atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

BAŞKAN CİRİT CHP MECLİS ÜYE ADAYLARINI AÇIKLADI.

chpli-ciritten-o-arsa-icin-uyari3a9ec328dbb4c8ab5adb-500x324

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, CHP Aliağa Belediye Meclis Üye adaylarını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta CHP Aliağa Belediye Meclis Üye listesine yazılan isimler üzerine yaşanan tartışma ve istifa başvuruları gündeme oturmuştu.

Listede oluşacak isimleri belirlemede bir çok konuda ayrılığa düşen parti üyelerinden bazıları istifasını vermiş daha sonra uzlaşılan isimler sonrası istifanın geri çekildiği öğrenilmişti. CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Ustaoğlu Cirit tartışmalara yol açan listeyi bugün (19.02.2019) sabah saatlerinde basınla paylaştı.

Başkan Cirit açıklanan meclis listesi hakkında şunları söyledi;
“CHP Aliağa İlçe Yönetimi olarak, Belediye Başkan Adayımız sayın Özcan Durmaz ile birlikte 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde ilçemize hizmet edecek olan meclis üye adaylarımızı belirlemiş bulunmaktayız.
Meclis Üye listemizi belirlerken Aliağa’mızda yaşayan tüm seçmenleri kucaklayacak, mesleki yeterlilik sahibi, halkımızın derdine derman olacak bir liste yapmayı amaçladık. İttifak içinde olduğumuz İyi Parti’nin de belirlediği isimlerle birlikte açıkladığımız tüm adaylarımızın Aliağa halkına en iyi şekilde hizmet edeceğine inancımız tamdır. Bu inançla, Mart’ın sonunda baharı kucaklamak üzere listemizin Aliağa’mıza hayırlı olmasını diliyorum.''

WhatsApp_Image_2019-02-19_at_09.54.46

 

Aliağaspor Fk,deplasmandan puansız döndü

52655888_2523644904375317_6580002309651038208_n-300x221

 

 

 

 

 

 

 

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) 18. haftasında, Bilecik temsilcisi Bozüyük Vitraspor‘a konuk olan Aliağaspor FK, rakibine 2-1’lik skorla yenilerek ligdeki ikinci mağlubiyetini aldı.

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) 18. haftasında Aliağaspor FK, Bozüyük Vitraspor’a konuk oldu. Aliağaspor FK taraftar grubu Yeniçeriler, sarı siyahlıları Bilecik deplasmanında da yalnız bırakmadı. Bilecik deplasmanına dört otobüs ve sivil araçlarla birlikte 270 kişilik taraftar grubuyla adeta çıkarma yapan Yeniçeriler, yaptıkları tezahüratlarla takımlarına doksan dakika boyunca destek verdi. Taraftar otobüsüyle Bilecik deplasmanına giden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da taraftarlarla birlikte tribündeki yerini aldı.

Sarı siyahlılar, 31’de Bülent Tek’in attığı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapatsa da 59’da Sertan Çelik’in ve 82’de Erdoğan Akbey’in kendi kalesine attığı gollerle sahadan yenilgiyle ayrıldı. 40 puanda kalan Aliağaspor FK, sahadan puansız ayrılsa da en yakın takipçisi Maltepesporun iki puan önünde liderliğini sürdürdü.

www.aliagamedya.com

ALTO’DA ODALAR VE BORSALAR ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Ortak_Ynetim_Kurulu_Toplant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olarak İzmir’de faaliyet gösteren oda ve borsaların ortak yönetim kurulu toplantısı, Aliağa Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya ev sahibi Aliağa Ticaret Odası(ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Borsası (İTB) Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, Deniz Ticaret Odası (DTO)İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkan Yardımcısı Birol Celep, ile çevre ilçe oda ve borsa başkanları katıldı.

ALTO M. Ender Özer Seminer Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda İzmir iş dünyasındaki gelişmeler ve sorunlara ilişkin çözümler konuşuldu.

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk "Aliağa Ticaret Odası adına toplantımıza katılan herkese teşekkür ederiz. Bu toplantının Ege Bölgesine, İzmir'e ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim. Aliağa yalnızca İzmir’in değil, ülkemizin ticaret ve sanayi merkezlerinin başında gelen ilçelerinden biridir. Ticaret merkezi olmak sorunlarımızı da arttırıyor. Aliağa olarak dış ticarette Türkiye'nin 5.8'ini sağlayan bir bölgedeyiz. Üreteceğiz kazanacağız ve ürettiğimiz ürünü satacağız. Aliağa ürettiğimiz ürünü satmak için en önemli çıkış kapılarından birisi durumunda. 2018 yılını yaklaşık 54 milyon tonluk limanlar elleçlemesiyle tamamladık. Star Rafinerisi'nin de devreye girmesiyle beraber 60- 65 milyon ton gibi bir rakama çıkacak. Ayrıca bir milyona doğru hızla ilerleyen konteyner sirkülasyonumuz var. Yani Aliağa'ya giren çıkan araç sayısı günlük 50 bin civarında. Bu bize de bazı sorumluluklar yüklüyor. Büyük yük hareketinin planlı olması gerekiyor. Bugün Denizli'de üretilenin de, Manisa'da üretileninde en önemli çıkış kapısı artık Aliağa'dır. Dolayısıyla Ege Bölgesi'nin de, özellikle İzmir'in de bizim sorunlarımızla ilgilenmesi gerek” dedi.

Açış konuşmalarının ardından gündem maddeleri bölümünde Aliağa’nın ihtiyaç ve gereklilikleri hakkında konuşan Başkan Ertürk, Aliağa’nın sanayi ve ticaret anlamında artan yatırımlarla birlikte ilçede özellikle diğer sorunların arasında ön plana çıkan ulaşım altyapısı ve sağlık hizmetleri noktasında çok önemli ihtiyaçlarının olduğunu ifade ederek; yaşanabilir bir Aliağa ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak adına bu yatırımların bir an önce hayata geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Ertürk, toplantıda ilçede ihtiyaç duyulan öncelikli alanları şöyle sıraladı:

  • İzmir Çevre Yolu’nun Menemen – Aliağa Etabının İvedilikle Tamamlanması
  • Mevcut Liman Yolları’nın İyileştirilmesi ve Geri Hizmet Alanlarının Oluşturulması
  • Yeni Foça Yol Bağlantısının İvedilikle Tamamlanması ve Yeni Foça Yolu Üzerinde Demir Çelik Fabrikalarının Yolunun Rehabilite Edilmesi
  • Aliağa’dan Geçecek Tren Yolu, İlçenin Ana Transfer Yolu Olan İnönü Caddesinin Kapanmasına Sebep Olmayacak Şekilde Revize Edilmesi
  • Aliağa’ya Tam Donanımlı Yeni Bir Hastane Yapılması
  • Gemi Geri Dönüşüm Sanayi ve Küçük Sanayi Sitesi Su Sorunun Çözülmesi

Toplantıda söz alan diğer katılımcılar da ekonomik ve güncel durumu değerlendirdikten sonra görüş ve taleplerini dile getirdi.

ALTO BSN.BLTN.

ALİAĞA TİCARET ODASI YENİ WEB SİTESİ YAYINA GİRDİ

ALTO_web_sitesi_yenilendi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Ticaret Odası, dijital dönüşüm kapsamında üyelerinin işlemlerini daha çabuk ve güvenli yapabilmesi, mobil iletişim araçlarına uyumlu olması amacıyla web sayfasını yeniledi.

Üyelerinin ihtiyaçları ve güncel yenilikler doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Aliağa Ticaret Odası, yeni web sitesiyle üyelerinin işlemlerini kolaylaştırıyor, tüm bilgilere kolay ulaşım sağlıyor. Yenilenen web sitesi ile Aliağa Ticaret Odası üyeleri almaları gereken evrakları ve ödemelerini online olarak gerçekleştirebilecek.

Online işlemler menüsü ile üyelere hızlı hizmet

Yenilenen web sitesi ile ilgili bilgi veren Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk; “Üyelerimize daha kaliteli, daha hızlı hizmet verebilmek ve işlemlerin online olarak yapılabilmesi için web sayfamızı yeniledik. Yeni sitemizde kolay ulaşılabilirlik, mobil sistemlere uygunluk, hızlı işlem yapabilmeye dikkat ettik. Yenilenen web sitemizle üyelerimiz online borç sorgulayarak, ödeme yapabilecek ve e-belge; Oda kayıt, faaliyet belgesi gibi belgelerini internetten güvenli bir biçimde alabilecekler. Bu da üyelerimize zamandan tasarruf sağlayacak. Aynı zamanda üyelerimiz yeni internet sitemiz sayesinde odamızdaki etkinlik takvimi ile gerçekleştirilecek olan toplantı, etkinlikleri takip edebilecek ve online kayıt yaptırabilecekler. Yine üyelerimiz site üzerinden pek çok yararlı bilgiye ulaşılabilecekler. Aliağa Ticaret Odası olarak amacımız her zaman üyelerimizin faydasına olan çalışmalar yapmak ve yenilikleri takip ederek sistemlerimize entegre etmek” dedi.

Yeni web sitesi mobil uyumlu

Kullanıcı deneyimine odaklanan ve yeni teknolojileri bünyesinde barındıran web sitesi aynı zamanda tüm masaüstü, tablet ve akıllı telefonlarla da uyumlu. Web sitesinin modern ve sadeleştirilmiş ana sayfası üzerinden işyeri açmak isteyenler her türlü belgeye ulaşabilecek, diğer tüm Oda işlemleri, fuarlar, teşvikler, hibeler ve pek çok konuda bilgi alabilecekler.

Online işlemler için üye bilgilerinin güncel olması gerekiyor

ALTO üyeleri www.alto.org.tr adresi üzerinden online borç sorgulayarak, aidat ödemesi yapabilecekler. Web sitesi üzerinden işlemlerin yapılabilmesi için "online borç sorgulama ve ödeme" bölümüne tıklayarak kayıt olunması ve üyelerin iletişim bilgilerinin oda kayıtlarında güncel olması gerekiyor.

ALTO BSN. BLTN.

ALİAĞA ENGELLİLER DERNEĞİ’NDE GÖREV DEĞİŞİMİ

aliaga-engelliler-rehabilitasyon-dernegi-baskani-aytac-bayar-1024x759

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN YENİ YÖNETİME ZİYARET

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK”

Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği’nin 3 Şubat 2019 Pazar günü dernek işletmesinde gerçekleştirdiği tek adaylı olağan genel kongrede Aytaç Bayar, yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Eski Başkan İbrahim Erdemir’in koltuğunu devrettiği Bayar’ın yönetim listesi Bayram Öztürk, Musa Pala, Cumhur Tamakin, Halit Aydın, İbrahim Erdemir, Hüseyin Abut, Nihat Çınar, Tuncay Kaleeli ve İrfan Barut’tan oluştu.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, gerçekleştirilen görev değişiminin ardından Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği’nin yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Dernek binasında gerçekleştirilen ziyarete Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı Aytaç Bayar ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Yönetimi’nin zorlu ve önemli bir misyon üstlendiğini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yükünü hafifletmek adına dernek yönetimine her daim destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

aliaga-engelliler-dernegi-ziyaret-6-1024x593

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK”
Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak adına Aliağa’yı Türkiye’de örnek bir ilçe yapmak istediklerini de ifade eden Başkan Serkan Acar, yapımı devam eden ve çok yakın bir zamanda hizmete açılacak olan Aliağa Gençlik Merkezi’nin bu noktada çok önemli bir proje olduğuna değindi. Başkan Serkan Acar, “Aliağa Gençlik Merkezi, yüzde 100 engelli erişimine imkan veren kimliği ile ön plana çıkacak. Bu noktada engelli kardeşlerimize büyük kolaylık sağlayacak. Gençlik merkezinin içerisinde birçok spor branşı için salonlar olacak. Aliağa’ya uzun yıllar hizmet edecek olan Aliağa Gençlik Merkezi’nden tüm vatandaşlarımız ve engelli kardeşlerimiz faydalanabilecek” dedi.

ALİAĞA ENGELLİLER REHABİLİTASYON DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI AYTAÇ BAYAR’DAN TEŞEKKÜR
Üç yıldır dernek çatısı altında görev yaptığını belirten Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Bayar ise, “Aliağa Belediye Başkanımız Sayın Serkan Acar, yaptığı ziyarette derneğimize bundan sonra yapmak isteği katkıları ve markalaşma yönünde neler yapmak istediğini konusunda bilgiler paylaştı. Engelli vatandaşların kendisinden bir parça olduğunu söyledi. Bunu da her an bize hissettiriyor. Başkanımıza uzun yıllardır derneğimize verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

aliaga-engelliler-dernegi-ziyaret-5-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BLD. BSN. BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 31

7