atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

HELVACI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

HELVACI GÜREŞLERİ BAŞLIYOR

 

Büyükşehir yasası sonrası belediye statüsü sona eren ve Aliağa’nın Mahallesi olan Helvacı’da 2 yıl aradan sonra Yağlı Pehlivan Güreşleri yeniden başlıyor.  Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz Helvacı 10. Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 14 Mayıs Cumartesi günü yapılacağını açıkladı. 10 boyda yaklaşık 250 civarında sporcunun yağlı güreşlere katılacağını belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “2 yıl aradan sonra Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni yeniden yapacağız. Güreşlere toplam 14 Baş Pehlivan katılacak. Bunlardan en önemlisi Kırkpınar’da 2 altın kemerin sahibi ve 11 kez Kırkpınar şampiyonu olan yağlı güreşin yaşayan efsanesi Ahmet Taşçı olacak. Ayrıca 6 kez Kırkpınar’da kürsüye çıkmış Cino Mehmet lakaplı Mehmet Yıldız gibi isimler yer alacak, toplam 14 başpehlivan güreşlerimize katılacak. Gerek Helvacı’da gerekse bölgemizdeki güreş sever yurttaşlarımızın oldukça çekişmeli ve zevkli güreşler izleyeceğini umuyorum.” dedi.

ALİAĞA İŞ DÜNYASI’NA VERGİ SEMİNERİ

ALİAĞA İŞ DÜNYASI’NA VERGİ SEMİNERİ

Aliağa’da ticaret erbabı, esnaf, Serbest Muhasebeci ve mali Müşavirler ile tüm iş dünyası Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa Vergi Dairesi tarafından Vergi borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda bilgilendirilecek. 30 Mart Çarşamba Saat 10.30’da Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenlenecek Seminerde, İzmir Vergi Dairesi Vergi Denetmenlerinden Serhan Kaya ve Birol Gümüşay, katılımcıları 6111 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılması Kanunu’nun Vergi borçlarıyla ilgili hükümleri konusunda katılımcıları bilgilendirecek. 30 Mart Çarşamba günü yapılacak Seminerde Kesinleşmiş Kamu Alacakları, İnceleme ve Tarhiyat Aşamasındaki Alacaklar, Matrah Artırımı ve Stok Beyanı başta olmak üzere yeniden yapılandırma kapsamındaki Vergi ile ilgili hususlara açıklık getirilecek. Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Şubat ayında yürürlüğe giren 6111 Sayılı  Bazı Alacakların Yeniden yapılandırılması Kanunu’nu, iş dünyasına bir çok fırsat getirdiğini ifade ederek, Aliağa’daki ticaret erbabı, esnaf, kobiler ve iş dünyasında yer alan herkesin azami şekilde faydalanmasını istedi.

LİSTELERE BAKMAK İÇİN SON GÜNLER

 LİSTELERE BAKMAK İÇİN SON GÜNLER

12 Haziranda yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 18 Martta askıya çıkan seçmen listeleri 31 Martta askıdan indirilecek. Vatandaşların, bu tarihe kadar listelerde adları olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. Vatandaşlar, YSK'nın ''ysk.gov.tr'' internet sitesindeki ''yurt içi seçmen sorgulama'' bölümüne TC Kimlik numaralarını girerek, seçmen kütüğünde kayıtları olup olmadığını öğrenebilecekler. Nüfus veya adres bilgelerinde değişiklik olanların ilgili nüfus müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekecek.

HELVACISPOR İLK YARIYI LİDER BİTİRDİ

HELVACISPOR İLK YARIYI LİDER BİTİRDİ

2. Amatör Küme 1. Grupta sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Helvacıspor ligin ilk yarısını lider bitirdi. Son olarak erteleme maçında Seyrek’te oynan maçta Maltepespor’u 6-0 yenen mavi beyazlı ekip 8. Maçından da galibiyetle ayrılarak ilk yarıyı en yakın rakibinin 5 puan önünde lider olarak tamamladı. Ligin ilk yarısını değerlendiren Helvacıspor Teknik Direktörü Erol Aydın “8. maçımızdan da galibiyetle ayrıldık. Puan kaybetmeden ilk yarıyı lider bitirmiş olmaktan çok mutluyuz. Oyuncularımın performansından son derece memnunum. Hepsini kutluyorum.  Ligin ikinci yarsına ara vermeden başlayacağız. . İkinci yarıda zor deplasman maçlarımız var. 5 puanlık avantajı koruyarak şampiyonluk ipini bu sezon göğüslemek istiyoruz.”dedi.

BELEDİYE BORÇLARI YAPILANDIRIYOR

BELEDİYE BORÇLARI YAPILANDIRIYOR

 

Kamuoyunda ''Torba Yasa'' olarak bilinen, 6111 sayılı ''Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesiyle Aliağa Belediyesi de mükelleflerin ilgili borçlarını taksitlendirmeye başladı. Yapılandırma imkânından yararlanmak isteyen yurttaşlar 2 Mayıs 2011 günü mesai saati bitimine kadar belediye veznesine başvuru yapabilecek. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödemesi ise 31 Mayıs 2011 tarihinde başlayacak. Mükellefler ödemelerini kredi kartıyla da yapabilecek.Yürürlüğe giren kanun ile birlikte tüm mükellefler Aliağa Belediyesi’ne;  emlak ve ÇTV vergisi, eğlence vergisi, işgal harcı, tatil günleri çalışma ruhsatı harcı, hayvan kesimi muayene ve

denetleme harcı, ölçü ve tartı aletleri muayene harcı, imar ile ilgili harçlar, kira borçları ve su borçları yeniden yapılandırabilecek. Yapılandırmadan yararlananlar; varsa vergi ziya cezalarının hesaplanan

gecikme faizi ve zamları silinerek, yerine ilgili dönemlerde geçerli olan TEFE- TÜFE oranları uygulanacak.

Bu şekilde hesaplanan borç peşin olarak ödenebileceği gibi, ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte de ödenebilecek. Borçların taksitle ödenmeleri halinde taksit sayısına bağlı olarak katsayı oranları ilave edilecek. Yurttaşları kanundan faydalanmaya davet eden Başkan Oğuz, ödeme planı çıkarıldıktan sonra plana uyulmayarak taksitlerin aksatılması halinde kanundan önceki gecikme zammı ve faiz uygulamasına dönüleceği için yurttaşların maddi kayba uğrayacağını belirterek ödeme planının aksatmaması gerektiğini vurguladı.

Diğer Makaleler...

Sayfa 32 / 32

32
Sonraki
Son