atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

MASTERLER BAŞARIYA DOYMUYOR

MASTERLER BAŞARIYA DOYMUYOR

 

Aktif Futbol yaşamının ardından spordan kopamayan Aliağalı Masterler, kurdukları Masterler Futbol takımıyla yeşil sahalarda fırtına gibi esiyor. Geçmişte Profesyonel ve Amatör kulüplerde ter döken emektar futbolcular, Aliağa Masterler Futbol Kulübü çatısı altında spor yaşamlarına devam ediyor. Yeşil beyazlı takım, Bodrum’da düzenlenen “Türkiye Masterler Futbol Şampiyonu Turnuvası”nda yenilgi yüzü görmeden grup birincisi oldu. Aliağa Masterler şimdi Aksaray’da yapılacak olan final maçlarını bekliyor.

ALİAĞA PETKİMDE HEDEF TOFAŞ

ALİAĞA PETKİMDE HEDEF TOFAŞ

 

Hafta sonu Tofaş ile karşılaşacak Aliağa Petkim’ de moraller yerinde.  Aliağaspor Kulübü Yönetim Kurulu ve Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz Can Restoran’da akşam yemeğinde basketbolcularla bir araya gelerek oyunculara moral verdiler.  Basketbolcuların ve yöneticilerin eşleri ile birlikte katıldığı moral yemeğinde Kulüp Başkanı Metin Timurhan’ın yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz teknik kadro ve oyunculara başarılar diledi.  Beko Basketbol Ligi’nde son 8 haftaya girildiğini hatırlatan Aliağaspor Kulübü Başkanı Metin Timurhan; “ Bundan böyle telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Bizim için evimizde oynayacağımız Tofaş maçı çok önemli, belki de sezonun en önemli maçı. Takımda eksik yok, moralleri yerinde. Taraftarlarımızın da desteği ile Tofaş maçını kazanarak rahat bir nefes almak istiyoruz. ” dedi. Ligde 28 puanla 13. sırada bulunan Aliağa Petkim ile 30 puanla 9. Sırada yer alan Tofaş 27 Mart Pazar günü karşı karşıya gelecek. Enka Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma Saat 17.00’de başlayacak.

TİCARET ODASI İLE VAKIFBANK PROTOKOL İMZALADI

TİCARET ODASI İLE VAKIFBANK PROTOKOL İMZALADI

Aliağa Ticaret Odası ile Vakıfbank arasında Oda üyelerinin bankadan avantajlı koşullarda hizmet alabilmesini sağlayacak özel protokol imzalandı. Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlenen protokol imza törenine Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Vakıfbank Ege 2. Bölge Müdürü Hüseyin Kahya, Krediler Müdürü Özer Yüksel, Aliağa Şube Müdürü Ergun Tokay Katıldı. Törende Konuşan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka; Ticaret erbabı, Esnaf, KOBİ’ler ve Sanayicilerin finansa erişiminde son dönemde rahatlatıcı uygulamalar başlatıldığını ifade ederek, Torba yasa ile Kamu’ya olan borçların yapılandırılması, Esnafın Kredi Kefalet Kooperatiflerine olan borçlarının yapılandırılması, Kasım’da büyük ilgi gören ve Nisan ayında yeniden açılacak olan KOSGEB Kredi desteği uygulaması ile ticari yaşamın rahatlatılması yönünde önemli adımlar atıldığını kaydetti. Protokol uyarınca Oda üyelerine düşük faiz ve uygun ödeme koşullarıyla kredi seçenekleri ve bankanın diğer ürünleri sunulacak. Protokol kapsamında; üyelere 7 yıla kadar vadeli işyeri edindirme kredisi ve 5 yıla kadar vadeli işletme ihtiyaç kredisi de sunuluyor. Aliağa Ticaret Odası üyeleri, imzalanan bu protokolle VakıfBank’tan işletme ihtiyaç kredilerini de avantajlı faiz oranıyla kullanılabilecek.

PETKİM AR-GE’Sİ DIŞA BAĞIMLILIK ZİNCİRİNİ KIRIYOR

PETKİM AR-GE’Sİ  DIŞA BAĞIMLILIK ZİNCİRİNİ KIRIYOR

Petkim yönetiminin büyük önem verdiği Ar-Ge Müdürlüğü, Türkiye'nin dışa bağımlılık zincirini pek çok üründe kıracak projelere imza atıyor. Kablo sektörünün temel hammaddelerinden Çapraz Bağlanabilir Polietilen'in (XLPE) deneme üretimine Petkim Ar-Ge Pilot Tesisi'nde başlandı.  Petkim Ar-Ge Müdürü Ekrem Uygun, TÜBİTAK ile eşgüdüm içinde gerçekleşen projede yıllık 30 bin ton üretim XLPE üretimi planlandığını, ürünün ticarileştirilmesi için HES Kablo, NEXANS ve Pamukkale Kablo'da yapılan testlerin başarıyla sonuçlandığını söyledi. Petkim Yaşam'a açıklamalarda bulunan Ekrem Uygun,  ton başına 660 dolarlık katma değer yaratacak XLPE'den, yıllık 30 bin ton üretilmesinin planlandığını belirterek, proje giderlerinin yüzde 60'ının TÜBİTAK-Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) kaynaklarından karşılandığını söyledi. Projenin Ar-Ge aşamasında Petkim bünyesindeki Alçak Yoğunluk Polietilen (AYPE) Fabrikası, Satış ve Pazarlama Müdürlükleri, Kalite Kontrol ve Teknik Servis Müdürlüğü, Plastik İşleme Fabrikası, İmalat ve Kontrol Müdürlüğü, Proje Müdürlüğü ile Türkiye'nin en önde gelen kablo üreticileri ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydeden Uygun, "Sanayi kuruluşlarımızla el ele vererek Türkiye için örnek bir çalışma sürdürdük. XLPE üretimine 2012'de başlamayı planlıyoruz. Hedefimiz kablo sektörü için büyük önem taşıyan bu üründe ithâlâtı keserek ülkemize döviz tasarrufu sağlamak." dedi.

ALİAĞA DA KESİK BAŞLI CESET BULUNDU

ALİAĞA DA KESİK BAŞLI CESET BULUNDU

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde Aliağa-Yeni Foça karayolu üzerinde telefon hatlarının yer altına alınması işinde çalışan işçiler, bölgede, battaniyeye sarılarak telle bağlanmış halde kafası olmayan ceset buldu.

Alınan bilgilere göre, Aliağa-Yeni Foça karayolu üzerinde telefon hatlarının yer altına alınması işinde çalışan işçiler, bölgede, battaniyeye sarılarak telle bağlanmış bir cisim olduğunu fark edince, jandarmaya bildirdi. İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı bomba imha ekibinin, yürüttüğü çalışmanın ardından açılan battaniyeden, çöp torbası içine konulmuş ve tül perdeyle sarılmış vaziyette, başı bulunmayan, bacakları ile vücudu birbirinden ayrılmış erkek cesedi çıktı. Cesedin göğüs bölümünde sütyen, parmaklarında da oje olduğu tespit edildi. Jandarma ekiplerinin, cesedin başının bulunması için çevrede yaptığı aramadan henüz sonuç alınamadı. Yaklaşık 1.75 metre boyunda, 80 kilo ağırlığında ve 45-50 yaşları arasında olduğu tahmin edilen kişinin kimliğinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Ceset, İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 32 / 32

32
Sonraki
Son