atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

ALİAĞALI MİNİK ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

aliaga-sosyal-market-ziyaret-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetini sürdüren ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarla hayırseverler arasında köprü kuran Aliağa Belediyesi sosyal markete, bir destek de minik öğrencilerden geldi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Özel Balböceği Anaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte sosyal marketi ziyaret ederek kullanmadıkları giysileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için sosyal markete bağışladı.

Sosyal marketi gezen öğrenciler market görevlilerine sorular yönelterek marketin faaliyetleri konusunda bilgi aldı. Daha sonra buradaki görevliler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin verdiği mutlulukla marketten ayrıldı.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirten Özel Balböceği Anaokulu Kurucu Müdürü Gülşen Temiz, “Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında öğrencilerimizin daha bilinçli bireyler olabilmeleri için kullanmadıkları eşyaları ve oyuncakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak istedik. Farkındalık oluşturmak ve öğrencilerimizin bilinç düzeyini arttırmak adına yaptığımız bu projede Aliağa Belediyesi’ne de verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİ ARALIK AYI İKİNCİ BİRLEŞİMİ TEK GÜNDEMLE TOPLANDI

aliaga-belediye-meclisi-aralik-ikinci-birlesim-1Aliağa Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclisi ikinci birleşimi tek gündem maddesi ile toplandı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde meclis salonunda gerçekleştirilen ikinci birleşimde, birinci birleşimde İmar Komisyonu ile Plan, Bütçe Komisyonuna havale edilen 7’nci maddenin oylaması yapıldı.

İmar Komisyonu ile Plan, Bütçe Komisyonunda görüşülen “Aliağa-Çandarlı-Bergama Demiryolu Projesi kapsamında, Kalabak Mahallesinde Mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait; 144/4, 144/3, 144/6, 144/1, 144/2, 131/7, 131/6, 131/8, 131/1, 126/5, 126/6, 127/6, 127/7, 126/4, 126/7, 126/8, 126/3, 127/8, 126/2, 126/1, 110/5, 110/7, 109/1, 107/3, 108/1, 107/2 ve 107/1 ada/parsel numaralı 27 adet taşınmazın toplam 11.790,93 m2lik kısmı ve üzerindeki muhdesatların, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 30. Maddesine göre Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi” hususu komisyonlardan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Yılın son olağan meclisi tek gündem maddesinin oylanmasının ardından birleşime katılmayan meclis üyeleri; İsmail Önal, Zülküf Koçoğlu, Abdurrezak Yaşar, Emre Erdem, Aslan Erol Mete, Erol Güngör, Emriye Erdoğan ve Murat Yaman’ın mazeretlerinin oylanması ve bir sonraki oturumun 8 Ocak 2018 Salı günü yapılmasına karar verilmesi ile son buldu.

aliaga-belediye-meclisi-aralik-ikinci-birlesim-2-150x150

ALİAĞA BLD. BSN.BLTN.

GÜNDEM ALİAĞASPOR FK BAŞKANI HAKAN ŞİMŞEK'İ AĞIRLIYOR.

46226443_2184667601577788_5526181231164653568_nGÜNDEM, ALİAĞASPOR FK BAŞKANI HAKAN ŞİMŞEK’İ AĞIRLIYOR.

Sevil Edremit’le Gündem programının konuğu, Aliağaspor FK Başkanı Sayın Hakan Şimşek.

- Aliağaspor ile ilgili merak edilenleri yarın (11.12.2018) saat 14’te, Radyo Sahil'de, Gündem programında konuşuyoruz.

Gündem, haftaiçi Salı ve Cuma günleri saat: 14’de Radyo Sahil’de.

GÜNDEMİN NABZINI RADYO SAHİL'DEN TAKİP EDİN.

0533 258 33 10 nolu whats up hattımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.

GÜNDEM, S.S. ALİAĞA MİNİBÜSÇÜLER KOOPERATİFİ BAŞKANI İBRAHİM BORAZAN’I AĞIRLIYOR.

aliaga-ibrahim-borazan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevil Edremit’le Gündem programının konuğu, S.S. Aliağa Minibüsçüler Koop. Başkanı Sayın İbrahim Borazan.

- Aliağa’da şehiriçi yolcu taşımacılığını bugün (07.12.2018) saat 14’te, Radyo Sahil'de, Gündem programında konuşuyoruz.

Gündem, haftaiçi Salı ve Cuma günleri saat: 14’de Radyo Sahil’de.

GÜNDEMİN NABZINI RADYO SAHİL'DEN TAKİP EDİN.

0533 258 33 10 nolu whats up hattımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.

ALTO’DAN ÜYELERİNE NEFES KREDİSİ

mer_Ertrk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Nefes Kredisi'ni bir kez daha üyelerinin kullanımına sundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde oda ve borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni KOBİ Destek (Nefes) Kredisi uygulaması kapsamında Aliağa Ticaret Odası üyeleri ilk 6 ay anapara ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere aylık 1,85 faizle kredi kullanabilecek.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek KOBİ Destek (Nefes) Kredisi protokolü 31 Ağustos 2018 tarihinde imzalandı. Bu çerçevede ALTO üyeleri, ilgili bankaların şubelerinden 20 Eylül 2018 Cuma günü itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanabilecekler.

18 Ay Vade

Konu hakkında açıklama yapan Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “TOBB Nefes Kredisi içinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimize destek olacaktır. Üyelerimiz, düşük faizli, uzun vadede az masraflı kredi kullanabilecek. Nefes Kredisinde faizler aylık yüzde 1,85 olacak, kredi vadesi ise, ilk 6 ayı anapara ödemesiz (sadece faiz ödenecektir), takip eden 12 ayı eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay şeklinde uygulanacak. Kredi üst limiti 200 bin TL, alt limiti ise 50 bin TL olarak belirlendi. Kredilendirmede tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır” dedi.

Üyeler uygun koşullarda krediye erişebilecek

İşletmelerin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisinin finansman erişiminde yaşanan sıkıntılar ve yükselen kredi faizleri olduğunu vurgulayan Ertürk, “Oda ve Borsalar elindeki kaynaklarını üyelerinin kullanımına açıyor. Nakit akışının çok önemli olduğu bir dönemdeyiz. Türkiye ekonomisinin bu geçici süreçten en az şekilde etkilenmesini sağlayacak tedbirler, işverenlerimizi, ticari hayatımızı rahatlatmayı amaçlayan girişimler yapılıyor. Üyelerimizin şu anda her zamankinden daha çok ucuz finansmana, uygun koşullarda krediye ihtiyacı var. Nefes Kredisi’nin bir nebze de olsa üyelerimize nefes aldıracağına inanıyor ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başvuru Belgesi ALTO'dan Alınacak

Üyelerin ALTO'ya gelerek 'Nefes Kredisi Başvurusu' için faaliyet belgesi almaları gerektiğini belirten Başkan Ertürk, "Alınan faaliyet belgesi ile ilçemizdeki Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası şubelerine kredi başvurusu yapabilirler. Bankalar, KOBİ'nin, KGF ile birlikte krediye uygunluğu değerlendirecek. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanırsa; bankalar, KOBİ'ye Nefes Kredisi kullandıracak. Bankaların Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının yüzde 0,03'ü (on binde üç) ile sınırlı olacak. Üyeler, düşük faiz ve uzatılmış yeni vadenin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacak" şeklinde konuştu.

ALTO BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 32

10