atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞA BELEDİYESİ TAŞINMAZLARINI KİRAYA VERİYOR

Aliağa Belediyesi; Yeni Şakran, Çaltılıdere, Hacıömerli ve Bozköy Mahallelerindeki taşınmazlarını üç yıl süreyle kiraya verecek. 2886 sayılı kanunun 45.maddesi gereğince açık teklif usulünce yapılacak olan kiralama ihaleleri 26 Eylül 2019 Perşembe günü Aliağa Belediyesi hizmet binasında bulunan Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

26 Eylül 2019 Perşembe günü ihalesi gerçekleştirilecek olan taşınmazlar;

Yeni Şakran Mahallesi, Şair Namık Kemal Caddesi, No: 164/1, 2157 parselde bulunan dükkan yıllık 17.640,00 TL muhammen bedeli, 1.587,60 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 14.00.

Yeni Şakran Mahallesi, Şair Namık Kemal Caddesi, No: 164/B, 2157 parselde bulunan dükkan yıllık 12.840,00 TL muhammen bedeli, 1.156, 60 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 14.20.

Yeni Şakran Mahallesi, Şair Namık Kemal Caddesi, No: 164/C, 2157 parselde bulunan dükkan yıllık 4.440,00 TL muhammen bedeli, 399,60 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 14.40.

Yeni Şakran Mahallesi, Şair Namık Kemal Caddesi, No: 164/B, 2157 parselde bulunan dükkan yıllık 9.000,00 TL muhammen bedeli, 810,00 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 15.00.

Çaltılıdere Mahallesi 999 parselde bulunan tarımsal amaçlı arazi yıllık 5.909,49 TL muhammen bedeli, 531,85 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 15.20.

Hacıömerli Mahallesi, Atatürk Caddesi No:1 adresinde bulunan kahvehane yıllık 14.400,00 TL muhammen bedeli, 1.296,00 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 15.40.

Bozköy Mahallesi, Bayrak Sokak No:11/1, 843 parselde bulunan konut 4.380,00 TL muhammen bedeli, 394,20 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 16.00.

Çaltılıdere Mahallesi, 574 parselde bulunan tarımsal amaçlı arazi 34.279,00 TL muhammen bedeli, 3.085,11 TL geçici teminat bedeli ile ihale edilecek. İhalenin başlama saat 16.20.

İHALELERE KATILMA ŞARTLARI

A-Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları.

B-Türkiye’de tebligat için adres göstermesi.

C-İstekliler adına vekaleten ihaleye katılınıyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin noter tasdikli vekaletname ve imza sirkülerini vermesi.

D- Şartnamenin 12. maddesinde yazılı esaslarına göre hazırlanacak teklifi vermesi (Nüfus cüzdanı örneği, Tebligat beyanı, İhale konusu yeri herhangi bir ayrım ve sınırlama yapmadan bütün koşullarıyla mevcut hali ile kabul edildiğine ilişkin yazılı taahhütname,

İstekli tarafından imzalanmış idarece düzenlenen ihale şartname örneği, terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmadığına dair taahhütname)

E-Diğer belgeler

a-) İhale dokümanının satın alındığına dair belgenin verilmesi gereklidir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanlarının satın alınması zorunludur.

b-) İstekli tüzel kişi ise, tüzel kişiliğin türüne göre Ticaret Sicil Gazetesi veya Tüzel Kişiliği kanıtlayan belgelerin ve imza sirküsünün, gerçek kişi ise kimlik fotokopisinin, tüm istekliler için ihale dosyasının alındığına dair makbuz asıllarının ihale saatinden önce ihale komisyonuna verilmesi gerekmektedir.

3- FETÖ ve diğer terör örgütü ile ilişkisi, iltisaklı veya irtibatlı olup hakkında tutuklama, hüküm giyme veya açılmış dava dosyası ve Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma veya kovuşturması bulunan kişi ve kurumlar ihaleye katılamaz.

4-Sözleşme giderleri ile sözleşmeden doğabilecek ve taahhüdün tamamının yapılmasına ait tüm vergi, resim ve harçlar kiracıya aittir.

5-İhale ile ilgili diğer tüm bilgiler ihale şartnamesinde mevcuttur.

6-İhale Şartnamesi ve ekleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde bedelsiz görülebileceği gibi, 30,00 TL. bedel karşılığında aynı müdürlükten suret alınabilir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanının 26.09.2019 tarihinde yapılacak ihaleler için Perşembe günü saat 12.30’a, 02.05.2019 tarihinde yapılacak olan ihaleler için de Perşembe günü saat 12.30’a kadar satın alınması zorunludur.

7-Belediye Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

aliagabelediyesi

İLKÖĞRETİM HAFTASI ALİAĞA’DA KUTLANDI

aliaga-ilkogretim-haftasi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa’da ‘İlköğretim Haftası’ gerçekleştirilen bir dizi etkinlik ile kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı´nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler Petkim İlkokulu’nda düzenlenen programla devam etti.

aliaga-ilkogretim-haftasi_6

Petkim İlkokulu’nda gerçekleştirilen programa Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, siyasi parti temsilcileri, stk’lar, öğretmenler, öğrenciler ile velileri katıldı.

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN: “EĞİTİME DEĞER VERMEK TOPLUMLAR İÇİN TEMEL VE EN VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR”

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan yaptı. Yeni eğitim yılının eğitim camiasına, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını dileyen Bayhan, “Eğitim ve eğitimcinin millet hayatındaki yeri inkarı mümkün olmayan bir gerçektir. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içerisine almak, çağı yakalayabilen hatta aşan toplumlar için temel ve en vazgeçilmez unsurdur. Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim öğretimine erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine fırsat verecek ortamları hazırlamak, nihayetinde ülkesine bağlı mutlu bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir” dedi.

aliaga-erdal-bayhan

aliaga-kaymakam-kazm-tekinALİAĞA KAYMAKAMI KAZIM TEKİN: “TEMEL AMACIMIZ ÇAĞDAŞ BİREYLER YETİŞTİRMEK”

Eğitim ve öğretimin temel amacının Türkiye’ye çağdaş bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin ise, “Bu amaçla yola çıkan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Okullarımız geçen hafta açıldı. Geçtiğimiz hafta 9 Eylül İzmir’in ve bu bölgenin düşman işgalinden kurtuluş günü olduğu için İlköğretim Haftası kutlamaları bu haftaya kaldı. 9 Eylül, 1699’da Karlofça’dan başlayıp 1921 Haymana Çaldağ’da sona eren 322 yıllık gerilemenin ve toprak kaybedişin sona erdirilmesinin taçlandırıldığı gündür. Bu yolda mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Eğitim camiasında hizmet ettiği sırada hayatını kaybetmiş olan arkadaşlarımızı da saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen folklör gösterileri izleyenlerin beğenisini topladı. İlköğretim haftası kutlama programı protokol üyelerinin sınıf ziyaretleri ile son buldu.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

aliaga-ilkogretim-haftasi_4

Askeri birlik arazisine yıldırım düştü: 7 asker yaralandı

IMG-20190913-WA0019-300x225İzmir Foça‘da bulunan 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı arazisine yıldırım düşmesi nedeniyle 7 asker yaralandı.

İzmir’in Foça ilçesine bağlı Yenifoça Mahallesi’ndeki bulunan 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı arazisine, sabah saat 08.30 sıralarında yıldırım düştü. Eğimde olan askerlerden 7’si yaralanırken, yaralı askerler Foça Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ayakta tedavisi yapılan askerlerden 3’ü taburcu edildi ve birliklerine gönderildi. 4 asker ise Menemen Devlet Hastanesine sevk edildi. Askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı, yıldırımın eğitimdeki askerlerin üzerine değil yakınlarındaki bölgeye isabet ettiği öğrenildi.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ DİJİTAL PLATFORMA TAŞINIYOR

aliaga-genclik-merkezi-web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa’da sporu, kültürü ve sanatı tek çatı altında toplayan Aliağa Gençlik Merkezi dijital platforma taşınıyor.

Vatandaşların Aliağa Gençlik merkezi ile ilgili bilgiye, duyurulara, etkinliklere ve kurs programlarına daha rahat ulaşabilmeleri amacıyla hazırlananwww.aliagagenclikmerkezi.com adresi 16 Eylül 2019 Pazartesi günü, saat 12.00’den itibaren yayın hayatına başlıyor.

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna, bölgenin en donanımlı fitness salonuna, Aliağa Belediyesi Sanatevi’ne (ASEV), Aliağa Belediyesi Spor Okulları’na, sinema salonlarına ve Nadir Nadi Kütüphanesi’ne ev sahipliği yapan Aliağa Gençlik Merkezi, dijital platformda da yerini alıyor. Aliağalılar, online kayıt yapabilecekleri web sayfası sayesinde kontenjanları anlık olarak takip ederek kurslardan faydalanabilirken, duyuru ve kurs programları hakkında bilgi edinmek için Aliağa Gençlik Merkezi’ne gitmek zorunda kalmayacak.

Vatandaşların, Aliağa Gençlik Merkezi bünyesinde verilen kurslar, eğitimler, aktiviteler ve sinema seansları hakkında bilgi edinebilmek için akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlarındanwww.aliagagenclikmerkezi.com adresini ziyaret etmeleri yeterli olacak.

KURS PROGRAMLARINA KAYITLAR WWW.ALİAGAGENCLİKMERKEZİ.COM ADRESİNDE YAPILACAK

www.aliagagenclikmerkezi.com sitesinin ana sayfasındaki geri sayım sayacının tamamlanarak yayın hayatına başlaması ile birlikte; Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) bünyesinde verilen tüm kurs programlarına (keman, piyano, gitar, bağlama, ney, ritim atölyesi, bateri, halk dansları, latin dansları, bale, tiyatro, çocuk tiyatrosu, resim, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, kısa film atölyesi), Aliağa Belediyesi Spor Okulları kapsamındaki spor kurslarına (basketbol, futbol, karate, güreş, aerobik, voleybol, satranç) fitness spor salonu (zumba, pilates, spinning) ve yüzme kursları üyelikleri için kayıtlar buradan yapılacak. Eğitmen ve ücret bilgilerine ulaşılabileceği gibi tüm kayıtlar için ödemeler de yinewww.aliagagenclikmerkezi.com adresinden kredi kartı ile yapılacak.

ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETSİZ ÖZEL EĞİTİM

Aliağa Gençlik Merkezi’nde 5-14 yaş aralığındaki çocuklar için ücretsiz olarak hazırlanan Özel Eğitim programı kapsamında; Otistik ve Down Sendromlu çocuklara boy, kilo ve kişisel becerileri göz önünde bulundurarak bireysel spor aktivite programları düzenleniyor. Oyun kurup sosyalleşme becerileri geliştirilerek dil gelişimlerine katkı sağlanıyor.

KONTENJANLAR HALKA AÇIK OLACAK

Aliağa Belediyesi Spor Okulları ve ASEV bünyesinde verilecek olan kurslar her yıl olduğu gibi bu yıl da sınırlı kontenjanlara sahip olacak. Kurs programlarına kayıt yaptırmak içinwww.aliagagenclikmerkezi.com adresini ziyaret eden vatandaşlar seçtikleri kurs programının da güncel kontenjanını anlık olarak görebilecek.

PROFESYONEL EĞİTMEN KADROSU

Kültürü, sporu ve sanatı tek bir çatı altında toplayan Aliağa Gençlik Merkezi, profesyonel eğitmen kadrosuyla da dikkat çekiyor. Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki tüm kurs programlarında ve spor branşlarında kendi alanında uzman eğitmenler görev yapıyor. 7’den 77’ye tüm vatandaşların iş ve okuldan kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri, sanatsal faaliyetlere katılabilecekleri, spor yapabilecekleri, sosyalleşebilecekleri, keyif alarak vakit geçirebilecekleri kurslar aylık sadece 50 TL’den başlayan fiyatlarla hizmete sunuluyor.

ASEV KURSLARI İÇİN KAYITLAR 16 EYLÜL GÜNÜ SAAT 12.00’DE BAŞLIYOR

Büyükten küçüğe her yaştan Aliağalıya sanatı sevdiren ASEV’de 2019-2020 dönemi kursları için kayıtlar 16 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 12.00’dewww.aliagagenclikmerkezi.com sayfasından yapılacak müracaatlarla başlayacak. Deneyimli ve güçlü kadrosuyla her yıl binlerce Aliağalıya sanat alanında eğitimler veren ASEV, hazırladığı geniş kapsamlı kurs programı ile kentin sanat hayatına bu yıl da renk katacak.

aliaga-genclik-merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA’YA GELEN GEMİ SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ

Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve coğrafi özellikleriyle farklı birçok potansiyeli içerisinde barındıran Aliağa, sahip olduğu limanlarla da Türkiye ekonomisine önemli katkılar yapmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesinde yer alan 8 firmaya ev sahipliği yapan Aliağa, kıyılarında 12 firmaya ait 36 iskele bulunduruyor. Ege Bölgesi’nin ihracatına önemli katkılar sunan Aliağa limanlarının toplam uzunluğu ise 8 kilometreyi aşıyor.

ALİAĞA’YA GELEN GEMİ SAYISI 5 BİNİ GEÇTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre Aliağa Limanlarına 2000 yılında gelen gemi sayısı 3 bin 218 iken 2017 yılında bu rakam 5 bin 202, 2018 yılında ise 5 bin 241 oldu. 2000 yılında Aliağa Limanlarından yapılan yükleme ve boşaltma miktarı 25 milyon 144 bin 401 iken bu rakam 2017 yılında 55 milyon 635 bin 41 tona kadar ulaştı.

ALİAĞA’NIN DIŞ TİCARET HACMİ 22.8 MİLYAR DOLAR

Aliağa limanlarına gelen gemi sayısı her geçen yıl artış gösterirken limanlardan yapılan ihracatta Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) ve Ege İhracatçılar Birlikleri’nden (EİB) elde edilen bilgilere göre 2018 yılında Aliağa limanlarından 11 milyar 958 milyon dolar ihracat gerçekleşti. Aliağa Limanlarından yapılan ithalat ise 10 milyar 859 milyon dolar oldu.

EN FAZLA İHRACAT ‘ÇELİK’TE

2018’de Aliağa limanlarından en fazla ihracat yapılan fasıl 2 milyar 534 milyon dolarla ‘çelik’ olarak belirlendi. Bunu, 2 milyar 288 milyon dolarla ‘kimyevi maddeler ve mamulleri’, 1 milyar 969 milyon dolarla da ‘elektrik-elektronik’ ürünleri takip etti.

aliaga-liman_2aliaga-liman_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 269

6