FEN BİLİMLERİ AĞAÇ SEVGİSİNE PEDAL ÇEVİRDİ

Özel Aliağa Fen Bilimleri Koleji, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla, ağaç sevgisi oluşturmak ve bu bilinci geliştirmek için ilçedeki tüm okulların 4-12’nci sınıflarına yönelik bir organizasyon düzenledi.

Oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe bisikletleriyle katılan öğrenciler Cumhuriyet Meydanı’ndan Ağapark’a kadar belirlenen güzergahta pedal çevirdi.

Ağaç sevgisi ve farkındalığı oluşturmak üzere düzenlenen etkinlik, özellikle pandemi döneminde çok sıkılan öğrenciler için bir nefes alma ve rahatlama fırsatı yarattı.

Velilerin ve öğretmenlerin de destek verdiği etkinlikte Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu  ve Pedalhane Bisiklet Grubu üyeleri de öğrencilerle birlikte yer aldı.

Aliağa Fen Bilimleri Koleji Müdür Yardımcısı Eren Çelikkıran başkanlığında oluşturulan ve Beden Eğitimi Öğretmeni Özge Büyükyazıcı, Türkçe Öğretmeni Osman Mutlutürk ve İngilizce Öğretmeni Gülay Türk’ün yer aldığı komisyon tarafından düzenlenen organizasyon öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda müzik eşliğinde dans edip eğlenen öğrenciler, daha sonra güzergah ve güvenli sürüş konusunda bilgilendirildi.

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu’nun ağaç sevgisini belirten bir konuşma yaptığı bisiklet sürme etkinliği yine aynı güzergah üzerinden katılımcıların geri dönmesiyle sona erdi.

Konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Aliağa Fen bilimleri Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kamer Karaman “Bu etkinliği düşünen, düzenleyen Aliağa Fen Bilimleri kolaji kampüs müdürü Hasan Bey ve ekibine teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde öğrencilerimize dokunabilmek, onları  sıkıntılı bir süreçte böyle sıcak ve güzel bir etkinliğe dahil etmek fırsatı oluşturdukları; aynı zamanda ağaç ve orman sevgisi temasını işleyerek farkındalık oluşturdukları için tebriklerimi iletiyorum” dedi.