atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

UĞUR EREN YILIN YÖNETİCİSİ SEÇİLDİ

BASKETBOL OSKARLARINI KAZANANLAR BELLİ OLDU; ALİAĞASPOR KULÜBÜ BAŞKANI UĞUR EREN YILIN YÖNETİCİSİ SEÇİLDİ

ALİAĞASPOR KULÜBÜ BAŞKAN UĞUR EREN; “BU ÖDÜLÜ ALİAĞA HALKI ADINA ALACAĞIM” 

Basketbol gönüllüleri tarafından basketbola hizmet amacıyla 1993 yılında İzmir'de kurulan ve o günden bu yana tüm Türkiye'yi kucaklayan sporcu, antrenör, yönetici, hakem ve basketbola gönül veren basketbol sevdalılarının oluşturduğu Basketbol Adamları Derneği, Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren’i yılın yöneticisi seçti.  Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren’in yanı sıra ödüle layık görülen yönetici, sporcu takımlar ödüllerini 28 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 17.00’de İzmir Buz Sporları Salonu’nda düzenlenecek kokteylin ardından alacak. Yılın yöneticisi seçilen Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren başarıyı bütün bir kent olarak elde ettiklerini belirterek ödülü Aliağa halkı adına alacağını açıkladı

 ugur-eren

BASKETBOL ADINA EN ÖNEMLİ ÖDÜL

Basketbol Adamları Derneği’nin geleneksel Basketbol Oskarları’nı 2011/2012 sezonunda kazananlar belli oldu. Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, 8 yıldan bu yana geleneksel olarak yapılan, sezon içinde başarılı olanlara verilen basketbol oskarlarının, ülkede basketbol adına en önemli ödül olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: “Basketbol dünyasına emeği geçenlerin manevi olarak ödüllendirmeyi amaçlayan, yarışma olmayıp büyük jüri ile yönetim kurulumuz tarafından verilen Basketbol Oskarları, her yıl olduğu gibi bu yıl da titiz bir çalışma sonucunda hak ettiği inananlara veriliyor. Bu yıl da, büyük jüri tarafından 125 aday arasından seçilip yönetim kurulumuzun onayıyla verilen Basketbol Oskarları’nı alanları tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 

‘SPOR ŞEREF ÖDÜLÜ’ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NA

Basketbol Adamları Derneği Başkanı Avni Erboy, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na da İzmir il, ilçe ve beldelere yaptığı çok amaçlı spor salonları ile amatör spora katkısı nedeniyle öneriler doğrultusunda yönetim kurulu kararıyla da “Spor Şeref Ödülü” verdiklerini, “Spora Hizmet Ödülleri”ni ise, sporun içinde olup sürekli sahne arkasında kalmayı tercih eden ancak katkıları büyük olan kişi veya kuruluşlara verildiğini açıkladı.

 

BAŞKAN EREN; “BU ÖDÜLÜ ALİAĞA HALKI ADINA ALACAĞIM”

Yılın yöneticisi ödülüne layık görülen Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren ödülün kendisini şaşırtmadığını ancak mutlu ettiğini ifade ederek;   "Basketbol oskarları"nda verilen ‘yılın yöneticisi’ ödülünü tüm spor camiamız ve Aliağa halkı adına almak istiyorum. Çünkü bu başarı hepimizin. Kulüp olarak hem basketbolda hem futbolda, yanı sıra mücadele ettiğimiz diğer branşlarda oldukça başarılı bir yılı geride bırak. Basketbolda ilk defa play-off’lara kalma başarısı gösterdik ve Avrupa kupalarında mücadele ettik. Futbolda şampiyonluğu final maçında kaybettik. Aliağa'da futboldan basketbola kadar başlattığımız hamleler ve aldığımız başarılı sonuçlarla bu ödülü tüm Aliağa hak etti. Mutluyum, bu ödülü Aliağa halkı adına alacağım. Basketbol Adamları Derneğine de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ALİAĞASPOR KULÜBÜ BAŞKANI UĞUR EREN YILIN YÖNETİCİ

Basketbol Oskarları ve Spora Hizmet Ödüllerini almaya hak kazananlar:

Spor Şeref Ödülü: Aziz Kocaoğlu

Onur Ödülü: Erdoğan Arıpınar

Jüri Özel Ödülü: Tuncay Özilhan (Anadolu Efes)

Yılın Takımı: Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı

Yılın Antrenörü: Ergin Ataman

Yılın Oyuncusu: Barış Ermiş

Yılın Basketbol Yazarı: Gürkan Ertaç (Yeni Asır Gazetesi)

ve Kaan Kural (Vatan Gazetesi)

Yılın Basketbol Sunucusu: İsmail Şenol (NTV)

Yılın Yöneticisi: Uğur Eren (Aliağaspor Kulübü Başkanı)

Spora katkı ödülleri: Serpil Baran (İBŞB Genel Sekreter Yrd.), Şahin Kömürcü (Ragbi Federasyon Başkanı), Murat Özel (İBŞB Kültür ve Spor Daire Başkanı), Salih Hızlı (Akhisar Belediye Başkanı) Birtan Taşkınlar (Akhisar Ramiz Köfte Yöneticisi)”

ALİAĞALI ÖĞRENCİLER ATATÜRK İÇİN KOŞTU

Ülke genelinde her yıl düzenlenen 'Atatürk Yol Koşusu' Aliağa’da da yapıldı. Aliağa İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 77. Atatürk Yol Koşusu’nda öğrenciler madalya için kıyasıya yarıştı. Liseler arası yapılan yarışlarda bireysel ve takım olarak dereceye giren öğrenci ve okullara madalya ve kupaları düzenlenen törenle verildi.  Uğur Mumcu Sahil Bulvarı ile Demokrasi Meydanı arasında kurulan parkurda yarışan ve dereceye giren öğrenci ve okullara kupa ve madalyaları Demokrasi Meydanı’nda verildi. Yarışmalarda 1. olan öğrenci ve takımların kupa ve madalyalarını Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, 2. olan öğrenci ve takımların kupa ve madalyalarını İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Atik, 3. olan öğrenci ve takımların kupa ve madalyalarını Aliağa Belediyesi Özel Kalem Müdürü Özkan Kaçar, 4. olan öğrenci ve takımların kupa ve madalyalarını Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Salih Arıkoğlu verdi.

 aliaga-ataturk-yol-kosusu_2

Aliağa 77. Atatürk yol koşusunda dereceye giren öğrenci ve okullar şu şekilde;

Bayanlar

1. Sinem Ermiş   Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

2.  Gökçe Doğan  Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

3. Selma Gölbaş   Ticaret  Meslek  Lisesi

4. Nergis  Özdemir  Ticaret  Meslek  Lisesi

Erkekler

1.   Berkay  Fahri  Bayır   Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

2. Olgun  Deniz   Korucu  Barbaros Anadolu Lisesi

3. Mert  Önder    Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

4. Fırat  Akın      Barbaros Anadolu Lisesi

Bayanlar Takım

1.   Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

2.   Ticaret  Meslek  Lisesi

3.   Şakran Göngör  Çolakoğlu Lisesi

Erkekler Takım

1.   Alp Oğuz Anadolu  Lisesi

2.   Barbaros Anadolu Lisesi

3.   Ticaret  Meslek  Lisesi

4.   Şakran Göngör  Çolakoğlu Lisesi

İZKA’DAN 25 MİLYON TL DESTEK

YENİLENEBİLİR ENERJİ VE ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ MALİ DESTEK PROGRAMI ALİAĞA’DA ANLATILIYOR

İZKA’DAN 25 MİLYON TL DESTEK, DETAYLAR ALİAĞA’DA ANLATILIYOR

İZKA YENİ DESTEKLERİNİ VE DETAYLARINI ALİAĞA’DA ANLATIYOR

 

İzmir Kalkınma Ajansı(İZKA) 27 Aralık 2012’de saat 14.30’da Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programının detaylarını Aliağa Ticaret Odası’nda anlatıyor.

 

İZKA bu program kapsamında kar amacı güdenler için 10 milyon TL, kar amacı gütmeyenler için ise 15 milyon TL olmak üzere toplamda 25 milyon TL destek veriyor. İZKA öncelikle Ar-Ge, ürün-süreç yeniliği, ticarileşme çalışmaları, yenilenebilir enerji kaynaklarının ısıtma, kurutma, soğutma ve ulaştırma gibi amaçları olan çalışmaları, projeleri desteklemeyi planlıyor.

 

Kar amacı güdenler de gütmeyenler de desteklerden yararlanabiliyor

1

Programa kar amacı güdenler kapsamında KOBİ’ler, kooperatifler ve birlikler ile kar amacı gütmeyenler kapsamında yerel yönetimler, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgelerinin başvurabileceği belirtilirken ALTO Başkanı Adnan Saka “Aliağa’nın daha iyi noktalara gelebilmesi için bu tür desteklerin büyük avantajdır. İZKA bu desteği ile çevreyi koruyucu politikaların gelişmesini ve bunu yaparken kurumların ya da firmaların fayda elde etmesini sağlayacak. Bu Aliağa’da faaliyet gösteren firmalar, kurumlar ve sivil toplum örgütleri için bir fırsattır. Aliağa için birçok proje üretilebilir. Oda olarak bu konuda bizim de çalışmalarımız olacağı gibi, Aliağa’nın yararına olacak her türlü çalışmanın da içinde olmak isteriz. 27 Aralık 2012 tarihinde saat 14.30’da odamızda gerçekleşecek tanıtım toplantısına Aliağa’da yer alan tüm ilgililerin katılması en büyük temennimiz” dedi.

ALİAĞA PETKİM: 81 TOFAŞ: 67

ALİAĞA PETKİM TOFAŞ’I GEÇTİ

Beko Basketbol Ligi’nin 12. haftasında Aliağa Petkim evinde Tofaş’ı mağlup ederek üç maçlık mağlubiyet serisine dur dedi.  Enka Spor Salonu’nda rakibini konuk eden Aliağa Petkim final periyodunda rakibini 6 sayıda tutarak sonuca gitti. Chalmers’in rakip potaya 27 sayı bırakarak yıldızlaştığı maçta Aliağa Petkim, Bursa temsilcisini 81-67 mağlup ederek taraftarlarına bayram yaşattı. Maç sonrası basketbolcular sevinicini maç boyunca kendilerini destekleyen taraftarlarıyla paylaştı.

 aliaga.petkim-tofas_3

Maçın ilk çeyreğinde Chalmers'ın sayılarıyla üstünlük kuran Aliağa Petkim, 6. dakikayı 15-9 önde geçti. Bu dakikadan sonra rakibine sayı şansı tanımayan Tofaş ise Heytvelt ve Nichols'ın basketleriyle ilk periyodu 20-15 galip tamamladı. İkinci periyotta Shumpert ve Ersin gibi şutörlerin de devreye girmesiyle Aliağa Petkim yeniden skor üretmeye başladı. Konuk ekip ise Burtt ve ELonu'yla karşılık verdi. İlk yarıyı üç sayı farka ev sahibi ekip önde bitirdi: 45-42.

Karşılıklı basketlerle başlayan üçüncü periyodun 24. dakikası 48-48 eşitlikle geçildi. Daha sonra yakaladığı 7-0'lık seriyle 55-48 öne geçen Aliağa Petkim karşısında son 3,5 dakikada üstün bir oyun ortaya koyan Tofaş, periyodu 61-60 önde bitirdi.

 

Son periyoda Francis ve Chalmers'in sayılarıyla 7-0'lık seriyle başlayan ve 32. dakikayı 67-61 önde geçen Aliağa Petkim son 5 dakikaya da 69-66 üstün girdi. Kalan bölümde rakibinin kendisini yakalamasına izin vermeyen ve rakibine sadece 6 sayı atma şansı veren Aliağa Petkim, Arnold ve Chalmers'ın liderliğinde bulduğu sayılarla farkı açarak maçı 81-67 kazandı.

 aliaga.petkim-tofas_4

8 kez beraberliğin 7 kez üstünlük değişiminin yaşandığı maçta Chalmers’in 27 sayısının yanı sıra Aliağa Petkim’de, Mert Shumpert 15, Arnold 11 sayıyla galibiyette önemli rol oynarken Tofaş’ta  Steven Brutt 25, Joshua Rolin Heytvelt’in 11 sayısı yeterli olmadı.

 

SALON: Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu

 

HAKEMLER: Murat Biricik, Erman Erdemli, Uğur Özen

ALİAĞA PETKİM (81):Lionell Devana Chalmers (27), Mert Shumpert (15), Ahmet Ali Erdoğan (5), Melih Yıldız, Caner Şentürk (3),   Ersin Görkem (8),  Arnold (11), Francis (9), Holloway (3)

 

TOFAŞ (67): İbrahim Yıldırım (5), Chinemelu Elonu(9),  Austin Melvin Nicholes(3), Steven Brutt (25), İnanç Koç (5),Tomislav Ruzic (6), Kaan Sipahi (3), Joshua Rolin Heytvelt (11),

 

1. Periyot: 15-20

Devre: 45-42

3. Periyot: 60-61

Maç sonucu: 81-67

MAÇ SONRASI

 

Aliağa Petkim Antrenörü Burak Bıyıktay, ''İlk defa 80 sayılarda maç oynadık, mutluyuz'' dedi. Maçın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Aliağa Petkim Antrenörü Burak Bıyıktay, kazandıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Bıyıktay, ''İlk defa 80 sayılarda maç oynadık. Hafta içinde çok kötü bir Karşıyaka maçı oynadık, bu hepimizi demorolize etti. Maç kazanabilir, kötü de oynayabilirsiniz. Takımdaki bazı oyuncuların kalitelerini ortaya koymalarıyla Tofaş gibi kaliteli takımı yendik, mutluyuz. Şimdi artık gelecek hafta oynayacağımız Fenerbahçe maçı için hazırlıklarımıza başlayacağız.'' dedi.Aliağa Petkim'li oyuncu Ahmet Ali, söyleyecek çok şey olmadığını kazanmaları gereken maç olduğunu belirterek ''Toparlanma aşamasında olan takımız, sahada sertlik ortaya koyduk ve kazandık, bu şekilde devam etmek istiyoruz'' dedi.

 

TOFAŞ CEPHESİ

 

Tofaş Başantrenörü Ahmet Çakı, özellikle final periyodunu kötü oynadıklarını ve maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Çakı, şunları söyledi: ''Aliağa deplasmanında ilk petiyodu iyi oynadık, ikinci peyidotta rakip takım bizden iyi oynayarak öne geçti. Maçın son periyoduna girdiğimizde kötü performans ortaya koyduk. Son periyodu kötü oynamak üzücü, kazansaydık değerli bir galibiyet olacaktı. Neden başaramadığımızı irdeleyip Anadolu Efes maçına hazırlanacağız'' dedi. Tofaş'lı oyuncu Nichols, Aliağa'nın oldukça agresif oynadığını ve yüksek performans göstererek maçı kazandığını söyledi.

 

ALİAĞA KAZANDI

ALİAĞASPOR: 1 PETKİMSPOR:0

ZİRVEDE YER ALAN İKİ EKİBİN MÜCADELESİNDE LİDER ALİAĞASPOR TAKİPÇİSİ PETKİMSPOR’U TEK GOLLE GEÇTİ

Futbolda 1.Amatör Lig 1. Grupta mücadele eden zirvedeki iki ekibin mücadelesinden kazanan lider Aliağaspor oldu. Aliağa Belediyesi Şehir Stadı’nda oynanan karşılaşmada maçı 9 kişi tamamlayan Aliağaspor, rakibi Petkimspor’u maçın sonlarına doğru bulduğu penaltıyı Seval’in ayağından gole çevirerek mağlup etmeyi başardı. Her iki takımın da oldukça hırslı ve istekli bir oyun ortaya koyduğu maçta, maçın orta hakemi Murat Saraç 2 kırmızı kartın yanı sıra 8 de sarı kart gösterdi. Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren’in yanı sıra kulüp yöneticilerinin de izlediği karşılaşmada 3 puana ulaşan yeşil-beyazlılar bu sonuçla puanını 25’e yükselterek liderliğini devam ettirirken 2. sırdaki Petkimspor 21 puanda kaldı.

 aliagaspor-petkimspor_7

İLK YARI SAKİN GEÇTİ

Oldukça soğuk havada oynanan ve karşılaşmaya rüzgarı da arkası alan Petkimspor ilk yarıda ilk tehlikeli atağı geliştiren taraf oldu. 7.dakikada Ahmet Seyhan’ın sert şutunu Aliağaspor kalecisi Doğa son anda çeldi. Rüzgâra karşı hücum eden Aliağaspor ise ilk tehlikeli atağı 22. dakikada gerçekleştirdi. Gökhan’ın sağ çaprazdan şutu az farkla auta gitti.   32. Dakikada gelişen Aliağaspor atağında ise Gökhan’ın sağdan ceza sahası içine yaptığı yerden ortaya çok sert vuran Uğur’un şutu yan ve üst direğin birleştiği noktadan oyun alanına geri döndü.

 

3 PUANI GETİREN GOL PENALTIDAN

İlk yarısı golsüz sona eren karşılaşmanın 2. yarısının hemen başında Aliağaspor mutlak bir golden olurken ilerleyen dakikalarda ataklarını daha da sıklaştırdı. 55. Dakikada Seval’ın ara pasında keleci ile karşı karşıya kalan Gökhan’ın vuruşunu Petkimspor kalecisi Özkan kurtardı. Maçı Petkimspor sahasına yıkan Aliağaspor zaman zaman defansta az adamla yakalanınca kalesinde tehlikeler görmeye başladı. 74.dakikada gelişen Petkimspor atağında Ahmet Seyhan’ın ara pasında defansın arkasına sarkan Gürsel ceza sahası önünde Feyyaz tarafından düşürülünce maçın orta hakemi Murat Saraç Feyyaz’ı kırmızı kart ile oyun dışı bıraktı ve Aliağaspor 10 kişi kaldı. Kullanılan serbest vuruşta Murat’ın şutunu kaleci Doğa direk dibinden kornere çeldi. 82. dakikada gelişen Aliağaspor atağı  gol ile sonuçlandı. Sağ çaprazdan ceza sahasına giren Gökhan’a Burak’ın arkadan müdahalesi sonucu kazanılan penaltıyı Seval’in gole çevirmesiyle Aliağaspor 1-0 öne geçti. 89. Dakikada gelişen bir başka Aliağaspor atağında ise Gökhan’ın aşırtma şutu direğin üstüne vurarak dışarı çıktı. Bu pozisyon sonrası maçın orta hakemi Murat Saraç Uğur’a direkt kırmızı kartını gösterdi ve bu dakikadan sonra Aliağaspor mücadeleyi 9 kişi sürdürdü. 4 dakikalık uzatma bölümünde iki tarafta yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyince karşılaşma 1-0 Aliağaspor ’un üstünlüğü ile sona erdi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 283 / 285

283