atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güncel Haberler

DURMAZ'DAN CAN DOSTLARINA SÖZ

WhatsApp_Image_2019-03-16_at_10.57.28HAYTAP'ın ‘Söz Veriyorum’ protokolünü imzalayan Özcan Durmaz, hiçbir canı ayırmadan Aliağa'da her canlının huzur ve mutluluk içinde yaşaması için çalışacağına söz verdi.

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz; HAYTAP İzmir temsilcileri Av. Senem Demirel Acar, Esin Önder, HAYTAP Eğitim Sorumlusu Meral Örüç, İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Banu Özdemir ve HAYTAP Aliağa Gönüllüleri ile bir araya gelerek sokak hayvanları için gerçekleştireceği projeleri anlattı. Toplantıda HAYTAP’ın ‘Söz Veriyorum’ protokolünü de imzalayan Durmaz’a protokolü imzalarken Jack Russell cinsi Bella isimli köpek de eşlik etti.

İmza töreninin ardından memnuniyetini dile getiren Haytap İzmir İl Temsilcisi Esin Önder "Aliağa Belediye Başkan Adayı sevgili Özcan Durmaz ile çok keyifli bir toplantı gerçekleştirdik, projelerini dinledik. Can dostlarımıza dair hazırlığına ve proje kitapçığına hayran kaldık. Toplama kamplarına dönen barınak anlayışı yerine, sahipsiz sokak hayvanlarına özel tam teçhizatlı doğal yaşam parkı projesi var 50 dönümlük bir araziye kuracağı. Bu Türkiye'ye örnek olacak önemli bir projedir. Mobil Veteriner Kliniği projesi ile de kent merkezinden köylere kadar can veterinerlik hizmeti verileceğini işittik. İş birliği çerçevesinde birlikte çalışacak, bizler de bu örnek projelere destek olacağız. Minik sözcümüz Bella'nın şahitliğinde ‘Söz Veriyorum’ protokolümüzü imzaladık. Hayvan Hakları Federasyonu ailesi olarak kendisine bu verimli görüşme için teşekkür ediyor, seçim sürecinde başarılar diliyoruz" dedi.

Protokole büyük bir mutlulukla imza attığını ifade eden CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz “Bizler Aliağa’yı emeğin yanında sevginin, şefkatin ve barışın da başkenti yapmak üzere yola çıkıyoruz. İlk günden bu yana hep söylediğimiz gibi, önceliğimiz daima dezavantajlı kesimlerden yana olacak. Can dostlarımız da bu kesimlere dahildir. Onlar için, doğal ortamda ve sağlıklı bir biçimde yaşamlarını sürdürebilmelerine olanak verecek projelerimizi paylaştık. Bunun ötesinde, göreve geldikten sonra tüm hayvan dostu hemşerilerimizle birlikte hareket ederek yapılması gereken daha başka ne varsa hepsini gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

WhatsApp_Image_2019-03-16_at_10.57.31_1

 

LİDER ALİAĞASPOR FK İSTANBUL DEPLASMANINDAN 1 PUANLA DÖNDÜ

54236878_2583566188383188_9094411619408019456_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) 22.Haftasında deplasmanda Vefaspora konuk olan Aliağaspor FK, rakibi ile 0-0 berabere kaldı. İstanbul deplasmanından 1 puanla dönen Aliağaspor FK, puanını 47’ye yükselterek 9.gruptaki liderliğini sürdürdü. Beraberlik sonrasında en yakın rakibi Belediye Derince Spor ile puan farkı ikiye düştü.

İstanbul Şenliköy Stadında oynanan karşılaşmayı Bursa bölgesinden Enver Aydın yönetti. Aydın’ın yardımcılığını Erdinç Tufan ile Melih Tan yaptı. Sahaya kazanmak için çıkan her iki takım girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremeyince karşılaşma 0-0 eşitlikle sonuçlandı.

22.HAFTA 9.GRUP MAÇ SONUÇLARI
Başiskele Doğantepespor 1-0 Kütahya Çamlıcaspor
Bornova Yeşilova Spor 0-0 Kocaeli Büyükderbentspor
Kütahyaspor 1-1 Bozüyük Vitraspor
Çayırova Spor 1-3 Sultangazi Spor
Maltepespor 2-1 Gaziosmanpaşa
TKİ Tavşanlı Linyitspor 1-3 Belediye Derince Spor
Vefaspor 0-0 Aliağaspor FK

22.Hafta sonunda 9.grupta takımlar şöyle sıralandı;

1.ALİAĞASPOR FK 47
2.BELEDİYE DERİNCE SPOR 45
3.MALTEPESPOR 43
4.SULTANGAZİ SPOR 42
5.VEFASPOR 38
6.TKİ TAVŞANLI LİNYİTSPOR 34
7.GAZİOSMANPAŞA 33
8.BAŞİSKELE DOĞANTEPESPOR 31
9.KÜTAHYASPOR 30
10.ÇAYIROVA SPOR 23
11.BORNOVA YEŞİLOVA SPOR 23
12.BOZÜYÜK VİTRASPOR 20
13.KOCAELİ BÜYÜKDERBENTSPOR 16
14.KÜTAHYA ÇAMLICASPOR 3

www.aliagamedya.com

Aliağa’da Genç Nüfus Arttı

54212938_2579027558837051_7700202309560565760_nTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her yıl yayınlanan nüfus istatistiklerine göre Aliağa’nın 2017 yılında 12 bin 498 olan genç nüfusu çok az bir artış göstererek 12 bin 557 oldu.

TUİK’İN Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne (ADNKS) göre 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla Aliağa’nın nüfusu bir önceki yıla göre yüzde 1.4 oranında artarak 95 Bin 392 oldu. 15-24 yaş grubundaki genç nüfus ise 12 bin 557 olarak açıklandı.

1960’lı yıllarda 3 bin kişilik küçük bir balıkçı kasabası olan Aliağa bugün Tüpraş, Petkim, Star Rafinerisi gibi dev petro kimya tesislerinin yanı sıra önemli ticari limanlara ev sahipliği yapıyor. Bu özelliği ile Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunan Aliağa’nın nüfusu da her geçen gün artıyor. Özellikle Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen göçler kentte yeni konutlara olan ihtiyacı da arttırıyor.

NÜFUS 25-39 YAŞ ARALIĞINDA YOĞUNLAŞIYOR
İzmir’in genç nüfusa sahip ilçelerinden olan Aliağa’da nüfus daha çok 25-39 yaş aralığında yoğunlaşıyor. Bu yaş aralığındaki erkek nüfusu 16 bin 54, kadın nüfusu 12 bin 26 toplamda da 28 bin 80. 15-24 yaş aralığındaki genç nüfusta 7 bin 382 erkek, 5 bin 175 kadın yer alıyor. En az nüfus ise 153 kişi ile 90 yaş ve üstünde bulunuyor.

 

Aliağa Belediyesi’nin E-Kitap Uygulaması Büyüyor

54518930_2581574071915733_7219121386353065984_nALİAĞA BELEDİYESİ’NİN E-KİTAP UYGULAMASI BÜYÜYOR

Aliağa Kent Kitaplığı’na birbirinden değerli eserler kazandıran Aliağa Belediyesi, vatandaşlarının hizmetine sunduğu e-kitap oku ve sesli e-kitap dinle uygulamalarına da yeni kitaplar ekliyor.

Kitapseverlere ücretsiz olarak dağıttığı dörtlü ve altılı setlerle cumhuriyet tarihinde kültür rekoruna imza atarak beş yılda 70 bin okuyucuya ulaşan Aliağa Belediyesi, dağıtıma sunduğu kitapların e-kitap oku ve sesli e-kitap dinle uygulamalarını da vatandaşlarının hizmetine sunuyor.

On dokuz kitap olacak şekilde derleme çalışmaları sonlandırılan Aliağa Kent Kitaplığı’nın dokuz kitabı basılarak okuyucu ile buluştu. Kitapseverler www.aliaga.bel.tr e-belediye yayınlarımız bölümünden basımı gerçekleştirilen tüm kitapların e-kitap oku uygulamasına ulaşabiliyor.

120 sayfalık “Aliağa’nın Antik Kentleri”, 432 sayfalık ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’, 320 sayfalık “Myrina ve Gryneion Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Belgeler ve Yeni Araştırmalar, 1.Cilt”, 600 sayfalık “İlk Çağ’dan 21. Yüzyıla Aliağa Tarihi” ve 215 sayfalık “Tapu Tahrir Defterlerine Göre 16. Yüzyılda Güzelhisar” kitaplarının sesli e-kitap dinle çalışmaları tamamlandı. Okurlar aynı zamanda basımı tamamlanarak dağıtımı yapılan tüm eserlerin pdf formatlarını da bilgisayar ya da mobil cihazlarına indirebiliyor.

Özellikle görme engelli vatandaşların yararlanabileceği sesli e-kitap dinle uygulamasında kitaplar program sunucusu-yerel şair Yunus Yeşilöz tarafından seslendiriliyor. Okuma çalışmaları devam eden projede Aliağa Kent Kitaplığı serisinin tüm kitapları seslendirilerek vatandaşın hizmetine sunulacak.

ALİAGA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN SERKAN ACAR: “TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIK”

aliaga-serkan-acar-esnaf-bulusmasi-2-300x178

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, seçim çalışmaları kapsamında bir grup esnafla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Başkan Serkan Acar, kahvaltıya katılan esnafların kendisine yönelttiği TOKİ ve çeşitli projeler hakkında bilgilendirme yaptı.

Aliağa’da yaşanan konut sorununa ilişkin olarak TOKİ’nin gerçekleştireceği beş bin konuttan bahseden Başkan Serkan Acar, TOKİ’den beş bin konut talep ettiklerini ve ilk etapta 600 konutun inşa edileceğini söyledi. Başkan Serkan Acar, “TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde kendilerinden beş bin konut talebinde bulunduk. TOKİ bu talebimize karşılık verdi ve ilk etapta 600 konuttan oluşacak bir projenin startını verdi. TOKİ konutları için talepler toplanmaya başlandı. İlk üç günde dört bin başvuru yapıldı. 600 konutluk ilk etabın tamamlanmasının hemen ardından ikinci etap çalışmalarına başlanacak. Konut sayısı beş yıllık süreçte beş bine çıkacak” dedi.

ALİAĞA’YA YER ALTI OTOPARKI

Aliağa’nın en önemli sorunlarından bir olan otopark konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Serkan Acar, “Geçen dönemden beyan ettiğimiz bir meydan projemiz vardı. Meydanı büyüterek altına yer altı otoparkı yapma gibi bir projemiz var. Otoparkın ihale sürecine kadar geldik. Önümüzdeki dönem otopark projemizi de hayata geçireceğiz. Bunun yanı sıra şehri yayarak merkez trafiğini rahatlatmak da planlarımız arasında yer alıyor. Aliağa’nın farklı bölgelerinde ve mahallelerinde yeni cazibe merkezileri oluşturarak trafik sorununu bir nebze daha çözeceğiz” dedi.

“TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN HİZMET ETMEYE ÇALIŞTIK”

Beş yıllık süreçte tüm engellemelere rağmen Aliağa’ya hizmet için yoğun çaba sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Serkan Acar, “Aliağa genelinde bugüne kadar mart ayı dahil 228 bin ton asfalt serdik. Kendi uhdemizde olmayan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uhdesinde bulunan İnönü Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Cengiz Topel Caddesi gibi ana arterlerde tüm engellemelere rağmen asfaltlama ve düzenleme çalışması yaptık” dedi.

ALİAĞA’DA SAĞLIK SORUNU ÇÖZECEK HASTANE PROJELERİ

Aliağa’ya yapılacak olan iki yeni hastane ile birlikte sağlık sorununda büyük ölçüde ortadan kalkacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Önümüzdeki süreçte Aliağamıza iki yeni hastane bir den kazandırılacak. Biri Yeni Mahalle’ye yapılacak olan 301 yataklı A sınıfı tam teşekküllü devlet hastanesi. Diğeri ise Aliağa Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi ile işbirliğinde yapılacak olan 250 yataklı meslek hastalıkları hastanesi. Yaptığımız protokol çerçevesinde yaklaşık bin dönümlük arsa tahsisinde bulunduk. Türkiye’nin İstanbul, Ankara ve Zonguldak’tan sonra dördüncü meslek hastanesi olacak olan hastanede mikrocerrahi, yanık ünitesi ile birçok hastalığın teşhisini yapacak Türkiye’nin en önemli tanı merkezi yer alacak. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin hızlı bir şekilde temel atma gibi bir isteği var. Temeli atıp yıl sonuna doğru hizmete açılması hedefleniyor” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 225

2