atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

EGE KOOP BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU

HÜSEYİN ASLAN “ İZMİR 10-15 YILDIR DÜZGÜN YÖNETİLMİYOR”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN “ ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMASI GEREKEN BİR YER”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN ALİAĞA DA RADYO SAHİL DE “AÇIK GÖRÜŞ” PROGRAMINA KONUK OLDU

  huseyinaslan2

İzmir de gerçekleştirdiği konut projeleri ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Ege Koop’ un Genel Başkanı Hüseyin Aslan Aliağa da başladıkları yeni proje hakkında bilgi verdi. Aliağa da yayın yapan Sahil Radyo da  Yunus Yeşilöz’ün hazırlayıp sunduğu  “Açık Görüş” programına konuk olan Hüseyin Aslan Kentsel dönüşümün Türkiye ve İzmir için çok önemli olduğunu ifade ederek doğru projelendirmeler yapılması gerektiğini iade etti. Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan kooperatifçiliğin güven ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmesi gerektiğini belirterek “ Ege Koop olarak bu ilkelerden taviz vermedik ve bu ilkeler ile konut üretmeye devam ediyoruz. Halkımızın bize duyduğu güvenin sebebi budur. Girdiğimiz her projeyi alnımızın akı ile başardık ve 28 yıllık süreçte 100 bin kişinin konut sahibi olmasınız sağladık. Bu başarımızın ardında insan odaklı hizmet var. Kooperatif orta olmak demektir. Ortak olan insanlarda kooperatiflerini denetlemeli, genel kurullarına katılmalı ve en önemlisi de sorgulayabilmeli.” dedi

 “ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMALI”

 Aliağa’yı yakından tanıdığını ifade eden Hüseyin Aslan İzmir’in çevrelerinde konut projeleri gerçekleştirdiklerini ve ilk defa Aliağa da bir projeye başlamaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. Hüseyin Aslan şöyle konuştu  “ Aliağa çok önemli bir kent. Gelişime ve büyümeye çok müsait bir profili var. Göç alan ve devamlı büyüyen bu kent kesinlikle mercek altına alınmalı ve doğru projelendirilmeli. Büyüyen nüfusu için yeni imar alanları açılmalı ve düzgün projelendirilmeli. Sanayi kimliği ile bilinse de Aliağa da turizm geliştirilebilir. Doğal yapısı da buna müsait. Devasa projelerin hayata geçirileceği önümüzdeki yıllarda doğacak konut ihtiyacını şimdiden dikkate almak gerekiyor.”

huseyinaslan1

 “ ALİAĞA DA YENİ İMAR ALANLARI AÇILIRSA YENİ PROJELER GELİŞTİREBİLİRİZ”

Aliağa da dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar içinde proje yapabileceklerini dile getiren Aslan “ Aliağa da şu an yer sıkıntısı var. Aliağa yeni imar alanları açmaya da müsait. Yerel yönetimler Aliağa’nın geleceğini de düşünerek böyle bir çalışma yaparlarsa biz de muhtarlarımızın da dile getirdiği gibi dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için konut projesi yapabiliriz. Bu konuya sıcak bakıyoruz. Yeter ki yeni alanlar oluşturulsun. Aliağa da şu anda imar alanı konusunda sıkıntı var” diye konuştu.

“ İZMİR 10-15 YILDIR İYİ YÖNETİLMİYOR. KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İZMİR VE TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMSİYORUM”

 Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan iktidarın yaptığı en önemli işin Kentsel Dönüşüm Projesini başlatmak olduğunu sözlerine ekleyerek “ Ben bu projenin çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum. İzmir’in yüzde 65’i hatta 70’i gece kondu diyebiliriz. 10-15 yıldır İzmir’in bu anlamda iyi yönetildiği kanaatinde değilim. Bina yıkıp yerine bina yaparak da kentsel dönüşüm olmaz. Alt yapısı, üst yapısı, sosyal donatı alanları, peyzajı, yolları ve çağdaş yaşam alanları ile çok doğru ve iyi projeler yapılmalı ki İzmir bu çarpık yapılaşmadan ve görüntüden kurtulsun. Aksi halde kentsel dönüşüm başarısız olacaktır. İzmir çok ama çok güzel bir kent. Ben olsam kentsel dönüşüme Alsancaktan başlardım. İzmir’in güzelliğine ve konumuna yakışmayan bir yapılaşma mevcut. Yıllarca kaçak yapılaşmaya göz yumuldu. Ne yapıp edip bu projeleri gerçekleştirmek zorundayız. Gittiğim her yerde kentsel dönüşümün önemini anlatıyorum” Şeklinde konuştu.

“HİZMET ADAMIYIM. SİYASETİ İNSANA HİZMET OLARAK YAPABİLECEKSEM, SİYASETTE VARIM”

 Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına adının geçtiği konusunda ki bir soru üzerine Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan “ Ben hizmet adamıyım. Siyasete önceden uzaktım ama şimdi o kadar uzak değilim. Benim siyasete atılmam gerektiğini düşünen ve isteyen bir kitle var tabi ki. Siyaset için henüz erken. Yerel seçimlere daha çok var. Bu zaman ne getirir şimdiden kestirmek zor ama kim aday olursa olsun artık ne yapacağını ve nasıl yapacağını anlatmak zorunda. Siyasete soyunan insanlar projeleriyle ortaya çıkmak ve bunları halka anlatmak zorunda. İnsana hizmet edebileceğim her yer de ve platformda bulunurum.” Diye konuştu

ALİAĞA DA LOJİSTİK SEKTÖRÜ SORUNLARI TARTIŞILDI

ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞINDA


Aliağa Ticaret Odası’nda(ALTO), Aliağa Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB) UND Lojistik A.Ş. ve Aliağa lojistik sektörü yetkililerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Toplantıda TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Selçuk Yılmaz gümrük uygulamalarına ilişkin çözüm önerilerinde bulunurken, Aliağa Belediyesi Başkan yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da liman yolları ile yapılmakta olan Çiğli-Aliağa-Çandarlı çevre yolunun çıkış noktaları hakkında detaylı bilgiler aktardı.


Aliağa’nın hızlı sanayileşmesinden doğan sıkıntılar çözülmeli

ALTO Başkanı Adnan Saka Aliağa’nın daha iyi noktalara gelebilmesi için yoğun mesai harcadıklarını belirtirken, “Aliağa ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden birisi durumunda. Yeni yatırımlarla sanayi hızla gelişmeye devam ediyor. Dolayısıyla yeni yatırım ve gelişmelerin paralelinde bazı sıkıntılar ya da eksiklikler ortaya çıkıyor. Liman bölgesinde yaşanan lojistik altyapı eksikliğine ilişkin eksiklik de bu sıkıntılardan en önemlilerinden birisi durumunda. Buradan yola çıkarak bu organizasyonu planladık ve sizleri bir araya getirdik. Bu toplantının gerçekleşmesine destek olan ve Oda olarak faaliyetlerimizi daima destekleyen üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Oda olarak inancımız üyelerimizin ve Aliağalı sanayicinin önümüzdeki yıllarda faaliyetlerimize desteği giderek artacağı yönünde” dedi.


Selçuk Yılmaz:”Firmaların maddi kayba uğramayacağı ve zaman kazanacağı bir sistem geliştirdik

TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Selçuk Yılmaz gümrükte istenen teminat konusunda firmalar açısından hem maddi hem de zaman avantajı sağlayan bir sistem geliştirdiklerini söylerken, “Aliağa yeni incelediğimiz ve üzerinde hızla durmamız gereken bir bölge. Aliağa Ticaret Odası ile İstanbul Logitrans 2012 fuarında sohbetle başlayan görüşmelerimiz bu toplantıya kadar uzandı. ALTO Başkanı Sayın Adnan Saka Aliağa lojistik sektörünün gümrük uygulamalarında teminat konusunda sıkıntısı olduğunu ve hem maddi hem de zaman kaybına uğradığını belirtti. Biz de yeni kurduğumuz sistemle tam da bu soruna firma adına teminat sağlayarak çözüm oluyoruz. Sürecin tüm sorumluluğu bizde oluyor. Bu da firmayı rahatlatıyor. Aliağa’nın kısa süre içinde bu sisteme dahil olacağını ve uluslararası rekabette daha etkin olacağını düşünüyorum. Şirket olarak lojistik altyapı sorunlarına da çözümler üretiyor, çalışmalarda bulunuyoruz. Aliağa bölgesini incelememizin bir diğer nedeni de Aliağa’nın lojistik altyapısı konusunda yaşadığı sıkıntılara çözümler üretebilmek. Önümüzdeki süreçte bu konuda çalışmalara başlayacağız” dedi.


loj-munirbayrav-cevreyolusnumu

Münir Nurettin Bayrav:”Aliağa liman yollarında yaşanan sıkıntılar konusunda olumlu gelişmeler bulunuyor”

Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da liman bölgesinde yollarda yaşanan sıkıntılara, geri hizmet alanı eksikliklerine ve Çiğli-Aliağa-Çandarlı çevreyolunun liman bağlantısı konusuna ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Bayrav:”Maalesef Karayolları Genel Müdürlüğü bizim Aliağa liman bölgesinin ve sanayisinin çevreyoluna bağlantısı konusundaki önerilerimizi uygun bulmadı. Çevreyolunun sanayi bölgesine ayrı bağlantı noktası olmayacak. Aliağa bağlantısı ve Yenifoça yol ayrımındaki bağlantılar buralara ulaşımı sağlayacak. Liman yolları konusunda da girişimlerimiz bulunuyor. Liman yol trafiğinin düzene girmesi ve geri hizmet alanlarının oluşturulmasına ilişkin çözüm odaklı faaliyetlerimiz bulunuyor. Önümüzdeki en büyük sorun sit alanlarının bu bölgede yoğunlaşmış olması. Buradaki durumu ilgili kurumlara doğru şekilde aktarabildiğimiz zaman Aliağa Liman yollarının hakkettiği düzene kavuşacağına inanıyoruz” dedi.


Liman ve gemi söküm bölgesi incelendi

Toplantının sona ermesiyle TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. yetkililerine liman bölgesi, Aliağa sanayisi ve gemi söküm bölgesi gezdirilirken, ALTO, Aliağa Belediyesi ve liman yetkilileri ile birlikte hareket ederek birçok sorunun çözülebileceği belirtildi.

ALİAĞA PETKİM BEŞİKTAŞI AĞIRLIYOR

BEKO BASKETBOL LİGİ’NİN 10. HAFTASINDA ALİAĞA PETKİM EVİNDE BEŞİKTAŞ İLE KARŞI KARŞIYA GELECEK.

ALİAĞA PETKİM-BEŞİKTAŞ KARŞILAŞMASI 16 ARALIK PAZAR GÜNÜ SAAT 15.30’DA ENKA SPOR SALONU’NDA.

Beko Basketbol Ligi’nin 10. haftasında Aliağa Petkim evinde ligin güçlü ekiplerinden Beşiktaş’ı ağırlayacak. Geçtiğimiz hafta uzatmada kaybederek taraftarlarını üzen Aliağa Petkim bu sezon deplasman galibiyeti bulunmayan Beşiktaş’ı eli boş göndererek taraftarlarını sevindirmek istiyor.  13 puanla 8. Sırada yer alan Aliağa Petkim ile 14. Puanla 6. sırada yer Beşiktaş arasındaki mücadele 16 Aralık Pazar günü ENKA Spor Salonu’nda oynanacak, karşılaşma Saat 15.30’da başlayacak.

KULÜP BAŞKANI EREN; “AVANTAJLI OLAN TARAFIZ, KAZANMALIYIZ”

Zor bir rakiple oynayacaklarını ancak kazanamamaları için bir neden göremediğini belirten Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren; “ Üst üste evimizde oynadığımız karşılaşmalardan istediğimiz sonuçları tam olarak almadık. Bu hafta da evimizde mücadele oynayacağız, zor bir maç olacak. Rakibimiz ligde istikrarlı bir görüntü çizmese de güçlü ve kadro olarak çok iyi bir ekip. Ayrıca ligin şampiyon adaylarından. Ancak ligde yenilgisiz takım olmaması, rakibimizin deplasmanda galibiyeti olmaması ve evimizde oynayacak olmamız gibi etkenleri göz önünde bulundurursak avantajlı olduğumuzu söyleyebilirim. Ancak tabii ki sahada mücadele etmeden hiçbir maç kazanılmaz. Takımımızın gerçek gücünü ve performansını bu maçta sahaya yansıtacağını düşünüyorum. Saha ve seyirci avantajını en iyi şekilde kullanarak taraftarlarımıza güzel bir galibiyet armağan etmek istiyoruz. Kazanamamamız için neden görmüyorum ve tüm taraftarlarımızı Beşiktaş maçına bekliyorum.”dedi.

aliaga-petkim_2

 FUTBOLDA RAKİP KINIK BELEDİYE

Futbolda 1. Amatör Lig 1. Grupta mücadele eden Aliağaspor ise evinde Kınık Belediyespor’u konuk edecek. 22 puanla lider durumda bulunan Aliağaspor, Kınık Belediyespor karşılaşmasını kayıpsız geçmek istiyor. 16 Aralık Pazar günü Saat 13.00’da başlayacak karşılaşma Aliağa Belediyesi Şehir Stadı’nda oynanacak.  Grupta aynı saatte başlayacak diğer karşılaşmaların programı ise şu şekilde; Helvacıspor-Bağarasıspor, Gerenköy -Dikilispor, Petkim Spor-Bergama GB.

BU KONSER BAŞKA KONSER..!

ALİAĞA BELEDİYESİ TSM KOROSU BU KEZ HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULAR İÇİN CEZAEVİNDE SAHNE ALDI

Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu bu kez hükümlü ve tutuklular için cezaevinde sahne aldı. Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu Şakran’da bulunan Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde yer alan 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumunda bulunan tutuklu, hükümlü ve personele özel, unutulmaz bir konsere sundu.

 

2 NOLU T TİPİ KAPALI CEZAEVİ’NE KONSER

18 yıl önce kurulan ve kurulduğu günden bugüne kentin kültür sanat yaşamında önemli bir yer tutan Aliağa Belediyesi TSM Korusu bu kez ceza evi sakinleri için sahne aldı. 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumu tarafından davet edilen Aliağa Belediyesi TSM korosu konserinde hüzün, coşku, efkâr, neşe hepsi bir arada yaşandı. 2 saatlik konserde izleyenler zaman zaman neşelendi, zaman zaman hüzünlendi.

 aliaga-bld-tsm-koro-cezaevi-konser_9

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI DİNLEDİLER

Şef Turgay Kızıltuğ yönetiminde başta Atatürk’ün sevdiği şarkılar olmak üzere, birbirinden güzel birçok seçkin eserin seslendirildiği konseri hükümlü, tutuklu ve personelin yanı sıra T2 Cezaevi kurum müdürü Bülent Başer, kurumun 2. müdürleri ve öğretmenler keyifle izledi.

 

200 KİŞİYE 2 SAATLİK KONSER

Spor salonunda gerçekleşen ve yaklaşık 200 kişinin izlediği 2 saatlik konser sonrası 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumu müdürü Bülent Başer, Şef Turgay Kızıltuğ’a teşekkür çiçeği sunarken koro üyelerine ve konser için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Ceza evi yetkileri, özel gün ve haftaların kutlanması, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini bu çerçevede Aliağa Belediyesi TSM Korosu’nu davet ettiklerini belirterek konuyla ilgili yaklaşımları, ilgi ve hassasiyetleri nedeniyle Aliağa Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

ALMAN BAŞKONSOLOSU TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ

İZMİR ALMAN BAŞKONSOLOSU ALİAĞA TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

İzmir Alman Başkonsolosu Margit Haberle, Aliağa Ticaret Odası(ALTO)’nu ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Haberle Aliağa’ya ve ülkeye ilişkin verdiği bilgilerle dikkat çekti.

Ekonomik büyüme sosyal ve siyasal bileşenlerle bütünlük içinde, planlı olmalı

Dünya ekonomik kriz yaşarken Türkiye’nin ekonomik anlamda büyümeye devam edebildiğini belirten Haberle, “Biz Almanya olarak bir dönem hızlı bir büyüme ivmesi kazanmıştık. Nitekim dengeli bir şekilde büyümeyi devam ettirebildik ve güçlü bir ekonomiye sahip olabildik. Siyasi istikrar, sosyal dengeler, ekonomik planlamalar ve uygulamalar ülke olarak bu günlere gelmemizin temel dinamikleri arasında yer aldı. Bugün Türkiye’de geçmişte Almanya gibi bir büyüme ivmesi yakaladı. Ancak bu büyüme kontrol altına alınmalı, siyasal ve sosyal dinamiklerle bütünleşerek devam etmeli. Bu bileşenler bir arada olduğunda büyüme daha verimli ve sonuçları daha olumlu olacaktır. Biz Almanya olarak bu süreçleri yaşadığımızdan bazı iyi bazı kötü tecrübeler edindik” dedi.

alm-heberle3

Aliağa’nın hızlı gelişimine paralel doğan sıkıntılara çözüm arayışındayız

ALTO Başkanı Adnan Saka, Haberle’ye ziyareti ve paylaştığı bilgiler nedeniyle teşekkür etti. Başkan Saka da ülkedeki büyümeye dikkat çekerken, altyapı eksikliklerinin varlığı olduğunu belirtti. Oda olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bakanlık nezdinde Aliağa liman yollarında ve sosyal yaşam mahallerinde yaşanan sıkıntılara, eksikliklere çözüm üretmek için girişimleri olduğunu söyleyen başkan Saka, “Biz öncelikli ilçemizle ilgileniyoruz. Çünkü eksikliklerini ve ihtiyaçlarını en iyi bildiğimiz yer burası. Aliağa son yıllarda çok hızlı bir büyüme ivmesi kazandı. Demir Çelik üretiminde %22 ile üçüncü sırada, limanlarda yapılan elleçleme miktarı son iki yılda 34 milyon tondan 40 milyon tona ulaştı. Aliağa limanlarından yapılan ihracat son iki yılda 7 milyar dolardan 10 milyar dolara çıktı. Teşvik paketinin paralelinde Aliağa Organize Sanayi Bölgesi yeni yatırımlar almaya başladı. Yani Aliağa hızla gelişiyor. Ancak liman yollarında, depolama alanlarında, hastane, okul gibi sosyal yaşam mahallerinde eksiklikler göze çarpıyor. Biz uzun süredir bu eksikliklerin üzerine gidilsin, çözümler üretilsin diye yoğun girişimlerde bulunduk. Bazı sıkıntılarla ilgili çözümler oluştu, bazı çözümlerin de oluşacağına inanıyoruz. Biz Oda olarak istiyoruz ki dengeli büyüyelim, sanayi büyürken sosyal yaşam mahalleri de büyüsün gelişsin. O yüzden biz de sayın Haberle gibi bileşenlerin bir arada olduğu büyümenin daha olumlu sonuçları olacağına inanıyoruz” dedi.

Sayfa 283 / 283

283
Sonraki
Son