atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

İzmir’in kurtuluş günü birbirinden renkli etkinliklerle kutlanacak

Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 96. kurtuluş yıldönümünü birbirinden renkli etkinliklerle kutlayacak. 350 metrelik dev bayrağın taşınacağı Zafer Yürüyüşü ile başlayacak tören kutlamalarındaki heyecan, Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün nefes kesen gösterileri ile doruğa çıkacak. O büyük gün, onbinlerce İzmirlinin katılacağı Fener Alayı yürüyüşü ve 9 Eylül konseri ile son bulacak.

izmir-in-kurtulus-gunu-birbirinden-renkli-etkinliklerle-kutlanacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hem İzmir’in hem de Türkiye’nin kurtuluş günü olarak şanlı tarihimizde çok özel bir yeri olan 9 Eylül 1922’nin 96. yıldönümü, yine muhteşem törenlerle kutlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in bu coşkusunu zengin programla tüm kente yayacak.

350 metrelik dev bayrak
İzmirliler, 9 Eylül Pazar gününe Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 96.Yıl Zafer Yürüyüşü’yle başlayacak. Saat 09.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak tarihi yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Türk Ordusu’nun İzmir’e girerken kullandığı güzergah üzerinde düzenlenen yürüyüşte Gaziler, Anafartalar ve İkiçeşmelik caddelerini takip edecek İzmirliler, 350 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağını birlikte taşıyacak.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, ardından Hükümet Konağı’ndaki bayrak töreni ile devam edecek. Cumhuriyet Meydanı, saat 11.15’ten itibaren konser ve gösterilerin yer aldığı kutlamaları izlemek isteyen on binlerce İzmirliye kucak açacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada İzmirlilere hitap edecek.

Programda Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası Konseri, Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösterileri, İzmir Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu Dinletisi ve şiir dinletisi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Topluluğu gösterisi de yer alacak.

Türk Yıldızları ve Solo Türk nefes kesecek
Saat 17.00’de Süvari Birlikleri’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na gerçekleştireceği yürüyüşten hemen sonra İzmir semaları, saat 17.30’dan itibaren önce Solo Türk ardından da Türk Yıldızları’nın nefes kesen gösterilerine sahne olacak.

Fener Alayı’nda buluşalım
İzmir’in 96. yıl kurtuluş coşkusu, 9 Eylül akşamında zirve yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Fener Alayı yürüyüşü sırasında İzmirliler, ellerindeki Türk bayraklarıyla Kordon’u adeta “gelincik tarlasına” çevirecek. Gündoğdu Meydanı’na kadar devam edecek Fener Alayı’nın ardından, saat 21.00’de, Türk Rock Müziğinin efsane ismi Haluk Levent ve Olten Filarmoni Orkestrası aynı sahneyi paylaşacak. Gece, İzmir Marşı eşliğinde lazer ve ışık gösterileriyle devam edecek.

www.aliagamedya.com

Sivas Kongresi’nin 99. Yılı Aliağa’da Kutlandı

WhatsApp_Image_2018-09-05_at_13.45.42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında önemli yapı taşlarından biri olan Sivas Kongresi’nin 99. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan bir tören ile anıldı.

Anma törenine Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri ve birçok Sivaslı katılım gösterdi.
Dernek üyeleri saygı duruşunda bulunup anıta çelenk koydu. Aliağa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamit Çelik,” Vatan bir bütündür parçalanamaz diyen Mustafa Kemal Atatürk 108 gün Sivas’ta kalarak en son 4 Eylül 1919’da Türkiye’nin değişik yerlerinden temsilcileri Sivas’a davet ederek Cumhuriyet’i kuruluş temellerini atmıştır. Bizler Sivaslı olarak Türk Milleti olarak bu günleri yaşatmak bizim görevimizdir. Elimizden geldiği kadar bu günleri yaşatmaya çalışacağız.” dedi.

www.aliagamedya.com

 

 

Foça’daki yakıt sızıntısı nedeniyle meclis üyelerinden ortak açıklama

İzmir’deki Foça Belediyesi’nde grubu bulunan partilerin meclis üyeleri, denizde meydana gelen ve kirliliği neden olan fuel-oil sızıntısı nedeniyle yaptıkları basın açıklamasında, geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Yaklaşık 40 kilometrelik bir sahil şeridine sahip ilçemizin, yalnızca 2,5 kilometrelik kıyı alanında meydana gelmiştir.

2631012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kirlilik, algılananın aksine Yeni Foça Sahilimizin Gencelli Bölgesi’ndeki çok küçük bir bölümünde meydana gelmiş olup; diğer tüm kıyı alanlarımız, denizimiz ve doğamız, son derece temiz ve halk sağlığı açısından güvenilirdir” şeklinde ifadelerine yer verildi.

Foça Belediyesi’nde grubu bulunan partilerin meclis üyeleri, denizde meydana gelen fuel-oil sızıntısı nedeniyle bir açıklama yayımladı. Çevre kirliliğine neden olan olayla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşlara geçmiş olsun dilekleri iletildi. Yapılan açıklamada, Foça’nın 40 kilometrelik bir sahil şeridi içerisinde bulunduğu ifade edilerek, kirliliğin 2,5 kilometrelik bir alanda etkili olduğu kaydedildi. Olaydan sonra hemen gerekli birimlerle teması geçildiği kaydedilerek, “Geçtiğimiz hafta (30 Ağustos 2018 Perşembe akşamı) Yeni Foça Mahallemizin Gencelli bölgesinde henüz belirlenemeyen bir kaynaktan denize sızan akaryakıt nedeniyle meydana gelen kirlilik, bizleri derinden üzmüştür. Kirlilik, Yeni Foça Gencelli Sahiline ulaştığında derhal konuya el konulmuştur. Durum kontrol altına alınarak, denize girilen bölge, bariyerlerle çevrilmiştir. Kirlilik içinde kalan bölgede, denize girilmesi engellenmiştir. İlgili kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği ile bu talihsiz durumun, halk sağlığına ve denizde yaşayan canlıların sağlığına zarar vermemesi için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Söz konusu durum, kesinlikle bilinmelidir ki; yaklaşık 40 kilometrelik bir sahil şeridine sahip ilçemizin, yalnızca 2,5 kilometrelik kıyı alanında meydana gelmiştir. Kirlilik, algılananın aksine Yeni Foça Sahilimizin Gencelli Bölgesi’ndeki çok küçük bir bölümünde meydana gelmiş olup; diğer tüm kıyı alanlarımız, denizimiz ve doğamız, son derece temiz ve halk sağlığı açısından güvenilirdir. Tatilci ve yazlıkçı vatandaşlarımız, Ege turizminin gözde ilçelerinden biri olan Foça’mızda tatillerini sürdürmekte ve denize girmenin keyfini yaşamaktadır” denildi.

“Denetimlerin sürekli hale getirilip sıkılaştırılmasının takipçisi olacağız”

Ayrıca, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizdeki 16 Özel Çevre Koruma Bölgesinden biri olan Foça’mız; en güzel deniz ve iklimi ile her zaman ve bu Sonbahar aylarında da tüm güzelliklerini bizlere sunacaktır. Böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için ilgili kurum ve kuruluşlarca her türlü tedbirin alınması ve denetimlerin sürekli hale getirilip sıkılaştırılmasının takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Bu vesile ile tüm halkımızı, 10-11-12 Eylül tarihlerinden gerçekleşecek olan 11’inci Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivalimize davet ediyoruz.”

www.aliagamedya.com

ALİAĞA KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

indir

 

 

 

 

 

 

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu.

İçişleri Bakanlığı’nın 471 kişilik 2018 yılı kaymakam kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Ceyhan Kaymakamlığı’na atanırken, Aliağa Kaymakamlığı’na da Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Erhan Günay atandı.

Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, İlkadım Kaymakamlığına atandı.

Trabzon Vali Yardımcılığına Bergama Kaymakamı Osman Nuri CANATAN,Bergama İlçesi’ne ise Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy atandı.

Menemen Kaymakamı Gülihsan Yİğit Afyon Vali Yardımcısı olurken, Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak da Menemen Kaymakamlığına atandı.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN FOÇA’YA DESTEK

40552144_2192177897522021_4842816659804651520_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Foça ilçesi Gencelli bölgesinde sahil şeridine yayılan ve kaynağı henüz belirlenemeyen akaryakıtın temizlenmesi faaliyetleri devam ederken çalışmalara Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’dan destek geldi.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalara Aliağa Belediyesi araç-ekipman, personel ve kumanya desteği verdi. Ekiplerin çalışma yaptığı bölgeye giden Başkan Serkan Acar, çalışmaları yerinde inceledi. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan veAliağa Liman Başkanı Levent Köleteli ile bir araya gelen Başkan Serkan Acar çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler edindi.

40520687_2192174697522341_1964612423096729600_n

 

 

 

 

 

 

Çalışmaların hızlı ilerlemesi noktasında Aliağa Belediyesi’nin önemli desteklerde bulunduğunu belirten İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, sabah saatlerinden itibaren başlayan çalışmalar sayesinde yüzde 80 civarında bir temizleme yapıldığını söyleyerek desteklerinden ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

Deniz temizliğinin önemine vurgu yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek çalışmalara günün her saati destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

www.aliagamedya.com

 

 

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 28

7