atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Yasak yerde kurban kesiminin cezası 105 lira

2600203

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için gerekli önlemleri aldı. İl Kurban Hizmetleri Komisyonu, İzmir genelinde 35 satış yeri, 100 kesim yeri ve 168 satış-kesim yeri belirledi. Kurban kesimleri için 18 çadır ve 7 mobil konteyneri kurmaya hazırlanan Büyükşehir ekipleri, halkın hijyenik ortamda kesim yapabilmesi için bu alanlarda çadır ile su–hava tesisatlarının oluşturulması ve portatif tuvaletlerin yerleştirilmesi çalışmalarına devam ediyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, satış ve kesim yerlerinde kurulan çadırlar için zemin betonu, çöp konteyneri, hayvan bağlama yeri, vidanjör ve su tesisat bağlantıları hazırladı; foseptik çukuru ve kompresör bağlantılarını da tamamladı.

Mobil kesim üniteleri çok tuttu

Büyükşehir belediyesi, bu sene üçüncü kez ’mobil kurban kesim ünitelerini’ hizmete sunuyor. 6 adet büyükbaş, 1 adet küçükbaş kesim konteyneri satın alan belediye, bu üniteleri Bornova Işıkkent Kurban Pazarı (Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi Karşısı) (3 adet), Balçova – İnciraltı Mahallesi Eski Çeşme yolu Flora Çiçekçilik yanı (1 adet) ve Bayraklı – Doğançay Mezarlığı yanına (3 adet) kurarak vatandaşlara hizmet verecek.

3 metre genişliğinde, 13 metre uzunluğunda ve 6 metre yüksekliğindeki konteynerlerin içinde; vinç, monoray, su deposu, gövde ayırma testeresi ve kesim makası bulunuyor. Büyükbaş kesimini monoray üzerinde mezbaha standartlarında yapılabilen ünitelerde günlük 100 büyükbaş hayvan kesimi yapılabiliyor. Hijyenine kurallarına maksimum dikkat eden eğitimli kasaplar tarafından yapılacak kesimlerde, konteynere giren hayvan maksimum 7 parça halinde gıda poşetleri içerisinde vatandaşlara teslim ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından konteynerlerde uygulanacak kesim tarifesi, mezbahalar ile uygulanacak tarife fiyatlarıyla aynı olacak. 13 Ağustos Pazartesi gününden itibaren oluşturulacak konteyner bölgelerinde alınacak tahsilat makbuzlarının üzerindeki numara, aynı zamanda kurban sıra numarası da olacak.

Büyükşehir belediyesi tarafından işletilen Aliağa, Bayındır, Bergama, Kiraz, Ödemiş, Selçuk ve Urla mezbahaları ile Eski Tire Mezbahası’nda önceki yıllarda olduğu gibi yine kurban kesimi gerçekleştirilecek.

Dezenfeksiyon yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Haşere Mücadele ekipleri tarafından başlatılan ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarının, hem kurban satış yerlerinde hem kurban kesim yerlerinde bayram süresince ve sonrasında devam edeceği bildirildi. Hayvan satış alanlarında çadır içlerindeki ve toplama alanlarındaki hayvan dışkılarına karasinek üremesini önlemek amacıyla larvasit uygulaması, toplama alanlarındaki dışkıların üzerine toz kireç uygulaması her gün yapılıyor. Ayrıca ergin karasinek mücadelesi için alan genelinde sırt ULV cihazı ile insektisit uygulaması düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Kurban satış alanlarında hayvan dışkılarının belli bir yerde toplanması ve günlük olarak uzaklaştırılması işi ise ilçe belediyelerinin sorumluluğunda devam ediyor.

Yasak yerde kesimin cezası 105 lira

Cadde, sokak, apartman aralığı, park, otopark, yol ve otoyol kenarları, spor ve çocuk oyun alanları gibi yerlerde ise kurban kesimi her yıl olduğu gibi bu yılda yasaklandı. Belirlenen yerler dışında kurban kesen veya kesilen kurban atıklarını sokağa ve kamuya ait alanlara bırakanlara, Kabahatler Kanunu’nun 41/3. maddesi gereği işlem yapılacak ve belediye zabıta görevlileri tarafından 105 lira para cezası uygulanacak. İzmir Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde uygunsuz kurban kesimlerini önlemek için denetimlerini sürdürecek.

Kesim ücretlerinde damping

İzmir Büyükşehir Belediyesine ait mezbahalarda ve mobil kesim ünitelerinde büyükbaş kurbanı görevli kasaba kestirmek isteyenlerden bayramın birinci günü 280 lira, ikinci ve diğer günlerde ise yığılmaları engellemek için 25 lira indirimle 255 lira ücret alınacak. Küçükbaş hayvanlar için ise bayramın birinci günü 85 lira, diğer günler 70 liralık kesim tarifesi uygulanacak. Vatandaşlar, büyükşehir belediyesi mezbahalarının bulunduğu ilçelerdeki yerel hizmetler binalarından da kesim sırası alabilecek. Kesimde vatandaşlara görevli personel tarafından ayrıca ’gıdaya uygun et taşıma poşeti’ dağıtılacak.

 

www.aliagamedya.com

ALTO ÜYELERİNE ÜNİVERSİTE KAYITLARINDA İNDİRİM FIRSATI

niversite_Kaytlarnda_ndirim

 

 

 

 

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), üyelerinin indirimli eğitim hizmetlerinden yararlanabilmesi için anlaşmalarını sürdürüyor.

Bir taraftan üniversite - sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren, diğer taraftan ALTO üyelerinin eğitim hizmetlerinden indirimli şekilde yararlandırılabilmelerine yönelik olarak 2017’de Bergama Doğa Okulları, 2018’de Özel Aliağa Fen Bilimleri Okulları ile protokol imzalayan Aliağa Ticaret Odası, şimdi de İzmir Ekonomi Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ile burs ve indirim anlaşmaları gerçekleştirdi.

İndirimlerin detayları şöyle:

İzmir Ekonomi Üniversitesi

İzmir Ekonomi Üniversitesine ücretli kontenjanlarından kabul edilen öğrencilerden, Aliağa Ticaret Odası üyesi olan gerçek kişilerin 1. derece kan hısımları (anne/baba/çocuk) ile tüzel kişi üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup aynı zamanda son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin 1. derece kan hısımlarına %15 indirim uygulanacaktır.

İndirimden yararlanmak isteyen gerçek kişiler, ticaret sicil memurluğundan oda kayıt belgesi, tüzel kişi olanların ise ticaret sicil memurluğundan son 1 yıldan bu yana ortak olduklarını gösteren belge ile tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili olduklarını belirten bir belge almaları gerekmektedir.

KTO Karatay Üniversitesi

ALTO üyeleri ile üyelerin birinci derece yakınlarının (anne, baba ve çocuklar) ve eşlerinin KTO Karatay Üniversitesi Lisans veya ön lisans programlarına kayıt yaptırmaları halinde öğrenim ücretinden %15 oranında ahilik bursu sağlanacaktır.

Protokol gereği; 2018-2019 akademik yılında Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler için geçerli olup, Bu protokol kapsamında lisans ve önlisans programlarına kayıt hakkı elde eden ALTO üyeleri, birinci derece yakınlarına ve eşlerine ahilik bursu, ALTO üyelerinin odadan güncel tarihli yetki belgesi aslını getirmesi ile bu yetki belgesini her akademik yılbaşında yenilemesi ve birinci derece yakınların ilgili Nüfus Müdürlüğünden alacakları vukuatlı nüfus kaydı belgesinin aslını ibraz etmeleri şartı ile sağlanmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

ALTO üyelerinin çocuklarına İstanbul Ticaret Üniversitesi Lisans programlarına kayıt yaptırmaları halinde öğrenim ücretinden %10 oranında indirim sağlanacaktır.

mer_Ertrk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ertürk: İş dünyası ile eğitim dünyasının birlikteliğini gösteren örnek bir uygulama

İndirim anlaşmalarının; iş dünyası ile eğitim dünyasının birlikteliğini, iş birliği içinde çalışmalarını ve bu çalışmalardan verimli sonuçlar alınabileceğini gösteren örnek uygulamalar olduğunu ifade eden Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Eğitimden sağlığa pek çok alanda bu tür anlaşmalar yaparak üyelerimizin bütçelerine katkı sağladığımız için mutluyuz. Yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın iyi bir eğitimden geçmeleri ve ileriye daha emin adımlar atmaları üzerinde önemle durduğumuz bir konu. Gençlerimizin bu değerli üniversitelerde nitelikli bir eğitim alarak, geleceğe hem bilgi hem de pratik olarak iyi hazırlanacaklarını düşünüyorum” dedi.

 

ALTO BSN.BLTN.

ÇALTILIDERE VE SİTELER MAHALLESİ’NDE SİNEMA KEYFİ

aliagabelediyesi-yaz-sinema-gunleri-1-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Aliağa’da Yaz Sinema Günleri” Çaltılıdere ve Siteler Mahallesi’nde aynı anda gösterime sunulan filmler ile devam etti.

Aliağa’nın farklı mahallelerinde izleyici ile buluşan sinema filmleri yoğun ilgi görüyor. 7’den 70’e her yaştan izleyicinin bir araya geldiği Yaz Sinema Günleri’nde vatandaşlar eski yaz günlerindeki açık hava sinemalarının nostaljisini yaşıyor. Vatandaşlar sıcak geçen yaz gecelerinde yıldızlar altında film izlemenin tadını doyasıya yaşıyor.

Çaltılıdere Mahallesi’nde “Cici Babam”, Siteler Mahallesi’nde ise “Bizim Köyün Şarkısı” adlı komedi türü Türk filmleri büyüklü küçüklü tüm sinema tutkunları tarafından ilgiyle izlendi. Komedi filmleri ile keyifli saatler yaşayan vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz ikramlarında da bulunuldu.

“Aliağa’da Yaz Sinema Günleri” belirlenen plan ve program dahilinde Ağustos ayı sonuna kadar farklı mahallelerdeki film gösterimleri ile devam edecek.

 

www.aliagamedya.com

MAVİ BAYRAKLI AĞAPARK’TA PLAJ FUTBOL ŞENLİĞİ

aliaga-mavi-bayrakli-agapark-plaj-futbol-soleni-9-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Kuzey Ege’nin incisi Mavi Bayraklı Ağapark, Aliağa Belediyesi ile Göztepe Futbol Kulübü işbirliğinde düzenlenen “Plaj Futbol Şenliği”ne ev sahipliği yaptı.

Gün boyu süren futbol şenliğinde Aliağa Belediyesi Futbol Okulları, Aliağa Spor FK ile Göztepe Futbol Okulları’nda eğitim gören çocuklar ter döktü. 300 sporcunun yer aldığı futbol şenliğine Göztepe Futbol Okulları’nın Muğla ve Bodrum şubeleri de katıldı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yoğun katılımla gerçekleştirilen futbol şenliğinde minikleri yalnız bırakmadı. Başkan Serkan Acar, Göztepe Futbol Okulları ile Aliağa Belediyesi Futbol Okulları arasında oynanan gösteri maçının da başlama vuruşunu gerçekleştirdi.

aliaga-mavi-bayrakli-agapark-plaj-futbol-soleni-2-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Serkan Acar, kıran kırana geçen müsabakalar sonunda tüm katılımcılara sertifikalarını takdim etti. Göztepe Futbol Okulu Koordinatörü İbrahim Ulukapı ise spora ve sporcuya verdiği destekten ötürü Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil adına Başkan Serkan Acar’a teşekkür plaketi verdi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “EN BÜYÜK HAYALİMİZ GÖZTEPE VE ALİAĞA SPOR’UN TÜRKİYE SÜPER LİG’İNDE ŞAMPİYONLUK MAÇINA ÇIKMASIDIR”

Ağapark Plaj Futbol Şenliği’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’e, değerli futbol okullarına ve bugün burada olan tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu tür organizasyonlar çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve ülkemizi onlara emanet etme noktasında büyük önem arz ediyor. Futbol okulları çocukların sadece iyi birer futbolcu olmaları konusunda değil; Vatanına, milletine bağlı birer evlat olmaları noktasında da önemli görevler üstleniyor. Aliağa Belediyesi olarak buna bir nebze de olsa katkı koyabildiysek ne mutlu bize. En büyük hayalimiz de bir gün Göztepe ve Aliağa Spor’un Türkiye Süper Lig’inde şampiyonluk maçına çıkmasıdır” dedi.

www.aliagamedya.com

 

 

‘Askıda Ekmek’ Kampanyasına Bir Destekte Aliağa’dan

DSC_0148-300x201MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ekmeğe zam iddialarının ardından başlattığı ‘Askıda Ekmek’ projesine bir destek de MHP Aliağa İlçe Başkanlığı’ndan geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Askıda Ekmek’ projesinin başlatması, teşkilatların büyük desteğini görüyor. İzmir’in diğer ilçelerinde olduğu gibi MHP Aliağa İlçe Başkanlığı da, askıda ekmek projesine destek çıktı. MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile MHP İl Başkan Yardımcısı Şevket Alptekin ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ilçe de Fevzipaşa Caddesi üzerinde bulunan fırınları ziyaret etti.
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu da, Türk islam geleneğine göre komşusu aç olanın tok yatamayacağını kaydederek, “Askıda Ekmek projesi, binlerce yıldır Türk İslam geleneğinde var olan; ama bunun çok onurlu yapılması gerektiğini bilen insanlarız. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın onurunu zedelemeden, Anadolu’da da hepimizin kullandığı bir tabir vardır; ‘Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’ şeklinde. Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in Türkiye genelinde ‘Kardeşlik Kampanyası’ adı altında başlattığı bir kampanyadır. İzmir’in genelinde şu anda bu kampanya yapılıyor” dedi.

“Bizim birliğe beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz dönem”
Belediye Başkanı Serkan Acar ise bu projenin sadece bir ekmek paylaşımın olmadığını, bunun birlik ve beraberliği hatırlamak anlamında olduğunu vurgulayarak, “Sayın genel başkanımızın talimatı ile tüm ülkemizde, komşumuz açken biz tok olmak bizim örfümüzde, adetimizde yoktur. Bu noktada nasıl güzellikleri paylaşıyorsak zorlukları da, acıları da paylaşmamız gayesiyle bu kampanya genel başkanımızın talimatı ile İzmir’imizde başlamıştı. Bu günde Aliağa’mızda başlatmış bulunmaktayız. Ben kampanyamızın Aliağa’mıza da, İzmir’imize de ülkemize de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ayrıca belediyemiz olarak biz sosyal anlamda bir takım çalışmalarımızda devam etmekte. Şahsi anlamda da ‘Askıda Ekmek’ kampanyasını belediye dışında şahsi anlamda elimizden geldiğince destek vereceğiz. Bu önemli bir simgedir. Sadece bir ekmeği burada ulaştırmak değil mesele; toplum olarak bizim birliğe beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz dönem” diye konuştu.
‘Komuşumuz açken tok yatmayalım’ sloganıyla yola çıkan Bahçeli’nin öncülük ettiği projeye büyük önem verdiklerini ifade eden MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, şöyle konuştu:
“Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in başlatmış olduğu ‘Askıda Ekmek’ projesi İzmir genelinde devam ediyor. Helvacı, Şakran ile üç tane köyümüzde ve üç tane de Aliağa merkezde olmak üzere toplamda sekiz noktada ekmek dağıtımına başladık.”

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 28

8