atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformundan Yanlış Değerlendirme

54436394_1451260871677277_6925221348427956224_n-500x333 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu  geçen günlerde Sosyal Medya  hesabında yaptığı basın açıklamasında  gelen yoğun  tepkilere  karşı   yeniden toplanan  Platformu konuyu araştırdıktan sonra  değerlendirmede   bulundu.

Geçen günlerden  Aliağa Emek ve Demokrasi platfonunda   sosyal medya hesabında  Geçtiği aylarda  bir kadın  arkadaşlarına  yönelik kullanılan cinsiyetçi,tacizci, çirkin devamı olarak   bir  başka şahsın aynı çirkinlikle ve benzer  tavırla sosyal medya üzerinde  yaptığı yorumları üzerine açıklama yapmalarının  elzem kılındığını. Aliağa  Emek  ve Demokrasi  güçleri  olarak kadına yönelik  ağıza alınmayacak  cinsiyetçi,ayrımcı, bir dil kullanılmasını şiddetle kınadıklarını , İlgil şahısların kamuoyunda  tüm kadınlardan özür dilemelerini  beklediklerini belirtildi.

Yapılan açıklama üzerine platfona  sendikanın bazı üyelerinden  ve  Vatadaşlardan   gelen yoğun tepkiler üzerine  Petrol –iş  Aliağa  Şubesi Başkanı   yönetim kurulunun  toplantıya çağırdı. Konula ilgili araştırmada bulunan  Aliağa Emek Ve Demokrasi Platfonu  sosyal Medyada yanlış değerlendirmede bulunduklarını söyledi

Sosyal Medya sayfasında yaptığı açıklama şu şekildedir.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak yayınlanan basın bildirisi üzerine Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yönetim kurulunun çağrısı üzerine A.  arkadaşımızla Petrol İş Aliağa Şubesinde bir araya gelinmiştir.

arkadaşımız sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını ifade etmiş, daha önce sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi paylaşımlara en sert tepkiyi bizzat kendisinin verdiğini ifade etmiştir.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak ise konunun tarafımızca yanlış değerlendirildiği ve bu süreçte A.arkadaşımıza haksızlık yapıldığı ifade edilip basın bildirisinin geri çekildiği ifade edilmiştir.Halkımıza saygıyla duyururuz” ifadelerinde bulundu.

www.aliagamedya.com

23 NİSAN ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

aliaga-23nisan-coskusu-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİNLERCE ALİAĞALIDAN MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI

Aliağa Belediyesi ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.Yılını muhteşem bir organizasyon ile kutladı.

Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan 99.Yıl kutlama programı binlerce Aliağalının katılımı ile gerçekleştirilen Milli Egemenlik Yürüyüşü ile başladı. Enka Salonu önünde toplanan binlerce Aliağalı öğrenci gruplarının eşliğinde İstiklal Caddesi güzergâhı üzerinden Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’na kadar kortej halinde yürüdü.

Aliağa Belediye Bandosunun marşlarının da eşlik ettiği ve renkli görüntülere sahne olan korteje vatandaşların yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da katıldı. Yürüyüş esnasında pencere ve balkonlara çıkan vatandaşların yanı sıra çevredeki esnaflarda bu coşkuya, alkış tutarak ve ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak ortak oldu. Dev Türk Bayrakları ile Atatürk posterinin taşındığı kortej sırasında binlerce balon gökyüzüne bırakıldı ve ortaya seyrine doyulmaz bir görüntü çıktı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “DAHA NİCE BAYRAMLARA”
Kortejin Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na gelmesi ile birlikte coşku ikiye katlandı. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’ndaki program Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Çocuklarla birlikte sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız. Ulu Önderimiz, ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdu. O kadar önemli bir gündü ki bugünü geleceğimize, çocuklarımıza hediye etti. Bizler, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, iyi birer vatandaş olmaları için elimizden geleni yapacağız. Onlar da eminim ki bu vatana bu millete sahip çıkacaklardır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Daha nice bayramlara inşallah”

Başkan Serkan Acar’ın konuşmasının ardından ASEV Latin Dansları Grubu ile minik öğrencilerin gerçekleştirdiği gösteriler katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI
Miniklerin dans gösterilerinin ardından sahneye çıkan Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından Bora Duran gecenin finalini muhteşem bir konserle yaptı. Sevenleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Bora Duran en güzel şarkılarını Aliağalılar için seslendirdi. Aliağalılar Bora Duran’ın şarkıları ile 23 Nisan’ı doyasıya kutladı.

Bora Duran yaklaşık iki saat süren konserine hit parçası “Sana Doğru” adlı şarkısı ile başladı. Sahnede 21 şarkı seslendiren Bora Duran’a 5 kişilik orkestra ekibi eşlik etti. Sahnedeki hareketli danslarıyla da dikkat çeken sanatçı “Yan Yana”, “Müebbet”, “Hep Sonradan Gelir”, “Senden Daha Güzel”, “Gül Senin Tenin” gibi sevilen şarkıları söyledi. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nı dolduran binlerce Aliağalı Bora Duran’ın söylediği her bir parçaya eşlik etti.

“Aliağa’da 23 Nisan” etkinliklerine katılımından dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar adına Bora Duran’a teşekkür plaketi takdim eden Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, “Bin Yaşasın Atatürk, Bin Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Sevilen sanatçı Bora Duran “Sana Doğru” adlı parçasıyla sahneden ayrılırken kutlama programı havai fişek gösterileri ile son buldu.

aliaga-23nisan-coskusu-29-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ÜÇ BİN KİŞİLİK ÇANAKKALE KAFİLESİ ALİAĞA’YA DÖNDÜ

aliaga-canakkale-dorduncu-kafile-5-1024x498

 

 

 

 

 

 

 

 

11 BİN ALİAĞALI ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNDU

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK

Aliağa Belediyesi’nin organizasyonu ile “Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada” ziyaretinde bulunan üç bin kişilik dördüncü kafile Aliağa’ya döndü. Çanakkale Zaferi’nin 104.Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ziyaretler kapsamında bir ayda 11 bin Aliağalı Çanakkale şehitliğini ziyaret ederek büyük destanın ruhunu yerinde yaşama imkânı buldu.

Aliağa Belediyesi tarafından “Ecdadımıza Gidiyoruz” sloganı ile düzenlenen Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretinin dördüncü turu da tamamlandı. Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan 60 otobüs ile hareket eden 3 bin kişilik dördüncü kafile ziyaret sonrası kente dönüş yaptı. Günübirlik ziyarette daha önce Çanakkale ziyaretlerine katılmamış vatandaşlara öncelik verildi.

TARİHE YOLCULUK
Aliağalılar günübirlik gerçekleştirilen ziyarette Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk yaptı. Çanakkale’de gün boyu süren programda; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edildi. Ziyaret süresince Aliağalılara Aliağa Belediyesi tarafından kahvaltılık, öğle ve akşam yemeği ikram edildi. Milletin Ekibi personelince çay, su ve kahve ikramları yapıldı.

Tarihe tanıklık eden Aliağalılar, ziyaretleri boyunca rehberler tarafından anlatılan büyük zaferin öyküsünü büyük bir heyecanla dinledi. Savaş alanlarını gezerek vatan uğruna can veren şehitlerin kahramanlık hikayelerini dinleyen Aliağalılar zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı. Aliağalılar gün boyu süren ziyaretin ardından Aliağa’ya dönüş yaptı.

BEŞİNCİ KAFİLE 27 NİSAN’DA YOLA ÇIKACAK
Aliağalılar tarafından yoğun ilgi gören Çanakkale Şehitlik ziyaretleri beşinci kafile ile devam edecek. Kontenjanları haftalar öncesinden dolan beşinci kafilede ilk kez gideceklere öncelik verildi. Üç bin Aliağalının yer alacağı beşinci kafile 27 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 23.45’te Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edecek. Beşinci kafile ile birlikte mart ayında başlayan organizasyonlar ile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret eden kişi sayısı 14 bini bulacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

3.LİG İÇİN YA TAMAM YA DEVAM MAÇI

57088233_2638349346238205_1960027446724001792_nALİAĞASPOR FK KADER MAÇINA HAZIRLANIYOR

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 9.Grupta liderliği 1 puan farkla Belediye Derince Spora kaptıran Aliağaspor FK, ligin bitimine iki hafta kala Belediye Derince Sporu sahasında konuk edecek. Şampiyonluğu yakından ilgilendiren karşılaşma 14 Nisan 2019 Pazar günü Aliağa İlçe Stadında saat 15.00’te başlayacak.

BAL’ın 25.Haftasında 50 puanla ikinci sırada bulunan Aliağaspor FK, 51 puanla liderlik koltuğunda oturan Kocaeli temsilcisi Belediye Derince Sporu ağırlayacak. Karşılaşma 3.Lig yolunda ya tamam ya devam niteliğinde büyük bir öneme sahip. Aliağaspor FK’da hedef taraftarının da güçlü desteği ile karşılaşmadan üç puanla ayrılmak ve son haftaya girilirken yeniden zirveye oturmak. Aliağaspor FK, grubunu lider tamamladığı takdirde 3.lig için play off’lara katılma şansını elde edecek.

Aliağaspor FK, ligin en kritik maçı için hazırlıklarını Aliağa Belediyesi Değirmendere Tesisleri’nde yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Teknik Sorumlu Polat Çetin yönetiminde yapılan antrenman açma germe ve ısınma hareketleriyle başladı. Pas çalışmasıyla devam eden antrenman yarım sahada oynanan taktik maçla son buldu. Futbolcuların hırslı ve motive halleri dikkatlerden kaçmadı.

ALİAĞASPOR FK TEKNİK SORUMLUSU POLAT ÇETİN’DEN ALİAĞA HALKINA DAVET
Final niteliğindeki önemli bir maça çıkacaklarını belirten Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Polat Çetin, Sezon başından beri şampiyonlukta hiç vazgeçmedik. İkinci sırada olmamız şampiyonluktan vazgeçtiğimiz anlamına gelmemeli. Kendi sahamızda taraftarımızın önünde yapmamız gerekeni yapacağız ve üç puanı hanemize yazdırarak liderliğe adımızı yazdıracağız. Bu maçta taraftarımızın desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” diyerek tüm Aliağa halkını Pazar günü oynanacak karşılaşmaya davet etti.

BAL 9.GRUP 25.HAFTA MAÇ PROGRAMI
14.04.2019 15:00 Çayırova Spor – Kütahyaspor
14.04.2019 15:00 Vefaspor – Bornova Yeşilova Spor
14.04.2019 15:00 Sultangazi Spor – Başiskele Doğantepespor
14.04.2019 15:00 Bozüyük Vitraspor – TKİ Tavşanlı Linyitspor
14.04.2019 15:00 Kocaeli Büyükderbentspor – Maltepespor
14.04.2019 15:00 Kütahya Çamlıcaspor – Gaziosmanpaşa
14.04.2019 15:00 Aliağaspor FK – Belediye Derince Spor

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYESİ TAŞINMAZLARINI KİRAYA VERİYOR

aliaga-belediyesi-4-300x200Aliağa Belediyesi; Bozköy, Fatih, Aşağı Şakran ve Yalı Mahallesi’nde bulunan taşınmazlarını 3 yıl süreyle kiraya verecek. 2886 sayılı kanunun 45.maddesi gereğince açık teklif usulünce yapılacak olan kiralama ihaleleri 25 Nisan 2019 Perşembe ve 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Aliağa Belediyesi hizmet binasında bulunan Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

25 NİSAN 2019 PERŞEMBE

25 Nisan 2019 Perşembe günü ihalesi gerçekleştirilecek olan taşınmazlar;

-Bozköy Mahallesi’nde 843 ada numaralı 100 metrekare yüz ölçümlü mesken yıllık 4.200,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 378,00 TL olup ihale 14.10’da gerçekleştirilecek.

– Bozköy Mahallesi’nde 639 ada numaralı 32 metrekare yüz ölçümlü dükkan yıllık 2.400,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 216,00 TL olup ihale 14.25’de gerçekleştirilecek.

-Fatih Mahallesi’nde 3781-3782 ada numaralı 36,75 metrekare yüz ölçümlü dükkân yıllık 7.800,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 702,00 TL olup ihale 14.40’da gerçekleştirilecek.

2 MAYIS 2019 PERŞEMBE

-Aşağışakran Mahallesi’nde 1393 ada numaralı 72,00 metrekare yüz ölçümlü depo yıllık 1.200,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 108,00 TL olup ihale 14.10’da gerçekleştirilecek.

– Yalı Mahallesi’nde bulunan 8,00 metrekare yüz ölçümlü büfe yıllık 4.800,00 TL muhammen bedeli ile kiralanacak. Geçici teminat bedeli 432,00 TL olup ihale 14.25’te gerçekleştirilecek.

İHALELERE KATILMA ŞARTLARI

İhaleye katılmak isteyen isteklilerde şu şartlar aranacak;

A-Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları.

B-Türkiye’de tebligat için adres göstermesi.

C-İstekliler adına vekaleten ihaleye katılınıyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin noter tasdikli vekaletname ve imza sirkülerini vermesi.

D- Şartnamenin 12. maddesinde yazılı esaslarına göre hazırlanacak teklifi vermesi (Nüfus cüzdanı örneği, Tebligat beyanı, İhale konusu yeri herhangi bir ayrım ve sınırlama yapmadan bütün koşullarıyla mevcut hali ile kabul edildiğine ilişkin yazılı taahhütname,

İstekli tarafından imzalanmış idarece düzenlenen ihale şartname örneği, terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı olmadığına dair taahhütname)

E-Diğer belgeler

a-) İhale dokümanının satın alındığına dair belgenin verilmesi gereklidir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanlarının satın alınması zorunludur.

b-) İstekli tüzel kişi ise, tüzel kişiliğin türüne göre Ticaret Sicil Gazetesi veya Tüzel Kişiliği kanıtlayan belgelerin ve imza sirküsünün, gerçek kişi ise kimlik fotokopisinin, tüm istekliler için ihale dosyasının alındığına dair makbuz asıllarının ihale saatinden önce ihale komisyonuna verilmesi gerekmektedir.

3- FETÖ ve diğer terör örgütü ile ilişkisi, iltisaklı veya irtibatlı olup hakkında tutuklama, hüküm giyme veya açılmış dava dosyası ve Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma veya kovuşturması bulunan kişi ve kurumlar ihaleye katılamaz.

4-Sözleşme giderleri ile sözleşmeden doğabilecek ve taahhüdün tamamının yapılmasına ait tüm vergi, resim ve harçlar kiracıya aittir.

5-İhale ile ilgili diğer tüm bilgiler ihale şartnamesinde mevcuttur.

6-İhale Şartnamesi ve ekleri Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nde bedelsiz görülebileceği gibi, 30,00 TL. bedel karşılığında aynı müdürlükten suret alınabilir. İhaleye katılabilmek için ihale dokümanının 25.04.2019 tarihinde yapılacak ihaleler için Perşembe günü saat 12.30’a, 02.05.2019 tarihinde yapılacak olan ihaleler için de Perşembe günü saat 12.30’a kadar satın alınması zorunludur.

7-Belediye Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 30

3