atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

FEN BİLİMLERİ ALİAĞA’DA KORONAVİRÜS DÜZENLEMELERİ

fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülke çapında seferberlik ilan edilen Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele programı kapsamında eğitim kurumları da bir dizi önlem almaya ve çalışma programlarını buna göre düzenlemeye devam ediyor.

Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Karaman, bu kapsamda aldıkları tedbirleri anlatarak “Eğitim bizim önceliğimiz ancak çocuklarımızın sağlığı her şeyden daha önemli. Onları bu salgından korumak için aldığımız tedbirler dışında üzerimize düşen ve yapabileceğimiz ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Kampüsteki tüm alanların okul yardımcı hizmet personeli tarafından dezenfekte edildiğini ve daha sonra da Aliağa belediyesi İlaçlama Ekipleri tarafından bina içi ile açık alanların ikinci kez dezenfekte edildiğini belirten Karaman, rutin dezenfekte işlemlerinin devam etmekte olduğunu da ifade etti.
Sağlık Bakanlığının salgınla mücadele programı kapsamında velilerin ve öğrencilerin okulda bir araya gelmelerini önlemek amacıyla sınavların da online olarak (Eğitim Yönetim Sistemi üzerinden) yapıldığını söyleyen Karaman “Velilerin öğrenci kayıtlarında, erken kayıt indirimlerinden yararlanabilmeleri için süremizi 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzattık. Velilerimiz okula gelmeden kayıtları web sitemiz üzerinden yapılabilecekler. Bunun için okulun web sitesinde gerekli düzenleme yapılmıştır. Artık online kayıt yapılmaktadır.” dedi.
fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor_m
Tüm toplantı ve görüşmelerin de uzaktan telekonferans yöntemiyle yapıldığını söyleyen Fen bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü Yönetim kurulu Başkanı Kamer Karaman “Uzaktan eğitim sistemi profesyonel yaklaşımla başlatılmıştır. Uzaktan eğitim ve konferans çalışmalarında yaşanabilecek her türlü aksaklıklar için teknik ekibimiz uzaktan destek vermektedir.” şeklinde konuşarak virüsle mücadelede tüm ulus birlikte hareket ederek kısa sürede sıkıntılı dönemin atlatılacağına inandığını sözlerine ekledi.

EKMEK SATIŞINDA YENİ DÜZENLEME

aliaga-ekmek-duzenlemesi_1

Tarım ve Orman Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışa ne şekilde sunulması gerektiği yönünde genelge yayımladı.

Genelge, piyasada satışa sunulan ekmek ve ekmek çeşitlerini tüketicinin doğrudan almasını engellerken ürünler; Hazır ambalajlı, ambalaj malzemesi içerisinde ve ambalaj malzemesine konulmamış olmak üzere üç şekilde satılabilecek.

Ambalaj malzemesi içerisindeki ekmekler; Gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecek. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının, ürünün rutubetini bırakabilmesi amacıyla açık bırakılabilecek.

Ambalaj malzemesine konulmamış ürünler ise sadece bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulabilecek. Tüketicinin talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye sunulabilecek.

Ayrıca, pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışı yapılamayacak.

İşletmelerin genelge kapsamındaki tedbirlere uyup uymadıkları ise Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı il ve ilçe müdürlükleri tarafından kontrol edilecek.

aliaga-ekmek-duzenlemesi_3aliaga-ekmek-duzenlemesi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ, MARKET DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

aliaga-belediyesinden-market-denetimi_3

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, marketlere müşteri sınırlaması getiren genelge uyarınca denetimlerini sıklaştırdı.

İçişleri Bakanlığının valiliklere koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderdiği ek genelge doğrultusunda marketlerde denetim yaptı. Genelgeye göre, marketlerde müşterilere sunulan hizmet alanı 100 metre kare ise içeride aynı anda en fazla 10 kişi bulunabilecek.

Zabıta ekipleri, genelge kapsamında hizmet alanı büyüklüğüne göre maksimum müşteri sayısına uyulup uyulmadığı ve içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını kontrol etti.

Market yöneticilerine bilgilendirmelerde bulunan ekipler, fiyat etiketlerinde kontrol yaparak meyve ve sebzelerin elle seçilerek değil işletme görevlileri tarafından poşetlenerek satışa sunulması gerektiğine dikkat çekti.

Genelgeye göre tüm marketlerin 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebileceğini de belirten zabıta ekipleri, markete girmek için bekleyen müşteriler arasında en az bir metre mesafe olması gerektiğini hatırlattı. Zabıta ekipleri öte yandan, marketlerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı ve ekmeklerin poşet içerisinde satılıp satılmadığı ile ilgili denetimlerini de gerçekleştirdi. Ekipler, market denetimlerini kent genelinde sürdürecek.

aliaga-belediyesinden-market-denetimi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA’DA CADDELER RENKLENDİ, SOKAKLAR ÇİÇEK AÇTI

aliaga-cicek-acti_7

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün peyzaj ekibi tarafından kentimizin dört bir yanına dikilen rengarenk çiçekler kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

Dikilen çiçekler muhteşem görüntüleriyle Aliağa’nın çehresini değiştiriyor. Kentin çeşitli noktalarında çiçek dikimine devam eden Aliağa Belediyesi, park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarını rengarenk çiçeklerle süslüyor.

Ayrıca belediye hizmet binası ile Aliağa Gençlik Merkezi önüne dikilen toplam 12 bin lale soğanı da havaların ısınmasıyla birlikte rengarenk çiçek açtı. Sarı, kırmızı ve beyaz renkte açan laleler oluşturdukları görsel şölenle kente ayrı bir güzellik katıyor.

Her mevsime özel çiçekleriyle Aliağa’nın yeşiline renk katan Aliağa Belediyesi, bahar aylarının gelmesiyle birlikte mevsime özel çiçek dikimleriyle toprağı nakış nakış işliyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

 

aliaga-cicek-acti_3aliaga-cicek-acti_2

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

aliaga-belediye-baskaniserkan-acar

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada bugüne kadar Aliağa'da hiçbir koronavirüs vakasının görülmediğini ancak tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın Aliağa Kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli Hemşehrilerim,

Bir süredir dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ile hep birlikte mücadele ediyoruz.

Başta sağlıkçılarımız olmak üzere, tüm Devlet Kurumlarımız, gerek virüse yakalanan hastalarımızın tedavisi, gerekse virüsün yayılmasını önlemek için gece gündüz çalışıyorlar.

Bizler de bu süreçte devletimizin kurumlarının almış oldukları kararları eksiksiz uygulayarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Allah’a hamdolsun şu ana kadar Aliağa’mızda Koronavirüs vakasına rastlanılmadı. Bu zamana kadar kurumlarımızca yayınlanan genelgelere riayet etmek üzere göstermiş olduğunuz gayret ve özveri için tüm halkımıza teşekkür ediyorum.

Ancak bu durum Aliağa’mızda da Koronavirüs salgını yaşanmayacağı anlamına gelmez. Bu sebeple kurallara riayet etmeyi daha sıkı şekilde devam etmeliyiz.

Allah’ın izni ve inayeti, Devletimizin gayretleri ve tüm Aliağalı hemşehrilerimizle bu virüs salgınının da üstesinden geleceğiz.

Evinizde kalın, Sağlıcakla kalın.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 285

5