atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

CHP İL BAŞKANI ALİAĞA’YI ZİYARET ETTİ

CHP İL BAŞKANI ALİAĞA’YI ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır Bakırçay Bölgesi ziyaretleri kapsamında Aliağa İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan, Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Şakran Belde Başkanı Murat Yaman,   belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, parti yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Partililerden yoğun ilgi gören ve moral bulan İl Başkanı Bayır 12 Haziran da yapılacak olan seçimlerle ilgili çok iddialı olduklarını belirtti. Bayır; Sadece İzmir’de değil Türkiye’de de birinci partiyiz.” dedi. İzmir birinci bölgeden 10 ikinci bölgeden 10 milletvekili çıkarma sözünün arkasında olduğunu belirten Bayır İzmir’de şu anki anketlerin iddiasın doğruladığını belirtti. İl Başkanı Bayır;  “İzmir’e gelirsek, gerçekten İzmir bizim kalemiz.  Ayrıca 4 gün önce tarafıma ulaşan bir anketi de sizlerle paylaşmak istiyorum. 2500 kişi üstünde yapılan 11 Metropol ilçede Cumhuriyet Halk Partisi’nin aldığı oylar son yerel seçimde aldığımız oyları yakalamış durumda. Bu ne demektir? Biliyorsunuz, biz İzmir Metropolünde % 70 ile % 60 ile belediye başkanlığı kazandığımız ilçeler var. Şimdi aynı oy oranlarını yakalıyoruz. Hatta 2007 genel seçimlerinde aldığımız oylarla karşılaştırdığımız zaman en zayıf odlumuz ilçede dahi oyumuzu yüzde 12,. yüzde15, 18 oranında arttıran ilçelerimiz var. Ben koltuğa ilk oturduğumda 1. Bölgede 10 milletvekili 2. Bölgede 10 milletvekili dediğimde abarttığımı düşünenler vardı.  Ben 27 yıldır siyasetin içinde çapa yapan bir insanım 1999 seçimlerinde ön seçim kazanmış milletvekili adayı olmuş bir partiliyim. Şunu bilmenizi istiyorum yandaş medya yalan söylüyor. Yandaş medya Akp 1. Parti çıkacak CHP 2. Parti çıkacak gibi söylentilere inanmayın. Hiç hevesinizi kırmayın Cumhuriyet Halk Partisi sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de 1. Parti çıkacak. Bundan emin olun.” Dedi. Bayır seçime en hazır partinin CHP olduğunu belirterek;  Bugüne kadar seçimlere girerken hep beraberlik hedefiyle sahaya çıktık, ama şuan ki genel başkanımız ve yönetimimiz, biz, siz hepimiz kesinlikle galibiyet için sahaya çıkıyoruz.”dedi.  Çok anlamlı bir günde ziyaret edilmekten son derece mutlu olduklarını belirten CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan; “Bugün çok anlamlı bir gün, 18 Mart Çanakkale şehitleri anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü. Yürekten onları saygıyla anıyoruz. Şehitlerimiz sayesinde cumhuriyetimiz kuruldu biz onlar sayesinde buradayız cumhuriyetin kazanımlarını koruyoruz. Örgütümüz Cumhuriyet Halk Partisini 13 Haziran sabahı iktidar yapmak için canla başla çalışıyor, savaşıyor. Biz ya iktidar olacağız ya da olacağız, başka bir ihtimal düşünmüyoruz. Örgütümüz ve partimiz CHP iktidarına hazır.” Dedi.

 

 

AK PARTİ İZMİR TEMAYÜL YOKLAMASINI YAPTI

AK PARTİ İZMİR TEMAYÜL YOKLAMASINI YAPTI

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde İzmir'den milletvekili adayı olacakların belirlenmesine ilişkin temayül yoklaması tamamlandı. AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu'nun katıldığı temayül,Kaya İzmir Termal Otelde 5000'e yakın teşkilat mensubunun yoğun ilgisi altında gerçekleştirildi. 147 milletvekili aday adayı içinden Küçük Menderes Havzası'nı da kapsayan 1. ve Bakırçay Havzası'nı da içine alan 2. Bölge'deki sıralama için kendi bölgelerinden 13'er isim işaretledi. 1. Bölge'de 82, 2. Bölge'de 65 milletvekili aday adayı arasından tercih yapıldı. 1.bölge için 1650 delegeden 1354,  2.bölge için 2708 delegeden 1885"inin oy kullandığı  temayül yoklamasında   Toplam 3239 oy kullanıldı

iZMİR DE Aliağa yı da içine alan 2. bölgede Mehmet bayındır 1.sırada , eski il gençlik kolları başkanı Hamza Dağ 2. sırada, Eski İzmir İl başkanı Ömür Kabak 3., eski karayolları 2. bölg müdürü Erol Altun 4. sırada yer alırken Aliağa Ak Part eski ilçe başkanı ve eski il genel meclis üyesiUğur Türkan 10. PETKİM CEO su kenan yavuz 11. ve eski bergama belediye başkanı raşit ürper de 20, sırada yer aldı.

BAŞKAN OĞUZ “ALİAĞA EN YUKARILARI HAK EDİYOR”

BAŞKAN OĞUZ “ALİAĞA EN YUKARILARI HAK EDİYOR”

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen İzmir İl Şampiyonasında birinci olan Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik Spor Kulübü Minikler Halk Oyunları Ekibi ve Yunanistan Motosiklet Federasyonu tarafından Yunanistan’ın Serres şehrinde düzenlenen yarışlarda dereceye giren Aliağa Belediyesi Motosiklet Pist Yarış Takımı’ndan Dr Kemal Aygün Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret etti. Minik efeleri ve Dr Kemal Aygün’ü tebrik eden Başkan Oğuz hem efelere ve hem de Aygün’e başarıların devamını diledi. Minik efelere çeşitli hediyelerde veren Başkan Oğuz; “Sizler Aliağa’nın Aliağa Belediyesi’nin adını en yükseğe taşıyarak hem bizim hem de ilçemizin gururu oldunuz. Sizlerle ne kadar övünsek azdır. Belediye olarak biz elimizden gelen desteği verdik. Siz elinizden gelenin en iyisini yaptınız.  Belediyecilik sadece yol, kaldırım, park yapmak, çöp toplamak değil, sosyal projeler üretmek, sanata ve sanatçıya, spor ve sporcuya destek olarak kentte sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerin gelişimine öncü olmaktır.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

ALİAĞA PETKİM YİNE YENİLDİ

ALİAĞA PETKİM YİNE YENİLDİ

Beko Basketbol Ligi"nin 22.haftasında Pınar Karşıyaka, derbi mücadelesinde Aliağa Petkim"i 115-83"lük skorla 32 sayılık fark atarak geçti. Karşıyaka spor salonunda oynanan maç sonucunda  22. hafta itibariyle Pınar Karşıyaka 37 puanla 5. sırada, Aliağa Petkim de 28 puanla sondan dördüncü olarak 13. sırada yer alıyor. Grubun lideri ise 41 puanla Fenerbahçe Ülker. Maçın periyot skorları ise şöyle

 

1.PERİYOT: 34-18

2.PERİYOT: 29-23

3.PERİYOT: 29-23

4.PERİYOT: 23-20

KENAN YAVUZ DA AK PARTİ DEDİ

KENAN YAVUZ DA AK PARTİ DEDİ

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İzmir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu yapan SOCAR & TURCAS Enerji Grup Şirketleri Başkanı (CEO) ve PETKİM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile projelerini İzmir’deki basın kuruluşlarının temsilcileri ile paylaştı. EBSO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı süre boyunca İzmir’in sorunlarını, çözümlerini ve potansiyelini çok iyi tanıyarak analiz ettiğini kaydeden Kenan Yavuz, milletvekili aday adayı olma gerekçesini “Projeci, yaratıcı ve çözüm odaklı kimliğimi ve birikimimi siyasete taşıyarak İzmir’e ve ülkeme hizmet etmek” olarak açıkladı. Kenan Yavuz şu değerlendirmeleri yaptı; "Türk sanayisini ve bölgeyi çok iyi tanıyan bir profesyonel yönetici olarak birikimimi, Başbakanımızın belirlediği ve Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılı Vizyonu çerçevesinde Türkiye’nin dünyanın ilk on ülkesi arasına girme ve 500 milyar dolar ihracat hedefine katkı koymak; ihracat ve istihdam odaklı sanayileşme stratejilerini belirlemek ve desteklemek; ülkemizin yerli üretim kabiliyetini artırmak; haksız rekabetle mücadele etmek; Türk sanayisinin uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazanmasını sağlayacak proje ve teşvik mekanizmalarını geliştirmek hedefleri çerçevesinde kullanmak istiyorum. Bölgenin ve İzmir’in rekabet gücünün artırılmasına ve geleceğinin tanımlamasına katkıda bulunmak, kentimizin temel sorunlarının çözülmesinde sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte yeni çözümler üretilmesinde İzmir’in hizmetinde olmak istiyorum.”

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 31 / 31

31
Sonraki
Son