atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

KEMAL HARMAN - ÖVÜNÇ YÜKSEL FUTBOL TURNUVASI YAPILDI

KEMAL HARMAN - ÖVÜNÇ YÜKSEL FUTBOL TURNUVASI YAPILDI

8. Kemal Harman - Övünç Yüksel Futbol Turnuvası şampiyonları kupalarını aldı. 14 takımın katıldığı Aliağa Belediyesi Halı Saha Tesisleri’nde yapılan maçlar sonunda büyükler kategorisi finalinde; Karabük Spor’u 5-3 yenen Manisa Spor, minikler kategorisi finalinde Karşıyaka’yı 7-0 yenen Aliağaspor şampiyon oldu. Büyüklerde şampiyon Manisa Spor, 2. Karabük Spor ve 3. Fenerbahçe takımlarının kupalarını Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz verdi. Başkan Oğuz ayrıca turnuvaya sponsor olan kuruluşlara da günün anısına plaket verdi. Büyükler kategorisinde gol ve asist kralı olan Manisasporlu Fırat Karakuş ve en az gol yiyen kaleci Karabüksporlu Yusuf Erdoğan’a madalyaları ise Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren taktı.

Miniklerin kupası Timurhan’dan

Turnuvada minikler kategorisinde; şampiyon Aliağaspor, 2. Karşıyaka ve 3. Trabzonspor’un kupalarını Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan verdi. Miniklerde gol kralı olan Aliağasporlu Uğur Çilingir’e Aliağaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Koç, asist kralı olan Aliağasporlu Sezer Erden ve en az gol yiyen Aliağasporlu Furkan Adsız’a da madalyalarını Aliağaspor Futbol Şube Sorumlusu Özkan Kaçar taktı.

Övünç’ün babası en centilmen oyuncu ödülünü verdi.

Oyuncuların aileleri ile birlikte katıldığı ödül töreninde ilk üç dereceye giren takımın futbolcularına madalyalarını Aliağaspor futbol takımı antrenörleri verirken, turnuvanın en centilmen futbolcusu ödülünü ise Manisasporlu Emir Yiğit aldı. Emir ödülünü Övünç Yüksel’in babası Rahmi Yüksel’in elinden aldı.

Peker’den teşekkür

Turnuvayı düzenleyen Aliağaspor antrenörlerinden Alper Peker turnuvaya destek olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederek; “Genç yaşta yitirdiğimiz 2 oyuncumuz adına düzenlediğimiz turnuva ile onları bir kez daha andık. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Ayrıca bu turnuva ile genç oyunculara sporu sevdirmeyi amaçlıyoruz. Desteğini esirgemeyen başta belediye başkanımız Turgut Oğuz olmak üzere tüm yetkililere, ilgililere, emeği geçenlere, sponsorlara, futbolculara ve ailelerine tek tek teşekkür ederim.”dedi.

Kemal Harman ve Övünç Yüksel

2001 yılında 14 yaşında iken trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Aliağaspor futbol yıldız takım oyuncusu Kemal Harman anısına her yıl futbol turnuvası düzenleniyor. Bu yıl yapılan turnuvanın adı Kemal Harman-Övünç Yüksel Futbol Turnuvası olarak değiştirildi. Aliağaspor genç futbolcusu Övünç Yüksel de geçtiğimiz Aralık ayında hayata gözlerini yummuştu.

 

ŞAMPİYON KARDEŞLER PEN

ŞAMPİYON KARDEŞLER PEN

25 Nisan tarihinde Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’un başlama vuruşu ile başlayan Kent Konseyi’nin düzenlediği Başkanlık Futbol Turnuva’sı sonuçlandı. Turnuvanın açılış karşılaşmasında 2–2 berabere kalan iki takımın finaldeki mücadelesinde Kardeşler Pen METEM’i 4–2 yenerek kupanın sahibi oldu.

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Kent Konseyi Başkanı Yakup Öztürk, Kent Konseyi Eski Başkanı Sedat Güç, Belediye Meclis Üyeleri, Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Atik, Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan ve çok sayıda futbolseverin izlediği final karşılaşmasında 2-0 öne geçen METEM üstünlüğünü koruyamadı ve Kardeşler Pen üst üste bulduğu gollerle karşılaşmadan 4-2 galibiyetle ayrılarak şampiyon oldu.

Şampiyon Kardeşler Pen’in kupasını Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, 2. METEM’in kupasını Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, oyuncuların madalyalarını ise Belediye Meclis Üyeleri Kıymet Baysal ve Fuat Özer taktı.

BLD BSN BÜLTENİ

AK PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI NURETTİN KARAGÖZ

 AK PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI NURETTİN KARAGÖZ:

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI KAPANDIKLARI DÖRT DUVAR ARASINDAN AK PARTİ İKTİDARI ÇIKARDI”

AK Parti Aliağa İlçe Başkan Yardımcısı Nurettin Karagöz, “Engelli vatandaşlarımızı dört duvar arasından AK Parti iktidarı çıkardı” dedi. Aliağa’da Engelli vatandaşlar ve aileleri ile akşam yemeğinde bir araya gelen Karagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli vatandaşlara gösterilen ilgi ve desteğin sosyal devlet anlayışının ve çağdaşlığın ölçülerinden biri olduğunu söyledi.

AK Parti’nin 8,5 yıllık iktidarı döneminde Engelli vatandaşlar için bir devlet politikası geliştirdiğini, bunu çıkardığı kanunlarla desteklediğini ifade eden Karagöz, “Engelli vatandaşlarımızın başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve engelleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için AK Parti iktidarı tarafından gayretli çalışmalar yürütülüyor. Engelli vatandaşlarımızın eğitim hayatından uzaklaşmadan kendi yaşıtlarıyla birlikte eğitimlerine devam edebilmeleri ve gerekli özel eğitim imkânlarına kavuşmaları da büyük önem taşımaktadır” dedi.

“ENGELLİLER İÇİN POZİTİF AYRIMCILIK YAPILIYOR”-

AK Parti iktidarı ile birlikte engelli vatandaşların da bu ülkenin birer ferdi olduklarını anlamaya başladığını kaydeden Karagöz şöyle konuştu: “Ağır engelli ve yakınları 5378 Sayılı Özürlüler Yasası kapsamında ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu' na ek 7'nci madde olarak eklenen madde ile, sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmayan, bakıma muhtaç özürlülerden ailesini kaybetmiş olanlarla ekonomik veya sosyal yoksunluk içerisinde bulunanlara, özel bakım kurumlarında ya da ikametlerinde bakım hizmeti verilebiliyor. Bakıma muhtaç özürlülere sunulacak hizmetler Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nca müştereken çıkarılan yönetmeliklerle saptanıyor. Kriterlere uyanlara iki asgari ücret tutarında aylık olarak 838,30 YTL ödeniyor.Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşların ihtiyaç ve talepleri, sosyal devleti işletmenin ötesinde, tüm kesimleri kucaklama, tüm kesimlere adil ve eşit hizmet sunma anlayışıyla hareket eden AK Parti iktidarının öncelikleri arasındadır.”

Başbakan Erdoğan’ın göreve gelirken ‘kimsesizlerin kimsesi’ olma iddiası ve umuduyla yola çıktığını hatırlatan Karagöz, "Bu şuurla, engelli kardeşlerimizi ötekileştiren, toplumun dışına iten, onları eve hapseden çağ dışı anlayışı reddederek, pozitif ayrımcılık ilkesi hayata geçirildi.  Bu ilke anayasal olarak da güvence altına alındı. Engellileri kapandıkları dört duvar arasından AK Parti iktidarı çıkardı” dedi.

AK Parti iktidarı döneminde geçmiş hükümetlerce öteden beri ihmal edilen, sorunları, talepleri, istekleri görmezden gelinen engelli insanlara kucak açıldığını, istihdamlarının teşviki ve kolaylaştırılması için yasalar çıkarıldığını ifade eden Karagöz, şöyle devam etti: "Başta eğitim ve sağlık olmak üzere herkesin özgürce, rahatça yararlanabildiği imkânları, engelli kardeşlerimizin kullanımına sunuldu. Kurulan engelsiz yaşam merkezleriyle engelli kardeşlerimizin çok rahat ve konforlu şekilde, uzmanlarca bakımı gerçekleştiriliyor. Şu anda 93 yaşam evinde, her evde 12 engelli kardeşimiz bulunacak şekilde bu hizmet yürütülüyor. Engelli aylıkları da ciddi oranda arttırıldı. Daha önce, sadece 25 TL olan Engelli aylığı, 300 TL'ye yükseltildi. İhtiyacı olan tüm engelli vatandaşlarımız artık özel eğitim merkezlerinden ücretsiz yararlanabiliyor. Engelli çocuğu bulunan anneler, 5 yıl erken emekli olabiliyor; engelli çocuğu bulunan ebeveynler, günde 1 saat bakım izini alabiliyorlar.”

Engelli vatandaşların yoğun katılım gösterdiği yemeğe, AK Parti Aliağa İlçe Genel Sekreteri Şule Akman Yıldırım, AK Parti Aliağa İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Şirin ve Aliağa Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Erdemir’ de katıldı.

TÜRKAN: YATIRIMLARLA İZMİR’DE İŞSİZLİĞİ AZALTACAĞIZ

TÜRKAN: YATIRIMLARLA İZMİR’DE İŞSİZLİĞİ AZALTACAĞIZ

AK Parti İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Uğur Türkan, AK Parti’nin seçim beyannamesinde yer alan projelerin hayata geçmesiyle birlikte İzmir’de işsizliğin de önemli ölçüde azalacağını söyledi. Karşıyaka Zübeyde Hanım mahallesinde seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir 2. Bölge milletvekili adayları Türkan ve Abdullah Tekbaş, vatandaşlara AK Parti’nin 8.5 yıllık iktidarı dönemindeki icraatları anlattı, destek istedi.

Temeli atılan Çandarlı Limanı ile Bayraklı’ya yapılacak olan bin 600 yataklı hastanenin yanı sıra özel teşebbüsün yapacağı yatırımların İzmir’de işsizlik sorununu büyük ölçüde azaltacağına dikkat çeken Türkan ve Tekbaş, Dursunbey Yassıören Köyü Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği Lokali’nde toplanan vatandaşlara da birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Bayraklı’daki ev toplantılarında vatandaşlara seslenen Tekbaş da, “Cumhuriyet kurulduğundan beri yapılan çalışmaların iki katını biz 8.5 yılda yaptık. Sağlık ve eğitim ile ilgili problemleri büyük ölçüde çözdük. Bunlar yeterlidir demiyoruz. Zaten ustalık dönemimizde de bu eksiklerimiz tamamlayacağız. Bu ülke için ne yapsak azdır. Siz desteğinizi eksik etmeyin yeter.” diye konuştu.

CHP ADAYI RAHMİ AŞKIN TÜRELİ

CHP ADAYI RAHMİ AŞKIN TÜRELİ; “ZİRAAT VE HALK BANKASI ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK, ESNAFIN, SANATKÂRIN CAN SİMİDİ OLACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Rahmi Aşın Türeli Aliağa’da esnaf temsilcilerinin sorunlarını dilendi, partisinin esnaflarla ilgili projelerini anlattı.  Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erdinç Şen, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay, Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren’i makamında ziyaret eden Türeli küçük esnafın ülke ekonomisinin omurgasını oluşturduğunu belirterek ; “Ziraat ve Halk Bankası’nı özelleştirme kapsamından çıkaracağız. Bu bankalar esnaf ve çiftçimize destek olacak.” dedi.

“Başbakan’ın mitingleri muhalefete muhalefet etmekle geçiyor”

CHP Aliağa İlçe Örgütü’nü ve Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret ederek Aliağa turuna başlayan Rahmi Aşkın Türeli CHP iktidarının çok yakın olduğunu belirtti. 12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde CHP’nin iktidar olmaması için bir neden olmadığını belirten Türeli; “AKP iktidarı 9 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. 9 yıl bir iktidar için oldukça yeterli bir süre. 9 yıllık süreçte ortada mutsuz bir Türkiye var. Yorgun ve başarısız bir hükümet var. Ekonomisi 3’e katlamış ancak ülkesinde 12 Milyon 700 bin yoksul var. Hükümetin bunlarla ilgili projeleri yok. Aslında hükümetin sadece yoksullarla ilgili değil hiçbir konuda projesi yok. Bir Başbakan düşünün ki; yaptığı mitinglerin büyük bölümünü muhalefete muhalefet ederek geçiriyor. Muhalefeti eleştiriyor. Bu; projesizliğin, söylenecek sözlerinin olmadığını gösteriyor. Biz projemizi açıklıyoruz, iktidar ise bu projeler karşısında paniklemiş ve bize laf yetiştirme ve bizi kısır tartışmaların içine çekme gayretinde. CHP’nin; Aile Sigortası, kamuda taşeronlaşmayı bitirme,  Gence Artı, 2/B Projesi, Emekliler için intibak yasası ve askerlikle ilgili söylem ve  projeleri yurttaş nezdinde karşılık bulmuş ve büyük ilgi uyandırmıştır. Sokağın, seçmenin nabzı CHP iktidarını haber veriyor.”dedi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 31 / 32

31