Başkan Acar’dan “Okulum Temiz” Belgesi Tebriği

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Fen Bilimleri Kurucu Temsilcisi Kamer Karaman’ı makamında kabul etti. Karaman, Ege Bölgesi’nde ve İzmir’de ilk defa Fen Bilimleri Okulları Aliağa Kampüsü’ne verilen “Okulum Temiz” belgesini Başkan Acar’la paylaştı.

Ziyarette “Okulum Temiz” belgesini Aliağa’ya kazandırmış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Kamer Karaman, “İzmir’imize, Aliağa’mıza kazandırdığımız bu anlamlı belgeyi Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar’la paylaşmak istedik. Kovid19 sebebiyle yaşanan zorlu süreçte öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklı bir ortamda bulunmaları için okulumuzda kurulan ‘Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Eylem Planı Yürütme Komitesi’ sağlık bakanlığının ön gördüğü eğitim kurumlarında alınması gereken tedbirlerle ilgili yaptığı titiz çalışmalar sonucunda ‘Okulum Temiz’ belgesini aldık. ‘Okulum Temiz’ belgesini Türkiye’de üçüncü, İzmir ve Ege Bölgesi’nde ilk olarak alan okulumuz oldu.” ifadelerini kullandı.

“Okulum Temiz” belgesinin Aliağa’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Serkan Acar ise “Böylesine anlamlı bir belgeyi alarak kentimize kazandıran Aliağa Fen Bilimleri Okulları’nı kutluyorum. Kentimizde yaşayan vatandaşlarımız, her şeyin en iyisini hak ediyor. Bölgemizde ve İzmir’imizde ilk defa bu belgenin, kentimizdeki bir eğitim kurumu tarafından alınması çok kıymetli.  Eğitim kenti Aliağa hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Aliağa Belediyesi olarak kentimizdeki eğitim kurumlarına destek oluyoruz, inanıyorum ki bu belge diğer eğitim kurumlarımıza da ilham kaynağı olacaktır.” şeklinde konuştu.