atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Dikili'de ölü sayısı 4'e yükseldi, 1 göçmen aranıyor

İzmir’in Dikili ilçesi Bademli açıklarında düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı.

dikili-de-olu-sayisi-4-e-yukseldi-1-gocmen-araniyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Dikili ilçesi Bademli açıklarında düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı. Olayda 51 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılırken, 4 göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Bir düzensiz göçmen ise aranıyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 05.49'da Bademli açıklarında seyir ve can emniyetini almayan düzensiz göçmen botu ile bölgede görevli Sahil Güvenlik botu çarpıştı. Olayın ardından bölgeye iki Sahil Güvenlik botu gönderildi. Arama kurtarma faaliyetleri sonucu 51 düzensiz göçmen sağ olarak kurtarılırken, 4 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Kurtarılan 51 göçmenden 18'i hastaneye sevk edildi. Göçmenlerden alınan ilk ifadeler doğrultusunda kayıp olduğu değerlendirilen bir düzensiz göçmenin bulunması amacıyla bölgede dört Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik helikopteri ile arama kurtarma faaliyetlerine devam ediliyor.

www.aliagamedya.com

Hilal Masa, sorunlara anında çözüm üretiyor

İzmir’in Aliağa ilçesinde, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hilal Masa, hizmet vermeye başladığı 2017 yılından bugüne yaklaşık 55 bin başvuruyu değerlendirmeye aldı.

hilal-masa-sorunlara-aninda-cozum-uretiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir'in Aliağa ilçesinde, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Hilal Masa, hizmet vermeye başladığı 2017 yılından bugüne yaklaşık 55 bin başvuruyu değerlendirmeye aldı.

Vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenmek ve sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla Aliağa'da kurulan Hilal Masa, 7/24 esasına göre hizmet veriyor. Vatandaşlar, belediye merkez hizmet binası giriş katında faaliyet gösteren Hilal Masa'ya başvurularını dilekçe, telefon ve internet üzerinden yapılabiliyor.

Vatandaşlar; şikayet, öneri ve taleplerini belediyeye kadar gelmeden WhatsApp hattı üzerinden iletebiliyor. Tüm istek ve öneriler ALO 153 veya 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp hattından gerçekleştirebiliyor. Hilal Masa, devletin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlara hizmet veren diğer kurumlar arasında da iletişim sağlayarak, vatandaşın belediye sorumluluğu dışında bulunan sorunlarına da çözüm için aracılık yapıyor.

Hilal Masa birimi tarafından değerlendirme dahilinde kayıt altına alınan 6 bin 598 başvurunun büyük kısmını; mobil belediyecilik, trafik, ulaşım, çevre, genel denetim, temizlik ve peyzaj konular oluşturdu. Acil hizmet mobil ekibininde Hilal Masa'ya destek verdiği, birimin Yeni Şakran ve Helvacı birimiyle de eş zamanlı çalıştığı ifade edildi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Başkan Sürekli: "O hastane oraya yapılacak"

AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısı, Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

baskan-surekli-o-hastane-oraya-yapilacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli toplantıda yaptığı konuşmada, Aliağa'ya yapılması planlanan yeni devlet hastanesi projesine değinerek, “O hastane oraya yapılacak" dedi.

AK Parti Aliağa İlçe Danışma Toplantısına AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti İzmir Milletvekilleri Alpay Özalan ve Yaşar Kırkpınar, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt, AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, Aliağa eski Belediye Başkanı Tansu Kaya, önceki dönem AK Parti Aliağa İlçe Başkanlarından Yaşar Akbulut, Kazım Sayın ve Müjdat Bıçakçı, ilçe yönetimi, AK Parti'li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katılım gösterdi. Toplantıda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Yeni yönetimin ilk danışma meclisi herkese hayırlı olsun. İnşallah ilçe başkanımızın bahsettiği o hastane oraya yapılacak. Gerekli bütün çalışmaları yaptık. Bununla da kalmayacağız. Temeli atılan meslek hastalıkları hastanesinin de en kısa sürede Aliağa'mıza hizmet vermesini sağlayacağız. TOKİ Aliağa'da önemli bir ihtiyaç. Bakanımız Berat Albayrak'ın açıkladığı proje kapsamında inşallah ileriki aylarda da Aliağa'nın buraya dahil olmasını umut ediyoruz” diye konuştu.

“Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili”

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar konuşmasına ilçe başkanına ve ilçe gençlik kolları başkanına hayırlı olsun dileklerini ileterek başladı. Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Çok büyük bir hizmet kervanı içerisindeyiz. AK Parti Türkiye için çok önemli. Ülkemizin özellikle son zamanlarda yaşamış olduğu çok önemli bir aşamadan geçtiğini biliyoruz. Türkiye son zamanlarda çok farklı şeyler yaşıyor. Ülkemizin üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrilidir. O yüzden bizler çok güçlü olmak zorundayız. Çok iri çok diri olmak zorundayız. Biz Suriye'de ülkemizin çıkarları doğrultusunda oradayız. Ülkemizdeki bu terörü durdurmak için oradayız. Ülkemizdeki 4 milyon Suriyeliyi sağ salim yurtlarına göndermek için Suriye'deyiz” ifadelerini kullandı.

“Projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak”

AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem konuşmasında Aliağa'nın beklemede olan projelerine değindi. Erdem şunları söyledi: “İlçe danışma meclisi 'istişare' demektir. Bildiğiniz üzere 2019'un sonunda Cumhurbaşkanımız 100 bin sosyal konut projesini ilan etti. İzmir ilimiz 5 ilçeyle bu projeye dahil oldu. Bu beş ilçeden birisi de Aliağa'mız oldu. 750 konutluk proje için başvurular alınmaya başlandı. 15 Ocak tarihinde başvurular tamamlanacak. Aliağa'yı yakından ilgilendiren bir diğer proje ise Kuzey Ege Otoyolu oldu. 29 Ekim 2019 tarihinde açılışı yapılan projemizin tamamı yakın zamanda hizmete açılacak. Aliağa'nın ulaşım yönünden elde edeceği avantaj ve hızı daha iyi gördük ve tecrübe ediyoruz. Yeni yapılacak olan hastanemiz tam donanımıyla tam kapasite hizmet verecektir. Ayrıca iki yataklı yanık odası mevcut olacak, şu an 28 olan uzman hekim sayısı yeni hastanemizde 45 olacak. Huzurlarınızda kıymetli il başkanıma desteklerinden dolayı bir kere daha teşekkür ederim.”

“Zorlu süreçleri başarıyla atlattık”

AK Parti Aliağa İlçe Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Yıldırım, “2 Mayıs 2018'de yaklaşık 19 ay önce Aliağa Kadın Kolları Başkanlığına atandım. Ülkemizin çok kritik bir sürecinde bu onurlu görev tarafıma tebliğ edildiğinde ne denli zorlu bir sürecin bizleri beklediğini ve üstlendiğimiz sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeydik. Allah'a şükürler olsun ki göreve geldiğimiz andan itibaren herkesi kucaklayan bir anlayışla yönetimimizi kurup zorlu süreçleri başarıyla atlattık. Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilleri genel seçimleriyle birlikte 31 Mart yerel yönetimler seçimlerini vefakar, cefakar Ak kadınlarımızla omuzladık. Bu seçimlerden de yüzümüzün akıyla çıkmayı başardık” diye konuştu.

"Partimiz için çalışmaya devam edeceğiz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Aliağa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mertkan Özkurt, “Bildiğiniz üzere il gençlik kolları başkanımız Kadir İnan ve genel merkezimiz tarafından ilçe gençlik kolları başkanlığı görevine atanmış bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören başta il başkanımız Eyüp Kadir İnan'a herkesin önünde teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız bu bayrağı getirilen seviyeden daha üstün yerlere getirmeyi Rabbimden niyaz ediyorum. Biz gençler olarak bu partinin sıradan bir parti değil bir dava olduğunun bilincindeyiz. Ak gençler olarak hiçbir zaman önümüze çıkan engellere aldırmadan, yılmadan partimiz için çalışmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA GENÇLİK MERKEZİ’NDE YENİ YIL KUTLAMALARI BAŞLADI

aliaga-genclik-merkezi-yilbasi-etkinlikleri_2

Hizmete açıldığı günden bugüne 7’den 77’ye tüm Aliağalıların buluşma adresi olan Aliağa Gençlik Merkezi, yeni yılı kültür, sanat ve sportif faaliyetlerle dolu etkinliklerle karşılıyor.

Etkinliklerin birinci gününde Aliağa Gençlik Merkezi’nin fuaye alanında gerçekleştirilen etkinlikler vatandaşlardan ilgi gördü. Aliağa’da faaliyet gösteren derneklerin açtıkları sergilerle el emeği göz nuru eserler görücüye çıkarken aynı anda organize edilen sanatsal etkinlikler de beğeniyle izlendi.

Şair, seslendirmen ve program sunucusu Yunus Yeşilöz’ün seslendirdiği şiirler izleyenlerden sık sık alkış alırken Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) resim kursiyerlerinin şövalye üzerinde yaptığı resimler de etkinliklere renk kattı.

Yeni yıl etkinliklerinin parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten ASEV Resim Kurs Eğitmeni Tolga Tunç, “Yeni binamızda yılbaşı etkinlikleri ilk defa yapılıyor. Kursumuza yeni katılan öğrencilerimizle birlikte etkinliklere katılım gösterdik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız resim konusunda acemi olsalar da ileri de başarılı olacaklarına inanıyorum” dedi.

Aliağa Gençlik Merkezi’nde yeni yıl kutlama programı şu etkinliklerle devam edecek;

24 Aralık 209 Salı

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 20.00 Gitar Solo Konser

20.00 – 21.00 Ney Dinletisi

25 Aralık 2019 Çarşamba

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

18.00 Satranç Turnuvası

19.00 – 21.00 Halk Müziği Konseri

26 Aralık 2019 Perşembe

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 20.00 Latin Dansları (Minikler, Yetişkinler)

20.00 – 21.00 Keman – Gitar Enstrümantal Müzik Dinletisi

27 Aralık 2019 Cuma

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

19.00 – 21.00 Karaoke Gecesi

28 Aralık 2019 Cumartesi

15.00 – 16.00 Okul Öncesi Masal Okuma Etkinliği

18.00 – 18.30 Piyano (Mini Konser)

19.00 – 21.00 Spor Salonu Etkinlikleri (Bench Press Yarışması – Halat Çekme Yarışması – Plank Yarışması – Zumba)

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA ESNAFINA 1 YILDA 24 MİLYON TL KREDİ

aliaga-adal-altay

Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adal Altay, 2019 yılında Aliağa esnafına 24 milyon lira kredi verdiklerini söyledi. Altay ayrıca, Aliağa esnafı üzerinde toplam 71 milyon liralık kredinin bulunduğunu da belirtti.

Bugüne kadarki en fazla krediyi bu yıl verdiklerini ifade eden Altay, “Kooperatif olarak binin üzerinde esnafa kredi sağlıyoruz. Kredi limitimiz kişi başı 200 bin lira. Beş yıl vade ile verdiğimiz bu kredinin ödemeleri üç aydan üç aya yapılıyor. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz” dedi.

ALİAĞA ESNAF VE SANATKÂRLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI ADAL ALTAY, “ALİAĞA’DA HER SEKTÖRDEN ESNAF KREDİ KULLANABİLİR”

Kredi faizlerinin yüzde 6 olduğunun altını çizen Altay, gecikme faizlerinin ise yüzde 24’lerden yüzde 20’lere gerilediğini söyledi. Altay, “Kooperatif olarak 5 bin liraya kadar tek kefil, 15 bin liraya kadar iki kefil,15 bin lira üzerinde kredi kullanmak isteyen esnafımıza ipotek şartı koyuyoruz. Günü geçen krediler için yıllık yüzde 20 faiz uygulanıyor. Vadesi gelen ödemeleri üç ay daha bekliyoruz. Aliağa’da her sektörden esnaf kredi kullanabilir” dedi.

“İZMİR’DE EN FAZLA KREDİYİ MERKEZ BİRLİK KOOPERATİFİ SAĞLIYOR”

Aliağa esnafının geçmiş yıllara göre daha iyi bir ödeme gücünün olduğuna da değinen Altay, “Aliağa’yı İzmir ile kıyaslayabiliriz. İzmir’de şu anda 51 tane kooperatif faaliyet gösteriyor. İzmir’de en fazla krediyi merkez birlik kooperatifi sağlıyor. Hem verilen kredi miktarı hem de ödeme gücü yönünden Aliağa’nın durumunun iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 193

5

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.