atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

10 BİN METREKARELİK ŞEHİT OĞUZ ÖZGÜR ÇEVİK PARKI AÇILDI

Aliaal_ehit_Ouz_zgr_evikin_Ad_lmszleti_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesi Hisar Dağı’nda bölücü terör örgütü PKK üyeleriyle girdiği çatışmada şehit düşen Aliağalı Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in adı, Aliağa Belediyesi tarafından Siteler Mahallesi’nde düzenlemesi yapılan 10 bin metrekarelik sosyal yaşam alanına verilerek ölümsüzleştirildi.

Parkın açılış törenine Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, şehidin babası Recep Çevik, annesi Gülperi Çevik, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kurutuluş Camii İmam Hatibi Mustafa Güneş tarafından okunan Kuran’ı Kerim tilavetinin ve İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek tarafından okunan duanın ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Aliaal_ehit_Ouz_zgr_evikin_Ad_lmszleti_3ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “OĞUZ’UMUZU RAHMETLE VE ŞÜKRANLA ANMAK İÇİN…”

Şimdiye kadar düzenlemesi yapılan hiçbir parkın açılışı yapmadıklarını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar; “Bugün de yaptığımız bir park açılışı değil. Bizim onurumuz şehidimiz Oğuz’umuzu rahmetle ve şükranla bir kez daha anmak için, mübarek kurban bayramı arifesinde bir kez daha arkasından Kur’an okumak, Fatiha okumak ve rahmetle anmak için burada bulunuyoruz. Çok değerli şehit ailemiz burada. Onların hakkını biz ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Allah şehidimizin mekânını cennet eylesin. Bugün kurban bayramının arifesi. Kültürümüzde biliyorsunuz 3 şeye kına yakılır. Bir tanesi kurbanlara kına yakılır Allah’a kurban olsun diye. Bir gelinlerimize kına yakılır eşine kurban olsun diye, bir de askerimize kına yakılır vatanına kurban olsun diye. Bugün vatanımıza kurban olan şehidimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Parkımızda inanıyorum ki onun resmini, ismini, görevlerini gören ileride yine bu vatan için görev yapacak olan pek çok çocuğumuz burada ona özenecek, hepimizin hayali olan o şehitlik mertebesinin kutsallığını burada bir kez daha görecek. Parkımızın Aliağa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ALİAĞA KAYMAKAMI BAYRAM YILMAZ: “ŞEHİT YÜZBAŞI OĞUZ ÖZGÜR ÇEVİK’İN GÖNLÜMDE YERİ AYRI”

Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Aliağa Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz, “Bugüne kadar birçok şehit haberi aldık, şehit cenazesine katıldık ama Oğuz Özgür Çevik yüzbaşımızın yeri ve hatırası içimizde ayrı bir yerde duruyor. Ben hem hemşerim olması hem de ben buradayken şehit olmasından dolayı bir kat daha etkilenmiştim. Onun hatırasını her zaman canlı tutmak, ismini her yerde anmak bizi onurlandırıyor, gururlandırıyor. Bu parkın belediyemiz tarafından yapılıp isminin de ebedi hale getirilmesi bizi bir kez daha duygulandırdı. Ben bir kez daha belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu mahallede bu ilçede yaşayan insanlar şehidimizin resmini gördüğünde içinde vatan millet sevgisine yönelik duygular kabaracaktır. Bu şehidin ne için şehit olduğu bir kez daha hatırlanacaktır. Allah ailesine sabır versin. Hiçbir evladımızın şehit olmasını istemeyiz ancak takdir-i ilahidir. Allah onlara o yüce makamı nasip etmiştir” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol ve şehit ailesi tarafından kurdele kesimi yapılarak Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik Parkı açıldı. Açılışta tüm şehitler hayrına lokma döküldü.

Aliaal_ehit_Ouz_zgr_evikin_Ad_lmszleti_510 BİN METREKARELİK YAŞAM ALANI

Vatandaşların nefes alabilecekleri, her yaştan insanın keyifli zaman geçirebileceği dinlenme alanları oluşturmak isteyen Aliağa Belediyesi, 10 bin metrekarelik alanı; ağaç ve çalı grubu bitkileri, 3 bin metrekaresi futbol oyun alanı olmak üzere 8 bin metre karelik çim alan, pergole oturma alanları, kent mobilyaları ve çeşitli sosyal donatı elemanları ile modern bir şehir parkı haline getirdi.

ŞEHİT OĞUZ ÖZGÜR ÇEVİK PARKINA DEV AY YILDIZ FİGÜRÜ

Öte yandan park içerisinde bitkilerden oluşturulan dev ay yıldız figürünün etrafında yer alan ahşap sütunlara, İstiklal Marşımızın on kıtası ve şanlı Türk Bayrağımız hakkında yazılmış şiirlerin dizeleri yazıldı.

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Avcı Ramadan Yaz Konserleri, Cem Adrian ile final yaptı

Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, Aliağa Belediyesinin ’Yaz Konserleri’ kapsamında sahne aldı.

2619074

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maviyle yeşilin bir araya geldiği 72 dönümlük Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilen ’Yaz Konserleri’nin sonuncusunda hayranlarının karşısına çıkan ünlü şarkıcı, en güzel parçalarını Aliağalılar için söyledi.

Türkiye müzik endüstrisinin bilindik kuralları dışında, kendi çizdiği çizgilerde yürüyen sanatçı Cem Adrian’ın Aliağa’da verdiği konsere yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Ünlü sanatçının konserini yakından izlemek isteyen hayranları günün erken saatlerinden itibaren Avcı Ramadan’a akın etti. Aliağa Belediyesi Yaz Konserleri kapsamında hayranları ile buluşan olan Cem Adrian, “Ben Seni Çok Sevdim, “Mutlu Yıllar”, “Yağmur” ve “Beni Affet Bu Gece” parçalarıyla konserine başladı. Konserin devamında “Sen Gel Diyorsun”, “Sarı Gelin”, “Ela Gözlüm, “Mihriban” ve “Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” türkülerini seslendiren Cem Adrian adeta hayranlarına türkü ziyafeti verdi.

“Aliağa her şeyin en güzeline layık”

Konserin finalinde sahneye davet edilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Avcı Ramadan’daki ’Yaz Konserleri’nin sonuncusuna gelindiğini ifade ederek, “Bu akşam çok özel bir sanatçıyı Aliağa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de katılımınızdan dolayı sizlere etmek istiyorum. Yaz konserlerinin sonuna geldik, umarım keyif almışsınızdır. Her şey gönlünüzce olsun. İlk konserde de söylemiştim siz her şeyin en güzeline layıksınız” dedi.

Cem Adrian ve Başkan Serkan Acar’dan özçekim

Başkan Serkan Acar konuşmasının ardından ünlü şarkıcıya yaz konserlerine katılımlarından ötürü teşekkür ederek hediye takdim etti. Ayrıca ’Yaz Konserleri’ boyunca sunuculuk görevini üstlenen Radyocu Arif Güven’e de teşekkür ederek plaketini takdim etti. Sonrasında Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Cem Adrian ve Arif Güven seyircileri de arkalarına alarak bir özçekim gerçekleştirdi. Sadece çok renkli sesiyle değil, çok renkli müziği ile yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında çok farklı eserlere imza atan başarılı müzisyen Cem Adrian, yaklaşık 2 saat süren konserinin finalini “Herkes Gider Mi?” isimli parçasıyla gerçekleştirdi.

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölü’n Bizi Ayırana Dek Aliağa’da Sahnelendi

Türk tiyatrosunun başarılı oyuncuları Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun rol aldığı “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Aliağa Belediyesi’nin ‘Tiyatro Günleri’ kapsamında Aliağa’da izleyicisi ile buluştu.

ÖLÜ’N BİZİ AYIRANA DEK” GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

Türk tiyatrosunun başarılı oyuncuları Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun rol aldığı “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Aliağa Belediyesi’nin ‘Tiyatro Günleri’ kapsamında Aliağa’da izleyicisi ile buluştu. Açıkhava Tiyatrosunun tamamen dolduran Aliağalılar oyun sonunda oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

olun-bizi-ayirana-dek-aliagada-sahnelendi-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölü’n Bizi Ayırana Dek Aliağa’da Sahnelendi

Türk tiyatrosunun başarılı oyuncuları Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun rol aldığı “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Aliağa Belediyesi’nin ‘Tiyatro Günleri’ kapsamında Aliağa’da izleyicisi ile buluştu.

 

“ÖLÜ’N BİZİ AYIRANA DEK” GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

Türk tiyatrosunun başarılı oyuncuları Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun rol aldığı “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” Aliağa Belediyesi’nin ‘Tiyatro Günleri’ kapsamında Aliağa’da izleyicisi ile buluştu. Açıkhava Tiyatrosunun tamamen dolduran Aliağalılar oyun sonunda oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

 

Her Cuma akşamı vatandaşına tiyatro keyfi yaşatan Aliağa Belediyesi, bu kez “Ölü’n Bizi Ayırana Dek” isimli komedi oyununu tiyatro severler ile buluşturdu. Aliağalılar iki perde halinde gösterime sunulan oyunu izlemek için Açıkhava Tiyatrosuna akın etti. Merdiven boşluklarının dahi dolduğu oyunu birçok vatandaş da ayakta izlemek zorunda kaldı.

EVLİLİĞE ESPRİLİ BİR BAKIŞ

Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu’nun canlandırdığı Serdar ve Cansu karakterleri, evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çift. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Sabah aynı yatakta uyanırlar ve oturma odalarında bir ceset vardır. Bu olayı merkezine alan oyun evlilik içinde yaşanan tatlı sürtüşmeleri ve çiftlerin aralarındaki ilişkisini kara komedi şeklinde seyircilerle paylaştı. Yaklaşık iki saat süren oyunda kahkaha hiç eksik olmadı. Oyunun bitiminde oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “SANATA VE SANATÇIYA SAHİP ÇIKAN BİR ALİAĞA”

Oyun sonunda sahneye davet edilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu gibi değerli iki sanatçıyı Aliağa’da ağırlamaktan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, “Bizlerle burada olduğunuz için size çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkür de Aliağa halkına ediyorum. Sanata ve sanatçıya sahip çıktıkları için Aliağalılara çok teşekkür ediyorum” diyerek oyunculara hediyelerini takdim etti.

HAKAN YILMAZ: “BELEDİYENİN TİYATROYLA SEYİRCİYİ BULUŞTURMASI ÇOK GÜZEL”

Aliağa’da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Oyuncu Hakan Yılmaz, “Belediyelerin özellikle tiyatro konusunda destek olması seyirciyi oyuncularla buluşturması çok güzel bir şey. Bugün bin 200’e yakın bir seyirciye oynadık. Bizim için çifte bayram oldu.” dedi.

www.aliagamedya.com

Foça’ya yeni arıtma geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Foça’ya Avrupa standartlarında yeni bir arıtma tesisi daha kazandırıyor.

2619061

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.6 milyon liraya kurulacak Gerenköy İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, Foça ve Menemen arıtmasına uzak yerleşimlerin evsel atıklarını arıtacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı rakamlara göre, Avrupa Birliği standartlarında arıtma sayısı ve arıtma oranı ile kişi başına düşen atık su arıtma miktarında “Türkiye lideri” olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgelerin gelişen ihtiyaçlarına göre yeni arıtma yatırımlarını sürdürüyor. Kuzey bölgesinde Foça’daki mevcut arıtmanın ardında Yeni Foça bölgesinin evsel atık sularını arıtmak için 2016 yılında Yeni Foça, 2010 yılında Menemen ve 2017 yılında da Menemen Türkelli ileri biyolojik atık su arıtma tesislerini hizmete alan İZSU, Foça ve Menemen’deki arıtma tesislerine uzak yerleşimlerin evsel atıklarını arıtmak için Foça ilçesine Avrupa standartlarında yeni bir arıtma tesisi daha kuruyor.

Gerenköy yerleşiminde Kemal Atatürk ve Fevzi Çakmak mahalleleri, Kozbeyli Mahallesi, Bağarası yerleşiminde Yenibağarası, Hacıveli, Kazım Dirik ve Koca Mehmetler mahalleleri, Maltepe yerleşiminde Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet ve Yeniköy ile Menemen ilçesi Musabey, Çavuşköy, Kesik ve Villakent bölgesindeki atık suların arıtılması amacıyla inşa edilecek tesis, Foça Bağarası Hacıveli Mahallesinde 21 bin metrekarelik alanda kurulacak. 16 bin kişiye hizmet verecek Gerenköy Arıtması, günde 2600 metreküp evsel atık su arıtacak. İZSU, 11 milyon 670 milyon liraya mal olacak ve 540 günde tamamlanacak tesisin yapımına önümüzdeki günlerde başlıyor.

Arıtmada lider kent

İzmir, Avrupa Birliği standartlarında arıtma sayısı, kişi başına düşen atık su arıtma miktarı ve AB standartlarında arıtım oranı ile Türkiye’de ilk sırada yer alıyor. Kentte 22’si ileri biyolojik atık su arıtma tesisi olmak üzere, toplam 66 arıtma tesisi ile evsel atık suların tamamına yakını arıtılarak deniz suyu kalitesi artırılıyor. İzmir’de AB standartlarında arıtılan yıllık kişi başı atık su miktarı 69.3 metreküp. Bu rakam İstanbul’da 34.1, Ankara’da ise sadece 6.4 metreküp.

www.aliagamedya.com

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN..

WhatsApp_Image_2018-08-20_at_11.32.37

YAŞADIĞIMIZ HAYATIN VE GELECEK GÜNLERİN DAHA GÜZEL OLMASI UMUDUYLA TÜM HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLUYOR, GÜZELLİK, BİRLİK, BERABERLİK DOLU NİCE BAYRAMLARDA HEP BİRARADA OLMAYI DİLİYORUZ.

MUTLU BAYRAMLAR...

RADYO SAHİL AİLESİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 30

9