atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

Aliağa-Çandarlı Otoyolu 29 Ekim’de Açılıyor

DSC_0311-300x200

Aliağa Ticaret Odası’nda yapımı büyük oranda tamamlanan Menemen- Aliağa-Çandarlı Otoyolu ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı yapıldı. Otoyolun 29 Ekim’de açılması planlanıyor.

Aliağa Ticaret Odası’nda 29 Ekim’de açılması planlanan Menemen- Aliağa-Çandarlı Otoyolu ile ilgili olarak bilgilendirme toplantısı yapıldı. İKA İzmir Otoyol Yatırım İşletme A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Gazioğlu ve İKA Otoyol Yatırım ve İletme A.Ş. Otoyol İşletme A.Ş. Otoyol Ücret Toplama Sistemleri Müdürü Uğur Keskin’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıya bölgede faaliyet gösteren ticaret ve sanayi kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi. Toplantıda otoyolun bağlantı yolları, projenin yapılış amacı, projenin başlangıç ve bitiş kısımları hakkında bilgiler verildi.

“Trafiğin daha güvenli bir yolda akmasını sağlayacağız”

İlk olarak İKA Otoyol Yatırım ve İletme A.Ş. Otoyol İşletme A.Ş. Otoyol Ücret Toplama Sistemleri Müdürü Uğur Keskin konuşmasına başladı. Keskin, “İKA olarak projeye Yap işlet modeliyle destek veriyoruz. İzmir’in kuzey aksına hizmet veriyoruz. 2017 yılında yapımına başladığımız projeyi 29 Ekim’de açmayı planlıyoruz. İzmir’in Menemen bölgesindeki kuzey aksında devlet yolunda oluşan trafiği otoyol üzerinden daha güvenli bir yolda akmasını sağlayacağız. 29 Ekim’deki açılışımızda Menemen Kavşağı’ndaki otoyolu açıp akabinde de şuan İzmir çevreyolunun konumlandığı Koyundere’deki otoyolun aslında güney kısmını açmış olacağız. Otoyol tamamlandıktan sonra Çeşme’den gelen bir araç hiçbir yerde, trafik ışıklarında bekleme yapmadan Çandarlı istikametine ulaşmış olacak. İlk kavşağımız Menemen kavşağı olacak. Buruncuk Tüneli dediğimiz, bizim kilometre 25 olarak adlandırdığımız yerde bir alım istasyonumuz olacak. Burada altı tane çıkış sistemimiz olacak. İzmir’den gelen araçların ücret toplama istasyonuyla karşılaşacağı nokta burası olacak. Bizim otoyolumuz bariyerli gişelerden oluşacak. Yani araç OGS’si ya da HGS’si var ise bariyer otomatik kalkacak ve otoyoldaki seyahatine başlayacak. Yoksa biz size bir bilet vereceğiz. O biletle beraber otoyola katılmış olacaksınız. Akabinde devam ettiğinde ilk kavşağımız eski Foça olacak. Bu kavşak Eski Foça kavşağının yoğunluğunu giderecek. Devamında toplam altı tane devlet yoluna bağlantınız olacak.” dedi.

“Ceza ödemeden ücretinizi ödeyebileceğiniz bir yapı kurguluyoruz”

Şuan Bozköy civarında Yeni Foça kavşağını inşa ettiklerini söyleyen Keskin, “Yine Aliağa içerisinde yapmış olduğumuz kavşakla Petkim’e bu araçların sevkiyatını yapabileceğiz. Devamında organize sanayi bölgesine bir kavşağımız olacak. Son iki kavşak yeni Şakran içerisinde olacak. İleride Çandarlı Limanı’nın kullanılmasıyla ciddi bir trafik beklediğimiz Çandarlı Liman istasyonumuz olacak. Burası da yine altı tane çıkış istasyonumuzdan oluşacak. Araçlar ilk girişte aldıkları etiketlerle çıkış istasyonuna geldiklerinde bariyerli sistemle karşılaşacak. Bu bariyerler elektronik geçiş biletiniz varsa otomatik olarak çıkmış olacaksınız. Ve tahsilatlarınızı burada yapmış olacaksınız. Biz ekstra bir şey daha yapıyoruz. Eğer OGS veya HGS’nizde o gün içerisinde bir bakiye yoksa geçişinizden sonra 15 gün içerisinde herhangi bir ceza ödemeden ücretinizi ödeyebileceğiniz bir yapı kurguluyoruz. Yani aracın o gün bakiyesi uygun değilse o 15 gün süre boyunca HSG ve ya OGS’lerinize bu yüklemeleri yaparsanız ceza ödemiyorsunuz. 15. Günden sonra dört katı bir ceza ödemeniz olacak. Bu da idarenin kanunen oluşturduğu bir cezadır. Takibini bu şekilde yapacağız. Genel itibariyle ücret toplama sistemleri bu kavşak kolları üzerinde oluşturulan gişelerden yapılacak. Umarım hayırlara vesile olur otoyolumuz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda bilgilendirmenin ardından soru cevap kısmına geçildi. Katılımcılar ücretlendirme, yüksek tonajlı araçların otoyola zorunlu giriş yapıp yapmayacağı, tehlikeli madde taşıyan araçların tünellerden geçip geçemeyeceği yönünde sorular sordu. Bu konularla ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirten yetkililer, bu soruları ilgili kurumlara ileteceklerini belirterek otoyol hizmete girmeden ikinci bir bilgilendirme toplantısı yapılabileceğini söylediler.

www.aliagamedya.com

Aliağa İlçesindeki Okullara temizlik ve Güvenlik görevlisi alınacak

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarda görevlendirilmek üzere temizlik ve güvenlik görevlisi alacak.İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün sosyal medya hesabında yaptığı duyuruda,''Toplum yararına Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda temizlik ve güvenlik personeli olarak çalıştırılmak üzere npersonel alımı yapılacağı,başvuru yapmak isteyenlerin 25 Eylül ile-29 Eylül tarihleri arasında İŞKUR Merkezlerine bizzat başvurmaları gerektiği belirtildi.

Screenshot_20190925_093644-287x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Aliağa’da Çöp Konteynerlerine Özel Temizlik

Vatandaşlarının daha temiz bir çevrede yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla çalışmalarını 7 gün 24 saat esasıyla sürdüren Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentteki tüm çöp konteynerlerini dezenfekte ederek steril hale getiriyor. Yıl içerisinde periyodik olarak yapılan bu işlem sayesinde tüm cadde ve sokaklarda hem görüntü kirliliğinin hem de pis konunun önüne geçiliyor.

Konteynerlerin yıkama işlemi Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan ‘Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı’ ile yapılıyor. Çevrede oluşabilecek pis koku, sinek ve haşere oluşumunun önlenmesi amacıyla konteynerleri dezenfekte ederek steril bir hale getiren araç günde 100 konteyner temizliği yapabilme kapasitesine sahip.  

Steril olmayan, çevreye pis koku yayan ve görüntü kirliliğine neden olan çöp konteynerleri ilk olarak ilaçlı suyla dezenfekte ediliyor. Daha sonra son teknolojiye sahip olan ‘Çöp Konteyneri Yıkama ve Dezenfekte Aracı’; çöp konteynerini içerisine alarak sıcak ve soğuk su vasıtasıyla yıkama işlemini gerçekleştiriyor. Araç, pis suyu da kendi içerisinde barındırarak dışarıya vermiyor. Bu sayede cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri en son teknoloji kullanılarak yerinde, hızlı, ekonomik ve etkin bir şekilde dezenfekte ediliyor.

aliaga-belediyesi-cop-konteyneri-yikama-5-645x430

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

GDZ ELEKTRİK YENİ ŞAKRAN’DA KESİNTİ YAPACAK

aliaga-gdz-elektrik-kesintiduyurusu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GDZ Elektrik, şebeke bakım çalışmaları nedeniyle Aliağa’da planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

GDZ Elektrik resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre 27 Eylül 2019 Cuma günü Aliağa’nın bazı cadde ve sokaklarına elektrik verilemeyecek. 08.00-15.00 saatleri arasında Yeni Şakran Bölgesi, 443, 445, 446, 448, 461, 500, 504, 499, 438, 450, 454, 507, 443,Barbaros, İncirlik sokaklar ve civarına şebeke bakım çalışmaları nedeniyle elektrik verilemeyecek.

GDZ ELEKTRİKTEN ÖNEMLİ HATIRLATMA

GDZ İzmir İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kesinti öncesinde; Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması ve jeneratörlerin şebeke ayırıcılarının açılması gerektiği bildirildi.

Altyapı çalışmaları nedeniyle bildirimli elektrik kesintileri için; GDZ Elektrik çağrı merkezini (186) arayabilirsiniz.

 

GAZİLER GÜNÜ ALİAĞA’DA KUTLANDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921′de ‘Mareşal’ rütbesi ile ‘Gazi’ unvanı verilişinin 98. Yıl dönümü Aliağa’da düzenlenen törenle kutlandı. 

aliaga-gaziler-gunu-kutlama_6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, daire amirleri, askeri erkan, gaziler, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

aliaga-gaziler-gunu-kutlama_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aliaga-gaziler-gunu-kutlama_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tören, Cumhuriyet Meydanında kaymakamlık, garnizon komutanlığı, belediye başkanlığı ve gazilerin Atatürk Anıtına çelenklerini sunması ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla devam eden programda öğrenciler tarafından 19 Eylül 1921 tarih ve 153 Sayılı Kanunla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik Rütbesi verilmesi ile ilgili Meclis Tutanaklarının yanı sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teşekkür mesajı ve Orduya mesajı okundu.

aliaga-gaziler-gunu-kutlama_7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tören programı, Atatürk Ortaokulu öğrencisi Şimal Irmak Karakuzu’nun “Ya Gazi Ol Ya Şehit”, Gazi İslam Doğan Kılıç’ın ise “Vatanım” adlı şiirlerini seslendirmeleri ile son buldu.

aliaga-islam-dogan-kilic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 10 / 193

10

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.