atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Son Dakika

ASEV YIL SONU ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

aliaga-belediyesi-asev-yil-sonu-etkinlikleri_1ALİAĞA KÜLTÜR SANATA DOYACAK

Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) 2017-2018 eğitim dönemini beş gün sürecek yıl sonu gösterileriyle noktalamaya hazırlanıyor.  

ASEV bünyesinde verilen farklı sanat branşlarında eğitim gören yaklaşık iki bin kursiyer, yıl boyunca öğrendiklerini yıl sonu gösterileri ile Aliağalılara sergileyecek. 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yıl sonu gösterilerinde kursiyerler, Türk Sanat Müziği’nden Türk Halk Müziği’ne, Batı Müziklerinden Halk Danslarına kadar birçok sanatsal etkinliği Aliağalılar için sergileyecekler. Açıkhava Tiyatrosu, Sanat Sokağı ile Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı hafta boyunca etkinliklere ev sahipliği yapacak.

FİNAL GECESİ GRİPİN SAHNE ALACAK
Aliağalıları sanata doyuracak olan etkinliklerin final gecesinde pop rock müziğinin sevilen gruplarından Gripin, Aliağa’da sahne alacak. ‘Hikâyeler Anlatıldı’, ‘Gripin’, ‘Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’ ve son olarak da ‘Nasılım Biliyor Musun’ isimli albümleri ile müzik listelerinde büyük bir çıkış yakalayan Gripin, en güzel parçalarını Aliağalılar için söyleyecek. 22 Haziran Cuma günü Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’ndaki konser saat 21.00’da başlayacak.

ASEV YIL SONU ETKİNLİK PROGRAMI
Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ASEV yıl sonu programı şöyle;
18 Haziran Pazartesi, Saat 20.00: Batı Müzikleri ve Latin Dansları Gecesi (Yer: Açıkhava Tiyatrosu)
19 Haziran Salı, Saat 19.00: Resim ve Hasır Örme Yıl Sonu Sergisi (Yer: Sanat Sokağı)
19 Haziran Salı, Saat 21.00: Türk Sanat Musiki Korosu (Yer: Açıkhava Tiyatrosu)
20 Haziran Çarşamba, Saat 21.00: Türk Halk Müziği Korosu (Yer: Açıkhava Tiyatrosu)
21 Haziran Perşembe, Saat 20.00: Türk Müzikleri ve Halk Oyunları Gecesi (Yer: Açıkhava Tiyatrosu)
22 Haziran Cuma, Saat 21.00: Gripin Konseri-Final Gecesi (Yer: Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı)

 

İZMİR CADDESİ AÇILIYOR

aliaa-zmir_Caddesi_alyor_1

 

İZMİR CADDESİ AÇILIYOR

Aliağa’da A’dan Z’ye sil baştan yeniden yaratılan ‘İzmir Caddesi’nde çalışmalar tamamlandı.

 

Aliağa’yı daha estetik ve daha yaşanılır bir kent haline getirmeye kararlı olan Aliağa Belediyesi, kazandırdığı modern görünüm ile Avrupa şehirlerinde ki caddeleri aratmayan  ‘İzmir Caddesi’ni 10 Haziran Çarşamba günü saat: 20.00’de düzenlenecek bir törenle hizmete açacağını duyurdu.

 

ALTYAPI TAMAMEN YENİLENDİ

Aliağa Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan ‘İzmir Caddesi’nde yapılan çalışmalar kapsamında ilk iş olarak cadde üzerinde bulunan alt yapı tamamen değiştirilerek, yağmur suyu ve kanalizasyon hatları baştan aşağı yenilendi.

 

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, caddede yer alan binalar uyumlu renklere boyanarak bütünlük sağlandı. Elektrik hatlarının yer altına alınmasıyla görüntü kirliliğine neden olan direkler ortadan kaldırıldı.

 

Son derece modern bir aydınlatma sistemine kavuşan caddenin tabanına parlak yüzeyli granit ve mermerden oluşan taşlar döşendi. Minik bir dereyi anımsatan ve caddenin bir başından diğer başına kadar uzanan süs havuzları, müzikli ve ışıklı fıskiye sistemleri ile donatıldı.

 

Caddede faaliyet gösteren esnafların reklam tabelaları tek tip hale getirildi. Oturma bankları, çiçek saksıları gibi kent mobilyaları ile baştan başa modernize edilen cadde kent estetiğine zenginlik kazandırdı.

 

Aliağa'nın en prestijli caddelerinden biri haline getirilen İzmir Caddesinde kurulan ses sistemi üzerinden günün belirli saatlerinde kulağı rahatsız etmeyen tonda müzik yayını yapılırken, cadde MOBESE sistemi ile de 7 gün 24 saat izlenmeye başlandı.

 

BAŞKAN ACAR: ÇALIŞMALARA ARALIKSIZ DEVAM EDECEĞİZ

Yaşam kalitesi yüksek, modern bir Aliağa için kent yenileme ve düzenleme çalışmalarının aralıksız devam edeceğini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,  uzun yıllar bakımsız haliyle şehrin en işlek caddelerinden biri olan 'İzmir Caddesi’nde yapılan yenileme çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Aliağa Belediyesi Fen İşleri başta olmak üzere İZSU, İzmirgaz, Telekom, GEDİZ A.Ş, ekiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Çalışmalar sırasında büyük sabır ve fedakarlık gösteren cadde esnaflarına da ayrıca teşekkür eden Başkan Acar,  İzmir Caddesinin Aliağa halkına ve cadde esnafına hayırlı olmasını dileyerek, açılış törenine tüm Aliağa halkını davet etti.

-ALİAĞA TİCARET ODASININ ACI KAYBI

-ALİAĞA TİCARET ODASI MECLİS BAŞKANI MEVLÜT ENDER ÖZER VEFAT ETTİ

ender-ozer_2

Aliağa Ticaret Odasının acı kaybı. Aliağa’nın önde gelen iş adamlarından ve Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Mevlüt Ender Özer yaşamını yitirdi.

Kuruluşundan bu yana Aliağa Ticaret Odası’nda görev yapan ve halen Oda Meclis Başkanlığı görevini sürdüren M. Ender Özer (59) bir süredir kalp yetmezliğinden tedavi görmekte olduğu Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Özer’in ani vefatı Aliağa’da derin üzüntü yarattı. Uzun yıllar Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve Yöneticiliği de yapan Özer, entelektüel kişiliği ve Aliağa’nın gelişimine ilişkin çalışmalarıyla Aliağa kamuoyunda saygı duyulan bir isimdi.

Merhum M. Ender Özer’in cenazesi 4 Mayıs Pazartesi öğlen namazına müteakip Aliağa Merkez Camii’nden kaldırılacaktır.

MEVLÜT ENDER ÖZER KİMDİR?

Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı M.Ender Özer, 27.01.1956, Isparta Doğumludur.

Eğitimleri:

* 1962-1967'de Bakırköy Taş Okulu,

* 1967-1970'de Bakırköy Merkez Ortaokulu,

* 1970-1973'de Bakırköy Lisesi,

* 1973-1979'da D.G.S.A. (Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) (Şimdiki adıyla Mimar Sinan Üniversitesi) Endüstri Tasarımı Yüksek Lisansı ile tamamladı.

Gemi Söküm sektöründeki işleri nedeniyle 1980 yılında Aliağa'ya geldi. 1997-2005 Yılları arasında Aliağa Ticaret Odası Meclis üyeliği görevinde bulundu. 1999-2004 Yılları arasında Aliağa Belediye Meclisi üyeliği yaptı.

M. Ender Özer, 2009 yılından itibaren Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

Ticari ve Sınai faaliyetlerine 1992 Yılında kurduğu Mariner Ltd. firması ile devam etmiştir.

M. Ender Özer, Hilal Özer ile evli ve 2 çocuğu vardır.

Sayfa 3 / 3

3
Sonraki
Son

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.