atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

KABOTAJ BAYRAMI ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANACAK

aliaga-kabotaj-bayramini-kutlayacak_31 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu kapsamında milli bayram ilan edilen ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93’üncü yılı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Aliağa’da coşkuyla kutlanacak.

Aliağa Belediyesi, Aliağa Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ile Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği iş birliğinde düzenlenecek olan kutlama etkinlikleri gün boyu sürecek.

Kutlama programı 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak, ardından protokol üyeleri deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakacak. Kutlamalar 14.00 ile 18.00 saatleri arasında Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 

aliaga-kabotaj-bayramini-kutlayacak_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

Ege Üniversitesi Köy Ziyaretlerinin İlk Durağı Güzelhisar

aliaga-guzelhisar-mahallesi-2-300x179

Ege Üniversitesi köy ziyaretleri projesi kapsamında Aliağa’nın Güzelhisar Mahallesi’ne geliyor. Ziyaret kapsamında Güzelhisar ve çevre mahallelerden gelecek olan vatandaşlara madde bağımlılığı, ağız ve diş sağlığı ile zirai konularda bilgilendirmeler yapılacak.

Yedi farklı bölümden akademisyenlerin katılacağı Güzelhisar ziyaretinde sağlık taraması, madde bağımlılığı bilgilendirmesi, çocuk etkinlikleri, geleneksel giysi sergisinin yanı sıra teleskop ile gökyüzü incelemesi de yapılacak.

Ege Üniversitesi’nin köy ziyaretleri projesi kapsamında ilk kez Güzelhisar Mahallesi’nde gerçekleştireceği program 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 10.30’da başlayacak. Programa; Ziraat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Emel Akın Meslek Yüksek Okulu, Devlet Türk Musikisi Konservatuarı, Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü, Astronomi ve Uzay Bilimlerinden akademisyenler katılacak.

Program; açılış konuşmalarının ardından hediye takdimi, halk dansları gösterisi, stant, tarama alanları ve köy meydanı ziyaretleri ile son bulacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

Aliağa da çakıl yüklü TIR devrildi.

IMG_20190627_001301-300x225

Aliağa ilçesinde, çakıl yüklü TIR’ın devrilmesi neticesinde meydana gelen trafik kazasında sürücü yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, S.Y. (32) idaresindeki 41 YE 578 plakalı çakıl yüklü TIR, Aliağa istikametinden Aliağa Organize Sanayi Bölgesi istikametine seyir halinde iken organize sanayi yolu su pompaları mevkiinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle devrildi. Kazada, yaralanan sürücü, 112 Acil Servis ekiplerince Aliağa Devlet Hastanesi kaldırıldı. Tırdaki hafriyatın yola dökülmesi sonucu Organize sanayi istikametine tek taraflı kapanan yol bir saatlik çalışmanın ardından yeniden ulaşıma açıldı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

www.aliagamedya.com

NADİR NADİ KÜTÜPHANESİ ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ’NE TAŞINIYOR

aliaga-nadir-nadi-tasiniyor-1-300x200

Aliağa Belediyesi’nin 1991 yılından bugüne sosyal ve kültürel hizmetlerinde önemli bir yer tutan Nadir Nadi Kütüphanesi, okuyucularına daha iyi koşullarda hizmet verebilmek için Aliağa Gençlik Merkezi’ne taşınıyor.

Nadir Nadi Kütüphanesi taşınma çalışmaları nedeniyle 1 Temmuz 2019 Pazartesi gününden itibaren 1 ay süreyle hizmet veremeyecek. Okuyucular ağustos ayından itibaren kütüphaneyi Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki yeni hizmet yerinde ziyaret edebilecek.

Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi, Aliağa’nın önemli kültür yuvalarından olan Nadir Nadi Kütüphanesi ile hizmet alanını genişletiyor. 13 bin 500 kitabın yer aldığı ve 11 bini aşkın üye sayısına sahip Nadir Nadi Kütüphanesi ağustos ayından itibaren Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki yerini alarak okuyuculara kapısını açacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

İzmir’de fayton dönemi kapandı

26062019_102952_0-300x150

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir ili genelinde fayton taşımacılığını yasakladı. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, önceki yıllarda hayata geçirilen “Fayton Çalışma Esas ve Usulleri Yönergesi”ni iptal ederek İzmir’de fayton dönemini kapattı. Öte yandan, Belediyeye bağlı İZULAŞ bünyesindeki fayton işletmesi de 1 Mayıs’tan itibaren kapatıldı. Yine UKOME kararı doğrultusunda; Karşıyaka, Selçuk ve Dikili’deki toplam 32 faytonun faaliyetlerine de son verildi. Hayvanlarla çekilen taşıtların kent merkezindeki bulvar ve caddelere çıkışına yasaklama getirildi.

İZULAŞ Fayton İşletmesi aracılığıyla Alsancak-Kordon bölgesinde sürdürdüğü fayton hizmetini 1 Mayıs’tan itibaren sonlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, uygulamanın ikinci adımında ise kent geneline yönelik yasal düzenlemeleri hayata geçirdi. UKOME Genel Kurulu kararı ile önceki yıllarda hayata geçirilen “Fayton Çalışma Esas ve Usulleri Yönergesi” iptal edildi. Karşıyaka’da 18, Selçuk’ta 12, Dikili’de 2 adet faytonun faaliyetlerine son verildi.

Tunç Soyer: Hayvan haklarını gözetmek, Belediyemiz’in temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek
Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 139’uncu maddesine dayanarak resmi tören ve izin alınacak merasimler hariç, hayvanla çekilen motorsuz araçların ve hayvan sürücülerinin kent merkezindeki tüm bulvar, cadde ve trafik yoğunluğu olan sokaklarına girişi Belediye Encümeni tarafından yasaklandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in hayvan hakları konusunda örnek ve öncü bir kent olmasını hedeflediklerini ifade ederek “Seçildiğimiz günden bu yana faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal ve teknik süreçleri hiç aralık vermeden yürüttük. Bu süreç kısa süre önce tamamlandı ve İzmir’de fayton dönemi kapandı. Hayvan haklarını gözetmek, Belediyemiz’in temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek” dedi.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 4 / 32

4