atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ALİAĞA BELEDİYESİ THM VE TSM KOROLARI SAHNE ALIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ THM VE TSM KOROLARI SAHNE ALIYOR


Aliağa Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri 14 Mayıs’ta “Latin Dansları Gecesi"yle başlıyor. 28 Mayıs’ta  Aliağa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Bahar Konseri ile devam edecek kültür sanat etkinlikleri kapsamında 5 Haziran’da Türk Sanat Müziği Korosu Bahar Konseri, 7 Haziran’da “Genç Yetenekler Müzik Şöleni” var.

28 Mayıs’ta THM, 5 Haziran’da TSM korosu

Konservatuar öğrencilerinin; Salsa, Cha Cha, Bachata, Tango ve Modern Dans gösterilerine sahne olacak Latin Dansları Gecesi 14 Mayıs Cumartesi günü Saat 20.00’de TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek. Ardından Aliağa Belediyesi Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları sanatseverlerin karşısına “Bahar Konseri” ile çıkacak. Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek konserlerin ilkini 28 Mayıs Cumartesi günü THM korosu, ikincisini 5 Haziran Pazar günü TSM korosu gerçekleştirecek. Her iki konserin de başlama Saati 20.30

7 Haziran’da Genç Yetenekler Müzik Şöleni

Son olarak ta 7 Haziran Salı akşamı Aliağa Belediyesi Konservatuarı’nda müzik eğitimi alan öğrenciler  “Genç Yetenekler Müzik Şöleni” ile görücüye çıkacak. Konservatuarda eğitim alan genç yetenekler bireysel ve grup olarak hünerlerini sergileyecek. TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde sahneye çıkacak genç yeteneklerin müzik şöleni Saat 19.30’da başlayacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA’DA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNİKLERİ BAŞLADI

ALİAĞA’DA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNİKLERİ BAŞLADI

10–16 Mayıs tarihleri arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Aliağa’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına, Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Emin Uray’ın çelenk sunmasıyla başlayan etkinlik Cumhuriyet Meydanı’ndan Demokrasi Meydanı’na dek yapılan yürüyüş ile devam etti. 

Özel öğrencilerin el işi sergisi Demokrasi Meydanı’nda

Engelliler Haftası ile ilgili düzenlenen etkinliğin ikinci bölümü Aliağa Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  Aliağa protokolünün eksiksiz katıldığı etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Engelliler Haftası ile ilgili slayt gösterisinin ardından; ilçede bululan özel eğitim okulları ile  okulların özel eğitim sınıfı öğrencileri hazırladıkları  dans, oyun ve gösterilerini sundu. Hazırlandıkları oyun ve gösterileri heyecan içinde sunan öğrenciler; öğretmenleri, aileleri ve konuklardan bol bol alkış aldı. Program sonunda konuklar bir hafta boyunca Demokrasi Meydanı’nda sergilenecek olan özel öğrencilerin hazırladığı el işi sergisini gezdi.

“Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin görevi”

Her sağlıklı bireyin engelli adayı olduğunu belirten Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Emin Uray yaptığı konuşmada; “Engellilik, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimiz için insanlık görevidir. Engellilerin topluma kazındırılmasında başta aileler olmak üzere tüm topluma büyük görevler düşmektedir. Engelliler acınacak kişiler değildir.  Onlara karşı göstereceğimiz şefkat, ilgi ve destek engelli vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta hak ettikleri yeri almalarına katkı sağlayacaktır” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA’DAN DR. AYTUN ÇIRAY GEÇTİ

ALİAĞA’DAN DR. AYTUN ÇIRAY GEÇTİ

Her gün bir milletvekili adayının katılımı ile seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü bu kez de Dr. Aytun Çıray ile sahaya indi.  Şakran ve Aliağa’da seçmenlerle buluşan, yüzlerce el sıkan ve CHP’nin projelerini anlatan İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Dr. Çıray; “Partimize gösterilen ilgi mutluluk verici, CHP iktidarını Aliağa’da gördüm, İnşallah 13 Haziran’da tüm Türkiye’de göreceğiz.” dedi.

Şakran ve Aliağa’da sıkılmadık el kalmadı

Önce Aliağa ilçe Örgütü’nü ziyaret eden ve partililerle sohbet eden Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Dr Aytun Çıray sonrasında ilçenin tek beldesi Şakran’da esnaflarla buluştu. Şakran Belde Başkanı Murat Yaman, belde yöneticileri Aliağa ilçe yöneticileri kadın ve gençlik kolları üyeleriyle Şakran’da ki tüm esnafları tek tek ziyaret eden Çıray yurttaşların derdini dinledi, destek istedi. Şakran Düğün Salonu’nda Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin açtığı yılsonu sergisini gezen Çıray el emeği ürünleri inceleyerek kadınlarla sohbet etti.

 

Çıray; “CHP iktidarını Aliağa’da gördüm”

Aliağa’da da İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, belediye meclis üyeleri ile esnaf turu yapan Çıray esnaflarla sohbet etti, taksicilerle dertleşti. CHP Adayı Dr Aytun Çıray AKP iktidarının esnafı öldürdüğünü belirtti. Çıray; AKP iktidarı döneminde yaşama şansı bulmayan yaklaşık 1 milyon 200 bin esnaf kepenk indirdi. AVM ve Hipermarketler yasasını ve esnafı koruyucu yasalarını çıkaramayan hükümet esnafları kaderine terk etmiştir. Esnaflarda durum böyle iken çiftçi, işçi, memur, sanayici, emekli, öğrenci hayatından memnun mudur? Hayır. Çözümü var mıdır? Elbette vardır. Çözüm; 12 Haziran’da kurulacak sandıkta AKP iktidarını sandığa kilitleyerek, toplumun tüm kesimleri için projeleri olan CHP iktidarını kurmak.”dedi. Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile de bir süre sohbet eden Dr. Çıray Aliağa’da kendisine ve partisine gösterilen ilgiden mutlu olduğunu belirtti. Dr. Çıray; “CHP iktidarını Aliağa’da gördüm, İnşallah 13 Haziran’da tüm Türkiye’de göreceğiz.” dedi.

CHP ALİAĞA  İLÇE BASIN BÜLTENİ

 

 

 

 

 

BAŞKANLIK FUTBOL TURNUVASI YARI FİNAL MAÇLARI BAŞLIYOR

BAŞKANLIK FUTBOL TURNUVASI YARI FİNAL MAÇLARI BAŞLIYOR

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’un başlama vuruşu ile başlayan "Başkanlık Halı Saha Futbol Turnuvası"nda ilk tur maçları sona erdi. Bol gollü ve heyecanlı geçen ilk tur maçlarının ardından 1. Gruptan; Metem ve Kardeşler Pen, 2. Gruptan; Gemi Sander ve Horoz Gediği gruplarında ilk ikiye girerek adını yarı finale yazdıran takımlar oldu.

Yarı finalle 12 Mayıs,  final 17 Mayıs’ta

2 grupta ilk ikiye giren takımların çapraz eşleşmesi sonucunda; Metem- Horoz Gediği, Kardeşler Pen- Gemi Sander yarı finalde karşı karşıya gelecek. Yarı final müsabakaları 12 Mayıs Perşembe günü Saat: 20.00 ve 21.00’de oynanacak. Başkanlık Futbol Turnuvası şampiyonunu belirleyecek final müsabakası ise 17 Mayıs Salı günü Saat 20.00’de başlayacak.

Başkanlık Turnuvası ilk tur maçlarında alınan sonuçlar:

Kardeşler Pen- Metem: 2-2

Vinsa Ulaş Grup -Yeni Şakran: 1-1

Gemi Sander -Sofra Kebap:  4-2

Merkez Sürücü Kursu- Yeni Şakran:4-3

Jandarma Gücü- Horoz Gediği:1-3

Gemi San. Der.- Kent Konseyi: 8-1

Kent Konseyi-Horoz Gediği: 1-8

Metem –Vinsa Ulaş Grup: 4-2

Kardeşler Pen-Merkez Sürücü Kursu: 2-1

Sofra Kebap- Jandarma Gücü:0-1

Metem-Yeni Şakran: 6-2

Gemi San Der.- Horoz Gediği: 6-1

Kardeşler Pen-Yeni Şakran:4-3

Vinsa Ulaş Grup- Merkez Sürücü Kursu: 4-2

Jandarma Gücü - Gemi San Der:0-5

Kent Konseyi-Jandarma Gücü: 1-12

Metem-Merkez Sürücü Kursu: 3-0

Sofra Kebap-Horoz Gediği: 3-4

Kardeşler Pen- Vinsa Ulaş Grup: 4-1

Sofra Kebap-Kent Konseyi:7-0

ALİAĞA BLD BASIN BÜLTENİ

BİNALİ YILDIRIM’DAN ALİAĞA YA MÜJDELER

BİNALİ YILDIRIM’DAN ALİAĞA YA MÜJDELER

Ulaştırma eski bakanı ve AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Aliağa ilçesine yaptığı ziyaretlerde İzmirlilere yeni müjdeler verdi. Aliağa’nın stratejik bir bölge olduğuna dikkat çeken Yıldırım, burada Kuzey Ege Limanı’nın temeli atılarak taşımanın kalbinin Aliağa olacağını ifade etti. İZBAN sefer sayısının artırılması için talimat verdiğini belirten Binali Yıldırım, Aliağa ya yeni bir balıkçı barınağı ve bir de Adalet Sarayı yapılacağı müjdesini verdi. Yıldırım, “Biz hizmet yaparken ipe un sermiyoruz, ama yapamayacağımız sözü de vermiyoruz.” dedi.

AK Parti Aliağa İlçe Teşkilatı’nda İlçe Başkanı Kazım Ulaş ve partililer tarafından karşılanan Yıldırım, 2. Bölge milletvekili adayı Uğur Türkan’a da çalışmalarında başarılar diledi. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, İzmir’de boş siyaset yaparak zaman kaybetmeyeceklerini, zaman öldürmenin İzmir’e yapılan en büyük kötülük olduğunu söyledi. Aliağa’nın stratejik olarak çok önemli bir bölge haline geleceğini anlatan Yıldırım, “15 Mayıs’ta 18 kilometre mesafede Kuzey Ege Limanı’nın temelini atacağız. Taşımanın kalbi burası olacak. İnsanlarımıza hem iş hem de aş olacak. Bunu sanayileşmekle beraber yapmayacağız. Sanayileşmenin yanında çevrenin korunması önemli. Bunu biz yapıyoruz.” dedi.

İzmir-Çanakkale yolunun düzeltilmesinin ardından buna paralel olarak Kuzey Çevre Yolu’nun Aliağa’dan bağlantılı yol olarak geçeceğini ifade eden Binali Yıldırım, İZBAN’ın sefer sayısının artırılması isteğini kabul etti. Yıldırım, “Sefer sayılarının saatte bir değil daha sık aralıklarla gelmesini istediniz bunu dikkate aldım. İZBAN müdürüyle konuştum. Devlet demiryolları için bir kaç treni buraya yönlendireceğiz. Saat 10.30’da başlayan sefere bir sefer daha ekleyeceğiz. Bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Bunlardan haberim var. Şimdiye kadar Türkiye de 100 tane balıkçı barınağı yaptık, 101. sinide daha güzel ve daha büyük olarak Aliağa ya yaparız, yapacağız da. Aliağa’ya Adalet Sarayı’da yapılacak. Bergama’ya benzer bir adalet sarayınız neden olmasın. Biz hizmet yaparken ipe un sermeyiz. Yapamayacağımız hiçbir sözü de vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 28 / 29

28