atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

İSGARD’IN EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

isgard1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD), Alberk QA Technic ile İSGARD’ın ortak çalışmasıyla düzenlenen ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi farkındalık eğitimini yoğun bir katılımla tamamlandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği’nin düzenlediği ilk eğitim organizasyonu olan ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi farkındalık eğitimi yoğun katılımla tamamlandı. Yönetim Sistemleri Uzmanı Belma Gül tarafından verilen eğitime ilgi oldukça fazlaydı. ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin amaçladığı temel hedeflere ulaşarak iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve İş güvenliği uzmanlarının mesleki gelişimi için Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda verilen eğitime; iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri, diğer sağlık personelleri ve kuruluşların yönetim sistemleri birimi çalışanlarından oluşan yaklaşık 400 kişi katılım gösterdi. Verilen eğitim sonrası katılımcılara sertifikaları verildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği Yönetimi, eğitime gösterilen ilgiden ve eğitimin hedeflenen faydaya ulaşmasından dolayı mutlu olduklarını, Aliağa’ da İş güvenliği kültürünün oluşması için daha birçok eğitimin organize edileceğini ifade etti.

isgard2isgard3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSGARD BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA ESNAFINA 71 MİLYON TL KREDİ

aliaga-adal-altayAliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay, 2018 yılında Aliağa esnafına 48 milyon lira kredi verdiklerini 2019 yılında bu rakamın 71 Milyon liraya ulaşacağını söyledi. Altay ayrıca, yüzde 11 olan kredi faizinin yüzde 6’sını devletin karşıladığını da belirtti.

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin bine yakın ortağı bulunduğunu belirten Altay, “Kredi limitimiz kişi başı 200 bin lira. Beş yıl vade ile verdiğimiz bu kredinin ödemeleri üç aydan üç aya yapılıyor. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz” dedi.

“VADESİ GELEN ÖDEMELERİ ÜÇ AY DAHA BEKLİYORUZ”

2018 yılında kredi ödemelerinin sorunsuz geçtiğini ifade eden Altay, “Şuanda Aliağa’da Esnaf ve Sanatkârın üzerinde olan kredi miktarı 56 milyon liradır. Oda olarak 5 bin liraya kadar tek kefil, 15 bin liraya kadar iki kefil,15 bin lira üzerinde kredi kullanmak isteyen esnafımıza ipotek şartı koyuyoruz. Günü geçen krediler için yıllık yüzde 20 faiz uygulanıyor. Bunun amacı da kredi kullanıcılarının ödemelerini zamanında yapmaya teşvik etmektir. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz. Ödeme halen yapılmamışsa yasal olarak icra takibi başlatmak zorunda kalıyoruz. Aliağa’da her sektörden esnaf kredi kullanabilir. Kullanabileceğinin altını çizen Altay, Şuan için kredi başvurularına yoğun bir talep var. Eskiden sarraflara kredi veremiyorduk ama şimdi onlara da kredi vermeye başladık.” dedi

 

“ALİAĞA ESNAFININ ÖDEME GÜCÜ YÜKSEK”

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin birinci sınıf bir kooperatif olduğunu da sözlerine ekleyen Altay, “Birinci sınıf bir kooperatif olduğumuz için bütçemizde yüksek oluyor. Birinci sınıflar 200 bin lira, ikinci sınıflar 100 bin lira, üçüncü sınıflar ise 75 bin lira kredi verebiliyor. Bu sınıflandırma da ödeme gücüne göre belirleniyor. Bu açıdan bakıldığında Aliağa esnafının ödeme gücünün yüksek olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Aliağa Bld Link: https://www.aliaga.bel.tr/aliaga-esnafina-can-suyu/

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ TARİHİ BELGELERİ DİJİTALE AKTARIYOR

aliaga-belediyesi-tarihi-belegeleri-arsivliyorTarihi ve akademik kitaplara kaynak olan Aliağa Kent Belleği’nin bugüne kadar edindiği 40 bini aşkın sayfa, belge ve harita taranarak dijital ortama aktarılıyor.

Aliağa Belediyesi’nin çalışmaları ve kampanyaları ile birlikte bugüne kadar 50 bin fotoğrafın yanı sıra yüzlerce haritaya, plana ve çizime ulaşıldı. Elde edilen dokümanlar 2019 yılı sonuna kadar 19 kitaba kaynak olacak.

Elde edilen fakat kitaplarda yer almayan dokümanlar tematik sıralanarak Aliağa Belediyesi’nin remi internet sayfası üzerinden halkın ve akademisyenlerin erişimine sunulacak. Bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bilimsel düzeyde hazırlanmış kitaplar orta ve lise düzeyinde özet olarak derlenip ders kitabı şeklinde yayınlanacak.

ALİAĞA ALMANAK’I TARİHSEVERLERLE BULUŞACAK

Bunun dışında Aliağa Belediyesi, 8 bin 500 yıllık tarihini Aliağa tarihi almanakı şeklinde hazırlayıp başucu kitabı formatında tarihseverlerle buluşturacak. İlk çağlardan günümüze Aliağa tarihinde yaşanmış dönüm noktası denilebilecek olaylar kronolojik sırası ile gün yüzüne çıkarılacak. Almanak yine ücretsiz olarak Aliağalı tarihseverlerle buluşturulacak. Kentimize gelen yerli turistlere rehberlik edecek bir guide çalışmasının hem baskı hem de dijital ortamda hazırlıkları devam ediyor.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN BELGE NİTELİĞİNDEKİ ESERLERE DİJİTAL ARŞİV

Aliağa Belediyesi, resmi internet sayfası ile bugüne kadar tarihi belge niteliği taşıyan eserleri dijital arşive aktarma konusunda önemli çalışmalara imza attı. Aliağa Kent Kitaplığı adı altında basılan tüm kitaplar resmi internet sayfası üzerinden e-kitap olarak yayınladı. Yayımlanmış ve baskısı tükenmiş kitaplara ulaşılabilmesi için pdf formatında indirme olanağı sunuldu. Görme engelli vatandaşların bu eşsiz kitaplardan mahrum kalmaması için sesli dinle projesini hayata geçirdi. Basımı tükenen kitapların okuyuculara ve araştırmacılara dvd ortamında dağıtımı da devam ediyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa’da Trafik Kazasında, Bayan Sürücü Hayatını Kaybetti

DSC_0935-500x334

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa ilçesinde, bir otomobil ile Tır’ın çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Kaza, sabah saatlerinde İzmir-Çanakkale karayolu Helvacı Kavşağında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Ahmet A.(51) yönetimindeki 35 AZ 0797 plakalı Hurda yüklü Tır , İzmir yönünden Aliağa istikametine seyir halinde olduğu sırada, Helvacı Mahallesi istikametinden gelen Sevilay Irmak(41) idaresindeki 01 BS 925 plakalı otomobil ile çarpıştı. Kazanın şiddetiyle otomobil hurdaya dönerken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde otomobil sürücüsü Sevilay Irmak (41) olay yerinde yaşamını yitirdiği belirledi. Yaklaşık 2 saat tek şeritte trafiğe verilen yol, yapılan inceleme sonrası araçların kaldırılması ile tekrar trafik akışı normale döndü. Hayatını kaybeden Sevilay Irmak’ın cesedi Aliağa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DSC_0937-300x201 

DSC_0944-300x201www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SINIRSIZ İNTERNET HİZMETİ

54435725_2570937742979366_3421766939683323904_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi, vatandaşların internet hizmetlerinden daha kaliteli ve daha kapsamlı bir şekilde faydalanabilmesi için ücretsiz sınırsız internet hizmeti verecek.

Meydanlar, spor tesisleri, sahil bandı, parklar, sağlık kuruluşları ve eğitim kurumları yakınları ile vatandaşların yoğun olarak vakit geçirdiği mekânlarda ücretsiz wifi hizmeti sağlayacak. Bunu yanı sıra kentin muhtelif yerlerine kurulacak olan güneş enerjili şarj usbli yeni nesil şarj istasyonları da vatandaşların hizmetine sunulacak. Altyapı hazırlıkları tamamlanan projenin testleri devam ediyor.

Vatandaşlara hızlı ve güvenilir internet erişimi sağlamayı amaçladıklarını belirten Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, interneti daha keyifli ve verimli hale getirmek için kentin belirli bölgelerinde ücretsiz sınırsız internet bağlantısını vatandaşların kullanımına sunacaklarını söyledi.

Karatekin, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu sosyal alanlarda kablosuz olarak paylaşıma açılan internet ağına diz üstü bilgisayarlardan ve çeşitli mobil cihazlardan bağlanılabilecek. Vatandaşlarımız internete bağlanmak için dizüstü bilgisayarlardan ya da mobil cihazlardan ‘Aliağa Bld’ isimli ağa bağlanarak açılan ara yüze kullanıcı adı ve telefon numarasını yazması yeterli olacak. Sonrasında vatandaşlarımız cep telefonlarına gelen şifre ile Aliağa Belediyesi’nin ücretsiz sınırsız internet hizmetinden faydalanabilecek” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 225

5