atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN'DAN ŞEHİTKEMAL İLKOKULU'NA ZİYARET

53233339_563655370779112_1987548553479716864_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal BAYHAN; Şehit Kemal İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. BAYHAN; öğretmenlerin ve çalışanların ‘8 Mart Kadınlar Günü’nü kutladı, kendilerine hediyeler takdim etti. Öğrencilere hediyeler veren Bayhan, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ORMAN TEMİZLİĞİ

53652960_2562933430446464_511361555040829440_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi, rutin olarak sürdürdüğü temizlik çalışmalarının yanı sıra kentin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda da temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

Vatandaşlar tarafından ormanlık alana atılan çöpler, yangına neden olabilecek cam şişeler ve çeşitli atıklar Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan detaylı temizlik ile toplandı.

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce oluşturulan 15 ve 20 kişilik ekipler sabah saatlerinden itibaren Güzelhisar, Samurlu ve Şahin Tepesi mevkilerinde çalışma yaptı. Hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalar kapsamında orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla özellikle gelişigüzel atılmış cam kırıkları ve şişeler titizlikle toplandı.

Ekiplerce toplanan çöpler, poşetlere doldurularak toplama alanına götürüldü. Temizlik çalışmaları esnasında ormana kaçak olarak dökülen molozlar araçlar ile toplandı. Titizlikle yürütülen çalışmalar sonunda çöp yuvasını andıran ormanlık alanlar pırıl pırıl bir hale getirildi.

ALİAĞA HABERLER/ SERKAN ACAR PROJELERİ https://www.facebook.com/serkanacarizmir/

ALİAĞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ HANDAN ÇETİNER ŞİRİN: “YANGINA SEBEBİYET VEREBİLECEK DAVRANIŞLARDAN UZAK DURULMALI”
Rutin çalışmaların yanı sıra ormanlık ve piknik bölgelerinde periyodik temizlik çalışmaları yaptıklarını belirten Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Şirin, “Bu ormanlar ve bu kent hepimizin. Vatandaşlarımızın özellikle ormanlık ve piknik alanlarında yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan uzak durmaları gerekiyor. Gelecek nesillere, çocuklarımıza daha temiz ve daha güzel bir Aliağa için el ele vererek çalışmalıyız” dedi.

54350928_2562933567113117_5365312483768664064_n
 

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

aliaga-belediyesinden-kandil-simidi-ikrami-2-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi, Regaip Kandili münasebetiyle ilçedeki 24 camide vatandaşlara kandil paketi dağıttı.

Aliağalılar, üç ayların müjdeleyicisi Regaip Kandili vesilesiyle camilere akın etti. Aliağa Belediyesi ise yatsı namazı sonrasında cami çıkışında vatandaşlara içerisinde lokum, şeker ve kandil simidinden oluşan kandil paketi ikramında bulundu.

Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen programda; Aliağa Merkez Çarşı Cami, Yalı Mahallesi Osman Gazi Cami, Helvacı Fatih Cami, Helvacı Yeni Cami, Yeni Şakran Mahallesi Cami, Karakuzu Mahallesi Cami, Yeni Şakran Mahallesi Hacı Bahriye Ergil Cami, Horozgediği Mahallesi Cami, Hacıömerli Orta Mahallesi Cami, Yeni Mahalle Veysel Karani Cami, Çakmaklı Mahallesi Cami, Yukarı Şehit Kemal Mahallesi Cami, Siteler Mahallesi Piri Reis Cami, Helvacı Mahallesi Mimar Sinan Cami, Fatih Yeni Cami, Yavuz Selim(TOKİ)Cami, Bahçedere Mahallesi Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Cami, Kurtuluş Cami, Çaltılıdere Mahallesi Eski Cami, Hacıömerli Mahallesi Maviköşe Cami, Uzunhasanlar Mahallesi Cami, Çaltılıdere Mahallesi Cami, Petkim Cami ve Aşağışakran Mahallesi Cami önünde kurulan stantlar vasıtası ile vatandaşlara 10 bin kandil paketi ikram edildi.

aliaga-belediyesinden-kandil-simidi-ikrami-4-1024x683

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

İSGARD İLK EĞİTİMİNİ VERECEK

WhatsApp_Image_2019-03-07_at_11.35.27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD), Mutlu Baykal başkanlığında Aliağa’da iş güvenliği alanında ilk icraatini gerçekleştirecek. Alberk QA Technik ile İSGARD’ın ortak çalışmasıyla düzenlenen ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi farkındalık eğitimi, Yönetim Sistemleri Uzmanı Belma Gül tarafından verilecek.

Aliağa’da iş güvenliği alanında farkındalık yaratmak ve bu alanda çeşitli çalışmalar gerçekleştirmek amaçlı kurulan İSGARD, bu alandaki ilk eğitimini verecek. Bu kapsamda ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin amaçladığı temel hedeflere ulaşması ve meslektaşlarının mesleki gelişimi için 13 Mart Çarşamba günü saat 20.00’ de Belediye Meclis Salonu’nda bir farkındalık eğitimi verecek. Eğitime tüm iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri, diğer sağlık personelleri ve kuruluşların yönetim sistemleri birimi çalışanlarının eğitime katılması bekleniyor. Verilecek eğitim sonrası katılımcılara sertifika verileceği ve katılımcılardan bu eğitim için bir ücret alınmayacağı belirtildi.

45001 standartında temel değişiklikler; yönetim kademesinin süreçleri sahiplenmesi ve liderlik yapması yönünde değiştirilmiş, ISO 45001’de alt işverenlerin ve tedarikçiler de iş sağlığı ve güvenliği şartları detaylı olarak ele alındığını belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği Başkanı Mutlu Baykal, “OHSAS 18001 tehlike odaklı yapılandırılmışken, ISO 45001 risklerin tespit edilmesi ve yönetilmesi temel alınmıştır. ISO 45001’de çalışan, risk, işyeri gibi tanımlarda köklü değişiklikler yapılırken; iş güvenliği süreç ve performansı, ölçüm, takip, gibi yeni tanımlar da eklendiği görülmektedir. İş güvenliğinde arzulanan proaktif yaklaşımı da getirecek yeni standartta kuruluşlar iş kazaları ve meslek hastalıkları oluşmadan potansiyel riskleri önceden değerlendirerek tehlikeleri ortadan kaldırma yöntemlerini uygulanması beklenmektedir.” ifadelerini kullanarak eğitimin önemini vurguladı.

DURMAZ’DAN ‘KADIN DOSTU KENT’ TAAHHÜDÜ

WhatsApp_Image_2019-03-08_at_11.41.48

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz “Kadın Dostu Kentler” taahhütnamesini imzaladı.

UNFPA (Birleşmiş milletler Nüfus Fonu) ve UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından yürütülen, İçişleri bakanlığı mahalli İdareler Genel müdürlüğü’nün ulusal ortağı ve paydaşı olduğu Kadın Dostu Kentler taahhütnamesi CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz tarafından imzalandı.

Kadın STK’ları, taban örgütleri, ulusal ve yerel düzeydeki devlet kurumları ile yapılacak yerel çalışmalar neticesinde, yerel yönetim planlama süreçlerine cinsiyet eşitliğinin dahil edilmesiyle, kadın dostu kentlerin oluşabileceği bir ortamın geliştirilmesini amaçlayan projeye imza koyan Durmaz, “Tüm bu taahhütleri görev kabul ederek Aliağa’mızı kadın dostu belediye yapmayı taahhüt ediyorum. İmzaladığım bu taahhütnamede yer alan hizmetleri ve kadınlarımızın hak ettiği bütün hizmetleri mutlaka ve birlikte gerçekleştireceğiz. Aliağa’yı birlikte yöneteceğiz ve büyüteceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilçedeki çeşitli işyeri ve kurumları dolaşarak kadınlarla bir araya gelen Özcan Durmaz “8 Mart kadınlarımız açısından önemli bir tarihtir. 40 bin dokuma işçisinin daha iyi çalışma koşulları için başlattığı eylem, 129 kadının yanarak can vermesi gibi vahim bir olaya dönüşse de, tarihte bıraktığı iz ve kadınların hak arayışının dönüm noktası olarak belleklere kazınmıştır. Bu anlamda, haklı bir mücadele uğruna hayatlarını kaybeden kadınlarımızı saygıyla anıyor, tüm kadınlarımız için emeğin, ekmeğin ve hayatın hakça, adilce paylaşıldığı bir dünya diliyorum.” şeklinde konuştu.

WhatsApp_Image_2019-03-08_at_11.41.47

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 31

6