atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA PETKİM BEŞİKTAŞI AĞIRLIYOR

BEKO BASKETBOL LİGİ’NİN 10. HAFTASINDA ALİAĞA PETKİM EVİNDE BEŞİKTAŞ İLE KARŞI KARŞIYA GELECEK.

ALİAĞA PETKİM-BEŞİKTAŞ KARŞILAŞMASI 16 ARALIK PAZAR GÜNÜ SAAT 15.30’DA ENKA SPOR SALONU’NDA.

Beko Basketbol Ligi’nin 10. haftasında Aliağa Petkim evinde ligin güçlü ekiplerinden Beşiktaş’ı ağırlayacak. Geçtiğimiz hafta uzatmada kaybederek taraftarlarını üzen Aliağa Petkim bu sezon deplasman galibiyeti bulunmayan Beşiktaş’ı eli boş göndererek taraftarlarını sevindirmek istiyor.  13 puanla 8. Sırada yer alan Aliağa Petkim ile 14. Puanla 6. sırada yer Beşiktaş arasındaki mücadele 16 Aralık Pazar günü ENKA Spor Salonu’nda oynanacak, karşılaşma Saat 15.30’da başlayacak.

KULÜP BAŞKANI EREN; “AVANTAJLI OLAN TARAFIZ, KAZANMALIYIZ”

Zor bir rakiple oynayacaklarını ancak kazanamamaları için bir neden göremediğini belirten Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren; “ Üst üste evimizde oynadığımız karşılaşmalardan istediğimiz sonuçları tam olarak almadık. Bu hafta da evimizde mücadele oynayacağız, zor bir maç olacak. Rakibimiz ligde istikrarlı bir görüntü çizmese de güçlü ve kadro olarak çok iyi bir ekip. Ayrıca ligin şampiyon adaylarından. Ancak ligde yenilgisiz takım olmaması, rakibimizin deplasmanda galibiyeti olmaması ve evimizde oynayacak olmamız gibi etkenleri göz önünde bulundurursak avantajlı olduğumuzu söyleyebilirim. Ancak tabii ki sahada mücadele etmeden hiçbir maç kazanılmaz. Takımımızın gerçek gücünü ve performansını bu maçta sahaya yansıtacağını düşünüyorum. Saha ve seyirci avantajını en iyi şekilde kullanarak taraftarlarımıza güzel bir galibiyet armağan etmek istiyoruz. Kazanamamamız için neden görmüyorum ve tüm taraftarlarımızı Beşiktaş maçına bekliyorum.”dedi.

aliaga-petkim_2

 FUTBOLDA RAKİP KINIK BELEDİYE

Futbolda 1. Amatör Lig 1. Grupta mücadele eden Aliağaspor ise evinde Kınık Belediyespor’u konuk edecek. 22 puanla lider durumda bulunan Aliağaspor, Kınık Belediyespor karşılaşmasını kayıpsız geçmek istiyor. 16 Aralık Pazar günü Saat 13.00’da başlayacak karşılaşma Aliağa Belediyesi Şehir Stadı’nda oynanacak.  Grupta aynı saatte başlayacak diğer karşılaşmaların programı ise şu şekilde; Helvacıspor-Bağarasıspor, Gerenköy -Dikilispor, Petkim Spor-Bergama GB.

BU KONSER BAŞKA KONSER..!

ALİAĞA BELEDİYESİ TSM KOROSU BU KEZ HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULAR İÇİN CEZAEVİNDE SAHNE ALDI

Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu bu kez hükümlü ve tutuklular için cezaevinde sahne aldı. Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu Şakran’da bulunan Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde yer alan 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumunda bulunan tutuklu, hükümlü ve personele özel, unutulmaz bir konsere sundu.

 

2 NOLU T TİPİ KAPALI CEZAEVİ’NE KONSER

18 yıl önce kurulan ve kurulduğu günden bugüne kentin kültür sanat yaşamında önemli bir yer tutan Aliağa Belediyesi TSM Korusu bu kez ceza evi sakinleri için sahne aldı. 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumu tarafından davet edilen Aliağa Belediyesi TSM korosu konserinde hüzün, coşku, efkâr, neşe hepsi bir arada yaşandı. 2 saatlik konserde izleyenler zaman zaman neşelendi, zaman zaman hüzünlendi.

 aliaga-bld-tsm-koro-cezaevi-konser_9

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ ŞARKILARI DİNLEDİLER

Şef Turgay Kızıltuğ yönetiminde başta Atatürk’ün sevdiği şarkılar olmak üzere, birbirinden güzel birçok seçkin eserin seslendirildiği konseri hükümlü, tutuklu ve personelin yanı sıra T2 Cezaevi kurum müdürü Bülent Başer, kurumun 2. müdürleri ve öğretmenler keyifle izledi.

 

200 KİŞİYE 2 SAATLİK KONSER

Spor salonunda gerçekleşen ve yaklaşık 200 kişinin izlediği 2 saatlik konser sonrası 2 nolu T tipi kapalı cezaevi infaz kurumu müdürü Bülent Başer, Şef Turgay Kızıltuğ’a teşekkür çiçeği sunarken koro üyelerine ve konser için emeği geçenlere teşekkür etti.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Ceza evi yetkileri, özel gün ve haftaların kutlanması, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini bu çerçevede Aliağa Belediyesi TSM Korosu’nu davet ettiklerini belirterek konuyla ilgili yaklaşımları, ilgi ve hassasiyetleri nedeniyle Aliağa Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

ALMAN BAŞKONSOLOSU TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ

İZMİR ALMAN BAŞKONSOLOSU ALİAĞA TİCARET ODASI’NI ZİYARET ETTİ

İzmir Alman Başkonsolosu Margit Haberle, Aliağa Ticaret Odası(ALTO)’nu ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette Haberle Aliağa’ya ve ülkeye ilişkin verdiği bilgilerle dikkat çekti.

Ekonomik büyüme sosyal ve siyasal bileşenlerle bütünlük içinde, planlı olmalı

Dünya ekonomik kriz yaşarken Türkiye’nin ekonomik anlamda büyümeye devam edebildiğini belirten Haberle, “Biz Almanya olarak bir dönem hızlı bir büyüme ivmesi kazanmıştık. Nitekim dengeli bir şekilde büyümeyi devam ettirebildik ve güçlü bir ekonomiye sahip olabildik. Siyasi istikrar, sosyal dengeler, ekonomik planlamalar ve uygulamalar ülke olarak bu günlere gelmemizin temel dinamikleri arasında yer aldı. Bugün Türkiye’de geçmişte Almanya gibi bir büyüme ivmesi yakaladı. Ancak bu büyüme kontrol altına alınmalı, siyasal ve sosyal dinamiklerle bütünleşerek devam etmeli. Bu bileşenler bir arada olduğunda büyüme daha verimli ve sonuçları daha olumlu olacaktır. Biz Almanya olarak bu süreçleri yaşadığımızdan bazı iyi bazı kötü tecrübeler edindik” dedi.

alm-heberle3

Aliağa’nın hızlı gelişimine paralel doğan sıkıntılara çözüm arayışındayız

ALTO Başkanı Adnan Saka, Haberle’ye ziyareti ve paylaştığı bilgiler nedeniyle teşekkür etti. Başkan Saka da ülkedeki büyümeye dikkat çekerken, altyapı eksikliklerinin varlığı olduğunu belirtti. Oda olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bakanlık nezdinde Aliağa liman yollarında ve sosyal yaşam mahallerinde yaşanan sıkıntılara, eksikliklere çözüm üretmek için girişimleri olduğunu söyleyen başkan Saka, “Biz öncelikli ilçemizle ilgileniyoruz. Çünkü eksikliklerini ve ihtiyaçlarını en iyi bildiğimiz yer burası. Aliağa son yıllarda çok hızlı bir büyüme ivmesi kazandı. Demir Çelik üretiminde %22 ile üçüncü sırada, limanlarda yapılan elleçleme miktarı son iki yılda 34 milyon tondan 40 milyon tona ulaştı. Aliağa limanlarından yapılan ihracat son iki yılda 7 milyar dolardan 10 milyar dolara çıktı. Teşvik paketinin paralelinde Aliağa Organize Sanayi Bölgesi yeni yatırımlar almaya başladı. Yani Aliağa hızla gelişiyor. Ancak liman yollarında, depolama alanlarında, hastane, okul gibi sosyal yaşam mahallerinde eksiklikler göze çarpıyor. Biz uzun süredir bu eksikliklerin üzerine gidilsin, çözümler üretilsin diye yoğun girişimlerde bulunduk. Bazı sıkıntılarla ilgili çözümler oluştu, bazı çözümlerin de oluşacağına inanıyoruz. Biz Oda olarak istiyoruz ki dengeli büyüyelim, sanayi büyürken sosyal yaşam mahalleri de büyüsün gelişsin. O yüzden biz de sayın Haberle gibi bileşenlerin bir arada olduğu büyümenin daha olumlu sonuçları olacağına inanıyoruz” dedi.

Sayfa 285 / 285

285
Sonraki
Son