oluşturacakları yönündeki söylemeler konusunda ise, böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söyleyen Korkut, “Öyle bir şey fiziki olarak mümkün olamaz. Neden olamaz, çünkü Azerbaycan biliyorsunuz küçük ve gelişmekte olan bir ülke ve zengin hammadde yataklarına sahip olan bir ülke. Dolayısıyla, Azerbaycan’ın gelişme alanları belli, bu temel ana hammaddeleri üretecek olan endüstrilerde gelişiyor ve ana hammadde ihracatı yapıyor v.s. Şimdi burada okuldaki yanlış hatırlamıyorsam 34 öğrenci var. Bu öğrencilerle önümüzdeki senenin öğrencileri ile birlikte maksimum iki sınıf belki olur. Tabi ki biz teslim ettik okulu biliyorsunuz, bu daha çok Milli Eğitim’in elinde olan bir durum. Azerbaycan’dan nitelikli olanlar seçiliyor. Onların kendi ihtiyaçları için. Bu tamamen oradaki kendi, teknisyen seviyesindeki insanlara yönelik yetiştirmek için yapılan bir şey. Oradan eleman gelecek, burada biz onu eğiteceğiz ve sonrada Petkim onu işe alacak. Bu fiziki olarak mümkün olabilecek bir şey değil” dedi.

“BACA ASLINDA EMNİYET DEMEK”

Sadettin Korkut, geçen hafta meydana gelen elektrik arızasından dolayı yanan Etilen b0acasıyla ilgili olarak, “Baca aslında emniyet demek. Bacadan belli bir ölçüde alevi görmek, bütün sistemlerin dört dörtlük çalışıyor demek. Sağlıklı olduğunun göstergesidir. Petkim’de aşağı yukarı 212 megavat enerji kullanılıyor. Geçtiğimiz hafta küçük enerjide bir sorunumuz oldu. Enerjide en ufak bir sorunumuz olduğu anda hemen sistemler kendisini korumaya alıyor. Burada bir bara değişimi esnasında, bir arıza meydana geldi. O arıza meydana geldikten sonra, bunlar tabi ki mili saniyede olan olaylar. Geldikten sonra enterkonnekte sisteme geçmesi lazım, oradan alması lazım enerjiyi. Oraya bağlanmakta bir sorunumuz olduğu için enerji kesintisi oldu. Petkim’de sistem, emniyetin, emniyetin, emniyeti şeklinde bir güvenlik sistemi var. Enterkonnekteye bağlanmayınca devre dışı kalıyor. Devre dışı kaldığında sistem hemen kendini korumaya alıyor ve o bacada görünen duman o şekilde çıkmaya başlıyor. Etilen fabrikasını yakmak zorunda kalıyor. Bu yaklaşık 13 dakika sürdü ve 13 dakika içinde arıza giderildi bütün fabrikalara enerji verildi. Sizin gördüğünüz o duman, mecburen atılması sonucunda oldu. Bu çok nadir olan ve istenmeyen bir durumdur. Ekibimiz anında tespit ve müdahale ile hemen kontrol altına aldılar. Petkim’de arızanın uzun sürmesi demek, ardışık bütün endüstrilerde olumsuz etki demektir” diyerek, Çevre İl Müdürlüğü’nün konuyla ilgili Petkim’e bir ceza kestiğini belirtti.

ERDEM İNŞAAT 30. YILINI KUTLADI.

ERDEM İNŞAAT 30. YILINI ALİAĞA İŞ DÜNYASI VE ÇALIŞANLARI İLE KUTLADI


ErdemInsaat-Pasta

Erdem İnşaat Ltd. Şti. bundan 30 yıl önce, 19.06.1983 tarihinde Mustafa Erdem tarafından kuruldu. Aliağa’nın şehirleştiği yıllardaki ilk binaların birçoğu Erdem İnşaat tarafından yapılırken günümüzde Erdem İnşaat faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

30. yıl ile birlikte Erdem İnşaat’ın yeni ofis binasının açılışı da yapıldı

30. yılı nedeniyle Aliağa iş dünyasını bir araya getirerek, bir kokteyl düzenleyen ve yeni ofis binasını açılışını yapan Erdem İnşaat bugün faaliyetlerine Mustafa Erdem’in oğulları inşaat mühendisi Hamdi Erdem ve Av. Hamit Erdem ortaklığında devam ediyor. Şirketin bugünkü faaliyetleri Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Mühendisi Hamdi Erdem tarafından yürütülmektedir. Hamdi Erdem Erdem İnşaat’taki faaliyetlerinin yanı sıra Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bölge Koordinatör Başkanlığı görevlerini de devam ettiriyor.

Yerel idareciler kokteylde bir araya geldi

Erdem İnşaat’ın 30. yıl kutlamalarında Aliağa iş dünyasının yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa Ticaret Odası(ALTO) Başkanı Adnan Saka ve yönetim kurulu üyeleri, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar, Yenişakran Belediye Başkanı İbrahim Ethem Yorulmaz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Uğur Türkan ve daha birçok idareci yer aldı.

Ö. Turgut Oğuz’dan Erdem İnşaat’a teşekkür

30. yıl kutlamalarında açılış konuşmasını Aliağa Belediye Başkanı Ö. Turgut Oğuz yaptı ve şunları söyledi:”Benin Aliağa’ya İstanbul’dan ilk geldiğim yıllarda Aliağa henüz şehirleşmeye yeni başlamıştı. Apartman bulmak oldukça zordu. O dönemde Mustafa Erdem’in yapmış olduğu binalardan birinde oturmuştum. Aradan yıllar geçti ve Erdem İnşaatın Aliağa’da yapmış olduğu birçok bina bulunuyor. Aliağa’ya sağlamış olduğu katkılardan dolayı Erdem İnşaat’a Mustafa Erdem Başta oğulları Hamdi Erdem ve Av. Hamit Erdem’e teşekkür ediyor nice başarılı yıllar diliyorum” dedi.

Adnan Saka:”Erdem İnşaat Aliağa’nın en eski inşaat şirketlerinden”

ALTO Başkanı Adnan Saka Erdem İnşaat’ın Aliağa’nın en eski inşaat şirketlerinden biri olarak Aliağa’ya önemli katkıları olduğunu ifade etti. Başkan Saka Erdem İnşaat’ın bugünkü faaliyetlerini devam ettiren Hamdi Erdem ile ALTO Yönetim Kurulu’nda uzun süredir birlikte çalıştıklarını ve ALTO’da da önemli işler başardıklarını belirtti.

Hamdi Erdem’den kendilerini destekleyenlere teşekkür

Hamdi Erdem kendilerine destek olan herkese teşekkür ederken, geride kalan 30 yıl boyunca güzel günler yaşadıklarını tüm planlamalarını da daha kapsamlı projeler üzerine yaptıklarını belirtti.

Erdem İnşaat’ın yeni ofis binasının açılışı da yapıldı

Açılış konuşmalarının ardından Erdem İnşaat’ın yeni ofis binasının açılışı da yapılırken 30. yıl anısına bir pasta kesilerek misafirlere ikram edildi.

HAYDİ ÇOCUKLAR SPORA

ALİAĞA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BSN BÜLTENİ


yazspor1 Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte sıra; öğrencilerin farklı bir çok alanda kendilerini geliştirebilecekleri yaz okullarına geldi. Aliağa’da Okulların kapanmasının ardından çocuklar spor okullarına koşmaya başladı. Aliağa Belediyesi ve Aliağa Gençlik Spor Kulübü işbirliğinde çocukların serbest zamanlarını spor ile geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz spor okulu açılacak

6-15 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR KATILACAK
“Haydi Çocuklar Spora” sloganıyla başlatılan yaz spor okullarına kayıtlar 17 Haziran Pazartesi günü başladı. 6-15 yaş arasındaki çocuklar kurslara kayıtlarını yaptırabilecek. Aliağa’nın spordaki en köklü kulübü olan Aliağa gençlik Spor Kulübü bünyesinde verilecek kurslarda çocukların bedensel ve sportif gelişiminin sağlanması hedefleniyor. Yaz Spor okulunda, Sporu seven çocuklar alanında uzman antrenörler eşliğinde spor yapma imkanı bulacak. Yaz Spor Okulu Okulların açılacağı Eylül ayında sona erecek

BAŞKAN UĞUR EREN: “ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ”
Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Uğur Eren, yaz spor okullarının her yıl çocuklara çok yararlı bir sportif olanak sağladığını ifade ederek, “Okul döneminde sınavlardan, ağır tempodan bunalan çocuklarımız yaz boyunca spor okullarımızda rahatlayıp, bedensel ve sportif olarak gelişecek. Tüm ailelerimizi, çocuklarını spora yönlendirmeleri konusunda davet ediyorum. Çocuklarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

6 BRANŞTA SPOR EĞİTİMİ VERİLECEK
Yaz spor okullarında futbol, taekwondo, tenis, basketbol, voleybol ve karate branşları yer alıyor. Açılacak Yaz Spor Okulu branşları ve yaş aralıkları: Basketbol(2000-2005),Futbol(1998-2005),Karate( 2006 ve üstü), Tekvando (2000-2006), Voleybol(2000-2004). Tenis branşında ise başvurular kısa sürede tamamlanarak kontenjanın dolduğu kaydedildi.

Yaz Spor Okulları hakkında bilgi almak isteyenler, Aliağa Belediyesi ENKA Spor tesislerinde bulunan Aliağa Spor Kulübü’ne şahsen ya da 616 9595 nolu telefonu arayarak başvurabilecek.

AYAK TAKIMI SUNAR

Diğer Makaleler...