atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

Naci Biçer Yeniden Başkan Oldu.

DSC_0367-300x201Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) 7.Genel Kurulu gerçekleşti. 107 üyenin oyunu alan mevcut başkan Naci Biçer, yeniden seçilerek güven tazeledi.

Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz  Sporları Derneği ‘nin Genel Kurul Toplantısı Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede denetleme ve faaliyet raporu okunduktan sonra 3 yıllık Naci Biçer yönetiminin tüm faaliyetleri, denetleme raporları oy birliğiyle kabul edildi.

“Mavi kart hizmetleri verilmeye başlandı”

Divan Başkanlığını Ziya Yıldız’ın, divan üyeliklerini ise Ajlan Akdoğan ve Emrah Başar’ın yaptığı kongrede kısa bir konuşma yapan başkan Naci Biçer ,” Yönetim kurulumuz göreve gelince kısa, orta vadeli hedeflerini belirledi. Bu hedefler aynı zamanda yol haritamız oldu. Üç yıl içerisinde yaptığımız çalışmaları kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. Deniz ve çevre kirliğini önlemek üzere teknelerden çıkan atık yağ ,sintine atıklarının teslim alındığı tesis kuruldu Bakanlıktan ruhsat alındı ve üyelere mavi kart hizmetleri verilmeye başlandı. Limanımıza körfezden gelecek kirlilik için liman girişi ve su girişi menfezine kullanımına hazır 2 Takım bariyer yaptırılmış 14 güvenlik kamerası takıldı. Sahil Güvenlik Bilgilendirilmesi yapıldı. Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu öğrencilerine Tavşan adası ile ilgili projede katkı sağlandı. Derneğimizin organize ettiği dalgıç grupların katıldığı deniz temizliği yapıldı. Birlik ve dayanışma içerisinde Sizlerin desteği ile hep birlikte hizmete devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“İşte yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri”

171 üyesi bulunan Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) seçimlerine 60 üye katılmadı. genel kuruludaki başkanlık seçiminde tek listede katılan Naci Biçer 107 üyenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Seçim sonuçlarına göre yönetim kurulu asıl üye listesi Naci Biçer, Mustafa Akdeniz, Ergun Kırımlı, Ferhan Gürkan, Ahmet Görün, Ahmet F.Özdinç, Engin Atar’dan oluştu. Serkan Karpuzoğlu, Mustafa Özdağ Mustafa Ayaydın’ da da Denetleme Kurulu Asıl Üyesi, Ajlan Akdoğan Ahmet Taşkıran, Necdet Ergin disiplin kurulu asil üyesi seçildi.

www.aliagamedya.com

Lider Aliağaspor Fk Çayırova Deplasmanına Konuk Olacak

aliagasporfk-takm-foto-300x200Bölgesel Amatör Lig’e verilen iki haftalık ara 6 Nisan Cumartesi günü son bulacak. Cumartesi günü tek maç, 7 Nisan Pazar günü toplam altı maç oynanacak. En yakın rakibi Belediye Derincespora iki puanlık fark atan lider Aliağaspor FK, Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) 24.Haftasında Kocaeli temsilcisi Lige veda eden Çayırova Spora konuk olacak. 7 Nisan 2019 Pazar günü Çayırova Kuştepe stadında oynanacak olan karşılaşma saat 15 .00’te başlayacak.

Şampiyonluk iddiasını sürdüren Belediye Derincespor aynı gün Gaziosmanpaşa deplasmanına çıkacak.

www.aliagamedya.com

Alparslan Türkeş, Vefatının 22. Yılında Aliağa’da Anıldı

DSC_0708-300x187Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aliağa Teşkilatı, 4 Nisan 1997 yılında vefat eden MHP’nin kurucusu genel başkanı Alparslan Türkeş’i, ölümünün 22. yıl dönümünde andı. İkindi Namazına Müteakip Merkez Camii’nde Kuran-ı Kerim Tilaveti okutuldu. İlçe Teşkilatı Türkeş hayrına Aliağa Demokrasi Meydanı’nda lokma dağıttı.

MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir “Ülkücü hareketin kurucusu, ömrünü milletine hizmet ve Türk Dünyası’nın birlik beraberliği mücadelesiyle geçiren Milliyetçi Hareket’in lideri Alparslan Türkeş’i vefatının 22. ölüm yıl dönümünde , Her yıl olduğu gibi bu yılda kendisini rahmetle anıyoruz. Dün emrindeydik, bu gün yolundayız yarın da Hak tecelli eder, yanında oluruz. Fikirleri bizimle beraber yaşayacaktır. Mekanı cennet olsun” dedi.

Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ise “Rahmetli Alparslan Türkeş’i saygı ve rahmetle anıyoruz. Gençliğimizin en önemli siyasi liderlerinden birisidir. Mekanı cennet olsun. Ondan öğrendiklerimizi biz de yeni nesile aktarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Demokrasi meydanındaki anma etkinliğine, partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaşlarda katıldı.

www.aliagamedya.com

Prim Borcu Olan Gss Ve Bağkurlulara Müjde

aliaga-serdar-berk-300x192Genel Sağlık Sigortası borcu olan (GSS) vatandaşlar ile prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunan vatandaşların yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.

Berk, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “29 Mart 2019 tarih ve 30729 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “859 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı” yürürlüğe girdi. Karara göre, prim borcu bulunan Bağkurlular ile GSS kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Bu haktan genel sağlık sigortası kapsamındakilerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık’a kadar geçerli olacak” dedi.

www.aliagamedya.com

Aliağalı Avukat Zülküf Koçoğlu’ndan İmamoğlu’na Suç Duyurusu

aliaga-zulkuf-kocoglu-basin-aciklama-300x201Aliağa’nın tanınmış avukatlarından Zülküf Koçoğlu, halkı kin, nefret ve düşmanlığa teşvik ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na beraberindeki AK Partili üyeler ile birlikte giden Zülküf Koçoğlu, suç duyurusu öncesinde hükümet konağının önünde açıklamalarda bulundu.

Koçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizler İzmirimize ve Türkiye’mize çeşitli katkılarda bulunan, ülkemizin çeşitli yerlerine yollar, köprüler, havaalanları gibi yüzlerce eser bırakan, devlet adamlığı noktasında toplumun her kesiminin kabullendiği Sayın Binali Yıldırım’ın sevenleri olarak toplandık. İstanbul’da yapılan yerel seçimlerde her zaman Binali beyin yanında olduk. Kendisi son başbakanımız, meclis eski başkanımız, şuanda da AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayıdır. Adayıdır diyoruz çünkü İstanbul’da hali hazırda sandıklara itirazlar söz konusudur. Bu itirazlar nedeniyle kendisinin destekçisiyiz. İstanbul’da seçimlere itirazlar yapılmış ve bu itirazlar neticesinde binlerce usulsüzlükler tespit edilmiştir. Bu usulsüzlükler neticesinde Binali beyin alması gereken birçok oyun kendisine yazılmadığı, bu oyların büyük bir bölümünün CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yazıldığı görüşmüştür. Biz buna tepki olması adına burada toplandık. Bir de kafamızda bazı sorular var. Sayın İmamoğlu İstanbul’da seçimlere bu kadar itiraz olmasına rağmen neden Ankara’dadır. Neden İzmir’e gelmek istemektedir. Neden Anıtkabir’de ulu önder atamızın kabrini de hatırasını da kullanarak toplumu kin ve nefrete teşvik etmektedir. Neden İzmir’de İzmir büyükşehir belediye binasında veya belediyenin bir tesisinde değil de İzmir’de cumhuriyet meydanında bir halk buluşması yapmak istemektedir anlamış değiliz. Kendisi muhtemelen bu itirazlar neticesinde oluşabilecek, kendi aleyhine olumsuz bir durum olması durumunda halkı bir ayaklanmaya, galeyana getirme çabası içindedir. Biz bunlardan çok rahatsızız. Bu nedenle burada Sayın Binali Yıldırım’ı sevenler olarak toplandık. Ekrem İmamoğlu hakkında savcılığa halkı kin ve nefretle tahrik ve düşmanlığa itmekten dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağız”

aliaga-zulkuf-kocoglu-aciklama-2-300x200

Yapılan basın açıklamasının ardından Avukat Zülküf Koçoğlu ve beraberindeki AK Partili üyeler Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 242

9