atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

ALİAĞALI ÖĞRENCİLER DEPREM ANINI YAŞADI

aliagal-ogrenciler-deprem-anini-yasadi_3

İzmir’in Aliağa ilçesinde, deprem konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, depremi korkuyla beklenen bir felaketten başa çıkılabilir bir olguya dönüştürmek amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Simülasyon Tırı ile Deprem Simülasyon Uygulaması Eğitimi gerçekleştirildi.

Aliağa Demokrasi Meydanı’nda konuşlandırılan AFAD Deprem Simülasyon Tırında öğrencilere, AFAD Eğitim Biriminde görevli eğitmen Alper Demir tarafından deprem öncesinde, deprem anında ve sonrasında ne gibi tedbirler alınması gerektiği anlatıldı. Daha sonra öğrencilere simülasyonla 6.7 şiddetindeki deprem anı yaşatıldı. Eğitmen Alper Demir, büyük bir heyecan yaşayan öğrencilere deprem anında neler yapmaları gerektiği yönünde bilgilendirmeler yaptı.

Öğrencilere ‘çök, kapan ve tutun’ un önemini anlatan AFAD Eğitmeni Alper Demir, verilen eğitimlerle halkı bilinçlendirmek bu sayede de olası depremde yaşanabilecek can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi hedeflediklerini söyledi.

AFAD olarak Türkiye’nin dört bir yanına ulaştıklarını da sözlerine ekleyen Demir şunları söyledi: “Türkiye’nin 81 ilinde deprem simülasyon tırı ile gezerek halkın, çocuklarımızın ve ailelerin bilinçlenmesini sağlıyoruz. Deprem öncesinde, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Öğrenciler okulda bulundukları sırada deprem anında sıraların altlarına değil sıraların yanlarına çökmeliler. Deprem bittikten sonra kesinlikle asansör kullanılmamalıdır. Öğretmenlerin yönlendirmesi ile acil çıkışları ve merdivenleri kullanarak binayı hızlı bir şekilde terk etmeliler. Ailelere ise depreme dayanıklı binalarda oturmalarını anlatıyoruz. Kolon ve kirişlere zarar verilmemeli. Binaya ek yük bindirecek kaçak katlar yapılmamalı. Ev içerisinde sabit olmayan eşyalar da sabitlenmelidir.”

aliagal-ogrenciler-deprem-anini-yasadi_1aliagal-ogrenciler-deprem-anini-yasadi_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Açıldı

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun açılış töreninde İzmirlilere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akşam sayın Putin ile görüştük, gündüz Makron ve Merkel ile görüşmeler yaptık. Bütün bu değerlendirmelerden sonra yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız" dedi.

acilista-konusan-erdogan-yol-haritamizi-belirledik-masada-oldugumuzu-her-tarafa-duyuracagiz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'den Çandarlı'ya ulaşımı 1,5 saatten 40 dakikaya düşüren Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun açılışını gerçekleştirmek üzere İzmir'e geldi. Burada konuşma yapan Erdoğan, geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nu da açılışa davet ettiğini belirterek, "Davet ettik gelmedi. Kendisi aranızda da ben mi göremiyorum" dedi.

"Toplam yatırım bedeli 455 milyon avro"

Erdoğan, "İzmir'i Tüpraş başta olmak üzere büyük sanayi tesislerinin bulunduğu Aliağa ile ülkemizin en önemli limanını inşa edeceğimiz Çandarlı'ya bağlıyoruz. Bugün; Koyundere, Aliağa, Çandarlı kısmını da hizmete vererek bağlantı yollarıyla birlikte 96 kilometrelik projenin tamamını bitirmiş oluyoruz. Toplam yatırım bedeli 455 milyon avro olan projemiz yol kısmı yanında; 14 köprülü kavşağı, 5 hemzemin kavşağı, 1 tüneli, 38 köprüsü ve 8 viyadüğüyle İzmir'e yakışan bir eser oldu.

İzmir'den yola çıkan bir araç en fazla 40 dakika içinde Çandarlı'ya ulaşabilecek. İzmir-Aydın, İzmir-Çeşme projelerinin devamı niteliğindedir. Mesela Larissa Antik Kenti bölümü tünelle geçildi. Arkeolojik köprü ile bir başka antik kente giden yolun ve eserlerin korunması sağlandı. Zamandan vakitten ve nakitten, yakıttan sağladığı tasarrufla her ulaşım projesi gibi bu otoyolun da ülkemize çok katkısı olacaktır. 2020 yılında bu otoyolun ülkemize katkısı 255 milyon lira olarak hesaplanıyor" dedi.

"İstanbul-İzmir yolunu 8-9 saatten 3 buçuk saate, Bursa'yı 1 saate, Eskişehir'i 2-2.5 saate düşürdük"

Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin diğer 80 vilayeti gibi son 17 yılda yaptığımız 17 milyar dolar yatırımla İzmir'in de çehresini değiştirdik. Göztepe'yi stadyumuna kavuşturduk mu? Alsancak Stadyumunun da inşasında sona yaklaşıyoruz. Karşıyaka'yı da stadyumuna kavuşturmak için gayretlerimiz sürüyor. İzmir'e 2 millet bahçesi kazandırıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bugüne kadar yaklaşık 6 katrilyon tutarında sosyal yardım yaptık. 110 sağlık tesisini tamamlayıp hizmete soktuk. 2 bin 60 yataklı Bayraklı şehir hastanemizle birlikte 5 hastanenin yapımı devam ediyor. 19 bin 500 adet konut projesini TOKİ vasıtasıyla hayata geçirdik. 44 bin 279 bağımsız birimde riskli yapı tespiti yaptık. 39 bin 260 bağımsız birimin yıkımını gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm çalışmalarında evlerini boşaltan İzmirli vatandaşlarımıza 228 milyon lira kira yardımı sağladık. 523 kilometre ilave ile bölünmüş yolu 926 kilometreye çıkardık. İstanbul-İzmir yolunu 8-9 saatten 3 buçuk saate, Bursa'yı 1 saate, Eskişehir'i 2-2.5 saate düşürdük" diye kaydetti.

"Gördes Barajı ile İzmir'i suya kavuşturduk"

Erdoğan, "İZBAN'ı şehrimizi kazandırdık mı? Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesine demir yolu bağlantısını kurduk mu? İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Treninin yapımı devam ediyor. İçinde otoyol ve raylı sistemlerin olduğu İzmir Körfez Geçişi projesinin etüt projesi tamamlandı, imar çalışmaları sürüyor. Adnan Menderes Havalimanını baştan aşağı yeniledik. Tarımda İzmir'e son 17 yılda 4.5 milyar lira hibe desteği verdik. 6.6 milyar lira da orman su yatırımı yaptık. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 38 projeye 23 milyon liralık hibe ödemesi gerçekleştirdik. Bu sene 70 bin 500 dekar alanda çalışma yaparak 26 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. 4 milyon adet fidan üreteceğiz. Organize Sera Bölgesi ile toplamda 1 milyar lira yatırım yapıyoruz. İzmir'imize şehir ormanı, mesire yeri, bal ormanı tesis edeceğiz. 28 baraj ve 3 gölet inşa ettik, 14 baraj daha inşa ediyoruz. 547 bin dekar araziyi sulamaya açtık. İzmir kısa bir süreye kadara susuz muydu? Susuzdu. Gördes Barajı ile İzmir'i suya kavuşturduk. Bu görev İzmir Büyükşehir Belediyesinindi; ama yapmadılar, yapamadılar, onu da biz gerçekleştirdik" şeklinde konuştu.

"Türkiye'nin Suriye ve Libya politikaları ne bir maceradır ne de keyfe kederdir"

Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Erdoğan, "İzmir'de ilave 171 bin 400 istihdam sağladık. Endüstri merkezleri tam kapasite ile devreye girdiğinde cari açığımızı yolda 2 milyar dolar azaltacak. Türkiye'nin terörden ekonomiye kadar geniş bir alanda verdiği mücadele kelimenin tam anlamıyla yeni bir İstiklal Harbi'dir. Gençler artık kimse öyle karşınıza dikilip sizinle alenen savaşmıyor. Nice sinsi yol ve yöntemle sürdürülen kuralsız hamlelerle karşı karşıyayız. Milletimiz tüm üçüyle yanımızdadır. Bizim vesayete terör örgütlerine, sınırlarımızın kuşatılması girişimlerine mücadelelerin hepsinde de karşımızda bir ittifak vardır. Bir ayağı içerde, bir ayağı dışarıdadır" diye aktardı. Türkiye Suriye'de, Libya'da Akdeniz'de gerçekten kritik bir mücadele verirken, bir anda içeride hiçbir dayanağı olmayan tartışmaların başlatıldığını görüyoruz. Oyunlara gelmeyip kendi işimize bakacağız. Asıl işlerimize de dört elle sarılacağız. İzmir'deki şu güzel manzaranın bize verdiği mutluluğu hiçbir art niyetli tartışmaya değişmeyiz. Biz bugüne kadar hep eserlerimizle konuştuk. İnşallah bundan sonra da eserlerimizle konuşmaya yaşamaya devam edeceğiz. Varsa bizimle eser ve icraat konusunda yarışacak birileri buyursun çıksın karşımıza, hodri meydan diyoruz. Onların ağzının payını vereceğiz. Türkiye'nin Suriye ve Libya politikaları ne bir maceradır ne de keyfe kederdir. Bunun için ülke ve millet olarak yeni bir İstiklal mücadelesi verdiğimizi söylüyoruz. Ülkemizin çıkarlarıyla diğer ülkelerin çıkarları çatışıyor. Hamdolsun Türkiye'nin gücü ve kapasitesi bağımsız siyaset izlemeye yeterlidir. Gerektiğinde askeri gücümüzü en üst düzeyde kullanıyoruz. Masada ve sahada olayların gidişatını değiştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Netice almayı başardık. Bugün sıkıntı yaşadığımız noktaları sebebinin geçmişte güçlü duruş sergilenmemesinden kaynaklandığını görüyoruz" şeklinde aktardı.

Kılıçdaroğlu'na eleştiri: "Biz 500 yıl önce oradaydık, bugün de oradayız"

Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Eedoğan, "Bay Kemal dedi ki; 'Doğu Akdeniz'de ABD, İngiltere Fransa var' dedi. 'Sadece Türkiye yok' dedi. Zaten her zaman böyle konuşmuyor mu? Biz orada sondaj gemilerimizle vardık, sismik araştırma gemilerimizde vardık. Bay Kemal sen bunları söylediğin zaman 2 sondaj gemimiz vardı, şimdi 3'üncüyü de aldık, haberin olsun. Doğu Akdeniz'de sadece sismik ve sondaj gemilerimizle değil fırkateyn ve uçaklarımızla oradayız. Biz 500 yıl önce oradaydık, bugün de oradayız. Libya'nın meşru başkanı ve yönetimiyle masaya oturduk, imzaları attık. Deniz hukukundan anlamayan uluslararası hukuktan anlamayan bu notada akıl hocaları olmayan, akıl hocası karga olanın akıbeti ne olur? Bunların durumu bu Gayrimeşru Hafter'e karşı biz orada yönetici, kahraman askerlerimiz, Suriye milli ordusundan ekiplerimizle beraber oradayız. Birkaç tane şehidimiz var. Şunu da söyleyelim ki; birkaç şehidin karşılığında da 100'e yakın lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak" dedi.

"Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız"

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gabar'da varız, Cudi'de varız, Bestler Deresi'nde varız. Mehmetçiğimiz bu işin hesabını soruyor ve terörden de içeride büyük temizliği yaptık. FETÖ terörüyle de mücadeleyi büyük oranda sürdürüyoruz. Bunun için önümüzdeki sorun alanlarının hiçbirinde geri adım atmadan başlattığımız çalışmaları mutlaka sürdürecek ve hedefe ulaşacağız. Pakistan'daydık. Salı günü Azerbaycan'dayız. Tüm coğrafyalarda Türk'ün ve Türkiye'nin varlığını ortaya koyacağız. Her gün yeni tuzaklarla karşılaşıyoruz. Sırf ülkemizi müşkül duruma düşmesi için hukukun çiğnendiği bir dönemden geçiyoruz. Akşam sayın Putin ile görüştük, gündüz Makron ve Merkel ile görüşmeler yaptık. Bütün bu değerlendirmelerden sonra yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu her tarafa duyuracağız."

 

www.aliagamedya.com

Aliağa Fen Bilimleri Okulları kaynaşma yemeğinde buluştu

Aliağa Fen Bilimleri Okulları öğretmenleri ve aileleriyle birlikte kaynaşma yemeğinde buluştu.

aliaga-fen-bilimleri-okullari-kaynasma-yemeginde-bulustu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Fen Bilimleri Okulları öğretmenleri ve aileleriyle birlikte kaynaşma yemeğinde buluştu.
Aliağa Fen Bilimleri Okulları Kaynaşma yemeği Etap Altınel'de canlı müzik eşliğinde yapıldı. Düzenlenen kaynaşma yemeğinde katılımcılar unutulmaz bir gün yaşarken, öğretmenler canlı müzik eşliğinde eğlendiler.
Yemekte kısa bir konuşma yapan Fen Bilimleri Aliağa Kampüsü kurucu üyelerinden ve Yönetim kurulu Başkanı Kamer Karaman şunları söyledi.

Bizler, Fen Bilimleri Aliağa kampüsü olarak, bir araya gelerek aramızdaki zaten güçlü olan bağı biraz daha kuvvetlendirmek istedik. Bu bağın ve birlikteliğin verdiği güçle okulumuz adına güzel bir gelecek inşa edeceğimize bütün kalbimle inanıyorum. Çünkü biliyorum ki, Aliağa Fen bilimleri Okulları çatısı altında öğretmeniyle, öğrencisiyle, velisi ve tüm çalışanlarıyla bizler büyük bir aileyiz. Okulumuz çocuklarımızın sadece eğitim alıp akademik bilgilerle donatıldığı değil, aynı zamanda sosyalleştiği, kişiliğini geliştirdiği ve hayata hazırlandığı yerdir. Hepinizin zaman zaman sosyal medyada ve çeşitli konuşmalarda duyduğunuz gibi bir ülkede eğitimin çökmesi, milletin çökmesi anlamına gelir. Dolayısıyla, eğitim alanında çağdaş, laik, Atatürk İlke ve devrimlerini kendisine yol gösterici olarak seçen okulumuza bu anlamda daha fazla sahip çıkmalı, varlığımızı daim kılmalıyız.

Bizim en değerli varlığımız ve bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın okulumuz çatısı altında daha mutlu, huzurlu ve çok daha başarılı olmaları için üzerimize düşen görev ve sorumlulukları her şart ve koşulda hakkıyla yerine getirmek mecburiyetindeyiz.
Ben inanıyorum ki saygıdeğer velilerimiz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle işbirliği içinde çözemeyeceğimiz problem, üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur. Karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde, elbirliği ile başarı çıtasını hep daha yükseklere çıkaracak, bu ülkenin umudu olan çocuklarımızı hak ettikleri meslek, makam ve mevkilere birlikte taşıyacağız. Bu gece, burada, sizlerle birlikte olmak benim için büyük bir onur. Bundan sonra da bu birlikteliğin güçlenerek ve yıllar boyu süreceğini umuyor, bunu yürekten diliyorum.” şeklinde konuştu.

1581286785_25576413-9122-4c5d-b1b5-e71519e203a7

 

 

 

 

 

 

 

 

Mevcut Başkan Deniz Yücel ikinci kez başkan seçilirken, Özcan Durmaz yönetimde yer aldı.

Mevcut Başkan Deniz Yücel İkinci Kez başkan seçilirken Özcan Durmaz yönetimde yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığının olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren mevcut il başkanı Yücel, 611 delegenin 258'inin oyunu alarak ikinci kez başkan seçilirken , CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz yönetim kurulu listesinde yer aldı. Yücel'in il yönetimi listesinden yapılan seçimde en yüksek oyu Özcan Durmaz alırken, ikinci olarak Aygül Eryılmaz takip etti.

mevcut-baskan-deniz-yucel-ikinci-kez-baskan-secilirken-ozcan-durmaz-yonetimde-yer-aldi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığının olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren mevcut il başkanı Deniz Yücel, 611 delegenin 258'inin oyunu alarak ikinci kez başkan seçildi.
Kültürpark'taki Celal Atik Spor Salonunda kongre yeter sayısına ulaşılmasının ardından başlayan olağan genel kurulun divan başkanlığına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca seçildi.
Cüneyt Oğuz yeterli imza sayısına ulaştı ve divana teslim etti. Mevcut başkan Deniz Yücel de yeterli imzayı toplayınca iki adaylı seçim olacağı öngörülmüştü. Ancak bazı delegelerin hem Oğuz hem de Yücel'e imza verdiği ortaya çıkınca delegeler yeniden divana çağrıldı. Mükerrer oy veren delegeler tercihini Deniz Yücel'den yana yapınca Oğuz'un yeterli oy sayısı geriledi ve aday olamadı.
Divan Başkanı Gülizar Biçer Karaca, divana gelen blok listeyle seçime gidilmesi önergesini delegelere oylatırken, yapılan oylamayı büyük farkla çarşaf liste kazandı.
Çarşaf liste metoduyla yapılan kongrede il yönetimine 169, kurultay delegeliğine 159 kişi aday oldu. Kongrede 30 kişilik il yönetimi, 9 kişilik disiplin kurulu ve 56 kişilik kurultay delegesi seçildi. Deniz Yücel'in il yönetimi listesinden hiçbir isim çizik yemedi. Yeni yönetim için yapılan seçimde en yüksek oyu Özcan Durmaz ı alırken, onu Aygül Eryılmaz  ve Cansu  takip etti. Kurultay delegeliğinde ise en yüksek oyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer alırken, Deniz Yücel 339 oy aldı. 56 kişilik kurultay delegesi listesinde yer alan Önder Koç seçim sonucunda liste dışı kaldı. Koç'un yerine beyaz listede yer alan Gürbüz Bal kurultay delegesi seçildi. İl disiplin kuruluna Zuhal Mercan, Mehmet Seyrek, Yekta Varnalı, Nurhan Yanya, Cumhur Yılmaz, Kadir Altanhan, Erdem Boyacı, Selahattin Güzel ve Zeynel Abidin Karabay seçildi.
Kongrede konuşma yapan  yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Türkiye genelinde bir başarı yakaladıklarını ifade ederek, “İzmir'de Yüzde 58 gibi rekor bir oyla seçim kazandık. İzmir'de 22 olan belediye sayımızı 24'e çıkardık. 24 ilçede kendi adaylarımızda 1 ilçede ittifak ortağımız İYİ Parti adayıyla Millet İttifakı olarak toplamda 25 ilçede seçim kazandık. 25 sene sonra İstanbul ve Ankara'yı kazandık. Bu iller AK Parti'yi genelde iktidara taşıyan iller. Bugün Türkiye nüfusunun neredeyse yüzde 50'sini CHP'li belediyeler yönetiyor. Bu başarıda hepimizin payı var” dedi.

Yönetim kurulu listesi şu isimlerde oluşuyor:

Özcan Durmaz 329 Aygül Eryılmaz 318,Cansu Malatyalı 303, Şener Akdemir 281, Fulya Alçay 279, Yasemin menokan 278, Leman Tunus 276, İpek Onbaşıoğlu 273, Cumhur Dereli 271, Ahmet Yıldız, 268, İsmail Yüzer, 265, Erol Mutlu 260, Görkem Duman 258, Kemal Özdönmez 256, Kazım Özdemir 255, Hüseyin Kızılkaya 255, Özkan Tice 254, Köksal Yıldırım 254, Yıldız Yılmaz 251, Güler Muhtar 247, İrfan Yeliz 246, İsfahan Naki 242, Çağdaş Kaya 241, Yasin Ergül 239, Saniye Fıçı 236, Ali Rıfat Koç 236, Azize Pelda Tokan 230, Binali Gül 220, Çetin Özdemir 219, Sederedil Coşkuner 200

1581249982_84926968_10157862486068397_8238372913024073728_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Fen Bilimleri, Karaman Ailesiyle Yoluna Daha Güçlü Devam Ediyor

2017 yılından bu yana eğitim veren Fen Bilimleri Eğitim Kurumu Aliağa Kampüsü Karaman ailesinin yönetimine geçti. Okul öncesi, ilk, orta ve Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okulun yeni yönetim kurulu başkanı 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren kurucu üye hisselerinin büyük bölümünü alan Kamer Karaman oldu.

fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor_m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HEDEF EĞİTİMDE ÜST STANDART

Hisse devirleri sonrasında Fen bilimleri Aliağa Kampüsü’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kamer Karaman, okul ile ilgili bilgiler vererek geleceğe yönelik hedeflerini paylaştı.

Amaçlarının Aliağa’da eğitimi üst standartlara yükseltmek olduğunu ifade eden Karaman, kampüslerinin Türkiye’deki Fen Bilimleri kampüsleri arasında en donanımlılarından biri olduğunu sözlerine ekledi.

4 bin metrekarelik bir arazi içerisinde toplamda 5 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan okulun dört ayrı bloktan oluştuğunu belirten Kamer Karaman “Okul öncesi bölümü ve ilkokulumuz A blokta yer almakta. Burada ayrıca öğrencilerimizin faydalandığı buz pateni, müzik atölyesi, görsel sanatlar atölyesi, robotik&kodlama atölyesi, yaratıcı drama atölyesi, dans atölyesi ve bilim atölyesi ve 200 kişilik bir konferans salonu yer alıyor. B blokta ise idari bölüm ile birlikte orta okul kadememiz bulunuyor. Burada öğrencilerimiz ders programına uygun olarak matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, Türkçe ve yabancı dil dersliklerinde eğitim alıyorlar. Öğrencilerimiz ayrıca “yaparak ve yaşayarak öğrenme” adına Fen Bilimleri Laboratuvarı, robotik&kodlama laboratuvarı, müzik atölyesi, görsel sanatlar ve yaratıcı drama atölyelerini kullanıyorlar. Bu bölümde acil durumlarda anında müdahale edilebilecek bir sağlık revirimiz de yer alıyor. C Blokta yer alan Anadolu Lisemizde normal müfredatın yanı sıra fizik, kimya, biyoloji dersleri deneylerle desteklenmektedir. Bütün bunların yanında tüm öğrencilerimiz tribünü, soyunma odaları ile faaliyette olan kapalı spor salonumuzdan yararlanmaktalar. Kampüsümüzün bir diğer bölümü ise D blokta yer alan kantin, mutfak ve yemekhane birimlerinin yer aldığı bölümdür.” diye konuştu.

“GELECEĞİ BU GENÇLER ŞEKİLLENDİRECEK”

Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, laik cumhuriyet kazanımlarını benimseyen bir okul olduklarının altını çizen Fen Bilimleri Aliağa Kampüsü Yönetim kurulu Başkanı Kamer Karaman “Türkiye’de yetişmiş ve halen görev yapmakta olan pek çok bürokrat ve şirket yöneticisinin eğitim aldığı bir kurumun başında olmak çok önemli bir sorumluluk. Aliağa’da kazanan, Aliağalı bir işadamı olarak ilçemize borcumuz var. Böyle bir eğitim kurumunun Aliağa’da bulunması çocuklarımız için eşsiz bir fırsat. Ben inanıyorum ki bu kampüsten yetişen gençlerimiz Türkiye’nin geleceğini şekillendirecektir. Bizler de her zaman, gerektiğinde profesyonel destek de alarak kendimizi yenilemeye, geliştirmeye devam edeceğiz. Ne olursa olsun temel hedefimiz hiç değişmeyecek. Bu sıralardan çağdaş, özgüveni gelişmiş, ana dilini doğru kullanabilen, iç disiplinine hakim, bilgiyi kullanıp dönüştürebilen, yenilikçi, yaratıcı, doğaya ve çevre sorunlarına duyarlı, en az iki yabancı dil bilen, sanata ve sanatçıya değer veren gençler yetişecek. Bu da buradan velilerimize sözümüz olsun” dedi.

Eğitim kurumunda öğrencilerin gelişimi yanı sıra güvenliğini de öncelikli olarak düşündüklerini söyleyen Karaman “Çocuklarımız bizim en önemli hazinemiz. Onların kişisel ve zihinsel gelişiminin yanında güvenlikleri de başlı başına düşünülmesi gereken durumdur. Bizler bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Kampüsümüz bünyesinde kamera sistemi ve vardiyalı olarak çalışan güvenlik görevlilerimiz, çocuklarımızı hem içeride oluşabilecek risklere hem de dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı sürekli korumaktadır.” diye konuştu.

Karaman, 55 yıllık bir eğitim kurumunun parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirerek Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın markasını Aliağa kampüsü olarak gururla taşıyacaklarını belirtti.

fen-bilimleri-karaman-ailesiyle-yoluna-daha-guclu-devam-ediyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 193

3

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.