atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Son Dakika Haberleri

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformundan Yanlış Değerlendirme

54436394_1451260871677277_6925221348427956224_n-500x333 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu  geçen günlerde Sosyal Medya  hesabında yaptığı basın açıklamasında  gelen yoğun  tepkilere  karşı   yeniden toplanan  Platformu konuyu araştırdıktan sonra  değerlendirmede   bulundu.

Geçen günlerden  Aliağa Emek ve Demokrasi platfonunda   sosyal medya hesabında  Geçtiği aylarda  bir kadın  arkadaşlarına  yönelik kullanılan cinsiyetçi,tacizci, çirkin devamı olarak   bir  başka şahsın aynı çirkinlikle ve benzer  tavırla sosyal medya üzerinde  yaptığı yorumları üzerine açıklama yapmalarının  elzem kılındığını. Aliağa  Emek  ve Demokrasi  güçleri  olarak kadına yönelik  ağıza alınmayacak  cinsiyetçi,ayrımcı, bir dil kullanılmasını şiddetle kınadıklarını , İlgil şahısların kamuoyunda  tüm kadınlardan özür dilemelerini  beklediklerini belirtildi.

Yapılan açıklama üzerine platfona  sendikanın bazı üyelerinden  ve  Vatadaşlardan   gelen yoğun tepkiler üzerine  Petrol –iş  Aliağa  Şubesi Başkanı   yönetim kurulunun  toplantıya çağırdı. Konula ilgili araştırmada bulunan  Aliağa Emek Ve Demokrasi Platfonu  sosyal Medyada yanlış değerlendirmede bulunduklarını söyledi

Sosyal Medya sayfasında yaptığı açıklama şu şekildedir.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak yayınlanan basın bildirisi üzerine Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yönetim kurulunun çağrısı üzerine A.  arkadaşımızla Petrol İş Aliağa Şubesinde bir araya gelinmiştir.

arkadaşımız sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını ifade etmiş, daha önce sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi paylaşımlara en sert tepkiyi bizzat kendisinin verdiğini ifade etmiştir.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak ise konunun tarafımızca yanlış değerlendirildiği ve bu süreçte A.arkadaşımıza haksızlık yapıldığı ifade edilip basın bildirisinin geri çekildiği ifade edilmiştir.Halkımıza saygıyla duyururuz” ifadelerinde bulundu.

www.aliagamedya.com

Aliağa’da Polis Haftası etkinlikleri Perşembe gününe ertelendi.

56290900_10157410294081842_7067742034190139392_n-500x231 

 

 

 

 

 

 

 

10 Nisan Çarşamba Günü Polis Haftası kutlama etkinlikleri  kapsamında yapılacak olan etkinlikler hava muhalefeti sebebiyle 11 Nisan Perşembe gününe ertelendi.

11Nisan Perşembe  günü saat:10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk koyma ile başlayacak törende, Motorize ekipleri ile halk oyunu ekiplerinin ve Engelsiz Mehteran Takımı’nın gösterileri gerçekleştirilecek.

Daha sonra program  Engelsizler Cafe’de lokma hayrı ve saat 12.30’da Merkez Camii’nde şehitler için Mevlid-İ Şerif okunması ile devam edecek.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümüne davetli olduklarını duyurdu.

DURMAZ’A BİR DESTEK DE DERVİŞOĞLU’NDAN

yEbohDYCHVcMJfvoDANKNgnCvScnaaotpbBTCybIdIiuywcbyxZNQTFAsHBYpfdt_thumbİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, partisinin Aliağa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Dervişoğlu, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın seçim kampanyasına destek olmak için geldiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Aliağa’ya geldi. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Dervişoğlu partilerle buluştu. Ziyarete İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, geçtiğimiz günlerde Özcan Durmaz’a desteğini açıklayan Aliağa’nın siyasi isimlerinden Cumhur Güney ve İYİ Parti Aliağa İlçe Yönetimi katılım gösterdi.

“Aliağa için her şey para değil”

İYİ Parti İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Müsavat Dervişoğlu, “ Sayın başkanımızın seçim kampanyasına destek olmak için geldik. Zaten Aliağa’da olsak da olmasak da sürekli çalışıyoruz. İlçe başkanımız da önemli bir çaba sarf ediyor. Bu birlikteliği taçlandırmak için, siyasi partiler karşılıklı olarak birbirlerinin adaylarının olduğu yerlerde destek çalışmalarında bulunuyorlar. O kapsam içinde geldik. Millet İttifakı’nın değerli başkan adayı zaten özel hayatımızda da önemsediğimiz, değer verdiğimiz kıymetli bir şahsiyet. Şimdi istiyoruz ki o Aliağa’nın inanılacak, güvenilecek, şehrül emin diye tanımlanabilecek belediye başkanlığı makamına gelsin. Aliağa için güzel hizmetler üretsin. Burası da çok önemli bir bölge. İzmir’in gelir seviyesi en yüksek olan kesimlerden birisi. Elimizden çıkmış olsa da, özelleşmiş olsa da, istihdam alanları var. Yeni istihdam alanlarına da açık. Bunun yapılabilmesi için insani, vicdani kriterlerin devrede olması lazım. Yani Aliağa için her şey para değil, Aliağa’nın korunması gereken yerleri var. Ben kendimizden sonraki nesle teslim aldığımızdan güzel bir dünya ve ülke bırakmak, kent bırakmak vazifelerimizin en başında geldiğine inanıyorum. İnsan odaklı ve çevreci bir belediyecilik anlayışının da Aliağa’ya hakim kılınması gerekiyor. Anılarımızın korunması lazım. Bu konuda sayın başkanımıza yürekten inanıyoruz. Destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun ardından bir konuşma yapan Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz da, “Biz sayın genel başkan yardımcımızın desteklerini her zaman görüyoruz. Aliağa’yı çok sahipleniyor. Ben huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Kardeş partimiz olan İYİ Parti ile çok iyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz. Daha henüz partileşmedikleri dönemde bile referandum sürecinde birlikte çalıma imkanını da bulmuştuk. Sonra partileştikleri andan beri hep beraberiz. Güzel verimli ve uyumlu bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu çalışmayı son bir hafta daha taşıyacağız. Sonra sonuçları aldıktan sonra meydan da hep birlikte kutlayacağız.” diye konuştu. Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dervişoğlu, esnaf ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere parti binasından ayrıldı.

www.aliagaekspres.com.tr

Aliağa’da CHP’nin 95’inci yılı kutlandı

CHP 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet  Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 95’inci yıl dönümü Aliağa  ilçe örgütü tarafından törenle kutlandı.

Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene  Meclis Üyeleri , Erol Güngör,  Ulviye Öztürk, CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ‘la birlikte partililer katıldı. CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz’ın, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz , “Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunda; başta ulu önderimiz, kurtarıcımız ve ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede görev almış, düşmanla göğüs göğüse çarpışmış kahraman komutanlarımızın olduğunu görürüz. Süngü ile kurtuluş savaşını kazanan kadrolar, ülkenin ihtiyacı olan siyasi ve ekonomik mücadeleyi Cumhuriyet Halk Partisi vasıtasıyla yürütmüştür. Atatürk ,“Benim iki büyük eserim vardır. Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek, kurucusu olduğu Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini birbirinin ayrılmaz parçası olarak gördüğünü ifade etmiştirTürkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinindir. Cumhuriyet Halk Partisi umudun partisidir. Aydınlığın, özgürlüğün, çağdaşlığın, demokrasinin, üretimin partisidir. Nasıl ki en umutsuz ve en zor zamanlarda yeni bir ülkenin kuruluşunu gerçekleştirdiysek yine umudun fitilini ateşleyeceğiz. Kolu kanadı kırılmış, giderek aklın ve bilimin dışına çıkarılan güzel ve yalnız ülkemize; aydınlığı, özgürlüğü, adaleti, demokrasiyi, üretimi, zenginliği, hakça bölüşmeyi getireceğiz. Cumhuriyetin aydınlık yıllarında olduğu gibi yine geleceğe güvenle baktığımız, özgüveni yüksek, kendine her alanda yeten çağdaş dünyanın saygın üyesi olan bir Türkiye kuracağız.

10000000_522357948224861_4764700812532252672_n.mp4_000082068 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurtarıcımız, kurucumuz, ebedi liderimiz Atatürk’e olan sarsılmaz bağlılığımızla, onun kurduğu Cumhuriyete olan derin sadakatimizle, onun kurduğu ve dünya üstünde varlığını sürdüren en eski birkaç partiden biri olan partimize olan güvenimizle mücadelemize devam edeceğiz. 95 yıldır partimize destek veren ve onu yaşatan halkımızla birlikte; aydınlık güzel günlere ve mutlu bir Türkiyeye dönük bu mücadeleyi başarıya taşıyacağız.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ‘ın konuşmasının ardından tören sona erdi.

www.aliagamedya.com

HAYAT BOYU ÖĞRENME İŞBİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Tüpraş Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

40882632_467780733699910_6131382135086383104_n 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Zehra Tuba Kabakçıoğlu’nda iştirak ettiği toplantıya Belediye Başkan Vekili Memedali Özkurt, İlçe Jandarma Komutanlığı adına Ahmet Özdemir, Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü- Türker Aras, T-1 Kapalı CİK-Bekir Çil, Açık Cezaevi 2. Müdürü Hasan Ateş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı-Serdar Berk, Eğitim Bir-Sen Başkanı Alper Özcan, Ticaret Odası Başkanlığı-Seçil Şahin, Aliağa Ortaokulu Müdürü Leyla Dokuzoğlu, Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Berna Gürler, İmam Hatip Müdür Yardımcısı Musa Koçer katılımıyla gerçekleşti.

40952106_467780873699896_3818075357475504128_n 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda Aliağa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fevzi bayır 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bayır ayrıca 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

41080578_467780740366576_3187344197283741696_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 1 / 3

Başlangıç
Önceki
1