atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALTO’DAN ÜYELERİNE YÖNELİK BİR İNDİRİM ANLAŞMASI DAHA

 

 

omer_Erturk

ALİAĞA TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Aliağa Ticaret Odası üyelerine yönelik indirim protokolleri imzalamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hampton By Hilton Aliağa Oteli ile üyelerinin konaklama ve birçok imkanlarından yararlanabilmesi için indirim protokolü imzalayan Aliağa Ticaret Odası, üniversite tercih döneminin başlaması ile birlikte üniversiteler ile de indirim anlaşmaları yapmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda Aliağa Ticaret Odası, üyelerinin eğitim hizmetlerinden indirimli şekilde yararlandırılabilmelerine yönelik olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ile burs ve indirim anlaşmaları gerçekleştirdi.

Ertürk: “Nitelikli üniversiteler bünyesinde girişimci, yenilikçi gençlerin yetiştirilmesine önem veriyoruz”

İmzalanan eğitim protokolleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, iş dünyası ile akademik dünya arasında sağlanan birlikteliğin, iş birliği çerçevesinde gerçekleşen çalışmalar sonucunda gelecek için önemli sonuçlar alınabileceğini gösteren örnek uygulamalar olduğunu söyledi. Başkan Ertürk, Nitelikli üniversiteler bünyesinde girişimci, yenilikçi gençlerin yetiştirilmesine önem verdiklerini belirterek, Yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın iyi bir eğitimden geçmeleri ve geleceğe daha emin adımlar atmaları üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Gençlerimizin bu değerli üniversitelerde nitelikli bir eğitim alarak, geleceğe hem teori hem de pratik olarak iyi hazırlanacaklarını düşünüyorum” dedi.

İndirimlerin detayları ise şöyle:

İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesine ücretli kontenjanlarından kabul edilen öğrencilerden, Aliağa Ticaret Odası üyesi olan gerçek kişilerin 1. derece kan hısımları (anne/baba/çocuk) ile tüzel kişi üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup aynı zamanda son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin 1. derece kan hısımlarına %15 indirim uygulanacaktır.

İndirimden yararlanmak isteyen gerçek kişiler, ticaret sicil memurluğundan oda kayıt belgesi, tüzel kişi olanların ise ticaret sicil memurluğundan son 1 yıldan bu yana ortak olduklarını gösteren belge ile tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili olduklarını belirten bir belge almaları gerekmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi

ALTO üyeleri ile üyelerin birinci derece yakınlarının (anne, baba ve çocuklar) ve eşlerinin KTO Karatay Üniversitesi Lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırmaları halinde öğrenim ücretinden %15 oranında ahilik bursu sağlanacaktır.

Protokol, 2019-2020 akademik yılında üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler için geçerli olup, Bu protokol kapsamında lisans ve ön lisans programlarına kayıt hakkı elde eden ALTO üyeleri, birinci derece yakınlarına ve eşlerine ahilik bursu, ALTO üyelerinin odadan güncel tarihli yetki belgesi aslını getirmesi ile bu yetki belgesini her akademik yılbaşında yenilemesi ve birinci derece yakınların ilgili Nüfus Müdürlüğünden alacakları vukuatlı nüfus kaydı belgesinin aslını ibraz etmeleri şartı ile sağlanmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

ALTO üyelerinin çocuklarına İstanbul Ticaret Üniversitesi Lisans programlarına kayıt yaptırmaları halinde öğrenim ücretinden %10 oranında indirim sağlanacaktır.

ALTO BASIN BÜLTENİ

24 TEMMUZ GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

001_800x424

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basında sansürün kaldırılışının 111. yıl dönümünde, görevlerini özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

RADYO SAHİL AİLESİ

Uluslararası İzmir Film Festivali gösterim takvimi açıklandı.

Vizyon-Filmleri-Gsterim-Takvimi-300x202

 

 

 

 

 

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ve Asitem destekleri ile yapılan Uluslararası İzmir Film Festivali’nde gösterim filmleri 22 Temmuz Pazartesi şehrin dört bir tarafında sinemaseverler ile buluşuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek vizyon filmleri festivali olan Uluslararası İzmir Film Festivali’nde kısa film, belgesel film, kısa animasyon film, yabancı kısa film, yabancı belgesel film dallarında finale kalan filmler 22, 23 ve 25 Temmuz tarihlerinde Kültürpark İzmir Sanat’ta halk ile buluşuyor.

İzmir halkına ücretsiz bir sanat keyfi sunacak olan Uluslararası İzmir Film Festivali, vizyon filmi adaylarının gösterim takvimi ise şöyle:

Kültürpark Lozan

-MÜSLÜM 24 / Temmuz Saat:21.00

-DELİLER: FATİH’İN FERMANI / 25 Temmuz 21.00

Bornova Büyükpark

-MÜSLÜM / 23 Temmuz Saat:21.00

-HÜRKUŞ: GÖKLERDEKİ KAHRAMAN / 25 Temmuz Saat:21.00

Gaziemir Festival Alanı

-HEDEFİM SENSİN / 17 Temmuz Saat:21.00

-YOL ARKADAŞIM 2 / 24 Temmuz Saat:21.00

-AİLECEK ŞAŞKINIZ / 31 Temmuz Saat:21.00

Çamdibi Festival Alanı

-MÜSLÜM / 24 Temmuz Saat:21.00

Havagazı Fabrikası

-CEBİMDEKİ YABANCI / 23 Temmuz Saat:21.00

Tire Kültür Merkezi

-RENKLİ BALIK: YENİ DÜNYALAR KAŞİFİ / 23 Temmuz Saat:21.00

 

DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ ALARM VERİYOR

ENDER YORGANCILAR: ÜRETİM EKONOMİSİ İÇİN ÇÖZÜM ODAKLI VE HIZLI HAREKET ETMELİYİZ.

ebso-acil-onerilerini-bir-mektupla-uyeleri-ile-paylasti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, dünya genelinde 8. büyük üreticisi olduğumuz Demir-Çelik sektörünün, bu zorlu süreçte alarm verdiğini belirterek “Demir-Çelik sektörümüz ülke ihracatı ve ithalatında 3. sırada yerini korurken, ileri ve geri bağlantısından ötürü kilit sektörlerimizden biridir. Üreticimizi korumak ve geliştirmek zorundayız ki, sürdürülebilirlik mümkün olsun. Sektörlerimizden gelen sese kulak verilmesini, çözüm odaklı olunmasını diliyoruz” dedi.

Sektörün içinde bulunduğu durum ile ilgili değerlendirmede bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar “Alt gruplar itibari ile; entegre cevher esaslı üreticiler, ark ocaklı hurda kullanan üreticiler, yassı mamul üreticileri, uzun nervürlü çubuk üreticileri, uzun filmaşin ve profil üreticileri bütün içinde ayrı ayrı özelliklere ve sorunlara sahiptir” diye konuştu.

Genel olarak bakıldığında hammaddenin önemli bir bölümünün ithal etmek zorunda kalındığını hatırlatan Başkan Yorgancılar “Kurlardaki hareketlilik, imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmaları(STA)’nın sektöre zarar vermesi, AB’nin sektöre kota koyması, iç pazardaki daralma, gümrüklerin sıfırlanması, sektörün özellikle Rusya ve Ukrayna karşısında rekabet gücünü kaybetmesi, dış politikada yaşanan sorunların ihracatçı tüm sektörlerimize direkt olumsuz yansıması ve 2018 yılından bu yana 6. kez yapılan ve yüzde 98’lere ulaşan elektrik zamları gibi sayılabilecek birçok sebepten üreten sektörlerimiz yoğun bir darboğazdan geçmektedir” dedi.

Üreten sektörlere destek

Bir yanda küresel ekonomi yavaşlarken, diğer yanda iç talebin daraldığı bir süreçte; üreten, istihdam yaratan, döviz kazandıran sektörlerimize destek olmanın, dolaylı yoldan birçok sektörümüze de katkı sağlayacağını vurgulayan Yorgancılar “Özellikle STA imzalanacak ülkelerin sektörlerimize yansıyacak kayıp ve kazançlarının çok iyi analiz edilmesi, gerekirse sektör temsilcileri ile ön görüşme yapılması, hurda ithalatında uygulanan çevre katkı payının kaldırılması, işçilik maliyetinin dahi üstünde olan YEKDEM maliyetinin tüm sektörlerimiz için yeniden değerlendirilmesi, tüketeceği elektriği üretecek yatırımların, kamu bankaları tarafından teminatsız ve özel faiz oranları ile kredilendirilmesi faydalı olacaktır” dedi.

Üretimin desteklenmesinin son derece önemli olduğunu belirten Başkan Yorgancılar “Her platformda ifade ettiğimiz gibi ‘Üretim Yoksa Kalkınmak Hayaldir.’ Üreticimizi korumak ve geliştirmek zorundayız ki, sürdürülebilirlik mümkün olsun. Sektörlerimizden gelen sese kulak verilmesini, çözüm odaklı olunmasını diliyoruz” diye konuştu.

www.aliagamedya.com

Başkan Soyer’den “Birlikte güçlüyüz” mesajı

baskan-soyer-den-birlikte-gucluyuz-mesaji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, görevdeki 100. gününün ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluş ve şirketlerinin bürokratları ile bir araya geldi. Başkan Soyer, belediyede çalışan herkesin işini severek yapacağı bir ortam yaratacaklarını ve bunun kente yansıyacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluş ve şirketlerinin bürokratları ile bir araya geldi. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları, ESHOT ve İZSU bürokratları ile şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve genel müdürleri katıldı. Bu tür buluşmaları farklı ortamlarda düzenli olarak yapacaklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Birbirimizi anlamaya, duymaya ihtiyacımız var. Birlikteliğimiz, huzurumuz kente yansıyacak. Hepimiz huzurla çalışmalı, bunu mümkün kılmalıyız. Yaptığımız işi severek, şevkle yaparsak hizmetlerimizin kalitesi de artar. Bunun mü mkün olabileceğini ancak işini şevkle, keyifle yapan, paylaşan ve iletişim halinde olan çalışanlarımızla gösterebiliriz” dedi.

Kaynak: www.izmir.bel.tr

Diğer Makaleler...

Sayfa 4 / 258

4