atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

“Aliağa-Midilli Seferleri İçin Çalışmalar Hızlandı”

IMG_7528

Başkan Şimşek “Aliağa’da Transit Yakıt İkmali Yapılacak”İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Aliağa Ticaret Odası Ender Özer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Olağan Meclis Toplantısı’nın açılışını Meclis Başkanı İsmail Önal yaptı. Toplantı Mayıs ayı mizanı meclis onayına sunularak oy birliği ile kabul edilmesiyle devam etti. Oylamanın ardından Haziran ayı faaliyetleri meclis katılımcıları ile paylaşıldı.

Tolga Turgut “ Aliağa’nın Tersaneye İhtiyacı Var”

Toplantının üçüncü gündeminde ise Turgut Reis Denizcilik firmasının sahibi Tolga Turgut gemi bakım-onarımı hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Tolga Turgut sunumunda Aliağa’nın tersane ihtiyacının altını çizerken “Çanakkale’den – İskenderun’a kadar kıyılarımızda bir gemi bakım onarım tersanesi yok. Özellikle Ege Deniz’indeki gemi trafiğiyle son yıllarda çalışan gemi sayısının artması böylesi bir tesisleşmeyi zorunlu hale getirmiştir. Çandarlı Körfezi’nde yer alan Aliağa limanı uluslararası bir öneme sahiptir. Dünya denizlerinde gemi sayısı her geçen gün artmakta bu yüzden bakım onarım hizmetlerini gerekli kılmaktadır. Bu konuda odamızın ve siz değerli üyelerimizin de gündemini bu alana yoğunlaştırması gerektiğine dikkat çekmek isteriz” dedi.

“Kıbrıs Rum Yönetimini Kınıyoruz”

1 Temmuz gecesi İtalyan Bayraklı gemide meydana gelen yangın sonucu hayatını kaybeden denizci ve yaralananlar için taziye ve geçmiş olsun dileklerini ileterek konuşmasına başlayan İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, ekmeğini denizden kazanan tüm denizci camiasının Dünya Denizciler Gününü’de kutladı. Güney Kıbrıs Rum Kesminin, Türkiye Petrolleri Gemilerinde çalışanları tutuklama kararı çıkarmasına oda olarak tepkilerini dile getiren Başkan Şimşek “odamız olarak yaşanan bu olaylara tepkimizi belirtmek isteriz. Dış işleri Bakanımızın açıklamasını destekliyor, bu hususta Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin denizci fertleri olarak uluslararası alanda da üstümüze düşen temaslarda bulunacağımızı önemle belirtiyoruz. Hem Türkiye Petrolleri Anonim ortaklığının, Deniz Ticaret Odamız üyesi olması sebebiyle hem de Türk Gemi Adamları uluslararası menfaatleri söz konusu olduğundan bölgesel ve küresel tüm uluslararası denizcilik, örgüt oluşum ve sivil toplum kuruluşları nezdinde Deniz Ticaret Odası olarak elimizden gelen desteği ve takibi sağlayacağız” dedi.

Şimşek “Gemi Onarım Tesisi İçin Gerekli Mercilere Başvurularımızı Yaptık”

İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek Haziran Ayı içindeki gelişmeler hakkında gerçekleştirdiği konuşmasında “Uzun zamandan beri üzerinde titizlikle çalıştığı görüşlerini aktaran Sayın Tolga Turgut’a teşekkür ederim. Konuyla ilgili taleplerimizi odamız olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü’ne ilettik. Acil olarak öncelikle küçük ölçekli bir gemi onarım tesisi için gerekli çalışmalarına başlamak istediğimizi belirttik. Devletimizin de uygun göreceği bir yeri tahsis edeceğinden şüphe etmiyoruz. Deniz Ticaret Odası olarak üyemizin her zaman yanında olmaya çalıştık” dedi.

“Aliağa’da Transit Yakıt İkmali Yapılacak”

Denizde transit yakıt ikmali yapılması gerektiğine dair girişimlerde bulunduklarını belirten Başkan Şimşek 4 ay önce İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran’ın öncülüğünde Liman Başkanının da görüşlerini alarak denizde transit yakıt ikmali yapılabilmesi için bir girişimde bulunduklarını ifade etti. Bu girişimler neticesinde %90 oranında sonuca ulaştıklarının altını çizen Şimşek, önümüzdeki aylarda Aliağa Liman Transit İstasyonu’nda yakıt ikmali yapılabilineceğini duyurdu.

“Aliağa-Midilli Seferleri İçin Çalışmalar Hızlandı”

Midilli – Aliağa seferlerinin de yakın zamanda başlayacağının müjdesini veren Başkan Şimşek, “Aliağa Belediyesi ile ortak bir proje içerisindeyiz. Bir alt komisyon oluşturuldu. Komisyon üyeleri Ayvalık’ta gerekli incelemeleri gerçekleştirdi. Belediye Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde çok hızlı bir şekilde ilerlediklerini ve kısa bir süre içerisinde de Aliağa Su İskelesinde proje anlamında yapılacak olan yatırımlar sonrası çok kısa bir zaman zarfında seferlerin başlayacağını buradan duyurmak istiyorum” dedi.

Meclis Toplantısı dilek ve temenniler bölümünde aktarılan görüşlerin ardından sona erdi.

IMG_7498-300x200

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

 

Aliağa’da vidanjör devrildi: 1 yaralı

2964662-300x160

Aliağa ilçesinde, bir vidanjörün devrilmesi sonucu sürücü yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, Aliağa ilçesi Karakuzu Mahallesi ve Çıtak Mahallesi yol ayrımında meydana geldi. Sürücü E.K.(40) yönetimindeki 35 ENP 51 plakalı vidanjör, Karakuzu yönünden ilçe merkezine hareket halindeyken Çıtak Mahallesi yol ayrımında direksiyon hakimiyetini kaybedilmesi sonucu tarlaya devrildi. Kaza sonucu araç sürücüsü E.K. yaralandı. Sürücü, olay yerine gelen ambulansla Aliağa Devlet Hastanesine kaldırıldı.

www.aliagamedya.com

Gemi yangınında yaralanan 14 kişi taburcu oldu

2964428-300x160

Dün gece saatlerinde İzmir’in Aliağa ilçesinde Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR’a ait Petkim Limanı’nda demirli, İtalya bayraklı gemide patlamanın ardından yangın çıktı. Yangın nedeniyle bir kişi hayatını kaybederken, yaralanan 14 kişi de Aliağa Devlet Hastanesinden taburcu oldu.

Dün gece İzmir’in Aliağa ilçesinde Petkim Limanı’nda demirli, İtalya bayraklı gemide patlamanın ardından çıkan yangın çıktı. Gemide çalışan İtalyan vatandaşı Roberto Montegurdia’nın hayatını kaybettiği olayda yaralanan 15 İtalyan, bir Romen ve bir Türk’ün ise hayati tehlikelerinin olmadığı ve tedavilerinin devam ettiği belirtildi. Yaralı olarak tedavi altına alınan 14 kişi Aliağa Devlet Hastanesinden taburcu edildi ve ilçedeki iki otele yerleştirildi. Olayda hayatını kaybeden Roberto Montegurdia’n cenazesi sabah saatlerinde İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Öte yandan İzmir İtalyan Konsolosu da Aliağa’ya geldi. Konsolos, Olayla ilgili adli ve idari soruşturma için Ulaştırma Bakanlığından ekip gönderileceği öğrenildi.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYESİ TEMMUZ AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI

aliaga-belediyesi-temmuz-meclisi_1

Aliağa Belediyesi temmuz ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi.

Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 49 madde tek tek oylandı.

10 Haziran 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantı beş adet gündem dışı önergenin meclis gündemine alınması ile devam etti. Ardından başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesine geçildi.

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER

Başkanlıktan gelen önergeler kapsamında 1-2-3-4-5-6-7-8-10-11-13 ve 15’inci maddeler oy çokluğu ile İmar Komisyonu’na havale edildi. 9-12-16 ve 18’inci maddeler oy çokluğu ile kabul edilirken 14 ve 17’inci maddeler İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

Komisyondan gelen raporlar kapsamındaki 17 ve 18’inci maddeler oy çokluğu ile reddedilirken geri kalan tüm raporlar komisyonlardan geldiği şekliyle oy çokluğu ile kabul edildi.

Temmuz ayı olağan meclisi oturuma katılmayan Sami Toydemir ile Seçil Adalet Işık’ın mazeretlerinin oylanması ve bir sonraki meclisin 6 Ağustos 2019 Salı günü saat 18.00’da toplanmasına karar verilmesiyle son buldu.

aliagabelediye-baskani-serkan-acaraliaga-belediyesi-temmuz-meclisi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI ALİAĞA’DA KUTLANDI

aliaga-kabotaj-bayrami-kutlandi_4

Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk Denizciliğinin dönüm noktalarından olan ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü Aliağa’da düzenlenen tören ile kutlandı.

Kutlamalar Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ile Aliağa Liman Başkanı Levent Köleteli’nin Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Römorkörler tarafından yapılan su gösterisi ise beğeni topladı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından protokol üyeleri ‘Atılgan-32’ isimli pilot katamaran bot ile denize açıldı. Protokol üyeleri deniz şehitleri anısına suya çelenk bıraktı.

Kutlamalar Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği ile Aliağa Sualtı Sporları ve Yelken Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle devam etti. 7’den 77’ye çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte çocuklara patlamış mısır ve pamuk helva ikram edildi. Su jeti gösterileri ise vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

Kutlama programına; Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Şimşek, Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Liman Başkanı Levent Köleteli, Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) Başkanı Naci Biçer, sahil güvenlik personeli ile kurum amirleri katıldı.

aliaga-kabotaj-bayrami-kutlandi_1aliaga-kabotaj-bayrami-kutlandi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aliaga-kabotaj-bayrami-kutlandi_5aliaga-kabotaj-bayrami-kutlandi_6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 258

6