atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞASPOR’UN EMEKTARLARI BULUŞTU

ALİAĞASPOR’U GEÇMİŞTE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTURAN EMEKTAR FUTBOLCULAR YILLAR SONRA BULUŞTU

ALİAĞASPOR’DAN FUTBOLUN EMEKTARLARINA VEFA

aliaga-futbol-bulusma2

Amatör liglerde ve 3.ligde uzun yıllar başarıdan başarıya koşan Aliağa Spor’un emektar futbolcuları yıllar sonra bir araya geldi. Amatörlükten profesyonelliğe geçiş döneminde Aliağaspor’a geçmişte büyük başarıların yaşatan futbolun usta ayakları Aliağaspor Kulübü’nün organizasyonunda eski günleri yad etti.
Aliağa’yı yıllarca önce toprak, sonra yeşil sahalarda başarıyla temsil eden, Aliağa’yı bir spor kentine dönüştüren emektar futbolcular, yıllar sonra Aliağa Belediyesi Şehir Stadının yeşil çimlerine çıktı. Emektar oyuncular, Aliağa Spor Kulübü Başkanı ve Aliağa Masterler Kulübü Başkanı Uğur Eren’e buluşma için teşekkür etti.
Emektar sporcuların, kendileri gibi Aliağaspor’a ermek vermiş Aliağa Masterler kulübü oyuncularıyla yaptıkları maç 1-1 sona erdi. Misafir takımda, masterler takımından Uğur ve Küçük Hüseyin de yer aldı. Aliağa’nın spor emekçileri, maçın ardından akşam yemeğinde buluştu.  Yıllar sonra görüşen dostlar bol bol hasret giderdi.

ALİAĞASPOR 50 YILLIK KÖKLÜ BİR KULÜP

Aliağa Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Aliağa Masterler Kulübü başkanı Uğur Eren, 50 yıldan fazla geçmişe sahip olan Aliağaspor’un kentin gelişimine katkısı olan köklü bir kurum olduğunu vurgulayarak, “AliağaSpor geçmişte futbolda büyük başarılar kazandı. Çocuklar, gençler spor sevgisini Aliağaspor’da öğrendi. Aliağaspor için geçmişte ter akıtan, emektar futbolcu arkadaşlarımızla bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum.” Dedi.

BAŞKAN UĞUR EREN: ALİAĞASPOR HAK ETTİĞİ YERE GELECEK
AliağaSpor’u hak ettiği yere ulaştırmak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Eren, bu buluşmayı her yıl yapacaklarını ifade ederek, “Halen futbol yaşantısını sürdüren, ya da tamamlamış ama bugün aramızda olamayan arkadaşlarımız var. Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızla, daha geniş katılımla bir buluşmayı da bu yıl yapacağız.  Bu organizasyonda sevgili arkadaşımız Nadir’in büyük emeği var. Geçmişte yarışmacı hakları satılan ve amatör ligde mücadele eden takımımızı yeniden hak ettiği yerlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız” dedi.

ALİAĞA’NIN EMEKTAR FUTBOLCULARI BULUŞTU
Gelen futbolcular: Nadir(Kaleci), Tolga (stoper- Beşiktaş ve Ankaraspor’da oynadı), Hasan(Sivas –Altay), Tolga, Cenk, Polat, Bilal, Özgür, Küçük Hüseyin, Uğur Tuncay, Cüneyt

Aliağa Masterler: Takdir, Şükrü, Memduh, Hakan, Savaş, Ayhan, Aydın, Orhan, Hamdullah, Üzeyir, Laz İbo, Zeki, Beytullah, Hasan, Metin.

ALİAĞA, TIP MERKEZİNE KAVUŞTU

İZMİR’İN KUZEYİNİN SANAYİ VE TİCARET MERKEZİ ALİAĞA, SAĞLIKTA YENİ BİR TESİSE KAVUŞTU


aliaga-tipmerkezi-2

Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden Aliağa’da 70 bine ulaşan nüfusun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için yeni yatırımlar hizmete giriyor. Kentte, Aliağa Devlet Hastanesi’nin dışındaki ilk özel tam teşekküllü Tıp Merkezi Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik ve Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz tarafından hizmete açıldı.
TIP MERKEZİNİN KURDELASI KESİLDİ, HİZMET BAŞLADI

aliaga-tipmerkezi-1

Özel Aliağa Tıp Merkezi, İzmir Çanakkale Karayolu Aliağa geçişinde bulunan yerinde hizmete açıldı. Açılışa Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan başta olmak üzere ilçe protokol erkanı, doktorlar ve vatandaşlar katıldı.
Açılışı yapılan Özel Aliağa Tıp Merkezi,  6 kat ve 2500 m2 kapalı alanda 14 kişilik hekim kadrosu ve 50 kişilik sağlık çalışanı ile bölgeye 7 gün 24 saat hizmet verecek.
DR. ALİ ALGÜL: HAYAT, SAĞLIKLA GÜZEL
Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Ali Algül, Poliklinik hizmetlerinin yanı sıra, bilgisayarlı tomografi, 4 boyutlu ultrason, renkli doppler, EMAR, kemik ölçüm cihazı, dijital mamografi, dijital röntgen ve tıbbi tahlil  laboratuarıyla hizmet vereceklerini söyledi. Dr. Algül, “SGK, Emekli Sandığı, Bağkur, tüm özel sigorta ve bankalar ile anlaşmalıyız. Her yaştan hastamıza check up hizmeti veriyoruz. Hayat, Sağlıkla güzel. Aliağa’mıza sağlık hizmeti sunmaktan çok mutluyuz” dedi.
BAŞKAN OĞUZ: “BÜYÜYEN ALİAĞA İÇİN SAĞLIK YATIRIMLARI ÖNEMLİ”

dr-ali-algul1

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, hizmete açılan Özel Aliağa Tıp Merkezi’nin, kentteki sağlık hizmetlerinin daha etkin ve kaliteli sunulması için önemli bir işlevi olacağını söyledi. Aliağa Devlet Hastanesi’nin Aliağa ve Çevre köy, belde ve ilçelerden gelen hastalara sağlık hizmeti sunduğunu kaydeden Başkan Oğuz, “Her alanda yatırımların arttığı hızla büyüyen kentimizde sağlık alanında hizmet verecek bir tesisi hizmete açıyoruz. Bu tesis, Aliağa Devlet Hastanesinin yoğunluğunu ve iş yükünü de önemli ölçüde azaltacaktır. Sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız için bu tesisin önemli bir işlevi olacak. Aliağamıza hayırlı olsun” dedi.

ALTO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU GÖREVE HAZIR

ALTO’NUN YENİ YÖNETİM KURULU GÖREVE HAZIR


yonetim

Aliağa Ticaret Odası’nda (ALTO) 8 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimlerinin ardından 15 Mayıs 2013 tarihi itibariyle demokratik ve uzlaşmacı bir ortamda Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Genel Kurul Delege seçimleri tamamlandı.

Oda Meclisi 28 Kişiden Oluşuyor


Meclis

Yapılan seçimler sonucu Meclis Başkanlığı’na yeniden M. Ender Özer Seçilirken, 28 kişiden oluşan ALTO Meclisini Er Gıda San. Tic Ltd. Şti. adına Doğan Er, Akceylan Gıda Mad. Tic Ltd. Şti. adına Akın Ceylan, Şaban Atalan, Erdem İnşaat Tic Ltd. Şti. adına Hamdi Erdem, Mariner Mak. San. Tic. Ltd. Şti adına M. Ender Özer, Gökdeniz Gemi Sök. Dem. Çel. Nak. Taahhüt İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti adına Bülent Gökduman, Kamer Karaman İnş. Mob Tic. Ltd. Şti adına Kamer Karaman, Emre Konf. Tic. Ltd. Şti adına Ekrem Toker, Süleyman Mutlu Day. Tük. Tic. Ltd. Şti adına Şenol Mutlu, Levent Tic. Servis Hizm. Tic. Ltd. Şti adına Levent Ateşçi, Erdoğa İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti adına Hasan Erdoğan, Egehakan İnş. Malz. Paz. Tic. Ltd. Şti adına Uğur Akyıldız, Sa-Tur Turizm Tic. Ltd. Şti adına Adnan Saka, Dönmez Turizm Koll. Tic. Ltd. Şti adına Şenol Dönmez, Mert-er Demir Çelik Tic. Ltd. Şti adına Ömer Ertürk, As-yol Petrol Ür. Ltd. Şti adına Zeyni Baştuğ, Ege İzmir Geri Kazanım San. Tic. Ltd. Şti adına Kürşat Tanrıkulu, Yüksel Tezcan, Ülfet Özel Eğt. Bas. Yay. Paz. Tic. A.Ş. Osman Nuri Bostan, Cengiz Özgan, AFS Makine Vinç Nak. İmalat Montaj İnş. San. ve tic. Ltd. Şti. adına Mustafa Uzunoğlu, Ezgi Hidrolik Pno. San. Tic. Ltd. Şti. adına Hakkı Alaca, Saka Beton Ltd. Şti adına Şükrü Saka, Abbas Gidici, Koray Örnek, Bilim plastik A.Ş. adına İbrahim Üstün, Er-me Taşımacılık Ltd. Şti adına Erol Güngör, Aliağa Vinç Nakliye Ltd. Şti adına Aslan Erol Mete temsil edecek.

Oda Organlarının Seçimleri de Tamamlandı


_Meclis2

Yedi kişi olan ALTO Yönetim Kurulu ise Adnan Saka Başkanlığında Hamdi Erdem, Uğur Akyıldız, T. Kürşat Tanrıkulu, Erol Güngör, Kamer Karaman ve Ekrem Toker’den oluştu. Disiplin Kuruluna Teknopet firması(Mehmet Keskin), Aktan Denizcilik(Raşit Aktan), Çağın Mühendislik(Tugay Yıldırım), Aliağa Modasan(Mehmet Barut), Güngör Mobilya(İrfan Güngör) ve Enver Yiğit seçilirken TOBB Birlik Genel Kurulu M. Ender Özer, Erol Güngör ve Uğur Akyıldız’dan oluştu.

Hizmetlerimizi Geliştirmeye Çalışacağız

Yeni dönemle birlikte hizmetlerini geliştirerek çalışmalarına devam edeceklerini ve daha çok üyeye ulaşmayı amaçladıklarını belirten ALTO Başkanı Adnan Saka: “Öncelikli olarak geçtiğimiz dönemde odamızın çalışmalarına destek veren tüm meclis üyelerimizi yürekten kutluyor ve her birine vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni dönemle birlikte çalışmalarımıza daha da hız vererek üyelerimiz başta olmak üzere ilçemiz için yararlı sonuçlar elde etmeye çalışacağımız faaliyetlerimiz olacak. Demokratik ortamda gerçekleşen seçimlerle göreve gelen tüm arkadaşlarımıza odamız adına hayırlı olsun demek istiyor ve yeni görev döneminde başarılar diliyorum” dedi.

ALİAĞA’DA 28 BİN SGK’LI VAR

SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI KUTLANIYOR. SGK’DAN, ALİAĞA BELEDİYESİNE ZİYARET…

sgk-ziyaret1

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sanayi ticaret kentlerinden Aliağa’da 28 bin SGK’lı çalışan olduğu açıklandı. Sosyal Güvenlik haftası nedeniyle Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret eden Aliağa Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Bilgin Bilgili ve SGK İzmir İl Müdür Yardımcısı Remzi Aybuğa, Aliağa Belediyesi’nin kuruma katkılarından dolayı teşekkür etti.
SGK İzmir İl Müdür Yardımcısı Remzi Aybuğa ve SGK Aliağa Merkez Müdürü Bilgin Bilgili 13-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret etti.
VATANDAŞIN AYAĞINA HİZMET
Ziyarette SGK’nin hizmetleri ve Aliağa’da kurum ve kuruluşlarla işbirliği çalışmaları ile kentin gelişimi konuşuldu. SGK İzmir İl Müdür Yardımcısı Aybuğa, Aliağa’nın hızlı gelişimine dikkat çekti. SGK olarak vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi amaçladıklarını, bu amaçla ilçelerde önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Aybuğa, “Aliağa’da yeni hizmet binamız hizmete girdi. Çok hızlı büyüyen bu kentte gerek vatandaşlarımıza gerekse işletmelerimize hızlı ve etkin hizmet sunuyoruz. Aliağa Belediyesi, her zaman bize destek olup, yanımızda oluyor. Aliağa Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.
BİLGİN BİLGİLİ: 28 BİN ÇALIŞANA HİZMET VERİYORUZ
SGK Aliağa Merkez Müdürü Bilgin Bilgili de, “Aliağa çok hızlı büyüyen bir sanayi kenti. 70 bin nüfusta Yaklaşık 28 bin çalışan sigortalı var. 23 bin SSK’lı çalışan ve yaklaşık 4 bin civarında da isteğe bağlı Bağkur’lu çalışan var. Yeni binamızda hizmet vermeye başladık. Vatandaşlarımız ve kurumlarımız daha rahat bir yerde daha etkin ve hızlı hizmet alacak” dedi.
BAŞKAN OĞUZ: “YERİNDE HİZMETİ ÖNEMSİYORUZ”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz da, Aliağa’da gelecek 5 yılda bir çok büyük yatırımın gerçekleştirileceğini ifade ederek, “Aliağa çok hızlı büyüyor. 1982 yılında ilçe olmamıza karşın çok hızlı bir gelişme ve değişim var. Biz yerinden hizmeti çok önemsiyoruz. Bu yüzden SGK’nın Aliağa’da sunduğu hizmetler çok önemli. Yeni binasında daha hızlı ve rahat hizmet sunulacağına inanıyorum. Tüm SGK çalışanlarının ve SGK ile etkileşim halinde vatandaşa hizmet üretenlerin Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum” dedi.

ŞAMPİYONLAR KUPALARINI ALDI

ALİAĞA’LI ÖĞRENCİLERİN TURNUVALARI NEFESLERİ KESTİ

takimlar
Aliağa’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor  Bayramı kutlama programı kapsamında düzenlenen Genç Futbol ve genç Basketbol turnuvalarında öğrenciler İzleyenlere mücadele zevki yüksek maçlar izletti.
Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Aliağa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen futbol ve basketbol turnuvalarında şampiyonlar kupalarını Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’un elinden aldı.
BASKETBOLDA ŞAMPİYON METEM
Basketbol Genç Erkekler Turnuvasında 8 okul mücadele etti. 3 gündür süren turnuvada Finale Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ile Alp Oğuz Anadolu Lisesi yükseldi. Final Maçında rakibini mağlup eden METEM, Genç Erkekler Basketbol turnuvası şampiyonu oldu. Alp Oğuz Anadolu Lisesi Turnuvada ikinci olurken, Aliağa Anadolu Lisesi 3., 80. Yıl Lisesi 4. Oldu.
FUTBOLDA DA KIYASIYA MÜCADELE
7 okulun mücadele ettiği Genç Erkekler Futbol Turnuvasında da şampiyon METEM oldu. 7 Okul takımının mücadele ettiği Turnuvada Aliağa Ticaret Lisesi ile METEM final maçı oynadı. Rakibini finalde yenmeyi başaran METEM, genç Erkekler Fıtbol Turnuvası şampiyonu oldu. Turnuvada Haydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni yenen Aliağa İmam Hatip Lisesi ise 3. Oldu.
YARINLAR İÇİN UMUT VE IŞIK VEREN BİR GENÇ KUŞAK
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Atatürk’ün ülkeyi gençlere emanet ettiğini belirterek, “iyi eğitim almış, spor yapan, sağlıklı bir gençliğe bu ülkenin her zamankinden çok ihtiyacı var. 19 Mayıs’ın ruhuna uygun, bu ülkenin yarınları için umut ve ışık veren bir genç kuşak olarak sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Turnuvada mücadele eden tüm gençlerimizi ve öğretmenlerini kutluyorum. 19 Mayıs bayramımız kutlu olsun” dedi.
DERECEYE GİREN TAKIMLAR KUPALARINI ALDI
Turnuvanın final ve 3.lük, 4.lük maçlarının ardından Aliağa Belediyesi Enka Spor Tesislerinde kupa töreni düzenlendi. Turnuvada şampiyon olan ve dereceye giren takımlara kupalarını Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Atik ve Turnuva düzenleme komitesi başkanı Özkan Kaçar verdi.

Diğer Makaleler...