atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Alto’dan İş Yerinde Duygu Yönetimi Eğitimi

r.-Gr.-Berrin-Yangnz-300x200Üyelerinin iş hayatındaki başarılarına destek olmak amacıyla, ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim hizmeti vererek, üyelerinin bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Aliağa Ticaret Odası, çalışanlara yönelik ‘İş Yerinde Duygu Yönetimi’ eğitimi düzenledi.

Aliağa Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Berrin Yangınözü tarafından uygulamalı ve teorik olarak gerçekleşen eğitime aktif olarak katılımda bulunan katılımcılar iş ortamında duygu yönetimi gereklilikleri konusunda bilgi sahibi oldular.

Çalışanların İletişim becerilerini geliştirmek, kişiler arası ilişkilerde yaşanan iletişim kazalarını, geçimsizlikleri aza indirmek, huzursuzluğun iş maliyetine olan olumsuz etkisini azaltmak, iş verimini ve iş doyumunun yükseltilmesinin amaçlandığı eğitimde katılımcıların; iletişim becerini iyileştirebilecek, ekip çalışması becerilerini geliştirecek, iş doyumunu artıracak ve daha verimli çalışabilmelerini sağlayacak noktalara değinildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğr. Gör. Berrin Yangınözü eğitimin ilk oturumunda; Duygu paylaşımı- Giriş, İletişim nedir? Etkin iletişim nedir? Etkin iletişimi olumsuz etkileyen faktörler nelerdir? İletişim bariyerleri, Psikolojik faktörler, Fiziksel faktörler, Nasıl iletişimi tıkayan mesajlar veriyoruz? Davranış penceresi, Dinleme becerileri, Aktif dinleme Ben mesajları verme konularındaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Yangınözü, öğleden sonraki oturumda ise, Duyguları tanıma ve Duygu Yönetimi-Duyguların ABC si- Uygulama, Duygu ifadelerini kullanabilme ve Beden Dili, Sorun tanıma ve sorun çözme, Kaybeden yok yöntemi-KAZAN/KAZAN BAKIŞ AÇISI, Kişisel çatışma nedir, Kişilerarası çatışmalar (sebepler ve başa çıkma yöntemleri) Gruplar arası davranışlar ve çatışmalar Çatışma ve insan İlişkileri Çatışma Kaynakları konularında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.

Eğitim, katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

ALTO BASIN BÜLTENİ

İSGARD OKUL EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

sptPukFClxNAeGyVHeZgiRznZJmHdkjuAgBwazqvWJLGenSXUETmPvCSYWqaSDxn_thumb

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) okul eğitimlerine başladı. Aliağa Milli Eğitim Müdürlüğü ile İSGARD arasında imzalanan protokolün ardından ilk eğitim 80. Yıl Çamlık İlkokulu öğrencilerine verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) geçtiğimiz günlerde Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokol sonucunda okul eğitimlerine başladı. İmzalanan protokol neticesinde Aliağa’daki anaokullarından lise düzeyine kadar öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında gerekli bilgiler verilecek. Bu doğrultuda ilk olarak 80. Yıl Çamlık İlkokulu’nda 5. Ve 6. Sınıf öğrencilerine İSGARD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Baykal tarafından ilk eğitim verildi. Eğitime Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan katılım gösterdi. Eğitim öncesinde İSGARD üyeleri tarafından öğrencilere baret ve yelek giydirildi. Daha sonra İSGARD Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mutlu Baykal tarafından öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Baykal, iki ders saati verilen eğitimde öğrencilere iş sağlığı ve güvenliğinin yaşamamızdaki yeri ve bu konuda farkındalığın önemi hakkında verimli bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonunda öğrencilerin soruları yanıtlandı ve öğrencilere kek, meyve suyu ikramında bulunuldu.

www.aliagaekspres.com.tr

 

Aliağa’da Latin rüzgarı esecek

latin-dans-topluluu-2-500x333

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi Latin Dansları Topluluğu’nun düzenlediği ‘Latin Dansları Gecesi’ 4 Mayıs Cumartesi günü, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde saat 21.00’da sahnelenecek.

Hazırlıkları Ekim ayında başlayan ve Aliağalılara dans, müzik ve ışık şöleni yaşatılması hedeflenen ‘Latin Dansları Gecesi’, Berkan Beşçınar yönetiminde gerçekleşecek.‘Latin Dansları Topluluğu’ tarafından hazırlanan gecede 72 kişilik dans grubu tüm hünerlerini Aliağalıların beğenisine sunacak.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek gecede dansçılar Salsa, Rumba, Cha Cha, Rock’n Roll gibi popüler dans türlerinde solo ve grup performansları sergileyecek.

Büyükten küçüğe tüm dans severlere hitap eden geceye katılım ücretsiz gerçekleşecek.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa’da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

DSC_0096-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Tüm yurtta olduğu gibi Aliağa’da 1 Mayıs işçi Bayramı büyük coşkuyla kutlandı. Aliağa Emek ve Demokrasi platformu tarafından organize edilen kutlamalar Aliağa Petrol-İş Sendika binası önünde başladı. Burada bir araya gelen sendika ve sivil toplum örgütleri Demokrasi Meydanı’na yürüdü. İşçilerin yürüyüşüne esnaf ve vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi.

Kazanılmış Haklarımıza Uzanan Elleri Kırmak Hepimizin Boynumuzun Borcudur

Demokrasi Meydanı’nda açılış konuşmasını yapan Aliağa Petrol-İş Sendikası Başkanı Ahmet Oktay alın terlerinin çalınmak istenmesine dur demek için alanlarda olduklarını belirten Oktay: “Toplu iş sözleşmelerinde neler yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Yıllardır bedeller ödeyerek elde ettiğimiz kazanımlarımıza saldırıyorlar. Kazanılmış haklarımıza uzanan elleri kırmak hepimizin boynumuzun borcudur, bu uğurda bedel ödemek gerekirse bu bedeli ödemeye hep beraber hazırız” dedi.

DSC_0180-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Basın açıklamasını Disk Genel-İş Aliağa işyeri temsilcisi Sinan Uğur okudu. 1 Mayıs’ın uluslararası işçi sınıfı tarafından bayram olarak kutlandığını ifade eden Uğur ülkede sınırsızca uygulanan neo-liberal, dışa bağımlılığı artırıcı ekonomik politikaların sonucu ekonomik krizin girdabına girildiğini, ekonominin küçülerek resmi işsiz sayısı 5 milyona dayandığını belirtti.

Kıdem Fonunu Asla Kabul Etmiyoruz

Kıdem tazminatının gasp eden, kamusal emekliliği ortadan kaldıran saldırıya dur demenin boyunlarının borcu olduğunu kaydeden Uğur: “Bu krizin sorumlusu değil mağduru olduğumuz halde, fatura yine bizlere ödetilmek istenmektedir. Açıklanan krizden çıkış programının en öne çıkan maddesi, kıdem tazminatının kaldırılarak Bireysel Emeklilik Sistemine entegre edilmiş bir kıdem fonunun kurulmasıdır. Öncelikle iş güvencemizi ortadan kaldıracak olan kıdem fonunu asla kabul etmiyoruz. İşsizlik fonunun ne şekilde kullanıldığı ortadayken ve geçmişte de kurulan bütün ‘fon’ların akıbeti biliniyorken, kimse bize kıdem fonunu allayıp pullamasın! Kıdem tazminatımızı gasp eden, kamusal emekliliği ortadan kaldıran bu saldırıya dur demek boynumuzun borcudur. 83 yıllık kazanımımızı kimseye yedirmeyiz” dedi.

İş Cinayetlerine Davetiye Çıkarıyorlar

İş cinayetlerinin her yıl arttığının altını çizen uğur: “Soma’da 301 canımızı kaybedişimizin yıldönümü yaklaşıyor. Ama iş cinayetleri azalmak bir yana her yıl artarak devam ediyor. Krizi fırsata çeviren işverenler, işten atma tehditleriyle birlikte bizleri daha uzun saatler çalıştırarak iş cinayetlerine davetiye çıkarıyorlar. İşsizliğin ve iş cinayetlerinin azalması ve ortadan kalkması için, çalışma saatleri maaşlar düşürülmeden kısaltılmalı, işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri çağın bütün imkanları kullanılarak bir an evvel hayata geçirilmelidir” dedi.

Bizler Sadece Emeğimizin Karşılığını İstiyoruz

Tüpraş ve Ravago’da devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde işverenlerin anlaşılmaz tutumları nedeniyle iş barışının tehdit edildiğini ifade eden Disk Genel-İş Aliağa işyeri temsilcisi Sinan Uğur: “Aliağa’da Petrol-İş Sendikamızın örgütlü olduğu Tüpraş ve Ravago işyerlerinde devam eden Toplu Sözleşme görüşmelerinde işverenlerin uzlaşmaz tutumu iş barışını tehdit eder hale gelmiştir. Çarşı pazardaki enflasyon ortadayken, işçilerin taleplerini kabul edilemez bulan Tüpraş ve Ravago işverenlerine sesleniyoruz. Esnek çalışma ve 3 yıllık sözleşme dayatmalarınızdan bir an evvel vazgeçin ve işçilerin ekonomik sosyal taleplerini karşılayın. Bilmelisiniz ki, her yıl açıkladığınız rekorlar kıran ciro ve kar oranları biz işçilerin alın teri sayesindedir. Bizler sadece emeğimizin karşılığını istiyoruz. Ve siz vermeseniz de, birliğimiz ve örgütlü gücümüz sayesinde hakkımız olanı alacağız. Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu, bu mücadelesinde Petrol-İş sendikamızın daima yanında olacaktır. Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olarak bir kez daha haykırıyoruz. Ekonomik krizi biz yaratmadık ve faturayı da bize ödetemeyeceksiniz. Başta kıdem tazminatı olmak üzere, babalarımızdan dedelerimizden bize miras haklarımıza sahip çıkacak, insanca yaşanacak, barış içinde bağımsız, demokratik bir Türkiye mücadelemizden asla geri durmayacağız” diyerek sözlerine son verdi. Konuşmaların ardından İşçiler şiirler, konser ve halayların ardından meydandan ayrıldılar.

www.aliagamedya.com

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformundan Yanlış Değerlendirme

54436394_1451260871677277_6925221348427956224_n-500x333

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu geçen günlerde Sosyal Medya hesabında yaptığı basın açıklamasında gelen yoğun tepkilere karşı yeniden toplanan Platformu konuyu araştırdıktan sonra değerlendirmede bulundu.

Geçen günlerden Aliağa Emek ve Demokrasi platfonunda sosyal medya hesabında Geçtiği aylarda bir kadın arkadaşlarına yönelik kullanılan cinsiyetçi,tacizci, çirkin devamı olarak bir başka şahsın aynı çirkinlikle ve benzer tavırla sosyal medya üzerinde yaptığı yorumları üzerine açıklama yapmalarının elzem kılındığını. Aliağa Emek ve Demokrasi güçleri olarak kadına yönelik ağıza alınmayacak cinsiyetçi,ayrımcı, bir dil kullanılmasını şiddetle kınadıklarını, İlgili şahısların kamuoyunda tüm kadınlardan özür dilemelerini beklediklerini belirtildi.

Yapılan açıklama üzerine platfona sendikanın bazı üyelerinden ve Vatadaşlardan gelen yoğun tepkiler üzerine Petrol –iş Aliağa Şubesi Başkanı yönetim kurulunun toplantıya çağırdı. Konula ilgili araştırmada bulunan Aliağa Emek Ve Demokrasi Platfonu sosyal Medyada yanlış değerlendirmede bulunduklarını söyledi

Sosyal Medya sayfasında yaptığı açıklama şu şekildedir.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak yayınlanan basın bildirisi üzerine Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yönetim kurulunun çağrısı üzerine A. arkadaşımızla Petrol İş Aliağa Şubesinde bir araya gelinmiştir.

arkadaşımız sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını ifade etmiş, daha önce sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi paylaşımlara en sert tepkiyi bizzat kendisinin verdiğini ifade etmiştir.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak ise konunun tarafımızca yanlış değerlendirildiği ve bu süreçte A. arkadaşımıza haksızlık yapıldığı ifade edilip basın bildirisinin geri çekildiği ifade edilmiştir.Halkımıza saygıyla duyururuz” ifadelerinde bulundu.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 4 / 31

4