atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

LİDER ALİAĞASPOR FK SULTANGAZİ DEPLASMANINA HAZIRLANIYOR

52856758_2543821742357633_1498478965331853312_n-300x204

 

 

 

 

 

 

 

Sahasında TKİ Tavşanlı Linyitsporu 4-0 yenerek en yakın rakibi Maltepespora dört puanlık fark atan lider Aliağaspor FK, İstanbul temsilcisi Sultangazi Spora konuk olacak. 3 Mart 2019 Pazar günü İstanbul Cebeci Spor Kompleksinde oynanacak olan karşılaşma saat 14.00’te başlayacak.

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) 43 puanla lideri konumunda olan Aliağaspor FK, ligin 20.haftasında deplasmanda karşılaşacağı Sultangazi Spor maçının hazırlıklarını sürdürüyor. 35 puana sahip Sultangazi Spor ligin beşinci sırasında yer alıyor.

53023833_2543821825690958_1611520984144150528_n-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Aliağaspor FK, çalışmalarına Aliağa Belediyesi Değirmendere Tesisleri’nde yaptığı tek idmanla devam etti. Teknik Sorumlu Polat Çetin yönetiminde yapılan idman açma germe ve ısınma koşuları ile başladı. Yaklaşık iki saat süren idman kısa mesafede hız çalışması ve 5’e 2 pas çalışmasıyla son buldu. TKİ Tavşanlı Linyitspor karşısında alınan farklı galibiyetle birlikte morallerin yerinde olduğu gözlemlenirken yeni transferlerinde takıma uyum sağlaması teknik heyeti memnun etti.

İstanbul’un her zaman için zor bir deplasman olduğunu söyleyen Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Polat Çetin, sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

ALİAĞASPOR FK TEKNİK SORUMLUSU POLAT ÇETİN: “POZİTİF FUTBOLUMUZU SAHAYA YANSITACAĞIZ”
Alacakları üç puanla aradaki puan farkını korumayı istediklerini de sözlerine ekleyen Polat Çetin, “Rakibimiz ligin üst sıralarında yer alan bir takım. Kendi sahasında iyi oynayan ve konsantre olan bir oyuncu grubuna sahipler. Hafta boyunca yaptığımız çalışmalarla rakibimizin artı ve eksi yönlerini iyi tespit ettik. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Ligin en iyi takımı olarak sahaya çıkacağız ve her zamanki pozitif futbolumuzu sahaya yansıtacağız. Üç puanı alarak Aliağa’ya döneceğiz” dedi.

53343555_2543821812357626_8419723917073055744_n-300x228

 

 

 

 

 

 

 

 

BAL 20.HAFTA MAÇ PROGRAMI
BAL 9.grupta oynanacak olan tüm maçlar 3 Mart 2019 Pazar günü saat 14.00’te başlayacak.

Kütahyaspor –Kütahya Çamlıcaspor
Çayırova Spor – Kocaeli Büyükderbentspor
Vefaspor – Bozüyük Vitraspor
TKİ Tavşanlı Linyitspor – Maltepespor
Başiskele Doğantepespor – Gaziosmanpaşa
Bornova Yeşilova Spor – Belediye Derince Spor
Sultangazi Spor – Aliağaspor FK

ALİAĞA BLD. BSN. BLTN.

Vergi dairesi müdürü, öğrencilere verginin önemini anlattı

2287d36e-b407-4d04-916f-e5c6abb931eb-300x169

 

 

 

 

 

 

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla Vergi haftası münasebetiyle Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerine bilgilendirme yapıldı.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerine, Okul Müdürü Abdullah Aksoy, Müdür Yardımcısı Emre Karan öğretmenler Karsın Güç , Halil Savran Sibel AKSU ve öğrencilerin yanı sıra Aliağa Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan ile SMMM Fuat Özer de katıldı.

5fa2b362-5c63-4418-a47d-e04080f5cf6e-169x300Seminerde Vergi Dairesi Müdürü Yücel Aydoğan ve Fuat ÖZER toplumda vergi bilincinin geliştirilmesi, Türk vergi sistemi ve güncel vergi uygulamaları,verginin ülke açısından önemini, vergi çeşitlerini, vergiler ile devletin giderlerini nasıl karşıladığı gibi konularda öğrencilere da bilgiler aktardılar. Maliye Bakanlığının hazırladığı Vergibilir adlı vergiyi anlatan video gösterimin bitiminde Müdür Yücel Aydoğan, vergi sistemi konusunda öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırdı. Büyük ilgi gören seminer sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.

www.aliagamedya.com

 

Zeybekci’den yatırım vadisi ile uygun teşvik sözü

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Küçük Menderes Havzası ve kuzeyde iki adet gıda ve tarım teknolojileri ile ilgili yatırım vadisi kurarak yatırımcıları uygun teşviklerden yararlandıracağının sözünü verdi.

2835454

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir Ticaret Borsası (İTB) şubat ayı olağan meclis toplantısı eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Borsa’nın 128 yıllık bir köklü kuruluş olarak bir dönem kentin ekonomisinin en büyük bölümünü temsil ettiğini anlatan Zeybekci, “İzmir’in problemleri için kimseyi eleştirmiyorum. 2024’e giderken ne eksikler var fotoğraf çekiyorum. Dünyadaki tüm yatırımcılara, bilim teknoloji ve yazılım dünyasına, tarım gıda teknolojileri dünyasına öyle bir İzmir sunalım ki bu alanlarda merkez olalım. İzmir maalesef zaman kaybetti. Patinaj yapmadı, geri kaydı. 1997’de İzmir Türkiye’nin ikinci büyük şehriydi. 1998’den itibaren durağanlaşmaya başladı ve 3’üncü sıraya düştü. İzmir önümüzdeki 5 yılda 3’üncülüğü Kocaeli’ye, 4’üncülüğü Bursa’ya ve Antalya’ya bırakacak. İzmir ne yazık ki tersine göç veriyor. Gençler İstanbul’a göç ediyor. Genç işsizlik oranı Türkiye ortalamasının çok üzerinde. İzmir ilkel problemlerle mücadele ediyor. Anadolu’nun hiçbir yerinde kalmadı bu sorunlar. İzmir tıbbi atıklarını Manisa’ya gönderiyor. İzmir çevre hassasiyetinde sıkıntıları olan bir şehir. Yağmur suyunu kanalizasyona verdiği için televizyona haber oluyor” diye konuştu.

“En kısa zamanda yatırımcıya açılacak”

İzmir körfez geçiş projesiyle ilgili tartışma konularına değinen Zeybekci, “Dünyada birçok yerde adalar arasında, denizaltı geçişlerinin, mühendisler tarafından çok başarılı şekilde çözüldüğünü görüyoruz. Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde dünyada ikinci sırada. Türkiye’nin müteahhitleri çöllerin, denizlerin, kutupların altında her türlü imalatı yapabilir. Demiryolu ve karayolunu başarılı şekilde körfezden geçireceğiz” dedi. İzmir’in raylı sistem konusunda tramvayla ilgili sıkıntılarını bildiğini ifade eden Zeybekci, Karşıyaka ve Alsancak’ta bağımsız seyreden iki tramvayı Bayraklı üzerinde tamamlayacaklarını dile getirdi. Tramvayın Çiğli’ye uzatılmasıyla trafiğin bugünkünden 10 kat rahatlayacağını belirten Zeybekci, en hızlı başlayacakları projelerden birinin bu olacağını kaydetti.

Çandarlı’yı yeni yollarla güçlendirerek limanın hemen arkasında lojistik serbest bölge kurmak istediğini belirten Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı döneminde serbest bölgedeki tüm yatırımları teşviklerden yararlanır hale getirdiklerini ifade etti. Zeybekci, “21 bin 300 kişinin çalıştığı, 4.5 milyar dolarlık ciro yapılan, 2.2 milyar dolarlık ihracat yapılan serbest bölgenin lojistik serbest bölgesini Çandarlı Limanı’nın hemen arkasına kuracağız. Kuzey Ege Bergama tarafında Gazimer’deki serbest bölgenin 4 katı büyüklüğünde imzasını attık. En kısa zamanda yatırımcıya açılacak” diye konuştu.

Kooperatiflere destek

Küçük Menderes Havzası ve kuzeyde iki tane gıda ve tarım teknolojileri ile ilgili yatırım vadisi kurguladıklarını dile getiren Zeybekci, sözlerine şöyle devam etti:

“Gıda ve tarım teknolojileri ile ilgili yatırım vadileri en yüksek oranda teşviklerin alınacağı bir yer olacak. Daha önce sağlık turizmi ihtisas bölgesi diye bir bölge ilan ettik. 5. teşviklerden yararlanır bölge oldu. Bakırçay’da belirleyeceğimiz bir havzayı dünyanın en iddialı yatırımlarının geleceği bir yer yapabiliriz. Türkiye’nin 1 numaralı süt üreticisiyiz. Birçok üründe rakibimiz yok. Hayvancılıkta yılda 3 kez ürün alınabilen bir yerdeyiz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bir genel müdürlük oluşturacağız. Holding statüsünde bir şirket kuracağız. Tire’deki kooperatif son derece başarılı. 350 milyon lira cirosu var. Bu örnek üzerinden giderek kuracağımız şirket, ürettiği ürünleri üreticiyi mağdur etmeyecek şekilde değerlendirerek işleme, saklama ve pazarlamasıyla ilgili görevler yapacak. Bunların detaylarını birlikte konuşacağız. Biz bu vadileri yapınca tohumla genetikle ilgili çok daha fazla firmayı oraya getireceğiz.”

20 dakikada şehir merkezine ulaşılacak

Şehir merkezindeki konut yoğunluğu ve yapılaşma baskısını azaltmak için yeni şehirler kuracaklarını söyleyen Zeybekci, okulu, spor salonu, hastanesi, parkı, mezarlığıyla alt yapısının olduğu şehirlerden ulaşım ağlarıyla 20 dakikada şehir merkezine ulaşılabileceğini anlattı. En önemli projesinin tüm İzmirlilerin geçerken kafasını çevirdiği Yeşildere’de hayata geçirileceğini anlatan Zeybekci, “Smyrna Meydanı’ndan Damlacık ve Kemeraltı’nı da içine aldığımız bu coğrafyayı sizlerle beraber hızlı şekilde restore edeceğiz. En önemlisi dünyanın en iddialı arkeoloji ve medeniyetler müzesini kuracağız” dedi.

Tarım Teknoloji Merkezi

İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise İzmir’e yapılacak her yatırımın, ülke ekonomisine fazlasıyla geri döneceğini dile getirerek, “İzmir’i ve Ege’yi ihracatta başarıya taşıyan ana unsurlardan biri tarım sektörüdür. İzmir sadece üretimde değil, organik tarım ve tarıma dayalı sanayide de söz sahibidir. İzmir olarak önümüzde yepyeni bir sorumluluğumuz bulunuyor. Tarım sektörünün geleceği ve uluslararası alanda daha rekabetçi olabilmesi için bilişim teknolojilerindeki gelişmelerin sektöre entegre edilmesi gerektiğine inanıyoruz ve bunun için aralıksız çalışıyoruz. Tarım sektöründe yüksek teknoloji geliştirerek sektöre adaptasyon işlevini yerine getirecek İzmir Tarım Teknoloji Merkezi için fizibilite projesi hazırlıyoruz. İzmir Tarım Teknoloji Merkezi’nin tarım teknolojisi alanındaki girişimler için çekim merkezi ve AR-GE üssü olmasını istiyoruz. Bu merkezin ve merkezde yer alacak girişimcilerin, teknoloji geliştirme merkezlerindekine benzer teşvik ve vergi avantajlarına ihtiyacı olacağı da şüphesiz. Bu konuda da yerel yönetimle birlikte hareket etmeyi ve söz konusu avantajların sağlanması konusunda gereken yasal düzenlemelerin geçmesi için işbirliği içinde çalışmayı çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

İTB Meclis Başkanı Barış Kocagöz ise, özel bölgede teşvik edilmiş bir ‘Tarım Teknolojileri Merkezi’nin İzmir’e çok yakışacağını söyleyerek İTB olarak konuyla ilgili her desteği vereceklerinin altını çizdi.

www.aliagamedya.com

Soyer, tekerlekli sandalye ile Kemeraltı’nı gezecek

İzmir Ticaret Odasının (İZTO) meclis toplantısına katılan CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, 9 Mart günü saat 10.00’da tekerlekli sandalye kullanan 10 yıllık sekreteri Nur Özgül ile birlikte Kemeraltı Çarşısında tekerlekli sandalye ile dolaşacağını söyledi.

2835417

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seferihisar Belediye Başkanı ve CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odasının meclis toplantısına katıldı. Toplantıda hem projelerinden bahseden hem de meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Soyer, “Benim bir asistanım var, (Nur Özgül) 10 yıldır birlikte çalışıyoruz. Kendisi tekerlekli sandalye kullanıyor. 9 Mart sabah 10.00’da tekerlekli sandalyeyle Kemeraltı’na gidip göreceğiz hanyayı Konya’yı. Nereye gidiyoruz, nerede çukur varmış, beraber göreceğiz. Maksat şov yapmak değil, gerçekten oradaki vatandaşlarımızın ne tür sıkıntılarla karşılaştığını yerinde görmek, farkındalığı artırmak. Herkesin bunu görmesini istiyorum” dedi.

Meslek odaları ile toplantı

Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde nisan mayıs aylarında İZTO bünyesindeki 79 meslek komitesini, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ilgili bürokratları ve İzmir Ticaret Odasının ilgili çalışanlarıyla birlikte toplantı dizisine davet edeceğini söyledi. 70 meslek komitesinin tamamıyla bizzat oturup konuşmak istediğini dile getiren Soyer, “Bizzat onların taleplerini dinlemek istiyorum. Ondan sonrasında bir irtibat masasını kuracağız. Ve o masa düzenli iletişim içinde kalacak. Her ay belirleyeceğimiz gün ve saatte rutin buluşma zemini oluşturmak istiyorum. İzmir’de meslek komitelerinin son derece önemli olduğunu biliyorum” diye konuştu.

“Aralarında kopukluk olmuş”

Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mahmut Başkanı dinlerken şunu düşündüm; Mahmut Başkanımız ticaret odasını olağanüstü temsil ediyor ve oda adına ne alması gerekiyorsa alıp geliyor ama İzmir Büyükşehir Belediyesi ile arasında kopukluk olmuş. Bunun kendisinden kaynaklanmadığını biliyoruz ama kurumsal bir iletişimsizlik olmuş. Belediye ile ilişkilerde belediyeden, hükümet kurumlarından talep edecektir ve belediye de, kurumlar da gereğini yapmaya çalışacak.”

“Gerekiyorsa anjiyo, gerekiyorsa kalp masajının şimdi vakti”

İzmir’in tarihte Akdeniz çanağının ticaret hacmini tek başına yapan bir kent olduğunu vurgulayan Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonra bazı damarlar tıkanmış ve kan kaybı yaşanmaya başlamış. Şimdi o damarları açmanın, gerekiyorsa anjiyo, gerekiyorsa kalp masajının şimdi vakti. Güneş, iklim, bereketli topraklar, berrak deniz, kadim kültür Hepsi duruyor. Aslında hikayeyi başka bir yere büyütmek, zenginleştirmek mümkün. Ben bu nedenle siyaset yapıyorum. Bu coğrafyanın potansiyellerinin bize başka bir hayat seviyesi vereceğine inanıyorum ve bunun mümkün olduğunu biliyorum. Yaşadığımız hikayenin bir takdiri ilahi değil takdiri idari olduğunu düşünüyorum. Eğer İzmir demokrasiye sık sıkıya sarılırsa ve bu kaynakları büyütme konusunda aynı aşkı, vizyonu, paylaşıp kol kola girerse bunun önünde engel yok. Tek engel ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı anlayışa teslim olmak bir İzmir ideoloji, İzmir menfaatleri etrafında olmak yetecektir. Omuz omuza dayanışma içinde olmayı başarırsak bu mümkün.”

“Ekmeğe dönüştüremiyorsak bu ya cehalettir ya hıyanettir”

“Dünyanın hiçbir metropolünde flamingo üremiyor. Burada ürüyorsa bizim denizimiz temiz demek. Bunu dünyaya anlatmıyorsak büyük hata yapıyoruz” diyen Soyer, İzmir’in kültürel zenginliklerini sıralayarak, “Biz bunu ekmeğe dönüştüremiyorsak bu ya cehalettir ya hıyanettir. Buna sessiz kalamayız. Kentin turizmdeki payını, tarımdaki payını artırmak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

“Gerekirse özelleştireceğiz, profesyonellerden hizmet alacağız”

Fuar İzmir’in yanına kongre merkezi yapacaklarını ve bu merkezin uluslararası bir proje yarışmasıyla projelendirileceğini belirten Başkan Soyer, “İzmir’e anıtsal yapı kazandırmak istiyoruz. Fuar İzmir’de yapageldiğimiz fuarlar var ama orada bir ay boş geçmemeli. Buna tahammülümüz yok. Fuar İzmir, senenin en az 11 ayı mutlaka yaşamak zorunda. Örneğin süs bitkileri peyzaj fuarını neden yapmayalım? Yapacağız. Birçok sektörle ilgili fuar yapacağız. Gerekirse özelleştireceğiz, profesyonellerden hizmet alacağız; ne gerekiyorsa yapacağız ama 11 ay fuar yaşayacak. Biri Alaçatı, biri Foça’da olmak üzere en az iki tane kongre merkezi yapacağız. Bu ilçelerimizde turizm 6 ay ile sınırlı. Onun dışında dükkanlar kapatılıyor ve herkes bekliyor. Bunu yaşatmamız lazım. Böyle kentte sağlık turizmini başarmak zorundayız. Bu sadece tıp turizm değildir. Sağlık turizmi, iyi yaşam hali demektir. Bunun turizmini yapacağız. Biz zeytinyağının farkındalığını artırmak zorundayız” açıklamasında bulundu.

“Expo’ya yeniden aday olacağız”

İzmir’in Expo’ya tekrar aday olacağını da söyleyen Soyer, İzmir’in aynı zamanda Avrupa’nın kültür başkenti, Avrupa’nın gençlik başkenti olacağını ifade etti. İzmir’in uluslararası spor organizasyonlarının tamamına talip olacağını kaydeden Soyer, “Kongre turizmi başlığı altında uluslararası sayısız organizasyona ev sahipliği yapacağız. İzmir bütün bunların altından kalkacak güce sahip sadece el ele verip ortak aklı sağlamaya çalışacağız” dedi. Soyer, Mahmut Özgener’e hitap ederek, şöyle konuştu: “Tüm yüksek teknoloji üreten şirketleri İzmir’e getireceğiz. İzmir asıl ileri teknoloji kenti olacak. Bunu sizin girişimcilik ve inovasyon kenti hayalinizle gerçekleştireceğiz.”

“Korsanlığa izin vermeyeceğiz”

Soyer, interaktif bir şekilde gerçekleşen konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Her yer dolu. Sanayici yer bulamıyor. Ekonomik büyümeyi gerçekleştirmek istiyorsak mutlaka yer üreteceğiz. Üretmek zorundayız. Korsanlığa izin vermeyeceğiz. Taşımacılıkta, ticarette, her yerde karşımıza çıkıyor. Bu bir sektör olamaz. Ortak aklı tercih eden bir yapı kurnazlıkla bir arada olamaz. Korsanlığının hiçbir türüne izin vermeyeceğiz. Atık meselesinde İzmir’de üç noktada atık bertaraf tesisleri kuracağız. Bunlar enerji üretecek, belediye bütçesinden para çıkmadan kendi kendini finansa edecek. Beton, mobilya, sebze meyve aklınıza gelen her türlü atığın ayrıştırılması ile ilgili de tesis projelerimiz var.”

“Kemeraltı’nda su baskınına tahammülümüz yok”

Kemeraltı’nı dünyanın en büyük, en güzel, en eski açık hava alışveriş merkezi olarak tanımlayan Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kemeraltı’nda su baskınına, yamuk yumuk asfalta asla tahammülümüz yok. Bunları ivedilikle düzelteceğiz. Kemeraltı’nı yükseltirsek İzmir’i yükseltiriz. Kemeraltı’na elimizden ne geliyorsa onu yapmalıyız. Eski elektrik fabrikasını satın alacağız. Orayı bir vaha yapacağız. İstanbul’da sinema endüstrisi tıkandı. Biz de belediye olarak çare üretirsek o endüstriyi buraya çekeceğiz. Müzik endüstrisi de aynı şekilde. Orada bir sinema, müzik endüstrisinin konumlandığını hayal edin.”

‘Spotçu’larla ilgili düzenleme

Soyer ayrıca, İkiçeşmelik semtindeki tarihi bölgeyi tam anlamıyla ortaya çıkarabilmek için buradaki ‘spotçu’larla ilgili düzenleme yapacaklarını ifade etti. Konuşmasında meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Soyer, alışveriş merkezleri (AVM) hakkında da “AVM’lerle ilgili tercihim çok net. Eğer bu mümkünse şehir dışına. Şehir içinde esnafa sahip çıkacağız, nefes aldıracağız” dedi.

“Körfeze köprü projesine iyi bakmıyorum”

Körfeze köprü projesine olumlu bakmadığını ifade eden Soyer, “İzmir’in ulaşım master planı, ‘2030’a kadar ihtiyaç yok’ diyor. 2030’da yapılacağına o gün karar verirsiniz. Karşısında Kuş Cenneti var. Coğrafyanın en büyük nimeti flamingoların yok olması demek” diye konuştu.

“400 yılla yargılanıyorsanız önünüze gelene imza atmaktan çekinirsiniz”

Soyer, bürokratik engellere ilişkin bir meclis üyesinin sorusuna da şu yanıtı verdi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi çok talihsizdi. 400 yılla yargılanıyorsanız önünüze gelene imza atmaktan çekinirsiniz. Bu bütün Büyükşehir makinesini zora sokan ve tüm İzmir’e yansıyan bir şey oldu. Şimdi başka bir şey başlatacağız. İzmirlilere hizmet etme aşkını canlandıracağız. Bütün çalışan arkadaşlarım bilecek ki bu kentin değerini büyüten bir şey yapıyor olacaklar. Bürokrasideki tıkanıklık bu ruh haliyle çok ilgilidir. Bürokratik engelden çok manevi bir ruh halinden bahsediyoruz. Asıl çözülmesi gereken budur.”

“Ülkücülerden mutlaka oy almayı düşünüyorum”

Tunç Soyer, bir meclis üyesinin “Ülkücülerden oy alacağınızı düşünüyor musunuz?” sorusuna da şöyle cevap verdi: “Mutlaka düşünüyorum. 2014 yılında yerel seçime girdik, Seferihisar’a başkan seçildim, 10 CHP, 5 AK Parti meclis üyesi var MHP yok. Biliyorum ki Seferihisar’da yüzde 15-20 arası MHP’nin her zaman oyu vardır. Seçim bitince ilçe başkanı ve yönetim kurulunu davet ettim. ‘Bu şehirde sabit oya sahipsiniz ama seçim böyle tecelli etti, mecliste temsil edilmiyorsunuz. Bu doğru değil. Gelin her ay sizle de grup toplantısı yapalım’ dedim. Biz 5 yıldır MHP ilçe yönetimi ile grup toplantısı yapıyoruz. Mesele o mecliste temsil edilmeyen kim varsa bunun yapılması. Bu İYİ Parti de olabilirdi. Yerelde siyaset, merkezin yürüttüğü ayrışmalara düştüğü anda kente zarar veriyor. Benim bütün anlatmaya çalıştığım şey budur. Kutuplaştırıcı siyaset diline teslim olmayacağız.”

“Sahnede siyaset değil iş dünyası olacak”

Meclis toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, nisan ayıyla birlikte yerel seçimlerin geride bırakılacağını, ülke gündeminde bir süre seçim olmayacağını söyledi. Artık sahnede siyasetin değil iş dünyasının olacağı bu dönemin, bir fırsat olarak değerlendirmesi gerektiğini ifade eden Özgener, “Ekonomideki yapısal reformların sonuçları için çaba göstereceğimiz 2019’un ikinci çeyreğinde hepimize üretim ve ihracat için işlerimize var gücümüzle sarılma sorumluluğu düşüyor” dedi.

‘İstihdam Seferberliği’ne destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TOBB işbirliğinde hazırlanan İstihdam Seferberliği 2019 hakkında da değerlendirmede bulunan Özgener, şöyle devam etti: “İstihdam Seferberliği Paketi teşvikleri toplam sekiz başlık altında işveren ve çalışanlara önemli fırsatlar sunuyor. Bu seferberliklerin somut ekonomik çıktıları olacağına inandığımız için, ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na nasıl destek verdiysek, ‘İstihdam Seferberliği’nde de örnek çalışmalar yürüten odalardan biri olacağız.”

Uzun vadeli ve 6 ay geri ödemesiz destek kredisi

Türkiye’de borçlanma maliyetleri ve piyasa faiz oranlarının son aylarda önemli ölçüde gerilediğini dile getiren Özgener, bu durumun banka kredi faizlerine de yansımaya başladığını, yüzde 24 civarında verilen Nefes Kredisi’nin, KOBİ Değer Kredisi ile yüzde 18 seviyesine gerilediği bilgisini verdi. Özgener, “Sizlerle önemli bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Odamız, EBSO, İTB ve EİB işbirliğinde Vakıfbank ile üyelerimizin uygun faiz oranlı, uzun vadeli ve 6 ay ödemesiz destek kredisi kullanmasına ilişkin yeni bir protokolü en kısa sürede hayata geçireceğiz. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.”

“Kredi maliyetlerinin daha da aşağı çekilmeli”

İş dünyasının ucuz finansmana ulaşmasında bankalar ve diğer finans kuruluşlarının kredi imkanlarına ilişkin daha etkin tanıtım yapmasını talep ettiklerini belirten Özgener, yerli malı üreten ve ihracat yapan üyelere tanınan kredi maliyetlerinin daha da aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi. Alacak ve kefalet sigortası sisteminin yakından incelenmesini öneren Özgener, şunları söyledi: “Alacak sigortası kredilerin daraldığı ve vadeli satışların azaldığı durumda büyük önem taşıyor. Ayrıca sigorta şirketlerinin kimya, plastik, mobilya, tekstil gibi riskli ve teminat bulunamayan sektörleri sigortalaması konusunu da tekrar gündeme getirmek istiyorum. Bu konuda Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışma yapıyor. En kısa sürede ilgili sektörlerimizin de sigortalanmasındaki sorunların ortadan kalkmasını bekliyoruz.”

“İşbirliğine hazırız”

Konuşmasında yerel seçimler hakkında da değerlendirmede bulunan Özgener, “Yerel seçim sürecinde siyasi tartışmalar yerine projelerin konuşulduğu bir kent olarak örnek bir profil çiziyoruz. Kuşkusuz bu durum kentimiz refahı için de önemli bir kazanım olacak. Tüm partilerin adaylarının projelerinin bilinmesine özel önem veriyoruz. Çünkü biz de kentimizi yerel boyuttan küresel boyuta taşımak için birçok çalışma yapıyoruz. İzmir için çalışan her türlü kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliğine hazırız. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir ilçe belediye başkan adaylarına kentimiz sorunlarını iletmeyi kendimize görev olarak görüyoruz. Kurumların ayrı ayrı yürüttükleri ama aynı amaca hizmet eden proje ve çalışmaların birbirleriyle entegre olması gerektiğini ve İzmir’in de geniş hinterlandı ile birlikte bir bütün olarak ele alınmasının hepimiz için önemli olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Tunç Soyer’e, kentimizle ilgili bazı öncelikli taleplerimizi dosya olarak ilettik” ifadelerini kullandı.

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KELİME BULMACA OYUNU’NUN HEYECANI ALİAĞA’DA YAŞANDI

52816962_2544566335616507_1894577788719988736_n

 

Türkiye’nin en sevilen sunucularından Ali İhsan Varol, “Kelime Bulmaca Oyunu” ile sahne aldığı Aliağa’da izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Aliağalıların gönlünde taht kuran ekranların fenomen sunucusu Ali İhsan Varol, Aliağa Belediyesi’nin “Aliağa’da Komedi Festivali” etkinlikleri kapsamında program yaptı. Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde yüzlerce Aliağalının karşısına çıkan Varol, programı izlemeye gelenlere kelime bulmaca oyununun heyecanını yaşattı. Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, yoğun ilgi gören programı seyirciler arasında izledi.

52911842_2544566092283198_7367364733785079808_n
ilgi ve eğlenceyi aynı anda sunan Ali İhsan Varol, interaktif sunumu ve esprili diliyle de izleyenleri keyiflendirdi. Bulmaca meraklılarının akın ettiği programda; Züleyha Bilent, Yalçın Türkoğlu, Devrim Coşar, Felek Özel, Seda Atalan, Demet Kılıçkaya, Ömer Şahin ve Anıl Soya Yıldırım yarıştı. Kelimeleri en hızlı şekilde tahmin eden ve rakiplerini bir bir eleyen Devrim Coşar yarışmanın birincisi oldu.
ALİ İHSAN VAROL: “ALİAĞA’DA HER SEFERİNDE BÜYÜK BİR HEYECAN VE COŞKU İLE KARŞILANIYORUZ”
Aliağa’ya yedinci kez geldiğini belirten ünlü sunucu Ali İhsan Varol, “Aliağalılar çok sıcak kanlı insanlara sahip bir ilçe. Buraya geldiğim ilk gün güzel bir iletişim içerisine girdik. Devamının da böyle gelmesi benim için büyük mutluluk oldu. Sonuç itibari ile yaptığımız yarışmada her seferinde değişmiyor. Sorular değişiyor fakat konsept hep aynı. Ne kadar eğlenceli bir program olsa da hep aynı işi yapmak şekersiz bir sakızı tekrar tekrar çiğnemek gibi oluyor. Fakat Aliağa’da her seferinde büyük bir heyecan ve coşku ile karşılanıyoruz. Programa gelerek bizleri yalnız bırakmayan tüm Aliağalılara çok teşekkür ederim” dedi.
www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 32

8