atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

Aliağa Fen Bilimleri Okulları kaynaşma yemeğinde buluştu

Aliağa Fen Bilimleri Okulları öğretmenleri ve aileleriyle birlikte kaynaşma yemeğinde buluştu.

aliaga-fen-bilimleri-okullari-kaynasma-yemeginde-bulustu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Fen Bilimleri Okulları öğretmenleri ve aileleriyle birlikte kaynaşma yemeğinde buluştu.
Aliağa Fen Bilimleri Okulları Kaynaşma yemeği Etap Altınel'de canlı müzik eşliğinde yapıldı. Düzenlenen kaynaşma yemeğinde katılımcılar unutulmaz bir gün yaşarken, öğretmenler canlı müzik eşliğinde eğlendiler.
Yemekte kısa bir konuşma yapan Fen Bilimleri Aliağa Kampüsü kurucu üyelerinden ve Yönetim kurulu Başkanı Kamer Karaman şunları söyledi.

Bizler, Fen Bilimleri Aliağa kampüsü olarak, bir araya gelerek aramızdaki zaten güçlü olan bağı biraz daha kuvvetlendirmek istedik. Bu bağın ve birlikteliğin verdiği güçle okulumuz adına güzel bir gelecek inşa edeceğimize bütün kalbimle inanıyorum. Çünkü biliyorum ki, Aliağa Fen bilimleri Okulları çatısı altında öğretmeniyle, öğrencisiyle, velisi ve tüm çalışanlarıyla bizler büyük bir aileyiz. Okulumuz çocuklarımızın sadece eğitim alıp akademik bilgilerle donatıldığı değil, aynı zamanda sosyalleştiği, kişiliğini geliştirdiği ve hayata hazırlandığı yerdir. Hepinizin zaman zaman sosyal medyada ve çeşitli konuşmalarda duyduğunuz gibi bir ülkede eğitimin çökmesi, milletin çökmesi anlamına gelir. Dolayısıyla, eğitim alanında çağdaş, laik, Atatürk İlke ve devrimlerini kendisine yol gösterici olarak seçen okulumuza bu anlamda daha fazla sahip çıkmalı, varlığımızı daim kılmalıyız.

Bizim en değerli varlığımız ve bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın okulumuz çatısı altında daha mutlu, huzurlu ve çok daha başarılı olmaları için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları her şart ve koşulda hakkıyla yerine getirmek mecburiyetindeyiz.
Ben inanıyorum ki saygıdeğer velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle işbirliği içinde çözemeyeceğimiz problem, üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur. Karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde, elbirliği ile başarı çıtasını hep daha yükseklere çıkaracak, bu ülkenin umudu olan çocuklarımızı hak ettikleri meslek, makam ve mevkilere birlikte taşıyacağız. Bu gece, burada, sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir onur. Bundan sonra da bu birlikteliğin güçlenerek ve yıllar boyu süreceğini umuyor, bunu yürekten diliyorum.” şeklinde konuştu.

1581286785_25576413-9122-4c5d-b1b5-e71519e203a7

 

 

 

 

 

 

 

 

Mevcut Başkan Deniz Yücel ikinci kez başkan seçilirken, Özcan Durmaz yönetimde yer aldı.

Mevcut Başkan Deniz Yücel İkinci Kez başkan seçilirken Özcan Durmaz yönetimde yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığının olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren mevcut il başkanı Yücel, 611 delegenin 258'inin oyunu alarak ikinci kez başkan seçilirken , CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz yönetim kurulu listesinde yer aldı. Yücel'in il yönetimi listesinden yapılan seçimde en yüksek oyu Özcan Durmaz alırken, ikinci olarak Aygül Eryılmaz takip etti.

mevcut-baskan-deniz-yucel-ikinci-kez-baskan-secilirken-ozcan-durmaz-yonetimde-yer-aldi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığının olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren mevcut il başkanı Deniz Yücel, 611 delegenin 258'inin oyunu alarak ikinci kez başkan seçildi.
Kültürpark'taki Celal Atik Spor Salonunda kongre yeter sayısına ulaşılmasının ardından başlayan olağan genel kurulun divan başkanlığına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca seçildi.
Cüneyt Oğuz yeterli imza sayısına ulaştı ve divana teslim etti. Mevcut başkan Deniz Yücel de yeterli imzayı toplayınca iki adaylı seçim olacağı öngörülmüştü. Ancak bazı delegelerin hem Oğuz hem de Yücel'e imza verdiği ortaya çıkınca delegeler yeniden divana çağrıldı. Mükerrer oy veren delegeler tercihini Deniz Yücel'den yana yapınca Oğuz'un yeterli oy sayısı geriledi ve aday olamadı.
Divan Başkanı Gülizar Biçer Karaca, divana gelen blok listeyle seçime gidilmesi önergesini delegelere oylatırken, yapılan oylamayı büyük farkla çarşaf liste kazandı.
Çarşaf liste metoduyla yapılan kongrede il yönetimine 169, kurultay delegeliğine 159 kişi aday oldu. Kongrede 30 kişilik il yönetimi, 9 kişilik disiplin kurulu ve 56 kişilik kurultay delegesi seçildi. Deniz Yücel'in il yönetimi listesinden hiçbir isim çizik yemedi. Yeni yönetim için yapılan seçimde en yüksek oyu Özcan Durmaz ı alırken, onu Aygül Eryılmaz  ve Cansu  takip etti. Kurultay delegeliğinde ise en yüksek oyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer alırken, Deniz Yücel 339 oy aldı. 56 kişilik kurultay delegesi listesinde yer alan Önder Koç seçim sonucunda liste dışı kaldı. Koç'un yerine beyaz listede yer alan Gürbüz Bal kurultay delegesi seçildi. İl disiplin kuruluna Zuhal Mercan, Mehmet Seyrek, Yekta Varnalı, Nurhan Yanya, Cumhur Yılmaz, Kadir Altanhan, Erdem Boyacı, Selahattin Güzel ve Zeynel Abidin Karabay seçildi.
Kongrede konuşma yapan  yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Türkiye genelinde bir başarı yakaladıklarını ifade ederek, “İzmir'de Yüzde 58 gibi rekor bir oyla seçim kazandık. İzmir'de 22 olan belediye sayımızı 24'e çıkardık. 24 ilçede kendi adaylarımızda 1 ilçede ittifak ortağımız İYİ Parti adayıyla Millet İttifakı olarak toplamda 25 ilçede seçim kazandık. 25 sene sonra İstanbul ve Ankara'yı kazandık. Bu iller AK Parti'yi genelde iktidara taşıyan iller. Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 50'sini CHP'li belediyeler yönetiyor. Bu başarıda hepimizin payı var” dedi.

Yönetim kurulu listesi şu isimlerde oluşuyor:

Özcan Durmaz 329 Aygül Eryılmaz 318,Cansu Malatyalı 303, Şener Akdemir 281, Fulya Alçay 279, Yasemin menokan 278, Leman Tunus 276, İpek Onbaşıoğlu 273, Cumhur Dereli 271, Ahmet Yıldız, 268, İsmail Yüzer, 265, Erol Mutlu 260, Görkem Duman 258, Kemal Özdönmez 256, Kazım Özdemir 255, Hüseyin Kızılkaya 255, Özkan Tice 254, Köksal Yıldırım 254, Yıldız Yılmaz 251, Güler Muhtar 247, İrfan Yeliz 246, İsfahan Naki 242, Çağdaş Kaya 241, Yasin Ergül 239, Saniye Fıçı 236, Ali Rıfat Koç 236, Azize Pelda Tokan 230, Binali Gül 220, Çetin Özdemir 219, Sederedil Coşkuner 200

1581249982_84926968_10157862486068397_8238372913024073728_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Fen Bilimleri, Karaman Ailesiyle Yoluna Daha Güçlü Devam Ediyor

2017 yılından bu yana eğitim veren Fen Bilimleri Eğitim Kurumu Aliağa Kampüsü Karaman ailesinin yönetimine geçti. Okul öncesi, ilk, orta ve Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okulun yeni yönetim kurulu başkanı 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren kurucu üye hisselerinin büyük bölümünü alan Kamer Karaman oldu.

fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor_m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HEDEF EĞİTİMDE ÜST STANDART

Hisse devirleri sonrasında Fen bilimleri Aliağa Kampüsü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kamer Karaman, okul ile ilgili bilgiler vererek geleceğe yönelik hedeflerini paylaştı.

Amaçlarının Aliağa’da eğitimi üst standartlara yükseltmek olduğunu ifade eden Karaman, kampüslerinin Türkiye’deki Fen Bilimleri kampüsleri arasında en donanımlılarından biri olduğunu sözlerine ekledi.

4 bin metrekarelik bir arazi içerisinde toplamda 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan okulun dört ayrı bloktan oluştuğunu belirten Kamer Karaman “Okul öncesi bölümü ve ilkokulumuz A blokta yer almakta. Burada ayrıca öğrencilerimizin faydalandığı buz pateni, müzik atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, robotik&kodlama atölyesi, yaratıcı drama atölyesi, dans atölyesi ve bilim atölyesi ve 200 kişilik bir konferans salonu yer alıyor. B blokta ise idari bölüm ile birlikte orta okul kadememiz bulunuyor. Burada öğrencilerimiz ders programına uygun olarak matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, Türkçe ve yabancı dil dersliklerinde eğitim alıyorlar. Öğrencilerimiz ayrıca “yaparak ve yaşayarak öğrenme” adına Fen Bilimleri Laboratuvarı, robotik&kodlama laboratuvarı, müzik atölyesi, görsel sanatlar ve yaratıcı drama atölyelerini kullanıyorlar. Bu bölümde acil durumlarda anında müdahale edilebilecek bir sağlık revirimiz de yer alıyor. C Blokta yer alan Anadolu Lisemizde normal müfredatın yanı sıra fizik, kimya, biyoloji dersleri deneylerle desteklenmektedir. Bütün bunların yanında tüm öğrencilerimiz tribünü, soyunma odaları ile faaliyette olan kapalı spor salonumuzdan yararlanmaktalar. Kampüsümüzün bir diğer bölümü ise D blokta yer alan kantin, mutfak ve yemekhane birimlerinin yer aldığı bölümdür.” diye konuştu.

“GELECEĞİ BU GENÇLER ŞEKİLLENDİRECEK”

Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, laik cumhuriyet kazanımlarını benimseyen bir okul olduklarının altını çizen Fen Bilimleri Aliağa Kampüsü Yönetim kurulu Başkanı Kamer Karaman “Türkiye’de yetişmiş ve halen görev yapmakta olan pek çok bürokrat ve şirket yöneticisinin eğitim aldığı bir kurumun başında olmak çok önemli bir sorumluluk. Aliağa’da kazanan, Aliağalı bir işadamı olarak ilçemize borcumuz var. Böyle bir eğitim kurumunun Aliağa’da bulunması çocuklarımız için eşsiz bir fırsat. Ben inanıyorum ki bu kampüsten yetişen gençlerimiz Türkiye’nin geleceğini şekillendirecektir. Bizler de her zaman, gerektiğinde profesyonel destek de alarak kendimizi yenilemeye, geliştirmeye devam edeceğiz. Ne olursa olsun temel hedefimiz hiç değişmeyecek. Bu sıralardan çağdaş, özgüveni gelişmiş, ana dilini doğru kullanabilen, iç disiplinine hakim, bilgiyi kullanıp dönüştürebilen, yenilikçi, yaratıcı, doğaya ve çevre sorunlarına duyarlı, en az iki yabancı dil bilen, sanata ve sanatçıya değer veren gençler yetişecek. Bu da buradan velilerimize sözümüz olsun” dedi.

Eğitim kurumunda öğrencilerin gelişimi yanı sıra güvenliğini de öncelikli olarak düşündüklerini söyleyen Karaman “Çocuklarımız bizim en önemli hazinemiz. Onların kişisel ve zihinsel gelişiminin yanında güvenlikleri de başlı başına düşünülmesi gereken durumdur. Bizler bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Kampüsümüz bünyesinde kamera sistemi ve vardiyalı olarak çalışan güvenlik görevlilerimiz, çocuklarımızı hem içeride oluşabilecek risklere hem de dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı sürekli korumaktadır.” diye konuştu.

Karaman, 55 yıllık bir eğitim kurumunun parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın markasını Aliağa kampüsü olarak gururla taşıyacaklarını belirtti.

fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alevlerin arasında kalan 11 yaşındaki Merve'ye hüzünlü veda

İzmir'in Aliağa ilçesinde çıkan yangında yaşamını yitiren 11 yaşındaki Merve Kedik, ailesi ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

alevlerin-arasinda-kalan-11-yasindaki-merve-ye-huzunlu-veda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde çıkan yangında yaşamını yitiren 11 yaşındaki Merve Kedik, ailesi ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede duygusal anlar yaşanırken, minik kızın ailesi tabutunun başından ayrılamadı.

Yangın, Aliağa ilçesi Kapıkaya Mahallesi Küme Evleri mevkiinde meydana gelmişti. Bir evde çıkan yangında 2. katta bulunan 5. sınıf öğrencisi Merve Kedik (11), hızla yayılan alevlerin ortasında kalmıştı. Ahşap çatı ile ahşap tavan çökmesi sonucu enkaz altında kalan minik Merve'nin cansız bedeni, ekipler tarafından bulunmuştu.

11 yaşındaki küçük kızın cansız bedeni savcının incelemesinin ardından önce Aliağa Devlet Hastanesine, daha sonra ise İzmir Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Burada gerçekleşen otopsinin ardından küçük Merve'nin cenazesi ailesine teslim edildi.

Ailesi tabutunun başından ayrılmadı

Minik Merve'nin cansız bedeni, cenaze töreni için ardından Aliağa Kapıkaya Mahallesi Camii'ne getirildi. Cenazede duygusal anlar yaşandı.Kalabalık camiye sığmayınca Merve Kedik'in cenaze namazı mezarlıkta kılındı. Kedik'in cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Cenaze Törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, AK Parti İlçe Başkanı Hamdi Erdem, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oğuzhan " Her zaman beraber hareket edeceğiz"

oguzhan-her-zaman-beraber-hareket-edecegiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafta sonu gerçekleştirilen  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Aliağa İllçe Başkanlığı'nın Genel Kuruluğunda İlçe Başkanı seçilen Özlem Şan Oğuzhan  ve yönetimi, seçim kurulundan mazbatasını aldıktan sonra ilçe binasında devir-teslim töreni düzenlendi. CHP Aliağa  İlçe Başkanı İlhan Aktaş,  görevini Özlem Şan Oğuzhan  devretti.
Devir teslim törenine CHP Aliağa İlçe eski Başkanı İlhan Aktaş, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, CHP Aliağa İlçe Başkan Adayı Saim Yurdakul, CHP ilçe eski ve yeni yönetimi ile partililer katılım gösterdi.
Devir teslim töreni ilk olarak CHP Aliağa eski Başkanı İlhan Aktaş konuşmasına başladı. Aktaş, “Biliyorsunuz 18 Kasım’da başlayan delege seçimleri 1 Aralık’ta bitti. 12 Ocak’ta da kongremizi yaptık. Özlem hanımla Saim bey yarıştılar. Özlem hanım kazandı. Çok güzel bir süreç yaşadık. Hem size hem de her iki adaya teşekkür ediyorum. Bugün yönetim kurulum adına bir devir teslim töreni yapalım dedik. Ayağınıza, yüreğinize sağlık. Bize gösterdiğiniz ve verdiğiniz destek için yönetim kurulu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 40 gün ilçe başkanlığı yaptım. Benim görevim burada bitti. Yeni yönetimimize hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.,
“Kimseler Ayrıştıramayacaklar”
İlhan Aktaş’ın ardından konuşmasına başlayan Özlem Şan Oğuzhan  yeni yönetim olarak Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir şekilde çalışacaklarını ,Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını belirtti.
Başkan Özlem Şan Oğuzhan  “İllhan beyden aldığımız bayrağı en iyi şekilde partimiz adına Aliağa’da yürüteceğiz. Bu süreçte Saim beyle parti içi bir yarışımız oldu. Ama bu sonlandı. Bugün biz ikimiz bu mazbatayı teslim aldık. İkimiz birlikte sizleri selamlamak istedik. Partimiz bundan sonra bir bütün halinde yoluna devam edecek. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nde ayrışmadan nemalanmak isteyenler avuçlarını yalayacak. Yolumuz açık olsun. Her zaman beraber hareket edeceğiz. Her zaman danışacağız. Partimize bir oy daha kazandıracak herkesin partimizde yeri var. Hep beraber her şeyi başaracağız. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.” şeklinde konuştu.
Saim Yurdakul ise  yapığı konuşmada  her zaman partinin emrinde olduklarını , birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını vurgulayan Yurdakul, “Biz partimizin emrindeyiz. Umarım bu listeyi tercih eden arkadaşlarımızı utandırmazlar. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.
CHP İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan İlhan Aktaş’a çiçek takdiminde bulundu. İlhan Aktaş ta Özlem Şan Oğuzhan’a parti rozeti hediye etti. Konuşmaların ardından Özlem Şan Oğuzhan makamında tebrikleri kabul edildi. Çektirilen hatıra fotoğrafının ardından tören son buldu.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 285

8