atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ SINIRSIZ İNTERNET HİZMETİ

54435725_2570937742979366_3421766939683323904_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi, vatandaşların internet hizmetlerinden daha kaliteli ve daha kapsamlı bir şekilde faydalanabilmesi için ücretsiz sınırsız internet hizmeti verecek.

Meydanlar, spor tesisleri, sahil bandı, parklar, sağlık kuruluşları ve eğitim kurumları yakınları ile vatandaşların yoğun olarak vakit geçirdiği mekânlarda ücretsiz wifi hizmeti sağlayacak. Bunu yanı sıra kentin muhtelif yerlerine kurulacak olan güneş enerjili şarj usbli yeni nesil şarj istasyonları da vatandaşların hizmetine sunulacak. Altyapı hazırlıkları tamamlanan projenin testleri devam ediyor.

Vatandaşlara hızlı ve güvenilir internet erişimi sağlamayı amaçladıklarını belirten Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, interneti daha keyifli ve verimli hale getirmek için kentin belirli bölgelerinde ücretsiz sınırsız internet bağlantısını vatandaşların kullanımına sunacaklarını söyledi.

Karatekin, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu sosyal alanlarda kablosuz olarak paylaşıma açılan internet ağına diz üstü bilgisayarlardan ve çeşitli mobil cihazlardan bağlanılabilecek. Vatandaşlarımız internete bağlanmak için dizüstü bilgisayarlardan ya da mobil cihazlardan ‘Aliağa Bld’ isimli ağa bağlanarak açılan ara yüze kullanıcı adı ve telefon numarasını yazması yeterli olacak. Sonrasında vatandaşlarımız cep telefonlarına gelen şifre ile Aliağa Belediyesi’nin ücretsiz sınırsız internet hizmetinden faydalanabilecek” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şimşek ;”Bu istihdam seferberliğinde biz de varız”

aliaga-belediyesi-modern-hayvan-bakim-evi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Şubat Ayı Meclis Toplantısını üyelerinin yoğun katılımıyla ALTO Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantnın sonunda Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır Şube Başkanı Adem Şimşek, Meclis Başkanı İsmail Önal ve üyelerle bir araya geldi.

Aliağa Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Odanın Şubat Ayı faaliyetlerinin paylaşımının ardından Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan “Vergi Haftası” dolayısıyla gerçekleştirdiği konuşmayla devam etti

Toplantının dördüncü gündeminde ise ASMİRA Grup Genel Müdürü Erhan Seyhan Aliağa’nın ikmal bölgesi olarak Ege geçişlerindeki önemini ve transit geçiş izinlerinin verilmesi durumunda bölgeye katkılarının ne olacağı yönünde bir sunum gerçekleştirdi. Seyhan, transit geçiş izinlerinin verilmesi söz konusu olursa denizciliğimizin uluslar arası sularda tanınırlığının artacağını, İzmir’in deniz ticaretinde bir marka olacağını, acente ve kumanya hareketliliğinin olacağını, Ege’nin bunker sektöründe yükseleceğini, ülke ekonomisine katkının çok yüksek miktarda artacağını dile getirdi.

Ege Üniversitesi Denizcilik MYO Müdürü Doç Dr. Ozan Düz bastılar ise meslek yüksek okulu olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri, okulun sektöre katkısını anlattığı konuşmasında yakın zamanda Denizcilik Fakültesi’nin Aliağa’ya kurulacağını belirtti.

Şimşek “ Burası Aliağa ,Burada Denzi Var ! Burada İş Var”

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek oda faaliyetlerinin son aylardaki faaliyetlerinin önemine değindiği konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başlatmış olduğu ve Genel Başkanımız Sayın Tamer Kıran’ın ‘Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliği’nde elimizi taşın altına koyacağız’ diyerek istihdam seferberliğine verdiği destekle birlikte bizlerde Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi olarak ‘Denizde İş Var’ kampanyasına desteklerimizi sunuyoruz” dedi.

Şimşek, kampanya ile ilgili olarak şunlar ifade etti: ” İlave istihdamın 3 ay boyunca maliyeti işverene sıfır. Devamındaki 9 ay boyunca sigorta primi ve vergileri devletimiz tarafında karşılanacak. İstihdam edilecek kişi kadın, genç veya engelli ise 9 aylık süre 15 aya uzamış olacak. Ayrıca sıkıntıda olan işverenin faaliyetleri durmuş ya da azalmış ise, çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonundan ödeniyor. Tüm bu teşviklere ilişkin tüm detaylar istihdam seferberliği.org adresinden ulaşmak mümkün” dedi.

Şimşek, “Tüm işverenlerimizi bu kampanyaya katılım göstermeye davet ediyoruz. Bu istihdam seferberliğinde biz de varız. Ülkemizin denizlerinde bereket var, umut var. Denizde iş var, aş var, gelecek var ” dedi.

Meclis Toplantısının ardından Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır bir ziyarette bulundu. İMEAK Deniz Ticaret Odası üyeleriyle bir araya gelen Vekil Necip Nasır “İzmir’in dinamiklerini dile getirmek için etkili olan bir faktörde yerel yönetimlerdir. Bu noktada İzmir’in gerçekten hak ettiği değere ulaştırmak için denizcilik sektörü iş dünyasının analitik düşündüğünü, objektif değerlendirmelerde bulunduğunu biliyoruz. Sektörün her türlü sıkıntısında Ankara’da bir kapısı olduğunu belirtmek isterim” diye konuştu. İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek ise ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Ak Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’a teşekkürlerini iletti.

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI ALİAĞA ŞUBESİ BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN PETROL-İŞ’E ZİYARET

aliaga-petrol-is-ziyaret_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesine ziyarette bulundu.

Sendika binasında gerçekleşen ziyarette Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yardımcıları Mevlüt Çınar ile Veysel Gündüz de yer aldı. Demokratik bir platform olarak tüm siyasi görüşlerden üyelere sahip olduklarını belirten Oktay, seviyeli bir seçim olması temennisinde bulunarak seçimlerin başta emekçiler olmak üzere tüm Aliağa halkına hayırlı olmasını diledi.

Şube Başkan Yardımcısı Veysel Dönmez ise Aliağa’ya yapılacak olan meslek hastalıkları hastanesi konusunda katkılarından ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

“MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ HEM ALİAĞAMIZA HEM DE ÜLKEMİZE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK”

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Almanya’da bulunan meslek hastalıkları hastanesinin iki katı büyüklüğünde bir hastane planladığını belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Dokuz Eylül Üniversitesi geçtiğimiz yıl bir meslek hastalıkları çalıştayı gerçekleştirdi. Yapılan çalıştayda İzmir’e Türkiye’nin dördüncü meslek hastalıkları hastanesinin yapılmasına karar verildi. Belediye olarak Dokuz Eylül Üniversitesi ile irtibat kurduk ve İzmir’e bir meslek hastalıkları hastanesi kurulacaksa bu sanayisi ile ön plana çıkan Aliağa’ya olmalı diye temennilerimizi ilettik. Kendileri de bu fikre sıcak baktılar ve hemen yer tahsislerinde bulunduk. Türkiye’nin dördüncü meslek hastalıkları hastanesi olacak olan bu hastanede mikrocerrahi ve yanık ünitesi bulunacak. Çok kapsamlı bir niteliğe sahip hastane Türkiye’nin önemli tanı merkezlerinden biri olacak. Yılda yaklaşık 10 milyon insan tedavi için Aliağa’ya gelecek. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin yıl sonuna kadar hastaneyi hizmete açma gibi bir düşüncesi var. Hem Aliağamıza hem de ülkemize ciddi bir katkı sağlayacak. Dünyanın en büyük meslek hastalıkları hastanesi Almanya’da yer alıyor. Çaltılıdere bölgesine yapılacak olan hastane, Almanya’dakinin iki katı olarak planlanıyor” dedi.

“ALİAĞA FESTİVALLERİN BAŞKENTİ OLSUN İSTEDİK”

Aliağa’yı marka bir kent yapmak için Aliağa’nın sanayi şehri imajından sıyrılması gerektiğini de ifade eden Başkan Serkan Acar, Geçtiğimiz beş yıllık süreçte kültüre, spora, eğitime ve sanata yaptığımız yatırımlarla Aliağa’nın sanayi kenti imajını kırmak için ciddi bir mücadele verdik vermeye de devam edeceğiz. Aliağa sadece bacalarıyla, hava kirliliğiyle ya da iş kazalarıyla anılan bir kent olmasın istedik. Aliağa film festivalleri, tiyatro festivalleri ve müzik festivalleri ile anılsın festivallerin başkenti olsun istedik. Yapımı devam eden Gençlik Merkezimizde sinema salonları yer alacak. Gençlerimiz, vatandaşlarımız sinema için artık Aliağa dışına gitmek zorunda kalmayacak” dedi.

aliaga-petrol-is-ziyaret_3

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 98.YIL DÖNÜMÜ ALİAĞA’DA KUTLANDI

aliaga-belediyesi-istiklal-marsinin-kabul_17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98.Yıl dönümü ve İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla program düzenlendi.

Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde Mehmet Saka İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen programa Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İstiklal Marşımızla ilgili şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödül ve hediyeleri takdim edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkçe Öğretmeni Gülcan Avcı Gükrer yaptı. Gükrer, konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal marşı için söylediği sözleriyle yaptı. Gükrer, “Bu marş bizim devrimimizi anlatır, inkılâbımızın ruhunu anlatır. Bunu ne unutmak ne de unutturmak lazımdır. İstiklal Marşı’nda, istiklal davamızı anlatması bakımından büyük manası olan mısralar vardır. Benim en beğendiğim yeri de burasıdır: “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet, Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal”

Gükrer’in konuşmasının ardından program vatan ve bayrak temalı şiir dinletisi, istiklal marşının yazılması ile ilgili tiyatro oyunu, oratoryo, Türkiye Haritası Müzikli Gösterisi, Çanakkale ve Yemen Türküsünün seslendirilmesi, Kahramanlar Korosu, İstiklal Marşının müzikli gösteri eşliğinde okunması ile devam etti.

Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı program protokol üyelerinin öğrencileri tebrik etmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

aliaga-belediyesi-istiklal-marsinin-kabul_13

 

aliaga-belediyesi-istiklal-marsinin-kabul_7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aliaga-belediyesi-istiklal-marsinin-kabul_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ HABER BÜLTENİ

 

 

 

ALİAĞA’DA TOKİ KAYITLARI YOĞUN İLGİYLE DEVAM EDİYOR

-aliaga-tokiToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aliağa’ya yapılacak olan 600 adet toplu konut projesi için başvurular devam ediyor. 6 Mart tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek. Ziraat Bankası aracılığı ile kabul edilen başvurularda ilk günden bu yana yoğun bir talep yaşanırken Ziraat Bankası müracaatlar için Aliağa Demokrasi Meydanı’na mobil araç kurdu.

Aliağa Yeni Mahalle 8257 parselde inşa edilecek olan TOKİ projesinde 2+1’ler için başvuru bedeli 500 TL, 3+1’ler içinse 1.000 TL olarak belirlendi. Başvurular dört kategoride kabul edilecek. Başvurular, birinci kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında; İkinci kategori olan “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlarımızın” 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında; Üçüncü kategori olan “Emekli Vatandaşlarımızın” 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında; Dördüncü kategori olan “Diğer alıcı adaylarının” 06 -22 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak.

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında, idarece ilan edilecek tarihte “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek. Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati idarenin web sayfasında duyurulacak. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecek.

2+1 nitelikli konutlar için yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade; 3+1 nitelikli konutlar için yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek. Taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Projenin bulunduğu ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu ilçe nüfusuna kayıtlı olması, (3+1 Konut tipi hariç)

3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)

6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşların 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları; 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

BANKADAN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ:

Başvurular Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacak. Başvuru sahipleri nüfus Cüzdanı (T.C No.su bulunan) ile birlikte kimlik tespiti için nüfus cüzdanı ibraz etmek şartı aranacak. Başvurular şahsen yapılacak. Başvuru formu kategorisine göre yetkili banka şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecek. Banka tarafından numaralandırılarak teslim alınacak ve bir nüsha da başvuru sahibine geri verilecek. “Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde TOKİ tarafından ilan edilecek tarihte gerçekleştirilecek.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 6 / 31

6