atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ALTO’DA SÖZLEŞME OKUMA VE YAZMA TEKNİKLERİ ANLATILDI

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), eğitim faaliyetleri kapsamında üyelerine hukuk alanındaki gelişmeler ile ilgili ve oluşabilecek hak kayıpları ile ekonomik zararlarını önleyici nitelikte temel bilgiler vermek üzere ‘sözleşme okuma ve yazma teknikleri semineri’ düzenledi.

konumaclar 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Aliağa Ticaret Odası Hukuk Danışmanı Av. Meriç Kaptan ve Av. Hamit Erdem, kanuni değişiklikler ve yenilikler ışığında sözleşme yönetiminde yapılan hataların sebep olduğu hak kayıplarının ve ekonomik zararların önlenmesine yönelik, temel bilgi ve becerileri aktardı.

Seminere, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Meclis Başkan Vekili Şenol Dönmez, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Y. Kemal Aygün ile davetliler katıldı.

Seminerde katılımcılar, müzakere aşamasından başlamak üzere, sözleşme metninin hazırlanması, sözleşmenin kurulması, ifası, sona erdirilmesi uygulamalarında dikkat edilmesi gereken noktaları görme imkânı buldular.

Eğitim kapsamında,yeni mevzuat içtihat değişiklikleri ışığında, sözleşme hazırlarken ve incelerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında katılımcılara bilgi aktarımı yapan Av. Meriç Kaptan ve Av. Hamit Erdem, Bu kapsamda özellikle, sözleşmenin başlığı, sözleşmenin tarafları, sözleşmenin konusu, sözleşmenin imza tarihi ve tarafların yüklendikleri borçların doğru formüllerle yazılması için gerekli pratik bilgiler sundular.

Seminerde ayrıca, sözleşme yönetimi açısından önem arz eden, faiz oranı, döviz işlemleri, vergi ve diğer masraflar, gizlilik, yetkili mahkeme, sözleşmenin dili ve sözleşmenin sona erme rejimi gibi hususlarda bilinmesi gereken stratejik kurallar ve bahsi geçen konularla ilgili yeni içtihatlar hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

katlmclar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seminer soru cevap kısmının ardından sona erdi.

 

ALTO BSN.BLTN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MESLEK KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

aliaga-tupras-halk-egitimi-merkezi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verdiği kurslar ile kadın erkek, genç yaşlı binlerce Aliağalıya meslek kazandıran Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi, yılın 12 ayı eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Yaz döneminin ardından kış dönemi kursları için de kayıtlar devam ediyor. 2017-2018 Eğitim döneminde 13 bin 244 kursiyere ulaşan Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi bu sayıyı 20 binlere çıkartmayı hedefliyor.

Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi 2017-2018 Eğitim döneminde; 286 Genel, 361 Mesleki ve Teknik, 150 Okuma ve Yazma, 62 Hijyen, 93 Okullar Hayat Olsun Kursu açtı. Yeni Şakran’da bulunan yedi ayrı cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere yönelik açılan 305 kursta da 3 bin 618 kursiyere eğitim verildi.

Eğitimlerine 2018-2019 döneminde de devam edecek olan Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde şu kurslara başvuru yapılabilecek.

EL SANATLARI: Çini-ahşap, ebru-giyim-mefruşat, kırk yama, oyalar, nakış, deri, kumlama, mum yapımı, takı, gümüş kazaz, hasır bilezik.

MESLEK KURSLARI: Bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, emlak danışmanlığı, arıcılık, hasta kabul, zeytin budamacılığı, hızlı klavye, kalorifer ateşçiliği, auto cad, güzellik ve saç bakım, yiyecek ve içecek eğitimi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL KURSLAR: Bağlama-gitar, yabancı diller, Kuran-ı Kerim-Osmanlıca, okuma-yazma, çocuk bakım odası, diksiyon, aile eğitimi, resim, 23 yaş üstü zihinsel engelliler eğitimi, spor, fotoğrafçılık, satranç.

Kurslara kayıt olmak isteyen vatandaşlar http://aliagatuprashem.meb.k12.tr/ adresi üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi merkez binasına da şahsen müracaat edebilirler.

Vatandaşlar mesleki kursların dışında üniversiteye hazırlık kursları içinde Halk Eğitimi Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Açık Lise ve Açık Ortaokul işlem ve kayıtlarını da merkez binasından yapabilirler.

ALİAĞA HEM’DEN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU
Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversiteye hazırlık kursu açacaklarını belirten Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, “Üniversite sınavına hazırlanan lise mezunlarının okul müfredatına ilişkin kazanımlarını tekrarlamayı, eksikliklerini gidermeyi ve bilgilerini zenginleştirmeyi hedefleyen destekleme kursları açacağız. Destekleme kurslarına katılmak isteyen lise mezunları 17-21 Eylül tarihlerinde merkez binaya şahsen başvuru yaparak kayıt yaptırabilecek. Ayrıca Açık Lise ve Açık Ortaokul için kayıt ve yenileme işlemler kurumumuz tarafından yapılıyor. Bununla ilgili ders kitapları da yine kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir” dedi.

 

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

ALİAĞASPOR FK, TARAFTARI FUTBOLCUSU VE YÖNETİCİSİ İLE ŞAMPİYONLUĞA KENETLENDİ

aliaga-sampiyonluga-kenetlendi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele edecek olan Aliağaspor FK’nın taraftar grubu Yeniçeriler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Yeniçeriler taraftar grubu tarafından özel bir mekânda gerçekleştirilen birlik ve beraberlik buluşmasına Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yanı sıra Aliağaspor FK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şimşek, Teknik Sorumlu Polat Çetin, Aliağa Belediyesi Spor Birim Sorumlusu Bilal Özkurt ve futbolcular katıldı.

Aliağa’ya yakışan bir sezon geçirilmesi temennisinde bulunan Aliağaspor FK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şimşek, “Güçlü ve uyum içerisinde hareket eden bir takıma sahibiz. Ligin başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Ligin başından sonuna kadar centilmence ama bir o kadar da şampiyonluğu isteyen bir takım olarak oynayacağız. Ligi zirvede tamamlayacağız ve play off’ların ilk maçını kazanarak 3.lige adımızı yazdıracağız” dedi.

Başarının gelmesi için taraftar, futbolcu, yönetici ve halkın bir arada olması gerektiğini ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, “Güzel bir hazırlık dönemi geçirildi. Hep birlikte başarılı bir sezon yaşayacağız. Teknik kadromuza ve futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz” dedi.

 

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

ALİAĞALI KADINLARDAN “TEMİZ ÇEVRE ETKİNLİĞİ”

aliaga-temiz-cevre-etkinligi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde çevre gönüllüsü kadınlar tarafından “Temiz Çevre Etkinliği” düzenlendi.

Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de oluşturulmak istenen farkındalık için destek verdi. Etkinliğe Aliağalı Anneler Grubu Üyeleri ile Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği de (ALDER) katılım gösterdi.

Aliağa Belediyesi’nin “Kadın Emeği Değerlendirme Projesi” kapsamında kendilerine tahsis edilen geçici teşhir satış reyonlarında ürünlerini sergileyen kadınlar başta olmak üzere birçok çevre gönüllüsü kadın Fırat Çakıroğlu Parkı’nda bir araya geldi. Etkinliğe Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Kürşat Bahadır Turan ve ALDER Başkanı Naci Biçer de katıldı.

Kentlerde sigara izmariti ve pet şişenin ardından en büyük üçüncü kirletici olarak bilinen kabuklu kuruyemişlerin doğaya verdiği zarara dikkat çekmek isteyen çevre gönüllüsü kadınlar ilçe merkezinde kabuklu kuruyemiş satışı yapan işletmeleri ziyaret etti. İşletmecilere ücretsiz olarak kese kâğıdı dağıtıldı. Kadınlar, bu kese kağıtlarının kuruyemiş ambalajının yanında müşteriye yine ücretsiz olarak verilmesini talep etti. Etkinliğe katılan Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri ve Milletin Ekibi tarafından da çevre bilincinin aşılanması hususunda vatandaşlara el ilanları dağıtıldı.

ALİAĞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ HANDAN ÇETİNER ŞİRİN: “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE BİR SON VERMEK İSTEDİK”
Daha sonra Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda toplanan kadınlar çekirdek partisi yaparak etkinliği sonlandırdı. Yere atılan kuruyemiş kabuklarının özellikle yeşil alanlara zarar verdiğini belirten Şirin, “Yaz boyunca gördüğümüz sıkıntılardan bir tanesi kuruyemiş kabuklarının yere atılmasıydı. Bu durum hem çevre kirliliğine neden oluyor hem de çocuklara kötü örnek oluşturuyordu. Biz kadınlar olarak bu çevre kirliliğine bir son vermek istedik. Etkinliğimiz çerçevesine Aliağa’daki kuruyemiş işletmecilerine kese kâğıtları dağıttık. Kabuklu kuruyemiş satın alan vatandaşlarımızdan da kabuklarını yere değil bu kese kâğıtlarına atmalarını rica ediyoruz” dedi.

ALİAĞA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI BERRİN ARGUNHAN: “ÇİMLERE TELAFİSİ OLMAYAN ÖLÇÜDE ZARAR VERİYOR”
Çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan, “Parklarda ve bahçelerde yere atılan kuruyemiş kabukları özellikle çimlere telafisi olmayan ölçüde zarar veriyor. Bunu önlemek adına Aliağa Belediyesi ile işbirliği yaparak çevre temizliği konusunda güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attık” dedi.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

 

ALİAĞA İLÇE STADINDA ÇİMLER YENİLENİYOR

aliaga-ilce-stadi-cimler-yenileniyor_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağaspor FK’nın iç saha maçlarını oynadığı Aliağa İlçe Stadında çimler yenileniyor.

Yeni sezonda kurduğu kadro ile Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) en iddialı takımları arasında yer alan Aliağaspor FK’nın iç saha maçlarına ev sahipliği yapan ilçe stadında çim yenileme çalışmalarına başlandı. Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak statta futbol oynamaya artık müsait olmayan çimlerin söküm işlemi gerçekleştiriliyor.

Çim söküm işlemleri tamamlandıktan sonra zemin tekrar düzeltilip drenaj ve sulama sistemi yenilenecek. Ardından futbol sahaları için özel ve dört mevsim yeşil kalabilen çim ekimi yapılacak. Çalışmaların 40 gün içerisinde tamamlanması beklenirken bu süre zarfında Aliağaspor FK iç saha maçlarını Petkim Stadında oynayacak.

Daha kaliteli bir futbolun oynanabilmesi ve sakatlıkların yaşanmaması için çimlerin yenilendiğini belirten Aliağaspor FK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Şimşek, “3.ligi hedeflediğimiz bu sezon çok kaliteli ve teknik futbolculardan oluşan bir kadro kurduk. Futbolcularımızın güzel futbolu sahaya yansıtabilmeleri ve seyircimize üst seviyede bir seyir zevki yaşatabilmek adına bozuk olan zeminin yenilenmesini istedik. Bu kapsamda çalışmalarımıza başladık. Çalışmalarımızı 40 gün içerisinde tamamlayıp sahamıza tekrar döneceğiz” dedi.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 30

8