atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

MUHTARLAR DERNEĞİ AÇILDI

MUHTARLAR DERNEĞİ AÇILDI

31 köy ve mahalle muhtarının bulunduğu Aliağa’da geçtiğimiz aylarda kurulan Türkiye Muhtarlar Derneği Aliağa Şubesi’nin hizmet binası açıldı. Muhtarlar Derneği hizmet binasının açılışını Kaymakam İbrahim Keklik ve Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz birlikte yaptı. Derneğin tüm muhtarların birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına devam etmesi için açıldığını belirten Hacıömerli Köyü Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Aliağa Şube Başkanı Ali Dündar “Derneğimizin açılmasında desteklerde bulunan Belediye Başkanı Turgut Oğuz başta olmak üzere Kaymakamımız, Çaltılıdere ve Horozgediği muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Derneğimize 23 mahalle ve köy muhtarımız üyedir. Derneğimizi tüm mahalle ve köy muhtarlarının sorunlarını tek bir yerde toplamak ve birbirimize destek olmak için kurduk.” dedi. derneğin hizmet binası açılışına;  Başkan Oğuz ve Kaymakam Keklik’in yanı sıra Kınık Kaymakamı İlyas Gün, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, belediye ve il genel meclisi üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.  

PETKİM’DE İSTİHDAM ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

PETKİM’DE İSTİHDAM ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR.

ŞİRKET BÜNYESİNDE 256 ÇALIŞAN DAHA İŞBAŞI YAPTI.

2010 yılını “Rekorlar Yılı” olarak geride bırakan Petkim, küresel krizin etkilerinin silinmeye devam ettiği 2011 yılında da istihdamını artırmayı sürdürüyor. Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) ve Ege Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen “İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Programı”nın üçüncüsü tamamlandı.  Petkim Kültür Merkezi’nde bugün düzenlenen törende, Petkim Ailesi’nin yeni fertleri işbaşı yaptı. Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir, İzmir Vali Yardımcısı İsmail Gürsoy, Aliağa Kaymakamı  İbrahim Keklik, Aliağa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Saka, Petkim yöneticileri, çalışanlar ve aileleri katıldı. Törenin ev sahipliğini yapan Petkim Genel Müdürü Hayati Öztürk, Türkiye’nin 2008 krizini başarıyla yönetip, büyümede tüm dünyada gıpta ile bakılan rakamlara ulaştığını hatırlatarak,  aynı başarının işsizlik ile mücadelede yaşanması için herkese görev düştüğünü söyledi. “İstihdam Garantili İşgücü Yetiştirme Programı”nin ilk ikisinde 440 mavi yakalı personeli kadrolarına dahil ettiklerini vurgulayan Öztürk, SOCAR & TURCAS Grubu’nun 2015 ve 2023 yılları için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmak için yüksek nitelikli işgücüne büyük ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Yapılan çalışmanın, Devlet-Özel Sektör-Üniversite işbirliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturduğuna dikkat çeken Hayati Öztürk, bilgi ve teknoloji yoğun özelliği ile petrokimya sektörünün nitelikli işgücüne gereksinim duyduğunu kaydetti. SOCAR & TURCAS Grup Şirketleri Başkanı ve Petkim Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz da, Petkim’in kamu yönetim tarihinde çok önemli bir başarı öyküsünün yazarı olduğunu belirterek, 2008 yılında tamamlanan özelleştirme sonrasında şirketin 2040 yılına kadar süren bir vizyonun ilk adımlarını attığına işaret etti. Kamu iktisadi teşebbüsleri arasında bugün mezarlıkta olan çok şirket bulunduğunu kaydeden Yavuz,  “Mezarlığa gidenlerin de, ayakta kalanların da akıbeti tesadüfi olmadı.  Mezara gidenler neden gittiler, ayakta kalanlar neden kaldılar? Hepsinin altında olumlu ya da olumsuz gayretler var. Petkim kamu yönetimindeyken de, rekabetçi ve dünya ile yarışan bir anlayışa sahip olunabileceğini ispatladı” dedi.

CHP VEKİL ADAYLARI ALİAĞA YA GELDİ

CHP  VEKİL ADAYLARI ALİAĞA YA  GELDİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları Bakırçay havzasının önemli ilçesi Aliağa’da görücüye çıktı. Aliağa İlçe Örgütü’nde bir araya gelen vekil adaylarına partililer yoğun ilgi gösterdi. Aliağa ziyaretinde moral bulan CHP’nin TBMM adayları partililere iktidarı müjdeledi. Tanışma ve kaynaşma toplantısına 2. Bölge adaylarından; Birgül Ayman Güler, Mustafa Moroğlu, Levent Eyipişiren, Elfin Tataroğlu, Levent Piriştina, Hüseyin Sezer ve Coşkun Çiflik katıldı. İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, Şakran Belde Başkanı Murat Yaman,  kadın ve gençlik kolları başkanı ve yöneticileri, mahalle ve köy muhtarları ile mahalle temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığı tanışma toplantısında vekil adayları örgütlerle birlikte köy köy,  kapı kapı dolaşarak CHP iktidarı için omuz omuza çalışacaklarının sözünü verdi.

 

İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan; “Partimizi iktidara taşıyacak kadrolarla bir arada bulunmaktan çok mutluyuz”

 

Güler’den sonra söz alan ve Kurtuluş Savaşı’nı başlatan mücadeleyi veren Halide Epip Adıvar’ın Sultan Ahmet Mitingi’nde halkı coşturmasının önemli rol oynadığını belirten Oğuzhan; “Ne mutlu ki bugün de partimizde yeniden kurtuluş savaşını verecek bayanlarımız mevcut. Bilgili, birikimli, donanımlı kadrolarıyla ve bu örgütlerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla 12 Haziran akşamı partimiz AKP’yi sandığa gömecek. 13 Haziran Sabahı CHP iktidarı ile uyanacak” dedi.  Aday tanıtımı ile ilgili olarak Oğuzhan’ın; Mustafa Balbay her zaman aramızda” sözleri alkışlarla karşılık bulurken Oğuzhan Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel’in MYK toplantısı, Mehmet Ali Susam’ın önceden belirlenmiş programı nedeniyle, Aytun Çıray ve Rahmi Aşkın Türeli’nin de Ankara’da bulunması nedeniyle programa katılamadığını belirterek tüm adayların bilgi ve birikimiyle donanımıyla CHP’yi iktidara taşıyacağını belirtti. Oğuzhan; Bugün burada Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak kadronun bir kısmı ile bir aradayız. Hepsi donanımlı partimizi temsil yeteneğine sahip ve 13 Haziran sabahı bizi iktidar yapacak kadrodaki yol arkadaşlarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Hem İzmir hem Türkiye genelinde çok iyi sonuç alacağız”

 

Adaylara Aliağa ziyareti için teşekkür eden ve başarılar dileyen Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; Artık seçim startı verilmiştir. Her gün en az bir adayımızı bundan böyle kentimize bekliyoruz. Çok hızlı bir şekilde hareket ederek hemen faaliyete geçmeliyiz. Hem İzmir genelinde hem de Türkiye genelinde çok iyi sonuç alacağımıza inanıyoruz. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ EĞİTİYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ EĞİTİYOR

Aliağa Belediyesi Kız Öğrenci Misafirhanesi öğrencilere çağdaş bir yuva sağlamanın yanında verdiği ücretsiz eğitimlerle gençlerin daha bilgili ve donanımlı olmasına yardımcı oluyor. Sadece diplomanın meslek ve iş sahibi yapmayacağına dikkat çeken Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Ülkenin temel sorunu işsizlik ve yetişmiş eleman. Günümüzde gençlerimiz sadece diploma ile iş bulabileceğini hayata atılabileceğini düşünmektedir. Ancak günümüz koşullarında sadece diplomanın yeterli olmadığı da ortadadır. Diplomanın yanı sıra artık gençlerin donanımlı, bilgili ve kendini geliştirmiş olması gerekiyor. Gençlerin her yönüyle hayata hazır olması gerekiyor. Biz de bu anlamda misafirhanemizde kalan öğrencilerimize çeşitli eğitimler ve hayat boyu gerekli olacak pratik bilgiler veriyoruz. Ayrıca yoğun ders stresi ve temposundan uzak tutarak biraz da eğlenmelerini sağlıyoruz.” dedi.

PETKİM YENİ RAFİNERİSİ İÇİN İŞÇİLERİ ALİAĞADAN ALACAK

PETKİM YENİ RAFİNERİSİ İÇİN İŞÇİLERİ ALİAĞADAN ALACAK

 

SOCAR & TURCAS Grubu tarafından Petkim sahasında inşa edilecek Ege Rafinerisi’nin Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED) toplantısı, Petkim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Aliağa ilçe halkının yoğun katılım gösterdiği toplantıda,  ÇSED çalışmasını yapan bağımsız Golder Associates firmasının İş Geliştirme Direktörü Hülya Oburoğlu ve Proje Uzmanı Deniz Yurtsever bir sunum gerçekleştirdi. Toplantının açılışında konuşan SOCAR & TURCAS Rafineri A.Ş Genel Müdürü Halil Semerci, Ege Rafinerisi Projesinin 35 yıl aradan sonra Türkiye’de yapılan ilk rafineri olacağına dikkat çekerek, Petkim ile sağlanacak entegrasyon sonucunda dünyanın en ileri teknolojisine sahip ve çevreci rafinerisini inşa edeceklerini söyledi. Rafinerinin, Petkim’in temel hammaddesi olan Nafta’nın üretimine öncelik vererek, şirketin  hammaddede dışa bağımlılığına son vereceğini kaydeden Semerci, “Rafineri-Petrokimya entegrasyonu ile Türkiye’nin en kapsamlı yerlileştirme projesini de hayata geçireceğiz. Yıllık 10 milyon ton kapasiteli rafineride üretilecek tüm ürünler, bugün Türkiye’nin net ithalâtçı olduğu ürünleri kapsıyor.” dedi. Gelecek 3 yıl içinde istihdam edilecek personel alımında önceliğin Aliağa’ya verileceğini sözlerine ekleyen Semerci,  “Rafineri inşasında çalışacak mavi ve beyaz yakalı personelin Aliağa’da ikâmet etmesi bizim için de büyük avantaj yaratacak. Evi, kurulu düzeni, ailesi Aliağa’da olan çalışanlar, bizim de işimizi kolaylaştırır. Bu konuda çok titiz bir çaba göstereceğiz." diye konuştu.

Diğer Makaleler...

Sayfa 31 / 32

31