atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa’da amatör balıkçıların hayatını kurtaracak seminer

66032029_620x410

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa ilçesindekiamatör denizcilere, denizde karşılaşabileceği acil sağlık durumlarına karşı seminer verildi.
Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER), “Denizde Aciller” konulu bir seminer düzenledi. Seminerde, denizde karşılaşabileceği acil sağlık durumlarına karşı bilgilendirme yapıldı. İnsanların, denizde başına gelebilecek kötü olaylarda neler yapması gerektiği konusunda geniş bilgilerin aktarıldığı seminer ilgi görürken,ALDER üyeleri anlatılanları dikkatli bir şekilde dinledi.
Ayrıca; özellikle denizdeki zehirli balıkların ısırması,arı, akrep sokmaları sonucu ne gibi ilk yardım uygulanacağı konusunda da ayrıca bilgiler verildi.

www.aliagamedya.com

BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN MHP VE AK PARTİ TEŞKİLATLARINA ZİYARET

Aliağa Belediye BaşkanıSerkan Acar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve AK Parti ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

aliaga-serkan-acardan-mhp-akparti-ziyareti-1-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimlerinde ittifak yapacak olan partisi MHP ile AK Parti’ye ziyaretlerde bulundu. Başkan Serkan Acar, ilk ziyaretini partisi MHP’ye yaptı.

aliaga-serkan-acardan-mhp-akparti-ziyareti-4-300x200

 

 

 

 

 

 

 

MHP Aliağa İlçe Başkanlığı’nda İlçe BaşkanıAbdurrahim Aydemir ve yönetimini ziyaret eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, beklentilerinin Aliağa’da iktidar olarak devam etmek İzmir’de ise ittifak adayı Nihat Zeybekçi’nin büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmesi için çaba sarf etmek olduğunu söyledi.

Başkan Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanlığı ziyaretinin ardından AK Parti Aliağa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Başkan Serkan Acar’a AK Parti ziyareti esnasında MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir ve yönetimi eşlik etti. Başkan Serkan Acar, AK Parti Aliağa İlçe binasında İlçe Başkanı Kazım Sayın ve yönetimi tarafından kapıda karşılandı. Çok sayıda partilinin de katıldığı ziyaret toplantısının ilk konuşmasını AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın yaptı.

aliaga-serkan-acardan-mhp-akparti-ziyareti-8-300x200

 

 

 

 

 

 

 

AK PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKANI KAZIM SAYIN: “SERKAN KARDEŞİMİZİ 31 MART AKŞAMI BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ”

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin geleceğine yön vereceğini belirtenAK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, “Cumhur İttifakı ile Serkan Başkanımızı yeniden Aliağa’da belediye başkanı seçmek için Cumhur İttifakının ilkeleri doğrultusunda birlikte çalışacağız. Tek dileğimiz ve temennimiz başarıya ulaşarak Serkan kardeşimizi 31 Mart akşamı Demokrasi Meydanı’nda belediye başkanı olarak görmek. Kol kola girerek arzuladığımız hedefe ulaşacağımızdan hiçbir kuşkumuz yok. Tüm arkadaşlarımın da buna inandığını biliyorum. Aliağa Belediyesi’ni bir daha CHP zihniyetine bırakmak istemiyoruz. Aliağa’yı Cumhur İttifakı yönetsin istiyoruz. Bu hedefe de Serkan Başkan ile ulaşacağız” dedi.

aliaga-abdurrahim-aydemir-300x200

 

 

 

 

 

 

 

MHP ALİAĞA İLÇE BAŞKANI ABDURRAHİM AYDEMİR: “ALİAĞAMIZ KAZANMIŞ OLACAK”

Cumhur İttifakı’nın Türk Milletinin bekası için kurulduğunu ifade eden MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, “Aliağamızda Serkan Acar’ı Büyükşehirde ise Sayın Nihat Zeybekçi’yi destekleyeceğiz. Aliağa’da Serkan Acar, İzmir’de de Nihat Zeybekçi seçildiği takdirde Aliağamız kazanmış olacak. Son beş yılda Aliağa’ya kazandırılan projelerin beş katı Aliağa’ya yapılacaktır” dedi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ALİAĞA’DA MUZAFFER OLACAĞIMIZA GÖNÜLDEN İNANIYORUM”

Aliağa’da Cumhur İttifakı’nın adayı olmaktan büyük bir onur duyduğunun altını çizen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Bizlerden istenen iki şey var. Birincisi Aliağa’da ittifakı başarılı kılarak yerelde iktidarı devam ettirmek. İkincisi de Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Nihat Zeybekçi’yi büyükşehir belediye başkanı yapmak. Teşkilat mensuplarının gözlerinde gördüğüm heyecan başarılı olacağımıza olan inancımı bir kat daha arttırdı. Hep birlikte bunun mücadelesini vereceğiz. El birliği ile birbirimizin eksiklerini kapatarak birbirimize destek olarak Aliağa’da muzaffer olacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

BAŞKAN SERKAN ACAR: “ALİAĞA’YA 5 MİLYARLIK LİRALIK PROJE ÖNGÖRÜLÜYOR”

İzmir düne kadar İstanbul ile yarışan bir şehirken bugün pek çok ilin gerisinde kaldığını vurgulayan Başkan Serkan Acar, “Temel gayemiz Aliağa olarak İzmir’e ne katabiliriz ve ne kazandırabiliriz. Büyükşehir Belediye Başkan AdayımızNihat Zeybekçi’nin Aliağa için ciddi hayalleri var. İzmir ve Aliağa için düşünülen projeleri Sayın Zeybekçi kendi beyannamelerinde biz de kendi beyannamelerimiz de anlatacağız. Projeler sadece seçimi kazanmak için değil yapılacağı garanti edilen projelerdir. Aliağa’ya 5 milyarlık liralık proje öngörülüyor. Bu projeler Aliağa’yı çok iyi yerlere getirecek projeler. Bu noktada hem Aliağa hem deİzmiriçin el birliği ile çalışacağız. Burada beni evimdeymişim gibi karşılayan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bundan sonra benim iki tane ikametim var. Bir tanesi MHP İlçe Teşkilatı diğeri ise AK Parti İlçe Teşkilatıdır” dedi.

BAŞKAN SERKAN ACAR, ALİAĞA BELEDİYESİ VE KAMU KURUMLARI İŞBİRLİĞİNDE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Başkan Serkan Acar, partililereAliağa Belediyesi ile kamu kurumları işbirliğinde Aliağa’ya yapılacak projeler hakkında da bilgiler verdi. Meslek hastalıkları hastanesi, üniversite kampüsü, tam teşekküllü hastane, battı çıktı ve TOKİ gibi birçok projenin hızla hayata geçirileceğini belirten BaşkanSerkan Acar, “Aliağa’ya Ege Üniversitesi tarafından uluslararası standartlarda dev bir kampüs kurulmasına karar verildi. Tam teşekküllü bir bölge hastanesi yapılması konusunda karar alındı. Bu konuda imar plan tadilat işlemleri onay aşmasında. 9 Eylül Üniversitesi Türkiye’de dördüncü olacak olan meslek hastalıkları hastanesini Aliağa’da yapma kararı aldı. Belediye meclisi olarak da 9 Eylül Üniversitesi’ne yer tahsisi yaptık. Bunun yanı sıra Aliağa için 5 bin konutluk bir TOKİ projesi de yakın bir zamanda hayata geçirilecek” dedi.

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

bornova

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Fahrettin Altay ve Bornova Evka-3 arasında hizmet veren metro ile Ataşehir-Alaybey veHalkapınar-Fahrettin Altay hatlarındaki tramvay işletmesinde çalışan 449 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde,“yüzde 25 zam” konusunda uzlaşmaya varıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde “seyyanen” 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak Toplu İş Sözleşmesine imzalar atıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, anlaşmayı sosyal medya hesabından yayınladığı “Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun.” mesajıyla duyurdu.

Demiryol-İş Sendikası’nın İZBAN’da sürdürdüğü grev ise geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı kararıyla durdurulmuştu.

www.aliagamedya.com

Kızılay’dan “acil” kan bağış çağrısı

1547103750_kan_detaylar__30_-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye genelinde yaşanansoğuk ve kar yağışlı havalar Kızılay’ın kan stoklarını da etkiledi.Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, sosyal medya hesaplarından “Acil Duyuru” başlığıyla, tüm Türkiye’yi kan bağışına çağırdı. Kerem Kınık, kan bağışlarının düşmesine rağmen kan ihtiyacının arttığına dikkat çekerek, “Her gün 9 bin ünite kan bağışı almamız gerekiyor. SizleriKızılay kan bağış noktalarına davet ediyoruz” dedi.

Kış koşulları, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için binlerce personeliyle hizmet veren Kızılay’ın kan stoklarını da olumsuz etkiledi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, yaşanan olumsuzluklara dikkat çekmek için sosyal medya hesaplarından bir çağrıda bulundu. Dr. Kerem Kınık, “Acil Duyuru” başlığıyla yayınladığı mesajında, “Kan stoklarımız azaldı. Kan ihtiyacımız arttı. Kış şartları nedeni ile kan bağışı sayılarımızda ciddi düşüş var. Her gün hastalarımız için 9000 ünite kan bağışı almak zorundayız. Sizleri Kızılay kan bağış noktalarımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Dr. Kerem Kınık, şu açıklamayı yaptı:Kızılay olarak ülkemizin kan ihtiyacının karşılanması için 2018 yılında 2 milyon 571 bin ünite kan bağışı aldık. Bu bağışlarla hastanelerde kan bekleyen yaklaşık 4 milyon hasta ve yaralımıza şifa ulaştırdık. Ancak kış koşulları ekiplerimizin çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Ekiplerimiz her mevsimde olduğu gibi kış aylarında da görevlerinin başında kan bağışı notlarında bağışçılarımızı bekliyor ancak kış koşulları nedeniyle kan bağışları her geçen gün düşüş gösteriyor. Oysa hastanelerdeki kan ihtiyacı azalma bir yana artış eğitimi gösteriyor kış aylarında. Kan uzun süre saklanabilen bir tedavi aracı değil maalesef. Kızılay olarak her gün yaklaşık 9 bin ünite kan bağışı almamız ve hastanelere ulaştırmamız gerekiyor. Ancak kan bağışlarımız şimdilik günlük 7 binler dolayında ve soğuk ve yağışlar nedeniyle daha da düşüş eğiliminde. Kış aylarına maksimum kan stokuyla girmemize rağmen, 60 binler dolayında olması gereken stok sayımız 40 binlerin altına inmiş durumda. Bu nedenlerle zaten duyarlı olan tüm milletimizi bir kez daha kan bağış noktalarımıza davet ediyoruz ve birbirimize ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz” dedi.

Kan bağışı için 20 dakika yeterli

2005 yılında Ulusal Güvenli Kan Temini projesini başlatan Kızılay, o yıl 300 bin ünite dolaylarında olan gönüllü kan bağışı sayısını her geçen yıl artırarak 2,5 milyon ünite dolaylarına çıkarmış durumdadır. Her gün yaklaşık 300 ekip ile kan bağışı toplamak için harekete geçen Kızılay, alınan kanlara dünya standartlarında testler uygulamakta, kan bağışlarını eritrosit,trombosit ve plazma olarak ayrıştırarak hastanelere teslim etmektedir. Kan bağışı için Kızılay kan bağış noktalarına geçerli bir kimlik belgesi ile gelen bir kişi, kan bağış formunu doldurup, doktor kontrolünden geçtikten sonra kan bağışını yapmakta, tüm bu süreç yaklaşık 20 dakika sürmektedir.

www.aliagamedya.com

Terör propagandası yapanlara operasyon: 12 gözaltı

49913-300x139

 

 

 

 

 

İzmir‘de sosyal medya hesaplarında terör örgütü PKK‘yı öven paylaşımlar yapan 12 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel materyal ele geçirildi.

Terör örgütleri PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, sosyal medya üzerinden terör örgütü övücü paylaşımlar yapan şahıslar tespit edildi. İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bugün sabah saatlerinde yapılan operasyonda 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel malzeme ve dijital materyal da ele geçirildi. Şüphelilerin emniyette sorgularının sürdüğü öğrenildi.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 4 / 27

4