atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

PETKİM’İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN KORKUT

  • HAYATİ ÖZTÜRK’ÜN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANMASININ ARDINDAN PETKİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE SADETTİN KORKUT GETİRİLDİ.

  • SOCAR TÜRKİYE BAŞKANI ve PETKİM YÖNETİM KURULU ÜYESİ KENAN YAVUZ:

PETKİM, TÜRKİYE VE AZERBAYCAN STRATEJİK ORTAKLIĞININ ATARDAMARIDIR. BUGÜN BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ YAŞIYORUZ. ŞİRKETİMİZE 36 YILDIR EMEK VEREN HAYATİ ÖZTÜRK, YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ OLARAK HİZMETLERİNE DEVAM EDECEK.

  • PETKİM GENEL MÜDÜRÜ SADETTİN KORKUT:

DÜNYANIN EN KESKİN REKABET KOŞULLARINI TAŞIYAN PETROKİMYA SEKTÖRÜNDE TEK YERLİ ÜRETİCİ VE TÜRK SANAYİSİNİN EN GÜZİDE KURULUŞLARINDAN OLAN PETKİM’İN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİ, BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURDUR.

 sadet

Türk sanayisinin gururu Petkim’in Genel Müdürlüğü’ne Sadettin Korkut atandı. 8 Ocak 2010 tarihinden bugüne Genel Müdürlük görevini sürdüren Hayati Öztürk ise Petkim’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam edecek.

Görev devir teslim töreninde konuşan SOCAR Uluslararası Yatırımlar Sorumlusu ve Petkim Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev, SOCAR’ın Türkiye’deki büyümesinin temeli ve başlangıç noktasının Petkim olduğunu belirterek, Genel Müdür Sadettin Korkut’a yeni görevinde başarılar diledi. SOCAR’ın Türkiye’de çok büyük projelere imza attığını vurgulayan Aliyev, Petkim Yarımadası’nda çalışmaları devam eden STAR Rafinerisi ile birlikte Rafineri-Petrokimya Entegrasyonu’nun sağlanacağını ve Petkim’in hammaddede güvenilir bir yapıya kavuşacağını sözlerine ekledi. Aliyev, sözlerini şöyle sürdürdü:

“STAR Rafinerisi, STEP Enerji Santrali, Petkim Konteyner Limanı ve Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesi ile birlikte 2017 yılına kadar Türkiye’ye 17 Milyar Dolar yatırım yapacağız. Bu yatırımları yaparken geleceğimize duyduğumuz güven ve inanç, sizlere ve tecrübelerinize dayanmaktadır. Hayati Öztürk Bey’e bugüne kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ederken, Yönetim Kurulu Üyemiz olarak daha büyük başarıları farklı bir kulvarda sürdüreceğine inancım tamdır.”

 

 “PETKİM, TÜRKİYE VE AZERBAYCAN STARETEJİK ORTAKLIĞININ ATAR DAMARI”

 

SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz da, Petkim’in Türkiye ve Azerbaycan stratejik ortaklığının atar damarı olduğunu belirterek, “Bugün burada bir bayrak değişimi yaşıyoruz. Şirketimize 36 yıldır emek veren Sayın Hayati Öztürk, Yönetim Kurulu Üyemiz olarak bizlere katkı koymaya devam edecek. Kendisine bugüne kadar verdiği hizmetler nedeniyle çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

SOCAR Türkiye’nin Petkim Yarımadası’nda sürdürdüğü yatırım projelerinin tutarının 8 Milyar Doları bulduğunu anımsatan Kenan Yavuz, Sadettin Korkut’un sektörün çok iyi tanıdığı profesyonel bir yönetici olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Bugüne kadar aldığı görevlerde çok önemli başarılara imza atmış bir profesyonel yönetici olan Sayın Sadettin Korkut’un aramıza katılması, Petkim ve Grubumuz için çok önemlidir ve gücümüze güç katmıştır. Bu bir bayrak yarışıdır. Heyecanımızı, şirketimize ve kendimize duyduğumuz güveni artırarak, daha büyük başarılara imza atmak var gücümüzle çalışacağız”

 

DÜNYANIN EN ACIMASIZ REKABET KOŞULLARINA SEKTÖRLERİNDEN BİRİ

 

Petkim’in yeni Genel Müdürü Sadettin Korkut ise, şirketin Türk sanayisinin en güzide kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, Yönetim Kurulu’nun kendisine gösterdiği teveccühe teşekkür etti. Petrokimya sektörünün, dünyanın en acımasız rekabet koşullarına sahip sektörlerinin başında geldiğine dikkat çeken Korkut, “Dünya artık hevesli satıcılar ile acımasız alıcıların dünyası. Bu nedenle müşterilerimizi her zaman başımızın tacı olarak göreceğiz. Petkim çok şanslı bir şirket. Köklü kurumsal birikimi ve çok deneyimli bir insan kaynağına sahip. Bugünün dünyasının zor rekabet koşullarında; fiziki sermayeniz ve insan kaynağınız ile var olan talep arasında etkin bir koordinasyon sağlamak zorundasınız. Genel Müdürlük görevimde, şirketimizin insan kaynağı birikimi ve kurumsal deneyimi en önemli güvencem olacaktır.” dedi.

Törenin sonunda, Petkim Yönetim Kurulu Başkanı Vagif Aliyev, Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Öztürk’e verdiği hizmetler nedeniyle el işi seramik tabak takdim etti.

1

SADETTİN KORKUT KİMDİR?

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'nin yeni Genel Müdürü Sadettin Korkut, 1960 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme-Pazarlama Bölümü mezunu olan Korkut, iş hayatına 1983 yılında başladı. 1988 yılına kadar Sultan Pazarlama A.Ş ve Eti Pazarlama A.Ş gibi gıda şirketlerinde Satış Müfettişi olarak görev aldı. 1988-1993 yılları arasında Ülker Gıda A.Ş.'de Bölge Satış Müdürlüğü sonrasında, 1993-2007 yılları arasında Polinas Plastik San. A.Ş.'de Satış ve Pazarlama Müdürlüğü'nden başlayarak, sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Ülker Grubu’nda toplam 19 yıl çalışan Korkut, 2007-2010 yılları arasında İmaj Ambalaj A.Ş.'nin Genel Müdürlük görevini yürüttü. 2010 yılından bu yana da Naksan Holding A.Ş iştiraki olan Naksan Plastik ve Enerji A.Ş. Genel Müdürlük görevini sürdüren Sadettin Korkut, iş yaşamı boyunca sektörel sivil toplum kuruluşlarında pek çok görevler üstlendi.

Korkut, halen Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB-Ambalaj Meclisi Başkan Yardımcılığı ve Ambalaj Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (ASDF) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam ediyor.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Sadettin Korkut İngilizce biliyor.

FUTBOLDA DERBİ HAFTASI: “ALİAĞASPOR-PETKİMSPOR”

alipet

 

FUTBOLDA DERBİ HAFTASI: “ALİAĞASPOR-PETKİMSPOR”

Futbolda 8 sezon aradan sonra yolları aynı ligde yeniden kesişen Aliağaspor ile Petkimspor Cumartesi günü Aliağa Belediyesi Şehir Stadı’nda karşı karşıya gelecek. En son 2004-2005 sezonunda 3. Ligde aynı grupta mücadele eden ve bu sezon 1. Amatör lig 1. Grupta mücadele eden ve şampiyonluk mücadelesi veren her iki ekip karşılaşmadan 3 puanı hedeflese de öncelikli temennisi Aliağa’nın ve Aliağa futbolunun kazanması.

 

NEJDET CİNER; “KEYİFLİ BİR MAÇ OLACAK”

İki takımında matematiksel olarak olmasa da büyük oranda play-offlara kalmayı garantilediğini belirten Petkimspor Teknik Direktörü Nejdet Ciner; “Öncelikle kazananın Aliağa olmasını diliyorum. Sonuçta her ikimiz de Aliağa takımıyız. Genel duruma baktığımızda her iki ekibinde play-oflara çıkacağını görüyoruz. Keyifli ve güzel bir maç olacağını düşünüyorum.“ dedi.

 pet1

MURAT TOPAL: ” ALİAĞA FUTBOLU KAZANACAK”

Maça hazır olduklarını belirten Aliağaspor Teknik Direktörü Murat Topal da; “ Kenti temsil eden her iki takım da kendine yakışır bir mücadele ortaya koyacaktır. Her takım sahaya kazanmak için çıkar. Biz de sahadan 3 puanla ayrılmak istiyoruz. Ancak öncelikle dostluğun ve Aliağa futbolunun kazanmasını diliyorum.” dedi.

pet2

KULÜP BAŞKANI EREN’DEN MAÇA DAVET

Kentin iki takımının mücadelesinden öncelikle dostluğun kazanacağından emin olduğunu belirten Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren futbolseverleri karşılaşmaya davet etti. Eren; “Kent futbolunda önemli yer tutan her iki ekibin mücadelesinin keyifli geçeceğini düşünüyorum. Her iki takımda play-of yolunda çok önemli mesafe kat etmiş ve alttaki takımlarla puan farkını açmış durumdalar. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda çok kaliteli ve keyifli bir maç olacağını düşünüyor ve tüm sporseverleri maça davet ediyorum. “dedi.

 

İLK MAÇ 3-3 SONA ERMİŞTİ

Ligde 22 puanla lider durumda bulunan Aliağaspor ile 21. Puanla 2. Sırada yer alan Petkimspor arasında 22 Aralık Cumartesi günü Aliağa Belediyesi Şehir Stadı’nda oynanacak karşılaşma Saat 13,00’da başlayacak. Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşma 3-3 beraberlikle sona ermişti. Bu arada aynı grupta 5. Sırada yer alan Helvacıspor ise Kınık Belediyespor deplasmanında 3 puan için mücadele edecek.

ALİAĞA PETKİM’İN RAKİBİ TOFAŞ

ALİAĞA PETKİM-TOFAŞ KARŞILAŞMASI 23 ARALIK PAZAR GÜNÜ SAAT 16.00’DA ENKA SPOR SALONU’NDA

Beko Basketbol Ligi’nde sezona ‘play-off’ parolasıyla başlayan Aliağa Petkim hafta sonu evinde TOFAŞ ile karşılaşacak. 23 Aralık Pazar günü 12. Hafta mücadelesinde karşı karşıya gelecek iki ekibin mücadelesi Enka Spor Salonu’nda oynanacak, karşılaşma saat 16.00’da başlayacak. Tofaş maçına dönüm noktası olarak baktıklarını belirten Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren; “Taraftarımıza güzel bir galibiyet armağan etmek istiyoruz.” dedi.

 aliaga-petkim

BAŞKAN EREN; “TOFAŞ MAÇINI MUTLAKA KAZANMAK İSTİYORUZ.”

Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren; “Lig oldukça çetin geçiyor. Her takımın her takımı yenebileceği bir lig yaşıyoruz. Ligdeki 11 haftalık performansımıza baktığımızda daha iyi yerlerde olabilirdik. Kazanabileceğimiz bazı maçları kaybettik. Bu maça dönüm noktası olarak bakıyoruz. İlk sekiz arasında yer bulabilmemiz için önemli bir maç diye düşünüyorum.  O nedenle TOFAŞ maçını mutlaka kazanmak istiyoruz.” dedi.

EGE KOOP BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU

HÜSEYİN ASLAN “ İZMİR 10-15 YILDIR DÜZGÜN YÖNETİLMİYOR”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN “ ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMASI GEREKEN BİR YER”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN ALİAĞA DA RADYO SAHİL DE “AÇIK GÖRÜŞ” PROGRAMINA KONUK OLDU

  huseyinaslan2

İzmir de gerçekleştirdiği konut projeleri ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Ege Koop’ un Genel Başkanı Hüseyin Aslan Aliağa da başladıkları yeni proje hakkında bilgi verdi. Aliağa da yayın yapan Sahil Radyo da  Yunus Yeşilöz’ün hazırlayıp sunduğu  “Açık Görüş” programına konuk olan Hüseyin Aslan Kentsel dönüşümün Türkiye ve İzmir için çok önemli olduğunu ifade ederek doğru projelendirmeler yapılması gerektiğini iade etti. Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan kooperatifçiliğin güven ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmesi gerektiğini belirterek “ Ege Koop olarak bu ilkelerden taviz vermedik ve bu ilkeler ile konut üretmeye devam ediyoruz. Halkımızın bize duyduğu güvenin sebebi budur. Girdiğimiz her projeyi alnımızın akı ile başardık ve 28 yıllık süreçte 100 bin kişinin konut sahibi olmasınız sağladık. Bu başarımızın ardında insan odaklı hizmet var. Kooperatif orta olmak demektir. Ortak olan insanlarda kooperatiflerini denetlemeli, genel kurullarına katılmalı ve en önemlisi de sorgulayabilmeli.” dedi

 “ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMALI”

 Aliağa’yı yakından tanıdığını ifade eden Hüseyin Aslan İzmir’in çevrelerinde konut projeleri gerçekleştirdiklerini ve ilk defa Aliağa da bir projeye başlamaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. Hüseyin Aslan şöyle konuştu  “ Aliağa çok önemli bir kent. Gelişime ve büyümeye çok müsait bir profili var. Göç alan ve devamlı büyüyen bu kent kesinlikle mercek altına alınmalı ve doğru projelendirilmeli. Büyüyen nüfusu için yeni imar alanları açılmalı ve düzgün projelendirilmeli. Sanayi kimliği ile bilinse de Aliağa da turizm geliştirilebilir. Doğal yapısı da buna müsait. Devasa projelerin hayata geçirileceği önümüzdeki yıllarda doğacak konut ihtiyacını şimdiden dikkate almak gerekiyor.”

huseyinaslan1

 “ ALİAĞA DA YENİ İMAR ALANLARI AÇILIRSA YENİ PROJELER GELİŞTİREBİLİRİZ”

Aliağa da dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar içinde proje yapabileceklerini dile getiren Aslan “ Aliağa da şu an yer sıkıntısı var. Aliağa yeni imar alanları açmaya da müsait. Yerel yönetimler Aliağa’nın geleceğini de düşünerek böyle bir çalışma yaparlarsa biz de muhtarlarımızın da dile getirdiği gibi dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için konut projesi yapabiliriz. Bu konuya sıcak bakıyoruz. Yeter ki yeni alanlar oluşturulsun. Aliağa da şu anda imar alanı konusunda sıkıntı var” diye konuştu.

“ İZMİR 10-15 YILDIR İYİ YÖNETİLMİYOR. KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İZMİR VE TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMSİYORUM”

 Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan iktidarın yaptığı en önemli işin Kentsel Dönüşüm Projesini başlatmak olduğunu sözlerine ekleyerek “ Ben bu projenin çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum. İzmir’in yüzde 65’i hatta 70’i gece kondu diyebiliriz. 10-15 yıldır İzmir’in bu anlamda iyi yönetildiği kanaatinde değilim. Bina yıkıp yerine bina yaparak da kentsel dönüşüm olmaz. Alt yapısı, üst yapısı, sosyal donatı alanları, peyzajı, yolları ve çağdaş yaşam alanları ile çok doğru ve iyi projeler yapılmalı ki İzmir bu çarpık yapılaşmadan ve görüntüden kurtulsun. Aksi halde kentsel dönüşüm başarısız olacaktır. İzmir çok ama çok güzel bir kent. Ben olsam kentsel dönüşüme Alsancaktan başlardım. İzmir’in güzelliğine ve konumuna yakışmayan bir yapılaşma mevcut. Yıllarca kaçak yapılaşmaya göz yumuldu. Ne yapıp edip bu projeleri gerçekleştirmek zorundayız. Gittiğim her yerde kentsel dönüşümün önemini anlatıyorum” Şeklinde konuştu.

“HİZMET ADAMIYIM. SİYASETİ İNSANA HİZMET OLARAK YAPABİLECEKSEM, SİYASETTE VARIM”

 Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına adının geçtiği konusunda ki bir soru üzerine Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan “ Ben hizmet adamıyım. Siyasete önceden uzaktım ama şimdi o kadar uzak değilim. Benim siyasete atılmam gerektiğini düşünen ve isteyen bir kitle var tabi ki. Siyaset için henüz erken. Yerel seçimlere daha çok var. Bu zaman ne getirir şimdiden kestirmek zor ama kim aday olursa olsun artık ne yapacağını ve nasıl yapacağını anlatmak zorunda. Siyasete soyunan insanlar projeleriyle ortaya çıkmak ve bunları halka anlatmak zorunda. İnsana hizmet edebileceğim her yer de ve platformda bulunurum.” Diye konuştu

ALİAĞA DA LOJİSTİK SEKTÖRÜ SORUNLARI TARTIŞILDI

ALİAĞA LOJİSTİK SEKTÖRÜ SORUNLARINA ÇÖZÜM ARAYIŞINDA


Aliağa Ticaret Odası’nda(ALTO), Aliağa Belediyesi, Türkiye Odalar Borsalar Birliği(TOBB) UND Lojistik A.Ş. ve Aliağa lojistik sektörü yetkililerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Toplantıda TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Selçuk Yılmaz gümrük uygulamalarına ilişkin çözüm önerilerinde bulunurken, Aliağa Belediyesi Başkan yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da liman yolları ile yapılmakta olan Çiğli-Aliağa-Çandarlı çevre yolunun çıkış noktaları hakkında detaylı bilgiler aktardı.


Aliağa’nın hızlı sanayileşmesinden doğan sıkıntılar çözülmeli

ALTO Başkanı Adnan Saka Aliağa’nın daha iyi noktalara gelebilmesi için yoğun mesai harcadıklarını belirtirken, “Aliağa ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden birisi durumunda. Yeni yatırımlarla sanayi hızla gelişmeye devam ediyor. Dolayısıyla yeni yatırım ve gelişmelerin paralelinde bazı sıkıntılar ya da eksiklikler ortaya çıkıyor. Liman bölgesinde yaşanan lojistik altyapı eksikliğine ilişkin eksiklik de bu sıkıntılardan en önemlilerinden birisi durumunda. Buradan yola çıkarak bu organizasyonu planladık ve sizleri bir araya getirdik. Bu toplantının gerçekleşmesine destek olan ve Oda olarak faaliyetlerimizi daima destekleyen üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Oda olarak inancımız üyelerimizin ve Aliağalı sanayicinin önümüzdeki yıllarda faaliyetlerimize desteği giderek artacağı yönünde” dedi.


Selçuk Yılmaz:”Firmaların maddi kayba uğramayacağı ve zaman kazanacağı bir sistem geliştirdik

TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Selçuk Yılmaz gümrükte istenen teminat konusunda firmalar açısından hem maddi hem de zaman avantajı sağlayan bir sistem geliştirdiklerini söylerken, “Aliağa yeni incelediğimiz ve üzerinde hızla durmamız gereken bir bölge. Aliağa Ticaret Odası ile İstanbul Logitrans 2012 fuarında sohbetle başlayan görüşmelerimiz bu toplantıya kadar uzandı. ALTO Başkanı Sayın Adnan Saka Aliağa lojistik sektörünün gümrük uygulamalarında teminat konusunda sıkıntısı olduğunu ve hem maddi hem de zaman kaybına uğradığını belirtti. Biz de yeni kurduğumuz sistemle tam da bu soruna firma adına teminat sağlayarak çözüm oluyoruz. Sürecin tüm sorumluluğu bizde oluyor. Bu da firmayı rahatlatıyor. Aliağa’nın kısa süre içinde bu sisteme dahil olacağını ve uluslararası rekabette daha etkin olacağını düşünüyorum. Şirket olarak lojistik altyapı sorunlarına da çözümler üretiyor, çalışmalarda bulunuyoruz. Aliağa bölgesini incelememizin bir diğer nedeni de Aliağa’nın lojistik altyapısı konusunda yaşadığı sıkıntılara çözümler üretebilmek. Önümüzdeki süreçte bu konuda çalışmalara başlayacağız” dedi.


loj-munirbayrav-cevreyolusnumu

Münir Nurettin Bayrav:”Aliağa liman yollarında yaşanan sıkıntılar konusunda olumlu gelişmeler bulunuyor”

Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav da liman bölgesinde yollarda yaşanan sıkıntılara, geri hizmet alanı eksikliklerine ve Çiğli-Aliağa-Çandarlı çevreyolunun liman bağlantısı konusuna ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Bayrav:”Maalesef Karayolları Genel Müdürlüğü bizim Aliağa liman bölgesinin ve sanayisinin çevreyoluna bağlantısı konusundaki önerilerimizi uygun bulmadı. Çevreyolunun sanayi bölgesine ayrı bağlantı noktası olmayacak. Aliağa bağlantısı ve Yenifoça yol ayrımındaki bağlantılar buralara ulaşımı sağlayacak. Liman yolları konusunda da girişimlerimiz bulunuyor. Liman yol trafiğinin düzene girmesi ve geri hizmet alanlarının oluşturulmasına ilişkin çözüm odaklı faaliyetlerimiz bulunuyor. Önümüzdeki en büyük sorun sit alanlarının bu bölgede yoğunlaşmış olması. Buradaki durumu ilgili kurumlara doğru şekilde aktarabildiğimiz zaman Aliağa Liman yollarının hakkettiği düzene kavuşacağına inanıyoruz” dedi.


Liman ve gemi söküm bölgesi incelendi

Toplantının sona ermesiyle TOBB UND Yatırım Lojistik A.Ş. yetkililerine liman bölgesi, Aliağa sanayisi ve gemi söküm bölgesi gezdirilirken, ALTO, Aliağa Belediyesi ve liman yetkilileri ile birlikte hareket ederek birçok sorunun çözülebileceği belirtildi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 284 / 285

284