atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ALİAĞA’DA 11 MİLYON TL’LİK VERGİ BORCU YAPILANDIRILDI

ALİAĞA’DA 11 MİLYON TL’LİK VERGİ BORCU YAPILANDIRILDI

Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa Vergi Dairesi tarafından Aliağa’daki esnaf, ticaret erbabı ve tüm iş dünyasına yönelik olarak, kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6111 Sayılı Bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanununun Vergi ile ilgili hususları konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenlenen Toplantıya; Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Zakir Kılıç, Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, Aliağa Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erdinç Şen, Aliağa Ticaret Odası meclis üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve ticaret erbabı katıldı. “Vergi ile ilgili borçların yeniden yapılandırılması” konulu seminerde İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Vergi Denetmenleri Birol Gümüşay ve Serhan Kaya, 6111 Sayılı yasa ile iş dünyasına getirilen vergi ile ilgili alacakların yeniden yapılandırılması konusunda kapsamlı bilgi verdi. Konuşmacılar, Mali Müşavirler ve Ticaret erbabının merak ettiği soruları da yanıtladı.

BAŞKAN OĞUZ DENETLEDİ

BAŞKAN OĞUZ DENETLEDİ

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz birçok mahallede yol ve kaldırım çalışması yapıldığını belirterek her yere eşit hizmet götürüyoruz dedi. Aliağa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre   Başkan Oğuz çalışmaları denetleyerek "18 Bin 301 hanede yaşayan 50 bini aşan nüfusumuz ile kocaman bir aileyiz. Hızla büyüyen ve gelişen ilçemiz Aliağa’nın yarınlarını bugünden planlamak, sorunlarına çözüm üretmek için çalışıyoruz.  Hizmet ederken 117 caddemizi ve 996 sokağımızı birbirinden ayırmayarak, dürüstlük, şeffaflık ilkesiyle eşit hizmet götürme gayreti içersindeyiz. Amacımız hemşehrilerimize ait olan kıt kaynakları doğru ve yerinde kullanmak, kentimiz için en iyisini ve doğrusunu yapmak.” dedi.

ALİAĞA DA SİLAHLI SOYGUN

ALİAĞA DA SİLAHLI SOYGUN

Aliağa Şehitkemal köyünde, kar maskeli ve silahlı 3 kişi, güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirerek girdikleri fabrikanın kasasından 70 bin lira alarak kaçtı. İzmir-Çanakkale kjara yolu üzerindeki bir metal fabrikasına geçtiğimiz gece gelen kar maskeli ve silahlı üç kişi, tesis girişindeki güvenlik görevlilerini silahla tehdit ederek, el ve ayaklarını bağlayıp, ağızlarını bantladı. Zanlılar, tesisin idari binasındaki kasadan 70 bin lirayı alarak kaçtı. Devriye gezen jandarma ekiplerinin, girişte hiçbir görevli olmamasından şüphelenerek, fabrikaya girmesiyle, durumun ortaya çıkmasının ardından bölgede operasyon başlatıldı. Jandarma ekipleri, kontroller kapsamında, otomobili durdurulunca yaya olarak kaçmak isteyen bir şüpheliyi gözaltına aldı. Bunun üzerine diğer zanlıları aramaya başladı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

DEĞİRMENDERE ISLAH EDİLİYOR

DEĞİRMENDERE ISLAH EDİLİYOR

Yağmur sonrası kent içinde zaman zaman taşkınlığa ve  su baskınlarına neden olan Değirmendere ıslah çalışmaları başladı.  Yağmur sonrası kente sıkıntı yaratan tek bölge olma özelliğine sahip Değirmedere’nin ıslahı ile su taşkınları ve baskını riski çok büyük oranda bitmiş olacak. 3 kilometrelik dere ıslahı projesi yaklaşık 7 ayda tamamlanacak. 3 Bin 41 metrelik dere ıslahının yanında, dere etrafına 2 Bin 310 metrelik korkuluk yapılacak. Ayrıca suyu geciktirmek ve teressubatı (kum, çakıl, toprak) önlemek amacıyla 1 adet tersip bendi inşa edilecek. Değirmendere ıslahı ile özellikle TOKİ konutları, TÜPRAŞ Kavşağı, Petsan evleri ve 102 Evler civarında yaşanan sıkıntıların önüne geçileceğini belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz;  “Yağmur sonrası bizleri en çok tedirgin eden bölgenin ıslah edilmesi hem bizi hem de bu bölgede oturan yurttaşlarımızı oldukça mutlu edecek. Kent genelinde yağmur sonrası çok ciddi problemler olmasa da sadece bu bölgede zaman zaman sorunlar yaşanıyordu. Değirmendere’nin ıslahı ile kentimiz adına önemli bir sorun daha giderilmiş olacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve İZSU yetkililerine de teşekkür ederim.” dedi.

ALİAĞASPORLU GENÇ BASKETÇİLERİN HEDEFİ TÜRKİYE ŞAMPİYONAS

ALİAĞASPORLU GENÇ BASKETÇİLERİN HEDEFİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

  

İzmir Genç Erkekler A grubunda mücadele eden Aliağaspor Kulübü Genç Basketbol Takımı İzmir’de oynadığı karşılaşmalar sonunda final grubuna yükselerek büyük bir başarıya imza attı.Final karşılaşmaları öncesinde takım oyuncuları ile moral yemeğinde bir araya gelen Aliağaspor Kulübü Alt Yapı Sorumluları Turgay Ceylan ve Semra Boracı final karşılaşmalarında da takımın başarı göstereceğine inandıklarını belirttiler. Genç basketçiler İzmir’deki final grubunda Karşıyaka Belediye, İzmir Bşb, Nergiz, Pınar Karşıyaka, Bayraklı Belediye, İzmir Genç Yıldızlar, Gelişim, Bornova Belediye ve Balçova Belediye Termal takımları ile karşılaşacaklar. 4 Mayıs’a kadar sürecek final müsabakaları sonucunda ilk 3’e giren takımlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacaklar. Kulüp bünyesinde faaliyet gösterilen branşlarda önemli başarılar kazanıldığını belirten Aliağaspor Kulübü Basın Sözcüsü Turgay Ceylan “Genç basketçilerimiz gruplarında başarılı olarak final grubuna yükselmeyi başardılar. Final grubunda da başarılı sonuçlar alacağımıza eminim. Tüm oyuncularımızı ve onları yetiştiren ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 32 / 32

32
Sonraki
Son