atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

HELVACI BAL İÇİN PLAY OFF’LARDA

aliaga-helvaci-spor

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 3 – 0 GÜRALTAY SPOR

Geçtiğimiz yıl bir ilke imza atarak tarihinde ilk defa süper amatör ligine çıkma başarısı gösteren Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü, bir ilki daha gerçekleştirmenin peşinde. İzmir Süper Amatör Ligi Kırmızı Grupta gösterdiği performansla ligi 52 puanla üçüncü sırada tamamlayan mavi beyazlar, play off eleme maçında karşılaştığı rakibini mağlup ederek Bölgesel Amatör Ligi için adını play off’lara yazdırdı.

Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü, play off eleme maçında beyaz grubu 43 puanla dördüncü bitiren Güraltay ile Karşıya Efsaneler stadında karşılaştı. Karşılaşmayı 3-0 gibi net bir skorla kazanan Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü, BAL’a çıkabilmek için play off’larda mücadele etme hakkı kazandı.

Karşıya Efsaneler stadında oynanan karşılaşmanın golsüz berabere tamamlandı. İkinci yarının hemen başında Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü Adnan Malat’ın golü ile 1-0 öne geçti. Burak Çırım skoru 2-0’a getiren golü kaydetti. Abdülkadir Çelikkaya ise attığı golle skoru 3-0 taşıdı. Bu gol aynı zamanda maçın sonucunu da belirledi.

İLK MAÇ ÖZÇAMDİBİ İLE 4 NİSAN’DA

Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü’nün play off’lardaki rakipleri Özçamdibispor, Foça Belediye Spor, Torbalı Spor, Alaçatı Spor ve Ceyhan Altınyıldız olacak. Aliağa temsilcisi ilk sınavını 4 Nisan 2019 Perşembe günü Karşıyaka Efsaneler Stadında Özçamdibispor karşısında verecek. Play off’larda en fazla puanı toplayan takım BAL ligine adını yazdıracak.

ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TEKNİK SORUMLUSU HAKAN TURAN: “AMACIMIZ ALİAĞA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK”

Sezon başından bu yana BAL’ı hedeflediklerini belirten Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Hakan Turan, “Amacımız Aliağa’yı en iyi şekilde temsil etmek. Sezon başı planlamamızda BAL’a yükselmek vardı. Tüm çalışmalarımızı da bu doğrultuda yaptık. Belki de bizden beklenmeyen bir başarıya imza attık. Play off’larda tüm maçlarımız final havasında geçecek. En fazla puanı toplayarak BAL’a yükselmek istiyoruz” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA’DA ''İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TEŞVİK PAKETİ'' TANITILDI

 

Toplu-Fotoraf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İstihdam Seferberliği 2019 desteklerini iş dünyası ile paylaşmak ve yatırımcıların verilen desteklerden faydalanabilmelerine katkı sağlamak amacıyla Aliağa Ticaret Odası ile İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi işbirliği, SGK ve İŞKUR ortaklığı ile Aliağa Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Aliağa Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda “İstihdam Seferberliği Yeni Teşvik Paketi” programı adına yürütülen çalışmalarda görevli kurumlar SGK ve İŞKUR temsilcileri; istihdam teşviklerini işverenlere ve firma temsilcilerine anlattı.

Toplantıya, SGK İzmir İl Başkan Yardımcı Bayram Özer, İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Emin Dank, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Şaban Atalan, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Y. Kemal Aygün, Burak Öztabak, Koray Örnek, İMEAK DTO Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyesi Arif Saral ile çok sayıda işveren katıldı.

Ertürk: ‘İş dünyamıza 8 farklı teşvik sunuluyor’

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, başlatılan seferberlik ile işsiz sayısının düşürülmesi ve işadamlarının ülke ekonomisine katkı sunmasının amaçlandığını belirtti. Başkan Ertürk, "Bizde 'Burası Türkiye Burada iş var' sloganı ile başlatılan kampanyaya Aliağa olarak 'Burası Aliağa, Burada İş var' diyerek destek veriyoruz. İçinde bulunduğumuz konjonktür dolayısıyla bu tür teşviklere çok ihtiyacımız var. Bu seferberlik kampanyası ile birlikte iş dünyamıza 8 farklı teşvik sunuluyor. Bizde burada tüm iş dünyasına çağrıda bulunuyoruz. Gelin teşviklerden yararlanın, böylece hem işveren olarak avantajlardan yararlanın hem de bölge ve ülke ekonomisine destek olun” dedi.

Dank: ‘İŞKUR olarak işverenlerimize teşviklerle ilgili detayları aktarmaya hazırız’

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk’ün ardından söz alan İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Emin Dank ise, İstihdamı artırma adına Devletin İŞKUR kanalıyla yürüttüğü çok önemli teşvikleri olduğunu ifade ederek, “Aliağalı işverenlerimizin istihdam seferberliği için yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ediyorum. Çünkü istihdam ülkemizin en önemli sorunlarından birisi ve bu sorunun ortadan kaldırılması için İŞKUR olarak elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. İŞKUR olarak siz değerli işverenlerimize güncel tüm teşviklerden faydalanabilmeniz için konu ile ilgili detayları her zaman aktarmaya hazırız” diye konuştu.

Seferberliğin detayları anlatıldı

İŞKUR İzmir İl Müdür Yardımcısı Emin Dank’ın konuya ilişkin yaptığı konuşmaların ardından 2019 İstihdam Seferberliği hakkında detaylı bilgilendirmeye geçildi. İstihdam seferberliği hakkında SGK İzmir İl Başkan Yardımcı Bayram Özer, SGK Aliağa İlçe Müdürü Nuray Emengen Erdal ve Çiğli İŞKUR Müdürü Funda Özsan ile İŞKUR Yetkilisi Anıl Tamburacı işverenlerin hangi koşullar altında teşvikler üzerinden personel istihdam edebileceklerinin detaylarını aktardı. İŞKUR temsilcisi Tamburacı, İşbaşı Eğitim Programları üzerine ağırlık verdiği konuşmasında program ile istihdam edilen çalışanların işverenlere maddi yükünün olmadığının altını çizerek hangi statüde işletmelerin bu programdan yaralanabileceğini anlattı. İŞKUR’un sunumda İlave İstihdam Teşviki, Kısa Çalışma Uygulaması, 3 Aylık Ücret Desteği Programı, Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesine Yönelik Destekler üzerine de bilgiler verildi. Sunum, SGK'nın istihdam teşvikindeki işveren sağladığı kolaylıkların anlatılmasıyla devam etti. SGK İzmir İl Başkan Yardımcı Bayram Özer, istihdam seferberliği programından yararlanan işverenlerin çalıştırdıkları personel ödenekleri ve kurumun bu kapsamda verdiği hizmetleri aktardı. Yapılan sunumların ardından katılımcıların sorularına geçildi. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

ALTO BASIN BÜLTENİ

 

KENT PARKI VE GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR

aliaga-serkan-acar-bayburtlular-ziyareti_1_2

DEV PROJELER ALİAĞA’YI UÇURACAK

Sivil Toplum Kuruluşlarına yaptığı ziyaretler kapsamında Bayburtlular Derneği üyeleri ile bir araya gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, gelecek beş yılda gerçekleştirilecek projelerle Aliağa’nın hızla şehirleşme sürecine gireceğini söyledi.

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Serkan Acar’ı dernek başkanı Hacı Bayram Söylemez ile üyeler karşıladı. Yaklaşık bir saat süren ziyaret sohbet havasında gerçekleşirken Başkan Serkan Acar, gelecek beş yılda yapılacak projelerden bahsetti. Dernek Başkanı Hacı Bayram Söylemez ise Başkan Serkan Acar’a bugüne kadar yaptığı ve yapacağı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

KENT PARKI VE GENÇLİK MERKEZİ AÇILIYOR

Son beş yılda daha iyi bir Aliağa için çalıştıklarını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Aliağamızda hızla devam eden sanayileşmeye karşın vatandaşlarımız için daha fazla sosyal yaşam alanları oluşturduk. Mavi Bayraklı Ağapark ile Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı bunların en önemlilerindendi. Yine bu kapsamda Yeni Mahalle’de 110 dönüm alan üzerine projelendirdiğimiz Kent Park ile eski belediye atölyesinin yerine projelendirdiğimiz Aliağa Gençlik Merkezi de çok yakın bir zamanda tamamıyla hizmete girecek” dedi.

DEV PROJELER ALİAĞA’YI UÇURACAK

Gelecek beş yılda Aliağa’da birçok devasa proje gerçekleştirileceğinin de altını çizen Başkan Serkan Acar, “Ege Üniversitesi, yeni devlet hastanesi, hippoterapi merkezi, meslek ve çevresel hastalıklar hastanesi, TOKİ, çevre yolu ve battı çıktı gibi projeler Aliağa’yı çok kısa bir sürede il olma konumuna getirecek” dedi.

DEV KAMPÜS ALİAĞA EKONOMİSİNE CANLILIK KATACAK

Ege Üniversitesi’nin 50 bin öğrenci kapasiteli bir kampüsü Aliağa’da kuracağının bilgisini veren Başkan Serkan Acar, “Ege Üniversitesi’nin Aliağa’ya kuracağı uluslararası standartlardaki dev kampüsü ile Aliağamız eğitim ve öğrenci kenti olacak. Onkoloji bölümünün yanı sıra birçok fakülte ve yüksekokul Aliağa’da eğitim verecek. Ayrıca sanayi kuruluşları ile entegre çalışacak arge merkezleri olacak. 50 bin öğrenci Aliağa ekonomisine canlılık katacağı gibi birçok özel sektör yatımını da beraberinde getirecek” dedi.

TÜRKİYE’NİN İLK MESLEK VE ÇEVRESEL HASTALIKLAR HASTANESİ ALİAĞA’YA

Çaltılıdere Mahallesinde temelleri atılan meslek ve çevresel hastalıklar hastanesinin Türkiye’de sağlık alanında çok büyük bir açığı kapatacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Türkiye’de üç ilde meslek hastalıkları hastanesi bulunuyor. Aliağa’ya kurulacak olan hastane ise özgün kimliği ile Türkiye’nin ilk meslek ve çevresel hastalıklar hastanesi olacak. Sadece iş kazaları ya da yanık ünitesi ile değil kök hücre laboratuvarlarından tanı merkezine kadar önemli bölümlerle hizmet verecek. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin hastaneyi yıl sonuna kadar tamamlama gibi bir planlaması var. Hastane tamamlandığında yılda 10 milyon hastaya sağlık hizmeti verilecek” dedi.

TOKİ’DEN ALİAĞA’YA 5 BİN KONUT

Dernek üyelerinin TOKİ hakkındaki sorularını da yanıtlayan Başkan Serkan Acar, “TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde TOKİ’den Aliağa için 5 bin konut istedik. İlk etapta Yeni Mahallede 600 konutluk bir proje için talep toplama işlemleri devam ediyor. Bugüne kadar altı bin civarında bir başvuru olduğunu öğrendik. 600 konutun tamamlanmasının hemen ardından diğer etaplar için de çalışmalar başlayacak” dedi.

BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden dernek üyeleri özellikle meslek hastalıkları hastanesinin yapımı konusunda göstermiş olduğu girişim ve çabalardan ötürü Başkan Serkan Acar’a teşekkür ettiler. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

aliaga-serkan-acar-bayburtlular-ziyareti_2

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN 50 BİN ADET ÇEVRE DOSTU BEZ ÇANTA

aliaga-belediyesi-bez-canta-dagitimi_3BEZ ÇANTA DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR

Daha yeşil ve daha temiz bir Aliağa için “Aliağa’mı Seviyorum” projesini başlatan Aliağa Belediyesi, proje kapsamında bugüne kadar vatandaşlarına ücretsiz olarak 50 bin adet çevre dostu yüzde yüz pamuktan üretilmiş bez çanta dağıttı.

Dünyanın ekolojik dengesinde çok büyük tahrifatlara yol açan ve doğada kaybolması binlerce yılı alan plastik poşet kullanımını sıfıra indirmeyi hedefleyen Aliağa Belediyesi, şubat ayında başlattığı bez çanta dağıtımlarına devam ediyor. Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından pazar yerleri, market önleri ile Hilal Masadan dağıtılan çanta sayısı 50 bine ulaştı.

Vatandaşlar, Aliağa merkez kapalı pazar yeri, Yeni Mahalle çarşamba Pazar yeri, Yeni Şakran ve Helvacı’da kurulan pazar yerlerinin yanı sıra kentin farklı noktalarında bulunan market önlerinde yapılan dağıtımlara yoğun ilgi gösterdi. Naylon poşet yerine yüzde yüz pamuktan üretilmiş çevre dostu bez çanta kullanımı teşvik eden proje vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Çantaların ön yüzünde kalp figürü üzerine işlenmiş “Aliağa’mı Seviyorum” görseli de vatandaşlardan ayrı bir beğeni kazandı.

Bez çanta dağıtımlarına devam edeceklerini belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Kürşat Bahadır Turan, bez çanta dağıtımında hedeflerinin 75 bin olduğunu söyledi.

Vatandaşların ilgisinden de oldukça memnun olduklarını ifade eden Turan, “Çanta dağıtımlarımızı kentin farklı mahallelerinde kurulan pazarlarda ve market önlerinde kurduğumuz stantlarda gerçekleştiriliyoruz. Vatandaşlarımıza ilgilerinden ve çevreye duyarlı yaklaşımlarından ötürü teşekkür ediyoruz. Dağıtımlarımıza önümüzdeki haftalarda merkez kapalı Pazar yerinde kuracağımız stantlarda devam edeceğiz” dedi.

aliagabelediyesi-bez-canta_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ÇALTILIDERE KİRLİLİKTEN EĞİTİMLE KURTULACAK

aliaga-universiteALİAĞA’YA DEV ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ

50 BİN ÖĞRENCİ ALİAĞA’YA GELECEK

EGE ÜNİVERSİTESİ ALİAĞA’NIN ŞEHİR OLMA SÜRECİNİ HIZLANDIRACAK

Aliağa’yı bilimin, kültürün, eğitim ve gençliğin başkenti yapma vizyonundan vazgeçmeyen Aliağa Belediyesi, bu hedefine Ege Üniversitesi ile birlikte hayata geçireceği dev üniversite kampüsüyle ulaşacak.

Avrupa’da 21 ülkenin altına imza attığı protokol ile yükseköğretim uluslararası standarta kavuşuyor. Türkiye’deki pilot uygulama ise Ege Üniversitesi’ne verildi. Ege Üniversitesi, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da girişimleriyle uluslararası standartlarda yapacağı dev üniversite kampüsünü Çaltılıdere bölgesine kurma kararı aldı.

50 BİN ÖĞRENCİ ALİAĞA’YA GELECEK

Kurulduğu 1952’den bugüne kente bir üniversite kampüsü kurulması için çaba sarf eden Aliağa Belediyesi’nin özlemi Başkan Serkan Acar’ın son dört yıldır gösterdiği yoğun mesaisi sayesinde son buluyor. Aliağa Belediyesi ile Ege Üniversitesi’nin birlikte hareket ettiği kampüs projesinde Onkoloji bölümü de dâhil birçok fakülte ve yüksekokul yer alıyor. Uluslararası uygunluk açısından Türkiye'de ilk olacak kampüs Ege Üniversitesi'nin merkezden sonraki en büyük kampüsü olacak. Tamamlandığında 50 bin öğrenciye eğitim verecek olan dev kampüs Aliağa’nın şehir olma sürecini de hızlandıracak.

ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI HIZ KAZANACAK

Aliağa’nın tarihini değiştirecek olan Avrupa standartlarındaki üniversite kampüsü kentin ekonomik kalkınmasına ve istihdamına önemli katkılar sunacağı gibi Aliağa’yı bilimin, kültürün, sanatın, eğitimin ve gençliğin adresi yapacak. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan Aliağa’da sanayi ve eğitim arasında güçlü bir bağ oluşturulacak. Kampüsün hizmete açılması ile birlikte bölgede özel sektör yatırımları da hız kazanacak.

ÇALTILIDERE KİRLİLİKTEN EĞİTİMLE KURTULACAK

Çaltılıdere bölgesinde kurulması planlan dev kampüs, bölgede bulunan taş ocaklarının oluşturduğu çevre kirliliğini de sonlandıracak. Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile yemyeşil bir alana dönüşecek olan kampüs ve çevresi, Avrupa’nın nadide kampüsleri arasındaki yerini alacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 241

10