atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA, YENİ SOSYAL YAŞAM TESİSİNE KAVUŞUYOR


ALİAĞA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN ÇOK AMAÇLI SOSYAL KOMPLEKSİN YÜZDE 67’Sİ TAMAMLANDI

aliaga-sosyalkompleks

 

 İzmir’in Aliağa ilçesinde sosyal yaşam Aliağa Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Çok Amaçlı Sosyal Kompleks ile canlanacak. Aliağa Belediyesi tarafından yıkılan eski düğün salonu yerine yapılan ve Geçtiğimiz Kasım ayında temeli atılan tesisin yüzde 67’si tamamlandı. İş bitirme Sözleşme süresi 12 ay olan tesis, planlanandan önce 10 ayda tamamlanacak. Tesisin Eylül ayında hizmete girmesi bekleniyor. Aliağa Belediye başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’ya uzun yıllar hizmet verecek projeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “eski düğün salonu yerine Aliağa’ya çok uzun yıllar hizmet edecek, sosyal hayatı canlandıracak çok modern, her ayrıntısı düşünülmüş bir kompleks kazandırıyoruz” dedi. 

ALİAĞA’DA SOSYAL YAŞAM CANLANACAK

Aliağa Belediyesi’nin; içinde bin 500 kişilik düğün salonu,, 200 kişilik üç boyutlu sinema salonu, Restoran, Teras Cafe, Bowling ve oyun salonu ile çocuk oyun alanlarının yer alacağı çok amaçlı sosyal kompleks projesi inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Projenin kaba inşaatı tamamlandı. İnşaatın sıva, alçı sıva işleri bitti. Tuvaletlerin seramik çalışmaları geçtiğimiz hafta tamamlandı. Yüklenici firma yetkilileri Halen süren cephe giydirme sistemleri montaj çalışmalarının 1 ay içinde tamamlanacağını belirtiyor.
PROJE, PLANLANANDAN HIZLI SÜRÜYOR
Hummalı bir çalışmanın sürdüğü Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Komplekste gelecek ay alüminyum asma tavan sistemleri montajları başlayacak. Tavan çalışmalarının da kısa sürede bitmesiyle zemin yapılacak. Çalışmalar kapsamında 200 kişilik üç boyutlu sinema salonunun ve Bowling salonunun detaylı iç düzenleme çalışmaları başlayacak.
BAŞKAN TURGUT OĞUZ: ALİAĞA’NIN EKSİKLİKLERİNİ GİDERİYORUZ”
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, proje alanına giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’nın çok hızlı büyüdüğünü ifade ederek, “Aliağa’nın nüfusu hızlı artıyor. Kentimizde büyük bir değişim yaşıyoruz. Aliağa’ya gelecek 30 yıl hizmet verecek altyapıyı kazandırıyoruz. İçme suyu hatlarının değiştirilmesi, dere ıslahları, cadde ve yolların düzenlenmesi, Çok amaçlı Sosyal kompleks projesi, Yeni mahalle Düğün salonu projesi.. tüm bunlar Aliağa’nın değişimine, sosyal hayatın ihtiyaçlarını karşılamaya dönük çalışmalarımız” dedi.
Çok amaçlı sosyal kompleks projesinin yüzde 67’sinin tamamlandığını kaydeden Başkan Oğuz, “Aliağa’ya her yarıntısı düşünülmüş, sosyal yaşamı hareketlendirecek, gençlerimizin beklentilerini karşılayacak, düğünden, eğlenceye, kültür-sanattan çocuk aktivitelerine kadar her türlü etkinliğin gerçekleştirileceği bir tesisi hızla tamamlıyoruz. Aliağamıza hayırlı olsun” dedi.

ENGELLİLER HAFTASI ALİAĞA’DA ENGELSİZ CAFE&PARK’DA BAŞLADI

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN “ENGELSİZ KENT” PROJESİ KAPSAMINDA HİZMETE AÇTIĞI ENGELSİZ CAFE PARK, TÜRKİYE’DEKİ YEREL YÖNETİMLERİN ENGELLİ UYGULAMALARI İÇİN MODEL OLDU. ALİAĞA’DAKİ ENGELLİ VATANDAŞLAR, ENGELLİLER HAFTASINI PROJE ALANINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE YAŞATTI
aliaga-engelliler2
10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında, Aliağa’da Belediyenin engellilere tahsis ettiği ve Türkiye’ye örnek model olan Engelsiz Park& Cafe’de etkinlikler yapıldı. Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, 6 bin Engellinin bulunduğu Aliağa’da başlattıkları projenin Türkiye için rol model olmasından büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, “Engelli yurttaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı ve yaşama tutunduğu bir kent haline dönüştüğümüze inanıyorum” dedi.
ALİAĞA’DA ÇOK ÖNEMLİ MESAFELER ALINDI
Engelliler Haftası etkinlikleri Aliağa’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Emin Uray yaptığı konuşmada engellilerin yaşamını kolaylaştıran uygulamalar için teşekkür ederek, “en büyük engel, engellenmektir. Biz Aliağa’da engellilerimizin topluma kazandırılması, meslek edinmesi ve diğer zorlukların aşılmasında kurumlarımızın desteğiyle çok önemli mesafeler aldık.” Dedi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN, ÖZEL GÖSTERİLER
Etkinlikler, Aliağa Belediyesi tarafından, Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği’ne tahsis edilen Engelsiz Cafe Park’da gerçekleşti. Etkinliğe engelli vatandaşlarla birlikte Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’daki Özel Eğitim Sınıfı bulunan okulların öğrenci ve öğretmenleri ile vatandaşlar katıldı. Katılanlara Ücretsiz kahvaltı ve çay servisi yapıldı.
Etkinlikler kapsamında Aliağa Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Öğrencileri,  Aliağa’da Özel eğitim sınıfları bulunan; Petro Kimya Ortaokulu, Mehmet Saka İlkokulu, Helvacı İlkokulu, 80.yıl Çamlık İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, veliler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Gösterilerin ardından Aliağa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin kermesi açıldı.
BELEDİYENİN ENGELSİZ CAFE PARK, TÜRKİYE İÇİN MODEL OLDU
Engelliler haftası etkinliklerine katılan Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’yı engelsiz bir kente dönüştürme çabaları sonucunda oluşturulan Engelsiz Cafe Park ile Türkiye’ye model olan bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Başkan Oğuz; “Sosyal belediyecilik anlayışımız ile beraber herkesin mutlu olduğu bir kent oluşturma adına birçok projemizi tamamladık. Engelli yurttaşlarımızın yaşamaktan keyif aldığı ve yaşama tutunduğu bir kent haline dönüştüğümüze inanıyorum. Engellilerimize ekonomik gelir getiren, istihdam sağlayan, sosyal ortam sağlayan, vatandaşlarımızla buluşturan Engelsiz Cafe&Park projemiz başarıyla sürüyor. Bir çok belediyemiz bu projemizi inceleyerek yapmaya çalışıyor. Bugün proje alanımızda çok güzel etkinlikler gerçekleştirdik. Öğrencilerimize ve değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum ” Dedi.

 

ALTO’DAN 2. DEMİR ÇELİK ZİRVESİ

ALİAĞA’DA 2. ULUSLARARASI DEMİR ÇELİK ZİRVESİ


Zirve-Adnan_Saka_41-733155

Aliağa Ticaret Odası(ALTO) Başkanı Adnan Saka oda seçimlerini kazanmalarının ardından yeni görev dönemine 28 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirecekleri Uluslararası 2. Demir Çelik Zirvesi ile kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

 

Aliağa’nın demir-çelik ve enerji sektöründe hızlı yükselişine paralel yeni teknolojilerin, sektörel gelişmelerin ve uygulamaların anlatılacağı zirveye Türkiye’den sektörün liderlerinin yanı sıra, ABD, İngiltere, İtalya, Almanya ve Fransa’dan konuşmacılar katılacak.

 Zir-DemirCelik-Foto-729947

ALTO Başkanı Adnan Saka son yıllarda uluslararası organizasyonlara önem verdiklerini söylerken, “Aliağa Demir Çelik Üretiminin %22’sini karşılıyor, Türkiye’nin tek gemi söküm tesisi Aliağa’da bulunuyor. Enerji sektörü de çok hızlı gelişiyor. Şu an 3500 Megavat elektrik üretilen Aliağa’da,  projelerin de tamamlanması ile kısa süre içinde 6000 Megavat elektrik üretiliyor olacak. Yani Aliağa zaten uluslararası öneme sahip olma yolunda doğal dinamikleri ile hızla ilerliyor. Biz de Ticaret Odası olarak elimizden geldiğince gelişimin içinde yer almaya çalışıyoruz. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz zirveden sonra zirveye katılan firmalar arasında ikili işbirlikleri kuruldu. Devamının olması için odamıza yazılı talepler geldi. Biz de 2. Demir Çelik Zirvesini planladık. EBY International Summit ile işbirliği içinde yaklaşık bir yıldır 28 Mayıs 2013 Salı günü gerçekleştireceğimiz 2. Demir Çelik Zirvesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımızı tamamladık. Türkiye ile beraber 6 ülkeden katılımcılar yer alacak. Gün boyu sürecek zirvenin ardından yuvarlak masa görüşmeleri ile ikili toplantılar yapılmasını sağlayacağız. Umarım ülkemiz ve ilçemiz için yararlı bir çalışma olur” dedi.

 

ALTO SEÇİMLERİNDE SÜRPRİZ YAŞANMADI

ALTO’DA ÜYELER ADNAN SAKA İLE DEVAM DEDİ


yeni-meclis-SecimSonu-adnansaka

Aliağa Ticaret Odası(ALTO) seçimleri 8 Mayıs 2013 tarihinde yapıldı. Seçime ALTO Başkanı Adnan Saka mavi liste, Cem Oğuz turuncu liste, Müjdat Bıçakçı da sarı liste ile girdi.

359 oy ile yeniden Adnan Saka dönemi

1205 faal üyeden 778 oyun kullanıldığı seçimde 662 geçerli oy sayıldı. Odanın kurucusu olan Adnan Saka mavi liste ile 359, Cem Oğuz turuncu liste ile 204, Müjdat Bıçakçı da sarı liste ile 99 oy aldı. Adnan Saka aldığı oylarla 28 meclis üyeliğine sahip oldu.

Seçimler demokratik bir ortamda tamamlandı

ALTO Başkanı Adnan Saka çok demokratik bir ortamda seçime girdiklerini belirtirken, ”Üyelerimizin seçime gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz. Katılımın yüksek düzeyde olması ve üyelerimizin bizleri oda meclisine layık görmeler sorumluluklarımızı daha da arttırdı. 2013-2017 Stratejik Planını hazırlayarak başlayacağımız görev sürecinde tüm üyelerimizin en iyi şekilde hizmet alması için elimizden gelenin en iyisini başta yönetim olmak üzere tüm personelimizle yapmaya çalışacağız. Seçimde bizleri destekleyen veya diğer adayları destekleyen diye bir düşüncemiz hiçbir şekilde oluşmadı oluşmayacak da. Aksine daha fazla çalışarak, tüm üyelerimize ulaşmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Adnan Saka: “Personel hizmetlerine tarafsızlık içinde devam edecektir”

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından personel ile kısa bir görüşme yapan ALTO Başkanı Adnan Saka tüm personelinin odaya gelen üyelere seçimden önce olduğu gibi eşit, saygılı ve çözümcü anlayışla hizmet vermeye devam etmelerini istedi.

Aliağa Ticaret Odası kesinleşmemiş meclis üyeleri: Er Gıda, Akceylan Gıda, Şaban Atalan, Erdem İnşaat, Mariner Makine, Gökdeniz Gemi, Kamer Karaman, Ekrem Toker, Süleyman Mutlu, Levent Ticaret, Erdoğan İnşaat, Ege Hakan Plastik, Satur Turizm, Dönmez Turizm, Merter Ltd. Şti., Asyol Ltd. Şti., Ege İzmir Geri Kazanım, Yüksel Tezcan, Ülfet özel Eğitim, Cengiz Özgan, AFS Makine, Ezgi Hidrolik, Saka Beton, Abbas Gidici, Koray Örnek, Bilim Kimya, Erme Taşımacılık, Aliağa Vinç.

HELVACI’DA GÜREŞ COŞKUSU YAŞANDI

12. HELVACI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ, BİNLERCE GÜREŞSEVERİ VE 300 PEHLİVANI BULUŞTURDU

ALİAĞA BELEDİYESİ VE ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI SPOR KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN 12. HELVACI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NDE 320 PEHLİVAN KİSPET GİYDİ.

helvaci-gures8

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Belediyesi Helvacı Spor Kulübü tarafından düzenlenen 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri Türkiye’nin sayılı başpehlivanlarını Helvacı Er Meydanında buluşturdu. Aliağa ve çevre il ve ilçelerden binlerce güreşsever Helvacı’ya akın etti. Helvacı Stadında 320 pehlivanın kispet giyip kol bağladığı güreşler ilginç mücadelelere sahne oldu.
BAŞPEHLİVAN, ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜLEYMAN AYKIRI
12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Süleyman Aykırı oldu. Süleyman Aykırı, finalde karşılaştığı rakibi Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu İsmail Balaban’ı mağlup ederek 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşlerinin başpehlivanı oldu.
HELVACI, KIRKPINAR’A DÖNDÜ
12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne güreş severler yoğun ilgi gösterdi. 3 bin güreş sever birbirinden zorlu güreşleri ilgiyle takip etti.  Helvacı Stadı’nda gün boyu devam eden güreşlerde konuklara Helva ikram edildi.
Finalde rakibi Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu İsmail Balaban’ı mağlup ederek 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı olan Süleyman Aykırı’yı kutlayan Aliağa Belediye Başkan yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, Başpehlivana madalya ve ödüllerini verdi.
ATA SPORUMUZ HELVACI’DA YAŞATILIYOR
“Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri ata sporumuz olan yağlı güreşlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlıyor.” Diyen Başkan Yardımcısı Bayrav,  “Bugün, 300’ün üzerinde pehlivan güreşti. Bir gece önce güreşçilerimiz Asker uğurlama törenlerine katıldı, vatandaşlarımızla birlikte yemek yediler. Güreş yapılacak yere bir gün önceden gelmek de bu sporun bir geleneği. Ancak bu gelenek artık sadece Helvacı’da yaşatılıyor. Güreşleri tüm vatandaşlarımız gibi ben de keyifle izledim. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İŞTE BOY BOY ŞAMPİYONLAR:
Süleyman Aykırı’nın başpehlivanlığını aldığı 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri 11 farklı boyda yapıldı. Diğer boylarda şampiyon olanlar; Minik 1: Muhammed Furkan Akçay, Minik 2: Halil Duman, Teşvik 1: Burak Tunç, Teşvik 2: İbrahim Fidan, Ayak: Halilcan Dağcan, Tozkoparan; Önder Akşehirlioğlu, Küçük deste: Hidayet Avcı, Büyük deste: Emirhan Ergün, Küçük Orta Küçük: Furkan Durmuş Altın, Küçük orta Büyük: Burak Kaya, Büyük Orta: Yunus Karabay, Başaltı: Mustafa Yeni Sancaklar

Diğer Makaleler...