atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

SAADET PARTİSİ'NDE YENİ BAŞKAN MAHMUT KOÇ

EmffSVNcrcKPlcuQEcsaquJkrmJrYIUfCbHKESTeEbZUNjDHCAAWHOHptCoOBeSG_thumb

Saadet Partisi Aliağa İlçe Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurulu'nu Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Aliağa Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda Pazar günü gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Saadet Partisi İzmir İl ve İlçe Yönetimi, CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi Orhan Ulaşzade, İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar ve İlçe Yönetimi, İYİ Parti’li Belediye Meclis Üyesi Sedat Sarı, DİSK Emekli-Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe ve şube yönetimi, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ile partililer katıldı

Kongre divan heyetinin teşekkülü ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra faaliyet ve hesap raporları okundu. Toplantıda 2 dönem başkanlık yapan mevcut İlçe Başkanı Halil Fevzi Özkaptan'a İzmir İl Yöneticileri tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Konuşmaların ardından yapılan oylama sonucu tek adayla gidilen seçimde, İmamlık görevinden emekli olduktan sonra aktif siyaset yapmaya başlamış olan Mahmut Koç'un listesi seçildi.

www.aliagaekspres.com.tr

ALEVİLERİN SORUNLARI KONUŞULDU

FVIHTDjwoeZFlGcyfRkbsbVKOeCqurZQmjnTFwpKvmVDcsIQchfaKUlDVuLBQWzy_thumb

İzmir'de Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği tarafından Narlıdere Cemevi Konferans Salonu’nda "Aleviler ve Sosyalistler, Sosyalistler ve Aleviler – Kendisinin Ötekisi, Ötekinin Kendisi” başlıklı sempozyum düzenlendi. Sempozyuma, Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Celal Süslü de katıldı.

İzmir'de Alevi Bektaşi Kültürünü Tanıtma Derneği'nin düzenlediği "Aleviler ve Sosyalistler, Sosyalistler ve Aleviler – Kendisinin Ötekisi, Ötekinin Kendisi” başlıklı sempozyum hafta sonu Narlıdere Cemevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Sempozyuma İzmir bölgesindeki bütün alevi kurumlar ve sosyalistler katılım sağladı. Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Celal Süslü’nün de katıldığı sempozyumda birçok önemli konu masaya yatırıldı. Verimli sunumlar yapıldı, Aleviliği tarif ve yaklaşımlar eleştirildi. 1980 sonrası, 12 Eylül Darbesi, sosyalist sistemin yıkılması sonrası ortaya çıkan kimlik siyaseti, günümüz Aleviliği ve Alevilerin sorunlarının tartışıldığı sempozyuma ilgi yoğun oldu.

Sempozyuma konuşmacı olarak Prof. Ayhan Yalçınkaya, Prof. Şükrü Aslan, Dr. Cemal Salman, Dr. Mehmet Ertan, gazeteci Ali Duran Topuz, eski milletvekili Hüseyin Aygün, gazeteci Necdet Saraç, yazar Kelime Ata, yazar Erdoğan Aydın, yazar İbrahim Bahadır, yazar Rıza Aydın, Öğr. Gör. Seçil Arslan ve Doktorant Menekşe Aykan, HDP milletvekili Ali Kenanoğlu, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi’den Canan Yüce, Emek Partisi’nden İhsan Çaralan, Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Genel Başkanı Ercan Geçmez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Başkan Gani Kaplan, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ve Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül katıldı.

www.aliagaekspres.com.tr

Yarı Olimpik Havuz Her Mevsim Hizmet Veriyor

Havuzda bünyesinde faaliyet gösteren yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da yüzme severlere hizmet veriyor.

Havuz suyu sıcaklığı, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı’nın kapalı havuz kriterleri doğrultusunda maksimum 28 buçuk dereceye kadar yükseltilerek ideal bir ısıya kavuşturuldu. Sıcak hava fan ve yerden ısıtma sistemi ile istenilen ortam sıcaklığına getirilen dış ortam sayesinde vatandaşlar soğuk havalarda dahi havuzun tadını doyasıya çıkartabiliyor.

aliaga-genclik-merkezi-havuz-2-300x200

 

 

 

 

 

 

 

25 metre uzunluğa, 12 buçuk metre genişliğe ve 2 buçuk metre derinliğe sahip yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kurslar dışında kalan saatlerde vatandaşlara hizmet veriyor. Kurslardan faydalanmak isteyenler ya da yüzme dersi almak isteyen vatandaşlar Aliağa Gençlik Merkezi’nin web sayfası olanwww.aliagagenclikmerkezi.com adresi üzerinden üye olup kayıt yaptırabiliyor.

HEM BÜYÜKLERE HEM KÜÇÜKLERE HİZMET VERİYOR

Günün stresini atmak ve yarı olimpik havuzda yüzmenin keyfini doyasıya çıkartmak isteyen vatandaşlar hafta içi salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 19.00-21.00 saatleri arasında; cumartesi ve pazar günlerinde ise 10.00-20.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırarak günlük kullanımdan faydalanabiliyor. Ayrıca her pazar 15.30-17.30 saatleri arasında sadece kadınlara özel kullanım imkanı da sunuluyor.

UZMAN EĞİTMENLER VE CANKURTARANLAR GÖREV YAPIYOR

Öğrencilere hizmet veren uzman eğitmenlerin yanı sıra uluslararası sertifikalara sahip cankurtaran ekibi de havuzun açık olduğu saatlerde görev yapıyor. Öğrencilere verilen yüzme eğitimleri; başlangıç, öğrenim, gelişim ve performans olarak dört gruba ayrılıyor. Büyükler ise günlük kullanım dışında stil yüzme dersleri için de havuza kayıt yaptırabiliyor.

CAN GÜVENLİĞİ VE İNSAN SAĞLIĞI ÖN PLANDA TUTULUYOR

Havuzda can güvenliğine ve insan sağlığına büyük önem veriliyor. Havuz her pazartesi genel bakıma alındığı gibi her gün otomatik şekilde robotlar tarafından dip temizliği gerçekleştiriliyor. Dünya kapalı havuz değerlerine göre otomatik olarak ilaçlama yapılıyor. Havuza gelen vatandaşlar havuzdaki klor, su sıcaklığı ve suyun PH derecesini dijital panelden anlık olarak takip edebiliyor.

ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Yüzde 100 engelli erişimine uygun bir mimari ile tasarlanan Aliağa Gençlik Merkezi’nde, fiziksel engelli bireyler de havuz keyfini doyasıya yaşıyor. Fiziksel engeli bulunan bireyler haftanın belirli gün ve saatlerinde havuzdan ücretsiz yararlanıyor. Yarı olimpik yüzme havuzundan faydalanmak isteyen engelli vatandaşlar, Aliağa Belediyesi’nin kendileri için özel olarak temin ettiği portatif engelli havuz lifti ile güvenli bir şekilde havuzun tadını çıkartıyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar: “İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor!”

izmir-de-ittifak-canimizi-sikiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçek İzmir’in haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi‘nde Yerel Hizmetler Şube Müdürlüklerinde değişimin düğmesine basıldı. Bazı müdürlere‘çalışılmak istenmediği’ bildirilmeye başlandı.Foça‘da Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne CHP İlçe BaşkanıBaran Gezmiş Yıldırım‘ın,Ödemiş‘te ise eski ilçe başkanı Hikmet Güriş‘in görevlendirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Her iki ismin de belediyede göreve başlaması için giriş işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Gerçek İzmir’inCHP’li ilçe başkanı ve eski başkan Büyükşehir’e müdür oluyor!” başlığıyla gündeme getirdiği görevlendirmelerle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, konuyla ilgili yaşanan gelişmeler Millet İttifakı’nın İzmir kanadında çatlağa dönüşüyor.

Bahse konu gelişmelere ilk tepki İYİ Parti saflarından geldi. Görevlendirmelerin Foça ve Ödemiş’le sınırlı olmadığını öne sürenİYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, CHP’li Baran Gezmiş Yıldırım ile Hikmet Güriş’in Yerel Hizmetler Şube Müdürlüklerinde görevlendirilecekleri yönündeki gelişmelere,İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor…” ifadesiyle tepki gösterdi.

İYİ Partili Yavuz Adar, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Ödemiş ve Foça’da yerel yönetim hizmet birimlerine atamalar oluyormuş. Diğer ilçelerde olduğunu da biliyoruz. Bu iki ilçenin belediye başkanlığını Millet İttifakı’nın bileşeni CHP aldı. Şimdi merak ediyor ve soruyorum,bu atamalarda İYİ Parti’nin fikir ve düşünceleri alınmış mıdır? Yerel yönetimlerde İYİ Parti’den neden kimse yok? Her iki ilçede ismi geçen şahısların CHP’li olduğu söyleniyor. Merak ediyoruz. Şunu da söyleyeyim, İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor.” ifadelerini kullandı.

www.aliagamedya.com

Muhasebeciler kahvaltıda buluştu

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilciliği’ne seçilen Aysel Şimşek, ilçedeki serbest muhasebeci mali müşavirler ile kahvaltıda bir araya geldi.

DSC_0467-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen seçimle İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilciliği’ne seçilen Aysel Şimşek, düzenlediği kahvaltı organizasyonuyla ilçedeki serbest muhasebeci mali müşavirler ile bir araya geldi. Yalı mahallesinde bir Otel’de gerçekleştirilen kahvaltıya; İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş, İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilcisi Aysel Şimşek, ilçede bulunan serbest muhasebeci mali müşavirler, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve Sosyal Güvenlik Kurumu Aliağa Şube Müdürlüğü çalışanları katıldı.

“Pozitif bir bakış açısıyla çalışmak durumundayız”

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilcisi Aysel Şimşek kahvaltıda yaptığı konuşmada, “Bu kahvaltının amacı, birbirimizin işini yapan insanlar olarak birbirimizi insan olarak da daha yakından tanımak ve kaynaşmak. Sizler kurum ve kuruluşların çalışanları ile biz meslek mensupları daima güler yüzlü ve pozitif bir bakış açısıyla tam bir uyum ve mutabakat içinde çalışmak durumundayız. Bu tür bir bakış açısı her bir taraf için zamanın verimli kullanılmasını sağlayacak, problemlerin ve işlerin daha çabuk çözümlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yolunun da zaman zaman bu aktivitelerle bir araya gelerek ilişkilerin sıcak ve samimi olmasından geçeceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Şimşek’in ardından söz alan İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş da paydaşların katıldığı bu tür organizasyonlara çok önem verdiklerini belirterek, bu birlikteliklerden doğacak samimiyetin sorunların çözümü için en büyük araç olduğunu vurguladı.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 277

10