atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

Alparslan Türkeş, Vefatının 22. Yılında Aliağa’da Anıldı

DSC_0708-300x187Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aliağa Teşkilatı, 4 Nisan 1997 yılında vefat eden MHP’nin kurucusu genel başkanı Alparslan Türkeş’i, ölümünün 22. yıl dönümünde andı. İkindi Namazına Müteakip Merkez Camii’nde Kuran-ı Kerim Tilaveti okutuldu. İlçe Teşkilatı Türkeş hayrına Aliağa Demokrasi Meydanı’nda lokma dağıttı.

MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir “Ülkücü hareketin kurucusu, ömrünü milletine hizmet ve Türk Dünyası’nın birlik beraberliği mücadelesiyle geçiren Milliyetçi Hareket’in lideri Alparslan Türkeş’i vefatının 22. ölüm yıl dönümünde , Her yıl olduğu gibi bu yılda kendisini rahmetle anıyoruz. Dün emrindeydik, bu gün yolundayız yarın da Hak tecelli eder, yanında oluruz. Fikirleri bizimle beraber yaşayacaktır. Mekanı cennet olsun” dedi.

Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ise “Rahmetli Alparslan Türkeş’i saygı ve rahmetle anıyoruz. Gençliğimizin en önemli siyasi liderlerinden birisidir. Mekanı cennet olsun. Ondan öğrendiklerimizi biz de yeni nesile aktarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Demokrasi meydanındaki anma etkinliğine, partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaşlarda katıldı.

www.aliagamedya.com

Prim Borcu Olan Gss Ve Bağkurlulara Müjde

aliaga-serdar-berk-300x192Genel Sağlık Sigortası borcu olan (GSS) vatandaşlar ile prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunan vatandaşların yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.

Berk, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “29 Mart 2019 tarih ve 30729 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “859 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı” yürürlüğe girdi. Karara göre, prim borcu bulunan Bağkurlular ile GSS kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Bu haktan genel sağlık sigortası kapsamındakilerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık’a kadar geçerli olacak” dedi.

www.aliagamedya.com

Aliağalı Avukat Zülküf Koçoğlu’ndan İmamoğlu’na Suç Duyurusu

aliaga-zulkuf-kocoglu-basin-aciklama-300x201Aliağa’nın tanınmış avukatlarından Zülküf Koçoğlu, halkı kin, nefret ve düşmanlığa teşvik ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na beraberindeki AK Partili üyeler ile birlikte giden Zülküf Koçoğlu, suç duyurusu öncesinde hükümet konağının önünde açıklamalarda bulundu.

Koçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizler İzmirimize ve Türkiye’mize çeşitli katkılarda bulunan, ülkemizin çeşitli yerlerine yollar, köprüler, havaalanları gibi yüzlerce eser bırakan, devlet adamlığı noktasında toplumun her kesiminin kabullendiği Sayın Binali Yıldırım’ın sevenleri olarak toplandık. İstanbul’da yapılan yerel seçimlerde her zaman Binali beyin yanında olduk. Kendisi son başbakanımız, meclis eski başkanımız, şuanda da AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayıdır. Adayıdır diyoruz çünkü İstanbul’da hali hazırda sandıklara itirazlar söz konusudur. Bu itirazlar nedeniyle kendisinin destekçisiyiz. İstanbul’da seçimlere itirazlar yapılmış ve bu itirazlar neticesinde binlerce usulsüzlükler tespit edilmiştir. Bu usulsüzlükler neticesinde Binali beyin alması gereken birçok oyun kendisine yazılmadığı, bu oyların büyük bir bölümünün CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yazıldığı görüşmüştür. Biz buna tepki olması adına burada toplandık. Bir de kafamızda bazı sorular var. Sayın İmamoğlu İstanbul’da seçimlere bu kadar itiraz olmasına rağmen neden Ankara’dadır. Neden İzmir’e gelmek istemektedir. Neden Anıtkabir’de ulu önder atamızın kabrini de hatırasını da kullanarak toplumu kin ve nefrete teşvik etmektedir. Neden İzmir’de İzmir büyükşehir belediye binasında veya belediyenin bir tesisinde değil de İzmir’de cumhuriyet meydanında bir halk buluşması yapmak istemektedir anlamış değiliz. Kendisi muhtemelen bu itirazlar neticesinde oluşabilecek, kendi aleyhine olumsuz bir durum olması durumunda halkı bir ayaklanmaya, galeyana getirme çabası içindedir. Biz bunlardan çok rahatsızız. Bu nedenle burada Sayın Binali Yıldırım’ı sevenler olarak toplandık. Ekrem İmamoğlu hakkında savcılığa halkı kin ve nefretle tahrik ve düşmanlığa itmekten dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağız”

aliaga-zulkuf-kocoglu-aciklama-2-300x200

Yapılan basın açıklamasının ardından Avukat Zülküf Koçoğlu ve beraberindeki AK Partili üyeler Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

www.aliagamedya.com

TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZ 174 YAŞINDA..!

102426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yurt genelinde olduğu gibi Aliağa'da da Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü düzenlenecek tören ve etkinliklerle kutlanacak.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş imzasıyla Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 10 Nisan Çarşamba günü saat 10'da Cumhuriyet Meydanında başlayacak olan etkinlik programı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

10 Nisan 2019 Çarşamba

Saat 10.00 Cumhuriyet Meydanı- Çelenk Koyma Merasimi

Polis Halk oyunları Ekibinin Gösterisi

Motorize Ekiplerin Gösterisi

Engelliler Mehteran Takımı Gösterisi

Saat 10.45 Engelsizler Cafe - Lokma Dökülmesi ve İkram

Saat 12.30 Merkez Camii- Şehitlerimiz İçin Mevlid-İ Şerif okunması

(Öğlen Namazı Öncesi)

10 Nisan 2019 Çarşamba günü, İlçemizde yapılacak olan Polis Teşkilatımızın 174 Yıldönümü kutlama programına tüm halkımızın davetli olduğu belirtildi.

CİRİT “BÜYÜKŞEHİRLERİ KAYBETMENİN ACISINI BU TÜR İFTİRALARLA ÇIKARAMAZLAR”

gulsen1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’yi terörle bağlantılı göstermeye yönelik bazı yayın organlarında çıkan haberin tekrar gündeme getirilmesi CHP Aliağa İlçe Örgütü tarafından kınandı.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit ve CHP Aliağa Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Orhan Ulaşzade, geçtiğimiz günlerde bazı yayın organlarında yer alan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Aynı medya kuruluşu, bu kez de seçimlerden sonra belediye meclislerine giren isimlerle ilgili iddiasını devam ettirdi. Cirit ve Ulaşzade, bu çirkin yayınların İstanbul mağlubiyetini örtmek üzere devam ettirildiğini ifade ederek gerekli her türlü hukuki mücadeleyi vereceklerini belirtti.

“BU VEBALİN ALTINDA KALACAKLAR”

Medya organlarında yer alan ithamların çirkin ve kabul edilemez olduğunu belirten CHP Aliağa İlçe Başkanı Cirit “Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili sayın Hamza Dağ’ın çirkin iddialarının, bu kez de seçilmiş belediye meclis üyelerimiz üzerinden devam ettirilmesi siyasi nezaket ve ahlak kuralları dışıdır. İnsanları karalamak, mesnetsiz iddialarla kişilerin onurunu zedelemek kabul edilebilir bir davranış değildir. Aliağa Belediyesi Meclisi’nde kontenjan adayımız olarak yerini alan sayın Orhan Ulaşzade tüm Aliağa’nın yakinen tanıdığı, sevdiği saygın bir iş insanıdır. Sayın Hamza Dağ’ın da çok yakından tanıdığı, köklü bir ailenin ferdidir. Kaldı ki, aynı aileye mensup Ak Parti üyeleri de bulunmaktadır. Sayın Ulaşzade’ye 20 yıl önce atılan bir iftira ile açılan dava beraat kararıyla neticelenmiştir. Bunun bilinmesine rağmen, eski defterlerden medet ummak ve kişileri karalamak, bu ülkenin iktidar partisinin genel başkan yardımcılığı mevkiini işgal eden bir milletvekiline yakışmamıştır. Halkımız yalan ve iftira üzerine kurulan bu çirkin ve kirli siyaset tarzına gerekli cevabı büyükşehirlerde çıkan sonuçlarla sandıkta vermiştir. Kendisini Türk yargısının üstünde görenler, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde suçsuzluğunu kanıtlamış insanları yaftalamaya çalışanlar, CHP üzerine sürmeye çalıştıkları çamurun lekesini ellerinden çıkaramayacak, bu vebalin altında kalacaklardır. Tüm Belediye Meclis Üyesi adaylarımız Aliağa’nın yakinen tanıdığı, bildiği, tek derdi Aliağa’mıza daha iyi hizmet etmek olan arkadaşlarımızdır. Attıkları iftiralar, yerel seçimlerde karşılaştıkları hüsranı örtbas etme çabasından başka bir şey değildir. Her şeye rağmen, halkımızın bu tür mesnetsiz ve amacı belli iddialara prim vermeyeceğine inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

“HUKUK, GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

CHP Aliağa Belediye Meclis Üyesi Orhan Ulaşzade ise hakkında çıkan haberi kişilik haklarına saldırı olarak gördüğünü belirterek “Aliağa’mıza hizmet için çıktığımız bu yolda, şahsıma atılan iftiralar son derece onur kırıcıdır. Ülkesini seven, ay yıldızlı bayrak altında yaşamaktan şeref duyan bir vatandaş olarak malum medya kuruluşunun şahsıma yönelttiği suçlamalarla ilgili almış olduğum hiçbir ceza bulunmamaktadır. 20 sene önce, tarafıma atılan bir iftira sonucu görülen mahkemenin ilk celsesinde aldığım beraat kararı da bunun belgesidir. Aliağa’da yaşayan, Aliağa’da kazanan, Aliağa aşığı olan bir ailenin ferdiyim. Ailemizin içerisinde her siyasi görüşten olduğu gibi Ak Parti üyesi ve partinin çeşitli yönetim kadrolarında yer alan aile bireylerimiz de bulunmaktadır. Şahsıma atılan iftira onları da derinden yaralamıştır. Kişilik haklarıma saldırı olarak gördüğüm ve bana maddi manevi zarar veren bu ithamlar karşısında ben ve ailem her mecrada konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak, ilgili sitelerde yayın durdurma kararı ve tekzip başta olmak üzere yasal hak arama sürecini de sonuna kadar işleteceğiz. Ben bu ülkede hukukun üstünlüğüne inanıyorum. Türk yargısı en doğru kararı verecek ve aynı yayın organları yaptıklarının karşılığını bulacaktır.” dedi.

gulsen2

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 241

8