atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ADD BAŞKANI ERTÜRK’TEN KÜLTÜR YAYINLARI İÇİN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

aliaga-serkan-acar-add-ziyareti_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA ÖNEMLİ BİR EĞİTİM KENTİ OLACAK. DEV KAMPÜS ALİAĞA’NIN İMAJI TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK.

BAŞKAN SERKAN ACAR: “KÜLTÜR, TARİH VE ARKEOLOJİK ÇALIŞMALARA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Aliağa Şubesi Başkan Erol Ertürk ve yönetimine ziyarette bulundu.

ADD Aliağa Şubesi Başkan Erol Ertürk, Başkan Serkan Acar’ı dernek binasında ağırladı. Ziyarette dernek yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Bir saatten fazla süren ziyaret sohbet havasında gerçekleşti.

DEV KAMPÜS ALİAĞA’NIN İMAJI TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ADD Başkanı Erol Ertürk, özellikle Aliağa’ya yapılacak olan dev üniversite kampüsü hakkında Başkan Serkan Acar’dan detaylı bilgiler edindi. Aliağa Çaltılıdere bölgesine Ege Üniversitesi tarafından yapılacak olan dev üniversite kampüsünün Avrupa standartlarında bir kampüs olacağını söyledi. Başkan Serkan Acar, “Avrupa’da 21 ülkenin altına imza attığı protokol ile yükseköğretimin uluslararası bir standarta kavuşturulmasına karar verildi. Türkiye’deki pilot uygulama ise Ege Üniversitesi’nin Aliağa Çaltılıdere bölgesine kuracağı dev kampüs ile hayata geçecek. Proje Aliağa’nın imajı tamamen değiştirecek” dedi.

ALİAĞA ÖNEMLİ BİR EĞİTİM KENTİ OLACAK

Uluslararası nitelikteki dev üniversite kampüsünün Aliağa’ya sınıf atlatacağını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Kampüsün tam kapasite ile eğitim hizmeti vermeye başlaması ile birlikte Aliağamıza yaklaşık 50 bin öğrenci gelecek. Aliağa önemli bir eğitimin kenti olacak. Aliağa ekonomisine de artı bir değer katacak” dedi.

ADD BAŞKANI ERTÜRK’TEN KÜLTÜR YAYINLARI İÇİN TEŞEKKÜR

Aliağa Belediyesi kültür yayınları kapsamında çıkartılan eserler için Aliağa Belediyesi’ne teşekkür eden ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk, ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’ kitabının yazarı aynı zamanda ADD kurucularından olan Cevat Yıldırım’a verilen destekten ötürü memnuniyet duyduğunu belirtti. Aliağa Belediyesi tarafından dağıtılan kitapların ilçe tarihinin ortaya çıkmasında ve bilgilerin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir boşluğu dolduracağına inandığını, tüm yayınları ilgiyle takip ettiklerini söyledi.

ŞÖLEN HAVASINDA AÇILIŞ

Başkan Serkan Acar, ilçenin kuruluşundan bugüne kadar var olan Atatürk heykellerine üçüncüsünü eklemeyi düşündüklerini söyledi. Başkan Serkan Acar, “Mustafa Ekmekçi Meydanına konumlandırılan ve Aydınlı heykeltıraş Mustafa Tuncay tarafından yapılan Zeybek oynayan Atatürk heykeli herkesin beğenisini kazandı. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin organizasyonu ile 13 Eylül Aliağa’nın kurtuluş gününde gayriresmi açılışı yapılan heykel Mustafa Ekmekçi Meydanı’nın da bir şölen havası estirdi” dedi.

ALİAĞA’YA BİR ATATÜRK HEYKELİ DAHA

Aliağa’ya yeni bir dev Atatürk heykeli daha kazandıracaklarını belirten Başkan Serkan Acar, “Heykeltıraş Mustafa Tuncay tarafından çalışmaları üç buçuk yıldır devam eden yedi buçuk metre yüksekliğinde şahlanan at üzerinde bir Atatürk heykelini ilçemize kazandıracağız. Yine tıpkı Çanakkale anıtında olduğu gibi 70 ila 100 metre uzunluğunda kurtuluş savaşı destanını anlatan rölyef çalışmamızda sona ermek üzere. Önümüzdeki aylarda tüm bu çalışmaları kentimize kazandıracağız” dedi.

“KÜLTÜR, TARİH VE ARKEOLOJİK ÇALIŞMALARA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Aliağa’nın 8 bin 500 yıllık tarihini gelecek nesillere ulaştırmak için büyük bir gayret içinde olduklarının altını çizen Başkan Serkan Acar, “Bu kapsamda kültür yayınlarımız ve akademik çerçevedeki arkeolojik araştırmalar bizim için çok önemli. Dünyada beş yerde Apollon Tapınağı vardır. Bunlardan en önemlisi Atina’dadır. Her yıl milyonlarca insan o tapınağı görmek için ziyarete gider. Aliağa’da akademik boyutta yapılan arkeolojik ve tarih araştırmalarında dünyanın en büyük Apollon Tapınağı’nın Aliağa’da olduğunu öğrendik. Yine dünyaca ünlü Nike sembolünün Aliağalı olduğunu ve bu topraklardan koparılıp götürüldüğünü öğrendik. Yine antik devletler dünyasında çok ünlü bir kralın anıt mezarının Aliağamız ilçe sınırlarında olduğunu öğrendik. Yapılan araştırmalarda Uzunhasanlar Mahallesi’nde bulunan Tisna Antik Kenti’nin de aslında önemli bir antik şehir olduğunu öğrendik. Aliağa tarihine ışık tutacak kültür, tarih ve arkeolojik çalışmalara desteğimiz devam edecek. Halen ilçe sınırlarımız içinde olan tüm antik kentlere maddi destek verdiğimiz gibi komşu ilçelerdeki arkeoloji kazılarına da elimizden geldiğince yardımlar yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“ZEYBEK OYNAYAN ATATÜRK HEYKELİ KENTE KAZANDIRILMIŞ ÖNEMLİ BİR DEĞER”

Beş yıl boyunca basından takip ettikleri ve Aliağa Kent Kitaplığı adı altında bastırılan eserlerin Aliağa’da önemli bir boşluğu doldurduğunu ifade eden Ertürk, çeşitli kampanyalarla dağıtılan Nutuk kitabının da kendileri için önemli bir konu olduğunu söyledi. Ertürk, Yeni yapılan Zeybek oynayan Atatürk heykelinin de kente kazandırılmış önemli bir değer olduğunu ve tüm etkinlikleri Zeybek oynayan Atatürk heykeli önünde yapacaklarını aktardı.

ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk, Başkan Serkan Acar’a yerel seçimler öncesinde de başarılar dilerken ziyaret çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

aliaga-serkan-acar-add-ziyareti_1

 aliaga-serkan-acar-add-ziyareti_3aliaga-serkan-acar-add-ziyareti_4

 

 

 

 

 

 

Haberin orijinal boyut fotoğrafları:

Haberin video linki:https://we.tl/t-ybblTXBf8s

ALFA TV Link:https://dai.ly/x73kc7g

Haberin ses dosyası:

İZMİR-ALİAĞA (06.03.2019)

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE EN MODERN HAYVAN BAKIMEVİ ALİAĞA’DA AÇILACAK

aliaga-serkan-acar-yardim-severler-dernegi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aliağa Şubesi Başkanı Dilek Gülboy ve yönetimi ziyaret etti.

Bugüne kadar yardıma muhtaç birçok aileye çeşitli yardımlarda bulunan ve başarılı öğrencilere burs imkânı sağlayan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aliağa Şubesi Yönetimi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı dernek binasında ağırladı.

TOKİ’DEN ALİAĞA’YA 5 BİN KONUT

Dernek yönetiminin TOKİ hakkındaki sorularını yanıtlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Son yıllarda Aliağamızda ciddi bir konut sorunu yaşanıyor. TOKİ ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Aliağamızın konut sorununa bir nebzede çözüm üretebilecek kararlar alındı. TOKİ aldığı karar doğrultusunda Aliağamızda 5 bin konutluk bir projeyi hayata geçirecek” dedi.

ALİAĞA’YA 301 YATAKLI A SINIFI YENİ DEVLET HASTANESİ

Başkan Serkan Acar, Aliağa’ya yapılacak olan meslek hastalıkları hastanesi ve yeni devlet hastanesi hakkında da bilgiler verdi. Başkan Serkan Acar, “Dokuz Eylül Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Aliağamıza Türkiye’nin dördüncü meslek hastalıkları hastanesini kazandıracağız. Temel atma hazırlıklarını yaptığımız meslek hastalıkları hastanesi 2019 yılı sonunda vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Meslek hastalıkları hastanesinin yanı sıra Aliağamıza 301 yataklı A sınıfı yeni bir devlet hastanesi kazandırılacak. Hastane projelerin hayata geçmesi ile birlikte Aliağamızda sağlık sorunu çözüme kavuşacak. Hastalarımız tedavi için Aliağa dışına gitmek zorunda kalmayacak ” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK VE EN MODERN HAYVAN BAKIMEVİ ALİAĞA’DA AÇILACAK

Başkan Serkan Acar ayrıca sokak hayvanları için yakın bir zamanda Çıtak bölgesinde Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağı ve bakımevinin de tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

GÜLBOY’DAN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aliağa Şubesi Başkanı Dilek Gülboy, her zaman yanlarında olan Başkan Serkan Acar’a derneğe sağladığı katkılardan ötürü teşekkür etti. Gülboy, “Şahsım ve derneğim adına size teşekkür ediyorum. Beş yıl boyunca her isteğimize cevap verdiniz. Hiçbir zaman geri çevirmediniz. Derneğimize büyük katkılarınız oldu” dedi. Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

aliaga-serkan-acar-yardim-severler-dernegi_3

 aliaga-serkan-acar-yardim-severler-dernegi_4 
aliaga-serkan-acar-yardim-severler-dernegi_2 

DURMAZ’IN SEÇMEN İLETİŞİM HATTI DEVREYE GİRDİ

c1114a4c-6546-4d33-8080-6c7663eace14

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, 31 Mart yerel seçim çalışmaları süresince daha fazla seçmenle iletişim kurmak için WhatsApp hattı açtı.

Vatandaşların istek, öneri ve görüşlerini bildirmeleri için WhatsApp iletişim hattını devreye sokan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, 0232 249 09 35 numaralı adresini sosyal medyadan duyurdu.

Akıllı telefon uygulamalarında aktif olarak kullanılan WhatsApp’ın artık hayatımızın bir parçası olduğuna dikkat çeken Özcan Durmaz, “Seçim kampanyası sürecinde bize ulaşmak isteyen vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak, bizim de herkese ulaşabilmek amacıyla kurduğumuz WhatsApp iletişim hattımız, seçimden sonra da vatandaşlarımızın hizmetine açık olacak. Hemşerilerim bu numaradan arzu ederlerse arayarak, arzu ederlerse yazarak soru, görüş ve önerilerini aktarabilecekler. Yerel yönetim ile ilgili görüşlerini, projelere yönelik önerilerini ve belediyeden beklentilerini bizimle paylaşan vatandaşlarımızla birlikte katılımcı belediyecilik anlayışımızı şimdiden hayata geçirmiş olacağız''diyerek, Aliağa’da belediye ile halkı ortak akılda buluşturacaklarını söyledi.

 

MART MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

DSC_0827

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi mart ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar yer aldı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 39 madde tek tek oylandı.

5 Şubat 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan toplantıda ilk olarak başkanlıktan gelen önergeler meclis üyelerinin görüşüne sunuldu. Meclis üyelerinin görüşülen sunulan 19 madde İmar Komisyonuna 20.Madde ise İmar Komisyonu ile Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Başkanlıktan gelen önergelerin görüşülmesinin ardından Komisyondan Gelen Raporların oylanmasına geçildi. Raporlarda yer alan 19 maddenin komisyonlardan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile kabul edildi.

Mart ayı olağan meclisi meclis görüşmelerine katılmayan Mehmet Yeşil’in mazeretinin kabul edilmesi ile sona erdi.

DSC_0838

 DSC_0848

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

ALİAĞA’YA DÜNYA STANDARTLARINDA HİPPOTERAPİ MERKEZİ

aliaga-belediyesi-hippoterapi-merkezi-500x357

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son beş yılda Aliağa’ya birbirinden değerli projeler kazandıran Aliağa Belediyesi, Çaltılıdere Mahallesi’ne yapmayı planladığı “Hippoterapi Merkezi” için de çalışmalarını hızlandırdı.

72 dönümlük Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, 170 dönümlük Mavi Bayraklı Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri, yapımı devam eden Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi, 10 bin 522 metrekarelik Gençlik Merkezi ile kente değer katan Aliağa Belediyesi, tüm bakırçay bölgesine hitap edecek olan “Hippoterapi Merkezi”nin de yakın zamanda inşasına başlıyor.

HİPPOTERAPİ MERKEZİ’NDE NELER VAR

33 Bin metrekarelik bir alana sahip olacak olan “Hippoterapi Merkezi”nde Atla Terapi, Bireysel Eğitim Odaları, Çocuk Oyun Alanları, Tek Katlı Ahır, Engelli Mutfak Atölyesi, Fizik Tedavi Merkezi, Padok, Grup Eğitim Odası, Otopark, Seyir Terası, Kafeterya, Günü Birlik Dinlenme Alanları ile Tek Katlı “Rehabilitasyon Merkezi ve Yönetim Binası” bulunacak.

DÜNYA STANDARTLARINDA HİPPOTERAPİ MERKEZİ

Dünya standartlarındaki “Hippoterapi Merkezi”, özellikle engelli vatandaşların rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayacak. İçerisinde hobi bahçeleri ve güzel sanat atölyesinin de bulunacağı “Hippoterapi Merkezi” sadece kentteki engelli vatandaşlarımıza değil bakırçay bölgesindeki tüm engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek.

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 32

7