atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA BU ÖDÜLÜ HAK ETTİ

BASKETBOLDA OSCALAR DAĞITILDI; ALİAĞASPOR KULÜBÜ BAŞKANI UĞUR EREN YILIN YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

ALİAĞASPOR KULÜBÜ BAŞKAN UĞUR EREN; “ÖDÜLÜ ALİAĞA HALKI ADINA ALDIM”

Basketbol gönüllüleri tarafından basketbola hizmet amacıyla 1993 yılında İzmir'de kurulan ve o günden bu yana tüm Türkiye'yi kucaklayan sporcu, antrenör, yönetici, hakem ve basketbola gönül veren basketbol sevdalılarının oluşturduğu Basketbol Adamları Derneği’nin ödüle layık gördüğü kişi ve kurumlar ödüllerini aldı. İzmir Buz Sporları Salonu’nda düzenlenen törende yılın yöneticisi seçilen Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun elinden aldı. Başarının ödüllendirilmesinin anlamlı olduğunu ifade eden Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren; “Bu ödül bizim daha başarılı olmamızı, başarı çıtamızı daha yukarı taşımamıza yardımcı olacak. Ödülü Aliağa halkı adına alıyorum.” Dedi.

BAD BAŞKANI ERBOY; “BASKETBOL ADINA EN ÖNEMLİ ÖDÜL”

Basketbol Adamları Derneği Genel Başkanı Avni Erboy, yaptığı açıklamada, basketbola hizmetlerinin her alanda artarak devam edeceğini belirterek, "Basketbol dünyasına emeği geçenlerin manevi olarak ödüllendirmeyi amaçlayan, yarışma olmayıp büyük jüri ile yönetim kurulumuz tarafından verilen Basketbol Oskarları, her yıl olduğu gibi bu yıl da titiz bir çalışma sonucunda hak ettiği inananlara veriliyor. Bu yıl da, büyük jüri tarafından 125 aday arasından seçilip yönetim kurulumuzun onayıyla verilen Basketbol Oskarları'nı alanları tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz" dedi.

 bad-odul-toreni_2

BAŞKAN EREN; “ALİAĞA BU ÖDÜLÜ HAK ETTİ”

Yılın yöneticisi ödülüne layık görülen Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren ödülün daha önce açıkladığı gibi Aliağa halkı adına aldığını belirtti. Başkan Eren ; "Basketbol oskarları"nda verilen ‘yılın yöneticisi’ ödülü daha önce açıkladığım gibi Aliağa halkı adına aldım. Çünkü bu başarının tüm kente ait olduğunu düşünüyorum. Bu ödül bizim daha başarılı olmamızı, başarı çıtamızı daha yukarı taşımamıza yardımcı olacak. Hem kulübümüz hem de Aliağa halkı adına hayırlı olmasını diliyorum. Böylesi onur verici bir ödüle layık gören basketbol adamalarına da teşekkürlerimi sunuyorum. ” dedi.

‘SPOR ŞEREF ÖDÜLÜ’ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NA

Aliağaspor kulübü Başkanı Uğur Eren’in yılın yöneticisi seçilirken “Spor Şeref Ödülü” de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na verildi.   Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na İzmir il, ilçe ve beldelere yaptığı çok amaçlı spor salonları ile amatör spora katkısı nedeniyle öneriler doğrultusunda yönetim kurulu kararıyla “Spor Şeref Ödülü” verdiklerini, “Spora Hizmet Ödülleri”ni ise, sporun içinde olup sürekli sahne arkasında kalmayı tercih eden ancak katkıları büyük olan kişi veya kuruluşlara verildiğini açıkladı.

 

ÖDÜLE HAK KAZANANLAR

Spor Şeref Ödülü: Aziz Kocaoğlu

Onur Ödülü: Erdoğan Arıpınar

Jüri Özel Ödülü: Tuncay Özilhan (Anadolu Efes)

Yılın Takımı: Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı

Yılın Antrenörü: Ergin Ataman

Yılın Oyuncusu: Barış Ermiş

Yılın Basketbol Yazarı: Gürkan Ertaç (Yeni Asır Gazetesi)

ve Kaan Kural (Vatan Gazetesi)

Yılın Basketbol Sunucusu: İsmail Şenol (NTV)

Yılın Yöneticisi: Uğur Eren (Aliağaspor Kulübü Başkanı)

Spora katkı ödülleri: Serpil Baran (İBŞB Genel Sekreter Yrd.), Şahin Kömürcü (Ragbi Federasyon Başkanı), Murat Özel (İBŞB Kültür ve Spor Daire Başkanı), Salih Hızlı (Akhisar Belediye Başkanı) Birtan Taşkınlar (Akhisar Ramiz Köfte Yöneticisi)”

PETKİM'DEN İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ

* PETKİM AKADEMİ BÜNYESİNDE AÇILAN İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ, TÜM SANAYİ KURULUŞLARININ EMRİNDE…

* ÜÇ DOKTOR VE İKİ HEMŞİREDEN OLUŞAN PROFESYONEL EĞİTİMCİ KADROSUYLA HİZMET VEREN MERKEZ, ÇEVREDEKİ SANAYİ KURULUŞLARININ İHTİYAÇLARINI DA KARŞILAYACAK ŞEKİLDE DİZAYN EDİLDİ.

* PETKİM SAĞLIK SERVİSİ BAŞHEKİMİ VE İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ MESUL MÜDÜRÜ DR. ÇAĞRI EKMEKÇİ:

“BU MERKEZ YASAL ZORUNLULUKLARIN ÖTESİNDE BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR. ULUSLARARASI STANDARTLARA SAHİP MERKEZİMİZ İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ONAYI İLE FAALİYET GÖSTERİYOR. KURSU BİTİRENLERE İLK YARDIMCI SERTİFİKASI VERİYORUZ.”

 

 

Petkim Akademi bünyesinde kuruluş çalışmaları tamamlanan “İlk Yardım Eğitim Merkezi” Aliağa Kompleksi’nde faaliyetlerine başladı. Merkezde, Petkim çalışanlarının yanında, çevredeki kurumlar ve sanayi kuruluşlarının da eğitim talepleri karşılanabilecek. Uluslararası standartlara göre dizayn edilen ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Uygunluk Belgesi verilen Merkezde, 18 yaşını bitirmiş ve okuma-yazma bilen tüm vatandaşlara da eğitim verilebilecek.

Petkim Sağlık Servisi Başhekimi ve İlk Yardım Merkezi Mesul Müdürü Dr. Çağrı Ekmekçi, üç doktor ve iki hemşireden oluşan profesyonel eğitimci kadrosu ile hizmet veren merkezin, sadece Petkim’in değil, Aliağa ve İzmir’deki tüm kurum ve kuruluşların eğitim taleplerini karşılayabilecek kapasiteye sahip olduğunu belirtti. Ekmekçi, 18 Mart 2004’te yürürlüğe giren İlk Yardım Yönetmeliği’nin tüm kurum ve kuruluşlarda çalışma koluna göre istihdam edilen işletme personelinin %5’ine, Ağır ve Tehlikeli İşler kapsamında bulunan işyerlerinde ise %10’una,

yetkilendirilmiş merkezden İlk Yardım Sertifikası almasını zorunlu kıldığını hatırlattı.

Söz konusu yönetmeliğe göre Petkim’de en az 250 çalışanının İlk Yardımcı Sertifikası’na sahip olması gerektiğini kaydeden Dr. Ekmekçi, “Petkim olarak şimdiye kadar bu sertifikasyon eğitimlerini dışarıdan hizmet alımı şeklinde gerçekleştiriyorduk. 2012 yılı aralık ayında kuruluş çalışmaları tamamlanan ‘Petkim İlk Yardım Eğitim Merkezi’ ile bu eğitimi hem kendi çalışanlarımıza hem de talep eden tüm kurum ve kuruluşlara verebileceğiz. Bunun için her türlü donanıma ve Uygunluk Belgesi’ne sahibiz” dedi.

petkim

Türkiye’de iş kazaları, trafik kazaları, deprem ve doğal afetler nedeni ile her yıl binlerce insanın hayatını kaybettiğini ya da sakat kaldığını anımsatan Dr. Çağrı Ekmekçi, şöyle devam etti:

“Ne kadar çok kişi temel ilk yardım eğitimi alırsa, ölü ve yaralı sayısı o kadar azalacaktır. Ancak ilk yardım eğitimi almamış kişilerin, ilk yardım uygulamalarında bulunmaları çok sakıncalı

sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle ilk yardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka eğitim almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir. Toplum olarak böylesine kötü olaylarla karşılaşmadan, ilk yardım eğitiminin önemini ve gerekliliğini anlamalıyız. İlk yardım eğitiminin ciddiyetini hekim ağırlıklı tecrübeli kadrosu ve kurumsal kimliği ile birleştiren Petkim, bu merkezi yasal zorunluluklardan ötede bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor. Bu amaçla Aliağa’nın her köy ve mahalle muhtarlarının belirleyeceği bir ya da iki kişiye ilk yardım eğitimi ücretsiz olarak verilecek. Böylelikle ilçemize bağlı köy ve mahallelerde İlk Yardımcı Sertifikası’na sahip kişiler kazandırmayı hedefliyoruz.”

Petkim Akademi bünyesinde açılan İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde; “Zorunlu Temel İlk Yardım Eğitimi”, “Standart İlk Yardım Eğitimi” ve “İlk Yardım Güncelleme Eğitimi” başlıklarında eğitim taleplerini karşılanabiliyor.

Petkim’in çalışanlarının yanında, Aliağa ve İzmir’deki sanayi kuruluşları ile kamu kurumlarının eğitim taleplerine de yanıt verebilecek şekilde dizayn edilen merkeze, www.petkim.com.tr web sayfasından ve 0232. 616 12 40 (Dahili: 3214/2163) numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

ÇOCUK EVİNDE KARNE SEVİNCİ

ALİAĞA BELEDİYESİ ÇOCUK EVİ’NDE YARIYIL MUTLULUĞU.

Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’nde yarıyıl mutluluğu. Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’nde eğitim öğretim gören çocuklar anne ve babalarının da katıldığı törende 1. Dönem gelişim raporlarını aldılar. 4, 5 ve 6 yaşında toplam 97 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü çocuk evinin öğrencileri gelişim raporunu almadan önce anne ve babalarına küçük bir gösteri yaparak hünerlerini ortaya koydular.

 cocuk

GELİŞİM RAPORLARI İLE OBJEKTİFLERE POZ VERDİLER

Öncelikle çalışan anne ve babaların çocuklarının eğitim öğretim gördüğü çocuk evinde her yaş grubu öğrencileri için farklı günlerde gelişim raporu alma heyecanı ve mutluluğu yaşadı. Anne ve babalarının karşısında ilk sınavlarına çıkan minikler hem öğretmenlerinden hem de velilerden tam not aldı.  Türkçe ve İngilizce şarkılar söyleyerek dans eden minikler hem eğlediler hem de yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadılar.

 gsgs

Dans, şarkı ve gösterileriyle anne ve babalarını biraz duygulandıran biraz da tebessüm ettiren minikler tören sonrası öğretmenlerinden aldıkları gelişim raporlarını meraklı gözlerle inceleyerek objektiflere poz verdiler

 1

15 TATİLDE DE EĞİTİME DEVAM

Eylül ayından bugüne kadar verilen eğitim öğretim doğrultusunda öğrencilere okul öncesi eğitim kurumlarınca verilen gelişim raporu verdiklerini belirten Aliağa Belediyesi Çocuk Evi Müdiresi Necla Evren; “Öğrencilerimize elde ettikleri kazanımlar doğrultusunda,  bilişsel gelişim, duygusal ve sosyal gelişim,  dil gelişimi ve özbakım becerileri ile psikomotor gelişim değerlendirmeleri doğrultusunda gelişim raporu verdik. Öğrencilerimizin bu mutluluğuna velilerimizi de dahil ettik. Velilerimiz programımıza bir hayli ilgi gösterdi ve memnuniyetlerini ifade ettiler.” Dedi. Evren okulun 15 tatilde de eğitim öğretime devam edeceğini belirterek  “ Öğrenicimizin velileri çalıştıkları için eğitim öğretime devam edeceğiz. Sadece anne babası öğretmen ya da bu süreçte izinli olan velilerin öğrencileri dilerse tatil yapabiliyor. ” dedi.

 _aliaga-bld-cocuk-evi-yaryl

BAŞKAN OĞUZ; “EĞİTİMLE İLGİLİ HASSASİYETLERİMİZ BİLİNİYOR”

Eğitimle ilgili hassasiyetlerini her fırsatta dile getirdiklerini ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz hem belediye çocuk evinde hem de ilçedeki okullardaki öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim öğretim görmesi için yoğun caba harcadıklarını ifade etti. Başkan Oğuz; “Göreve gelir gelmez kentinizdeki öğrencilerimizin barınma sorunu çözdük. Kent merkezi ve Helvacı da eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için dar gelirli ailelerin ücretsiz eğitim alabilmesi için ALBEM projemizi hayata geçirdik.  İlçemizdeki okullarımıza her zaman destek oluyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocuk evimize gözümüz gibi bakıyoruz. Eğitimle ilgili hassasiyetlerimiz, yaptığımız katkılar ve çalışmalar ortada. Eğitimle ilgili üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya her zaman hazırız.” dedi. Başkan Oğuz yarıyıl tatili nedeniyle de tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve eğitim çalışanlarına iyi tatiller diledi.

ALİAĞA TİCARET ODASI AVRASYA MENA ÇELİK ZİRVESİNE KATILDI

ALİAĞA TİCARET ODASI ALİAĞA’NIN ULUSLARARASI TANITIMLARINA DEVAM EDİYOR

ALİAĞA SANAYİSİ VE GEMİ SÖKÜM TESİSLERİ ULUSLARARASI ZİRVEDE ANLATILDI

ALİAĞA’YA VE ALİAĞA SANAYİSİNE ULUSLARARASI İLGİ ARTIYOR

Aliağa Ticaret Odası’nın(ALTO) oda olarak tek katılımcı olduğu, EBY International Summit’in düzenlediği Eurasia MENA Çelik Zirvesi’nin üçüncüsü, 22-23 Ocak 2013 tarihlerinde Sheraton Ataköy Otel, İstanbul’da gerçekleşti.

Sunum1

Ülkenin en geniş katılımlı sektörel zirvesi

23 ülkeden, yerli ve yabancı 150 kuruluştan 300’ün üzerinde yetkilinin katıldığı zirvede Tayvan, Japonya, Hindistan, Umman, İran, Irak, Suriye, Mısır, Fas, Cezayir, Rusya, İngiltere, İspanya, Lüxemburg, Almanya, Avusturya, Belçika, İtalya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan gibi ülkeler yer aldı.

ALTO Meclis Başkanı M. Ender Özer Aliağa’yı anlattı

ALTO da Aliağa’nın yabancı yatırımcılara anlatılması ve tanıtılması gerektiği düşüncesinden yola çıkarak Aliağa’ya yatırım fırsatları ve Aliağa Gemi Söküm Bölgesi hakkında bir sunum yaptı. ALTO’nun sunumu Aliağa Gemi Söküm Bölgesi’nde faaliyetleri devam eden Mariner firmasının sahibi ve ALTO Meclis Başkanı M. Ender Özer yaptı. Aliağa hakkında detaylı bilgiler veren Özer Aliağa sanayisini, limanlarını, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’ni(ALOSBİ), Aliağa’nın yatırım iklimini ve enerji potansiyelini detayları ile aktarırken, Aliağa’da yer alan Türkiye’nin tek gemi söküm tesisi, hurda piyasaları, gemi söküm sektörünün 2011 ve 2012 yılları karşılaştırması ile 2013 yılı beklentileri konularında daha kapsamlı bilgiler sundu.

M. Ender Özer:”Aliağa yeni yatırımlar bekliyor”

Aliağa’nın ve ALOSBİ’nin devletin stratejik teşvik paketi ile yatırımlara daha açık bir yapıya büründüğünün altını çizen Özer: “Aliağa demir çelik sektörü ile son yıllarda büyük yükselişte. Türkiye’de gerçekleşen demir çelik üretiminin %22’si Aliağa’da gerçekleşiyor ve Aliağa bu istatistikle demir çelik üretiminde Türkiye’de 3. sırada yer alıyor. Aliağa coğrafi yapısı ve stratejik konumu gereği, limanları ile ülkenin birçok noktasından gelen yükün uluslararası sulara taşınması konusunda da büyük öneme sahip. 2010 yılında Aliağa limanlarından 7 milyar dolar ihracat yapılırken 2011 yılında 10 milyar dolar ihracat gerçekleşti. ALOSBİ devletin stratejik teşvik paketinin desteğiyle yeni yatırımlar alıyor ve büyüyor. Tükiye’nin tek gemi söküm bölgesi olan Aliağa’daki tesisler de en yeni teknolojileri kullanmaya çalışıyor, doğayı koruma adına önemli yatırımlar yapıyor, yeni yatırımlar da bekliyor” dedi.

M. Ender Özer:”Aliağa uluslararası öneme sahip bir ilçe durumundadır”

Aliağa’nın uluslararası öneme sahip bir ilçe olduğunu vurgulayan Özer, son yıllarda oda olarak uluslararası organizasyonlarda sıkça yer alarak ilçenin önemini ve ilçedeki gelişmeleri anlatmaya çalıştıklarını, Aliağa’nın büyüme hızına ve gelişen istatistiklere baktıkları zaman bu konuda başarılı olduklarına inandıklarını ifade etti.

ALİAĞALI ÖĞRENCİLERE MESLEKLER TANITILDI

ALİAĞA’DA 6-7-8. SINIFLARA MESLEK TANITIM SEMİNERİ

ogrenciler

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Aliağa Namık Kemal İlkokulu işbirliğinde, Namık Kemal İlkokulu 6-7 ve 8. Sınıflardan oluşan toplam 140 öğrenciye savcılık, polislik, doktorluk, hemşirelik, inşaat mühendisliği ve mimarlık meslekleri tanıtıldı.

Namık Kemal İlkokulu Müdürü Nasuh Gökdemir’in girişimleri ile gerçekleşen seminerde Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar Savcılık, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan Emniyet Teşkilatı ve polislik, Aliağa Devlet Hastanesi Başhekemi Koray Durmuş başhekimlik ve doktorluk, Ebru Ural hemşirelik ve Adem Erdem İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık ile ilgili bilgiler verirken, ALTO Başkanı Adnan Saka da öğrencilerin geleceklerini etkileyecek kararları verirken bilinçli hareket etmelerinin önemine vurgu yaptı.

Adnan Saka: “Bilinçli tercih yapın ve seçtiğiniz mesleği severek kendinizi geliştirin”

Meslek tanıtımlarının ardından öğrencilere seslenen Başkan Saka:”Bu tür toplantı ya da seminerle katılmanız oldukça önemli. Sizler bugün Aliağa’da mesleklerin en etkili isimlerini dinlediniz ve meslekleri tanımaya çalıştınız. Bugün bu seminerden kulağınızda kalacak her bir cümlenin önemini yaşınız biraz daha ilerleyince çok iyi anlayacaksınız. O yüzden bugün burada anlatılanlar üzerine iyice düşünün. Çünkü meslek seçiminde vereceğiniz karar hayatınızın geri kalan kısmını doğrudan etkileyecek. Size tavsiyem bilinçli tercihler yapın ve tercih ettiğiniz mesleği severek, tüm enerjinizle kendinizi seçmiş olduğunuz meslekte geliştirin. Mesleğinizde başarılı olmaya ve fark yaratmaya başladıkça yaşamında mutlu olan insanlardan olacağınız göreceksiniz” dedi.

Adnan Saka:”Veliler de bilgilendirilmeli”

Meslek tanıtım seminerlerinin öğrencilerin vereceği kararlar üzerinde etkili olacağına inandığını belirten Başkan Saka, öğrenciler için gerçekleşen bu seminerin veliler için de düzenlenmesi gerektiğini, böylelikle öğrencinin velisi ile fikir birliğine vararak daha doğru karar vermesinin sağlanacağını ifade etti.

Seminerde meslek tanıtımları konusunda bilgilendirme yapan konuşmacılara teşekkür eden Başkan Saka bu seminerin gerçekleşmesini sağlayan Okul Müdürü Nasuh Gökdemir’in ekibiyle birlikte göstermiş olduğu çabanın da teşekkürü hak ettiğini söyledi.

Diğer Makaleler...