atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

İzmir’de, PKK/KCK terör örgütü soruşturması kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

1885857_620x410-300x198

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında, terör örgütü PKK/KCK’nın talimatları doğrultusunda hareket ettiği öne sürülen; ayrıca örgüt talimatları doğrultusunda açlık grevi eylemlerine katılan 10 kişi için arama ve yakalama kararı verildi. Bu kapsamda, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şu Müdürlüğü ekipleri, gözaltı kararı verilen 10 kişi için sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda, şüphelilerin tamamı yakalandı.

Operasyonda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi. Şüpheliler, emniyete götürüldü.

www.aliagamedya.com

DEV YATIRIMLAR ALİAĞA EKONOMİSİNİ UÇURACAK

aliaga-serkan-acar-esnaf-odasi-ziyareti-1-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetimi ile bir araya gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, beş yıl içerisinde Aliağa’ya ciddi bir yatırım yapılacağını belirterek Aliağa esnafının bu yatırımlara hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk ve yönetimini ziyaret etti. Eğitimden sağlığa Aliağa’ya büyük yatırımların yapılacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, kent ekonomisinin beş yılda büyük patlama yapacağını aktardı.

Başkan Serkan Acar ayrıca, Aliağa Belediyesi tarafından son beş yılda yapılan kültür, sanat ve sosyal aktiviteler ile gerçekleştirilen çeşitli projeler sayesinde Aliağa’dan İzmir’e gidilen değil İzmir’den gelinen bir Aliağa için büyük çaba sarf ettiklerini dile getirdi. Başkan Serkan Acar, “Aliağalıyı Aliağa’da tutarak esnafımıza destek olmaya çalıştık” dedi.

“YETER Kİ ALİAĞAMIZA YATIRIM GELSİN”

Aliağa’da her şeyden önce bir aile olduklarını ifade eden Başkan Serkan Acar, Aliağa’ya yapılması planlanan üniversite kampüsü, meslek hastalıkları hastanesi, yeni devlet hastanesi hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi. Başkan Serkan Acar, “Gerçekleştirilecek olan yatırımlarla Aliağamızın ekonomisi büyük bir ivme yakalayacak. Uluslararası kampüs konusunda Ege Üniversitesi ile meslek hastalıkları hastanesi konusunda da Dokuz Eylül Üniversitesi ile iş birliği içerisindeyiz. Projelerin gerçekleştirilmesi adına belediye olarak yer tahsislerini yaptık. Yeter ki Aliağamıza yatırım gelsin. Ege Üniversitesi 50 bin öğrenci ile Aliağa’yı öğrenci şehri yapacak. Dokuz Eylül Üniversitesinin de meslek hastalıkları hastanesini dokuz Eylül 2019 tarihinde hizmete açma gibi bir planı var. Bunun yanı sıra Aliağamıza 301 yataklı A sınıfı bir yeni devlet hastanesi kazandırılacak. Tüm bu yatırımlar Aliağa’ya özel sektör yatırımlarının da hızla gelmesini sağlayacak. Bu yatırımlar Aliağa ekonomisini uçuracağı gibi esnafımıza da büyük katkı sağlayacak” dedi.

ALİAĞA ESNAF ODASI’NDAN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Aliağa esnafının büyük yatırımlara ihtiyacı olduğunun altını çizen Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa’da esnafın sorunları ile yakinen ilgilenen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yönetimi adına teşekkür ederek yerel seçimler öncesinde başarı temennisinde bulundu.

BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN KÜLTÜR SETİ

Başkan Serkan Acar, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona eren ziyaretin ardından Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Serdar Berk’e Aliağa Kent Kitaplığı’na ait kitaplardan oluşan kültür seti hediye etti.

ALİAĞA’YA BEŞ MİLYAR LİRALIK YATIRIM PLANI

aliaga-bes-milyar-liralik-yatirim-plani-3-300x200

 

 

 

 

 

 

 

DÜNYANIN EN İYİSİ ALİAĞA’DA OLACAK

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ziyarette bulundu. Aliağa’ya beş milyar liralık bir yatırım planlandığını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, özellikle Ege Üniversitesi’nin ve meslek hastalıkları hastanesinin Aliağa’nın geleceği açısından çok değerli projeler olduğunu söyledi.

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay ve yönetimi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı ağırladı. Aliağa’ya yapılacak dev yatırımlar hakkında yönetim kurulu üyelerine bilgiler veren Başkan Serkan Acar, gelecek olan yatırımların Aliağa’yı şehirleşme sürecine sokacağını söyledi.

DÜNYANIN EN İYİSİ ALİAĞA’DA OLACAK

Türkiye’nin dördüncü meslek hastalıkları hastanesinin Aliağa’ya kurulması yönünde Dokuz Eylül Üniversitesi ile anlaşma sağladıklarını ve yakın zamanda temelinin atılacağını belirten Başkan Serkan Acar, “Dünyanın en iyi meslek hastalıkları hastanesi Almanya’da bulunuyor. Aliağa’ya yapılacak olan meslek hastalıkları hastanesinin dünyanın en iyisi olması yönünde bir hedef var. Dokuz Eylül Üniversitesi ile yaptığımız görüşmelerde hastanenin bir yıl içinde hizmete açılması planlanıyor. Hastane içerisinde yanık ünitesi ve mikrocerrahi bölümleri yer alacak. Hastalıklara tanı konulması açısından da önemli bir merkez olacak. Hastanenin hizmete açılması ile birlikte Aliağa’ya yıllık 10 milyon insan tedavi için gelecek” dedi.

ALİAĞA EKONOMİSİNE VE ESNAFINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Ege Üniversitesi’nin ise yaklaşık 50 bin öğrenci kapasitesine sahip dev bir kampüsü Aliağa’ya kuracağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Uluslararası niteliğe sahip olacak olan Ege Üniversitesi Aliağamızı hem eğitim kenti yapacak hem de Aliağa ekonomisine ve esnafına büyük katkılar sağlayacak. Aliağa’nın geleceği noktasında çok önemli bir proje. Ege Üniversitesi dışında Çaltılıdere bölgemize kurulacak Türkiye’de ilk pilot uygulaması olacak ilk okul sonrası yatılı güzel sanatlar okulu da ilçemizin bir eğitim kenti olması yönünde de önemli bir adım olacak” dedi.

BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN KÜLTÜR SETİ

Başkan Serkan Acar, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona eren ziyaretin ardından Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay’a Aliağa Kent Kitaplığı’na ait kitaplardan oluşan kültür seti hediye etti. Altay, Başkan Serkan Acar’a yerel seçimler öncesinde başarılar dileyerek uğurladı.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “BAŞARIDA EN BÜYÜK PAY İŞÇİLERE AİTTİR”

aliaga-belediye-baskani-serkan-acar-birim-ziyaretleri-13-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, seçim çalışmaları kapsamında belediye dış birimlerinde görev yapan personele ziyaretlerde bulundu. Personelle bir araya gelen Başkan Serkan Acar, yaptığı ziyaretlerde özellikle belediye bünyesinde görev yapan taşeron işçiler ile kadrolu işçiler arasındaki maaş farkını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Serkan Acar, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Yeni Mahalle Hizmet Birimi, Yeni Şakran Hizmet Birimi, Helvacı Hizmet Birimi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü, Açıkhava Tiyatrosu, Enka Spor Salonu, Belediye Benzinliği, Nadir Nadi Kütüphanesi, Zabıta Müdürlüğü ile Özel Güvenlik personelini ziyaret etti.

BAŞKAN SERKAN ACAR, “BAŞARIDA EN BÜYÜK PAY İŞÇİLERE AİTTİR”

Aliağa Belediyesi olarak halka hizmet eden büyük bir aile olduklarını belirten Başkan Serkan Acar, “Beş yıllık süreçte Aliağa halkının gözünde bir başarı elde edebilmişsek bunda en büyük pay belediye işçilerine aittir” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ YILDA DAHA İYİ PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”

Birçok işi birlikte başardıklarının da altını çizen Başkan Serkan Acar, “Aliağa’ya hizmet için emeğini koyan, alın terini döken herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Beş yıl boyunca Aliağa için çok güzel işler yaptık. Eminim ki daha iyilerini daha güzellerini yapabilecek potansiyele sahibiz. Önümüzdeki beş yılda daha iyi projelere imza atacağız” dedi.

“MAAŞ FARKINI BEŞ YILDA EN AZA İNDİRMEYİ HEDEFLEDİK”

Belediye çalışanları arasında aynı işi yapanların aynı haklara sahip olması gerektiğini de vurgulayan Başkan Serkan Acar, personellere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2014 yılından bugüne hep şu ideali benimsedik. Belediyemiz bünyesinde görev yapan taşeron işçilerle kadrolu işçiler arasında ciddi bir maaş farkı vardı. Şimdi ise maaşlar asgari ücretin yüzde 87’si ila yüzde 170’i arasında değişiklik gösteriyor. Maaşları bu seviyelere çekerek çalışanımızın refah düzeyini arttırmayı hedefledik. Taşeron olarak çalışan işçilerimizin maaşları çevre ilçe belediyelerine göre yüksek olsa da kadrolu işçilerle aradaki skalayı sendika ile yaptığımız görüşmelerle sıfıra indirmenin çalışmalarını yapıyoruz. Aynı işi yapanların aynı maaşı alması gerektiğine inanıyorum. Bu hedef doğrultusunda bugüne kadar belli bir mesafe kat ettik. Aradaki uçurumu belli bir oranda kapatmaya çalıştık. Bu konuda hala almamız gereken yol var. Bir yıl da ya da iki yıl da çözülecek bir konu değil ama önümüzdeki beş yıllık süreçte aradaki maaş farkını kapatarak kadrolu işçiler gibi haklara sahip olmanızı istiyorum. Normal emeklilik dışında bireysel emeklilik sistemini devreye sokarak aradaki farkı kapatmaya çalışacağız. Belediye şirketinde uygulamaya başlanan sistem yakın bir zamanda tüm çalışanlarımız arasında uygulanacak”

aliaga-belediye-baskani-serkan-acar-birim-ziyaretleri-8-300x200 aliaga-belediye-baskani-serkan-acar-birim-ziyaretleri-16-300x175

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKAN SERKAN ACAR, KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

aliaga-serkan-acar-kadinlar-gunu-3-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKAN SERKAN ACAR, KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

BAŞKAN SERKAN ACAR: “TOKİ ALİAĞA’DAKİ KONUT SORUNUNA BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇARE OLACAK”

“MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ ALİAĞAMIZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Aliağalı kadınlarla bir araya geldi.

Aliağalı kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel olarak Aliağa Kadınlar Lokali’nde düzenledikleri organizasyona Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı da davet ettiler. Başkan Serkan Acar’la bir araya gelen kadınlar, Aliağa’ya yapılacak olan projeler hakkında bilgi edindi.

BAŞKAN SERKAN ACAR: “TOKİ ALİAĞA’DAKİ KONUT SORUNUNA BÜYÜK ÖLÇÜDE ÇARE OLACAK”
Kadınların özellikle TOKİ hakkındaki sorularını yanıtlayan Başkan Serkan Acar, “TOKİ Aliağamıza ilk etapta 600 konutluk bir proje yapma kararı aldı. Bu konuda da Ziraat Bankası vasıtasıyla talep toplanmaya başlandı. İlk etapta 600 olarak planlanan konut sayısı önümüzdeki süreçte beş bin konuta kadar çıkarılacak. Toplu konutlar Yeni Mahalle yeni mezarlık bölgesine inşa edilecek. Daha sonra Çaltılıdere bölgesine inşa edilecek olan toplu konutlar Aliağa’daki konut sorununa büyük ölçüde çare olacak” dedi.

“ALİAĞA’YA HAYIRLI OLSUN”
Kadınların hastane ile ilgili meraklarını da gideren Başkan Serkan Acar, “Aliağamız 301 yataklı A sınıfı yeni bir devlet hastanesine kavuşuyor. Tam teşekkülü bölge hastanesi niteliğindeki yeni devlet hastanesi sayesinde halkımız artık sağlık sorunları nedeniyle ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacak. Hastane için ihale aşaması tamamlandı. Yakın bir zamanda tamamlanması planlanan yeni devlet hastanesi şimdiden Aliağalılara hayırlı olsun” dedi.

“MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ ALİAĞAMIZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR YATIRIM”
Çaltılıdere mahallesinde yapılacak meslek hastalıkları hastanesi içinde bilgiler veren Başkan Serkan Acar, “Dokuz Eylül Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Türkiye’nin dördüncü meslek hastalıklar hastanesi Aliağa’ya kurulacak. Sanayi kenti Aliağamız için çok değerli bir yatırım. Yanık ünitesi ve mikrocerrahi gibi bölümler yer alacak. Sağlık sorunları konusunda önemli bir tanı merkezi olacak. Dokuz Eylül Üniversitesi yakın bir zamanda temel atmak ve yıl sonuna doğu hastaneyi faaliyete geçirmek istiyor” dedi.

Başkan Serkan Acar, Aliağa Kadınlar Lokali’nin ardından Türk Anneleri Derneği’nin yemeğine katılarak tüm kadınların günü kutladı.

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 225

9