atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA’DA TÜRKÜ DOLU GECE

ANADOLUNUN BİN YILLIK FOLKLORİK BİRİKİMİNDEN ESİNTİLER… ALİAĞA BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU “YAZ KONSERİ”NDE TÜRKÜSEVERLERLE BULUŞACAK

aliaga-thmkoro-arsiv1

Aliağa Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, 1 Haziran Cumartesi akşamı “Yaz Konseri”yle türkü severlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Belediyenin kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “Yaz konseri” ile türkü severlerin karşısına çıkacak olan koro birbirinden güzel ve seçkin eserleri Aliağalı türkü severler için seslendirecek.

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğretim Görevlisi Şef Zeynel Demir’in yöneteceği koro 1 Haziran Cumartesi akşamı saat 20.30’da Zeytinli park Açıkhava Tiyatrosunda sahne alacak. İki bölümde gerçekleşecek ücretsiz konserde koro, birinci bölümde 18, ikinci bölümde 16 olmak üzere 34 türkü seslendirecek.

Başkan Oğuz’dan konsere davet
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, koronun gelenekselleşen konserlerine her zaman Aliağalıların büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Her konserimizde salonlarımız, Açıkhava tiyatromuz büyük bir ilgiyle doluyor. Büyük bir mutlulukla konserlerde halkımızla bir arada oluyoruz. Türk Halk Müziği koromuzun konserinde de yine büyük bir coşkuyu birlikte yaşayacağız. Tüm halkımızı güzel bir yaz akşamında konserimize bekliyorum” dedi.

ALİAĞA’NIN GENÇ YETENEKLERİ SAHNE ALDI

ALİAĞA BELEDİYE KONSERVATUARININ GENÇ YETENEKLERİ UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

aliaga-gencyetenekler

İzmir’in Aliağa ilçesinde bir kültür sanat okulu gibi faaliyet gösteren Aliağa Belediyesi konservatuarı, 1 yıl boyunca eğitim alan gençlerini “Genç Yetenekler Müzik Şöleni” ile sahnede buluşturdu.
Aliağa Belediyesi Konservatuarının 2012-2013 yılı müzik ve enstrüman eğitimi düzenlenen Müzik Şöleni ile sona erdi. Kurs süresi boyunca müzik eğitimi alarak yeteneklerini keşfetme fırsatı bulan genç ve minik müzisyen adayları bu yeteneklerini Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen 4. Genç Yetenekler Müzik Şöleni’nde sergiledi.

GENÇ MÜZİSYENLERE SEYİRCİDEN TAM NOT

Kemandan piyanoya, bağlamadan gitara bir çok enstrüman ile yeteneklerini konuşturan gençler dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunarken salonu dolduran konuklar performansları ayakta alkışladı. Gitar Eğitmeni Murat Kosacı ve Keman Eğitmeni Ufuk Algan eşliğinde sahne alan öğrenciler çaldıkları ve söyledikleri dünyaca ünlü besteci ve şarkıcıların eserleriyle dikkat çekti.
Genç Yetenekler Müzik Şöleni öğrencilere sertifikalarının verilmesiyle son buldu. Öğrenciler sertifikalarını Aliağa Belediye Meclis Üyesi Selma Orhan ve müzik eğitmenlerinin ellerinden aldılar.

YÜZLERCE ÖĞRENCİ KÜLTÜR VE SANATLA TANIŞIYOR

Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Aliağa’da çocuklar ve gençler başta olmak üzere 7’den 70’e isteyen herkesin kültür sanat faaliyetlerine katılabildiği Belediye Konservatuarının her yıl ortalama 1500 kişiye eğitim verdiğini söyledi. Başkan Oğuz, “17 branşta verdiğimiz eğitimlerle özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz kültür sanat ile tanışıyor. Eğitimlerde yeteneklerini keşfediyor. Her yıl sonunda yaptığımız genç yetenekler şölenimizde çocuklarımızı, gençlerimizi gururla izliyoruz. Bu yılki kurslarımıza katılan tüm kursiyerlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

ALİAĞA’DA 2. DEMİR ÇELİK ZİRVESİ

2. ALİAĞA DEMİR ÇELİK ZİRVESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

_katlmclar


Aliağa Ticaret Odası’nda(ALTO) geçtiğimiz Salı(28 Mayıs 2013) tarihinde gerçekleşen ve sektörün liderlerini bir araya getiren Uluslararası 2. Aliağa Demir Çelik Zirvesi’nde sektörü yakından ilgilendiren konular ele alındı.

ALTO’da gerçekleşen zirveye Güney Afrika, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Rusya ve A.B.D.’nin yanı sıra Türkiye’den de sektörün önde gelen firmaları katıldı.

Bölgenin Uluslararası Tanıtımı Yapılmalı

Sanayinin gelişmiş toplumlarda sosyal yaşamı da düzenlemesi gerekliliğine inandığını ifade eden ALTO Başkanı Adnan Saka 2. Aliağa Demir Çelik Zirvesi’ni gerçekleştirme nedenlerini de şöyle aktardı:”Biz ilçemizin en önemli sanayi kollarından olan demir çelik sektörünü başlangıç olarak seçtik. Aliağa demir çelik sektörünün bölgemize ve ülke ekonomisine etkisinin ne denli önemli olduğunu biliyoruz. İstedik ki bölgemizin uluslararası tanıtımını yapalım. Sonuç olarak EBY Summit CEO’su Yaşar Şuşek ile birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda bu yıl ikinci kez bu zirveyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İkinci yılında 100’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz bu zirvenin üçüncüsünü de daha kapsamlı hale getirerek demir çelik firmalarının potansiyel alıcıları ile buluşmaları sağlamak için çalışacağız” dedi.

Adnan Saka:”Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi gerçekleştireceğiz”

8 Ekim 2013 tarihinde Liman Yönetimi ve Lojistik konulu bir uluslararası bir zirve daha planladıklarını belirten Başkan saka Enerji ile ilgili de çalışma yaptıklarını, üyelerinden destek geldiği sürece Aliağa’nın geleceği için daha önemli çalışmalar yapacaklarını ve projeler üreteceklerini söyledi.

Türkiye Çelik Sektörü Yükselişte

Demir çelik sektörü ile ilgili gelişmeleri istatistiklerle aktaran Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan 2023’e giden yolda doğru teknolojilerle doğru yatırımların yapılmasıyla Türkiye’nin çelik üretiminde dünya sıralamasında oldukça iyi yerlere gelebileceğini belirtti.

Dr. Veysel Yayan:“Aliağa Ticaret Odası, Ticaret ve Sanayi Odası olarak hizmet vermeli”

Geçen yılki zirvede ağır sanayi ve enerji bölgesinin Aliağa’da ticaret ve sanayi odası olmamasına şaşırdığını belirten Yayan, “Aliağa Ticaret Odası’nın, Ticaret ve Sanayi Odası olarak hizmet vermesi gerektiğini yineledi. Görüyoruz ki demir Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan demir çelik firmalarının birçoğu Aliağa’da faaliyetlerine devam ediyor. Ancak almaları gerektiği gibi hizmetleri Aliağa’da ticaret ve sanayi odası olmadığı için alamıyor. Bu durumun fazla geçemeden çözüleceğini umuyorum” dedi.

Dr. Mustafa Kemal Yılmaz:“Çelik Piyasasında Belirleyici olmak için çalışıyoruz”

Zirveye Borsa İstanbul da katılırken, Borsa İstanbul Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kemal Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin çelik üretiminde önemli bir noktada olduğunu ifade eden Yılmaz Borsa İstanbul olarak önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını ve başarılı oldukları takdirde demir çelik sektörünün de desteğiyle çelik piyasasının belirlendiği bir Borsa olacaklarını söyledi. Halka arz ile demir çelik sektörünün sürekliliği olan bir gelir elde edebileceğini aktaran Yılmaz finansa ulaşmanın sıkıntılı olduğu süreçte halka arz ile sektöre önemli kaynak girişi de olabileceğini belirtti.

2. DEMİR ÇELİK ZİRVESİ ALİAĞA DA YAPILDI

TÜRKİYE DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ ALİAĞA’DA BULUŞTU


VeyselYayan

Aliağa Ticaret Odası(ALTO), bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası 2. Aliağa Demir Çelik Zirvesi’nde sektörün liderlerini buluşturdu.

Güney Afrika, Almanya, Rusya, A.B.D., İngiltere, Fransa ve İtalya’dan da sektörün önemli firmalarının katıldığı zirveye Türkiye’den de üst düzey katılım gerçekleşti.

ALTO Başkanı Adnan Saka Aliağa’nın hızla sanayileşmesinin bir gereği olarak bu zirveyi ilk kez geçen yıl planladıklarını, bu yıl da ikincisi ile daha geniş bir kitleye ulaştıklarını belirtti.

EBY Summit’in katkılarıyla bu yıl 2. Kez gerçekleşen zirvede sektörün geleceği, sektörel gelişmeler, yeni teknolojiler konuşulurken Borsa İstanbul Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Kemal Yılmaz çelik piyasasının Türkiye’de belirlenmesi için çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla Borsa İstanbul’un dünya çelik fiyatlarının belirlendiği bir borsa olmasını amaçladıklarını belirten Yılmaz’ın açıkamaları ilgiyle karşılandı.

Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Dr. Veysel Yayan Türkiye demir çelik sektörüne ilişkin bilgiler verirken geçen yıl düzenlenen zirvede görüşlerini yineleyerek Aliağa Ticaret Odası’nın, Ticaret ve Sanayi Odası olması gerektiğini belirtti.

Zirveye katılan firmaların sunumlarını yapmasının ardından firmaların ikili görüşmeler yapabilmelerini sağlayabilmek için yuvarlak masa görüşmeleri de organize edildi.

ALİAĞA PETKİM, HAKAN DEMİR İLE DEVAM EDECEK


-ALİAĞA PETKİM’DEN BAŞANTRENÖR HAKAN DEMİR’E TAM DESTEK

-BEKO BASKETBOL LİGİ EKİPLERİNDEN ALİAĞA PETKİM’DE BAŞANTRENÖR HAKAN DEMİR’E CAMİADAN TAM DESTEK.

hakandemir

Şubat 2013’de Aliağa PETKİM Basketbol takımı baş antrenörlüğü görevine getirilen Hakan Demir, yeni sezonda da kulübünde devam edecek. Aliağa PETKİM Başkanı Uğur Eren, “Sezon ortasında baş antrenörlüğe gelen Hakan Demir hocamızla yeni sezonda da devam edeceğiz. Gerek kulüp yönetimi olarak bizler gerekse camiamız Hakan Demir hocamızdan son derece memnunuz. Gelecek sezonda önemli başarıları birlikte yaşacağız” dedi.

BEKO Basketbol Ligi’nin renkli takımlarından Aliağa PETKİM, 2013-2014 sezonunda da yoluna Hakan Demir ile devam edecek. Zor bir sezon geçiren Aliağa PETKİM’e lig ortasında gelen Demir, takımı düşme potasından uzak tutmayı başardı. Aliağa’da taraftarın ve camianın sevgisini kazanan Deneyimli hoca, yönetimin tam desteğinin ardından yeni sezonun planlarını yapmaya başladı.

Aliağa PETKİM Başkanı Uğur Eren, BEKO liginde yeni sezonda başarılı olacak bir takım oluşturmak için çalışmalara başladıklarını da ifade ederek, “BEKO ligine heyecan katan, seyircisiyle, kentiyle dinamik bir takımız. 2013-2014 sezonunda yine Play Off hedefiyle mücadele edeceğiz. Yeni sezonu şimdiden planlıyoruz. Hocamız Hakan Demir’in tecrübesine ve vizyonuna güveniyoruz. Hocamızla birlikte Aliağa’ya Beko liginde başarılar yaşatmak istiyoruz” dedi.

Diğer Makaleler...