atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa’da 19 Mayıs Törenlerle Kutlandı

DSC_0994-300x201Türk Milleti için yeni bir başlangıç ve milli uyanışın sembolü olan,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl kutlamaları tüm yurt genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Tören sabahın erken saatlerinde Aliağa İlçe Spor Müdürü Serkan Ataman’ın Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Daha sonra kutlamalar, Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri ile devam etti.

Günün anlam ve önemine değinen Aliağa Spor Müdürü Serkan Ataman, ” Kurtuluş Savaşımızın başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919 ‘da aziz milletimiz kendi özgür iradesine istiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağına tüm dünyaya ilan etmiştir. Vatanımıza ve bayrağımıza yönelen tehditler milletimizin canı pahasına bertaraf ettiği istiklal mücadelemizi bağımsızlıkları kazanmak için mücadele veren başka milletlere de örnek olmuştur. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiirler okundu, Atatürk’ün Gençliğe hitabesi ile 1919’dan 2019’a kadar kahramanlık destanı adlı sunum öğrenciler tarafından seslendirildikten sonra Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları gurubunun sahnelediği, halk oyunları gösteriler izleyenlerden büyük alkış aldı. Program Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ritmik jimnastik gösterisi ile son buldu.

Törene Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Adem Akgün, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa İlçe Spor Müdürü Serkan Ataman , siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_0071-300x201www.aliagamedya.com

Aliağa’da Okul Müdürleri İftarda Buluştu

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, resmi ve özel okul müdürleri ile kurum müdürlerine öğretmen evinde iftar yemeği verdi.

Yemeğe, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürSerkan Ataman, Aliağa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Koyuncu, resmi ve özel okul müdürleri ile kurum müdürleri ile yardımcıları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve iftar duasının okunmasıyla devam eden programda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa eğitim ailesinin yöneticilerini bir arada görmekten ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu, bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan da onur duyduğunu belirtti. Erhan Bayhan, “Ramazan ayı birlik ve berberlik ayıdır. Elbette ki bizde bu güzel ayda ilçemizdeki özel kurum ve resmi kurumlarımızla birlikte bu süreçte birlikte olalım istedik. Birlik ve berberliğimizi devam ettirelim, bu süreci hep beraber en güzel yerlere taşıyalım istedik. Bu iftar yemeği de bir vesile oldu. Aliağa’nın okullarına ve eğitimine buna ihtiyacı var. Okul ve kurum müdürleri olarak sizler eğitimin motor güçleri dinamolarısınız. Resmi kurumlarımızla, özel kurumlarımızla ilçemizi eğitimde birlikte yürüyerek en iyi noktalara taşıyacağımızı biliyoruz ve inanıyoruz” dedi. Dualar eşliğinde açılan orucun ardından konuklar çay ve tatlı ikramları eşliğinde sohbet etti.

a22fe93e-5126-469d-b2a7-52cf89a65132

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

 

Aliağa Ortaokulu öğrencileri,19 Mayıs’ta pedal çevirdiler

Aliağa Ortaokulu öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde pedal çevirdi.

Cumhuriyet Meydanında çelenk törenine katılan Aliağa Ortaokulu Bisiklet Kulübü öğrencileri, bisikletleriyle Hükümet Caddesinden başlayıp, İstiklal Caddesi güzergahından Aliağa Ortaokuluna kadar geldiler. Danışman öğretmenleri ve 35 kulüp öğrencisi ile Aliağa Ortaokulunda 2018 2019 eğitim öğretim yılında kurulan Bisiklet Kulübü, “Bisiklet Kullan Sağlıklı Kal” sosyal sorumluluk projesi kapsamında her cuma sabah 07.3008.30 saatleri arasında Aliağa sahil şeridinde bisiklet turu yapıyor. Ayrıca kulüp, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Turu da düzenlemişti.

10692040-728xauto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 Mayıs'ta pedal çevirdiler

www.aliagamedya.com

Aliağa Gençlik Merkezi’nde Film Gösterimleri Başladı

aliaga-genclik-merkezi-sinema-5-300x200Aliağa Belediyesi tarafından projelendirilen Aliağa Gençlik Merkezi’ndeki sinema salonları Aliağalı sinemaseverlerin akınına uğradı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gösterimlerde yetişkinler için “Hababam Sınıfı Yeniden”, çocuklar için ise “Sihirli Oyuncaklar” adlı film perdeye yansıtıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle tüm seanslar ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Yetişkinler ve çocuklar sinema ile eğlenirken minikler ise kendileri için hazırlanan oyun alanında keyifli saatler yaşadı. Üç ayrı salonda yapılan film gösterimleri hafta boyunca devam edecek.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa’da 2010-2018 yılları arasında yaşanan iş kazaları meclis gündemine taşındı.

1452019222232415İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Aliağa’da 2010-2018 yılları arasında yaşanan iş kazalarını meclis gündemine taşıdı.

Arslan,Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması isteyerek bir soru önergesi verdi.

Konuyla ilgili ''BASINA VE KAMUOYUNA'' başlığıyla yazılı açıklama yapan İSGARD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Baykal şu ifadeleri kullandı.

 

 

BASINA VE KAMUOYUNA;

İzmir Milletvekili Ednan Arslan Aliağa’da 2010-2018 yılları arasında yaşanan iş kazalarını meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması isteyerek bir soru önergesi verdi.

Soru önergesinde “Aliağa’da 2010-2018 yılı arasında ölümlü iş kazalarının 3 kat artış gösterdiğine dikkat çekerek, alınacak önlemler konusunda bilgi istendi.

Ayrıca Aliağa bölgesinde yaşanan iş kazalarında sık sık yanık vakalarının yaşandığı, bu vakaların 70 km mesafede bulunan yanık ünitesine gitmesi gerektiği belirtti. Erken müdahale edilemeyen işçilerin hayatlarını kaybetmeleri durumunda kimlerin sorumlu olacağını sorarak Aliağa Devlet Hastanesinde yanık ünitesinin olmamasını eleştirdi.

Aliağa’ da yaşanan iş kazalarına değinirken; derneğimizin uzun uğraşlar vererek Aliağa’ da ilk defa yapılmış olan ölümlü iş kazaları araştırma sonuçları, ölümlü iş kazalarının nedenleri, sektörlere göre dağılımı, sendikalılık bilgileri gibi verileri de soru önergesinde referans bilgi olarak kullanmıştır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD) olarak Aliağa’ da bugüne kadar yapılmamış bu denli geniş bir araştırmayı yaparak yerel basınımız ve kamuoyu ile önceki bir tarihte basın açıklamasıyla paylaşmıştık. Bu araştırmamızın sonucuna göre iş sağlığı ve güvenliğinin tüm taraflarının bir ders çıkarmasını ve bu alanda üstüne düşen çalışmaları yapmalarını temenni ederek önerilerimizi de sıralamıştık. Araştırmamızın sonuçlarının Aliağa’ ya bir faydaya dönüşmesi, bölgemizdeki iş kazalarının azalmasında bir etkisinin olmasını arzulamıştık. TBMM soru önergelerinde referans bilgi olarak araştırma sonuçlarımızın alınmasından dolayı İSGARD Yönetimi olarak umudumuzun arttığını, duyduğumuz mutluluğu ve çalışma azmimizi artırdığını paylaşmak isteriz.

Dün Soma faciasının yıl dönümüydü. Hiçbir tedbirin alınmadığı aşikâr iken ve madende geliyorum diye facia için tehlikeler kayıt altına bile alınmışken 301 insanımızın kar hırsında olanların zalim tutumundan dolayı maden içinde hayatını kaybetmesini biz iş güvenliği uzmanları kabul etmiyoruz. Soma’ da şehit olanların yakınlarının ve bizlerin vicdanının bir nebze rahatlaması için suçluların ceza evinden salınması değil, gerekli cezaların verilmesi gerektiğine inanmaktayız. Soma’ nın bir kaza olduğuna inanmıyoruz!

Biz İSGARD olarak bu amaçta durmadan çalışıyor olacağız. Umut ederiz ki; tüm tarafların üzerine düşeni yaptığı, iş güvenliği kültürünün temelden oluşması için, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin anaokulundan üniversiteye kadar her kademede müfredata girerek insanlarımıza verildiği, her yıl binlerce insanımızın hayatını kaybetmediği bir ülke haline geliriz.

 

Saygılarımızla,

İSGARD Yönetim Kurulu

 

İSGARD BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 32

5