atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ÜÇ BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

aliaga-canakkale-dorduncu-kafile-5-1024x498

 

 

 

 

 

 

 

 

11 BİN ALİAĞALI ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

Aliağa Belediyesi’nin organizasyonu ile “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretinde bulunan üç bin kişilik dördüncü kafile Aliağa’ya döndü. Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ziyaretler kapsamında bir ayda 11 bin Aliağalı Çanakkale şehitliğini ziyaret ederek büyük destanın ruhunu yerinde yaşama imkânı buldu.

Aliağa Belediyesi tarafından “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretinin dördüncü turu da tamamlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan 60 otobüs ile hareket eden 3 bin kişilik dördüncü kafile ziyaret sonrası kente dönüş yaptı. Günübirlik ziyarette daha önce Çanakkale ziyaretlerine katılmamış vatandaşlara öncelik verildi.

TARİHE YOLCULUK
Aliağalılar günübirlik gerçekleştirilen ziyarette Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk yaptı. Çanakkale’de gün boyu süren programda; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edildi. Ziyaret süresince Aliağalılara Aliağa Belediyesi tarafından kahvaltılık, öğle ve akşam yemeği ikram edildi. Milletin Ekibi personelince çay, su ve kahve ikramları yapıldı.

Tarihe tanıklık eden Aliağalılar, ziyaretleri boyunca rehberler tarafından anlatılan büyük zaferin öyküsünü büyük bir heyecanla dinledi. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen Aliağalılar zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Aliağalılar gün boyu süren ziyaretin ardından Aliağa’ya dönüş yaptı.

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK
Aliağalılar tarafından yoğun ilgi gören Çanakkale Şehitlik ziyaretleri beşinci kafile ile devam edecek. Kontenjanları haftalar öncesinden dolan beşinci kafilede ilk kez gideceklere öncelik verildi. Üç bin Aliağalının yer alacağı beşinci kafile 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 23.45’te Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek. Beşinci kafile ile birlikte mart ayında başlayan organizasyonlar ile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden kişi sayısı 14 bini bulacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

3.LİG İÇİN YA TAMAM YA DEVAM MAÇI

57088233_2638349346238205_1960027446724001792_nALİAĞASPOR FK KADER MAÇINA HAZIRLANIYOR

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 9.Grupta liderliği 1 puan farkla Belediye Derince Spora kaptıran Aliağaspor FK, ligin bitimine iki hafta kala Belediye Derince Sporu sahasında konuk edecek. Şampiyonluğu yakından ilgilendiren karşılaşma 14 Nisan 2019 Pazar günü Aliağa İlçe Stadında saat 15.00’te başlayacak.

BAL’ın 25.Haftasında 50 puanla ikinci sırada bulunan Aliağaspor FK, 51 puanla liderlik koltuğunda oturan Kocaeli temsilcisi Belediye Derince Sporu ağırlayacak. Karşılaşma 3.Lig yolunda ya tamam ya devam niteliğinde büyük bir öneme sahip. Aliağaspor FK’da hedef taraftarının da güçlü desteği ile karşılaşmadan üç puanla ayrılmak ve son haftaya girilirken yeniden zirveye oturmak. Aliağaspor FK, grubunu lider tamamladığı takdirde 3.lig için play off’lara katılma şansını elde edecek.

Aliağaspor FK, ligin en kritik maçı için hazırlıklarını Aliağa Belediyesi Değirmendere Tesisleri’nde yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Teknik Sorumlu Polat Çetin yönetiminde yapılan antrenman açma germe ve ısınma hareketleriyle başladı. Pas çalışmasıyla devam eden antrenman yarım sahada oynanan taktik maçla son buldu. Futbolcuların hırslı ve motive halleri dikkatlerden kaçmadı.

ALİAĞASPOR FK TEKNİK SORUMLUSU POLAT ÇETİN’DEN ALİAĞA HALKINA DAVET
Final niteliğindeki önemli bir maça çıkacaklarını belirten Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Polat Çetin, Sezon başından beri şampiyonlukta hiç vazgeçmedik. İkinci sırada olmamız şampiyonluktan vazgeçtiğimiz anlamına gelmemeli. Kendi sahamızda taraftarımızın önünde yapmamız gerekeni yapacağız ve üç puanı hanemize yazdırarak liderliğe adımızı yazdıracağız. Bu maçta taraftarımızın desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” diyerek tüm Aliağa halkını Pazar günü oynanacak karşılaşmaya davet etti.

BAL 9.GRUP 25.HAFTA MAÇ PROGRAMI
14.04.2019 15:00 Çayırova Spor – Kütahyaspor
14.04.2019 15:00 Vefaspor – Bornova Yeşilova Spor
14.04.2019 15:00 Sultangazi Spor – Başiskele Doğantepespor
14.04.2019 15:00 Bozüyük Vitraspor – TKİ Tavşanlı Linyitspor
14.04.2019 15:00 Kocaeli Büyükderbentspor – Maltepespor
14.04.2019 15:00 Kütahya Çamlıcaspor – Gaziosmanpaşa
14.04.2019 15:00 Aliağaspor FK – Belediye Derince Spor

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYESİ TAŞINMAZLARINI KİRAYA VERİYOR

aliaga-belediyesi-4-300x200Aliağa Belediyesi; Bozköy, Fatih, Aşağı Şakran ve Yalı Mahallesi’nde bulunan taşınmazlarını 3 yıl süreyle kiraya verecek. 2886 sayılı kanunun 45.maddesi gereğince açık teklif usulünce yapılacak olan kiralama ihaleleri 25 Nisan 2019 Perşembe ve 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Aliağa Belediyesi hizmet binasında bulunan Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

25 NİSAN 2019 PERŞEMBE

25 Nisan 2019 Perşembe günü ihalesi gerçekleştirilecek olan taşınmazlar;

-Bozköy Mahallesi’nde 843 ada numaralı 100 metrekare yüz ölçümlü mesken yıllık 4.200,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 378,00 TL olup ihale 14.10’da gerçekleştirilecek.

– Bozköy Mahallesi’nde 639 ada numaralı 32 metrekare yüz ölçümlü dükkan yıllık 2.400,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 216,00 TL olup ihale 14.25’de gerçekleştirilecek.

-Fatih Mahallesi’nde 3781-3782 ada numaralı 36,75 metrekare yüz ölçümlü dükkân yıllık 7.800,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 702,00 TL olup ihale 14.40’da gerçekleştirilecek.

2 MAYIS 2019 PERŞEMBE

-Aşağışakran Mahallesi’nde 1393 ada numaralı 72,00 metrekare yüz ölçümlü depo yıllık 1.200,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 108,00 TL olup ihale 14.10’da gerçekleştirilecek.

– Yalı Mahallesi’nde bulunan 8,00 metrekare yüz ölçümlü büfe yıllık 4.800,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 432,00 TL olup ihale 14.25’te gerçekleştirilecek.

İHALELERE KATILMA ŞARTLARI

İhaleye katılmak isteyen isteklilerde şu şartlar aranacak;

A-Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları.

B-Türkiye’de tebligat için adres göstermesi.

C-İstekliler adına vekaleten ihaleye katılınıyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin noter tasdikli vekaletname ve imza sirkülerini vermesi.

D- Şartnamenin 12. maddesinde yazılı esaslarına göre hazırlanacak teklifi vermesi (Nüfus cüzdanı örneği, Tebligat beyanı, İhale konusu yeri herhangi bir ayrım ve sınırlama yapmadan bütün koşullarıyla mevcut hali ile kabul edildiğine ilişkin yazılı taahhütname,

İstekli tarafından imzalanmış idarece düzenlenen ihale şartname örneği, terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmadığına dair taahhütname)

E-Diğer belgeler

a-) İhale dokümanının satın alındığına dair belgenin verilmesi gereklidir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanlarının satın alınması zorunludur.

b-) İstekli tüzel kişi ise, tüzel kişiliğin türüne göre Ticaret Sicil Gazetesi veya Tüzel Kişiliği kanıtlayan belgelerin ve imza sirküsünün, gerçek kişi ise kimlik fotokopisinin, tüm istekliler için ihale dosyasının alındığına dair makbuz asıllarının ihale saatinden önce ihale komisyonuna verilmesi gerekmektedir.

3- FETÖ ve diğer terör örgütü ile ilişkisi, iltisaklı veya irtibatlı olup hakkında tutuklama, hüküm giyme veya açılmış dava dosyası ve Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma veya kovuşturması bulunan kişi ve kurumlar ihaleye katılamaz.

4-Sözleşme giderleri ile sözleşmeden doğabilecek ve taahhüdün tamamının yapılmasına ait tüm vergi, resim ve harçlar kiracıya aittir.

5-İhale ile ilgili diğer tüm bilgiler ihale şartnamesinde mevcuttur.

6-İhale Şartnamesi ve ekleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde bedelsiz görülebileceği gibi, 30,00 TL. bedel karşılığında aynı müdürlükten suret alınabilir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanının 25.04.2019 tarihinde yapılacak ihaleler için Perşembe günü saat 12.30’a, 02.05.2019 tarihinde yapılacak olan ihaleler için de Perşembe günü saat 12.30’a kadar satın alınması zorunludur.

7-Belediye Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar Suskunluğunu Bozdu

DSC_8261-300x257Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, suskunluğunu bozarak denetim komisyonu raporu üzerinden kendisine yapılan eleştirilere cevap verdi.

Aliağa Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclisi İkinci Birleşimi Başkan Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. 2018 yılı faaliyet raporunun meclis üyeleri tarafından yeterli görülmesinin ardından Denetim Komisyonu Raporu okunarak meclisin bilgisine sunuldu.

Başkan Serkan Acar, yerel seçim öncesinde muhalefet partisi tarafından denetim komisyon raporu üzerinden kendisine yöneltilen eleştirilere de yanıt verdi. Denetim komisyonu raporu ile kamuoyunda gerçek dışı bilgilerin dolaştığının altını çizen Başkan Serkan Acar, Aliağa Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden daha fazla borcu olduğu iddialarına belgeleriyle karşılık verdi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar: “Hizmet Yarışı İktidar Yarışının Önüne Geçmeli”

Başkan Serkan Acar, yerel seçimler öncesi muhalefet tarafından dillendirilen, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 92 milyon Aliağa Belediyesi’nin ise 274 milyon borcu olduğu iddialarına şu sözlerle yanıt verdi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyar 63 milyon 297 bin lira sadece bankalara borcu bulunuyor. Bunları söylemenin siyaseten bana bir faydası olabilirdi ama büyükşehir belediyesine zararı olurdu. Çünkü büyükşehir de benim büyükşehirim. Onu kötüleyemem. Hizmet yarışı iktidar yarışının önüne geçmeli. İktidar yarışında karşınızdaki insanı kötüleyerek bir yerlere gelebilirsiniz ancak söylenenlerin kentimize ne gibi zararlar vereceğini de iyi düşünmeniz lazım. Bizim tek bir derdimiz var o da Aliağa’ya hizmettir”

“İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 200 Milyonun Üzerinde Alacağımız Var”

Kazı ruhsat harçlarının İzmir Büyükşehir Belediyesi kasasına girdiğini fakat büyükşehir belediyesinin Aliağa’ya hizmet namına hiçbir şey yapmadığını belirten Başkan Serkan Acar, “Büyükşehir belediyeleri koordinasyon merkezleri yönetmeliğine göre kazı ruhsat harçları büyükşehir belediyesi bünyesindeki altyapı yatırım hesabında toplanır. Toplanan bu harçlar da ilgili belediyeye aktarılır. Bu açıdan bakıldığında Aliağa Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 200 milyonun üzerinde bir alacağı vardır. Fakat daha sonra öğrendik ki büyükşehir belediyesi açması gereken altyapı yatırım hesabını dahi açmamış. Büyükşehir Belediyesi kazı ruhsat harçlarını bize göndermediği gibi büyükşehir belediyesinin yapması gerek birçok işi de kendimiz yaptık. Büyükşehirin yapması gereken asfalt işini de biz yaptık. Aliağa Belediyesi olarak 238 bin ton asfalt serdik. Fakat seçimler öncesinde bunların hiç birini dillendirmedik. Bunun siyasetini dahi yapmam. Çünkü biz iktidar yarışında değiliz hizmet yarışındayız.” dedi.

DSC_8266-300x200www.aliagamedya.com

Atatürk’ün Aliağa’ya gelişi 85. yıl dönümü kutlanacak

56640065_2027061130921270_6068798388499906560_n-278x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 Nisan 1934 tarihinde İzmir ve kuzey ege ziyareti kapsamında Aliağa”ya gelen Atatürk”ün ziyaretinin 85 . yılı dolayısıyla düzenlenecek etkinlikle kutlanacak

Atatürkçü Düşünce Derneği Aliağa Şubesinin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Atatürk’ün Aliağa’ya gelişinin 85. yıldönümü nedeniyle 13 Nisan Cumartesi günü Atatürk Ortaokulu arka kapısında saat:12.30 ‘da gerçekleştirilecek etkinlikle kutlanacağını belirtildi.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 241

6