atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

ÖĞRENCİLERİN TATİL PROGRAMI AÇIKLANDI

Öğrenciler yeni tatil sistemiyle birlikte bu yıl 4 kez ara tatile çıkacak. İlk tatil 18 – 22 Kasım tarihlerinde başlıyor. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin tatil programını açıkladı.

vRgLRuLznHLupXTfzHkBfGeJQPayaYXrHgJTpchUNADWDtdgTvaFaWgKTltnHtaW_thumb

Öğrenciler yeni tatil sistemiyle birlikte bu yıl 4 kez tatil yapacak. İlk ara tatil ise 18-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Öğrenciler bir hafta sürecek tatil boyunca hem renkli etkinliklere katılıp eğlenecek hem de uygulamalı eğitimler sayesinde bilgi edinecek. Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il Milli Eğitim Müdürlükleri için, "gezi", "sağlık doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlık belirledi. Etkinlikler illere göre değişiklik gösterecek.

Ara tatilde İzmir'de; 20 Kasım 2019 Akıl-Zeka Oyunları öğretmen turnuvası, 20 Kasım 2019 Öğretmenler Arası Yöresel Yemek Yarışması, 21 Kasım 2019 Masal Anlatıcılığı Atölyesi, 21 Kasım 2019 Fark Yaratan Öğretmen Semineri- Zeliş KURT, 22 Kasım 2019 Öğretmenler Grubu Müzik ve Şiir Dinletisi, Öğretmenler için Tekne Turu, 25 İlçede Okul Aile İşbirliği Geliştirme Programı Kursları yapılacak.

Aliağa’da tatil etkinliklerle geçecek

Aliağa’da ise Zeka Oyunları Uygulamaları Eğitim Kursları ve Arduino Uygulamaları Kursları yapılacak. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan konuyla ilgili açıklamada bulundu. Bayhan, “Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 18-22 Kasım 2019 ara tatilinde öğretmenlerimizin mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla; 18 Kasım 2019 tarihinde, 09.30-12.30 saatleri arası ilçemiz Okulöncesi öğretmenlerine yönelik Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi salonunda düzenlenecek olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dr. Öğret. Üyesi Özlem Okyay‘ın vereceği “Erken Çocuklukta Bilim Eğitimi”, 19-20 Kasım 2019 tarihlerinde, 09.30-12.30 saatleri arası ilçemiz Sınıf öğretmenlerine yönelik Fatih Ortaokulu’nda düzenlenecek olan Şafak Uygun ve Özgür Selen’in vereceği “Web2 Araçları ve Kodlama Atölyesi”, 20 Kasım 2019 tarihinde, 10.30-12.30 saatleri arası ilçemiz öğretmenlerine yönelik HABAŞ Hamdi Başaran MTAL salonunda düzenlenecek olan Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hülya Yılmaz’ın vereceği “Stem Nedir? Neden Önemlidir” konulu semineri, 21-22 Kasım 2019 tarihlerinde, 09.30-12.30 saatleri arası ilçemiz okulöncesi öğretmenlerine yönelik düzenlenecek olan Samet Arıcıoğlu’nun vereceği “Algoritma Etkinlikleri Semineri”ve 19 Kasım 2019 tarihinde, 09.30-12.30 saatleri arası ilçemiz öğretmenlerine yönelik düzenlenecek olan “Öğretmenler Bisiklet Turu” planlandı.” İfadelerini kullandı. 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi içinde uygulanacak ilk ara tatil, 18-22 Kasım'da yarıyıl tatil, 17 Ocak-3 Şubat 2020'de, ikinci ara tatil 6-10 Nisan 2020'de yapılacak. Eğitim dönemi 19 Haziran 2020'de tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline geçilecek.

www.aliagaekspress.com.tr

ALİAĞASPOR FK GÖNEN BELEDİYESPORU AĞIRLAYACAK

aliagasporfk-afis

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin (BAL) sekizinci haftasında Balıkesir temsilcisi Gönen Belediyesporu sahasında ağırlayacak olan Aliağaspor FK, hazırlıklarını sürdürüyor. 10 Kasım 2019 Pazar günü Petkim Stadında oynanacak karşılaşma saat 14.00’te başlayacak. Karşılaşma Aliağaspor FK’nın cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak.

Ligde 15 puanla 3. sırada yer alan ve liderin sadece dört puan gerisinde yer alan Aliağaspor FK, alacağı galibiyetle zirve takibi sürdürmek istiyor. Gönen Belediyespor ise 6 puanla 11.sırada yer alıyor. Sarı siyahlılar hazırlıklarını Teknik Sorumlu Mustafa Bahadır yönetiminde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürdü. Petkim Stadında yapılan antrenman kuvvet ve taktik ağırlıklı gerçekleştirilirken futbolcuların hırslı ve neşeli halleri teknik heyetin yüzünü güldürdü.

ALİAĞASPOR FK TEKNİK SORUMLUSU MUSTAFA BAHADIR: “RAKİPLERİMİZ BİZE KARŞI AYRI BİR MOTİVASYONLA OYNUYOR”

Özellikle sakat ve hasta oyuncuların takıma geri döndüğünü belirten Aliağaspor FK Teknik Sorumlusu Mustafa Bahadır, “Daha önce de söylediğim gibi bu ligde her maç bizim için aynı zorlukta. Rakiplerimiz bize karşı ayrı bir motivasyonla oynuyor. Hem psikolojik olarak hem de motivasyon olarak bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Maç içerisinde skor olarak öne geçtiğimizde sahada eksik kalsak da maçın o şekilde bitirilmesi gerektiğini futbolcularımıza anlattık. Sandıklıspor karşılaşmasında 1-0 öne geçtik, birçok ol pozisyonu da yakaladık ve neticesinde skoru koruyarak üç puanı hanemize yazdırdık. Önümüzdeki Gönen Belediyespor karşılaşmasında da eksiklerimiz olacak. Takım içerisindeki eksikliklerimizi devre arasında gidermeye çalışacağız. Bu süreçte devreyi en az kayıpla tamamlamak istiyoruz. Ligin tepesinden uzaklaşmamak istiyoruz. Dokuzuncu haftada Bergama Belediyespor ile karşılaşacağız. O maçta da puan ve puanlar alarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

BAL 8.GRUP 8.HAFTA MAÇ PROGRAMI

BAL 8.grup 8.hafta karşılaşmaların 9-10 Kasım tarihlerinde oynanacak. Maç programı ve saatleri ise şöyle;

9 Kasım 2019 Cumartesi Saat: 15.00 / Yunus Emre Belediye Spor - Salihli Belediye Spor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Bigadiç Belediye Spor - Bergama Belediyespor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Aliağaspor FK - Gönen Belediyespor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Ayvalıkgücü Belediyespor - Bornova Yeşilova Spor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Aydın Yıldızspor - Manisa Sanayi Spor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Bölmespor - Sökespor

10 Kasım 2019 Pazar Saat: 14.00 / Bolvadin Belediye Spor – Sandıklıspor

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

GDZ ELEKTRİK ALİAĞA’DA İKİ GÜNLÜK KESİNTİ

aliagaelektrik-kesintisi

GDZ Elektrik, şebeke bakım çalışmaları nedeniyle Aliağa’da iki gün planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

GDZ Elektrik resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre 8-9 Kasım 2019 tarihlerinde Aliağa’nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yapılacak. 8 Kasım 2019 Cuma günü 09:00-17:00 saatleri arasında T.C.D.D Yolları, 09:00-14:00 saatleri arasında Yeni Kalabak Mahallesi, 09:00-14:00 saatleri arasında Beltaş Taş Ocağı, 09:00-14:00 saatleri arasında Güzelhisar, Osman Dönmez, İzmirgaz, Kasım Kayar, Erkan Köz ,Hacer Yüzbaşıoğlu, Abdullah Şimşek, İhsan Ekren, Ahmet Şen, Şenkal Kasap, Botaş, Özdenizcilik, Ege Tav., İzmar, Güzelhisar Mahallesi, İka Ana Kontrol Merkezi, Barış Özcan, Esma Çınar, Sinerji Harfiyat 12:00-18:00 saatleri arasında Ege Elektrik İnşaat, Abkar Elektrik, Erdem Mühendislik, Sky Madencilik, Karakuzu Tr-1,Çıtak Tr-2,Çoraklar Tr, Hacıömerli Yukarı Tr, Kalabak Tr ,Uzunhasanlar Tr-1,Gerçek İnş. Taşocağı, Petkim Petrokimya Holding, Çaltılıdere Mahallesi Çıtak Tr-1,Delsan Asfaltlama, Baz-Taş Çaltıdere, Baztaş, Delsan, Aliağa Belediye Taşkırma, Eski Karaköy, İzsu Kalabak İçme Suyu, Hacıömerli Karakuyular, Türk Telekom, İzsu Çoraklar İçme Suyu, Rasim Dere, Uzunhasanlar Tr-2,İzsu Kalabak, İzsu Çıtak Atıksu Arıtma, Mürüvet Kafalı, Günsun Ges, İka İzmir Yol Yatırım A.Ş., Emine Ağaçcı Ges, Ayşe Ağaçcı Ges, Neslihan Ağaçcı Ges bölgelerine elektrik verilemeyecek.

9 Kasım 2019 Cumartesi günü ise 09:00-17:00 saatleri arasında Fatih Mahallesi, 1.Cadde, Çeşme, Gökmen, Yıldız Caddesi, Ada, Çeşme Sokaklar ve civarında elektrik kesintisi uygulanacak.

GDZ ELEKTRİKTEN ÖNEMLİ HATIRLATMA

GDZ İzmir İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kesinti öncesinde; Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması ve jeneratörlerin şebeke ayırıcılarının açılması gerektiği bildirildi.

Altyapı çalışmaları nedeniyle bildirimli elektrik kesintileri için; GDZ Elektrik çağrı merkezini (186) arayabilirsiniz.

 

ALİAĞA ATA’SINI ANACAK

aliaga-atasini-anacak-4-300x200

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de anılacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı 10 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.00’da Aliağa Cumhuriyet alanındaki törenle başlayacak. Atatürk Anıtına çelenk sunumlarının ardından 09.05’te Petkim, Tüpraş ve gemilerin vereceği siren sesi ve aynı zamanda “Ti” işareti ile iki dakikalık saygı duruşunu takiben istiklal marşı hep bir ağızdan okunacak. İstiklal Marşı bitiminde bayraklar yarıya indirilecek. Gün batımında tekrar göndere çekilecek.

Anma Programı saat 09.30’dan itibaren Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak olan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Öğrenciler Atatürk konulu şiirlerini seslendirecek. Anma programı sinevizyon gösterimleri ve 10 Kasım Oratoryosu ile son bulacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ KASIM AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANIYOR

aliaga-belediye-meclisi_1

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi 5 Kasım 2019 Salı günü 18.00’de toplanacak. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirilecek toplantının gündeminde 22 madde yer alacak.

Aliağa Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilecek toplantı; 1 Ekim 2019 ve 4 Ekim 2019 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayacak. Ardından Başkanlıktan Gelen Önergeler ve Komisyondan Gelen Raporlar tek tek görüşülerek meclis üyelerinin oylamasına sunulacak.

BAŞKANLIKTAN GELEN ÖNERGELER

1-Karayolları Genel Müdürlüğü (2. Bölge Müdürlüğü)' nün 30/09/2019 tarih ve 262986 sayılı yazısına istinaden; Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve Bağlantı Yolları güzergahında, tapunun Aliağa ve Yukarışakran Mahalleleri sınırları içerisinde Aliağa Belediyesi adına kayıtlı olan ve ekli listede bulunan taşınmazların yol inşaat ve emniyet sahası içerisinde kalan kısımlarının kamulaştırılması için söz konusu parsellerin devrinin yapılması ve teklif edilen bedele muvafakat edilip edilmediği hususlarının görüşülmesi.

2-Ergün Sezgin Mirascısı Salih Sezgin, Ahmet Sezgin Mirascısı Salih Sezgin'in 18/09/2019 tarihli dilekçesine istinaden; 3154 numaralı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında park alanı ve yol olarak planlı alanda kalan parselin aynı emsal taşınmazlarla takasının yapılması talebinin görüşülmesi.

3-Mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait Güzelhisar Mahallesi 649 parsel sayılı 16.900 metre kare yüzölçümlü taşınmazın dilekçe ekindeki krokide gösterildiği şekilde yaklaşık 40 metre parsel sınırından içeri alınarak (5*5) 25 metre kare kuyu alanı ve 5 metre eninde kuyu yeri ulaşım yolu da olacak şekilde toplam 214,87 metre kare alanın su kuyusu açılabilmesi için İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) adına tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi.

4-Apturrahman Aktoprak'ın 01/10/2019 tarihli dilekçesine istinaden; Bozköy Mahallesinde 1/25000

ölçekli planlarda kırsal yerleşme alanı olarak planlı, mülkiyeti Belediyemize ait 632 numaralı parseli satın alma talebinin görüşülmesi.

5-Belediye Meclisinin 05.11.2013 tarih 204 sayılı kararı ile ihdas edilen Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne ait "Görev ve Çalışma Yönetmeliği" nin onaylanması hususunun görüşülmesi.

6-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 05.10.2016 tarihinde onaylanan Çaltılıdere Mahallesi, Kuzey Kesiminde 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu doğrultusunda hazırlanan "Çaltılıdere Mahallesi Kuzey Kesimi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı İlave ve Revizyonu" onaylanması hususunun görüşülmesi.

7-Belediye Meclisinin 05.11.2013 tarih ve 204 sayılı kararı ile ihdas edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü' ne ait "Görev ve Çalışma Yönetmeliği" nin onaylanması hususunun görüşülmesi.

8-Belediye Meclisinin 02.07.2013 tarih ve 2013/134 sayılı kararı ile kabul edilen Plan ve Proje Müdürlüğü'nün "Örgütlenme, Görev, Yetki Ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmeliği'nin onaylanması hususunun görüşülmesi.

9-Belediye Meclisinin 03.09.2019 tarih 351 sayılı kararı ile ihdas edilen Tesisler Müdürlüğü'ne ait "Görev, Yetki ve Çalışma Esaslarına Dair Yönetmeliği" nin onaylanması hususunun görüşülmesi.

10-Aliağa Belediyesi’ne hibe edilecek olan motorlu ve motorsuz kara taşıtlarının hibe edilmesi ve gerekli iş ve işlemler için Belediye Başkanı Serkan Acar'a yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.

11-Belediye Meclisinin 05.01.2010 tarih ve 2010/15 sayılı kararı ile kabul edilen "Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Esaslarına Dair Yönetmelik" görülen lüzum üzerine yeniden düzenlenmiş olup, hazırlanan "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görev, Yetki ve Çalışma Esaslarına Dair Yönetmelik"in onaylanması hususunun görüşülmesi.

12-Belediyeye ait 35 NAA 85 plakalı BMC marka kamyonun (vidanjör) Foça Belediyesine bedelsiz olarak hibe edilmesi talebinin görüşülmesi.

13-Belediyemizde ve Belediyemize bağlı ortaklığı olan şirketlerde çalışıp iş akitleri fesih edilen veya emekli olan 281 personelin kıdem ve ihbar tazminatlarının İller Bankasından kredi olarak temin edilebilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususunun görüşülmesi.

14-Belediye Meclisinin 03.01.2013 tarih ve 21 sayılı kararıyla onaylanan teşkilatlanma ile ilgili Belediye birimlerimizin çalışmalarını düzenleyen "Aliağa Belediyesi Çalışma ve Organizasyon Şeması Yönergesi" norm kadro ilkelerine göre yeni oluşturulan birim ve Müdürlükler sebebiyle oluşan değişikliklerden dolayı yeniden düzenlenmiş olup, hazırlanan " Aliağa Belediyesi Organizasyon Şeması ve Çalışma Yönergesi"nin onaylanmasının görüşülmesi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

1-Ümmü Şahin'in 07.08.2019 tarihli dilekçesine istinaden; Bozköy Mahallesi, 635 numaralı parselin sahibi olduğu, aşağısında kalan 632 numaralı parseli evinin bahçesi olarak 50 senedir kullandığı ve üstünde yapılar bulunduğu belirtilerek, 632 numaralı parseli satın alma talebinin Yapı Kayıt Belgesi alınmaması sebebiyle oy birliği ile reddedildiğine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

2-İdris Ceylan'ın dilekçesine istinaden; Çıtak Mahallesinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 427 numaralı parselin üzerinde bulunan ve tarafına ait yapı ile ilgili Yapı Kayıt Belgesini aldığı için "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinin" 7.maddesinin 4.bendine göre satın alma talebinin oy birliği ile Komisyon gündeminde bırakıldığına ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

3-İsa Mandal'ın dilekçesine istinaden; Karaköy Mahallesi mülkiyeti Belediyeye ait olan 356 numaralı parsel üzerinde bulunan yapının kendisi tarafından yapıldığı ve yaklaşık 50 yıldır kullanıldığı belirtilerek, İmar Barışı kapsamında "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Tebliğinin" 7. maddesinin 4. fıkrasına istinaden parseli satın alma talebinin oy birliği ile gündemde bırakıldığına ilişkin İmar Komisyonu Raporunun görüşülmesi.

4-Mehmet Tutum'un dilekçesine istinaden; 1012 ada 1 parsel sayılı taşınmazın 4706 sayılı yasa kapsamında tarafına devredilmesi talebinin oy birliği ile gündemde bırakıldığına ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

5-İzmir 3. İdare Mahkemesinin E.2018/1171, K:2019/556 sayılı kararı ile "Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin Ek 1 d Uygulama İmar Planı Gösterimlerinin Açıklamalar kısmı başlığı altındaki 5. maddesi hükümleri doğrultusunda; Helvacı Mahallesi, 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında "Belediye Hizmet Alanı" olarak planlı alanlara; yürürlükteki imar planındaki yapılaşma koşulları aynen kalmak üzere "İtfaiye, idari ve diğer tüm Belediye Hizmet Tesisleri ile Sosyal, Kültürel ve Spora yönelik faaliyetleri içeren tesisler yer alabilir." ibaresinin eklenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli imar plan değişikliklerinin onaylanmasına ilişkin konunun dava konusu 976 ve 977 numaralı parseller için planlara ibarenin eklenmesi şeklinde oy birliği ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

6-Hasan Kurt'a ait dilekçeye istinaden; Yalı Mahallesinde yaşayan halkın günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bakkal, kırtasiye vb. işyerlerinin bulunmaması sebebi ile, Yalı Mahallesi, 23 Nisan Caddesinin yol boyu ticaret aksı olarak belirlenmesi talebinin oy birliği ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

7- Yüksekköy Mahallesi, 124 ada, 14 parsel ile mülkiyeti Belediyeye ait 124 ada, 16 numaralı parselin takas yapılması talebinin; iki parselin trampa yapılması ve yüzölçümleri arasındaki farkın Kıymet Takdir Komisyonunca belirlenecek bedel üzerinden Belediyeye yatırılması şeklinde oy birliği ile kabul edildiğine ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

8-5393 sayılı Belediye Kanununun 18/n bendi gereğince, mevcut mahalle sınırlarının tespitinin yapılması talebinin oy birliği ile gündemde bırakıldığına ilişkin İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi.

Aliağa Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclisi gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek, temenni ve oturuma katılmayan meclis üyelerinin mazeretlerinin oylanması ile son bulacak.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

Diğer Makaleler...

Sayfa 7 / 193

7

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.