atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Haberler

Aliağa Belediyesi ‘Geleneksel Kyme Satranç Turnuvası’ Sona Erdi

aliaga-belediyesi-satranc-turnuvasi-1-300x180Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘KYME Satranç Turnuvası’ sona erdi.

Enka Spor Salonunda 180 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen turnuva iki gün sürdü. İstanbul, Manisa, Denizli, Hatay gibi Türkiye’nin birçok şehrinden satranç tutkunu kendi kategorisinde birinci gelebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği turnuvada maçlar 6 tur üzerinden sporcu başına 60’+30″ süreyle oynandı. A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, Başhakem Mustafa Ulusoy’un yanı sıra dokuz hakem görev yaptı.

ALİAĞA BELEDİYESİ SOSYAL, KÜLTÜREL VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ ALİ OSMAN KARATEKİN: “SATRANÇLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ YILIN 12 AYI SÜRÜYOR”

Turnuvada derece giren yarışmacılara ödül ve madalyalarını Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin takdim etti. Satrancın ülke genelinde yaygınlaşması gerek bir spor olduğunu belirten Karatekin, Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz turnuva için çok mutluyuz. Satrançla ilgili çalışmalarımız yılın 12 ayı sürüyor. Hem ege bölgesine hem tüm ülkeye hitap eden turnuvamız sayesinde satrancı özellikle gençlere sevdirmeye çalışıyoruz” dedi.

Son ana kadar büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvada dereceye girenler şöyle;

A Kategorisi;

1.Vahap Şanal

2.Serkan Soysal

3.Mustafa Mammadov

4.Suat Soylu

5.Alparslan Işık

B Kategorisi;

1.İlhan Şafak Yalçınkaya

2.Hayati Toksan

3.Berk Zaimov

4.Ali Cüvitoğlu

5.Mert Can Seviğ

C Kategorisi;

1.Serdar Kaan Arslan

2.Ertan Kemal Memiş

3.Umut Yiğit Yoldaş

4.Deniz Çetin

5.Murat Osman Çalışkan

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa’da masaj salonu gerginliği

Aliağa ilçesinde  bir  mahallede   açılan masaj  salonunun  kapatılması için apartman ve   mahalle sakinleri ayaklandı.

Edilen bilgiye göre  gece  saatlerinde  bir sokak  üzerinde  apartman binasının zemin katında açılan masaj salonu çalışanları ile mahalle  sakinleri arasında  tartışma çıktı . İhbar  üzerine kısa  süre içerisinde  olay yerine  intikal eden  polis ekipleri  güvenlik önlerimi  aldı. Â İşletme sahibi ve çalışanları  ekip otosuyla emniyete  götürülürken, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş  vatandaşların sakinleşmesi yönünde telkinde bulundu. Konuşmanın ardından toplanan kalabalık olaysız şekilde dağıldı. Daha sonra  sabaha  karşı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından işletmenin camları kırıldı.

Ruhsatı  bulunduğu  iddia edilen  işletme belediyece mühürlendi.

Mahalle sakinleri huzurlarının bozulduğunu, masaj salonunun karşıda bulunan çocuk parkına çocuklarını götüremedikleri söyleyen vatandaşlar, işletmenin kapatılmasını istediler.

1-1-300x201

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

ASEV’DEN MUHTEŞEM FİNAL

Aliağa Belediyesi Sanatevi’nin (ASEV) kültür sanat faaliyetleri kapsamında düzenlenen yıl sonu etkinlikleri ‘Dans Gecesi’ ile final yaptı.

ASEV öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve bir hafta süren yıl sonu etkinlikleri dans gösterileri ile son buldu. ASEV kursiyerleri yıl boyunca öğrendikleri dans figürlerini Aliağalılar için sahneledi.

Farklı yaş gruplarındaki kursiyerlerin sahne aldığı etkinlikte dansçılar, Türkiye’nin farklı yörelerinden sundukları halk oyunlarının yanı sıra modern dans gösterileriyle de izleyenlere görsel bir şov sundu. Açık Hava Tiyatrosu’nu tıklım tıklım dolduran aileler de sahne heyecanı yaşayan çocukları yalnız bırakmadı. Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt ile Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin muhteşem finali Aliağalılarla birlikte izledi.

ASEV DANS EĞİTMENİ BERKAN BEŞÇINAR: “KURSİYERLERİMİZ MUHTEŞEM BİR PERFORMANS SERGİLEDİ”

Yaklaşık üç saat süren etkinlik sonrasında değerlendirmelerde bulunan ASEV Dans Eğitmeni Berkan Beşçınar şunları söyledi: “ASEV yıl sonu etkinliklerini dans gösterileri ile bitirme kararı aldık. Tüm kursiyerlerimiz ile çok güzel bir gece geçirdik. Aileler de bizler bu güzel günde yalnız bırakmadı. Halk dansları, bale, modern danslardan oluşan gece de kursiyerlerimiz muhteşem bir performans sergiledi”

aliaga-asev-dans-5-300x200

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa Kuş Cenneti’nin Misafirleri Flamingolar

Aliağa Kuş Cenneti Her Mevsim Rengarenk.

İzmir’in Aliağa ilçesi plajlar mevkiinde bulunan ve Türkiye’deki 425 kuş türünden 103’üne ev sahipliği yapan ‘Aliağa Kuş Cenneti’nde flamingolar rengarenk görüntüler oluşturuyor.

Yazın ayrı kışın ayrı bir güzelliğe sahip olan Aliağa Kuş Cenneti, kartpostallık görüntüsü ile ziyaretçilerine doğal yaşamın tüm güzelliklerini yansıtıyor. 27 hektarlık alanı ile Türkiye’nin en değerli sulak alanlarından olan ‘Aliağa Kuş Cenneti’ Türkiye’deki 425 kuş türünden 103’ünü misafir ediyor. Aliağa Kuş Cennetini kendilerine adeta ev edinen yüzlerce kuş türü sanayi kenti Aliağa’nın başka bir yüzü olarak da görenleri mutlu ediyor.

Özellikle flamingoların boy gösterdiği Aliağa Kuş Cenneti, kuş gözlemcileri ile doğa fotoğrafçılarının vazgeçilmez rotaları arasında bulunuyor. Uzun ince bacakları ve rosa rengi tüyleri ile dikkat çeken flamingoların sunduğu manzara görenlere huzur dolu dakikalar yaşatıyor. Aliağa’nın doğal güzelliklerine güzellik katan flamingolar ilçe sakinlerinin olduğu kadar ilçe dışından gelen turistlerin de beğenisini topluyor.

ALİAĞA YÖRESİNİN KUŞ DEMOGRAFİSİ

Aliağa yöresinde tespit edilen kuş türleri ve sayıları ise şöyle; “Ak Pelikan 3, Akça Cılıbıt 7, Angıt 86, Bahri 1, Boz Ördek 30, Büyük Ak Balıkçıl 6, Çamurcun 708, Çamurçulluğu 1, Elmabaş Patka 65, Fiyu 297, Flamingo 339, Gri Balıkçıl 12, Gümüş Martı 974, Gümüş Yağmurcun 2, İnce Gagalı Martı 9, Kara Boyunlu Batağan 2, Kara Karınlı Kumkuşu 86, Karabaş Martı 65, Karabatak 59, Kaşıkgaga 25, Kervançulluğu 5, Kılkuyruk 5, Kızılbacak 9, Kuğu 5, Küçük Ak Balıkçıl 6, Küçük Batağan 5, Küçük Karabatak 6, Küçük Kumkuşu 2, Pasbaş Patka 1, Sakarca 51, Sakarmeke 241, Suna 122, Sutavuğu 1, Tarakdiş 3, Yeşilbaş 143

aliaga-kus-cenneti-1-300x200

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa’dan Tayini Çıkan Hakim Ve Savcılara Veda Yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulunun Adli ve İdari Yargı 2019 yılı yaz kararnamesi ile İzmir’in Aliağa ilçesinden başka illere tayini çıkan hakim ve savcılar onuruna veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemekte konuşma yapan Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman , “Bugün adliyemizde yaklaşık 3 yıl görev yapan ve 2019 yılı yaz kararnamesiyle aramızdan ayrılacak olan değerli hakim ve savcılarımıza veda etmek üzere bir araya geldik. Kendileriyle yaklaşık 1 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hepsinin ne kadar canla başla, kendilerinden ve ailelerinden ödün vererek çalıştıklarına şahit oldum. Meslektaşlarımızın yargı yükünü nasıl ve hangi şartlarda sırtladığı hepimizin malumudur. Yargıda her geçen gün artan iş yükü ve değişen mevzuat işlerimizi zorlaştırsa da bizler mesleğimizi severek yapıyoruz. Peygamber postunda adalet dağıtmaya çalışmak ve bunun farkında olmak zorlukları bize unutturuyor. Adalet Bakanlığımızın hazırladığı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Yargı Reformuna ilişkin yeniliklerinde bundan sonraki çalışmalarımızı kolaylaştıracağı, yargıya güveni arttıracağını düşünüyorum. 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü sonrası ihraçlar ile azalan hakim-savcı sayısının da aramıza yeni katılan meslektaşlarımızla birlikte hızla tamamlandığı da görülmektedir. Adalet teşkilatının güçlenmesi devletimize de güç vermektedir. Adalet devletin temelidir. Biz bu sözün haklılığının farkında olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Tayin olan tüm meslektaşlarıma yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından tayini çıkan hakim ve savcılara plaket takdim edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde düzenlenen veda yemeğine Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman ,İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız ,İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Hakım ve Savcılar ,Adliye Personeli, Avukatlar katıldı.

DSC0188-1-300x179DSC0001-300x178

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 2 / 30

2