atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa İlçe Milli Eğitimden Mesleki Gelişime Destek

CEMALOLU-1-300x168Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında mesleki gelişim akademisi düzenledi.

Aliağa’da çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlere Prof. Dr. Necati Cemaloğlu seminer verdi.

Sabah oturumunda öğretmenlere “Lider Öğretmen” konulu konferans veren Cemaloğlu, öğlen oturumunda eğitim yöneticilerine “Yönetim Becerileri ve Liderlik” konulu konferans verdi.

Açılış konuşmasını Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal Bayhan “2023 Eğitim Vizyonu kapsamında eğitimlerimiz devam ediyor. Bugünde Mesleki Gelişim Akademisi kapsamında çok önemli bir konuğu ağırlıyoruz. Prod Dr. Necati Cemaloğlu’nu Aliağa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Muasır Medeniyetler Seviyesine Çıkarma ” ülküsü üzerine 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi yayınlandı. Bu belge Türkiye’yi Atatürk’ün işaret ettiği noktaya taşıyacak bir belgedir. Bu belgenin ışığında verilecek eğitimle amacımıza ulaşacağız. Eğitimin en büyük neferleri öğretmenlerdir. Öğretmenler bizim en büyük değerlerimizdir. Bu kapsamda öğretmenlerimizi ve eğitim yöneticilerimizi sürece dâhil etmek istiyoruz, onlarla birlikte yürümek istiyoruz” dedi.

Lider öğretmenlik konularında hayatından örnekler vererek keyifli bir anlatım gerçekleştiren Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, “Sorunlar ortaya çıkmadan çözen öğretmen lider öğretmendir. Kaç çocuğun hayat hikâyesini biliyoruz. Kaç çocuk sizi tanıdıktan sonra hedeflerini değiştirdi. Lider öğretmen çelik el, kadife eldiven gibidir. Sabırla, yorulmadan yürümeye devam edeceğiz. Dersi kendimize anlatacağız anlayışıyla derse girin. Öğrenciye forma veremezsek öğrenci kendi formasını diker. Vatanımızı seviyorsak işimizi en iyi yapmalıyız. Okumadan araştırmadan lider öğretmen olunmaz. Öğrencimizi iyi tanımazsak ona ulaşamayız. Sonucu değil süreci övün.” dedi.

Konuşmasında öğretmenlerle interaktif uygulama örneklerine yer veren Prof. Dr. Necati Cemaloğlu “Yanlış bilgiyi düzeltmeden tutum ve davranışların değişmeyeceğini” vurguladı.

Öğlen oturumundaki konferansta lider kimliğinin yöneticiden farkı üzerinde duran Cemaloğlu: “Lider ufka bakan, geleceğe odaklanan kişidir. Vizyonu olan yönetici geleceği sürpriz olmaktan çıkarıp yönetilebilir hale getirir. Yönetimde maddi ve insani kaynakları etkili kullanmaktır önemlidir. Yönetim insanlara hayatı kolaylaştırma sanatıdır. Başarıya ulaşmak için habitat oluşturmalıyız. Davranış değiştirmek için bilgiyi değiştirmek, güven vermek gerekir. Eşit ve adaletli davranırsak verimi artırırız.” dedi.

Prof. Dr. Necati Cemaoğlu’na; Aliağa Kaymakamı Sayın Erhan Günay plaket, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Erdal Bayhan çiçek takdim ettiler.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu konferansın sonunda “Eğitimin Pin Kodu” isimli kitabını imzaladı.

Seminere Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katılım gösterdi.

CEMALOLU-2-300x168 seminer-24-300x168

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Aliağa Hamdi Başaran Meslek Lisesi Öğrencileri Savaş Gemilerini Gezdiler

53293080_135478637503171_2698750147914891264_nTürk Deniz Kuvvetleri’nin yüzer, dalar ve uçar birliklerinin katılımıyla; Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’de yürüttüğü Mavi Vatan 2019 Tatbikatı’na katılan gemilerden TCG Edremit , TCG Bayraktar ,TCG Beykoz savaş gemileri ile TCG Batıray denizaltısını , Foça Deniz Üssü’nün bulunduğu Leventler Limanı’nda Aliağa İlçesinde bulunan Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri   tarafından ziyarette bulunuldu.

Görevli personelin  öğrencilere refakat ettiği gezide öğrencilere başta silah sistemleri olmak üzere geminin bölümleri, iskele idare odası, yaşam alanları ve gemi hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Gemi hakkındaki bilgileri öğrencilerin ilgiyle dinlediği görüldü. Ziyaretin sonunda toplu halde fotoğraf çektirildi.

 

 

 

 

53218965_135478447503190_1581727959947935744_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

YENİ ZİYARETLER İÇİN KAYITLAR HİLAL MASADA BAŞLADI

 

aliaga-canakkaleye-akacak-300x212Aliağa Belediyesi tarafından 10 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyaretine Aliağalılar yoğun ilgi gösterdi. Bu kapsamda vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Çanakkale’ye yapılacak olan ziyaret sayısı da arttırıldı.

Aliağa Belediyesi tarafından 10-16 ve 24 Mart tarihlerinde düzenlenecek ziyaretler ile binlerce Aliağalı Çanakkale’ye akın edecek. 24 Mart tarihinde düzenlenecek olan ziyarette ilk kez gideceklere öncelik verilecek. Aliağa Belediyesi vatandaşlardan gelecek olan talebe göre de 6 Mayıs’ta başlayacak olan Ramazan ayına kadar yeni Çanakkale ziyaret programını planlamaya aldı.

KAYITLAR HİLAL MASADA

Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde ve yaşanabilecek yoğunluktan dolayı bir seferde bin 500 kişilik kontenjanı aşamadıklarını, yoğun talep nedeniyle de ziyaret sayısını arttırdıklarını söyledi. Karatekin ayrıca, “Çanakkale’ye düzenlenecek olan yeni ziyaretler için kayıtlarımız Hilal Masada başlamıştır. 24 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan ziyarette yoğunluktan dolayı daha önce Çanakkale şehitliğini görememiş vatandaşlarımıza öncelik vereceğiz. 23 Mart gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak hep birlikte Çanakkale’ye hareket edeceğiz. Vatandaşlarımızdan gelecek olan taleplere göre de mart ayından sonrası için yeni ziyaret programını planlamaya aldık” dedi.

TARİHİ MEKÂNLAR ZİYARET EDİLECEK

“Aliağa’dan Çanakkale’ye, Ecdada Minnete” sloganıyla düzenlenecek olan şehitlik ziyareti ile Aliağalılar; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Görev Yaptığı Top ve Anıt, Gerçek Şehit Mezarlıklarının Olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edecek.

aliaga-belediyesi-canakkale-basvuru-2-300x200

aliaga-belediyesi-canakkale-basvuru-1-300x200ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

kadinlar_gunu_mesajlari_h23104_b37a9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radyo Sahil Ailesi olarak, Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyor, bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun..

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NE ÖZEL TİYATRO

aliaga-belediyesi-anka-1-2-215x300Aliağa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir tiyatro gösterisi ile kutlayacak.

Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Anka’ isimli tiyatro oyunu gösterime sunulacak. 8 Mart 2019 Cuma günü kadınlar gününe özel olarak Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun saat 19.30’da başlayacak. Oyunda ALBET kadın oyuncuları rol alacak.

Sanat yönetmeni Demet Saka’nın yazdığı ve yönettiği oyunun konusu şöyle; “Toplumun kadın cinsiyetine biçtiği rol ve beklentiler, kadınların insan hakları kapsamında ki bazı haklarını elde edememesine ve kullanamamasına yol açmaktadır. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği bugün sadece bizim ülkemizin değil dünyanın bir sorunudur. Oysa cinsiyet eşitliği temel bir insanlık hakkıdır. Bugün eğitimde, is hayatında, toplumsal yasam alanlarında, ailede, kadına ve kız çocuklarına uygulanan geleneksel biçimcilik ve cinsiyetçi davranış kalıpları hala söylenecek çok sözümüz olduğunu bizlere gösterir. Anka oyunu, is hayatından eğitime, sosyal hayattan çocuk gelinlere kadar üzerimize biçilen rolleri sorgular. Oyun kendi içinde masalsı bir dili oluştururken ayni zamanda bir yandan masallardaki cinsiyetçi sembolleri de dile getirir. İsmini Zümrüdü Anka kuşundan alır. Anka kuşunun bilgeliği oyunun da yol göstericisidir. Kendini aramak, küllerinden yeniden doğmak sembollerini kadınla özleştirir. Toplumun farklı kesimlerinden kadın hikâyelerine ayna tutar. Umutsuzluğun içinde umudu dile getiren, masallar gibi sonu mutlu biten bir yolculuğun kapılarını aralar bizlere. Kadın olmanın altını çizer”

DAVETİYELER HİLAL MASADA

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan oyunu izlemek isteyen tiyatroseverler oyunun sınırlı sayıdaki davetiyelerini Aliağa Belediyesi merkez hizmet binası giriş katında hizmet veren Hilal Masadan temin edebilecek.

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 30

5