atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar: “İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor!”

izmir-de-ittifak-canimizi-sikiyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçek İzmir’in haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi‘nde Yerel Hizmetler Şube Müdürlüklerinde değişimin düğmesine basıldı. Bazı müdürlere‘çalışılmak istenmediği’ bildirilmeye başlandı.Foça‘da Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne CHP İlçe BaşkanıBaran Gezmiş Yıldırım‘ın,Ödemiş‘te ise eski ilçe başkanı Hikmet Güriş‘in görevlendirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Her iki ismin de belediyede göreve başlaması için giriş işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Gerçek İzmir’inCHP’li ilçe başkanı ve eski başkan Büyükşehir’e müdür oluyor!” başlığıyla gündeme getirdiği görevlendirmelerle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, konuyla ilgili yaşanan gelişmeler Millet İttifakı’nın İzmir kanadında çatlağa dönüşüyor.

Bahse konu gelişmelere ilk tepki İYİ Parti saflarından geldi. Görevlendirmelerin Foça ve Ödemiş’le sınırlı olmadığını öne sürenİYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, CHP’li Baran Gezmiş Yıldırım ile Hikmet Güriş’in Yerel Hizmetler Şube Müdürlüklerinde görevlendirilecekleri yönündeki gelişmelere,İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor…” ifadesiyle tepki gösterdi.

İYİ Partili Yavuz Adar, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Ödemiş ve Foça’da yerel yönetim hizmet birimlerine atamalar oluyormuş. Diğer ilçelerde olduğunu da biliyoruz. Bu iki ilçenin belediye başkanlığını Millet İttifakı’nın bileşeni CHP aldı. Şimdi merak ediyor ve soruyorum,bu atamalarda İYİ Parti’nin fikir ve düşünceleri alınmış mıdır? Yerel yönetimlerde İYİ Parti’den neden kimse yok? Her iki ilçede ismi geçen şahısların CHP’li olduğu söyleniyor. Merak ediyoruz. Şunu da söyleyeyim, İzmir’de ittifak canımızı sıkıyor.” ifadelerini kullandı.

www.aliagamedya.com

Muhasebeciler kahvaltıda buluştu

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilciliği’ne seçilen Aysel Şimşek, ilçedeki serbest muhasebeci mali müşavirler ile kahvaltıda bir araya geldi.

DSC_0467-300x201

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen seçimle İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilciliği’ne seçilen Aysel Şimşek, düzenlediği kahvaltı organizasyonuyla ilçedeki serbest muhasebeci mali müşavirler ile bir araya geldi. Yalı mahallesinde bir Otel’de gerçekleştirilen kahvaltıya; İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş, İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilcisi Aysel Şimşek, ilçede bulunan serbest muhasebeci mali müşavirler, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, Aliağa Ticaret Odası Meclis Başkanı Adnan Saka, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ve Sosyal Güvenlik Kurumu Aliağa Şube Müdürlüğü çalışanları katıldı.

“Pozitif bir bakış açısıyla çalışmak durumundayız”

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Aliağa Temsilcisi Aysel Şimşek kahvaltıda yaptığı konuşmada, “Bu kahvaltının amacı, birbirimizin işini yapan insanlar olarak birbirimizi insan olarak da daha yakından tanımak ve kaynaşmak. Sizler kurum ve kuruluşların çalışanları ile biz meslek mensupları daima güler yüzlü ve pozitif bir bakış açısıyla tam bir uyum ve mutabakat içinde çalışmak durumundayız. Bu tür bir bakış açısı her bir taraf için zamanın verimli kullanılmasını sağlayacak, problemlerin ve işlerin daha çabuk çözümlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yolunun da zaman zaman bu aktivitelerle bir araya gelerek ilişkilerin sıcak ve samimi olmasından geçeceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Şimşek’in ardından söz alan İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Ömer Akbaş da paydaşların katıldığı bu tür organizasyonlara çok önem verdiklerini belirterek, bu birlikteliklerden doğacak samimiyetin sorunların çözümü için en büyük araç olduğunu vurguladı.

www.aliagamedya.com

Aliağa Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi oy birliğiyle onaylandı

Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclisi, 2020 Mali Yılı Performans Programını ve 2020 Mali Yılı Bütçe Tasarısını görüşmek üzere ikinci kez toplandı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde meclis salonunda gerçekleştirilen ikinci birleşimde meclis üyeleri bütçe kalemlerini tek tek görüşerek oyladı.

Oylamaya sunulan 256 milyon 349 bin 195 liralık bütçe denge kararnamesi, belediyeye bağlı birimlerce kullanılmak üzere oy birliği ile kabul edildi. 2020 Mali yılı stratejik alanlara göre kaynak ihtiyacı toplamı 168 milyon 637 bin 350 lira olarak tahmin edilirken performans programı oy birliği ile kabul edildi. 2020 Mali Yılı Fonksiyonel Sınıflandırmanın 1. Düzeyine Göre en yüksek bütçe 62 milyon 209 bin lira ile Fen İşleri Müdürlüğüne ayrıldı. Bütçe oylamasının yanı sıra Plan ve Bütçe komisyonunda oy birliğiyle kabul edilen; Aliağa’da yaşayan engelli vatandaşların topluma kazandırılması, menfaatlerinin en yüksek düzeyde tutulması, sosyal gelişimlerine katkı sunulması amacıyla Aliağa Engelliler ve Rehabilitasyon Derneği ile protokol yapılarak 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75. maddesi hükümleri kapsamında ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi hususunu içeren maddenin komisyondan geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile karar verildi.

3057894-300x160
www.aliagamedya.com

Aliağa’da yaya önceliği uygulaması yapıldı

İçişleri Bakanlığınca, Türkiye genelinde eş zamanlı başlatılan “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” kampanyası kapsamında Aliağa ilçesinde uygulama yapıldı.

WhatsApp-Image-2019-10-02-at-15.31.07-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik ekibiyle beraber, Hükümet Caddesi ile Atatürk caddesi kesiştiği kavşak üzerinde bulunan yaya geçidinde uygulama yaptı.

WhatsApp-Image-2019-10-02-at-15.30.47-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Ekipler, sürücülere yaya geçitlerinde önceliğin yayalara ait olduğunu hatırlatarak broşürler dağıttı.

Yayaların yoldan geçişi sırasında araçlar durdurularak yayalara öncelik verildi.

Uygulamada İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Başkomiser Nevzat Pınar da yer aldı.

www.aliagamedya.com

İzmir Büyükşehir, Aliağalı üreticilere küçükbaş hayvan hibe etti

İzmir Büyükşehir Belediyesinin küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi konusundaki çalışmaları devam ediyor.

d762bc9d-7af1-40b3-a719-6c32aa2bd5d7-300x210

İzmir’in Aliağa ilçesinde düzenlenen törenle yetiştiricilik eğitimlerini tamamlayan 13’ü kadın 25 üreticiye toplam 98 adet küçükbaş hayvan hibe edildi. Köylülere hayvanları İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu törenle armağan etti.

Aliağa ilçesinde ilk kez yapılan küçükbaş hayvan hibesinde konuşan Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesinin tarım ve hayvancılığa verdiği destekle işsizliğe çare ürettiğini söyledi ve üreticiyi desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi. Özuslu, “Küçükbaş hayvan dağıtımlarımız devam ederken, zeytinciliği, arıcılığı destekliyor, fidan dağıtıyor, eğitim veriyor, makine ve tesisat sağlıyoruz. Üreticimizin ayağa kalkmasını, üretmesini istiyoruz. Çünkü işsizliğin tek bir panzehiri var; o da üretim. Dağıtılan bu koyun ve keçiler size aş olacak, çocuklarınıza umut olacak, sürünüzü büyütürseniz elde ettiğiniz sütten yaptığınız peynirler yurt dışında satılacak, refahınız artacak. Türkiye’nin refahı artacak” diye konuştu.

Başkan Soyer’e teşekkür

Törende konuşan Aliağa Ziraat Odası Başkanı Mesut Gün ise sanayinin içinde sıkışıp kalmış Aliağalı üreticiler için İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğinin çok değerli olduğunu söyleyerek, “Başkanımız Tunç Soyer’in verdiği destekle Aliağa sadece sanayi ile değil tarımsal alanda da söz sahibi olacak. Çok teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı. Konuşmaların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu ,CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit ve Aliağa Ziraat Odası Başkanı Mesut Gün yaptıkları  yapılan kura çekimi ile üreticiler sakız ve kıvırcık cinsi koyun ve koç aldı.

“Bu koyunlar bizim geçim kapımız”

Küçükbaş hayvan desteği alan kadın üreticilerden Emine Borazan hedefinin örnek üretici olmak olduğunu belirterek, “Büyükşehir’in desteğinden ötürü çok sevinçliyim. Hayvan sayımı çoğaltıp, sürü yapmak, sütümü peynirimi elde etmek istiyorum” diye konuştu. Emine Borazan’ın oğlu Caner Borazan ise daha önce özel sektörde çalıştığını ancak artık üretici olmayı seçtiğini kaydederek, “Başkanımız Tunç Soyer’e teşekkür ediyorum. Bu işi büyütüp, geliştirmeyi hedefliyorum. Bugün aldığımız destek bu hedefimin ilk harcı” dedi. 16 yaşından beri hayvancılıkla uğraşan Mehmet Bayat ise, “Başkanımızdan Allah razı olsun. İşimi büyütmek, çocuklarıma devretmek istiyorum. Büyükşehir’den aldığımız destekle oğlum için bir geçim kapısı sağlamış olacağım” diyerek duygularını ifade etti.

“Tunç Soyer’i çok sevdik”

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan 70 yaşındaki üretici İpek Şahin da, “Tunç Soyer’i çok sevdik. İyi ki bu koyunları verdi. Şimdi arkadaşlarım bu koyunlara bakarak geçimini sağlayacak. Halkı desteklemeleri çok iyi” diye konuştu. İpek Şahin’in kızı Yadigar Göker ise üreticiliğe ilk adımı attığını belirterek, “Kulaktan dolma bilgilerimiz vardı ancak İzmir Büyükşehir bize dört gün eğitim verdi. Hayvan bakımı, sağlığı ile ilgili çok güzel bilgiler edindik. Tarımsız ülke olmaz, üretim olmazsa halk fakirleşir. Ben de artık üretici olarak yoluma devam edeceğim” dedi.

Umut sürüsü 21 bini geçti

Küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve ıslahı projesi kapsamında Aliağa’da ilk kez hayvan dağıtımı yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin daha önce Bayındır, Bergama, Beydağ, Dikili, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire ve Urla olmak üzere 16 ilçede yaptığı dağıtımlarla 2 bin 727 üreticiye toplam 10 bin 613 adet küçükbaş hayvan verilmiş oldu. Doğan 11 bin 34 yavru ile birlikte üreticideki toplam küçükbaş hayvan sayısı 21 bin 647 ‘ye ulaştı.

www.aliagamedya.com

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 193

9

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.