atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

CHP ADAYI RAHMİ AŞKIN TÜRELİ

CHP ADAYI RAHMİ AŞKIN TÜRELİ; “ZİRAAT VE HALK BANKASI ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK, ESNAFIN, SANATKÂRIN CAN SİMİDİ OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Rahmi Aşın Türeli Aliağa’da esnaf temsilcilerinin sorunlarını dilendi, partisinin esnaflarla ilgili projelerini anlattı.  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Şen, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren’i makamında ziyaret eden Türeli küçük esnafın ülke ekonomisinin omurgasını oluşturduğunu belirterek ; “Ziraat ve Halk Bankası’nı özelleştirme kapsamından çıkaracağız. Bu bankalar esnaf ve çiftçimize destek olacak.” dedi.

“Başbakan’ın mitingleri muhalefete muhalefet etmekle geçiyor”

CHP Aliağa İlçe Örgütü’nü ve Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret ederek Aliağa turuna başlayan Rahmi Aşkın Türeli CHP iktidarının çok yakın olduğunu belirtti. 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde CHP’nin iktidar olmaması için bir neden olmadığını belirten Türeli; “AKP iktidarı 9 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. 9 yıl bir iktidar için oldukça yeterli bir süre. 9 yıllık süreçte ortada mutsuz bir Türkiye var. Yorgun ve başarısız bir hükümet var. Ekonomisi 3’e katlamış ancak ülkesinde 12 Milyon 700 bin yoksul var. Hükümetin bunlarla ilgili projeleri yok. Aslında hükümetin sadece yoksullarla ilgili değil hiçbir konuda projesi yok. Bir Başbakan düşünün ki; yaptığı mitinglerin büyük bölümünü muhalefete muhalefet ederek geçiriyor. Muhalefeti eleştiriyor. Bu; projesizliğin, söylenecek sözlerinin olmadığını gösteriyor. Biz projemizi açıklıyoruz, iktidar ise bu projeler karşısında paniklemiş ve bize laf yetiştirme ve bizi kısır tartışmaların içine çekme gayretinde. CHP’nin; Aile Sigortası, kamuda taşeronlaşmayı bitirme,  Gence Artı, 2/B Projesi, Emekliler için intibak yasası ve askerlikle ilgili söylem ve  projeleri yurttaş nezdinde karşılık bulmuş ve büyük ilgi uyandırmıştır. Sokağın, seçmenin nabzı CHP iktidarını haber veriyor.”dedi.

BAŞKAN OĞUZ’DAN SERGİ AÇILIŞI

BAŞKAN OĞUZ’DAN SERGİ AÇILIŞI

Aliağa TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde kurs gören kadınların el işi emekleri görücüye çıktı.  Belediye Lojmanlarındaki yıl sonu sergisinin açılışını Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Dirik birlikte yaptı. Açılışa Başkan Turgut Oğuz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Dirik’in yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren, belediye meclis üyeleri, davetliler ve kursiyer kadınlar katıldı. Başkan Oğuz kadınların el emeği göz nuru çalışmaları nedeniyle tebrik etti. Sergiyi gezen ve ürünleri inceleyen Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz serginin hayırlı olmasını diledi.

Bu arada Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin Şakran Düğün Salonu’ndaki yıl sonu sergisinin açılışını da Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, Şakran Belediye Başkanı Ethem Yorulmaz ile birlikte yaptı. Milli Eğitim Müdürü Yakup Tatlıcı ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Dirik’in de yer aldığı açılışa çok sayıda kursiyer ve davetli katıldı.

BLD BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA METRO SEFERLERİ YARIM SAATE DÜŞÜRÜLDÜ

ALİAĞA METRO SEFERLERİ YARIM SAATE DÜŞÜRÜLDÜ

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın Aliağa ziyaretinde gündeme gelen Aliağa ya metro sefer sıklığı sorunu Bakan Binali Yıldırımın talimatı ile çözüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin işbirliğiyle tamamlanan Aliağa-Menderes Banliyö Hattı’nın işletmeci kuruluşu İZBAN A.Ş., Menemen ile Aliağa arasında “saatte bir” olarak çalışan tren seferlerini sıklaştırma kararı aldı. İZBAN tarafından yapılan açıklamada, 15 Mayıs Pazar gününden itibaren Aliağa’ya “30 dakikada bir” sefer gerçekleştirileceği duyuruldu. Yeni düzenlemeyle, Cumaovası’ndan Aliağa’ya gitmek isteyen yolcular, Menemen istasyonunda Aliağa trenine “ücretsiz” aktarma yapabilecek. Aynı şekilde Aliağa’dan Cumaovası yönüne giden yolcular da Menemen istasyonunda Cumaovası trenine  “ücretsiz” aktarma yapacak. Cumaovası-Menemen arasındaki seferler ise 12 dakikalık sıklıklarda devam edecek. İZBAN’ın banliyö trenleri, Aliağa’dan en son 00.19’da hareket edecek. Bu treninin  son istasyonu  Çiğli olacak. Menemen-Cumaovası trenine aynı perondan ücretsiz aktarma yapılabilecek. Menemen’den Aliağa’ya ilk tren saat 06.25’te, Aliağa’dan Menemen’e ilk tren ise saat 06.00’da hareket edecek. Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Ulaş Ulaştırma Eski Bakanı Binali Yıldırım'ın Aliağa ziyaretleri kapsamında konunun gündeme gelmesi üzerine sosunu çözeceğini söylediğini belirterek "16 mayıs itibariyle Aliağa metro seferleri yarım saate indirildi. Aliağa halkı olarak saat başları yapılan uygulama bizleri olumsuz etkiliyordu. Ulaştırma bakanımız konuya el attı ve haklı talebimizi geri çevirmedi. Aliağa halkımız her şeyin en iyisine layık. Sorunları çözmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz." dedi.

ALİAĞA’DA LATİN RÜZGÂRI

ALİAĞA’DA LATİN RÜZGÂRI

Aliağa Belediyesi Konservatuarı Latin Dansları Topluluğu’nun düzenlediği "Latin Dansları Gecesi" izleyenlere unutulmayacak bir gece yaşattı. Aliağa Belediyesi Konservatuar Müdürlüğü’nde Latin Dansları ekibinde yer alan dansçıların sahne aldığı gecede dansçılar Türaş Halk Eğitim Merkezi salonunu dolduran izleyicilere keyifli bir gece yaşattı.

“Latin Dansları Gecesi’’nde dansçılar; Salsa, Tango, Cha Cha, Rumba gibi eşli gösterilerle tüm hünerlerini sergilerdi. Gösteri sonrasında salonu dolduran konuklar dansçıları ayakta alkışladı. Program sonunda öğrencileri kutlayan Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürü Sami Toydemir günün anısına dans öğretmeni Berkan Beşçınar’a teşekkür çiçeği verdi.

BLD BASIN BÜLTENİ

HELVACI’NIN 10. BAŞBEHLİVANI GÖKHAN ARICI

HELVACI’NIN 10. BAŞBEHLİVANI GÖKHAN ARICI


Aliağa Belediyesi tarafından yapılan 10. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri şenlik havasında geçti. 300’ün üzerinde pehlivanın kispet giydiği ve  kıran kırana geçen mücadelelerin sonunda 10 boyda sahaya çıkan pehlivanlar izleyenleri güreşe doyurdu. 10. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı; finalde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Fatih Atlı’yı mağlup eden Karamürsel Levent Erdoğan Yağlı Güreş ve Spor Kulübü güreşçisi Gökhan Arıcı oldu.

En büyük ilgiyi Ahmet Taşçı gördü

10. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde beklenildiği gibi en büyük ilgiyi Kırkpınar’ın yaşayan efsanesi Ahmet Taşçı gördü. Kırkpınar’da 9 kez başpehlivan olan ve iki altın kemerin ebedi sahibi ve Helvacı güreşlerinin favori ismi Taşçı yarı finalde sakatlandığı için müsabakayı yarım bıraktı. Taşçı müsabaka öncesi Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile bir süre sohbet etti. Yağlı Pehlivan Güreşlerini; Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav ve Uğur Eren, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üeyleri,  Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ömer Ömeroğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Şen, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, siyasi partilerin ilçe başkanları, yöneticileri, 2. bölge milletvekili adayları ve 5 Bin civarında güreş sever izledi.

 

5 Bin kişilik ikram

Helvacı Stadı’nda gün boyu devam eden güreşlerde konuklara ücretsiz;  pilav üstü tavuk, ayran ve irmik helvasından oluşan menünün yanı sıra çay ve su ikramı yapıldı. Finalde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Fatih Atlı’yı mağlup ederek Helvacı’nın 10. pehlivanı olan Karamürsel Levent Erdoğan Yağlı Güreş ve Spor Kulübü güreşçisi Gökhan Arıcı’nın madalyasını Helvacı Eski Belediye Başkanı ve Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav taktı. Güreşlerde mücadele eden tüm sporcuları tebrik eden Bayrav; “Kültürümüzün bir parçası ve geleneksel sporumuz olan yağlı güreşlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasını görev biliyoruz. Bundan sonraki yıllarda da yağlı güreşlerimizi büyük bir coşku içinde düzenlemeye devam edeceğiz. Tüm yurttaşlarımız gibi ben de güreşleri izlerken çok keyif aldım. Organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ederim.” dedi.

Boy Şampiyonları

Gökhan Arıcı başpehlivanlığını aldığı 10. Helvacı Yağlı Pehlivan güreşlerinde diğer boylarda şampiyon olan isimler şu şekilde;

Minik 1: Zübeyir Sayan

Minik 2: Ümit Tozolan

Teşvik Boyu: Alihan Ünal

Küçük Deste Hüseyin Akın

Büyük Deste: Tunahan Gündoğan

Küçük Orta Küçük: Kemal Şahin

Küçük Orta: Süleyman Efeoğlu

Büyük Orta: Onur Şener

Tozkoparan: Beytullah Kılıç

Baş Altı: Ahmet Serbest

BLD BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 31 / 32

31