atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

Başkan Sürekli: "O hastane oraya yapılacak"

AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısı, Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

baskan-surekli-o-hastane-oraya-yapilacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli toplantıda yaptığı konuşmada, Aliağa'ya yapılması planlanan yeni devlet hastanesi projesine değinerek, “O hastane oraya yapılacak" dedi.

AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısına AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Alpay Özalan ve Yaşar Kırkpınar, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt, AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, Aliağa eski Belediye Başkanı Tansu Kaya, önceki dönem AK Parti Aliağa İlçe Başkanlarından Yaşar Akbulut, Kazım Sayın ve Müjdat Bıçakçı, ilçe yönetimi, AK Parti'li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katılım gösterdi. Toplantıda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Yeni yönetimin ilk danışma meclisi herkese hayırlı olsun. İnşallah ilçe başkanımızın bahsettiği o hastane oraya yapılacak. Gerekli bütün çalışmaları yaptık. Bununla da kalmayacağız. Temeli atılan meslek hastalıkları hastanesinin de en kısa sürede Aliağa'mıza hizmet vermesini sağlayacağız. TOKİ Aliağa'da önemli bir ihtiyaç. Bakanımız Berat Albayrak'ın açıkladığı proje kapsamında inşallah ileriki aylarda da Aliağa'nın buraya dahil olmasını umut ediyoruz” diye konuştu.

“Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili”

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar konuşmasına ilçe başkanına ve ilçe gençlik kolları başkanına hayırlı olsun dileklerini ileterek başladı. Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Çok büyük bir hizmet kervanı içerisindeyiz. AK Parti Türkiye için çok önemli. Ülkemizin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu çok önemli bir aşamadan geçtiğini biliyoruz. Türkiye son zamanlarda çok farklı şeyler yaşıyor. Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrilidir. O yüzden bizler çok güçlü olmak zorundayız. Çok iri çok diri olmak zorundayız. Biz Suriye'de ülkemizin çıkarları doğrultusunda oradayız. Ülkemizdeki bu terörü durdurmak için oradayız. Ülkemizdeki 4 milyon Suriyeliyi sağ salim yurtlarına göndermek için Suriye'deyiz” ifadelerini kullandı.

“Projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak”

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem konuşmasında Aliağa'nın beklemede olan projelerine değindi. Erdem şunları söyledi: “İlçe danışma meclisi 'istişare' demektir. Bildiğiniz üzere 2019'un sonunda Cumhurbaşkanımız 100 bin sosyal konut projesini ilan etti. İzmir ilimiz 5 ilçeyle bu projeye dahil oldu. Bu beş ilçeden birisi de Aliağa'mız oldu. 750 konutluk proje için başvurular alınmaya başlandı. 15 Ocak tarihinde başvurular tamamlanacak. Aliağa'yı yakından ilgilendiren bir diğer proje ise Kuzey Ege Otoyolu oldu. 29 Ekim 2019 tarihinde açılışı yapılan projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak. Aliağa'nın ulaşım yönünden elde edeceği avantaj ve hızı daha iyi gördük ve tecrübe ediyoruz. Yeni yapılacak olan hastanemiz tam donanımıyla tam kapasite hizmet verecektir. Ayrıca iki yataklı yanık odası mevcut olacak, şu an 28 olan uzman hekim sayısı yeni hastanemizde 45 olacak. Huzurlarınızda kıymetli il başkanıma desteklerinden dolayı bir kere daha teşekkür ederim.”

“Zorlu süreçleri başarıyla atlattık”

AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yıldırım, “2 Mayıs 2018'de yaklaşık 19 ay önce Aliağa Kadın Kolları Başkanlığına atandım. Ülkemizin çok kritik bir sürecinde bu onurlu görev tarafıma tebliğ edildiğinde ne denli zorlu bir sürecin bizleri beklediğini ve üstlendiğimiz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeydik. Allah'a şükürler olsun ki göreve geldiğimiz andan itibaren herkesi kucaklayan bir anlayışla yönetimimizi kurup zorlu süreçleri başarıyla atlattık. Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilleri genel seçimleriyle birlikte 31 Mart yerel yönetimler seçimlerini vefakar, cefakar Ak kadınlarımızla omuzladık. Bu seçimlerden de yüzümüzün akıyla çıkmayı başardık” diye konuştu.

"Partimiz için çalışmaya devam edeceğiz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt, “Bildiğiniz üzere il gençlik kolları başkanımız Kadir İnan ve genel merkezimiz tarafından ilçe gençlik kolları başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören başta il başkanımız Eyüp Kadir İnan'a herkesin önünde teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız bu bayrağı getirilen seviyeden daha üstün yerlere getirmeyi Rabbimden niyaz ediyorum. Biz gençler olarak bu partinin sıradan bir parti değil bir dava olduğunun bilincindeyiz. Ak gençler olarak hiçbir zaman önümüze çıkan engellere aldırmadan, yılmadan partimiz için çalışmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ’NDE YENİ YIL KUTLAMALARI BAŞLADI

aliaga-genclik-merkezi-yilbasi-etkinlikleri_2

Hizmete açıldığı günden bugüne 7’den 77’ye tüm Aliağalıların buluşma adresi olan Aliağa Gençlik Merkezi, yeni yılı kültür, sanat ve sportif faaliyetlerle dolu etkinliklerle karşılıyor.

Etkinliklerin birinci gününde Aliağa Gençlik Merkezi’nin fuaye alanında gerçekleştirilen etkinlikler vatandaşlardan ilgi gördü. Aliağa’da faaliyet gösteren derneklerin açtıkları sergilerle el emeği göz nuru eserler görücüye çıkarken aynı anda organize edilen sanatsal etkinlikler de beğeniyle izlendi.

Şair, seslendirmen ve program sunucusu Yunus Yeşilöz’ün seslendirdiği şiirler izleyenlerden sık sık alkış alırken Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) resim kursiyerlerinin şövalye üzerinde yaptığı resimler de etkinliklere renk kattı.

Yeni yıl etkinliklerinin parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten ASEV Resim Kurs Eğitmeni Tolga Tunç, “Yeni binamızda yılbaşı etkinlikleri ilk defa yapılıyor. Kursumuza yeni katılan öğrencilerimizle birlikte etkinliklere katılım gösterdik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız resim konusunda acemi olsalar da ileri de başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Aliağa Gençlik Merkezi’nde yeni yıl kutlama programı şu etkinliklerle devam edecek;

24 Aralık 209 Salı

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 20.00 Gitar Solo Konser

20.00 – 21.00 Ney Dinletisi

25 Aralık 2019 Çarşamba

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

18.00 Satranç Turnuvası

19.00 – 21.00 Halk Müziği Konseri

26 Aralık 2019 Perşembe

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 20.00 Latin Dansları (Minikler, Yetişkinler)

20.00 – 21.00 Keman – Gitar Enstrümantal Müzik Dinletisi

27 Aralık 2019 Cuma

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 21.00 Karaoke Gecesi

28 Aralık 2019 Cumartesi

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

18.00 – 18.30 Piyano (Mini Konser)

19.00 – 21.00 Spor Salonu Etkinlikleri (Bench Press Yarışması – Halat Çekme Yarışması – Plank Yarışması – Zumba)

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA ESNAFINA 1 YILDA 24 MİLYON TL KREDİ

aliaga-adal-altay

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay, 2019 yılında Aliağa esnafına 24 milyon lira kredi verdiklerini söyledi. Altay ayrıca, Aliağa esnafı üzerinde toplam 71 milyon liralık kredinin bulunduğunu da belirtti.

Bugüne kadarki en fazla krediyi bu yıl verdiklerini ifade eden Altay, “Kooperatif olarak binin üzerinde esnafa kredi sağlıyoruz. Kredi limitimiz kişi başı 200 bin lira. Beş yıl vade ile verdiğimiz bu kredinin ödemeleri üç aydan üç aya yapılıyor. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz” dedi.

ALİAĞA ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI ADAL ALTAY, “ALİAĞA’DA HER SEKTÖRDEN ESNAF KREDİ KULLANABİLİR”

Kredi faizlerinin yüzde 6 olduğunun altını çizen Altay, gecikme faizlerinin ise yüzde 24’lerden yüzde 20’lere gerilediğini söyledi. Altay, “Kooperatif olarak 5 bin liraya kadar tek kefil, 15 bin liraya kadar iki kefil,15 bin lira üzerinde kredi kullanmak isteyen esnafımıza ipotek şartı koyuyoruz. Günü geçen krediler için yıllık yüzde 20 faiz uygulanıyor. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz. Aliağa’da her sektörden esnaf kredi kullanabilir” dedi.

“İZMİR’DE EN FAZLA KREDİYİ MERKEZ BİRLİK KOOPERATİFİ SAĞLIYOR”

Aliağa esnafının geçmiş yıllara göre daha iyi bir ödeme gücünün olduğuna da değinen Altay, “Aliağa’yı İzmir ile kıyaslayabiliriz. İzmir’de şu anda 51 tane kooperatif faaliyet gösteriyor. İzmir’de en fazla krediyi merkez birlik kooperatifi sağlıyor. Hem verilen kredi miktarı hem de ödeme gücü yönünden Aliağa’nın durumunun iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

VERGİ ÖDEMELERİNDE SON GÜN 2 ARALIK PAZARTESİ

aliaga-belediyesinden-vergi-hatirlatmasi

Aliağa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2019 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergisi ikinci taksit ödeme süresinin 2 Aralık 2019 Pazartesi günü sona ereceğini hatırlattı.

Aliağa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Borç yükümlülüğü olan vatandaşlar cezalı duruma düşmemesi için 2019 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin ikinci taksit ödemelerini 2 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar belediye veznesine nakit veya kredi kartı ile yapabilecek. Vergi ödemelerini hafta sonu yapmak isteyen vatandaşlar için belediye veznesi 30 Kasım Cumartesi günü de saat 17.00’ye kadar açık olacak. Vatandaşlar ödemelerini https://ebelediye.aliaga.bel.tr/Innosa.EBL.Web/ üzerinden online olarak da gerçekleştirebilecek.

Ayrıca, 6736, 7020 ve 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandıran borçlar için taksit ödeme süresi de 2 Aralık 2019 Pazartesi günü saat 17.00’de son bulacak.

Emlak vergi ödemelerini banka şubesinden gerçekleştirmek isteyen vatandaşların taksit ödemelerini Türkiye Halk Bankası Aliağa Şubesi, Aliağa Belediye Başkanlığı’nın TR95 0001 2009 7270 0007 0000 05 no’lu İBAN hesabına veya posta çeki ile 233101 no’lu hesabına yatırabilecekleri duyuruldu.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

SANAYİ ESNAFINA ÇIRAKLIK EĞİTİMİNDEKİ YENİLİKLER ANLATILDI

ewLPUgpfiUAceRCnJgbdkNpGIrxYOPuDKeeOeWWBiFgznvUgchsLGPAPkEVbKmuN_thumb

HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilgehan Kurtcebe ve okul bünyesindeki Mesleki Eğitim Merkezi’nin idareci ve öğretmenleri, Aliağa Sanayi Sitesi esnafına çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta eğiticilik kursları hakkında bilgilendirme yaptı.

HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilgehan Kurtcebe ile okul bünyesindeki Mesleki Eğitim Merkezi’nin idareci ve öğretmenleri, Aliağa Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen toplantıda sanayi esnafına ilçedeki çıraklık, kalfalık, ustalık ve usta eğiticilik kursları hakkında bilgilendirmede bulundu. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bilgehan Kurtcebe “Aliağa’da mesleki eğitim merkezi bizim okulumuzun bünyesinde. Bize en yakın mesleki eğitim merkezi Menemen’de. Ama biz öğrencilerimizi Menemen’e veya İzmir’e yönlendirme taraftarı değiliz. Açabildiğimiz ölçüde yeni alanlar açarak öğrencilerimizin ilçemizde eğitim almasını istiyoruz. Çıraklık, kalfalık, ustalık, usta eğiticilik kurslarını okulumuzda veriyoruz.” dedi.

“Çıraklık sistemi yeniden hareketlenecek”

Statülerinin meslek lisesi olduğunu ancak buradaki çıraklık eğitim merkezini de biraz daha aktif hale getirmek için emek harcadıklarını vurgulayan Kurtcebe, “Hem öğretmen kadromuzu genişletiyoruz. Hem atölyelerimizi daha donanımlı hale getiriyoruz. Bakanlığımız geçen sene özellikle çıraklık eğitim merkezlerine yatırımlar yapmaya başladı. Yaklaşık 10 yıl önce çıraklık sistemi güzel bir şekilde gidiyordu. O zamanlar 12 yıllık kesintisiz eğitim yoktu. Ne zaman 12 yıllık kesintisiz eğitim geldi çıraklık eğitimi biraz geri kaldı. Ama geçen sene bakanımız çıraklık eğitim merkezi öğrencilerinin çıraklık okurken aynı zamanda da liseden mezun olabilmesinin önünü açtı. Şu anda çırak olan öğrenciler haftada 2 saatlik fark derslerini vererek 3-4 yıl sonra liseden de mezun olabiliyorlar. Bu bağlamda çıraklık sisteminin yeniden hareketleneceğini düşünüyorum. Biz de çıraklık eğitimini Aliağa’da biraz daha etkin hale getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Okul Müdürü Kurtcebe’nin konuşmasının ardından Teknik Müdür Yardımcısı Ümit Ayaz ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nermin Özkan çıraklık eğitimindeki yenilikler hakkında sanayi sitesi esnafını bilgilendirerek esnafın çıraklık eğitimi ile ilgili beklentilerini dinledi. Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk toplantı sonrasında HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerine katkıları için sanayi sitesi esnafı adına teşekkürlerini iletti.

www.aliagaekspres.com.tr

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 283

10