atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

ALİAĞALILARIN TEMEL GIDA İHTİYAÇLARI TEK TIKLA KAPILARINA ULAŞIYOR

aliaga-semt-pazari.com

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan Aliağalıların sebze, meyve ve bakliyat gibi temel gıda ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla, Aliağa Belediyesi tarafından kurulanaliagasemtpazari.com, hizmete girdiği ilk günden yoğun ilgi gördü.

“Siz evde kalın, biz size getiririz” sloganı ile Aliağalıların mümkün olduğunca evlerinde kalması amacıyla Aliağa Belediyesi tarafından hizmete açılanaliagasemtpazari.com üzerinden vatandaşlarca ilk günden yüzlerce sipariş verildi. Site üzerinde tek tıkla verilen siparişler belediye ekiplerince titizlikle ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde vatandaşların evlerine teslim edildi.

Vatandaşlar, verilen siparişlerin ödemelerini ister site üzerinden kredi kartı, isterlerse kapıda nakit veya pos ile yapabiliyor. 10.00- 19.00 saatleri arasında verilen siparişler gün içinde, saat 19.00’dan sonra verilen siparişler ise sonraki gün saat 10.00’da adreslere ulaştırılıyor.

Öncelikle sebze, meyve ve bakliyat ürünlerinin satışa sunulduğu sitede kısa süre içinde kahvaltılık ve temizlik ürünleri başta olmak üzere farklı kategorilerde çok sayıda ürün de sanal raflarda yerini alacak.

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_4

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Online_Semt_Pazarna_Youn_lgi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa Ticaret Odası COVİD-19 (koronavirüs) salgını ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar ve alınan önlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu

mer_ErturkAliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Ticaret Odası olarak koronavirüs salgınıyla ilgili olarak üyelerimize ve çalışanlarına gerekli uyarılar ve bilgilendirmelerde bulunduk ve bizde oda binamızda gerekli tıbbi tedbirler ile sıhhi önlemleri aldıklarını belirtti.

Aliağa Ticaret Odası olarak COVİD-19 (koronavirüs) salgını ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar ve alınan önlemler hakkında basın açıklaması yaparak bilgilendirmelerde bulunan Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk yaptığı yazılı açıklamada;

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020 yılı başından itibaren dünyaya yayılan Covid-19 salgını uğradığı tüm ülkeleri pek çok yönden etkilenmiştir. 21. Yüzyılın en yaygın salgını olan bu virüsün etkisinin ne kadar süreceği vatandaşların açıklanan tedbir uygulamalarına riayet etmelerine bağlı olduğu bilinmekte ve bu bağlılık aynı zamanda ülkelerin ekonomilerine olan etkisini de belirleyecektir.

Ülke ekonomisinin yüzde 6,1’ini oluşturan bölgemiz, ülkemizin de en önemli istihdam depolarından birisi olması dolayısıyla İzmir merkezden ve çevre il ve ilçelerden yoğun giriş çıkışla karşılaşması, bu coğrafyada yaşayanlar olarak çok daha dikkatli ve tedbirli davranmak zorunda olduğumuz gerçeğini unutmadan hareket etmemizi ve tedbirlere sonuna kadar uymamızı gerektirmektedir.

Bu şekilde yoğun istihdamın olduğu bölgemizde sağlık çalışanlarımızın da işleri oldukça zor. Bu çerçevede ‘insanüstü bir çabayla’ bu salgına karşı mücadele veren sağlık çalışanlarımızın manevi destek ve motivasyona ihtiyaçları olduğunu düşünerek sürecin başlamasıyla birlikte gerek hastanemiz ile gerekte aile sağlığı merkezlerimiz ile diyalogumuzu devam ettirerek gerekli desteği sürdürme gayretindeyiz. Aynı gayretlerimizi emniyet güçlerimizle, jandarma kuvvetlerimizle ve bu salgının ortadan kalkması için mücadele eden tüm kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde olarak; bu beladan birlikte hareket ederek kurtulmamız gerektiği inancı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda, Aliağa Ticaret Odası olarak koronavirüs salgınıyla ilgili olarak üyelerimize ve çalışanlarına gerekli uyarılar ve bilgilendirmelerde bulunduk ve bizde oda binamızda gerekli tıbbi tedbirler ile sıhhi önlemleri aldık. Ayrıca, salgının yayılmasını önlemek amacıyla, temas riskini azaltmak üzere, üyelerimizin odamız tarafından sunulan hizmetleri uzaktan erişim yoluyla (online) alması yönünde gerekli altyapıyı sağladık. Bununla birlikte evden çalışma yöntemi ve dönüşümlü çalışma modeli ile gerek riski minimize ederek gerekte tam zamanlı çalışarak hizmetlerde aksama olmamasına özen gösteriyoruz. Salgının yayılmasını önleme çerçevesinde gıda sektöründe çalışan işletmelere de maske desteği sağlamaya gayret etmekteyiz.

2020 yılında dünya büyümesinin negatif yönde etkileneceği görülmekle birlikte negatif büyümenin, istihdamın ve ticaretin önündeki sorunlar, ülkelerin destekleri ile giderilmeye çalışılmaktadır. Bu çerçevede ülkemizde de sıkıntıların yaşanacağı tespitleri ocak ayından itibaren gözlemlenmekte, bu olumsuzlukların giderilebilmesi için sorunların bakanlıklar nezdinde dile getirilmesi ve çözüm aranması formüllerinin başında oda ve borsa başkanlarımızın sahada oluşabilecek sorunları üst birliğimize ileterek TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin takibi ile sonuca ulaşılması gerektiği görülmüştür.

Anılan çerçevede sahada oluşabilecek sorunları dile getirdiğimiz ilk raporumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne şubat ayının ikinci yarısında iletilmiş ve sorunların çözümlenmeleri konusunda gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Mart ayından itibaren daha da yoğunlaşan salgın vakaları ülkemizde de 11 Mart tarihinde ilk vakanın görülmesi ile toplumsal izolasyonu sağlamak için tedbirler arttırıldıkça, ticarette gıda ve sağlık sektörleri

haricinde kısıtlamaların da yoğunlaşması sebebiyle sahadaki sorunlar daha da derinleşmeye başlamıştır.

Aliağa Ticaret Odası olarak bölge ticaret ve sanayisinin temsilcisi olan kurumumuz, bölgedeki ufak ve büyük işletmeler ile sahadaki gerçek sıkıntıları belirlemeye çalışmış, bu çalışmaları oda yönetim kurulumuzda ve bölge oda başkanları ile birçok sefer video konferans ve telekonferans yöntemiyle dile getirerek sorunların çözümü noktasında gerekli istişareler bugüne kadar yapılmış, bugünden sonra da yapılmaya devam edecektir.

Sahada oluşabilecek sorunları önceden görmek ve tedbirlerin önceden alınması gerektiği felsefesi ile yola çıkan yönetim kurulumuz, oluşabilecek sorunların çözümü çerçevesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibatı sıklaştırma konusunda çalışmalarını arttırmıştır. Ülkemizdeki 365 oda ve borsa ile birlikte odamız da, sahadaki sorunların çözülmesi için gerek TOBB nezdinde gerekse bölge siyasilerinin desteği ile çözüm odaklı çalışmalarına devam etmektedir.

Aliağa Ticaret Odası olarak bugüne kadar oluşabilecek sorunların çözümü için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı, bugünden sonra da ortaya çıkan ya da çıkabilecek sorunların çözümü ile ilgili de devam ettirme arzusundayız. Bu noktada sorun ve çözümle ilgili duyuru ve paylaşımlarımızı sosyal medya adreslerimizden, internet sitemizden ve diğer mecralarımızdan iş alemimize iletmekteyiz.

Bugüne kadar sağlanan destekler ve bugünden sonra oluşabilecek sorunların tespiti ve çözümleri konusunda diyalog içerisinde bulunmak için odamız internet sitesinde, üyelerimizden yaşadıkları sorunları iletebilecekleri ‘iletişim formlarını’ geliştirdik ve bu formları dinamik bir şekilde takip ederek üyelerimizden gelen talepleri gerekli kurum ve kuruluşlara iletmeye devam etmekteyiz.

Hepimizin bildiği gibi bu krizin en önemli bileşeni sağlıklı kalmaktır. Salgını eninde sonunda yeneceğiz, bundan hiç şüphemiz yok. Bu salgının sanayi ve ticarete olan etkisini minimize edebilmek için çalışmalarımıza mesai mefhumu gözetmeksizin gerekli tedbirlerin alınması noktasında sürdüreceğiz. Toplum olarak salgının en kısa sürede ortadan kalkması için yapılacaklarla ilgili ‘zihinsel bütünleşmeyi’ sağlama noktasında vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düşmektedir. Bu salgına karşı gerekli tedbirleri toplum olarak uygularsak hızlı bir şekilde önce toplum sağlığına kavuşmayı, ardından da ekonomimizin hızla düzelmesini sağlarız.

Son olarak acil durumlar dışında evden çıkmamaya özen gösterelim. Sağlıkla ve mutlulukla kalın.'' ifadelerini kullandı.

APARTMANLARIN DEZENFEKTE İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Apartmanlarn_Dezenfekte_lemleri_Sryor_2

Ülkemizde halk sağlığını tehdit eden koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı hijyen çalışmalarını dört koldan sürdüren Aliağa Belediyesi, merkez ve çevre mahallelerde başlattığı apartmanların dezenfekte işlemine süratle devam ediyor.

Apartmanların ortak kullanım alanlarını, insan sağlığına zarar vermeyen, sağlık bakanlığı onaylı biodezenfekte ile hijyenik hale getirmek için çalışma başlatan belediye ekipleri, Yeni Şakran Mahallesi ve Helvacı başta olmak üzere dış mahallelerdeki çalışmaları tamamladı.

TÜM APARTMANLAR DEZENFEKTE EDİLECEK

Belediye hijyen ekipleri, merkez mahallelerdeki çalışmalarına ise Yeni Mahalle’den başladı. Yeni Mahalle’de bulunan birçok apartmanın dezenfekte işlemlerini tamamlayan ekipler, planladıkları program çerçevesinde tüm mahallelerde bulunan apartmanların ortak kullanım alanlarını ivedilikle hijyenik hale getirecek.

Dezenfekte çalışmalarını sürdüren ekipler; halkın güvenliği, özel hayatın gizliliği ve mahremiyeti ile dışarıdan gelebilecek virüs tehdidine karşı hane içlerinde dezenfekte uygulaması yapmıyor. Halkı bu konuda tedbirli olmaya davet eden Aliağa Belediyesi, kendisini hijyen ekibi olarak tanıtan ve belediyeden geldiklerini söyleyerek daire içerisine girmek isteyen kişi ya da kişilere itibar etmemeleri gerektiğini belirtti. Böyle bir durum ile karşılaşan vatandaşlarımız 155 Polis, 156 Jandarma ve 153 ALO Hilal Masa hatlarını arayarak şikayetlerini bildirebilirler.

Apartmanlarn_Dezenfekte_lemleri_Sryor_8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN PSİKOSOSYAL DESTEK HATTI

aliaga-bld-psikososyal-destek-hattiALİAĞALILARIN KORONAVİRÜS KAYGISINA TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK

Ülkemizde halk sağlığını önemli ölçüde tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) kişilerde kaygı, endişe ve korkuları da beraberinde getiriyor.

Bu zorlu süreçte vatandaşlarının her türlü ihtiyacına 7 gün 24 saat çalışma prensibiyle yanıt veren Aliağa Belediyesi, yetkililerin ‘Evde Kal’ çağrısının ardından sosyal izolasyon yaşayan Aliağa halkının kaygı düzeylerini dengelemek, bilgi kirliliği kaynaklı endişelerini gidermek ve psikolojilerini güçlü tutmalarını sağlamak amacıyla ‘Psikososyal Destek Hattı’ kurdu. Özellikle yasa gereği sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmet verecek olan hattan tüm Aliağalı vatandaşlar faydalanabilecek.

Aliağalılar 0(232) 399 00 10 numaralı Psikososyal Destek Hattı’nı hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında arayabilecek. Vatandaşları telefonun diğer ucunda psikolog, aile danışmanı ve konusunda uzman danışmanlar karşılayacak.

Psikologlar vatandaşlara, kendinizi iyi hissetmek için neler yapabilirsiniz? Çocuğunuza koronavirüsü nasıl anlatabilirsiniz, kaygılarını nasıl giderebilirsiniz? Bu süreçte ebeveyn olarak çocuğunuzla nasıl doğru iletişim kurabilirsiniz? Baş etme becerilerinizi nasıl güçlendirebilirsiniz? İzolasyon sürecinde nelere dikkat etmelisiniz? İleri yaşta bulunan yakınlarımıza bu süreçte nasıl yardımcı olabiliriz? Doğru bilgi ve kaynaklar nelerdir? gibi konularda destek verecek.

Koronavirüs sebebiyle kaygı ve panik yaşayan Aliağalılar, hafta içi, 09.00-17.00 saatleri arasında 0(232) 399 00 10 numaralı destek hattını arayıp koronavirüs kaygısıyla nasıl başa çıkacaklarına dair telefonla bilgi alabilecekler.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA SEMT PAZARLARI AÇILIYOR

aliaga-pazaryeri

Koronavirüs salgını ile mücadelesini sürdüren Aliağa Belediyesi, sağlık tedbirleri kapsamında, insan yoğunluğunun da minimuma indirilmesi amacıyla, ilçede kurulan pazar sayısını haftanın beş gününe çıkardı.

Aliağa Belediyesi, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu gıda ve temel ihtiyaç maddelerini yoğunluğun olmadığı, sosyal mesafe kurallarına uygun, sağlıklı koşullarda temin edebilmesi için haftanın beş günü açık olacak Semt Pazarları kuruyor.

Aliağa Belediyesi tarafından Aliağa Büyük Kapalı Pazaryeri ve Yeni Mahalle Pazaryeri’nde kurulacak Semt Pazarları; her hafta pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri, insan yoğunluğunu önlemek amacıyla, haftada beş gün açık olacak. Semt Pazarı bu hafta ilk olarak çarşamba, perşembe ve cuma günleri Aliağalılara hizmet verecek.

İlk Semt Pazarı, 1 Nisan 2020 Çarşamba günü Aliağa Büyük Kapalı Pazaryeri’nde kurulacak. İkinci semt pazarı ise Yeni Mahalle Kapalı Pazaryeri’nde 3 Nisan 2020 Cuma günü hizmet vermeye başlayacak. Her iki pazaryeri de haftanın beş günü açık olacak. Pazar yerlerinde koronavirüs salgınına karşı tedbiren tezgahlar arasında üç metre mesafe kuralı uygulanacak.

Semt pazarları, vatandaşın gerek temel gıda, gerekse yaş, meyve, sebze ihtiyacını karşılamak amacıyla Aliağa Belediyesi ve Aliağa Belediyesi Şirketleri iş birliğinde kurulacak. Haftanın beş günü Aliağa halkına hizmet verecek olan semt pazarlarına, sağlık tedbirleri nedeniyle il ve ilçe dışından pazarcı esnafının girişine izin verilmeyecek.

Ayrıca, koronavirüs tedbirleri kapsamında kronik hastalığı olan, hamile ve 65 yaş üstü vatandaşların alışverişe çıkmamaları, alışveriş ve acil ihtiyaçları için pazara çıkacak Aliağalıların da pazar alanında fazla kalmamaları bildirildi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 283

2