atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

GELECEĞİN SİNEMACILARI ALİAĞA’DA YETİŞİYOR

aliaga-belediyesi-asev-film-analiz-atolyesi

ASEV FİLM ANALİZ ATÖLYESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR


Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) “Film Analiz Atölyesi” çalışmalarına başlıyor. Film Analiz Atölyesi’ne katılmak isteyen sinema tutkunları 9-13 Temmuz tarihlerinde Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’na başvuruda bulunabilecek.

Özellikle gençlere sinemayı sevdirmek ve geleceğin sinemacılarına yol göstermek isteyen ASEV, Kısa Film Atölyesi’nin ardından şimdi de Film Analiz Atölyesi için kayıt dönemini başlatıyor. Film Analiz Atölyesi’nde eğitim almak isteyen vatandaşlar 9-13 Temmuz tarihlerinde Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’na müracaat ederek kayıt yaptırabilecek. Eğitimler ise 16 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Film Analizi Atölyesi’nde eğitimler iki ay boyunca haftanın iki günü ASEV dersliklerinde gerçekleştirilecek. Eğitim sürecinde kursiyerlere; temel sinema bilgisi, film çözümleme teknikleri, alt metin görme, simgesel anlatımları fark edip anlamdırma ve film dili terimleri ile görsel dil konuları anlatılacak.

Ayrıca eğitimler kapsamında haftanın bir günü Türk Sineması’ndan bir günü ise dünya sinemasından filmler seçilecek. Seçilen filmlerin yönetmenlerinin öyküleri anlatılacak, röportajları ve belgeselleri incelenecek. Daha sonra filmin analizi yapılarak filmin kamera arkası görüntüleri izlenecek.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

 

MENEMEN’DEN ALİAĞA TİCARET ODASI’NA ZİYARET

Ziyaret-3Menemen Ticaret Odası, Aliağa Ticaret Odası’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy ve Meclis Başkanı Ali Azgın ile meclis üyeleri Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve Meclis Başkanı Adnan Saka ile ALTO meclis üyelerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Menemen Ticaret Odası heyetini Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Meclis Başkanı Adnan Saka, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Erdem ve Yönetim Kurulu Üyesi Y. Kemal Aygün karşıladı.

Karşılıklı sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette; Aliağa ve Menemen’in ekonomik potansiyeli ve ülke ekonomisine sağladığı katkılar, bölgenin sorunları ve beklentileri detaylarıyla konuşuldu.

 

 

 

Ziyaret-2

Ziyarette ayrıca, İzmir’deki diğer ilçe odaları ile birlikte TOBB camiasında eskiden beri örnek gösterilen birlik ve beraberliğin bundan sonrada katlanarak artacağı ve bölgenin geleceği, üyelerin sorunları ile sanayi ve ticaret potansiyelini etkileyecek kararlar noktasında da birlikte hareket edilerek ortak aklın hayata geçirilmesi konuşuldu.

ALTO BSN.BLTN.

ALİAĞA’DA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLIYOR

aliaga-belediyesi-tiyatro-gunlariALİAĞA'DA TİYATRO ZAMANI

Kültür sanat faaliyetlerini yılın her dönemi kesintisiz sürdüren Aliağa Belediyesi, ‘Tiyatro Günleri’ ile Türkiye’nin seçkin oyunlarını tiyatro severlerle buluşturacak.

Aliağa Belediyesi, yaz ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında her Cuma birbirinden değerli tiyatro oyunlarını Aliağalıların beğenisine sunacak. Aliağa Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek olan tiyatro gösterimlerini tiyatro severler ücretsiz izleyebilecek.

Aliağa’da Tiyatro Günleri’ 13 Temmuz Cuma günü; Şair, yazar, gazeteci ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın’ın ‘Sunay Akın ile Görçek’ adlı gösterisiyle başlayacak.

20 Temmuz Cuma günü Kubilay Zerener'in yönettiği; Cem Özer, Betül Şahin, Fulden Akyürek, Soydan Soydaş, Ateş Fatih Uçan, Fırat Çöloğlu ve Doğan Bekdoğdu’nun rol aldığı iki perdelik komedi oyunu “Ömürsün Doktor” sahne alacak.

27 Temmuz Cuma günü ise Savaş Özdural’ın yazıp yönettiği; Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı ve Savaş Özdural’ın oynadığı “Kadın Aklı Erkek Aklı” isimli oyun Aliağalılarla buluşacak.

Aliağa Açıkhava Tiyatrosu’ndaki gösterimlerin tamamı saat 21.15’te başlayacak. Oyunları ücretsiz izlemek isteyen vatandaşlar oyun davetiyelerini 6 Temmuz Cuma gününden itibaren Aliağa Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan Hilal Masa’dan temin edebilecek.

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

 

GELENEKSEL HALK TOPLANTISI KOZBEYLİ’DE YAPILDI

FOTO-02-1-1024x678-332x250-300x226Foça Kaymakamlığı başkanlığında düzenlenen halk toplantılarına Kozbeyli Mahallesinde devam edildi.

Foça Kaymakamı Ali Çetin’in başkanlığında yapılan halk toplantısına; Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, bürokratlar, Kozbeyli Mahallesi Muhtarı Hayrettin Günindi ve vatandaşlar katıldı.

Kozbeyli’de yapılmasını istedikleri işleri aktaran vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Demirağ,

İsteklerin çözümü konusunda hassas olduklarını belirtti.

Kozbeyliler, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a hizmetleri için teşekkür etti.

www.aliagamedya.com

ALİAĞALI ÇOCUKLAR SPOR YAPARAK EĞLENİYOR 2018

aliaga-belediyesi-yaz-spor-okullari_2
ALİAĞALI ÇOCUKLARIN EN GÜZEL TATİLİ
Çocuklara spor alışkanlığı kazandırmayı ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen Aliağa Belediyesi, okulların tatile girmesiyle beraber Yaz Spor Okulları’nın startını verdi.
Aliağa Belediyesi’nin yıl boyunca sürdürdüğü spor kursları yaz döneminde de devam ediyor. Yaz spor okullarında çocukların hem eğlenmeleri hem de spor yaparak bedensel ve sportif gelişimlerinin arttırılması hedefleniyor.
Spor antrenörleri tarafından verilen kurslarda çocuklara; basketbol, futbol, karate, güreş ve voleybol eğitimleri veriliyor. 7-15 yaş aralığındaki çocukların yer aldığı kurslarda 780 öğrenci eğitim görüyor. Kurslar, Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Tesisleri ile merkez halı sahada gerçekleştiriliyor.
ALİAĞA BELEDİYESİ SPOR BİRİMİ SORUMLUSU BİLAL ÖZKURT: “AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN FİZİKSEL VE PSİKOLOJİ GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK”
Çocukluk döneminde yapılan fiziksel aktivitenin sağlıklı gelişim üzerinde etkili olduğunu belirten Aliağa Belediyesi Spor Birimi Sorumlusu Bilal Özkurt, “Aliağa Belediyesi olarak da amacımız çocuklarımıza hem eğlenceli bir tatil dönemi yaşatmak hem de fiziksel ve psikoloji gelişimlerine katkı sağlamak. Çocuklarımıza spor sporun önemini ve gerekliliğini aşılayabilirsek onlara daha sağlıklı bir geleceğin de kapılarını aralamış oluruz. Spor zamanı doğru kullanmayı öğretir. Bununla birlikte okul başarısı da artar. Fiziksel aktivite kuvvet ve dayanıklılık kazandırarak kemik gelişimini olumlu yönde etkileyerek kilo kontrolünü de sağlar” dedi.
aliaga-belediyesi-yaz-spor-okullari_9
aliaga-belediyesi-yaz-spor-okullari_10
ALİAGA BLD. BSN. BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 28

10