atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

GDZ ELEKTRİK ALİAĞA’DA İKİ GÜNLÜK KESİNTİ YAPACAK

GDZ Elektrik, şebeke bakım ve arıza onarım çalışmaları nedeniyle Aliağa’da iki gün planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

GDZ Elektrik resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre 7-8 Eylül 2019 tarihlerinde Aliağa’nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yapılacak. 7 Eylül Cumartesi günü 09:00-10:00 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Fikret Yeşil, Ercan Yumurta, Hüseyin Şairoğlu-Ümit Ok- Saadet Özcan, Papatya Küme Evleri ve civarına; 09:00-17:00 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Fikret Yeşil, Ercan Yumurta, Hüseyin Şairoğlu-Ümit Ok’a; 17:00-18:30 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Fikret Yeşil, Ercan Yumurta, Hüseyin Şairoğlu-Ümit Ok- Saadet Özcan, Papatya Küme Evleri ve civarına elektrik verilemeyecek.

8 Eylül Pazar günü ise 09:00-17:00 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Saadet Özcan, Papatya Küme Evleri ve civarında; 09:00-10:00 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Fikret Yeşil, Ercan Yumurta, Hüseyin Şairoğlu-Ümit Ok’ta; 17:00-18:30 saatlerinde Helvacı Bölgesi, Fikret Yeşil, Ercan Yumurta, Hüseyin Şairoğlu-Ümit Ok- Saadet Özcan- Papatya Küme Evleri ve civarında elektrik kesintisi yapılacak.

GDZ ELEKTRİKTEN ÖNEMLİ HATIRLATMA

GDZ İzmir İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kesinti öncesinde; Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması ve jeneratörlerin şebeke ayırıcılarının açılması gerektiği bildirildi.

Altyapı çalışmaları nedeniyle bildirimli elektrik kesintileri için; GDZ Elektrik çağrı merkezini (186) arayabilirsiniz.

aliaga-Aliaada_elektrik_kesintisi

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA ‘9 EYLÜL KUPASI’NDA YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU

egehakan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeniçeriler Taraftar Derneği tarafından organize edilen “4.Geleneksel Halı Saha Turnuvası” 9 Eylül Kupası’nda yarı finalistler belli oldu.

Aslı Kavaklıoğulları Altyapı Tesisleri’nde düzenlenen turnuvada oynanan çeyrek final maçlarında Göztepe Futbol Okullarını 6-4’lük skorla mağlup eden Cihat Saka Spor Tesisleri ile normal süresi 5-5 berabere biten maçta Aliağa GFB’yi penaltılarla geçen Karakuzu turnuvanın ilk yarı finalistleri oldu.

Turnuvanın son yarı finalistlerini belirleyen karşılaşmalarda ise Ege Hakan- Kent Konseyini 9-1, M.K.E. ise 1881’i 8-5’lik skorla mağlup ederek yarı finale yükselen son takımlar oldu.

YARI FİNAL MAÇLARI CUMA GÜNÜ OYNANACAK

Aliağalı futbol severlerin de yakından takip ettiği turnuvada yarı final maçları 6 Eylül 2019 Cuma günü Aslı Kavaklıoğulları Altyapı Tesisleri’nde oynanacak. Yarı finalin ilk maçı olan Cihat Saka Spor Tesisleri – Karakuzu karşılaşması saat 20.30’da başlayacak. Gecenin ikinci maçı saat 21.30’da Ege Hakan ile M.K.E arasında oynanacak.

YARI FİNAL NEFESLERİ KESECEK

İzleyenleri futbola doyuracak olan yarı final maçları kıran kırana mücadelelere sahne olacak. Yarı final karşılaşmalarında başarılı olan takımlar final müsabakası oynamaya hak kazanarak 9 Eylül Kupası’na bir adım daha yaklaşacak.

karakuzumkealiaga-cihat-saka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

BELEDİYE ATÖLYESİNDEN GENÇLİK MERKEZİNE

aliaga-genclik-merkezi

Kent merkezinde kalarak görüntü ve gürültü kirliliğine neden olan aynı zamanda depo olarak kullanıldığı için Aliağa Belediyesi Müdürlüklerinin iş yükünü kaldıramayan eski belediye atölyesinin yerine inşa edilen Aliağa Gençlik Merkezi, kısa sürede sanatın, spor ve gençliğin merkezi olduğu gibi modern mimarisiyle de kent estetiğine katkı sağladı.

Aliağa Belediyesi’nin eski belediye atölyesinin bulunduğu bölgeye projelendirdiği Aliağa Gençlik Merkezi, görsel estetiğinin yanı sıra 7’den 77’ye tüm Aliağalıların da ortak yaşam merkezi haline geldi. Eski belediye atölyesi ise Güzelhisar Mahallesi’nde kent trafiğini rahatsız etmeyecek daha büyük ve daha kullanışlı bir alana taşındı.

Aliağa kapalı pazar yerinin karşısında 6 bin 467 metrekare alan üzerine projelendirilen, 10 bin 522 metre kare kapalı alana sahip Aliağa Gençlik Merkezi, yaklaşık bir yıl önce başlatılan çalışmaların ardından tamamlanarak Aliağalıların hizmetine sunuldu. Yüzde 100 engelli erişimine uygun mimarisiyle de dikkat çeken Aliağa Gençlik Merkezi’nin, ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilen ilk sinema gösterimleri ile açılışı yapıldı.

ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİNDE NELER VAR

Özellikle Aliağalı gençlerin buluşma adresi haline gelen Aliağa Gençlik Merkezi, birçok sanat ve spor branşındaki kurslara ev sahipliği yapıyor. Yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda başlayan yüzme kurslarına çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Fiziksel engeli bulunan bireyler için de havuz lifti temin edilerek engelli kullanımında kolaylık sağlandı. Aliağa Belediyesi spor okulları bünyesinde yer alan güreş ve karate kursları bin 300 metrekarelik kapalı spor alanında yapılıyor. 58 araçlık kapalı otoparka sahip Aliağa Gençlik Merkezi’nde üç adet 77 kişilik sinema salonu bulunuyor. Her hafta vizyon filmler sinemaseverler ile buluşturuluyor. Sporseverler için ise, uzman eğitmen kadrosunun görev aldığı Aliağa’nın en büyük, en modern ve en donanımlı fitness salonu, haftanın altı günü hizmet veriyor.

aliaga-eski-belediye-atolyesiALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

ALİAĞA TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU ;DEMİRYOLU PROJEİ İLE İLGİLİ MERKEZ MAHALLESİ MUHTARLARI İLE BİRARAYA GELDİ

Aliağa Ticaret Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada,''Odamız Yönetim Kurulu; merkez mahalle muhtarları ile tren yolu projesinin ilçemiz merkezinden geçerken vereceği zararları ve İnönü Caddesinin Çanakkale asfaltına çıkış kavşağının kapatılması ile ilgili sorunların çözümü için bugüne kadar yapılanları ve yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ertürk; “İnönü Caddesi, Aliağa’da yaşayan halk için ve yarım adada konuşlu firmalarımız için hayati önem taşımaktadır. Bu yolun kapatılıyor olması, firmalarımızın hammadde ve ürün sevkiyatları ile personel transferine olumsuz etki yapmasının yanında , yaşayan insanların eğitim ve sağlık alanlarına ulaşmalarına zarar vermektedir. Bu konunun revize edilmesi konusunda elimizden gelenleri yaptık, yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bölge Mahalle Muhtarlarımız sizlerin de bu konunun çözümü için katkı koymanız gerekmekte bu sorunu birlikte aşmalıyız” dedi.

Bölge Mahalle Muhtarlarımızda bu konu ile ilgili üzerimize düşen görevleri bugünden itibaren güçlü bir şekilde yapmak üzere hareket tarzımızı belirlemek için kendi aramızda stratejilerimizi ve hareket tarzımızı belirleyip sizlerle irtibat halinde olacağız dediler. Konunun Aliağa’nın menfaatleri çerçevesinde çözüme kavuşturulacağı temennileri ile bilgilendirme toplantısı sonlandırıldı.'' ifadeleri kullanıldı.

DSC_3966

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTO BASIN BÜLTENİ

İESOB’ dan Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin’e Hayırlı Olsun Ziyareti

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ve Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Kaymakam Kazım Tekin’i makamında ziyaret ederek, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Başakşehir Kaymakamı iken son yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Aliağa Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Kazım Tekin, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ile Oda Başkanları Serdar Berk ve Salih Yiyitalp ‘ı makamında kabul etti.

Kaymakam Kazım Tekin ‘in Aliağa’daki yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Zekeriya Mutlu , İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak her zaman iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Kaymakam Kazım Tekin ise ziyaretten dolayı oda başkanlarına teşekkür etti.

DSC_0076-300x201

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 269

8