atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

GEMİSANDER'DEN BASINA ve KAMUOYUNA

Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nden (GEMİSANDER), koronavirüs tedbirleri bağlamında sektörde çalışanların tedirginliklerine yönelik olarak basın açıklaması yapıldı.

WhatsApp_Image_2020-03-23_at_15.05.31

Aliağa Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği, (GEMİSANDER) Koronavirüs tedbirleri bağlamında sektörde çalışanların yerel basına yansıyan tedirginliklerine yönelik olarak basın açıklaması yaptı.

Derneğin açıklaması şöyle; "Dünya sağlığını tehdit eden Koronavirüs salgını nedeniyle,Gemi Geri Dönüşüm sektörümüzde çalışanların tedirginliğinin basın ve yayım organlarına iletildiği bilgisi alınmıştır. Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği olarak işveren temsilcilerinin Corona virüs önlemleri hakkında bilgilendirmeleri yapılmış,14 kural broşürleri dağıtılmış ve tesislerin dezenfektasyon işlemleri yapılmıştır. Bilindiği üzere Sektörümüz Aliağa’da faaliyet gösteren yüzlerce sanayi kuruluşundan sadece biridir. Derneğimiz dahil firmalarımızda bir çok önlem uygulamaya alınmıştır.Gemi Söküm tesisleri faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen sektörler kapsamında bulunmamaktadır.Gelişen tedirginlik durumu,üye firmalarımıza anında duyurulmuş, sektörde faaliyetlere ara verilmesinin değerlendirilmesi ve gerekli önlemlerin gözden geçirilmesi hususu bildirilmiştir.Sektörü temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak ticari faaliyetin durdurulması ile ilgili olarak bir tasarrufumuz bulunmamakta olup, tüm bildirimlerimiz tavsiye niteliğindedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

ALİAĞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN DUYURU

vgJmmcLkuhUVUBMcCPhUZrNUSOfXcTbNJnFDgvwpyBUJeRAUSdtAYRXnreZdUrIP_thumb

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüs salgını ile ilgili açıklamada bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada;

Ülkemiz ve Dünya genelinde salgın halinde yayılmaya devam eden Corona (KOVİD-19) hastalığı ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından, ülkemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında ;

1-65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırıldığı ve yasaklandığı,

2-65 yaş üstünde olup da, kendisi ile ilgilenecek kimsesi bulunmayanlar ile ilgili olarak, Aliağa Belediye Başkanlığının 153 numaralı telefonu ile irtibata geçilerek, ihtiyaç durumları incelendikten sonra, ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların ivedilikle yapılacağı, bu süreçte yapılacak asılsız ihbar ve taleplerin, gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşılmasında zaman ve mesai kaybına yol açabileceği,

3-65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar ile ilgili olarak evlerde yapılacak ziyaretlerin, zaruri durumlar haricinde, mümkün mertebe yapılmaması,

4-65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlardan, İl dışına çıkması gerekenlerin, durumlarının, VEFA merkezlerince incelenerek, gerekli izinlerin verilebilmesi amacıyla, gün içerisinde mesai saatleri dahilinde (08.30-17.30) Aliağa Polis Merkezi Amirliğine (Hükümet Binası alt katında bulunan) yakınları tarafından, kendisi ile ilgilenecek kimsesi olmayanların 616 20 20 numaralı telefonu arayarak, görevli talep ederek resmi müracaatta bulunmaları gerektiği, gerekli izinlerin alınmasından sonra yapılacak seyahatlerde de hijyen kurallarına uygun (maske-eldiven) hareket edilmesinin zorunlu olduğu,

5-Bu kapsamda alınan tüm emniyet tedbirleri, vatandaşlarımızın sağlıkları ve ülkemizdeki hastalığın yayılma hızının azalmasına yönelik tedbirler sonucun da, en kısa sürede bertaraf edilmesine yönelik olup, 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlar ile genelgeler doğrultusunda, kapatılmasına ve faaliyet şartlarına uymayan işyerleri vb. ilgilileri hakkında, 3150 TL idari para cezası ve TCK’nın (Türk Ceza Kanunun) 195. Maddesi uyarınca da 2 ay ile 1 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmak üzere Adli işlem yapılacağının bilinmesi ilanen duyurulur.'' ifadeleri kullanıldı.


ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR'IN KAMUOYUNA AÇIKLAMASI

serkan-acar-duyuru-FOTOSUZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kıymetli Hemşehrilerim;

Dünya geneline yayılan Koronavirüs salgını nedeniyle insanlık tarihinin zor dönemlerinden birini yaşıyoruz. İnşallah bu olumsuzluğu da devletimiz ve milletimizin gayretleriyle hep birlikte aşacağız. Aliağa’mızda salgın ile mücadeleyi dört bir yandan sürdürüyoruz. Bu süreçte tüm tedbirleri alacağız ama asla panik yapmayacağız.
Hepimize düşen görevler var; Devletimizin açıkladığı tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor. Virüsten korunmak için belirlenen 14 kurala mutlaka uyalım. Kişisel hijyen tedbirlerimizi alalım. Sadece devlet yetkililerimizin, Bakanlıklarımızın açıklamalarına kulak verelim. Asparagas haberlere, dolandırıcılık, hırsızlık gibi olumsuzluklara çok dikkat edelim.
Bu zor süreçte alışkanlıklarımızdan feragat etmemiz gerekebilir. Kurallara dikkat edip, sakin ve metanetli olalım. Devletimizin aldığı tedbirler ve mücadele yöntemleriyle bu süreci atlatacağız.
Allah dirliğimizi, birliğimizi, sağlığımızı korusun.
Dualarımız, vatandaşlarımızın sağlığı, ülkemizin ve insanlığın esenliği için.
Selam ve Saygılarımla.

Serkan ACAR
Aliağa Belediye Başkanı

 

FEN BİLİMLERİ ALİAĞA'YA TAZE KAN

safeimage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bölgenin tanınmış iş insanlarından Kamer Karaman’ın Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Gökmen Karaduman’ın da yönetim kurulu Üyeliğine getirilmesinin ardından, 2017-18 Eğitim öğretim yılında faaliyete geçen Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü’nde hızlı bir değişim süreci başladı.
Akademik başarının yanı sıra davranışlarıyla örnek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Fen Bilimleri Aliağa Kampüsü’nde, bu amaç doğrultusunda daha önce çalıştıkları her kuruma değer katan Ali İhsan Bostancıoğlu İlköğretim bölümünde ve Hasan Gönç de Fen Bilimleri Anadolu Lisesi’nde müdür olarak göreve başladı.

fen-bilimleri-aliaga-ya-taze-kan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Karaman “Eğitimin ciddi kurumların işi olduğu anlayışıyla, sorun çözme becerisi güçlü, bireysel farklılıkların bilincinde, sorumluluk sahibi, zamanı etkili ve doğru yönetebilen, öz disiplini gelişmiş, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, hak ettiği kariyer yolunda tereddütsüz ilerleyebilen ve yüzyılımızın becerilerine sahip ‘yaşam yaratıcıları’ yetiştirmeyi ilke edinen okulumuz yeni yönetici ve eğitmen kadrosuyla çalışmalarını kararlılıkla yürütüyor. Atatürk’ün çağdaş eğitim ilkeleri ışığında; basketbol oynayan mimarlar, piyano çalan diş hekimleri, satranç oynayan hukukçular yetiştireceğiz.” diyerek yeni eğitim öğretim yılında Aliağa Fen Bilimleri Kampüsü’nün sadece bölgede ve İzmir’de değil, tüm Türkiye’de örnek gösterilecek bir okul olacağını ifade etti.

VATANDAŞIMIZI MAĞDUR EDENLERE KARŞI SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Omer_Erturk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, son dönemde ortaya çıkan ve dünya genelinde yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili olarak haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını söyledi.

ALTO Başkanı Ertürk yaptığı açıklamada, “Aliağa Ticaret Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarımızı çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız” dedi.

ALTO BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 285

6