atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

GDZ ELEKTRİK ALİAĞA’DA KESİNTİ YAPACAK

aliaga-gdz-elektrik-kesinti-duyurusu

GDZ Elektrik, şebeke bakım ve arıza onarım çalışmaları nedeniyle Aliağa’da planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

GDZ Elektrik resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre 2 Ağustos 2019 tarihinde Aliağa’nın bazı cadde ve sokaklarına elektrik verilemeyecek. 2 Ağustos 2019 Cuma günü 09:00-15:00 saatleri arasında Şakran Mahallesi, Muhtar Emir Caddesi, 3278-3278/1-3315-3288-3309-3315-sokaklar ve civarına; 12:00-14:00 saatleri arasında Siteler Mahallesi,491,492 sokaklar ve civarına; 15:00-17:00 saatleri arasında ise Yeni Mahalle ve civarına elektrik verilemeyecek.

GDZ ELEKTRİKTEN ÖNEMLİ HATIRLATMA

GDZ İzmir İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kesinti öncesinde; Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması ve jeneratörlerin şebeke ayırıcılarının açılması gerektiği bildirildi.

Altyapı çalışmaları nedeniyle bildirimli elektrik kesintileri için; GDZ Elektrik çağrı merkezini (186) arayabilirsiniz.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Çerkezoğlu Ve Çalışkan’dan Belediye İşçilerine Ziyaret

9dbb1a55-17e5-454b-abd3-add431ddaa31-300x225

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve beraberindeki heyet işten çıkarılan Aliağa belediyesi işçilerinin direnişlerine destek vermek üzere Aliağa’ya geldi.
İşten çıkarılan 187 Aliağa Belediye işçisinin direnişleri devam ediyor. Direnişlerinin 76’ıncı gününde belediye işçilerini ziyaret eden DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan ve beraberindeki heyet “Aliağa işçilerinin onurlu mücadelesi, tüm Türkiye’de ve Dünya’da işçi sınıfının mücadelesinde birleşiyor” dedi.
Aliağa Demokrasi Meydanı’nda kurulu olan direniş çadırına gelen DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK Genel İş Şube Başkanı Remzi Çalışkan’a, DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca, DİSK Ege Bölge Başkanı Memiş Sarı, Genel İş İzmir Şubeleri, DİSK Emekli-Sen ve DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Cengiz Yavuz eşlik etti. Belediye işçileri ziyaretçileri “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganlarıyla karşıladı.
DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan yaptığı açıklamada “Belediye başkanı Serkan Acar’a sesleniyorum. Genel İş Sendikası Türkiye’nin dört bir yanındaki gücüyle Aliağa Belediyesi işçilerinin yanındadır. Mağdur edilen Aliağa işçilerinin ve onların ailelerinin yanındadır. Konfederasyonumuz DİSK ve bağlı bulunduğumuz üst kuruluşumuz EPSU ve tüm dünyada örgütlü PSI’ın desteğiyle bir imza kampanyası başlattık. Bu kampanyaya katılım sayısı bu gün itibariyle dört binlere ulaştı. Dünyanın dört bir yanından bu imza kampanyasına katılımlar artarak devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil bütün dünya Aliağa işçilerinin onurlu mücadelesine destek veriyor. Biz bu eylemi gitmesi gereken neresi ise oraya kadar götüreceğiz. 200’e yakın arkadaşımızın haksız hukuksuz bir biçimde işten atılmasına karşı her platformda mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise “Dünya yüzündeki en onurlu görevi yerine getiren, yani işi için ekmeği için onuru için örgütlenen mücadele eden ve bu uğurda bu direnişi gerçekleştiren Aliağa Belediyesi işçileriyle omuz omuza olduğumuzu ifade etmek için buradayız. Sendikalı olmak en temel anayasal bir haktır. Bütün bu süreçlerde işçileri sendikalı olduğu için, emeği ve ekmeği için örgütlü olduğu için işten çıkartmak bu ekonomik kriz koşullarında en hafif tabiriyle vicdansızlıktır. Buradan Aliağa Belediyesi yönetimine DİSK olarak bir çağrı yapıyoruz. Biz burada işi ve ekmeği için direnen Aliağa Belediyesi işçilerinin bütün gücümüzle, tüm iş kollarında örgütlü olan tüm işçi arkadaşlarımızla birlikte yanındayız. Ve Aliağa belediye başkanını ve belediye yönetimini bu yanlıştan geri dönmeye çağırıyoruz.” diye konuştu.
Uluslar arası sendikal hareketin bir imza ve mektup kampanyası başlattığını da duyuran Çerkezoğlu kampanya çerçevesinde PSI ve EPSU işçilere destek mesajları gönderdiğini ve Aliağa belediyesi işçilerinin direnişlerini selamladıklarını iletti.
152 ülkeden 30 milyon işçiyi temsil eden Kamu Hizmetleri Enternasyonali (PSI) Genel Sekreteri Rosa Pavanelli’nin Aliağa Belediyesi işçilerine mesajı: 187 işçinin Aliağa Belediye Başkanı tarafından hukuksuzca işten çıkarılmasını, sendikalarına karşı yürütülen büyük çaplı saldırının bir parçası olduğunu görüyoruz. 1985 yılından bu yana PSI üyesi olan Genel-İş Sendikası’yla ve 20 Mayıs’tan bu yana direniş çadırında mücadele eden bütün işçilerle gurur duyuyoruz.

Avrupa genelinde 8 milyon işçiyi temsil eden EPSU Genel Sekreteri Jan Willem Goudriaan’ın Aliağa Belediyesi işçilerine mesajı: Avrupa Kamu Hizmeti Sendikaları Federasyonu, EPSU, sizi dayanışmayla selamlamaktadır. Sendikal haklara, örgütlenme ve sendika seçme özgürlüğüne saygı duyulmasına yönelik taleplerinizin tümüyle arkasındayız. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, işçilerin iradesine aykırı davranmaktadır. Uzun süredir Genel-İş’e üye olan işçiler sendikalarından istifaya zorlanmamalıdır. AB, Rusya, Norveç, Ukrayna gibi Avrupa ülkelerinden 260 farklı sendikaya bağlı 8 milyon üyemiz belediye başkanının eylemlerini kınamaktadır. Sayısı 200’e yaklaşan işçilerin işlerine geri dönmesini talep ediyoruz. Adalet, eşitlik ve nitelikli kamu hizmetleri için verdiğiniz mücadelede sizlerle birlikteyiz. Adil ücretler, ücret zamları, nitelikli çalışma koşulları, örgütlenme, işçileri temsil etme ve toplu pazarlık yapma özgürlüğü talepleriniz konusunda sizlerleyiz. EPSU, sizlerle, çalışma arkadaşlarınızla ve ailelerinizle bir aradadır. Mücadelemiz, işçiler ve Aliağa’lılar için daha iyi bir gelecek mücadelesidir. Kazanan biz olacağız.

www.aliagamedya.com

Aliağa’da Şehidin İsmi Atış Poligonunda Yaşayacak

aliaga-nedim-oner-atis-poligonu-4-300x200

Bergama’da ‘dur’ ihtarına uymayan sürücünün çarpması sonucu şehit düşen polis memuru Şehit Nedim Öner’in ismi Aliağa Uzunhasanlar Mahallesi’nde açılışı yapılan atış poligonuna verildi.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen açılış etkinliğine Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Foça Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Gürsel Çaypınar, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ile Şehit Nedim Öner’in ailesi katıldı.

İZMİR İL EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSEYİN AŞKIN’DAN TEŞEKKÜR

Açılış programı saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasını ise İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın yaptı. Aşkın, “Aliağa’da kurulan böylesine özel bir atış poligonuna şehidimizin isminin verilmesi beni çok memnun etti. Askerlik ve polislik öyle bir meslektir ki başkalarının çocukları yetim kalmasın diye görevi başındaki memurumuzun çocukları yetim kalır. Ama bu yüze millette o yetimlere ve ailelere kucağını açar. Bu poligonlar emniyet teşkilatının ihtiyaç duyduğu yerlerdir ve nitelikli olmaları gerekiyor. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Polis teşkilatı mensuplarının atış kabiliyetlerini geliştirebilecekleri bir tesisin açılışını yaptıklarını ifade eden Aliağa Kaymakamı Erhan Günay ise kazasız belasız atış eğitimi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından şehitler için kurban kesilerek dualar edildi. Poligonun açılış kurdelesini Şehit Nedim Öner’in ailesi kesti. Program sonunda protokol üyeleri poligonun ilk atışlarını gerçekleştirdi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA’DA ŞEHİT FETHİ SEKİN ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE AÇILDI

aliaga-sehit-fethi-sekin-egitim-parki-1-300x200

Aliağa Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de projelendirilen 110 dönümlük ‘Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi’ içerisindeki çocuk trafik eğitim parkı hizmete açıldı. Çocuklarda trafik kültürünün ve bilincinin oluşturmasında önemli rol üstlenecek olan parka İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017 tarihinde bölücü terör örgütü üyelerince gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin’in ismi verildi.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilen açılış etkinliğine Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Foça Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanı Tuğamiral Gürsel Çaypınar, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ile Şehit Fethi Sekin’in ailesi katıldı.

İZMİR İL EMNİYET MÜDÜRÜ HÜSEYİN AŞKIN: “TRAFİK KÜLTÜR VE SAYGI İŞİDİR”

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın yaptı. Aşkın yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Milletler ancak kahraman evlatlarının omuzlarında yükselir. Büyük Türk Milleti tarihin gördüğü en erdemli millettir. Türk Milleti kahraman evlatlara sahip olma konusunda dünyanın en şanslı milletidir. Bu sayede tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkemiz var. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş, aziz kanlarını bu ülkenin güvenliği için bu topraklara dökmüş tüm kahraman şehitlerimizi minnetle yad ediyorum. Trafik güvenliği ülkemizin önemli sorunlarından bir tanesi. Bu sorunun çözümü noktasında İzmir İl Emniyet Müdürlüğü olarak önemli çalışmalar içerisindeyiz. Trafik bir kültür ve saygı işidir. Çocuklarımıza bu kültürü yerleştirebilirsek trafik güvenliği açısından gelişmiş ülkelerin üzerine çıkabiliriz”

ALİAĞA KAYMAKAMI ERHAN GÜNAY: “TRAFİK TOPLUMSAL BİR MESELEDİR”

Trafiğin nesilleri ve kuşakları eğitme işi olduğunu belirten Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, “7’den 77’ye hepimiz trafiğin içerisindeyiz. Trafik toplumsal bir meseledir. Sizin hiçbir hatanız olmasa bile trafik hata affetmiyor. Karşınızdan gelen sürücülerin yaptıkları hatalar sizin hayatınıza mal olabiliyor. Çocuklarımızın trafik eğitimi açısından çok önemli bir tesisin açılışını yapıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İlçe Emniyet Müdürlüğümüz arasında yapılan protokol gereği ilkokul ve okul öncesi çocuklarımız bu parkta trafik eğitimi alacak. Çocuklarımız trafik eğitimi sayesinde bilinçli birer birey olarak yetişecekler” dedi.

AÇILIŞI ŞEHİT KIZI YAPTI

Protokol konuşmalarının ardından Şehit Fethi Sekin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın açılışı yapıldı. Parkın açılış kurdelesini Şehit Fethi Sekin’in küçük kızı Nisa Sekin kesti. Protokol üyeleri teorik eğitimlerin verileceği sınıfı ziyaret etti. Program sonunda çocuklar trafik polisleri eşliğinde eğitim alanında akülü araba ve bisiklet kullandı.

ÇOCUKLARIN TRAFİK EĞİTİMİNE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK

Beş bin metrekare alan üzerine kurulan parkta çocukların trafik kurallarını eğlenerek öğrenmesine yönelik eğitimler verilecek. Oluşturulan sinevizyon odasında teorik bilgilerin aktarılacağı, ardından da çocukların pratik yapma şansı yakalayacağı trafik eğitim parkında yaya geçitleri, trafik ışıkları, bisikletler ve akülü araçlar yer alıyor. Pratik eğitimlerde çocukların trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne işe yaradıkları uzman eğitmenler tarafından gösterilerek aktarılacak.

PARK ALANI ALİAĞA TARİHİNE DE IŞIK TUTUYOR

Ayrıca park alanı içerisinde yer alan ve Aliağa’nın antik kentlerine atıfta bulunan köprü de Aliağa tarihine ışık tutuyor. Antik kent sikkeleri ile resmedilen köprünün çevresinde sürüş yapan çocuklar Aliağa tarihini de erken yaşlarda öğrenecek.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALTO’DAN ÜYELERİNE SATIŞ VE İKNA YÖNTEMLERİ EĞİTİMİ

 

DSC_3904

Üyelerinin iş hayatındaki başarılarına destek olmak amacıyla, talep edilen alanlarda eğitim hizmeti vererek, üyelerinin iş yaşamındaki gelişiminin artmasını amaçlayan Aliağa Ticaret Odası, satış elemanları ve satış konusunda kariyer yapmak isteyenlere yönelik  ‘Satış ve İkna Yöntemleri’ eğitimi düzenledi.

Müşteri davranışlarında bir müşterinin, satışla sonuçlandıracak bir iletişim ve hizmet ile karşılanması, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve etkin bir şekilde yönlendirilmesinin yanında kendilerini güvende hissetmeleri ve markaya güven duymalarının giderek daha önem kazandığı günümüz dünyasında, düzenlenen eğitim ile satışçıların, müşterilerde güven duygusunun oluşturulmasını sağlayacak gereklilikler hakkında bilgi sahibi olması sağlandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Berrin Yangınözü tarafından uygulamalı ve teorik olarak gerçekleşen eğitimin ilk oturumunda; “Müşteri Neden Sizi Tercih Etsin?”, Satışta Marka Bilinci, Özellik mi, Fayda mı, Avantaj mı?, Müşteriyi Tanıma ve Duygularını Anlama, Müşteri Tercihlerini Etkileyen Anahtar Faktörler, Önyargılarımız ve Etiketlemenin Satışa Etkisi, Müşterilerin Çok Çeşitli Özelliklerine Uygun Davranış Geliştirme, Müşterinin Korkularını Anlama ve Empati Kurma konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Yangınözü, öğleden sonraki oturumda ise, Satış ve Güven, İçsel İnancımızın Satışa Etkisi, Alternatif Seçimli Kapanış, 1-2-3 Kapanışı, Artı Bir Kapanışı, Ekonomik Kapanış, Varsayılan Kapanış, Müşteride Güven Duygusu Yaratma, Fark Yaratan Satışçılar, Teşekkür etme (fark yaratma) konularında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.

Eğitim, katılımcılara sertifika verilmesinin ardından sona erdi.

ALTO BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 32

3