atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

BAŞKAN OĞUZ: “ALTYAPI YENİLEMEK CESARET İSTER!”

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI TURGUT OĞUZ: “ALİAĞA’NIN ALTYAPISINI CESARETLE YENİLİYORUZ. SIKINTILAR BİTECEK. ALİAĞA ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK”

-BLD.BSN.BÜLTENİ-


aliaga-ataturk-cad4

Türkiye'nin en hızlı büyüyen sanayi kentlerinden Aliağa'da kentin büyümesi ve hızlı nüfus artışı, yeni altyapı yatırımlarını da beraberinde getiriyor. Aliağa'nın 40 yıllık eski içme suyu hatları Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir işbirliğinde yenilenirken, şebekenin döşendiği cadde ve sokakların asfalt altı çalışmaları yapılıyor. Yap-boz yapmak istemeyen Aliağa Belediyesi, altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda hızla asfaltlamanın yapıldığını açıkladı.
ÇALIŞMALAR KOORDİNELİ VE HIZLI YAPILIYOR
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Altyapı çalışması yaparken vatandaşımız da caddesinde, sokağında geçici sıkıntı yaşıyor. Ancak biz tüm çalışmaları koordineli yaparak bu sıkıntının mümkün olduğu kadar kısa yaşanmasına dikkat ediyoruz. Bu sıkıntılar kısa sürede bitecek ve vatandaşımız rahat edecek" dedi.
ATATÜRK CADDESİ'NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
İZSU, Aliağa kent merkezinde 54 kilometrelik branşman (şebeke ile ev arasındaki hat) hattı ile 165 kilometrelik iletim ve terfi şebekesi döşüyor. İZSU tarafından içme suyu hatlarının değiştirildiği Aliağa'nın ikinci ana arteri Atatürk Caddesi'nde Aliağa Belediyesi ekipleri hummalı bir çalışma yürütüyor. Yeni İçme suyu hatlarının döşenmesiyle bozulan asfalt yol, belediyeye ait iş makineleriyle kazınmaya başlandı.
İŞ MAKİNALARI ATATÜRK CADDESİ’NDE
Aliağa Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay hizmete alınan Dozer, Ekskavatör ve Loader iş makinaları Atatürk Caddesi'nin yeniden çağdaş bir görünüme kavuşturmak için çalışıyor. Aliağa Muhtarlar Derneği binası önünden başlayan çalışmalarda bozulan yoldaki eski asfaltı kazıyan ve alt malzemeyi kaldıran iş makineleri Hükümet Konağı önüne kadar çalışmalarını sürdürecek. Yolun altyapısı Aliağa Belediyesi tarafından hazırlandıktan sonra İzmir Büyükşehir belediyesi tarafından asfaltlama yapılacak.
SABRIN SONUNDA TERTEMİZ YAŞAM ALANLARIMIZ OLACAK
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, belediye başkanlarının genellikle kent merkezinde altyapı işi yapmaktan kaçındıklarını belirterek, “Biz Aliağa’nın acil ihtiyaçlarını göz önüne alarak bu işe cesaretle girdik. 30-40 yıllık eski sağlıksız içme suyu hatlarını değiştiriyoruz. Yolun altındaki diğer şebeke ve hizmetleri tamamlayıp sonunda da yolların asfaltlanmasını, kilit taş döşenmesini sağlıyoruz. Bu işler yapılırken vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları biliyorum. Ancak bu çalışmalar bittiğinde halkımız uzun yıllar kesintisiz, sağlıklı ve temiz su içecek. Cadde ve sokaklarımız sürekli kazılmayacak. Çamur, toz, yol bozukluğu olmayacak. Vatandaşlarımdan bu sırada bize anlayış ve sabır göstermelerini rica ediyorum" dedi.
CADDE VE SOKAKLARDA HANGİ İŞLER YAPILIYOR:
1- İZSU tarafından bir planlama dâhilinde cadde ve sokaklara yeni içme sunu şebekesi döşeniyor
2- Aynı zamanda cadde ve sokaklardaki binaların kanalizasyon baca bağlantıları yapılıyor
3- Yeni İçme suyu hatlarına Binaların içme suyu braşman bağlantıları yapılıyor.
4- Yolların bordürleri çekiliyor.
5- Bu çalışmaların ardından yolların altyapı malzemesi serilerek, asfaltlama çalışması yapılıyor. Asfaltlama yapılmayacak sokaklarda kilit taş döşeniyor
Bu çalışmalar sonucunda mahalle sakinleri çağdaş koşullarda yaşayacak; yazın tozdan, kışın çamurdan ve bozuk yollardan kurtulacak

GELECEĞİN YILDIZLARI SAHADA HÜNERLERİNİ GÖSTERİYOR

MİNİKLERİN LİG MÜCADELESİ ALİAĞA’DA SÜRÜYOR

U11 LİGİNDE BÜYÜKLERİ KISKANDIRAN MÜCADELE


aliaga-candarli

Miniminikler U11 Futbol liginde heyecan 3. Hafta karşılaşmalarıyla sürüyor. 3 Haziran Pazar günü Aliağa Belediyesi TOKİ Spor tesislerinde oynanan karşılaşmalarda geleceğin yıldız adayları tüm hünerlerini sahada gösterirken, aileler de en az minik futbolcular kadar heyecanla maçı izledi.

Aliağa Belediyesi TOKİ Spor tesislerinde

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmi lig ilan edilen U11 Mini Minikler Futbol Şenliği'nin Pazar günü oynanan karşılaşmalarında Foça ve Aliağa Spor rakipleri karşısında galip geldi.

Foça Belediyespor: 3- HelvacıSpor:0

Pazar gününün ilk müsabakası Foça Belediyespor ile Aliağa Helvacıspor arasında oynandı. Maça hızlı başlayan Foça Belediyespor, Nuri Koç’un üst üste bulduğu fırsatları gole çevirmesiyle ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı. İkinci yarıda da üstünlüğünü devam ettiren Foça Belediyespor bir penaltıdan da yararlanamadı. Foça Belediyespor, Son dakikalarda Deniz Yenipazar’ın golüyle karşılaşmayı 3-0 kazandı.

AliağaSpor:4 – Çandarlı Belediyespor: 2

Günün ikinci maçında Aliağalı minikler Uygar Yılmaz ve Sercan İstanbullu’nun golleriyle devreyi 2-0 önde tamamladı. İkinci yarının başında ÇandarlıSpor penaltı kazandı. Furkan Ayman kullandığı penaltı vuruşunu kaleci büyük bir başarıyla çeldi, topu iyi takip eden Kaptan Ayman takımın ilk golünü attı. 2-1

Golün ardından Aliağa, Uygar Yılmaz'ın golüyle farkı tekrar açtı. 3-1. Çandarlı’nın cevabı gecikmedi; 7 numaralı formasıyla Emre Soykan bulduğu pozisyonu gole çevirdi ve takımını bir kez daha umutlandırdı: 3-2.

Aliağalı minikler son dakikalarda kazandığı penaltıyı gole çeviremedi ama hemen ardından gelişen son dakika atağında Umut Türkel maçın sonucunu belirleyen golü attı:4-2

Zorlu geçen maçın sonrasında rakip minikler birbirleriyle tokalaşarak sahadan ayrıldı.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KALDIRIM DENETİMLERİ

KALDIRIMDA YÜRÜYEN VATANDAŞ RAHAT BİR NEFES ALACAK

ALİAĞA BELEDİYESİ, KALDIRIM İŞGALİNE KARŞI DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR


zabita-denetim

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentte yaya trafiğini rahatlatıcı nitelikte çalışmalar yapmaya devam ediyor. İşyerlerinin kaldırımlara koyduğu ürünlerin kaldırılarak, Vatandaşların kaldırımları rahat kullanması için Zabıta ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Denetimlere esnaf ve vatandaş da destek veriyor.

ZABITA EKİPLERİ İŞ BAŞINDA
Aliağa belediyesi, işyerleri tarafından kaldırımların masa, sandalye ve ticari ürünlerle kapatılmaması için çalışma başlattı. Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri başlattıkları denetimlerde esnafa yolların ve kaldırımların ticari ürünlerle işgal edilmemesi konusunda bilgi vererek yasal uyarılarda bulunuyor. Cadde ve sokaklarda taşıt yollarının ticari ürünlerle işgal edilmemesi için İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri de Zabıta denetimlerine destek verdi.

İŞYERLERİNE KALDIRIM İŞGALİ UYARISI
Onar Kutlar Caddesi, İzmir Caddesi ve Fevzipaşa Caddesinde yapılan Denetimlerde esnafa, kaldırımların ve taşıt yolunun üzerine ticari eşya, masa, sandalye, duba gibi ürünlerle işgal edilmemesi uyarısı yapıldı. Esnafın düzenlemeye uymaması halinde yasal işlem yapılacağı tebliğ edildi. Denetimler İstiklal Caddesi’nde devam edecek. Denetimlerde esnafın belediye ekiplerinin uyarılarını hemen dikkate alarak kaldırımlardaki ticari ürünleri işyerlerinin içine aldığı görüldü.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN
Aliağa Belediyesi’nin yaya trafiğini rahatlatmak ve vatandaşların zorlanmadan alışveriş yapabilmesini sağlamak amacıyla başlattığı denetimler en çok vatandaşı sevindirdi. Belediyenin denetimlerini sürdürmesini isteyen vatandaşlar, “Kaldırımlarda rahatlıkla yürünürse bu esnafın da yararına olur. Çarşıda Daha rahat gezip alışveriş yapılabilir. Uygulamanın çok yararlı olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuşuyor.

BAŞKAN OĞUZ: VATANDAŞ VE ESNAF RAHATLAYACAK
Kaldırımların işyerleri tarafından kapatılması sonucu vatandaşın mağdur olduğunu söyleyen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Son dönemde vatandaşlarımızdan kaldırımlarda rahat yürüyemedikleri, araç yollarına ticari ürün ve duba konulduğu yönünde şikâyetler geliyordu. Ekiplerimiz bu konuda denetimlerini sürdürüyor. Yaptığımız çalışmayla hem vatandaşımız rahatlıkla kaldırımları kullanacak, hem de esnafımızın işleri açılacak.” dedi.
Denetimlere vatandaşlar kadar esnafın da destek vermesinden mutlu olduğunu söyleyen Başkan Oğuz, “Daha düzenli, daha gelişmiş bir kent için hepimize görevler düşüyor. Denetimlere esnafımızın da vatandaşlarımız gibi olumlu bakması, Aliağa’nın bu konuda ne kadar gelişmiş bir kent olduğunu gösteriyor.  Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için esnaflarımızın duyarlı olmalarını bekliyoruz. Duyarlılık gösteren esnafımıza da teşekkür ediyorum”

AMERİKAN FUTBOLU ŞAMPİYONLUK MAÇI ALİAĞA’DA

TÜRKİYE KORUMALI FUTBOL (AMERİKAN FUTBOLU) 2.LİG FİNAL MAÇI 9 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ ALİAĞA’DA OYNANACAK. KOÇ ÜNİVERSİTESİ- BOSTANLISPOR FİNAL MAÇINDA YENEN TAKIM 1. LİGE ÇIKACAK

ALİAĞA, AMERİKAN FUTBOLU FİNAL MAÇINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

bostanlispor

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde 9 Haziran’da Amerikan Futbolu 2. Lig Play Off final maçı heyecanı yaşanacak. Bostanlıspor ile Koç Üniversitesi, Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde şampiyonluk maçı için 9 Haziran Pazar saat 18.00’de Aliağa Belediyesi TOKİ Stadı'nda karşı karşıya gelecek

2 yıldır Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde başarıyla mücadele eden Bostanlıspor “play off”a kaldı. Bostanlıspor’un “play off”ta ki rakibi Koç Üniversitesi oldu. Aliağa’da oynanacak final maçını kazanan takım önümüzdeki yıl 1. Ligde mücadele edecek.

BOSTANLISPOR KULÜBÜ BAŞKANI AVNİ ERBOY: “ZOR BİR MAÇ OLACAK, ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde mücadele eden Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, 2 yıldır Türkiye 2. Liginde başarıyla mücadele eden takımlarının play off'a kaldığını belirterek, "Play off'ta rakibimiz Koç Üniversitesi oldu. Başta Amerikalı olmak üzere pek çok yabancı oyuncuyu da kadrosunda  barındıran Koç Üniversitesi ile zor bir maç oynayacağız. Karşılaşmayı kazanan takım gelecek yıl 1. Lige çıkacak.” Dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ VE ALİAĞASPOR KULÜBÜNE TEŞEKKÜR
Erboy, Aliağa Belediyesi’ne ve Aliağa Spor Kulübüne tesislerini açtığı için teşekkür ederek, “Play off final maçını bize 2 yıldır stadı veren ve tüm gönüllerini açan Aliağa'da oynayacağız. Böyle bir olanak sağlayan Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz ve Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren başta olmak üzere Aliağa'lılara teşekkür ediyoruz. Maçımıza başta tüm Bostanlı ve Karşıyakalılar olmak üzere tüm Aliağa’yı davet ediyor, desteklerini bekliyoruz" dedi.

UĞUR EREN: “ALİAĞA SPOR KENTİNE DÖNÜŞTÜ”
AliağaSpor Kulübü Başkanı Uğur Eren, Aliağa’nın bir çok spor dalının gerçekleştirildiği bir spor kentine dönüştüğünü ifade ederek, “Futboldan, satranca basketboldan güreşe kadar bir çok branşta spor imkanımız var. 2 yıldır Türkiye Korumalı Futbol maçlarına ev sahipliği yapıyoruz. 2. Lig play off final maçının Aliağa’da oynanacak olmasından çok mutluyuz. Finalde, İzmir’imizi başarıyla temsil eden Bostanlıspor’a başarılar diliyorum” dedi.

AMERİKAN FUTBOLU ŞAMPİYONLUK MAÇI ALİAĞA’DA

TÜRKİYE KORUMALI FUTBOL (AMERİKAN FUTBOLU) 2.LİG FİNAL MAÇI 9 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ ALİAĞA’DA OYNANACAK. KOÇ ÜNİVERSİTESİ- BOSTANLISPOR FİNAL MAÇINDA YENEN TAKIM 1. LİGE ÇIKACAK

ALİAĞA, AMERİKAN FUTBOLU FİNAL MAÇINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

bostanlispor

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde 9 Haziran’da Amerikan Futbolu 2. Lig Play Off final maçı heyecanı yaşanacak. Bostanlıspor ile Koç Üniversitesi, Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde şampiyonluk maçı için 9 Haziran Pazar saat 18.00’de Aliağa Belediyesi TOKİ Stadı'nda karşı karşıya gelecek

2 yıldır Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde başarıyla mücadele eden Bostanlıspor “play off”a kaldı. Bostanlıspor’un “play off”ta ki rakibi Koç Üniversitesi oldu. Aliağa’da oynanacak final maçını kazanan takım önümüzdeki yıl 1. Ligde mücadele edecek.

BOSTANLISPOR KULÜBÜ BAŞKANI AVNİ ERBOY: “ZOR BİR MAÇ OLACAK, ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Türkiye Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu) 2. Liginde mücadele eden Bostanlıspor Kulübü Başkanı Avni Erboy, 2 yıldır Türkiye 2. Liginde başarıyla mücadele eden takımlarının play off'a kaldığını belirterek, "Play off'ta rakibimiz Koç Üniversitesi oldu. Başta Amerikalı olmak üzere pek çok yabancı oyuncuyu da kadrosunda  barındıran Koç Üniversitesi ile zor bir maç oynayacağız. Karşılaşmayı kazanan takım gelecek yıl 1. Lige çıkacak.” Dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ VE ALİAĞASPOR KULÜBÜNE TEŞEKKÜR
Erboy, Aliağa Belediyesi’ne ve Aliağa Spor Kulübüne tesislerini açtığı için teşekkür ederek, “Play off final maçını bize 2 yıldır stadı veren ve tüm gönüllerini açan Aliağa'da oynayacağız. Böyle bir olanak sağlayan Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz ve Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren başta olmak üzere Aliağa'lılara teşekkür ediyoruz. Maçımıza başta tüm Bostanlı ve Karşıyakalılar olmak üzere tüm Aliağa’yı davet ediyor, desteklerini bekliyoruz" dedi.

UĞUR EREN: “ALİAĞA SPOR KENTİNE DÖNÜŞTÜ”
AliağaSpor Kulübü Başkanı Uğur Eren, Aliağa’nın bir çok spor dalının gerçekleştirildiği bir spor kentine dönüştüğünü ifade ederek, “Futboldan, satranca basketboldan güreşe kadar bir çok branşta spor imkanımız var. 2 yıldır Türkiye Korumalı Futbol maçlarına ev sahipliği yapıyoruz. 2. Lig play off final maçının Aliağa’da oynanacak olmasından çok mutluyuz. Finalde, İzmir’imizi başarıyla temsil eden Bostanlıspor’a başarılar diliyorum” dedi.

Diğer Makaleler...