atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa’da “2023 Eğitim Vizyonu” çalıştayda masaya yatırıldı

2794982

 

 

 

 

 

 

Aliağa ilçesindeki Tüpraş Sosyal Tesislerinde, 2023 Eğitim Vizyonu” isimli çalıştay gerçekleştirildi. Program, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın açılış ve bilgilendirme konuşmasıyla başladı. Gelecek nesillere yeni ufuklar ve onlara iyi yarınlar hazırlamak istediklerini belirten Bayhan “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ışığında; geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yeni ufuklar kazandırmak, onları geleceğe hazırlamak, bugünü yarınlara ulaştırmak için yola çıktık. Biliyoruz ki; en büyük yürüyüşler ilk adımlarla başlar. Biz ilk adımı Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk liderliğinde attık” dedi.

Bayhan, “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi; öğretmene de öğrenciye de dokunan bir yol haritası niteliğindedir. Bakanlığımızın belirlediği bu yol haritası doğrultusunda eğitim politikalarımızı planlarken her insanın kendini gerçekleştirme emelinden yola çıktık. Öğrencilerimizin kabiliyetleri çerçevesinde eğitim almalarını destekleyen, ufuk açan, rehberlik eden, sevgi ve iyiliği kucaklayan, ayrıştırmayan, milli ve manevi değerleri baş tacı ederek çağı yakalayan ülkemizin ihtiyaçlarına odaklı bir anlayışı benimsemekteyiz. Nesillerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesine önem vereceğiz” diye aktardı.

Kaymakam Erhan Günay: “Düşünce kabiliyetine sahip nesiller yetiştirme hedefimizdir”

Eski ve modern dünyanın en önemli parametrelerinden birinin eğitim olduğunun altını çizen Aliağa Kaymakamı Erhan Günay da, “Mutlu ve kaliteli bir yaşam, ekonomik refah, eşitlik ve adalet, bağımsızlık ve özgürlük, öz güven, medeni insan olma, hayalleri gerçekleştirme, toplumu ilerletme ve ulusal kalkınma için eğitim olmazsa olmazdır. Yapmamız gereken yeni nesle, temel yaşam becerileri kazandırmaktır. İletişime, iş birliğine açık, düşünce kabiliyetine sahip nesiller yetiştirmek öncelikli hedefimizdir” şeklinde konuştu. Protokol konuşmalarının ardından çalıştay, değişik konulardaki sunumlarla devam etti.

Çalıştaya ayrıca; Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Başkanı Adem Şimşek, Aliağa İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

izmirin-aliaga-ilcesinde-ilce-milli-egitim-mudurlugu
www.aliagamedya.com

CHP’nin Aliağa Adayı Özcan Durmaz oldu.

127-267x400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP bugün yapılan MYK ile PM toplantılarında kabul oyunu alan Özcan Durmaz CHP’nin Aliağa Belediye Başkan adayı oldu. Yaşanan gelişme sonra sosyal medya hesabında açıklama yapan DurmazBeni bu onurlu göreve layık gören partime çok teşekkür ediyorum. Onurlu ve zorlu bir görev aldım, bu görevin hakkını vereceğimin sözünü veriyorum. Bu güne kadar bize inanan ve desteğini esirgemeyen partililerimizin ve hemşerilerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. 2014’te kaybettiğimizAliağa‘yı yeniden kazanacağız. İlçemizi demokratik, şeffaf yönetim anlayışıyla, adil ve dürüst bir belediyecilikle buluşturacağız, hep birlikte ‘Martın sonunda bahar’ı yaşayacağız. Bu kararın ve çıkacağımız yolun başta Aliağamız olmak üzere, tüm bölgemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hemşerilerimiz takdir ederek görev verirlerse Aliağamız için en iyisini, birlikte ve ortak akılla hayata geçireceğiz. Bize destek veren vermeyen tüm hemşerilerimizi kucaklayacağım, tüm Aliağalı hemşerilerimizin belediye başkanı olacağım. Aliağayı barışın, huzurun ve dayanışmanın başkenti yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Özcan Durmaz kimdir?

(Kendi dilinden)

10 Ekim 1964. İzmir, Bergama, Cevaplı köyü.

Eğitim hayatım;
İlkokulu; köyümdeki birleştirilmiş sınıflı ilkokulda, Ortaokulu; Bergama Lisesinde, Liseyi; Bergama Endüstri Meslek Lisesi, torna tesviye bölümünde, Üniversiteyi; 9 Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema -TV bölümünde okudum.

Kamu sektörü iş hayatım;

Üniversiteden sonra bir dönem TRT’de çalıştım. 1990 – 1996 yılları arasında Bergama Belediyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yaptım. Bergama Belediyesinde görev yaptığım bu süre içinde, günlük işleyişin yanı sıra, iz bırakan işler yaptım; Dünya çapında ses getiren “Zeus Sunağı Bergama’nındır. Geri istiyoruz” isimli kampanyayı yönettim. Bu kampanyada diğer çalışmaların yanı sıra rekor sayılacak şekilde 5 milyon imza toplamıştık. Kampanya ile tarihi zenginliklerimize dönük koruma ve farkındalık bilinci yarattık. Bergama’da geleneksel olarak düzenlenmekte olan Kermes şenliklerini geliştirerek, Türkiye gündeminde yer bulan çağdaş bir festival haline getirdik ve 6 yıl boyunca yönettim. Belediye başkanımız Sefa Taşkın’la birlikte Bergama da çağdaş, katılımcı belediyeciliğin kurulması ve kurumsallaştırılması projesinin gerçekleştirilmesine katıldım.

Belediye başkanımız ve ilçe örgütümüzle birlikte Bergama’da siyanürlü yöntemle işletilmek istenen Ovacık Altın madeninin olası çevresel etkilerine karşı yöre halkını bilinçlendirerek “Siyanürlü Altına Hayır” adlı Türkiye’nin en çok ses getiren ve yöre halkınında katılıp, sahiplendiği en büyük çevre direnişini başlattık.

Özel sektör iş hayatım;

1996 yılında Bergama Belediyesindeki görevimden ayrılarak, babamın ortaklığı olan ve Aliağa Çaltılıdere köyünde faaliyette bulunan madencilik firmamızda çalışmaya başladım. İlerleyen yıllarda önce firmada babama ait olan hisseleri devir aldım. Sonrasında, 2007 yılında ise diğer ortağımıza ait hisseleri satın alarak firmanın sahibi oldum. Firmamız işe başladığı 1993-94 yıllarında sadece yol kaplama taşı üretimi yapan küçük ölçekli bir firma idi. Firmayı tamamen devir almamdan sonra yenilikçi ve araştırmacı bir anlayışla, Aliağa’daki bazalt ocağımızdan çıkardığımız hammaddeyi, kendi kurduğumuz tesislerimizde işleyerek Türkiye’de ilk kez üretilen yeni ürünler üretir hale geldik. Bünyemizdeki 130 civarındaki çalışanımızla üretmekte olduğumuz ürünleri yurt dışı ve yurt içine satmaktayız.

Bazalt ve ilintili üretimler yapan iki ana firmamız dışında Aliağa’da Cafe Restoran işletmeciliği yapan bir firmam daha bulunmaktadır.

Sosyal ve siyasi hayatım;

İş hayatımın yanı sıra yaşamakta olduğum Aliağa da siyasi ve sosyal hayat içinde de çeşitli alanlarda yer almaktayım. Aliağa Çağdaş Yaşam Gönüllüleri adlı derneğimizin 8 yıldır başkanlığını yapmaktayım. Derneğimiz; atık kağıtları toplayıp ekonomiye kazandırarak yarattığı kaynak ve bağışlarla, desteğe ihtiyacı olan başarılı yüksek öğrenim öğrencisi Aliağa’lı kız öğrencilerimize burs vermektedir. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kütüphaneler kuran Şeyhoğlu ailesiyle birlikte 2012 yılında, Aliağa’nın en büyük köyü olan Hacı Ömerli Köyümüze, Rasime Şeyhoğlu – Özcan Durmaz kütüphanesi ve anı evi kurarak çocuklarımızın hizmetine verdik. Halen kütüphanenin idamesini destekliyorum. SHP döneminden beri partiliyim. Üyeliklerin sıfırlanması sürecinden sonra 2004 yılında partimize yeniden üye oldum. Aliağa İlçe örgütünde 2008 yılından beri aktif olarak çalışıyorum. 2008 yılında kurduğumuz ve başında bulunduğum seçim çalışma gurubu ile 2009 yılı Aliağa CHP Belediye Başkan adayı olan Turgut Oğuz’un seçim çalışmalarını yürüttük ve seçimleri kazandık. 2010 -1012 döneminde CHP Aliağa yönetiminde İlçe Sekreterliği görevini yürüttüm. 2012 Nisanında yapılan olağan Kongrede CHP İlçe Başkanlığına aday oldum ve 6 oy farkla seçimi kaybettim.

2013 Temmuzunda yapılan olağanüstü kongrede ise oyların 2/3 ünü alarak açık bir farkla CHP İlçe Başkanlığına seçildim. 2015 kongresinde delege seçimlerinde, listelerimiz 30 mahallenin tamamında kullanılan oyların çok büyük kısmını alarak tüm delegeleri çıkardı. Tek adayla gidilen kongrede yeniden ilçe başkanı seçildim. 2017 kongresinde delege seçimlerinde, listelerimiz 30 mahallenin tamamında kullanılan oyların çok büyük kısmını alarak tüm delegeleri çıkardı. Tek adayla gidilen kongrede yeniden ilçe başkanı seçildim. 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olmak için, partimizin genelgesi doğrultusunda 12.10.2018 tarihinde, istifa ederek ilçe başkanlığı görevimden ayrıldım. Aliağa belediye başkan aday adaylığı için ilçe başkanlığımıza başvurumu yaptım.

Ailem, her şeyim…

Evliyim, iki kız evladımız var. Eşim Duygu Durmaz, 2004 yılından beri Aliağa Devlet Hastanesinde Uzman Hekim (Dermatolog, deri ve zührevi hastalıklar uzmanı) olarak görev yapmaktadır. Büyük kızım Defne Durmaz 17 yaşında ve 11. sınıf öğrencisi, küçük kızım Deniz Durmaz 12 yaşında ve 6. sınıf öğrencisidir.

www.aliagamedya.com

Aliağa’da bir yıl içerisinde alkolden 749 sürücün ehliyeti alındı.

DSC_0207

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş , 1 yıllık güvenlik değerlendirme toplantısı yaptı.

Vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması yönünde 2018 yılı içerisinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili İlçe Emniyet müdürlüğü toplantı salonunda 2018 yılının emniyet icraatları paylaşıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş , Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Merkez Mahallesi Muhtarları basın mensupların katılımıyla gerçekleşen toplantıda; ilçede emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar, alkol denetimleri, dolandırıcılık, aranan şahıslar, trafik ve diğer konularda yapılan çalışmalar hazırlanan sunum eşliğinde bilgi aktarıldı.

DSC_0206-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş’ın yapmış olduğu sunumda 2017 yılına oranla 2018 yılında kişisel şikayetler artarken, evden hırsızlık oranlarının azaldığının ortaya çıktığı göze çarptı. Uğurtaş, bunun durumun sebebini caydırıcılığın sağlanabilmiş olmasına bağladı. Bir diğer dikkat çeken oran ise yağma oranları oldu. Yüzde 14’den, yüzde 5’e düşen sokakta gasp denilen olaylarda azalma tespit edildi. Dolandırıcılığın 58’den 62’ye yükseldiğini de belirten Uğurtaş, Aliağa’da da yaygınlaşan dolandırıcılığın internet üzerinden yapıldığını vurguladı. Bilişim suçlarının her geçen gün arttığını dile getiren Uğurtaş, internetin sağlıklı ve bilinçli kullanılmadığını söyledi. İnternet, telefon dolandırıcılığıyla mücadele ile ilgili bir proje gerçekleştireceklerinin müjdesini veren Uğurtaş, “Sadece polislerden oluşan bir tiyatro ekibi kuruduk. Telefon internet dolandırıcılığını anlatan komik skeçlerle anlatmaya çalışacağız. Üç tane skecimiz var. Tahmin ediyorum Şubat ayında sahnede olacağız. Hem güleceğiz, hem eğleneceğiz, hem tüm Aliağalıları dolandırıcılıklarla ilgili yüz yüze bilinçlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Alkolden 749 kişinin ehliyetine el konuldu

Kasten yaralamalarda artışın gözlendiğini belirten Uğurtaş, şikayet kültürünün artmasının ve artan nüfusun bu artışta etkili olduğunu vurguladı. Uyuşturucu olaylarına müdahale sayısının 48’den 96’ya çıktığını ve yüzde yüz olay sayısının arttığını belirterek, “Bu durumdaki artış bizim için iyi bir şey. Bu durum yakalanan şahsın fazlalığı anlamındadır. Amacımız Aliağa’yı uyuşturucudan tamamen temizlemek.” dedi. Alkollü araç kullanma ile ilgili 324 kişiye adli işlem yapıldığını söyleyen Uğurtaş, bu sayının azaltılması gerektiğini vurgularken bu sayının aslında bu konuyla alakalı ne kadar çok işlem yapıldığını gösterdiğini açıkladı. Geçen yıl 749 kişinin ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konulduğunu vurgulayan Yasin Uğurtaş, alkollü araç kullanımı konusunda Aliağa’nın belli bir bilinç kazandığını da belirtti. Bunların dışında gürültülü araçların büyük oranda şehir trafiğinden men edildiğini de açıklayan Uğurtaş, direksiyon başında emniyet kemeri takılması hususunda çalışmalarının yoğunlaştığını belirtti.

Aliağa’da 2018 yılında 15 bin ceza yazıldı

Aliağa için yeni kamera taleplerinin olduğunu paylaşan Müdür Yasin Uğurtaş, kamera sayısının artmasıyla Aliağa’nın güvenliğinin aynı seviyede artacağını belirtti. Yaralanmalı kazalarda yüzde 20 oranında düşüş olduğunu belirten Uğurtaş, ilçede alkollü sürücülerin kazalara karışma oranında da düşüş olduğunu saptayarak trafik uygulamalarının bu düşüşte çok etkili olduğunu vurguladı. Yayaların karıştığı kazalarda ciddi düşüş olduğunu söyleyen Uğurtaş, dik parkların yan parka dönüştürülmesinin bu durum üzerinde oldukça etkili olduğunun altını çizdi. Aliağa’da 2018 yılında 15 bin ceza yazıldığını belirten Uğurtaş, bu sene hedeflerinin ‘7 bin ceza, sıfır ölüm olduğunu’ söyledi. Fazla yolcu konusunda da açıklamalarda bulunan Uğurtaş, fazla yolcu taşıyan şoförlere sıfır taviz uygulanacağını vurgularken vatandaşı da dolu otobüsleri tercih etmemeli konusunda uyardı. Aliağa’da yüzde 15 oranında işçilerin azaldığını da yapılan istatistikler sonucunda tespit eden Uğurtaş, bu düşüşün devam ettiğini belirtti. Uğurtaş, çocukların karıştığı suçlarda ciddi azalma görüldüğünü vurguladı.

 

Emniyet karada ne kadar güçlüyse, denizde de o kadar güçlü olmaya devam edecek”

Aliağa’da Deniz Liman Şube Müdürlüğü kurduklarını belirten Uğurtaş, “Büro olarak faaliyet gösteriyordu. Bir buçuk ay önce şube oldu. Artık il Emniyet, İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi ayrı bir statüsü var. İle bağlı durumda. Biz Aliağa’nın marka değerini yukarıya taşıdık. 2019 döneminde buraya bir tekne alacağız. Aliağa’nın içerisinde ki bütün yerleri biz denetleyeceğiz. Denizden olabilecek tüm devriye işlemleri sahil güvenlikle birlikte biz denetleyeceğiz. Emniyet karada ne kadar güçlüyse, denizde de o kadar güçlü olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

DSC_0242-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Yapılan sunumlar ardından ı çekilen hatıra fotoğrafı ile toplantı sona erdi.

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Kocaoğlu’ndan adaylıkla ilgili son dakika açıklaması

2792231

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’nin bugün açıklaması beklenen İzmir Büyükşehir Başkan adayı öncesi CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen mevcut başkan Aziz Kocaoğlu, “Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım.

CHP’nin bugün açıklaması beklenen İzmir Büyükşehir Başkan adayı öncesiCHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen mevcut başkan Aziz Kocaoğlu, “Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da gerçekleştirdiği görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

“Adaylığımla ilgili sorumluluktan kaçmayacağımı paylaştım”

Başkan Kocaoğlu, açıklamasında şunları söyledi:

“Çok iyi hatırlanacağı gibi, 1 Ekim tarihinde bir basın toplantısı yaparak, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olmama kararımı kamuoyu ile paylaşmıştım. Bu açıklamayı seçimlerden 6 ay önce yapmamın en temel gerekçesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünü açmaktı. Benim yerime aday gösterilecek arkadaşımızın bir an önce belirlenerek seçimlere kadar kentin her köşesine ulaşması, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması gerektiğini düşünmüştüm. 6 ay, bu iş için ideal bir süreydi. Ancak aradan geçen 3,5 aylık süreye rağmen adayın henüz belirlenememesi, aday açıklama takvimi geciktikçe ortaya çıkan tablonunCumhuriyet Halk Partisi‘ne ve dolayısıyla kentimize zarar verecek düzeye gelmesi, devletin tüm olanaklarıyla seçime hazırlanan iktidar partisinin ‘bakanlık’ yapmış İzmir adayını 27 Kasım’da açıklayıp çoktan yola koyulması ve bu tabloyla İzmir’de güç kaybı yaşayabileceğimiz gerçeği, beni ve partimize gönül vermiş milyonları endişeye düşürmektedir. Sayın Genel Başkanımızla bugün yaptığım ve gayet olumlu geçen görüşmede, bu kaygılarımı açıkça ifade ettim. Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiçbir zaman gizli ajandam olmadı. Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım. Kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Kaynak: www.aliagamedya.com

 

 

 

METEOROLOJİDEN ALİAĞA İÇİN YENİ YAĞIŞ UYARISI

49347955_2439784402761368_3843194392101781504_n

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Aliağa için yeni bir yağış uyarısında bulundu. Meteorolojiden yapılan uyarıya göre Aliağa ve çevresinde devam eden yağışların etkisini bir hafta daha sağanak olarak sürdürmesi bekleniyor.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin resmi internet sayfasından elde edilen bilgilere göre Aliağa ve çevresinde etkili olması beklenen yağışlar zaman zaman şiddetini arttırarak kuvvetli sağanak yağışa dönüşecek. Aliağa’da hava sıcaklığı 5 ila 13 dereceler arasında değişiklik gösterecek. 15 Ocak 2019 Salı günü ise karla karışık yağmur bekleniyor.

Yetkililer, kuvvetli olması beklenen yağışların oluşturabileceği ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yönünde de vatandaşlara uyarılarda bulundu.

ALİAĞA’DA TAHMİN EDİLEN BEŞ GÜNLÜK HAVA DURUMU
11 Ocak 2019 Cuma: Hava kuvvetli sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 13, en düşük 10 derece olacak
12 Ocak 2019 Cumartesi: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 11, en düşük 8 derece olacak
13 Ocak 2019 Pazar: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 10, en düşük 6 derece olacak
14 Ocak 2019 Pazartesi: Hava sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 11, en düşük 5 derece olacak
15 Ocak 2019 Salı: Hava karla karışık yağmurlu, sıcaklık en yüksek 9, en düşük 7 derece olacak

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 8 / 31

8